Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) dave987 válasza Dinter (#348) üzenetére


dave987
aktív tag

Az nem lényeg. Feleségem Note 9-énél újonan dobozból kivéve be volt ragadva az Emeléssel ébresztés funkció. Hiába kapcsolgattuk ki-be,mindig ébresztette a kijelzőt. FR megoldotta, mások is írták.

(#352) dave987 válasza OldMike (#350) üzenetére


dave987
aktív tag

Sajnos nem tudok ilyen funkcióról. Viszont a problémát amit írsz azt sajnos nem értem. Miért baj ha lezár a kijelző app frissítéskor?

(#353) aprokaroka87 válasza dave987 (#352) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudom kinél milyen a tapasztalat, de én már futottam bele olyanba hogy ha le volt zárva a képernyő, akkor egyszerűen meg szünt létezni a play áruház frissítés egy bizonyos idő után.

A letöltés-nél akadt neki gondja.

Igaz nem pont ez a típus.

De több Telefon esetén is tapasztaltam már.

(#354) dave987 válasza aprokaroka87 (#353) üzenetére


dave987
aktív tag

Lehetséges,én még de tapasztaltam ilyet. Hozzáteszem úgy 2-3 éve már ki vannak kapcsolva a play értesítések nálam,és automatán frissít wifin. Szóval fogalmam sincs,és nem is érdekel mikor mit frissít,de ha néha megnyitom akkor általában minden friss.

(#355) OldMike válasza dave987 (#352) üzenetére


OldMike
őstag

Nekem is volt olyan tapasztalatom más telefonnal mint aprokaroka87 fórumtársnak, ezért van ez a bizonytalanság. Az automatikus frissítés nálam is be van állítva, de nem tudom pontosan hogyan is kellene működnie. Meg kell jegyeznem, hogy én éjszakára mindig kikapcsolom a telefont, így ma a bekapcsolásnál 8 elérhető frissítés volt a Play Áruházban, pedig tegnap reggel is lefrissítettem az akkor láthatókat. Vannak elég hosszú szüneteim a használatban, akkor frissíthetne, de lehet hogy egy nap alatt ez nem történik meg.
Nem akkora probléma ez, amúgy meg nagyon tetszik a telefon.

42LM660S

(#356) dave987 válasza OldMike (#355) üzenetére


dave987
aktív tag

Nem kell nagy ügyet csinálni a frissítésekből. Csinálja amikor akarja. A lényeg hogy a telefon jó legyen. Aztán ha egy app problémázik úgyis az az első hogy megnézzük van e hozzá update. ;)

(#357) juve600


juve600
nagyúr

PixelExperience_Plus_mojito-11.0-20210515-1538-OFFICIAL.zip
[link]
saját Pixel Experience Recovery-vel
[link]

(#358) mucsi07


mucsi07
csendes tag

Már fentebb írtam a fényerővel kapcsolatos gondom. Segítene aki ténylegesen használja a készüléket hogy milyen fényerőn van a készüléke átlagos benti használatnál?
Még két napom van a 14 napos vásárlási szándéktól való elálláshoz. :F

(#359) Richoo44 válasza mucsi07 (#358) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Szia,
Csináltam két képet, irodában, közepes fényerő.
Maxon pedig kiégeti a retinámat.
Richo [kép] [kép]

(#360) OldMike válasza mucsi07 (#358) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, én az automata fényerőtől elköszöntem, mert az egy napközben, de árnyékban lévő szobában annyira levette a fényerőt, hogy szinte alig lehetett olvasni akár a fehér(?) háttéren a sötét betűket, akár a sötét háttéren a világos(?) betűket. Most állandó kb. 2/3-os fényerőn van, valamint bekapcsoltam a napfényhez igazítást, ami a tűző napon is szinte csodát tesz. Igaz várni kell talán 2-3 másodpercet, amíg reagál, de azt kibírom.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#361) mucsi07


mucsi07
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszotokat ezek szerint normális a hatvan, hetven százalékos fényerő a belsőtérben.
A készülékbeállításnál én is úgy használom mint OldMike csak kicsit megijesztett Dinter (325)-ős hozzászólása a minimum fényerővel kapcsolatba mert én minimum fényerőn nem tudnám használni. Nekem ez az elő Amoled kijelzős készülékem és kicsit furcsa volt a Redmi 4X után annál elég volt az ötven-százalék fényerő. Ezek szerint nyugodjak meg hogy így normális és a készüléknek semmi baja.Használjam nyugodtan.
Még egyszer köszönöm hogy reagáltatok! :R

