Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) soldner válasza RoBos (#200) üzenetére


soldner
tag

Nem használom semmi rosszra ezt a funkciót. Egyszerűen arról van szó, hogy sokszor diktálnak be nekem méreteket, különböző számokat, adatokat. Amit hívásrögzítés nélkül papírra kellene jegyzetelnem. Régen mindig azt kellett mondanom: várj hozok papírt és ceruzát, felírom. Most meg csak elmondják nekem és utólag visszahallgatom.
Ezt a nekem tetsző funkciót a kínai Global verzióval kaptam, ami nagyon megtetszett.
Szeretném, ha ez a funkció az új telómban is benne lenne.

(#202) Chaser válasza soldner (#199) üzenetére


Chaser
titán

nekem is van a note4-en, emiatt sem akaródzik lecserélni
amiket root nélkül lehet felrakni sokat nem érnek - gyenge hangminőségben rögzítenek vagy téged, vagy a másik felet, vagy mindkettőtöket -
persze én sohasem használom, nem értek hozzá, azt se tudom mi az
ugyanakkor ha valaki fenyegetőzik van youtube ahol hallhatja is magát ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#203) karldergroße válasza RoBos (#200) üzenetére


karldergroße
senior tag

Akkor a Zenfone7-emet nem az Eu-ra szánták, mert abban gyárilag benne van. Mindent felvesz, a bluetooth-os hívást is tökéletes minőségben, akkor is, ha 10 méterre vagyok a készüléktől.

(#204) mr.nagy válasza soldner (#201) üzenetére


mr.nagy
tag

Ha teszel fel eu rom-ot akkor lesz hívásrögzítés, root nélkül is: [link] , itt le van írva hogyan kell feltenni: [link] Persze előbb unlock kell: [link]
Én is így használom, csak nekem pro van. Csak saját felelőségre! Bár aki márt tett fel így rom-ot tudja, hogy nem nagy kaland. Érdemes itt szétnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#205) Chaser válasza mr.nagy (#204) üzenetére


Chaser
titán

sztem ő is úgy van vele mint én, csak használja a telefont, max alkalmazást tol rá néha
ahogy kijött a gyárból a note 4 úgy használom már negyedik éve
amikor jött új rom és felrakta magának felrakta, de nekem telefon hackelésből ennyi bőven sok is, valahogy soha nem éreztem a droidos cuccok lelkivilágát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#206) soldner válasza Chaser (#205) üzenetére


soldner
tag

@mr.nagy: Köszi. Gondolom ez így garancia vesztéssel jár.
Azt nem értem, ha itthon veszek egy Redmi Note 10-et, akkor az EU-s.
Ha erre feltöltök egy "eu rom-ot" akkor mi változna? (EZ-ról EU-ra történő váltás)
Ha Kínából rendelek egy Global (EU verziót) az sem tudja alapból a hívásrögzítést?
Ahogy @Chaser is írja, úgy használom a telefonomat ahogy megkaptam pár éve. Csak a gyári frissítések szoktak felmenni.
Ha meg rom-ot próbálnék cserélni, az olyan mint minden más egyéb az életben, amit először csinál az ember. Vagy sikerül, vagy nem. :) Nem szeretném, ha csak papírnehezéknek lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#207) Viktor0610 válasza soldner (#206) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert ez az EU ROM nem gyári. ;)

Samsung Galaxy A54

(#208) soldner válasza Viktor0610 (#207) üzenetére


soldner
tag

Köszi, így már értem.

(#210) Nyiaz válasza novinyul (#179) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Pro-m van, de nem tapasztaltam problémát.

(#211) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, a Note 10 nem-Pro milyen üzemidőt bír max fényerőn, nem fekete háttérrel? Pl. fehér vagy közép szürke háttérrel, kinti fényben max fényerőn használnám. Moto G7 Power-em ebben bír 12 órát, de félek a Note 10 az AMOLED miatt nem bír annyit.

(#212) dave987 válasza zsero (#211) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia. Az amoledet mindenhol úgy tartják számon hogy kevesebbet fogyaszt mint az lcd fajták.

