Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) scream24 válasza TeeJay (#696) üzenetére


scream24
senior tag

Hardveraprón is fent van, nincs rossz értékelés, nagyon nem lehet mellé lőni. A garancia meg nem ugrik, de amúgy is vissza lehet zárni. Csak ez a szürke, jájj. Szerintem nem véletlen, hogy mindenhol ez a szín legolcsóbb!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#702) D@niel válasza D@niel (#678) üzenetére


D@niel
addikt

Népes a család kétség nem fér hozzá:

Dimensity 1000+-al.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#703) TeeJay válasza D@niel (#702) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy tűnik a Xiaomi taktika az lesz hogy minden kategóriában bőséges választékot adnak hogy a lehető legtöbb vevőt szerezzék :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#704) D@niel válasza TeeJay (#703) üzenetére


D@niel
addikt

Igen, az autó iparban bevett szokás ez, hogy a gyártó készít egy moduláris platformot, amit aztán számos modellen tud használni, kisebb módosításokkal.

A Xiaomi ugyanezt teszi, nekünk 9S tulajoknak ez jót jelent, miszerint a márka bízik a konstrukcióban, ezért kínál belőle annyi féle verziót (redmi note 9 series, k30 series, majd redmi note 10 series). Ide sd720, oda dimensity, aksi +/- 500 mah, de a struktúra ugyanaz, nem kell nulláról kezdeni a tervezést, és költség hatékony is.
6,67 colos méret + oldalsó ujjlenyomat - felette hangerő gombok + hátul középen kamerák, audio jack bal szélen, ez a kivitelezés a jövőben egy darabig standard lesz.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#705) TeeJay válasza D@niel (#704) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább az van hogy kína meg india egyenként akkora piac mint a világ összes többi része
ezért van hogy egy termékből csinálnak kínának indiának meg globalba is verziót
plusz még azokból is 1-2-3 alverziót mert kell egy alap egy combosabb meg egy pro verzió és akkor ha nekem nincs szükségem NFC-re akkor veszem a közepeset, akinek meg OLED kell az veszi a drágábbat belőle

várok még kicsit mert érdekesen alakulnak az árak így hogy már bejött a sima Redmi Note 9 és a Note 9 Pro is :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#706) D@niel válasza TeeJay (#705) üzenetére


D@niel
addikt

Ugyanazt gondoljuk mindketten, csak te az alkatrész, én pedig a konstrukció szempontjából nézem.

Amúgy neked sosem lesz ilyen telód =) vald be nekünk, hogy a dimensity verziókat várod 😁

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#707) miquci


miquci
tag

Üdv! Segíts~get szeretnék kérni. Vettünk egy note 9s készüléket, és nem tud csatlakozni egy Huawei Band 2 okos karkötőhöz. Mi lehet a gond szerintetek. Köszönöm.

(#708) D@niel válasza miquci (#707) üzenetére


D@niel
addikt

Üdv, Huawei Health appon keresztül próbáljátok meg a csatlakozást + a Huawei mobile services is kelleni fog a 9S-re. Néhány hete változott a Huawei/Honor hordozható eszközök csatlakozásának módja: [link]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#709) miquci válasza D@niel (#708) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm Szépen próbálkozunk majd vele.

(#710) Croft-21 válasza scream24 (#695) üzenetére


Croft-21
őstag

Érdekes egy oldal, ha a kezdőlapra kattintok, akkor ott virít az első sorban a Note 9 pro. Ha viszont a kategóriák/okostelefon menüpontban nézem, ott nincs sehol.
És amúgy csak szürkét lehet rendelni. :F

(#711) Viktor0610 válasza Croft-21 (#710) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Viszont elég jó áron! :Y
Azt hittem, a banggoodos, 80 ezres ár akkora jó vétel volt.
Hát nem. No mindegy. :DDD És több mint 3-6 nap alatt kapom majd meg.

