Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dnelli válasza Krajczi (#100) üzenetére


dnelli
csendes tag

Megnézem, köszi. Alzával szimpatizáltam, de elég gyanús, hogy megbontják a dobozt és kiveszik a tokot, és eladják külön. Ilyen céget tuti nem támogatnék egy forinttal sem. Csak azt nem tudom, hogy ez tényleg igaz-e :F

(#102) Chaser válasza dnelli (#101) üzenetére


Chaser
titán

volt már "pár" alzás vásárlásom, soha nem volt bontott a termék - kivéve ha eleve "felbontott" státusszal vettem, de akkor sem volt gond -
ha bármi van, mégis kivettek belőle valamit személyes átvétnél visszaadod elállással az automatánál - persze ha úgy vennéd -
nem hiszem hogy ilyennel szórakoznának, az viszont lehet, hogy eleve tok nélkül veszik pl, ők biztos közvetlen a xiaomitól vásárolnak, nem nagykertől - legalábbis nagyon meglepne -, és akár kérhetik tok nélkül is
kérdezz rá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103) dnelli válasza Chaser (#102) üzenetére


dnelli
csendes tag

Igen, közben megkérdeztem és "tok nélkül veszik". A hivatalos Xiaomi oldal szerint a dobozban van tok, nem tudom van-e olyan opció, hogy anélkül vették. Na, nem ez a 2500 ft számít, csak nagyon zavarna, ha ilyennel bizniszelgetnének, mert maga a telefon alzás profilján is azt írja egy kolléga, hogy igen van benne, de közben nincs (?). :U

(#104) Chaser válasza dnelli (#103) üzenetére


Chaser
titán

ha azt mondod valamire hogy 1-5e db-ot veszel - pláne hogy rendszeresen vásárolsz más tremékeket is - akkor sok opció van ( :
egyébként a support sokszor zöldséget beszél, simán lehet hogy van benne
két év gart is megadják, sok boltnál úgy látom ez nem sikerül ha olcsóbb is pár ezer ft-tal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Bagoly01 válasza dnelli (#103) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Biztos hogy nem veszik ki. Én is vásároltam már tőlük új terméket, és benne volt a tok is.

(#106) novinyul válasza Chaser (#102) üzenetére


novinyul
veterán

Közvetlenül gyártótól ők,sem más nem vesz itt az eu-ban :N Az Alza idáig a Cseh viszonteladótól vette a Xiaomi telefonokat, de rájuk lett szólva és már a hazai partnertől veszik a telefonokat. A toknak pedig ha bontatlan csomagolásban kapta, akkor benne kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#107) Chaser válasza novinyul (#106) üzenetére


Chaser
titán

legyen igazad, bele nem látok a pénzügyeikbe/vásárlásaikba nyilván
de az is biztos nem fognak azzal bohóckodni hogy kiszedjék a tokokat és külön adják el
ilyet már amd cpu-val több boltnál láttam, "nagyoknál"
ha pénzt akartak volna keresni akkor az új rtx-ekkel kereshettek volna elég szépen, csak náluk nem volt felár sokáig azokra, legtöbb boltnál sokszor ugyanaz a termék 100e-rel is drágább volt
úh. igen meglepő lenne ha lenyúlt tokokból akarnának meggazdulni'...( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) Krajczi válasza dnelli (#101) üzenetére


Krajczi
tag

Az enyémben benne volt a tok.

[ Szerkesztve ]

(#109) karldergroße


karldergroße
senior tag

A lányomnak megérkezett a telefonja, nagyon helyes kis jószág. Tokkal-vonóval (képernyővédő-fólia, töltő) jött, pedig egyenesen Prágából küldték.

Ebben a kategória ez egy nagyon jó vétel. Gyors, szép a kijelző, masszív. A menüje világos, jó a Miui. Egyedül azt nem értem, miért vették ki a betűtípus-átállítási lehetőséget. A YouTube-on bemutatott készülékekben van betűtípus-váltó és többféle font. Itt a menüje is hiányzik.

(#111) zseko válasza Dinter (#13) üzenetére


zseko
veterán

Hát, jelen esetben nálam mire előveszem csak a pénztárcám, már rég ki is fizettem a telefonnal. Na meg mire előhúzom a telefont a zsebemből, már fel is van oldva az ujjlenyomatolvasóval. Mindenképpen macerásabb kártyával fizetnem.

