Hirdetés

2021. augusztus 5., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) roli543

roli543
senior tag

Szerintem a 9T sorozatot eleve nem kellett volna kiadni és akkor ez ertelmesebb ajánlat lenne.. nem rossz de most nincs meg a varázs, azt inkább a Pro viszi majd. Az NFC hiányát egyszerűen nem ertem....

Apple iPhone Xs 64gb + Watch 5 40mm / iPad 2017

(#2) NoMagix

NoMagix
addikt

Ha lenne benne NFC, azonnal venném leváltani a mostani Sam A31-et! :O

(#3) RoBos válasza NoMagix (#2) üzenetére

RoBos
senior tag

Akkor te a RN9T-t csak az IPS miatt nem veszed azonnal? :F

(#4) Doki42

Doki42
őstag

Jó a cikk, grat 👍
A teló nem rossz szerintem ennyi pénzért. Bár én nem venném ezt...

Honor 20pro- samsung galaxy A52 5g - samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#5) novinyul válasza roli543 (#1) üzenetére

novinyul
addikt

Tud a Xiaomi ha akar, néha igazi birkák tudnak lenni :( Az NFC miatt kiadni a Note 10S-t(meg 64Mpx kamera) az igazi baromság kategória.
Volt nálam is teszten a Note 10, de az NFC hiányán kívül nem tudtam nagyon belekötni. Zene hallgatásra a Poweramp-t használom, sokkal jobb mint a gyári. A hangszórók elég szépen szólnak(azért nem MI10 szint) a térerő és a wifi kifogástalan volt, ahogy a beszéd hangszóró ereje is. A kamera még elbír egy frissítést, de van rá Gcam :) . Ami baromi jó az a telefon mérete, mostani mezőnyben tényleg kompakt a Note 10. Az akkumulátor pedig tényleg rendben van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 10 Plus - iPhone SE 2020

(#6) ttt1 válasza novinyul (#5) üzenetére

ttt1
őstag

Én a "kettővel" -vagy ki tudja sáominál- elötte lévő verziót használom( Note 8). Igaz ingyen volt mivel céges teló , viszont fájó pont a gyorstöltés hiánya ileltve a 4 e aksi. Ez kb annyival többet tud és szerintem az ára hasonló.

(#7) NoMagix válasza RoBos (#3) üzenetére

NoMagix
addikt

Nem sajnos, van még egy nagyon fontos rész amiért még a Sam van nálam, az pedig a rezgés! Ja, még a méret és a súly is befolyásolja!
Ultra fos gyenge a mostani telefonok rezgőmotorja!
Apropó, ennek milyen is?

[ Szerkesztve ]

(#8) Dinter válasza novinyul (#5) üzenetére

Dinter
addikt

Az általános rendszersebesség milyen? Egyáltalán nem játszom, viszont számok alapján a SD768 és a 4GB RAM nem túl izmos, viszont régóta szerettem volna AMOLED-es telefont kipróbálni. Igaz, egy Note 5-t használok, amihez képest valószínűleg minden gyors lenne, de akkor már olyat vennék, ami tényleg (majdnem) mindenben tetszik.
Ezért gondoltam, hogy megvárom a 10S-t és megrendelem early bird áron, ott ami zavar, hogy a SoC elvileg többet fogyaszt, ez a gyakorlatban nem tudom mennyire érzékelhető. :F

(#9) margithid

margithid
veterán

Redmi note 10et akartam, de inkább poco x3 pro mellett tettem le a voksomat.
Nem sokkal drágább, cserébe sokkal erősebb SOC, 6/128,és van nfc

(#10) batai15

batai15
nagyúr

Nem értem ezt a modellt note 9 pro tulajként.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell*******

(#11) novinyul válasza Dinter (#8) üzenetére

novinyul
addikt

Semmi gond nem volt vele. Az Snapi 678 egy érdekes proci lett, erősebb a 712-l, közel a 730 szintjén van.Melegedést nem tapasztaltam, szóval nem lett rossz. A 4GB ram lehet valakinek kevés, de normál használat mellett elég. A 64GB belső tárhely meg a bővíthetőség miatt nem probléma(nem kell beáldozni egyik sim kártyát sem miatta) Egyedül nálam is az NFC hiánya verte ki a biztosítékot :((( Persze arra ott a Note 10S és a Pro.

(#12) Rocket6

Rocket6
senior tag

Manapság azért illene minden telefonba NFC-t tenni.

(#13) Dinter válasza novinyul (#11) üzenetére

Dinter
addikt

Mire használjátok az NFC-t? Nem hiszem el, hogy kényelmesebb feloldogatni a telefont és azzal fizetni, mint a kártyát használni.

helixP: A bérlet is egy érdekes kérdés, nekem ott is kényelmesebb egyszer megvenni a papírt, mint minden elsőajtós utazásnál a QR kódot olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Bdanyy

Bdanyy
addikt

Érdekes, hogy az NFC még mindig nem alap ebben a kategóriában.

