Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Nagyon várom egy ilyen (vagy hasonló) készülék megjelenését. Jelenleg egy Nokia N8-ast használok; pont a jó fényképezője miatt. Előtte Androidos telefonom volt és hát be kell vallanom, a Symbian elég visszalépés az Android után.
Meg a 3x optikai zoom is nagyon kecsegtető...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) apaszka válasza KillHates (#1) üzenetére


apaszka
veterán

Ez bejön nekem is! :C

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3) Apika


Apika
Közösségépítő

A feleségemnek is felcsillant a szeme, amikor meglátta...

(#4) KG.


KG.
tag

Így nemsok értelmét látom, ha esetleg lenne benne GSM modul akkor hiánypótló termék lenne, biztos lenne rá kereslet!

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#5) Zeze94


Zeze94
tag

hmm... csak nekem tűnik ez szinte ugyanolyannak?... :U

(#6) Rimuru válasza Zeze94 (#5) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazad van, majdnem ugyan az új ruhában...

Vigyázat, csalok!

(#7) KillHates válasza Zeze94 (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Remélem a hardver benne nem ugyanaz... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8) Chosen


Chosen
addikt

No offense, de ez miért egy címlapos cikk? Ennek maximum egy Mobilarena/Prohardver hírnek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#9) Zeze94 válasza Chosen (#8) üzenetére


Zeze94
tag

MA cikk már volt is:) amúgy meg igazad van..

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na végre! Közelebb kerülünk ahhoz, amir égebben mondogattam : nekem fényképezőgép kell, amivel lehet telefonálni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

Ha raknának bele GSM modult, akkor rávetném magam...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#12) KillHates válasza AxBattler (#11) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem van benne... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) AxBattler válasza KillHates (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Miből gondolod? Android nem csak telefonokon futhat...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Amikor megmutattam ezt a lányomnak egyből azt mondta.: Nekeeeem ilyen kell!!

(#15) Zeze94 válasza AxBattler (#13) üzenetére


Zeze94
tag

szerintem abbol amit az 5-ik hsz.mben linkeltem. szinte mindenben megegyezik kulsore, miert kapott volna ez nagyon mas belsot? miert hagytak volna ki belole a GSM modult ha abban van?:)

(#16) AxBattler válasza Zeze94 (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Nos, a kínaiak mindent szart összedobnak... :D
Ettől persze még lehetne, örülnék is neki, de ezt biztos megemlítette volna a cikkíró. Amúgy meg pl. jött már ki Android alapú multimédiás kütyü a Samsungtól, valami Galaxy. Tök úgy néz ki, mint a Galaxy S, és mégsincs benne GSM.
Szóval, lehet hogy így is látnak benne fantáziát a Polaroidnál.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy van benne GSM. Ha a business strategy development akármi osztály úgy találja, hogy túl veszélyes lenne a termékpaletta többi tagjára... LOL. Túl jó lenne...
Persze, ha van benne, akkor über!

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) KillHates válasza AxBattler (#13) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd meg! Mintha lenne térerő indikátor a kijelző felső sávjában.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) hcl válasza KillHates (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a wifié is lehet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) KillHates válasza hcl (#19) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most, hogy mondod... :U

Néztem, a magyar linkeken mindenhol okostelefonnak írják, a külföldi linkeken meg smart-camera-nak. :F :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#21) hcl válasza KillHates (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nem jelent semmit, majd ha látunk egyet élőben (sosem) :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) KillHates válasza hcl (#21) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... az Altek már ideért. :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23) Zeze94


Zeze94
tag

amúgy ha jól megnézed, látni a kijelző felett halványan a hangszóró nyílását is.. meg alul a mikrofonét(már ha az).. de igazad van, felesleges találgatni, majd meglátjuk, ha végre valaki a keze közé kaparintja, és csinál róla egy tesztet :)

(#24) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Most őszintén ennek van valami értelme, vagy csak annyi, hogy lesz Angry Birds a fényképezőn is :DD . Én eddig azt hittem, hogy egy fényképezőgépben a szenzor / képfeldolgozó processzor / optika minősége, fényereje a fontos. Látom a parasztvakító 16 megapixel már megvan :W .

Laci

(#25) rep3at


rep3at
őstag

Ha tényleg normális lenne a telefon része is akkor biztos sokaknak felcsillanna a szeme, így elég középszerű. Kár érte..

Forward thinking. كرر

(#26) Stauffenberg válasza KillHates (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én külföldi forrásból informálódtam. Az indikátor lehet az opcionális 3G kapcsolaté is. A CES-en közölt anyag nem említi a telefon funkciókat. Ez "csak" egy smart-camera.

(#24) Gusztáv: Miért is ne lenne értelme? Csak egy példa: A fényképezőgéped alapból nem képes time lapse felvételt készíteni, de te pont ezt szeretnéd. Felmész a marketbe és leszeded a Lapse It nevű appot és rögtön rögzítheted, de nem csak képsorozatot, hanem a kamerán belül renderelhetsz egy HD felbontású .mp4 anyagot is, trimmeled, kivágod a nem kívánt részeket és már dobhatod is fel Youtube-ra.