(#362) Alfred88 válasza mucsi07 (#361) üzenetére


Alfred88
tag

Én pl automata fényerőt élből ki szoktam lőni, annyira idegesítő mikor össze vissza állítja csak azért mert mondjuk el megyek a fa árnyékában :(

(#363) dave987


dave987
aktív tag

Automatán sokkal nagyobb fényerőt tud mint manuálison. Az automatát tanitani kell,egy idő után valamennyire hozzááll a dologhoz.
Mondjuk én nem tudom elképzelni hogy használja valaki fix manuális fényerőn. Hisz az ami kint napon kell,az árnyékban,szobában kisüti a szemem. Vagy mondjuk este villanyoltás után még ránéznék valamire. Ha meg már állítani kell akkor az sem baj ha az automatába kell néha belenyúlni.

(#364) OldMike


OldMike
őstag

Szerintem az a jó, ha sokféle vélemény jön össze, a használati szokások és körülmények nagyon szerteágazóak, így aki újonc kiválaszthatja a neki legmegfelelőbbet.

42LM660S

(#365) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Tetszik ez a teló, és úgy néz ki három év után le kell cserélnem a Mi A1-et.
Viszont a kommentek a gsmarena-n elbizonytalanítottak. Elég sokan írnak túlmelegedésről és a kijelző hibáiról (pl. vibrálás).
Hazai tulajoknak mi a véleménye? Ez, esetleg Poco X3 NFC?

(#366) Dinter válasza J.Pinkman (#365) üzenetére


Dinter
addikt

Én semmi féle kijelzőhibát vagy melegedést nem tapasztaltam.

(#367) Richoo44 válasza J.Pinkman (#365) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Én sem tapasztaltam az általad írt hibákat.Az X3 remek telo de a kijelző köszönő viszonyban sincs ezzel a kijelzővel.Illetve az sokkal nagyobb és nehezebb.Én is emiatt cseréltem le.
Richo

(#368) barnam_


barnam_
nagyúr

Tegnap én is megrendeltem egy Note 10-et, a 64GB változatot.
Sokat vacilláltam, hogy melyik telefonra cseréljem a Note 7-et, két feltételem volt:
- AMOLED kijelző, ha már végre a középkategóriában is megjelent, az IPS LCD-hez képest számomra sokkal szimpatikusabb
- dual sim + dedikált kártyahely, mert nem szinkronizálok felhőbe, és biztonsági mentéseket sokkal egyszerűbben csinálok SD kártyával, mint USB kábelen keresztül
- Snapdragon chipset a nagyobb kompatibilitás miatt (GCam, root, open source rendszerek, pl. LineageOS)

S mint kiderült ezeknek a feltételeknek elég kevés 2021-es telefon felel meg (nagyjából a Note 10 széria, meg 1-2 egyéb kínai gyártó).
A Note 10 és 10 Pro között gondolkoztam sokat, előbbiből sok helyen inkább 128GB-s van, utóbbiból viszont van 64GB is, ami nekem elég. Végül az Alzán találtam Note 10 64GB változatot, így a sima és Pro változat között (mindkettő 64GB) volt ~100€ különbség. Ebbe belefért egy Mi True Wireless Earbuds Basic 2 headset (túl sokat nem várok tőle, de legalább vezeték nélküli), meg egy Amazfit GTS 2 Mini óra, ez egy Amazfit Bip-et fog váltani.

Elvileg pénteken megérkezik, majd írok beszámolót, ha valakit érdekel.

(#369) juve600 válasza juve600 (#343) üzenetére


juve600
nagyúr

a másik topicból egy kolléga leírása a twrp telepítéshez :

platform-tools_r31.0.2-windows aztán ezen belül nyitni egy cmd ablakot. Na itt kezdődik a kavarás! Mivel a twrp telepítésre hibát írt bármit csináltam.
Teló ugye nyuszi módban , cmd megnyitva ablakon belül.
-fastboot devices
-fastboot flash nem ment ugyhogy ezt ugorjuk
-fastboot boot és a gépen lévő img. fájl be tallózva!
-na ezzel ujra indul a teló twrp módban :DD
USB lehuz, pendrive-ra twrp img. felmásol telóra rádug és telepít .
Újra indít twrp bejön immár pendrive nélkül,öröm bódottá :C
Aztán pendrivról telepítettem a leg újabb ROM-ot. Ja és nekem nem látta a twrp az USB 3 pendrivot, ugyhogy elő kotortam a USB 2-est azzal hibátlan volt.

