Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) scyllarus válasza kayman (#600) üzenetére


scyllarus
veterán

Nincs ilyen gondom, 10S, de gondolom, az érzékelő + szoftver ugyanaz.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#602) llll válasza scyllarus (#598) üzenetére


llll
senior tag

A Mediphone nevű szolgáltatótól vettem céges telóként. Miui Global 12.5.13 stabil van rajta.
Azt, hogy a hívásrögzítő nem működik az eu-s gdpr faszságok miatt még csak-csak megértem. Vagyis inkább tudomásul veszem.
De hogy a névjegyeknél nem tudom megadni, hogy vezetéknév, vagy keresztnév szerint állítsa őket sorrendbe és hogy az ezekről készített vcf fájlt se áthelyezni nem lehet a fájlkezelővel, se bármilyen módon átküldeni másik készülékre, illetve hogy a már említett pdf melléleteket semmilyen alkalmazás nem tudja megnyitni...
Cserébe viszont van 1 lelőhetetlen Digitális jólét nevű alkalmazásom, ami ontja a "jobbnál-jobb" tanácsokat.
Mifaszér' kellett hozzányúlnia akárkinek is a gyári rom-hoz??
Jelen pillanatban afelé hajlok, hogy itthon végképp nem veszek több telefont semmilyen szolgáltatótól. Mostmár Xiaomit se. Majd rendelek megint Kínából, az itthoni garit meg kenjék a hajukra. Soha egyik alis Xiaomi telómmal nem volt semmilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#603) llll válasza snorbi82 (#599) üzenetére


llll
senior tag

Laptop.
Legelőször win 10-zel próbáltam a mi unlock tool-t. Azzal semeddig se jutottam, fel se ismerte a telefont az unlock tool.
Aztán vhol olvastam, hogy próbáljuk meg win 8-cal. Ezzel már eljutok odáig, hogy elvileg csak ki kellene várnom a 168 órát az unlock-ig. De ezt már kétszer megtettem.
Az általad javasolt XiaomiTool is szépen gördülékenyen megy - a fentebb bemutatott hibaüzenetekig. Szintén win 8 alatt, mert a win 10-es gépemet közben eladtam.
A Driver booster-t használom driver frissítésre, elvileg minden friss.
De akkor még küzdök vele. Megpróbálok letakarítani mindent a gépről és elölről kezdeni.
Köszi a türelmet mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#604) scyllarus válasza llll (#602) üzenetére


scyllarus
veterán

Akkor ez nem a telefon hibája, hanem a szolgáltatóé. Én a T-től vettem, nincs digitális jólétem, EU stabil van rajta (12.5.8 de frissítettem kézzel 12.5.10-re)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#605) llll válasza scyllarus (#604) üzenetére


llll
senior tag

Elnézésemet kérik a kellemetlenségek miatt.
És ennyi. Segíteni nem tudnak.
Jegyezzük meg a nevet: MEDIPHONE...

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#606) barnam_ válasza llll (#602) üzenetére


barnam_
nagyúr

Minden EU-s vagy Global régiójú rendszerben Google cuccok vannak már a MIUI appok helyett.
Tedd fel a xiaomi.eu 12.5.3-at ha sikerült nyitni a BL-t, és újra lesz hívás rögzítés (az a kínai rendszerre épül, MIUI appok vannak benne). A névjegyzéket a Google névjegyzékben is lehetett rendezni nálam.

Szerk.: A digitális jólét is Google app

[ Szerkesztve ]

(#607) snorbi82 válasza llll (#603) üzenetére


snorbi82
senior tag

Első probléma: Driver booster - (ne használd SOHA)
2. Win 11 Insideren most nyitottam egy Redmi Note 9et.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#608) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Arra ébredtünk, hogy a telefon kitörölte az összes névjegyet. Visszaállítanám a google fiókból, de a megjelenítési opcióknál csak a simkártya választható. Találkozott már valaki ezzel ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#609) Bl.Gyo. válasza hülyegyerek (#608) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

csak tipp, de nem jelentkezett ki a google accountból, be vagy jelentkezve?