Nyilván a hagyományos kompakt kamera funkciókat ez is ellátja, miért lenne az baj, hogy ezen felül még kapsz olyan extrákat amikkel csak egy okostelefon rendelkezik? (Kivéve a hanghívást).

[ Szerkesztve ]

(#27) Gusztáv válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én azt nem látom, hogy mennyire támogatja az Android a kamerába lévő hardvert (optikai képstabilizáló, képfeldolgozó proci) Most egy 50e kompakt fényképező szó nélkül vesz fel fullhd anyagot, ehhez android alapon milyen vas kellene? Egy mostani kamera kb 3 másodperc alatt bekapcsol és fotózásra kész, ez android rendszerrel mennyi idő lesz (ha meg standby-ba rakod, akkor egy nap alatt vége van).

[ Szerkesztve ]

Laci

(#28) Stauffenberg válasza Gusztáv (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Androidnál adott a szerviz szolgáltatás mely a kamera hardverét kezeli. Nem ezzel van a gond, hanem, hogy sokszor a gyártók lekorlátozzák a gyári kamera alkalmazás képességeit, pedig tudnának sokkal többet is. Kreatívabban kezelni a fotófényt/vakut, Jpeg tömörítési fokot, zajszűrési szintet állítani meg ilyenek. A saját példámon tudom bemutatni:

Motorola Defy - alapból nem képes a 720p videofelvételre, de egy kis trükközéssel feloldható. De a megfelelő moddolással kikapcsolható a zajszűrés is. Persze amilyen kamera ebben van nem sokat segít a minőségen, de több olyan kamera alkalmazással is találkoztam mely trükközés, rootolás és hasonlók nélkül képes előhozni olyan funkciókat, melyek a gyári kamera alkalmazásban nincsenek (pl: Camera360 - Jpeg minőség/tömörítés mértéke százalékosan megadva).

Androidos telefonok között is van nem egy ami képes FullHD anyagot felvenni, szóval ezt a részét átugorhatjuk. Mellesleg Androidon nincs kötött hardver, ha a gyártó olyan vasat tesz bele ami gond nélkül megbirkózik ezzel akkor nincs mitől tartani. Nem kell a telefonok hardvereihez ragaszkodni.

A készenlét valóban kérdéses, de nem megoldhatatlan, hogy a készülék rögtön feléledjen és ez ne szívja túlságosan az energiát (lásd: Apple cuccok). Bár az is igaz, hogy ahol a telefonod tudod tölteni ott ezt is. Az üzemidőről majd az első tesztek után beszélhetünk.

Abban megegyezhetünk, hogy ez nem az a gép amivel 1 hétre eltűnsz a hegyek között, de földhözragadtabb felhasználás mellett nem lesz gond az energiával való etetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#29) Gusztáv válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azért vicces lesz, amikor jönnek a 2 magos kompakt fényképezőgépek, hogy vigyék a fullhd videofelvételt :DD . Nem igazán értem, hogy minek akarnak lassan már a wc-be is androidot beépíteni :F . A plusz funkciók egy része most is megoldható lenne, ha a gyártó csinálna egy firmware frissítést (akár pénzért), a postprocessing-re meg van 100 fajta számítógépes szoftver. Na mind1, alapvetően a választék növekedéséből mindenki csak profitál.

Laci

(#30) Stauffenberg válasza Gusztáv (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez nem arról szól, hogy a WC-be is Androidot raknak, sőt, itt most nem az Android a lényeg, hanem a rendszer, mint olyan. Lehetne ez iOS, Bada, Windows, stb.

A postprocess-re meg valóban ott a számítógép, de akkor meg nem ilyen kompaktot kell venni, hanem hagyományosat. Itt a fotózás pillanatában már megoszthatod a fotóidat, azaz a számítógép itt ki van felejtve a folyamatból.

A fizetős firmware-t pedig ugye te sem gondolod komolyan? Hol hasonlítható össze a két dolog? Melyik az egyszerűbb? Appokat telepíteni vagy firmware-t cserélgetni? Ráadásul így még mindig csak a gyártó által megálmodott csatornákon folyhat a megosztás. Eddig is voltak "Youtube Direct Upload" gépek... de ha te mondjuk Tumblr-re vagy bármilyen más blogodra szeretnél képeket vagy videókat posztolni akkor azt egy gyári firmware esetében aligha teheted meg. Ezért kerül ebbe a gépbe Android. Az okostelefonon megszokott módon effektezheted, editálhatod, megoszthatod a képeidet, csak éppen nem az okostelefonod kamerájának minőségi szintjén.

Egy ilyen kompakt nem a haladó felhasználóknak van, akik pikk-pakk firmware-t cserélnek. Ez pont azoknak van akik se egy Lightroomot, sem a Photoshopot sem egy GIMP-et nem indítanának el a számítógépükön. Vagy hozzáértés hiányából vagy csak szimplán amiatt, mert túlzásnak érzik ezt a nyaralós fotóik esetében.

Én abból az elvből indulok ki, hogy az Android miatt nem lesz kevésbé jó egy ilyen kompakt, nem lesz rosszabb minőségű a fotó melyet elkészít. Használhatod pontosan tök ugyan úgy, mint eddig a klasszikus digit kompaktokat... csak éppen az Android miatt kapsz egy nagy halom extra funkciót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.