(#370) Boeing737 válasza englishman (#164) üzenetére


Boeing737
tag

Sajnos ez a probléma valós. Telefonáláskor valóban eléggé kihallatszik a hívott fél beszéde. :-/ pl. ha szobában vagyok, lerakhatom az előttem lévő asztalra kihangosítás nélkül, simán hallom mi van a vonal túlsó végén :S Nem tudom mi jó megoldás lenne rá (?) így eléggé zavaró.

(#371) hislah


hislah
aktív tag

Sziasztok!
Én is megleptem magam pár hete egy Redmi Note 10 4/64-es készülékkel.
Egy dolog furcsa számomra. Azonos használati szokások mellett érezhetően gyengébb az akkuidőm, mint az előd Redmi Note 9S-nek volt. Ez mitől lehet?
Köszönöm!

(#372) Alfred88 válasza hislah (#371) üzenetére


Alfred88
tag

Amoled szerintem többet fogyaszt mint az IPS

(#374) Alfred88 válasza #40993792 (#373) üzenetére


Alfred88
tag

Note9 pro a másik telóm , érzésre kevésbé merül mint a note 10

(#375) elfelejtette válasza #40993792 (#373) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Az OLED-technológiának számos előnye van az LCD-technológiával szemben, mint például ...
az alacsonyabb gyártási költség"
Évről-évre felmerül a kérdés, hogy akkor az olcsó, belépő szintű modellekbe miért az ezek szerint drágább LCD-t teszik...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#376) hislah válasza Alfred88 (#374) üzenetére


hislah
aktív tag

Nagyon bosszant. Nem érzem azt amit a Note 9S-nél, hogy két napot elbír. Pedig semmi sem indokolja a nagyobb fogyasztást. Sőt!

(#377) barnam_


barnam_
nagyúr

Akinek esetleg Global fw van a telefonján, nem EU:
Azon is minden "egyszerű" alkalmazás Google? Úgy mint, tárcsázó, névjegyek, sms, naptár, stb...
Régen ezek MIUI-n még saját Xiaomi alkalmazások voltak.

(#378) spike70


spike70
tag

Azt jól gondolom hogy ez a legkisebb kapható Redmi, vagy Redmi Note? A 9 és 10-es szériából.

(#379) Boeing737 válasza spike70 (#378) üzenetére


Boeing737
tag

Szerintem igen.. én is minél kisebbet kerestem, ez a legkeskenyebb, ha csak néhány mm-rel is.

(#380) Boeing737 válasza barnam_ (#377) üzenetére


Boeing737
tag

Nekem előző telóm Redmi 4X volt, és pár hónapja már az is nyaggatott, hogy térjek át a saját alkalmazásos sms appról a google féle változatra. Szerencsére ha azt választottam, hogy nem akarok váltani, utána nem erőltette, engedte használni a saját alkalmazásost is.

(#381) barnam_ válasza Boeing737 (#380) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pénteken elvileg már tudom nyitni a bootloadert, utána felteszem a legfrissebb Global-t, kíváncsi vagyok azon is minden Google-e.
Jobban szeretem a gyártói alkalmazásokat vagy ha már Google, akkor az AOSP appokat, amik pl. a Lineage OS-ben is vannak.

(#382) Viktor0610 válasza barnam_ (#381) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A global ROM-okban Google tárcsázó, naptár és SMS app van.

Samsung Galaxy A54

(#383) csucsko


csucsko
csendes újonc

sziasztok,
Nemrég kaptam kézhez én is redmi 10-emet, és próbálom belakni.Abba tudnátok segíteni hol lehet beállítani hogy ha a messengeren üzenet érkezik az always on display felvillanjon és megjelenjen a meessenger ikon , de a lezárt képernyőn ne jelenjen meg hogy ki küldte az üzenetet?
A régi androidomon három lehetőség volt a lezárt képernyő értesítésekre:
Do not show notifications.
Show all notifications and their content.
Show all notifications but hide their content.

az utolsó lehetőséget választva nem írta ki az üzenet tartalmát sem a feladó nevét, de az értesítési led villogott.ugyanezt szeretném itt is elérni az AOD-vel, a lezárt képernyőn ne jelenjen meg semmilyen infó de az AOD reagáljon.