(#213) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok, tervezem ennek a telefonnak a megvásárlását, csak még gyűjtöm a tapasztalatokat. A következő gondom akadt. Minden eddigi telefonomnak kihajtható tokja volt (van), amit a használat módja tesz szükségessé. Ehhez is ilyet vennék, de amiket láttam, mindnél egy zárt, kidudorodó hely van a bekapcsológombnál. Szerintem így a bekapcsológombon lévő ujjlenyomat érzékelő nem működhet. Van-e erre valakinek tapasztalata, esetleg javaslata? Tartok tőle, hogy az adott rész kivágása gyengítené a tokot, és egyébként sem szeretnék efféle barkácsolgatást. Köszi.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#214) zsero válasza dave987 (#212) üzenetére


zsero
aktív tag

Fekete alapon. Fehér alapon meg többet. Ezért lennék nagyon kíváncsi mit bír egy Note 10.

(#215) dave987 válasza zsero (#214) üzenetére


dave987
aktív tag

Hát annyit tudok mondani hogy akkuidőben nagyon jók. Pl egy Samsungtól tapasztalatom szerint jobban bírja szuflával egy MIUIs Xiaomi(Redmi) ugyanakkora akksival. Amúgy pedig gsmarena specnél érdemes összehasonlítani az általuk tesztelt akkuidőket.

(#216) Demokatona válasza OldMike (#213) üzenetére


Demokatona
tag

Szia!

Nem kihajtható tok,de a bekapcsoló gombnál ki van vágva gyárilag. [link]
Gondolom a kihajthatósnál is ilyen megoldás van.

Note 8 ról gondolkodom váltani,de nem tudom,hogy megérné e.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#217) OldMike válasza Demokatona (#216) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, ez valóban ki van vágva. Nekem sajnos muszáj kihajthatósat használnom, ez például jó lenne (gondolom a Redmi Note 10 4G lenne hozzá való), de látszik hogy nincs kivágva:
[link]
Itthon 4-5 ezer forintért vannak, de nem lehet megállapítani, hogy jó-e, mert egyáltalán nem a hozzáillő képet teszik ki.
Sajnos a váltáshoz nem tudok hozzászólni. Nekem egy öt éves Huawei P9 Lite-ot váltana majd. Ahhoz képest ég és föld a különbség.

42LM660S

(#218) Demokatona válasza OldMike (#217) üzenetére


Demokatona
tag

Ezen ki van vágva. [link]

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#219) OldMike válasza Demokatona (#218) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm hogy segítettél.

42LM660S

(#220) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Tegnap érkezett meg a Redmi note 10 pro telefon, és a kijelzőjével kapcsolatban szeretnék feltenni egy kérdést.
120Hz-en néha néha statikus képernyőnél (pl háttérkép amikor nem lapozunk) mintha állítaná a fényerőt a telefon egy pillanatra, úgy, hogy az automata fényerő ki van kapcsolva.
60Hz-en semmi ilyesmi nem történik. Az automata kontraszt is ki van kapcsolva. :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#221) kisszee válasza VMatteo (#220) üzenetére


kisszee
csendes tag

Szia,

Nálam ugyanez, írtam a Xiaominak, akik átirányítottak a TMX mobilszervizhez. Elméletileg külföldön is már jelezték néhányan, amire a Xiaomi hivatalosan reagált, hogy javítani fogják.

(#222) kisszee válasza VMatteo (#220) üzenetére


kisszee
csendes tag

UPDATE: Senki nem hallott még Magyarországon erről a hibajelenségről, ami érdekes, mert már a külföldi (főleg indiai - beleértve a twittert is) oldalakon is olvasni.

Illetve azt is írták, hogy még nem jelzett senki a szervizeseknek. Kíváncsi lennék hány ember vett már ilyet, abból pedig hány százaléka állította át 120Hz-re a kijelzőt, ráadásul a flickering csak alacsony fényerőnél jelentkezik leginkább - tehát este.

Én még várok, nem küldöm vissza ezért, bízom benne, hátha lesz szoftveres frissítés.

(#223) Viktor0610 válasza kisszee (#222) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem alapból 120 Hz-en megy a kijelző.

Samsung Galaxy A54

(#224) novinyul válasza Viktor0610 (#223) üzenetére


novinyul
veterán

Dobozból kivéve 60Hz, át kell állítani 120Hz-re a beállításokban. Szerintem ez szoftveres hiba lesz, fogják javítani.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#225) Nyiaz válasza kisszee (#222) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Nekem a Pro 8/128 van, de még nem vettem észre. Lehet hogy már szemem annyira rossz :)

(#226) kisszee válasza Nyiaz (#225) üzenetére


kisszee
csendes tag

Előfordulhat (szerk.: mármint az, hogy Nálad nem jelentkezik és nem az, hogy rossz a szemed :D)

Próbáld meg nagyon alacsony fényerősségen és lépj be a Speciális beállításokba (vagy pontosan mi magyarul, nem tudom), majd a "Lite mode"-ba. Itt konstans jelentkezik, ha rossz - vibrál a kijelző az animáció során.