Samsung Galaxy A54

(#712) TeeJay válasza D@niel (#706) üzenetére


TeeJay
félisten

Lesz csak várok még mert ahogy látható egyre jobb áron van meg mindig érdemes kívárni hogy ne az első vagy második havi gyártás jusson ide hanem utána mert addigra már minden gyártás közbeni bizonytalanság kiderül és tudják korrigálni. Nagyon szenvedek már az LG G4-el de kibírom azt a 2-3 hetet még :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#713) scream24 válasza Croft-21 (#710) üzenetére


scream24
senior tag

Így van. Az összes almenü üres, az összes termék egy oldalon van. Ez ilyen. Viszont egyből látszik, hogy mit lehet kapni! 😁 Azzal a szürkével kicsit tökön lötte magát a xiaomi szvsz, azért is azt látod mindenhol raktáron illetve olcsóbban. Az a mázlista akinek ez tetszik!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#714) miquci válasza D@niel (#708) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm Szépen a segítséget úgy néz ki hogy sikerült a dolog. ;)

(#715) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Lassan ideje lesz majd váltani a Redmi Note 7-et, egyik kiszemelt a Redmi note 9s lehet majd, a kamera lyuk mint olyan mennyire másabb mint egy kamera sziget, nyílván megszokás kérdése, illetve a google féle tárcsázó van rajta, vagy a Miui féle?

[ Szerkesztve ]

(#716) TeeJay válasza aprokaroka87 (#715) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem a "punchole" kamera szebb mint a notch,
ha jól tudom google tárcsázó van rajta mivel global cucc nem kínába szánt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#717) aprokaroka87 válasza TeeJay (#716) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem, köszi.

(#718) TeeJay


TeeJay
félisten

Redmi Note 9S teszt notebookcheck
baromi részletes
kijelző teszt, pwm, sdkártya teszt minden
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#719) D@niel


D@niel
addikt

Számomra egyetlen gyenge pontja van a gépnek, ez pedig a fülhallgatóra jutó hang minőség.
Van egy komolyabb meizu bt-os headsetem, és ezen nem mondanám jónak a minőséget, ugyanezzel a Honor 8X-em sokkal jobbat tudott, nem beszélve a HuaweiLissen támogatásról.
Érthetetlen, hogy a gyári lejátszó bt-os headsetnek miért nem tud adni equalizert, az már viszont sejthető, hogy miért kapnak jelentős supportot a xiaomi headsetek, fülhallgatók a lejátszón belül.
Itt jegyezném meg, hogy flac támogatást nem tud a gyári app.
Próbáltam a kedvenc alternatívámat, a pi music playert, az általam kedvelt műfajhoz van egy konstans beállításom, viszont 9S-en még így is gyenge a verdikt. Egyszerűen ha nem elég jó a hardver, azt szoftveresen sem lehet teljesen eltűntetni.
Kihangosítva viszont teljesen rendben van a dolog.

Ide fűzném még, hogy ha le nyomom a hangerő fel/le gombot, nem változik egyből, csak megjelenik a hangerő sáv, majd újból le kell nyomni, vagyis kétszer nyomom le ha egy egységet akarok rajta emelni/csökkenteni - apró dolog, csak jelzem.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#720) aprokaroka87 válasza D@niel (#719) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az ilyen hangminőség " gondok " mögött simán lehet hogy a nem megfelelő audio kimenet van.

Én Redmi note 7-en poweramp-ot használok, direct hd kimenet opcióval, egy 4000 ezer forintos fülhallgató-n is hallható a különbség valamelyest.

Ha jól sejtem itt is a Qualcomm saját DAC-ja van alkalmazva.

(#721) D@niel válasza aprokaroka87 (#720) üzenetére


D@niel
addikt

Szépen korrigál a poweramp, így már okés a dolog.
A bejegyzésemből kimaradt, hogy természetesen aptx van, de nem HD.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#722) aprokaroka87 válasza D@niel (#721) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Redmi note 7-et veszem alapul szóval itt már lehet máshogy vannak a dolgok.

1. A telefon régió beállítását érdemes olyan országra állítani ami nem eu tag, pl svájc, vezetékes fülesen valamelyest növekszik a hangerő, az hogy bt füles esetén is úgy van-e nem tudom.

2. A hangerő skála dolog nem egyedi, Rn7-en is így van, kicsit zavaró is tud lenni, a koncepciót se nagyon értem, a dolog mögött, de ez is nyilván miui feature.

(#723) D@niel válasza aprokaroka87 (#722) üzenetére


D@niel
addikt

Meg is van a ma esti program =) köszönöm.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#724) TeeJay válasza aprokaroka87 (#722) üzenetére


TeeJay
félisten

xiaomi.eu ROM alatt tudtommal ki van ütve ez így ott bármelyik országra nyomod csutka hangerőt fog adni :DDD

ahogy átfutottam a tesztet kijelzőben teljesen rendben van a telefon
pwm nincs
belső tárhely kellően gyors persze lehetne gyorsabb de ilyen jó áron ne várjunk 300ezres telefon sebességet
színhűségben jobb mint a Note 8 Pro kijelzője
wifiben bőségesen jó :R
akkuban meg baromira jó
16óra filmet néztek raja (x264)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#725) Viktor0610 válasza TeeJay (#724) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Xiaomi.eu ROM-okban nincs régióváltási lehetőség.