(#384) Richoo44 válasza csucsko (#383) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Szia, itt a beállítás folyamata.Az AOD csak az ikont fogja mutatni, és nem jelennek meg az értesítések a lezárt képernyőn sem.
Richo [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#385) csucsko válasza Richoo44 (#384) üzenetére


csucsko
csendes újonc

Szia, igen ezt a beállítst keresem . Az én MIUI verziómban(12.0.3) már csak két lehetőség maradt, a tartalaom elrejtése már nincsen. Azt nem akaraom elhinni hogy kimaradt ez a funkció, valószínűleg máshová
pakolták , de egyelőre nem találtam meg hová. Neked milyen MIUI verziód van?

(#386) juve600 válasza barnam_ (#381) üzenetére


juve600
nagyúr

azon is minden google lesz ,csak akkor minek akarod feltenni ?
ha már nyitod a BL-t akkor xiaomi.eu stabil romot tedd fel
xiaomi.eu_multi_HMNote10_V12.0.9.0.RKGMIXM_v12-11.zip
ebben miui tárcsázó,sms ,hívásrögzítő,plussz 1000 dolog amivel jobb mint a EEA vagy a Global

(#387) Boeing737


Boeing737
tag

Biztos én vagyok a béna, de 1 hetes használat után sem tudtam rájönni hogy lehet előcsalni az "always on display" funkciót.. Mármint be van már állítva, de elvileg lezárt, sötét képernyőnél dupla (képernyőre) koppintással előjön az óra stb. Na most ez nekem kb 5-ik próbálkozásra szokott csak sikerülni.. próbáltam már lassan, gyorsan koppintani, tulképp akkor jön elő mikor kedve tartja :S Más is tapasztalta ezt?

(#388) karldergroße válasza csucsko (#385) üzenetére


karldergroße
senior tag

Lehet, hogy ezt is kivették, mint ahogy a betűtípus átállításának lehetőségét is... :W

(#389) barnam_ válasza juve600 (#386) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Global-t mindenképpen feltenném, mert szerintem arra előbb jönnek a frissítések, mint EEA-ra. Az szomorú, hogy minden Google - a Note7-nél a MIUI-ban még saját alkalmazások vannak. De lehet, hogy ezzel meg kell tanulnom együtt élni...
A xiaomi.eu is megér egy próbát, de legutóbb Note7-en próbáltam, és nem jött be (tele van olyan cuccokkal, amik nem kellenek, és pl. MyBackup-al nem tudtam visszaállítani az sms-eket, mert nem engedte megváltoztatni az alapértelmezett sms küldő alkalmazást). Illetve lehet, hogy vissza akarom majd zárni a BL-t egyes alkalmazások miatt.

[ Szerkesztve ]

(#390) juve600 válasza barnam_ (#389) üzenetére


juve600
nagyúr

:F :F :F
pedig az a legjobb miui rom,abban azt csinálsz amit akarsz

(#391) csucsko válasza Boeing737 (#387) üzenetére


csucsko
csendes újonc

nekem az "always on display" úgy működik hogy a lezárt alvó képernyőn egyetlen koppintás(nem dupla) és akkor három másodperc múlva(lemértem) megjelenik az óra , értesítések... Mint egy álmos Csipkerózsika, olyan lassan ébred az AOD. De ezt üzembiztosan csinálja.

(#392) Boeing737 válasza csucsko (#391) üzenetére


Boeing737
tag

ahh köszi! így már jó :D mindig dupla koppintással próbálkoztam. Valóban megjelenhetne egyből is, felesleges a 3 sec várakozás, de végre jó :D mit össze kopogtattam.. :D

(#393) barnam_ válasza juve600 (#390) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha jól emlékszem ami leginkább nem tetszett benne, az valami új "intelligens" privacy filter volt, ami kb. kikapcsolhatatlan - gyanítom ez okozhatta azt, hogy az sms-eket nem tudtam visszaállítani.
Ilyen a global vagy eu miui12-ben nincs.

(#394) OldMike válasza csucsko (#391) üzenetére


OldMike
őstag

Próbálok összeszedni információkat az AOD működéséről, hogy érdemes lenne-e foglalkoznom vele. Több kérdésem is lenne, nemcsak hozzád szólnak, hanem mindenkihez, akinek van tapasztalata.
Ez most a 10 másodperces AOD, vagy esetleg buherálással valódi folyamatos működésű?
Amennyiben az első, akkor azt egy bejövő értesítés felébreszti-e (10 mp-ig láthatóan)?
Ha esetleg nem, akkor az egy koppintással csak azért kell felébreszteni az AOD-t, hogy lásd, jött-e értesítés (ennek sok értelmét nem látnám, mert a zárképernyő megjelenítésével ugyanúgy megjelenik)?
Ha be van állítva az AOD, akkor is előjön két koppintásra a zárképernyő, vagy esetleg akkor is előjön az AOD?