(#610) hülyegyerek válasza Bl.Gyo. (#609) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem. Azóta le is töröltem a fiókot, aztán visszajelentkeztem, de ugyanaz...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#611) KubanitoS válasza hülyegyerek (#610) üzenetére


KubanitoS
veterán

A contacts.google.com oldalon látod a névjegyeid számítógépről?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#612) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!
A múltkor édesanyámnak lecseréltük a régi telefonját és egy redmi note 10-re esett a választás. Olyan idegesítő probléma van vele, hogy gyakran nem jelzi ki a nevet a telefonszámhoz, csak magát a telefonszámot. Van amikor működik rendesen van amikor nem :W Nekem xiamomi Mi 8 van, édesapámnak Redmi note 5 nekünk sosem volt ilyen probléma. Aztán most nagynénim vett egy redmi 9-et azt hiszem és nála is problémás a névjegy...
Lenne tippetek mi lehet a probléma? Frissítés terén up to date a rendszer.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#613) scyllarus válasza Pocak89 (#612) üzenetére


scyllarus
veterán

+36-os formátumban vannak elmentve a névjegyek? Amiket nem ír ki, azok nem 06-tal vannak elmentve?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#614) Pocak89 válasza scyllarus (#613) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Köszi, rátaláltam én is erre a lehetséges probléma forrásra közben. Az az érdekes, hogy megnéztem pár névjegyet akik gyakrabban hívják és problémás és nagyrészt 06-os számok voltak, viszont volt ami +36-os :F Pedig először én is megörültem, hogy ez lesz a gond. Átírtam teszt jelleggel pár számot +36-ra aztán meglátjuk azoknál ismét jelentkezik-e.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#615) Sakira válasza scyllarus (#604) üzenetére


Sakira
tag

Hogy lehet kézzel frissíteni? Nekem amióta megvan a telefon, nem jött még rá frissítés. Májusi a biztonsági szint.

(#616) scyllarus válasza Sakira (#615) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem 10S van, nem tudom, a sima 10-en minek kellene lennie.
Letöltöd a firmwaret, felmásolod a telefonra (ügyelve a verzióra). a frissítésnél a jobb felső sarokban a 3 pöttyre bökve a Frissítőcsomag kiválasztását választod, betallózod a másolt filet és mehet. Ha jól rémlik, fejlesztőnek kell hozzá lenni.(a MIUI verziószámot kell bökdösni, amíg fel nem dobja)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#617) Sakira válasza scyllarus (#616) üzenetére


Sakira
tag

Nekem is 10s van, 12.5.7 RKLEUXM van rajta.

(#618) scyllarus válasza Sakira (#617) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem 12.5.10.0 RKLEUXM van fent, de ezt kézzel raktam fel.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#619) hülyegyerek válasza KubanitoS (#611) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igen. A google fiók rendben van, factory reset óta megint látszanak a névjegyek. Mindenesetre ez full gáz.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#620) KubanitoS válasza hülyegyerek (#619) üzenetére


KubanitoS
veterán

Jól van az, gondolj bele mi lett volna, ha teljesen elszálltak volna a névjegyek. Én egyébként a Note 9-cel szívok most, a legutóbbi frissítés óta nem megy a Sim2 mobilnet. Páromnak Note 10-zel örökké bekapcsol a kijelző miközben telefonál és a fülével némítgatja a saját mikrofonját. Jó telefonok lennének ezek, de a szoftvertámogatás valami botrányos. És ha jók az infóim, a csúcskategóriás Xiaomik sem különbek. Részemről ez a Note 9 és Note 10 az utolsó két Xiaomi telefon egyelőre. Csak nem tudom mire kellene váltani...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#621) OldMike válasza KubanitoS (#620) üzenetére


OldMike
őstag

Sajnos az RN 10-zel már én is jártam úgy, hogy telefonálás közben bekapcsolt a kijelző, és megszakította a vonalat. Ennél kisebb gond, de már előfordult nem egyszer, hogy kihangosította a telefont. Olvastam valahol, hogy ez a közelségérzékelő hibája, és nem biztos hogy szoftveresen javítható.
Próbáltam egy leírás alapján kalibrálni, de nem futott le a teszt :(((

42LM660S

(#622) KubanitoS válasza OldMike (#621) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezt a közelségérzékelős hibát a Note 7 óta nem képesek megcsinálni. :(((

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#623) athomi válasza OldMike (#621) üzenetére


athomi
veterán

Nálam is előfordult már, hogy a RN10 képernyőzára nem megfelelően működik, és felold telefonálás közben. Reprodukálni viszont nem sikerült, ha próbáltam jól működött, ezért véleményem szerint szoftveres a probléma. Ezt erősíti, hogy abból sokféle előfordul a Xiaominál.