Dinter: Az csak ott van a zsebemben, elég az ujjlenyomatolvasóval feloldani. (ha az órámmal tudnék fizetni, akkor meg a fejhallgató miatt ugyanúgy kéne az NFC,. Kényelmesebb azzal csatlakozni, mint a menüben előkeresni, ha egyszerre több eszközzel is használod és éppen másikhoz van kapcsolódva)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#15) helixP válasza Dinter (#13) üzenetére

helixP
veterán

Hidd el. Mióta online a bérlet is, nem is használom, sőt most épp nem is tudom, hol a pénztárcám :Y
Bérlet +1: fizikailag nem kell sem sorban állni, sem jegy automatát keresni. Fotelből veszem meg.
Feloldogatni a telefont? Úgy érted ugyanúgy hozzáérni a kijelzőhöz, mint minden esetben, amikor használom? :D

NFC+1: automatizálások. Hazaérek, NFC-cetlit érintek: WiFi-re fel, hangerő fel, kékfog off. stb. Ennek a fordítottja ébredés után. Autóban más funkcók.

A cikkhez: nem kicsit mókás, hogy a Note széria végén az a konklúzió, hogy " a panel pedig kisebb, mint az átlag képernyőméret a kategóriában". A NOTE termékcsaládban...
Xiaomi, nem kéne tovább kábszizni.

[ Szerkesztve ]

(#16) gretzky77 válasza Dinter (#13) üzenetére

gretzky77
addikt

Hát mondjuk nem kell, hogy hurcolássszam a kártyát, telefon pedig mindig nálam van! Amióta használom számomra is fontos az NFC megléte! Ha neked nem fontos akkor no problem!

Xiaomi Mi 10 Pro 5G & Sony MDR 1AM2 & Marshall Major II Bluetooth!

(#18) tDr1v3r válasza Dinter (#13) üzenetére

tDr1v3r
veterán

Nem kell túlzottan nyomogatni hozzá a telefont, nekem iPhone-on konkrétan két gombnyomás, arcfelismerés aztán fizethetek is. Jelenleg sajnos annyi idő mint kivenni a tárcából (maszk miatt csak passcode játszik jelenleg), de átlagban gyorsabb szokott lenni, meg gyorsabban nyomonkövethetők a tranzakciók is így nekem.

Ez a fizetés... otthon meg NFC-t használva tudok több dolgot triggerelni (éjjeli szekrényre lerakva bekapcsol a DND, Airplane mód, világítás lekapcsol; konyhában kávéfőző mellé lerakva elindul a kávéházas playlistem, dohányzóasztalon megfelelő helyre rakva kapcsol be a TV és a PS, ilyenek), ami már ad annyit az életemhez hogy alap legyen bármilyen telefonnál az NFC megléte.

最低だ、俺って。// PSN: nokedli-chan - Xbox Live: tDr1v3rHUN

(#19) janeszgol

janeszgol
nagyúr

Az elso oldalon a tablazatban rossz a nev!

Ha lenne benne NFC, meg a kulonosen is ramehetne. Nekem a "fokameras" fotok tetszenek. Mostanaban nagyon rafekudt a kamerara a gyarto. A videok is jok.
Tetszik ez a Note 10. Nagyon tetszik.

A macska meg cuki. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Viktor0610

Viktor0610
MODERÁTOR

Kiborít a Xiaomi.
Úgy játszanak az NFC-vel, mintha kötelező lenne.

Egyszer van, egyszer nincs. :W

Én is nagyon szeretem az NFC-t. Kényelmesebb, mint a kártya, és egyszer megmentett, mikor minden cuccom itthon hagytam, és a kasszánál jöttem rá, hogy a bankkártya sincs nálam. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) janeszgol válasza Viktor0610 (#20) üzenetére

janeszgol
nagyúr

Nem ertem miert kezeli ugy az NFC-t, mint mas gyarto az infrat. Aranybu' van.

(#22) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#18) üzenetére

tDr1v3r
veterán

Legjobb kimaradt: apumnak BT-s ütvecsavarozója van (Milwaukee), van hozzá app amiből lehet állítani a nyomatékot. NFC tag ott virít az akkumlátoron, csak hozzáérinti a jópár éve is belépőmodell Samsungját és indul is az appja. Ezzel szó szerint perceket spórol, mert nagyon tökölősen kezeli a telefonját...

