Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hajbel


hajbel
addikt

Pont faternak nézek telefont. Szerintem a Redmi 7 sokkal jobb. Nem akadozik, időtállóbb a SoC. Mi A3 játszik még, de inkább Redmi 7 felé hajlok, mert anyámnak 4X van és ha valamit nem értenek, akkor talán egyikük rájön, mivel mindkettő Miui.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#52) gabber01


gabber01
addikt

Újabb modell, de rosszabb SoC. Ezt valaki magyarázza már el, hogy miért kell?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#53) *Mukeey* válasza hajbel (#51) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Faterom is azt kapott most nemrég tőlem. Redmi 7 brutál jó, ár-értékben jelenleg verhetetlen.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#54) hajbel válasza *Mukeey* (#53) üzenetére


hajbel
addikt

Én csak attól félek, hogy túl nagy lesz neki. Jó lenne ha nem lenne ott az alsó káva. Faterod, hogy áll hozzá?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#55) *Mukeey* válasza hajbel (#54) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Redmi 4x-et váltott, hát, kicsit nagyolja,.de lassan megszokja. Elején elájult, hogy mekkora, de mivel a látása nem a legjobb már, beállítottam neki nagyra a betűket és azóta tetszik neki, hogy szuperül tud olvasni rajta.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#56) hajbel válasza *Mukeey* (#55) üzenetére


hajbel
addikt

Nálam is hasonló a helyzet. Kösz, ez most megnyugtatott! :R

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#57) villamos válasza gabber01 (#52) üzenetére


villamos
őstag

Kicsit átvariálták. Lett egy Note 8 T és abban van most egy Snapdragon 665. Meg van egy Note 8 Pro is, amiben meg egy MTK Helio G90T nevezetü valami figyel... Csak hogy ne legyen egyszerű... ;] Mindegyik között van egy olyan 20k...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#58) Tetsuo válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Tesómnak csak egyszer 1 alkalommal sikerült lemerítenie a Xiaomi Redmi 4A-t teljesen, úgy, hogy az akku töltöttsége miatt kapcsolt ki, mikor kb. fél éves volt a teló. Mára, 1,5 a telefonja és egy napot sem bír."
Nem hiszem, hogy bármi köze lenne az akksi kapacitásvesztéséhez az, hogy kikapcsolásig merült a telefon. :U

(#59) Sani0423 válasza Napfénysüti (#9) üzenetére


Sani0423
csendes tag

Nekem 3/32-es redmi 5-öm van. Igazából egyedüli hátrányként a kamerát hoznám fel amibrn gyengén teljesít. Bár google camera sokat segít rajta :DD

(#60) csokaadam0 válasza Castell (#48) üzenetére


csokaadam0
tag

Üdv
Nekem 8A van, minimális akadások előfordulnak NÉHA (NEKEM 2/32GB van)de nem zavaró.

Előtte 4x-em volt (3/32gb) de a 8A gyorsabb még a 2 GB memóriával is

csokaadam0

(#61) martonx


martonx
veterán

Redmi 7-es széria jobb volt. Pedig vártam a 8-ast, de akkor már inkább kivárom a 9-est, hátha abba ismét normális proci kerül.

Én kérek elnézést!

(#62) Victoryus


Victoryus
addikt

Redmi 3s-t megéri erre lecserélni? Aksi jobb, gps talán, kamera nem biztos...Alin 33e forint egy global verziós. Mondjuk annyit megér.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#63) Noukoum válasza Victoryus (#62) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha váltani akarsz akkor simán megéri.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#64) Victoryus válasza Noukoum (#63) üzenetére


Victoryus
addikt

A Note8 is akciós az a baj, 45e-re jön ki. :D Az a baj, hogy ott Alin nem írják a 4g-s sávokat normálisan, vagy tényleg csak annyit tud? Gearbesten pl. írják a B20-at is... Egyelőre marad a 3s úgy látom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#65) Noukoum válasza Victoryus (#64) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha global verzió akkor van benne b20 és akkor nem lesz vele baj.
Nyilván akkor note 8 legyen

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#66) Fall-N válasza zazenke (#32) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor Samsungot kell venni. :U Egyébként aki nem alsó felhasználó az úgyis feltelepít valami launchert. Háton belül ott a Poco launcher, Ami kezeli a témákat is. Egyébként a Samu launchere is bénább, mint a Nova mégsem írja senki a telefon hibájának. Ez nem iOS ahol nem lehet megváltoztatni a kinézetet, hanem azt kell használni amit az Apple kitalált.