Samsung Galaxy A54

(#726) TeeJay válasza Viktor0610 (#725) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel ki is van ütve ez hogy x országban hangosabb y-ban meg halkabb
minden ilyen tiltást meg korlátozást kiszednek
wifi-ből is, minden csatornára tud csatlakozni és hasonlók
jó is így :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#727) osonte válasza D@niel (#719) üzenetére


osonte
senior tag

Jó a kimenete, de sajnos a szoftver nincs a helyzet magaslatán minőségben/sem hangerőben. Pl.: custom rommal rendben van. A Miui Dirac-ot használ és az egy plussz effekt, tehát nem a Qualcomm chip natúr hangja. Szerintem ezt az effektet lehet hangolni az adott telefonhoz, gondolom erre most nem szántak sok időt/semmenyit. Pl.: Note 8 Pro-nál kifejetten nem hallgattam YouTube-ról semmit (nem szólt szépen), de miután frissítettek Android 10-re, annak szerettem a hangját. Biztos szántak rá egy kis időt+energiát és máris jobb lett a hangja. Annál a telefonnál a Poweramp volt a nyerő, jött rá egy frissítés, ami kifejezetten azt a telefont támogatta és köröket vert a Neutronra.

Itt a Redmi Note 9S-nél pont fordított a helyzet. A Neutron sokkal jobban szól! Persze vannak beállítások, amit el kell végezni a lejátszóban hozzá. Szóval ha költesz, inkább Neutront vedd ehhez a telefonhoz. Most direkt összehasonlítottam a két lejatszót ezen a telefonon.

Amúgy nálam xiaomi.eu, magisk+audio narsil és neutron így a nyerő. Audio narsil (azon is kell állítgatni) eltávolítja a Miui gyári hangzását és kijön, hogy mit tud valójában a hangkimenet.

Én úgy írtam a véleményem, hogy nem szeretem a túlzott basszust és magast sem, persze azt sem ha kevés, inkább azt akarom hallani ahogy a stúdióban elkészült a zene. Nyilván ehhez sok százezret el lehetne költeni, de amit lehet azt ki akarom hozni a telefonból.

Amúgy ha Bluetooth fülessel hallgatod, biztos ott is hasonló a különbség, de hogy mi a pontos helyzet azt nem tudom, nekem csak vezetékes eszközeim vannak.

Xiaomi 14

(#728) aprokaroka87 válasza osonte (#727) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hülyeséget írok, de a dirac csak akkor aktiválódik ha bekapcsolom a mi hangzás javítás funkciót.

Nem tudom ez az app ér-e valamit, ahogy néztem az alap ingyenes csak pár dolgot tud, meg van olyan része amihez root jog kell, meg magisk is.

(#729) osonte válasza aprokaroka87 (#728) üzenetére


osonte
senior tag

Elvileg igazad van, akkor aktiválódnak az effektek amikor bekapcsolod. Viszont kikapcsolt állapotban is tele vannak szemetelve a Miui rendszer audio fájljai és nem az az eredmény, mintha egy sima androidot raknál fel. Annak idején elmélyültem ezekbe a fájlokba és kb 20 helyen kellett törölni/módosítani és akkor lett tiszta a hangja, amíg azokat nem módosítottam, addig Miuis volt. Pl.: Ainur Narsil ezt csinálja, hogy kiiktatja a Miui rendszer sajátos hangját.

Amit linkeltél, azt régebben próbáltam. Nekem nem jött be a hangja és fizetős is. Sajnos Magisk kell mindegyikhez, mert ki kell hagyni rendszerfájlokat és azt root nélkül nem lehet. Viszont, ha már van Magisk, akkor azon belűl vannak ingyenes megoldások VIPER4Android, vagy JamesDSP, ezeknél millió dolgot lehet beállítani.

Xiaomi 14

(#730) aprokaroka87 válasza osonte (#729) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem, RN7-EN is elég sok audio-hoz köthető fájl van a system/etc illetve Vendor/etc mappákban.