(#23) janeszgol válasza tDr1v3r (#22) üzenetére

janeszgol
nagyúr

Ket ember is hasznal NFC tageket. Ez izgalmas. Azt hittem kikopott mar ez az IFTTT-vel egyutt. Oke utobbibol sok atkerult a kulonbozo forkokba, sot a helyalapu cselekves is (amiket itt mondtatok, ejjel ezt csinaljon, meg a kulonbozo helyisegben azt stb) fellelheto valamilyen szinten.
De oszinten mondom jo volt olvasni ezeket.

(#24) tDr1v3r válasza janeszgol (#23) üzenetére

tDr1v3r
veterán

Iszonyatosan jó dolog pedig, főleg most az IoT korában! Tervezek még mást is vele (alvós tag-hez szeretnék majd fűtésvezérlést is kötni ha majd korszerűsítve lesz az is itthon, mondjuk 23 fokról vegye le 19-ig a fűtést, húzza le a redőnyt ha majd motorizálva lesz, ilyenek), de jelenleg a modern technika egyik legnagyobb, otthon hasznosítható talányának tartom ezt.

(#25) Z_A_P

Z_A_P
őstag

Csak en nem latom a tablazatban (Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)) magat a Note 10-et, amirol maga a teszt szol? :F

OK

(#26) janeszgol válasza Z_A_P (#25) üzenetére

janeszgol
nagyúr

De az elso oszlop jo, csak a fejlecben a telo neve rossz. Az ertekek jok.

(#27) janeszgol válasza tDr1v3r (#24) üzenetére

janeszgol
nagyúr

Ezt orommel olvasom. Lehetne ilyenekbol tema itt a MA-n, hatha kedvet kap valaki ezekhez. Meg meg ki tudja mihez, amirol pl mi sem tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#28) hemaka

hemaka
nagyúr

Nem rossz teló, főleg ennyiért, csak az nfc neces. A pro is jó ajánlat lesz, ha olyan 100 körül jön.

(#29) Shyciii válasza helixP (#15) üzenetére

Shyciii
addikt

NFC+1: automatizálások. Hazaérek, NFC-cetlit érintek: WiFi-re fel, hangerő fel, kékfog off. stb. Ennek a fordítottja ébredés után. Autóban más funkcók.

Nah ehhez teljesen felesleges az NFC. Ráadásul plusz érintegetés. Ilyen funkciókat még nfc-s előtti telefonokban is használtam. Egyszerűen be van állítva, hogy ha a magán wifi-t érzékeli, akkor csatlakozzon fel, notebookom bekapcs. De persze ezernyi dolgot lehet állítgatni, a lényeg, hogy ehhez pont nem kell az NFC-vel bajlódni, érintgetni.
Ébredés utánhoz funkciók indítása, bekapcso,lásához megint csak totál felesleges plusz az nfc tag...
De nyilván aki szereti az nfc-tageket simítgatni, annak jópofa dolog, csak éppen "kőkorszaki" dolog, mikor full automatán is mehetnek ezek a dolgok.

(#30) Shyciii

Shyciii
addikt

Amúgy aki azt mondja hogy nfc-s telefonnal kényelmesebb fizetni, mert ugyanúgy telefon elővesz, képernyő megérint, majd felold, annak azért elmondanám, hogy nálam ez úgy megy, hogy pénztárca elővesz (ugyanúgy könnyen elérhető a zsebemben), és azonnal érintek vele. Nem kell se kártyát elővennem belőle, sőt a feloldani sem kell a pénztárcát, hogy lehessen vele fizetni :D Pénztárca meg mindig nálam van, hiszen benne vannak az iratok, személyi, jogsi stb, ami nélkül ugye nem kellene járkálni ha bármi olyan adódik. Kevés papíralapú pénz meg szintúgy kell, mert nemegyszer futottam már olyanba bele, hogy épp nem működött a terminál, így kp-val lehetett fizetni, úgyhogy részemről továbbra sem látom azt a fene nagy kényelmet, egyszerűséget az nfc-s fizetésben.

(#32) Donki Hóte válasza Shyciii (#30) üzenetére

Donki Hóte
addikt

Szoktam sokkolni az Y generációt azzal, hogy a pénztár előtt a sorban állva előveszem a jó kis ütött-kopott bőrtokban lévő Nokia 5110-es mobilomat, amivel begyűjtök legalább tíz lesajnáló pillantást, de utána az állukat keresik a fiatalok, amikor a telefont odateszem a POS terminálhoz és fizetek vele.

Nyilván azt nem kell nekik tudni, hogy a bankkártyám be van dugva a telefon bőrtokjába a tok és a telefon közé :C

Mi magyarok mindenre találunk megoldást. Meg persze mindenre találunk kifogást.

(#33) bollokcs80

bollokcs80
Korrektor

A Pro verziója lesz itthon? Némileg drágább ugyan, de jobb SoC, jobb kamera és NFC is van benne. [link]

B.Cs.

