Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bakter24


bakter24
őstag

Mivel akksi nincs benne, így bírja a kisebb töltő is, de tartósan terhelve szinte biztosan hazavágnád a kisebb töltőt (Az én laptopom kisebb töltővel vagy csak kikapcsolva tölti az akksit, vagy akksi nélkül hajtja meg a gépet. Ha akksi is benne van, villog rajta minden létező led, és merül, hiába van töltőn)

Amúgy a 65W a töltőnek szerintem a leadott teljesítménye, nem a felvett fogyasztása. Asztali tápoknál is 80%-a a leadott teljesítény a névlegesnek, innen jöhet a 77w-65w dolog.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#2) rover45 válasza bakter24 (#1) üzenetére


rover45
senior tag

Ahha! Vágom.
Akkor lehet, hogy nem is teljesen halott az akksija, csak nem kapott eddig elegendő anyagot?
Hmm, ezt kipróbálom.
Köszönöm :)

(#3) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezt sose értettem, minek vesz valaki komplett tápot, mikor pár száz forint egy adapter, amivel a már meglévő töltővel is használható. Vagy nyissz, és pár száz forintért veszek egy hozzá passzoló csatlakozót.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4) rover45 válasza Victoryus (#3) üzenetére


rover45
senior tag

Az eső 65W-os tápot azért vettem, mert egyáltalán nem volt "Delles" csatlakozóm otthon és ha nem kell, még mindig el tudom majd adni. Akkor ezt tartottam jobb megoldásnak :)
A 130W-osat már azért, mert nem találkoztam korábban 6,7A-os töltővel, így a meglévő 65W-os levágott fejét nem tudtam volna mire ráforrasztani :)
Ennyi az oka :)

(#5) Robert07


Robert07
aktív tag

"hogy tud egy 65W-os táp 77W-ot felvenni?"

A hatasfok olyan 85-90% korul alakul, tehat a felvett 77W-bol 77*0.85=65.45W-ot ad le.

A kepernyo meg szerintem kulon jo, hogy nem fullhd, mert igy jobban birja a videokartya, es nem kall skalazni.
Mondjuk ha nem jatszol vele, akkor lehet, hogy tenyleg jobb lenne A 1080p.

(#6) rover45 válasza Robert07 (#5) üzenetére


rover45
senior tag

Eddig még egyáltalán nem játszottam vele, de csak azért fogom kipróbálni, hogy úgy vajon a ventinek milyen a hangja olyankor. Mert ha egy kicsit elkezdem terhelni, csak böngészőkkel, programokkal, semmi stressz, már akkor is jelentősen erősödik :)

(#7) rover45 válasza bakter24 (#1) üzenetére


rover45
senior tag

Igazad volt és köszönöm az ötletet.
Az új töltő 1,5 óra alatt feltöltötte az akksit :)
Igaz, csak 35-40 perces, de így már pl bios-t enged majd frissíteni :)

(#8) bakter24 válasza rover45 (#7) üzenetére


bakter24
őstag

Örülök, és akkor dupla siker!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.