Magyarországi bérletről nincs tapasztalatom, Angliában (ezen belül Birminghamben) viszont nem csak hogy egyszerűbb, hanem még olcsóbb is telefonnal megvenni a bérletet, de a napijegyet is.

HR24.hu

(#112) snake78


snake78
tag

Sziasztok először is köszönöm a befogadását
Szeretném egyből kihasználni a lehetőséget
Most, hogy a xiaomi shopban húsvéti akció van elgondolkodtam a vásárláson
Sosem volt xiaomi telefonom ezért elsőre a közép kategóriát próbálnám ki
Redmi note 9 pro 6/128
Vagy
Redmi note 10 4/128
(A 10 bol jelenleg ez kapható )
A kérdésem az lenen
Az újabb modellbe nem kevés egy kicsit a 4 gb ram?
Nem ertek hozza csak laikusnak a több mindig jobb alapon gondolom ezt.
Néztem róla teszteket, de előrébb nem jutottam
(Ebbe jobb a kamera, annál jobb a kijelző ...)
Válaszokat előre is köszönöm

(#113) aprokaroka87 válasza snake78 (#112) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha nem vagy Multitasking felhasználó akkor elég lehet a 4gb is, viszont ha pl gyakran váltogatsz appok közt, akkor lehetnek gondok.

Ilyenkor nem mindegy hogy a háttérben mikor és mit zár be.

Ha pl elkezdesz írni egy szöveget a böngészőben valahova, de mondjuk valami eszedbe jut, és háttérbe rakod, majd amikor vissza lépsz és hirtelen újra tölti a weboldalt, na olyankor lehet hogy elkezdesz " anyázni " :D

(#114) snake78 válasza aprokaroka87 (#113) üzenetére


snake78
tag

Köszönöm a Válaszodat
Akkor jól gondoltam a több az jobb
Két- három évet elmennek ezek a telefonok is ?

(#115) aprokaroka87 válasza snake78 (#114) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg jobb, viszont az sem mindegy hogy, a rendszer hogyan kezeli.

Nekem pl nemrég még egy 3/32-es Redmi Note 7-em volt, na ott voltak gondok a multitasking-al.

Most egy 8/128-as Realme 6 van, hát mondhatni hogy jelentős az eltérés ilyen téren.

Nyilván más rendszer, illetve több a Ram is.

Ilyenkor érdemes rá kérdezni, hogy akiknek 6gb ram van a Miui telefonjukban, ők mit tapasztalnak.

(#116) zseko válasza Shyciii (#29) üzenetére


zseko
veterán

Előre leírom, hogy én nem használok nfc-cetliket mert nem jöttem rá nálam mi pluszt adhatna az életemhez. Ellenben azt, hogy lehelyezem az asztalra a telefont, nem nevezném 'érintgetésnek'. Így is - úgy is lerakom a kezemből, az egyedüli különbséget csupán abban látom, hogy nem véletlenszerűen, hanem adott helyekre.
Biztos jó dolog az automatika, meg a wifi alapú vezérlés, de nem tudom, hogy pl. az emelet-földszint között hogy tenne különbséget nálam, hol vagyok. Vagy ha az udvarban (vagy egyáltalán bárhol) a kocsiban ülök, vagy mellette állok, meg hogy kocsival megyek-e el otthonról, gyalog, vagy éppen biciklivel.
Nálam a kocsit indítva az autórádió automatikusan indítja a spotify-t, igaz a BT-t sosem kapcsolom ki, de annak aki viszont kapcsolgatja, egyszerűbb, ha a tartójába téve a telefont, az nfc kapcsolgatja a BT-t és a zenét.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#117) snake78 válasza aprokaroka87 (#115) üzenetére


snake78
tag

A másik telefon a realme 7 volt amit néztem meg
Neked mik a tapasztalatod a két telefon márka és op rendszer között ?
(minoseg , megbízhatóság ... a szokásos dolgok )

(#118) aprokaroka87 válasza snake78 (#117) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Alapjában véve nincs bajom a telefonnal, szépen teszi a dolgát, persze itt is van pár érdekes bug, ami lehet csak itteni gond.

De persze egyéni döntés hogy neked a Miui vagy a Realme rendszer a jobb.