(#67) aprokaroka87 válasza Fall-N (#66) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem kb az összes gyári launcher bénább mint pl egy Nova Launcher ( pro verzió ):)

(#68) nyisziati válasza aprokaroka87 (#67) üzenetére


nyisziati
veterán

Mondjuk én meg sose értettem, minek ez a sok launcher. Párat kipróbáltam, végignyomkodtam a funkciókat, aztán maradtam a jólbevált 4-5 mappa + naptár widget berendezésnél (kb. 5 éve csak így használom).

Egyébként ahogy látom a buszon-metrón-villamoson, a legtöbb felhasználónak még ennyi sem kell. A legtöbben simán az app drawerből vagy a recent tabs-ból halásszák ki a nekik kellő appot és annyi.

(#69) Skillet


Skillet
addikt

Muternak vettem egyet karira. Remélem beválik...
Asszonynak 7-es van, nekem 6-os.
Asszony 7-ese mostanában nagyon gáz. Miközben telefonál, a fülével felhív random emberkéket a kontaktjai közül. Utána nem győzi őket visszahívni, hogy bocsi! Többen is panaszkodnak erre a hibára. Szoftveres gond, de semmit sem csinál a sáomi, pedig sok típust érint.
Nevetséges.
Ha tényleg ilyen akadozós lesz a rendszer, akkor az eléggé nagy pojácaság. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#70) nyisziati válasza Skillet (#69) üzenetére


nyisziati
veterán

Redmi Note 2 is csinálta, szerintem inkább a gyenge minőségű közelség-érzékelő lehet a hibás.

(#71) *Mukeey* válasza Skillet (#69) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Összes Xiaomi szenved ettől sajnos. Eléggé a fülre rá kell rakni.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#72) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Egy kicsit hoszabb videós teszt a telefonról.

youtube

(#73) atikó


atikó
őstag

Azt sajnálom, hogy a zöld szín miért maradt ki az Eu-bol.

(#74) tomboy0013 válasza *Mukeey* (#71) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Poco nem, több mint 1 év alatt egyszer sem produkált ilyet nálam.

(#75) *Mukeey* válasza tomboy0013 (#74) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Felhasználó függő. Amiket eddig használtam, mind csinálta nálam. Volt vagy 10 Xiaomim, egy időben csak azt vettem. Azért lehet ezzel élni, nem tragikus. Érdekes, hogy a Op6t is csinálja néha.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#76) RootRulez


RootRulez
félisten

Folyamatosan agyalok ezen ezen a telón. Asszonynak venném, tehát nem lesz agyig játszva, meg hajtva. Facebook, messenger, Candy Crush Saga, Fényképek a gyerekről...

A másik két lehetőség még kb ennyiért a Mi 3A és a H10 Lite. Hááát rég filóztam telón ennyit...

═════════════════════════════════════════

(#77) Skillet válasza *Mukeey* (#75) üzenetére


Skillet
addikt

Ez nem tragikus? :B
Akkor neked mi az egy telefonnál?
Szerintem ez egy ordas nagy hiba! Ezek azok a dolgok, amik teszt alatt nem derülnek ki rögtön, de nagyon meg tudják keseríteni a felhasználó életét.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#78) aprokaroka87 válasza Skillet (#77) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én most csináltam egy gyors tesztet, igaz Redmi note 7-en, miui 10 esetén valóban voltak gondok néha hivás közben, de miui 11 esetén javitva lett.

(#79) Skillet válasza aprokaroka87 (#78) üzenetére


Skillet
addikt

Asszonynak a redmi 7-en már fent van a miui 11, de semmi változás.
Sőt... a többi szoftveres baki sem lett javítva. Pl a sot ugyanúgy megáll, nem lehet tudni, mennyit bírt a telefon.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#80) aprokaroka87 válasza Skillet (#79) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A képernyőt egyátalán nem kapcsolja le, vagy nem mindig?