Van az a lehetőség, amivel beállítható többféle animáció egy értesítés jelzésére, de ez max egy-két másodperc. Sejtésem sincs hogy ezt (folyamatos) AOD-ként működtetve (ilyen lehetőség nincs, de talán része lehetne a MIUI-nak, ha a gyártó is akarná) mennyire terhelné az akkumulátort? Értesítési LED-ként kiváló lehetne. Volt már szó róla, hogy vannak ilyen appok a Play Áruházban, csak éppen nem igazán megbízhatóak.

42LM660S

(#395) Alfred88 válasza OldMike (#394) üzenetére


Alfred88
tag

Én igazából ezt úgy oldottam meg hogy vettem egy haylou okosórát 8000ftert , és így biztos látom ha írnak vagy hívnak még ha le is vagyok halkitva :D

(#396) csucsko válasza OldMike (#394) üzenetére


csucsko
csendes újonc

Ezen a telón igen, így működik az AOD. Jön egy értesítés,tíz másodpercig megjelenik az AOD-n azután elsötétül és koppintanod kell a kijelzőre hogy megint 10 másodpercig nézegethesd az ""always on display""-t :C Azt tudom elképzelni hogy ezt csúfolódásból nevezték el AOD-nak Xiaomi-nál.

És igazad van ebben a formában teljesen felesleges mert ha már hozzányúlsz a telefonhoz a bekapcsológomot is nyomhatod és a képernyőzáron is láthatod az értesítéseket.Ehelyett a butított AOD helyett a filléres értesítő led sokkal hasznosabb lett volna.
Talán a már kapuban levő MIUI 12.5-ben kiveszik belőle ezt a 10 másodperces limitet.

(#397) Richoo44 válasza OldMike (#394) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Van rá megoldás.
Most azokat írom le amit a fórum társak erősítettek meg korábban:
Pro: Ha kikapcsolod a MIUI optimalizációt,akkor lesz lehetőség a folyamatos AOD-ra!
Kontra: ha kikapcsolod, minden engedélyt újra meg kell adni,és így elég macerás az egész, én ezért nem csináltam meg.
Ha kedvet kaptál hozzá, majd írd le a tapasztalatokat
Richo

(#398) csucsko válasza Richoo44 (#397) üzenetére


csucsko
csendes újonc

Az utolsó frissítés óta már ez a megoldás sem működik. A napidroid.hu-n is tesztelték a telefont, meg tudom erősíteni én balga módon frissítettem :

"Az utolsó frissítésig volt lehetőség a Fejlesztői beállításokban a mindig aktív kijelző rendes bekapcsolására, de mostanra ez a vonat is elment. Azonban kellő hozzáértéssel, a sokszor ajánlott Xiaomi.Eu ROM telepítése után, a nemzetközi piacra szánt Global és EEA verziók minden nyűgjét elfelejthetjük."

Ha jól értem az javasolják hogy a hivatalos verziót cseréljük le a linkben szereplő "főzött" ROM-ra.

[ Szerkesztve ]

(#399) Richoo44 válasza csucsko (#398) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Na az király.....és melyik verzió van fent neked?
Richo

(#400) paolinho válasza barnam_ (#389) üzenetére


paolinho
őstag

Én a Note 9 Pro-ra - igaz a beszélgetés rögzítés kiküszöbölésére - a hivatalos Indonéz romot tettem fel, ami egyébként full magyar,és mindig körökkel előrébb jár, mint a Global. Ez a rom gyári tárcsázót használ természetesen, ami megoldás lehet a Te problémádra is, és ahogy látom a Note 10-re is kiadták ezt a tipust. Egyébként nem rossz a xiaomi.eu-s rom sem, de abban azért akad rendesen angol szöveg is, ami nekem nem annyira jött be.
Szóval én ajánlanám, hogy próbáljátok ki az indonéz rommal a készüléket, szerintem nem fog csalódást okozni, és mellesleg semmi kockázatot nem hordoz a teszt. Ha nem tetszik, mehet vissza akár a Global, akár a xiaomi.eu rom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.