[ Szerkesztve ]

(#624) OldMike válasza athomi (#623) üzenetére


OldMike
őstag

Akkor lehet hogy úgy kell telefonálni, ahogy leginkább nőket látok (azért vannak macsók is), azaz vízszintesen a szájuk elé tartva, füles nélkül. Hallja meg mindenki, hogy miről szól a beszélgetés :DD

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#625) hülyegyerek válasza KubanitoS (#620) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nekem eddig csak Samsungom volt (az első Galaxy S óta), nem is volt még csak hasonló hibája egyiknek se. Győzködtem a feleségemet, aki idáig Huaweit használt, hogy váltson ő is Samsungra, de hajthatatlan volt, neki ez tetszett.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#626) scyllarus válasza hülyegyerek (#625) üzenetére


scyllarus
veterán

Én is sokáig használtam Samsungokat, na, az volt az igazi szívás.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#627) sethi


sethi
senior tag

Sziasztok. Tegnap lett tulajdonosa egy családtagom egy ilyen készüléknek. Tudnátok segíteni, hogy be l ehet e állítani, és ha igen hol, hogy bejövő hívást ha fel van oldva ne csak egy kicsi ablakban mutassa hanem teljes kijelzőn.
A lebegő ablakot már kikapcsoltam a telefonhoz de az nem oldotta meg

(#628) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A kijelzőn van fólia gyárilag?
Igen van

[ Szerkesztve ]

(#629) savage45


savage45
csendes tag

Sziasztok!
Hol lehet még ilyen készüléket újonnan kapni?
Köszi

(#630) karldergroße válasza savage45 (#629) üzenetére


karldergroße
senior tag

Internetről hallottál?

https://www.google.com/search?q=redmi+Note+10

[ Szerkesztve ]

(#631) savage45 válasza karldergroße (#630) üzenetére


savage45
csendes tag

Köszi szépen :))
Ebből tudsz mutatni egyet is, ami elérhető és nem az 5g?

(#632) scyllarus válasza savage45 (#631) üzenetére


scyllarus
veterán

Rákerestem, az első ötben ott volt a MediaMarkt és az Euronics is. A 4G-s.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#633) savage45 válasza scyllarus (#632) üzenetére


savage45
csendes tag

Köszi a választ
Euronicsben Kaposváron van még meg a bemutatódarab.
Mediamarktbol tudsz linket küldeni, mert már nem forgalmazza.

(#634) scyllarus válasza savage45 (#633) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem találom, de lehet, hogy benéztem, és Redmi 10 volt...
Sajnos a Note 10 gyártása hónapokkal ezelőtt leállt a chiphiány miatt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#635) Demokatona válasza savage45 (#633) üzenetére


Demokatona
tag

Itt még lehet kapni:
Budapesten az Allee ban van készleten még.
[link]

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#636) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Van értelme 10 Wattos töltőt használni ha nem sürgős? Akksi élettartam szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#637) barnam_ válasza spike70 (#636) üzenetére


barnam_
nagyúr

Elméletben igen, én már nem foglalkozom vele. Annyit szoktam tenni az élettartam érdekében, hogy kikapcsolva töltöm a gyári 30W-os töltővel.

(#638) Boeing737


Boeing737
tag

Üdv! utóbbi időben azt vettem észre, mintha a telefon kijelzője fekete háttérnél kicsit mintha szürkés lenne. Hasonlóan mintha IPS kijelzős lenne a telefon :)) Pl. vak sötétben feltűnő, mikor az "always on display" segítségével megnézem a pontos időt. Pontosabban, van hogy matt fekete a háttér /olyan igazi amoled-es/ és sokszor van hogy csak szürkés fekete, mintha hátsó megvilágítása lenne a kijelzőnek. Ezt más is tapasztalta? Hardveres v. szoftveres hiba lenne?

(#639) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Van egy "ilyen" NOte10 5G-m nem túl régóta.(Egy Note8T-t váltott) és van egy olyan problémám vele, hogy az NFC rendszeresen kikapcsol, amit akkor veszek észre amikor fizetni szeretnék a telefonnal.
Járt már így valaki?
Jó régóta használok MIUI-t és XIAOMI-t, és bár nem tartom magam hardcore professional Usernek, azt gondolnám van benne a gyakorlatom, de most kicsit elvéreztem.
Van ebben valami energiatakarékos Lóf@sz? vagy valami beállítás ami rendszeresen kiOFFolja az NFC-t?
Vagy mitől lehet ez?
Bekapcsolom, működik egy ideig,aztán random idő múlva ismét azt tapasztalom, hogy OFF álllásban van az NFC a beállításokban :W :Y

A válaszokat előre is köszönöm...