Itt valószínűleg a Miui-t ajánla majd mindenki :)

(#119) Krajczi válasza aprokaroka87 (#113) üzenetére


Krajczi
tag

"Ha pl elkezdesz írni egy szöveget a böngészőben valahova, de mondjuk valami eszedbe jut, és háttérbe rakod, majd amikor vissza lépsz és hirtelen újra tölti a weboldalt, na olyankor lehet hogy elkezdesz " anyázni " :D "
Én ezt Chrome-ban asztali gépen is megtapasztalom. :(((
Mindegyik böngészővel van valami bajom.
De telefonon marad ennek ellenére a Chrome.

Szerintem a 4 GB elég lehet, legalábbis a MIUI sokkal jobban kezeli az app-okat, az előző Huawei telefonom 3 GB RAM-mal inkább kilődözött mindent, ne terheljék feleslegesen.
Itt meg fut a háttérben 5-6-8-10 is, de csak akkor észleltem, amikor be akartam zárni egyet és megláttam a hosszú listát. :D

(#120) snake78 válasza aprokaroka87 (#118) üzenetére


snake78
tag

:) Nekem mind a két rendszer ismeretlen
De az igazat megvalva elég “nehéz “ döntés számomra
De köszönöm a segítséget
Videókban mind a két op jól néz ki

[ Szerkesztve ]

(#121) Krajczi válasza snake78 (#120) üzenetére


Krajczi
tag

Nekem volt már Samsung, Huawei, most meg ez.
Mindegyiknek van sajátossága, időnként keresgélni kell, hogy valamit megtaláljak.
De megszokhatók.
Ami nekem fura, hogy míg a Samu és a Hua alapból tartalmazza a lépésszámlálót, ehhez le kellett tölteni. De úgy tűnik, jó app-ot választottam.

(#122) aprokaroka87 válasza Krajczi (#119) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az egészben az a vicces hogy pl vannak olyan jegyzet appok, amik mentik a szöveg tartalmát, ahogy az app háttérbe kerül, ezt simán meg lehetne oldani pl böngészők esetén.

Az ilyen dolog főleg akkor lehet hasznos ha valaki eleve lassan tud írni telefonon.

Meg amikor kevés a Ram :)

(#123) snake78 válasza Krajczi (#121) üzenetére


snake78
tag

Tudom minden op más és más de
nekem a legnagyobb problémám az hogy maga az alap rendszer is friss és új lenne/lesz

(#124) aprokaroka87 válasza snake78 (#123) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hamar megfogod szokni, sokszor eleve segít is a rendszer :)

Persze kell neki idő, meg nem árt ha adott esetben szét nézel pl a beállítások részben :)

(#125) snake78 válasza aprokaroka87 (#124) üzenetére


snake78
tag

Lényegében egyszer kell jól beállítani aztán teszi a dolgát
De meg nem tudom eldönteni melyik és milyen legyen 🤦‍♂️😂

(#126) Krajczi válasza aprokaroka87 (#122) üzenetére


Krajczi
tag

Évekkel ezelőtt volt egy Samsung Galaxy S4 Mini készülékem.
1,5 GB RAM! :Y
Na, az tényleg kevés volt... Egy kis FB és Messenger teljesen megfogta a telefont. :(((

(#127) Fall-N válasza tDr1v3r (#22) üzenetére


Fall-N
veterán

Na az már idiótaság netovábbja. Minek telefon meg app egy szerszámhoz? Alapból koszos lesz a telefon ahol használja az ember a szerszámot. Sokkal jobb a fizikai állítás a csavarozón és gyorsabb is. Ez is a mindent okosítsunk marhaság miatt van. Egy bojlernél, kazánnál, fűtési rendszernél, világításnál tudom elképzelni az okosítást, mert ott hasznos is.

(#128) zseko válasza Krajczi (#119) üzenetére


zseko
veterán

Ebben régen az asztali Opera böngésző nagyon jó volt. Ott még gép újraindítás után is simán megmaradtak a félbehagyott hozzászólások, beírt szövegek a weboldalakon. Amióta áttértek az ótvar Chromiumra, azóta az csak rontja lefelé a színvonalat :(((

HR24.hu

(#129) zseko válasza aprokaroka87 (#122) üzenetére


zseko
veterán

A Samsung telefonban azt szeretem, hogy simán rá tudok nyitni lebegőablakként egy másik appot az éppen futó appra (akár többet is, plusz még az osztott képernyő), csak előtte már el legyen indítva, így például másolásnál nem kell szórakozni.
Vagy amire használtam már, banki app + számológép, ahol ugye a banki app egyből lezár amint alkalmazást váltasz.
Vagy Youtube-ról zenekeresés a Shazam-al, itt is ugye a Youtube rögtön megáll, nem fut a háttérben (előfizetés nélkül).
Elvileg tudja már más telefon is, csak azokkal nincs tapasztalatom.