Körülbelül 50%-os fényerősségen nem kivehető - kikapcsolt automata fényerősségbeállítás mellett, természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#227) kisszee


kisszee
csendes tag

FRISSÍTÉS: a hozzászólás a forum.xda-developers.com -ról másolva - Does flickering issue exist on everyone? topicból.

I'm also having same flicker issue. I've found another workaround where this issue doesn't occur at all.
I installed one app (Display Checker) which shows current screen refresh rate at corner of phone in very small text. So what I observed, Screen flicker doesn't occur whenever this app is running and showing refresh rate. Now I'm not getting any screen flicker. You can set any brightness level without flicker.

Nálam működni látszik eddig.

(#228) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok! Egészen friss még az RN 10-em, most próbálom belakni. Egy olyan dolog merült fel, ami talán nem teljesen idevaló, de összefügg a telefonnal.
Telepítettem a WifiAnalysert, az én kapcsolatot jelzi és méri is, de a környezetből semmit sem mutat, pedig vannak bőven. Valamilyen helyzetmeghatározás és jogosultság kellene neki, de legjobb tudomásom szerint ezek engedélyezve vannak. Magánál az alkalmazásnál sincs olyan engedély, ami el lenne utasítva. Tudjátok-e, hogy mit és hol kellene még keresnem a telefonon.
Még annyit, hogy a wifi beállításoknál mutatta az összes hálózatot, ahonnan ki tudtam választani a sajátomat. Köszönöm.

42LM660S

(#229) MaciG válasza VMatteo (#220) üzenetére


MaciG
addikt

Nálam ugyan ez a jelenség van nappal, az utcán (természetes fénynél).
Fényerő maxra húzva, automatikus állítás kikapcsolva, és pl. megnyitom a messenger-t akkor pár másodpercig világos, majd sötétít rajta... :F
Jah és nem állítottam át 120hz-re, így gondolom az alap 60hz-n van.

Megoldást sikerült rá esetleg találni?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#230) tronik


tronik
csendes tag

Sziasztok!

Lehet már volt, a héten került markomba az MFF edition.
Apróbb problémákkal találkozom, küzd valaki rajtam kívül Android auto problémával?
Három fajta kábellel próbálkoztam, de ugyanez a helyzet Mi 10 Lite esetén is.
Köszi a segítséget.

(#231) Baltibi


Baltibi
friss újonc

Sziasztok!

Redmi note 10 telefon . A memória felhasználásánál mi az a 8.39 GB egyéb tárhely foglalás? Köszi.(L:/dl/upc/2021-04/26/1048618_xxjxzqz7xgtipwxz_screenshot_2021-04-26-05-30-39-951_com_miui_securi_2.jpg)[kép](/L)

[ Szerkesztve ]

(#232) Nyiaz válasza tronik (#230) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Igen, volt. Aztán egyszer csak elfogadta, nem tudom miért. 3 kábel volt nekem is, talán a Samsungnál lett jó, közben töröltem az AA-ban az adatokat, újra rádugtam stb. Gyanús hogy az autón lévő kérdések és a telefonon lévők valamilyen együttállása volt az ok.

(#233) Dinter


Dinter
addikt

Megkaptam a telefont.

A Messenger értesítés-buborék nagyon rondán néz ki, emellett ki se nyitja fullscreen ha rányomok. Teli van angol szövegekkel a UI - tudok angolul, de rontja az UX-et. Emellett a rezgés kb hallhatatlan, nagyon nagy csalódás a Note 5 rezgéséhez képest.