(#640) scyllarus válasza twine (#639) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem a legjobb topikban kérdezed, egyrészt az 5G-nek van sajátja, másrészt a "simában" nincs nfc, szóval itt nem lesz tapasztalat.
Nekem 10S van, abban van, de semmi probléma nincs vele, mindenhol azzal fizetek. Próbáld az 5G topikjában, hátha más is járt így.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#641) twine válasza scyllarus (#640) üzenetére


twine
addikt

köszönöm, nem tudtam, hogy van az 5G-nek is saját topicja..keresem :R

(#642) scyllarus válasza twine (#641) üzenetére


scyllarus
veterán

Én is átjárok ide, nem az a gond, csak pont ebben nem lesz tapasztalat. Azért vettem az S-t, mert kellett az nfc, egyébként elég lett volna a sima 10.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#643) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! Tesómnak van egy Note 10-e. Kéthetente jön haza Győrből, és amint hazaér, a wi-fi kapcsolat egyszerűen megszűnik. Csak egy ki-be kapcsolás segít rajta. Ez azóta van amióta megvette a telefont( kb 3 hónapja).Nem nagyon találtam erre megoldást. Van esetleg valakinek ötlete mi okozhatja ezt ?

Ja és azóta ha az iPhone-on megnyitom a wi-fi beállításokat, kiírja, hogy “előfordulhat, hogy a hálózaton az eszköze által felkeresett webhelyek és szerverek nevét figyelik és rögzítik egyéb eszközök ezen a hálózaton”.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#644) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

A Miracast-tal volna egy kis problémám: Redmi Note 10 vs. LG TV. Látják egymást, megpróbálnak kapcsódni, mindkét eszköz ki is írja, majd kb. 20-30s. után megszakad a kapcsolódás bármilyen hibaüzenet nélkül. Ugyanez a TV gond nélkül csatlakozik egy Redmi Note 8-hoz... Volt ilyen gondja már valakinek? Van rá bármilyen megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#645) J.Pinkman válasza Mr.Grey (#644) üzenetére


J.Pinkman
tag

Én a BubbleUPnP-t használom filmek átküldésére. Szintén LG tévé, Note 10S telóval. Néha kicsit lassan találja meg a tévét a telefon, de ha megvan nem kapcsol szét.
Sokat anyáztam régebben, mire rájöttem, hogy azonos WiFi-n kell hogy legyenek. :U

(#646) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
Időnként ébresztőórának is használnám a telefont, de eddig én csak azt a lehetőséget találtam meg, hogy a Google naptárban állítok be egy eseményt a megfelelő időpontra, és ugyanott beállítok egy értesítést 1 perccel korábbra. Ez egy nagyon nehézkes megoldás, ráadásul még szundi beállítást sem találtam (ami ébresztene néhány perccel később, ha nem kelek fel).
A korábbi Huawei telefonon volt Óra alkalmazás, ahol ezt sokkal egyszerűbben, és több opcióval lehetett beállítani.
A Xiaomi esetében nincs ilyen, vagy csak én nem találom?
Köszönöm.

42LM660S

(#647) scyllarus válasza OldMike (#646) üzenetére


scyllarus
veterán

Csak te nem találod. Ugyanolyan van benne, mint a Huawei telefonokban (én is onnan jöttem), Óra a neve itt is. Nekem alapból berakta az Eszközök mappába.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#648) SlágerTibo válasza OldMike (#646) üzenetére


SlágerTibo
csendes tag

[kép] ISzia!
Talán eredetileg az eszközökben van, csak én már kitettem az asztalra, hogy egyszerűbben elérhető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#649) OldMike válasza scyllarus (#647) üzenetére


OldMike
őstag

és SlágerTibo

Köszönöm mindkettőtöknek, valami rövidzárlat miatt pont az Eszközök mappát nem néztem meg :U

42LM660S

(#650) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Hívásrögzítés megy ezen a telefonon gyári ROM-on? Samsung S20 FE-n SKVALEX Call Recorder, Cube ACR gyárin működik. Remélhetőleg itt is megy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.