HR24.hu

(#130) janeszgol válasza snake78 (#112) üzenetére


janeszgol
félisten

En a Note 9 Prot mondanam a tobb ram miatt, de ket eltero kepernyovel szereltet vetettel ossze. Jo az ips, de ha oledet akarsz, akkor Redmi 10.
Az AoD problemara: [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#131) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Redmi Note 7em van (2 éve) ami tökéletes még mindig, gyári az egész. Vártam a 10est hogy az mondom huuu b+, de semmi ilyesmi nem jött a számra. Marad a note 7...

(#132) aprokaroka87 válasza Bl.Gyo. (#131) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem inkább a Redmi Note 10 pro lesz a jobb.

Csak hát az meg szerintem 100 ezer környékén indul majd itthon is.

Amúgy szerintem már évek óta.. nincs Hú... bmeg érzés a telefonoknál.

(#133) Bl.Gyo. válasza aprokaroka87 (#132) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

igen a pro, meg S-re azt mondom hogy hmmm, de azok már nekem túl drágák...

(#134) tDr1v3r válasza Fall-N (#127) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ne kérdezd, nem én vettem... szerintem is nettó idiotizmus, apám szerint is, de nem olvasott bele ilyen mélyen a leírásba amikor rendelte.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#135) snake78 válasza janeszgol (#130) üzenetére


snake78
tag

Végül a note 9 et rendeltem meg
Első xiaomi telefon lesz
Remelem beválik

(#136) kazsmerlaca válasza snake78 (#135) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Beválik, nagyon jók. Jobb mint a SAMSUNG :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#137) g2gti


g2gti
csendes tag

Redmi Note 10 pro 8/128 vmi mff edition most jött ki elvileg nagyon akciós áron 130.000 ft-ért .... Akkor már inkább az A52 140.000 ft-ért...

(#138) Dinter válasza g2gti (#137) üzenetére


Dinter
addikt

Marad sztem a banggood 80k-ért.

(#139) NoMagix


NoMagix
addikt

Végül csak vettem egy ilyet a fiamnak, szerintem 60 ezret megért!
Redmi 7 után nagyon tetszik neki és ez a lényeg!

(#140) Donki Hóte válasza NoMagix (#139) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hol sikerült ennyiért megvenni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#141) NoMagix válasza Donki Hóte (#140) üzenetére


NoMagix
addikt

Itt az aprón, egy hetes volt, alza vásárlás!

(#142) snake78 válasza kazsmerlaca (#136) üzenetére


snake78
tag

Samsungom sem volt meg
Almaról terek at
igaz kicsit tarok az adatok átvételétől is
De ha bevallik akkor nagyon boldog leszek

(#143) zhali1


zhali1
csendes tag

Állítólag a Banggodon 55.600 Ft a Redmi Note 10 4/64. Az egyik kínai tesztelős oldalon láttam.

(#144) Sys85 válasza zhali1 (#143) üzenetére


Sys85
veterán

Nem csak állítólag!

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#145) Dinter válasza Sys85 (#144) üzenetére


Dinter
addikt

Áhh, nagy dilemma :F

(#146) Sys85 válasza Dinter (#145) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem is végigfutott az agyamon második telónak az i12 mellé,az a cirka 57k (áfa és vámmentes szállítással) jó ár az itthoni 75k árhoz képest,a 18k az 18k,viszont nem biztos hogy a gari hiánya miatt megéri kínából.18k felárért 2 évig nem kell aggódni az esetleges hibák miatt.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#147) Dinter válasza Sys85 (#146) üzenetére


Dinter
addikt

Gari engem nem izgat, mindent Kínából rendelek, inkább a 4GB RAM meg a proci

(#148) novinyul válasza Dinter (#147) üzenetére


novinyul
veterán

Simán élhető a 4GB ram a Snapi 678 meg a 730 szintjén van. Még nálam volt teszten, addig semmi probléma nem volt vele. Ráadásul mai telefonok között egész kompakt a mérete.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#149) Dinter válasza novinyul (#148) üzenetére


Dinter
addikt

Meggyőztél. Ha kevés lesz, max 1 év múlva veszek újat.

(#150) Dinter válasza Dinter (#149) üzenetére


Dinter
addikt

Üvegfóliát külön kell venni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.