(#34) Viktor0610 válasza bollokcs80 (#33) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem igen.

(#35) Donki Hóte válasza bollokcs80 (#33) üzenetére

Donki Hóte
addikt

Némileg drágább? 280 dollár vs. 200 dollár az áruk (vagyis itthon 115-120 eFt lesz a Pro verzió ára :( )

Mi magyarok mindenre találunk megoldást. Meg persze mindenre találunk kifogást.

(#36) Gixxer88 válasza #40993792 (#31) üzenetére

Gixxer88
addikt

Nekem is hasonló.
Vékony kártyatartó,jogsi (személyazonosság igazolására jó),lakcímkártya,Tb kártya és ennyi.Ha nagy ritkán van nálam kp,az a kevés meg megy a zsebem mélyére.
Forgalmi a kocsiban van (faluhelyen zárt riasztós garázsból elég kicsi az esély az ellopásra).
Mindig is utáltam kitömni a zsebeim (főleg nyáron,amikor kevesebb a zseb),a “homártasi” meg nem az én világom.
Amióta megvan az Apple Watch még annyi ideig se tart fizetni mint mobillal,a kártyához mérten meg aztán pláne gyorsabb (plusz kisebb eséllyel lopják el az órát,nincs olyan sem hogy otthon/kocsiban/akárhol felejtettem,vagy elhagytam a kártyát).Jó dolog az NFC,hiába nem értik sokan mit szeretünk rajta.

(#37) novinyul válasza bollokcs80 (#33) üzenetére

novinyul
addikt

Lesz igen! Sajnos 100 felett lesz a hazai ára.

(#38) bollokcs80 válasza Donki Hóte (#35) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Bocs, közben utánaszámoltam, talán nem szerencsés így a megfogalmazás. Mindenesetre a 9Pro is így indult és mostanra már beesett 90k környékére (6/128).

B.Cs.

(#39) margithid válasza Donki Hóte (#35) üzenetére

margithid
veterán

Nem értem ki fogja venni a prot ennyiért.
Ali spanyol szállításos árra leszek még kíváncsi.

(#40) ProEvoFan válasza bollokcs80 (#33) üzenetére

ProEvoFan
nagyúr

Tech2 szerint május körül. Amúgy tesztelte már a telefont.Szerinte 110K lesz itthon az ára.
Véleményem szerint Best Buy lesz ha tényleg ennyiben megáll az ára.

(#41) novinyul válasza ProEvoFan (#40) üzenetére

novinyul
addikt

Hivatalos árak
Note 10 Pro
6/128 119.900 lesz
8/128 129.900 lesz

(#42) g2gti válasza novinyul (#41) üzenetére

g2gti
csendes tag

Akkor így el is dőlt, hogy a sima Note 10 lesz, az NFC nem fontos, de tényleg durva ez a felár :F

(#43) margithid válasza novinyul (#41) üzenetére

margithid
veterán

Tudom, nem ugyanaz, de ennyiért akkor inkább poco f3 gobooról.

(#44) novinyul válasza margithid (#43) üzenetére

novinyul
addikt

Remélem hogy ez csak a bevezető ár lesz. De szerintem lesz akció is rá.

(#45) ProEvoFan válasza novinyul (#41) üzenetére

ProEvoFan
nagyúr

Ez sem rossz.
Tavaly 110K volt a Redmi note 9 pro induló ára és nem sokáig kellett várni a 95-100K közötti árra.

(#46) kelzsoca válasza janeszgol (#21) üzenetére

kelzsoca
félisten

Egy pár dolláros alkatrész, több milliós tételben gondolkozva már jelentős kiadást jelent, és persze terelni kell a vásárlókat a drágább modellek felé.

https://vertigostore.eu

(#47) B Ádám x

B Ádám x
csendes tag

Hát ez nem lett nagy durranás, poco X3 nfc hez képest max az amoled előny, minden másban gyengébb. Ár érték arányban nem ez a legjobb xiaomi telefon.

(#48) janeszgol válasza kelzsoca (#46) üzenetére

janeszgol
nagyúr

Ez ertheto, de a tobbi gyarto az infrat hagyja ki, es az NFC-t epiti be. A Xiaomi miert csinalja rendszeresen forditva? Ekkora igeny lenne az infrara?

(#49) kelzsoca válasza janeszgol (#48) üzenetére

kelzsoca
félisten

A Xiaominál ne keressünk logikát, a kis méretű kompakt telefonra is volna igény, mégis elengedték pár éve ezt a vonalat..

https://vertigostore.eu

(#50) Viktor0610 válasza kelzsoca (#49) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Nem csak a Xiaomi engedte el a kis méretű kompakt telefon vonalat. ;)

Kb. egyik gyártónak sincs ilyen telója.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.