(#81) Skillet válasza aprokaroka87 (#80) üzenetére


Skillet
addikt

Nem mindig. Egymás között csináltunk próbahívást, letettem a telefont a hátára és a kezemmel dzsediztem előtte...
Az egyedüli megoldás a power gomb megnyomása. Akkor nem kapcsolja vissza a kijelzőt. De minden egyes bejövő vagy kimenő hívásnál megnyomni... hát pojácaság is, meg az ember el is felejti.... jogosan.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#82) aprokaroka87 válasza Skillet (#81) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem.
Fura ez.

(#83) nyisziati válasza Skillet (#81) üzenetére


nyisziati
veterán

Mondom én, hogy gyenge minőségű (kvázi "érzéketlen") a közelség-érzékelő. Redmi Note 2 dettó ugyanezt csinálta/csinálja, a fix a power gomb megnyomása.

(#84) zsiz válasza *Mukeey* (#71) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem több, mint 3 év alatt egyszer sem csinálta a RN3SE.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#85) Skillet válasza nyisziati (#83) üzenetére


Skillet
addikt

Azt nem hinném. A gond szoftveres inkább!
Van, hogy már jó messziről érezte a kezemet, de volt, hogy pár mm-re közelítettem, már az egész tenyerem felette volt, teljesen letakartam, de semmi. Lehet, hogy valaki tudja erre a pontos választ (mármint, hogy hardveres vagy szoftveres a gond), de szerintem szoftveres baja van.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#86) martonx válasza Skillet (#85) üzenetére


martonx
veterán

Igaziból tök mindegy, a Xiaomiknál ez alap probléma. Ezzel vagy együtt tud élni valaki, vagy más brandre vált.

Én kérek elnézést!

(#87) hajbel válasza Skillet (#85) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem LG G2-n volt hasonló. Először csak néha záródott le a képernyő magától, majd random egyre többször. Ott hardveres volt a probléma.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#88) Skillet válasza martonx (#86) üzenetére


Skillet
addikt

Hmmmm. Ezt azt hiszem az összes xiaomi tesztjébe beírhatnák, és a topik összefoglalójába is!
Úgyhogy, természetesen: "más brandre vált" :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#89) martonx válasza Skillet (#88) üzenetére


martonx
veterán

Az összes xiaomi tesztben meg van említve a gyengécske közelség érzékelő.

Én kérek elnézést!

(#90) Skillet válasza martonx (#89) üzenetére


Skillet
addikt

És írod ezt egy olyan sáomi topikjába, melynek témaindító tesztjében szó sincsen a gyengécske közelség érzékelőről? :B
A redmi 6 vagy 7 tesztjében sincsen!
Tuti én vagyok vak, esküszöm... :U

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#91) Kruz


Kruz
csendes tag

Saomi szép lassan, de egyre nagyobb piacot szerez... Ár/érték arányban toppon van! Like

(#92) nyisziati válasza Skillet (#88) üzenetére


nyisziati
veterán

A Xiaomi nem véletlen olcsó. Gyakorlatilag minden alkatrésze olcsóbb ársávból való. Valószínűleg ebből a közelség-érzékelőből is beszereztek pártízmilliót gombokért, és mindenbe azt építik, ami miatt évek óta ez probléma.
De mondhatnám a gyenge kamerát is. Az alap készülékekbe még mindig 2.2-es apertúrájú kerül, gondolom ebből is bespájzoltak pártízmilliót. Mostanában kezdenek kifogyni belőle egyébként, ahogy látom. :D
De az IPS kijelző is az egyik legfakóbb a kategóriában, a mikrofon/earpiece is max. közepes minőségű.

Ez van, olcsó húsnak híg a leve. De azért látszik, hogy tudatosan kezdenek fölfelé pozicionálni, ezt bizonyítja a MI Note 10 kamerás győzelme a DXoMark-on.

(#93) juuzer válasza nyisziati (#92) üzenetére


juuzer
addikt

Azt ugye tudod, hogy ezért a kijelentésért a HC Xiaomi-fanoktól megkapod majd a magadét? :DDD

Vamos a la playa.