(#234) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok! Nemcsak ezzel a telefonnal, hanem Xiaomi felhasználóként is teljesen újonc vagyok, ezért lennének (esetleg nagyon láma) kérdéseim.
Korábbi telefonom egy Huawei, amin létezik egy "Üzenetek" nevű alkalmazás az SMS-ek küldésére, fogadására. Eléggé fapados, ennek megfelelően egyszerűen kezelhető. Az RN 10-en ez nincs, helyette van a Messages, ami bizonyosan többet tud, de körülményesebb is használata. Tudja-e valaki, hogy a korábbi Üzenetek alkalmazás a gyártóé volt-e, vagy az Androidhoz tartozik? Szívesebben használnám azt.
Másik kérdés a billentyűzetre vonatkozik. Amennyiben telepítenék egy másik billentyűzetet (mondjuk az egyszerűbb ékezetes betűhasználat miatt), akkor az beállítható lenne alapértelmezettként? A Huawei gyárilag két billentyűzettel jött, gondolom ott emiatt megvolt ez a beállítási lehetőség.
Köszönöm

42LM660S

(#235) Golyo69


Golyo69
senior tag

Csatlakozok egy Redmi note 10 pro-val, Mi fan verzió :)

Tegnap vettem kézbe még nem sikerült teljesen belakni, sok mindnet kell atvinnem a MI 9T-rol.

A kijelzo nagyon popec, tetszik eddig. Ma még a msik telot használom de remelem minel hamarább hadra foghatom az ujat. :R

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#236) novinyul válasza Golyo69 (#235) üzenetére


novinyul
veterán

MI átköltözés app és megy is át minden :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#237) Golyo69 válasza novinyul (#236) üzenetére


Golyo69
senior tag

Igen azt kiakarom próbálni :) még sosem próbáltam, úgy voltam vele a tiszta telepites a legjobb, de annyi minden van már hogy lehet úgy kene.

Este kiprobalom szerintem. Remélem nem lesz gond. Kb. 75 GB cucc van rajta.
A kepeket, videókat lehet leszedem kulin mert gondolom elég lassú lesz igy a folyamat.

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#238) novinyul válasza Golyo69 (#237) üzenetére


novinyul
veterán

55GB adat nekem 45perc alatt ment át :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#239) Dinter válasza novinyul (#236) üzenetére


Dinter
addikt

Mondjuk az nekem furcsa volt, hogy az appokat nem rakta fel, csak az apk-jukat, de amúgy jó cucc.

Nagyon gyorsan kilövi az appokat amúgy a háttérből. Ez a 4GB RAM miatt van vagy szoftveres?

[ Szerkesztve ]

(#240) novinyul válasza Dinter (#239) üzenetére


novinyul
veterán

Inkább szoftveres, beállítás kérdése csak hogy, mit enged futni a háttérben. Egyszer kell csak megcsinálni, aztán nincs gond vele.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#241) Golyo69 válasza novinyul (#238) üzenetére


Golyo69
senior tag

Az teljesen jo :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#242) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

Azt honnan tudhatom, hogy adott üzlet hivatalos garanciával adja e a készüléket? Vagy Xiaominál hogyan működik ez?

(#243) Arween


Arween
senior tag

Sziasztok, én is vennék egy ilyen telefont, aki aktívan használja kültéren mennyire látható a kijelző napsütésben? Most adtam el egy Poco F3-at mert kültéren napfényben nem lehetett látni a kijelzőt :U

(#244) hislah válasza Arween (#243) üzenetére


hislah
aktív tag

Rákérdezel?

(#245) hislah válasza Arween (#243) üzenetére


hislah
aktív tag

Nekem Redmi Note 9S után parádés a kijelző fényereje is. ;) A régi is használható nyilván, de ez erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#246) GEIL


GEIL
addikt

Elmegy az a 409 ppi....de a jó pár éves és fiókban pihenő LG G4-em már
(2560×1440) 532 ppi-t tudott akkoriban. :o ;] :U pedig több mint 6 éve jelent meg.
Persze tudom, az "flagship" volt..... :U
Még a mostani Mate10 pro-mat is verte kijelzőben.....hiába az amoled a Mate10 pro-ban,
egy 3d szemcsibe rakva őket az LG G4 láthatóan jobb képet mutat közelről. :R
R.I.P. LG mobile :(

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#247) athomi


athomi
veterán

Azért a tesztben egy sorban meg lehetett volna említeni az IP53-as készülékvédelmet.

(#248) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

Lehet, hogy én vagyok béna, de nem találtam meg a "zseb módot" a beállítások között...

[ Szerkesztve ]

(#249) Viktor0610 válasza Mr.Grey (#248) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Beállítások keresőjébe próbáltad beírni? ;)

Samsung Galaxy A54

(#250) kelzsoca válasza athomi (#242) üzenetére


kelzsoca
félisten

Inkább fordítsuk meg a kérdést, hol nézted ki a készüléket?

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.