(#731) Croft-21


Croft-21
őstag

A Note 9S és a Note 9 Pro (global) között csak annyi a különbség, hogy az utóbbiban 64 MP kamera van és van benne NFC?

(#732) aprokaroka87 válasza Croft-21 (#731) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha pontosak a gsmarena adatok akkor itt egy összehasonlítás.

link

(#733) scream24 válasza Croft-21 (#731) üzenetére


scream24
senior tag

Igen, abban Sony a kamera, nfc illetve támogatja a 30w-os töltést . És alapból 6Gb rammal érkezik. Ennyi

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#734) ElDiabloo válasza scream24 (#733) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

És kék helyett, zöld színben van, amit én eddig nem is figyeltem és majdnem olyat rendeltem. :U Így maradt a Kopott Szürke. :DDD

(#735) Croft-21 válasza scream24 (#733) üzenetére


Croft-21
őstag

Akkor lehet érdemes várni, mert én inkább a Note 9 Prót venném zöldben, bàr kékben jobban tetszene.

(#736) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy csak én látom úgy a gsmarena adatai alapján hogy a redmi note 9s vs note9 pro közt más eltérés is van?

Fm rádió = Note 9s-ben van, Pro-ban nincs
Csepálló= Note 9s igen, Pro nem

Illetve az note 9s-ben van gyro-es a kamerában.

(#737) TeeJay válasza scream24 (#733) üzenetére


TeeJay
félisten

Biztos a 64MP szenzor Sony? Én úgy emlékszem Samsung 64MP van abban
Bár közel ugyanazt tudja mindkettő szóval top kamera szenzorok

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#738) TeeJay válasza aprokaroka87 (#736) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezeket ne vedd készpénznek mert simán lehet hogy téves

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#739) aprokaroka87 válasza TeeJay (#738) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.

(#740) scream24 válasza TeeJay (#737) üzenetére


scream24
senior tag

Nem 1000%, de valamikor néztem egy összehasonlító videót és abban mondta a csóka! S szerintem sem mérvadó a különbség, de majd kiderül, ha elkezdik az emberek nagy számban feltölteni a képeket.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#741) Viktor0610 válasza TeeJay (#737) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Néztem egy összehasonlítást a Samsung (Redmi Note 8 Pro) és a Sony (Redmi K30) szenzorról.
Azt gondoltam, a Sony jobb lesz, de kb. azonosak voltak. Hol ez volt jobb, hol az.
Szóval remélem, tényleg szuper lesz az a 64 MP, akár Samsung, akár Sony a érzékelő szállítója. (Én is Samsung szenzorról tudok a Redmi Note 9 Pro esetén.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#742) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg az Aida64 ki tudja írni a kamera gyártó nevét is.

Redmi Note 7-ben pl Samsung ISOCell S5KGM1 van.

(#743) TeeJay válasza aprokaroka87 (#742) üzenetére


TeeJay
félisten

Note 9S-ben Samsung isocell Plus 48MP van
S5KGM2

Note 9Pro pedig S5KGW1

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#744) D@niel


D@niel
addikt

A 20%-os aksi jelzést ki lehet valahol kapcsolni a gyári romon?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#745) gabesz1904


gabesz1904
kezdő

Sziasztok!telócserére készülök, Redmi Note4 a jelenlegi.szerintetek Note 9s vagy Note 8pro?sima mezei felhasznàló vagyok 😀 elöre is köszi a tippeket, véleményeket.

(#746) TeeJay válasza gabesz1904 (#745) üzenetére


TeeJay
félisten

Note 9S jobb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#747) scream24 válasza gabesz1904 (#745) üzenetére


scream24
senior tag

+1 a 9s-re. Még egy óra és tapogatom. 😁 A 8 proban mtk proci van, ha nem tévedek nagyot, így az esetleges custom rom az nem játszik.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#748) scream24


scream24
senior tag

Akkor induljon a várakozás! 😊 Ki kell várni egyébként a teljes időt? Volt régebben, hogy két nap után is lehetett nyitni.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#749) TeeJay válasza scream24 (#748) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha 168 órát ír akkor szerintem az 7 napos lesz. :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#750) Viktor0610 válasza TeeJay (#749) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Arra gondol, hogy korábban különböző trükkökkel (pl. régebbi Mi Unlock) ki lehetett cselezni.
Nem tudom, hogy mostanában van-e ilyen (vagy akármilyen) "kiskapu".

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.