(#94) Skillet válasza nyisziati (#92) üzenetére


Skillet
addikt

Van sok sáomi cuccom. Mindet szeretem. A telefonokkal viszont vannak bajok. Ár/érték arányban jónak tűnnek, de ha használja az ember és ilyen bakik jönnek, akkor jön a felsimerés, hogy akár 10 ezerrel is adtam volna többet, csak ne kezdjen külön életet élni, és tárcsázni mindenkit.
Szóval körülnézek a vávej háza táján.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#95) nyisziati válasza juuzer (#93) üzenetére


nyisziati
veterán

Ma már megvolt az első üveg kólám, a kollégáim is fölspanoltak, úgyhogy erőm teljében vagyok, jöhetnek! ;] :DDD
Egyébként van 3 Xiaomi is a családban, plusz több Xiaomi fórumnak is tagja vagyok már évek óta, úgyhogy tapasztalat van bőven.
A Redmi a telefonok Suzuki Swiftje, ha a helyén kezelik, akkor ez egy jó típus.

Csak nem kell bekamuzni, hogy az E-Klasse-t is veri, mert ez nem igaz.

(#96) tonyrulez válasza Skillet (#94) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én is kacsintgatok kifele, Redmi Note 8-at pl lehet helyettesíteni Huawei P Smart Z-vel, nagyon jó telefon noccsmentes kivitelben (popup-kamerával) kb egy árban. Sajnos csak 64GB-os modell van, és ez is hibrid SIM-tálcás, ha 128GB opció lenne akkor nem gondolkodnék sokat

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#97) internetezoo


internetezoo
senior tag

Sziasztok! BoltX-ről rendelt vki múlt héten?

(#98) hajbel válasza nyisziati (#95) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem ez hülyeség. Mennyi baj volt más telefonokkal is? Nekem pl. soha nem volt xiaomim, de nem hallottam erről a problémáról, újabb keletű lehet. Mondjuk anyámnak van Redmi 4X. Azért olcsóak, mert nem fizetnek adót kínában és a munkaerő is olcsó. A legtöbb telefont helyben értékesítik, vagy Indiában, így a logisztikán, szállításon sokat megspórolnak, nem kell annyira maximalizálniuk a profitot. A marketingköltségük is minimális. Jelezni kell, ha probléma van, aki pedig kínai webshopból rendelt az így járt. Szétszerelős videókon semmivel nem tűnnek kevésbé minőséginek, mint a nagyobb cégek hasonló árkategóriájú telefonjai, sőt.

(#94) Skillet: Neked viszont kösz szépen, hogy jelezted a problémát. Majd próbálgatom a hívást a faternak karácsonyra vett Redmi 7-en, van 3 hetem rá. Ha rakoncátlankodik, megy a negatív review és a visszaküldés.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#99) nyisziati válasza hajbel (#98) üzenetére


nyisziati
veterán

Részedről: "Szerintem ez hülyeség...Nekem pl. soha nem volt xiaomim,..."

Kontra

Részemről: "van 3 Xiaomi is a családban, plusz több Xiaomi fórumnak is tagja vagyok már évek óta, úgyhogy tapasztalat van bőven."

Azért ideírom a konklúziót, mert úgy látom, kell: milyen alapon állítod te, nulla személyes tapasztalattal, hogy "hülyeséget" beszélek, amikor nekem sok éves, személyes tapasztalatom van a márka több típusáról? Nem beszélve a fórumokon tapasztalt hasonló hibajelenségekről, amik alátámasztották a személyes tapasztalataimat.

Áruld már el légyszíves, mert nagyon kíváncsi lennék rá.

(#100) Skillet válasza tonyrulez (#96) üzenetére


Skillet
addikt

Azt a telót én is néztem magamnak. Tetszik!
Egyébként néztem a mi9t-t és pro-t is, de ugye, akkor ugyanott vagyok... xiaomi :))
A noccsot én is kihagynám.
Viszont most kari előtt azon agyalok, eladom a bontatlan redmi 8-at, és veszek valami mást anyumnak.
(Huawei Y7 2019, samsung A20e).
Átnézek a topikba.
Méretben nekem amúgy a samsung A40 tetszik (saját részre).Csak noccsos, meg... samsung :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.