Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) sony309 válasza bena_butus (#347) üzenetére


sony309
őstag

Szia!

Általam készített két fotó:

https://kepkuldes.com/image/KyUV0P
https://kepkuldes.com/image/KyU2s2

Nem tudom mennyire lehet megítélni ez alapján a fotózási képességeit.

S3x, hifi & rock and roll

(#352) bena_butus válasza sony309 (#350) üzenetére


bena_butus
csendes tag

Huh, köszönöm!

(#353) Siffredi


Siffredi
senior tag

Sziasztok!

Szüleimnek rendelnék ilyen telefont. Van hozzá valamilyen ajánlott fólia/tok? Rendelek majd hozzá aliról dolgokat, de ugye az most alaphangon min. 2 hónap... Jó lenne addig is valamilyen fóliát rátenni. Esetleg valami itthoni beszerzés?

Köszi előre is!

(#354) sony309 válasza Siffredi (#353) üzenetére


sony309
őstag

Én a Pólus Centerben tetettem rá egy alapfoliat, 1000 Ft volt.
Nekem megfelel, mert vigyázok a dolgaimra.
Szilikon tok volt a dobozában, én azzal használom. Az is megfelel nekem.

S3x, hifi & rock and roll

(#355) sony309 válasza bena_butus (#352) üzenetére


sony309
őstag

Van még pár fotóm, ha érdekel.
Kevés fény az ellensége, az tuti.

S3x, hifi & rock and roll

(#356) Siffredi válasza sony309 (#354) üzenetére


Siffredi
senior tag

Sajna a pólus elég messze van tőlünk (~200km :D ), de lehet beugrok majd egy helyi telefon üzletbe, hogy mennyit mondanak rá.
A szilikon tok jó lesz indulásnak, bár már előre érzem, hogy lesznek speciális igények. :)
Köszi!

(#357) bena_butus válasza sony309 (#355) üzenetére


bena_butus
csendes tag

Köszi, megrendeltem, meglátjuk. Remélem, beválik majd.

(#358) zhata válasza sony309 (#351) üzenetére


zhata
senior tag

Teljesen jól meg lehet becsülni, ennyit tud, de ez még egy "extended" családi fotózáshoz is bőven elég! :K

(#359) sony309 válasza zhata (#358) üzenetére


sony309
őstag

Akkor úgy mondom, én nem értek annyira a fotózáshoz, hogy egy-két kép alapján megítéljem a tudását.
Azt észrevettem, mint írtam, hogy kevés fényben gyenge fotókat készít, fókuszálásban sincs a topon.
A kertben készítettem pár fotót a fenti telefonnal és egy belépő Fuji fotómasinával nappal és szürkületben, hát ...! Nem lehet egy lapon említeni, az tuti.

S3x, hifi & rock and roll

(#360) zhata válasza sony309 (#359) üzenetére


zhata
senior tag

Így van.

(#361) kicsiPistike válasza sony309 (#359) üzenetére


kicsiPistike
tag

Gcam tud rajt dobni picit még esetenként.

(#362) sony309 válasza kicsiPistike (#361) üzenetére


sony309
őstag

Valóban!
De amikor próbáltam, akkor mindig volt valami, ami nem müködött úgy, ahogy kellett volna, így be is fejeztem a vele való próbálkozást.

S3x, hifi & rock and roll

(#363) internetezoo válasza kicsiPistike (#361) üzenetére


internetezoo
senior tag

Melyik gcam verzió? Lassú felvétel működik?

(#364) kicsiPistike válasza sony309 (#362) üzenetére


kicsiPistike
tag

Igen, sajnos így van, az általam kipróbáltaknak is valami funkciója nem volt jó.

(#365) kicsiPistike válasza internetezoo (#363) üzenetére


kicsiPistike
tag

Nem emlékszem már mi volt és nem saját mobil volt, de nem hiszem.
Nézz szét talán itt, ki tudja...

(#366) sony309 válasza kicsiPistike (#364) üzenetére


sony309
őstag

Amire kell, arra tökéletes a gyári app, ha valakinek nem elég, akkor fogjon fényképezőgepet. Szerintem.
Talán a MIUI12 megoldja majd a problémát.
Ahogy olvastam, lecserélik a gyári appot.

S3x, hifi & rock and roll

(#367) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Üdv. Van egy ilyen telefonunk és az a baj hogy nagyon gyorsan merül , este lett feltöltve 100 százalékra és mostanra 50 százalék. És nem nagyon volt használva.
Már ujrainditottam, kikapcsoltam minden autó frissítést de még így is merül.

(#368) nincsnév007 válasza nincsnév007 (#367) üzenetére


nincsnév007
őstag

2 óra alatt merült 12 százalékot :( és 2 yt videót néztünk meg rajta 3 perces :(

(#369) internetezoo


internetezoo
senior tag

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-8/themes/pixel-4-google-camera-7-3-wyroczen-video-t4061607 [link]

Videó működik, a lassított felvétel nem.

(#370) svgyula válasza nincsnév007 (#367) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mit mutat az akumlátor fogyasztásfigyelője?
Az én telómon(más) a kugli alkalmazása szívta az aksit.
Mentek is a telóról és más alternatív apk lett helyette. Azóta az üzemidő lényegesen hosszabb lett.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#371) sony309 válasza svgyula (#370) üzenetére


sony309
őstag

Üdv!

Melyik Google app szívta az akkut és mi lett helyette?

S3x, hifi & rock and roll

(#372) nincsnév007 válasza svgyula (#370) üzenetére


nincsnév007
őstag


Tegnap előtt a Viber akadt be az szívott 70% ot , éjfélkor vettem le töltoről, és most a kepernyőt írja és reggel csak egy 3 perces e-mail nézés volt.

[ Szerkesztve ]

(#373) sony309 válasza nincsnév007 (#372) üzenetére


sony309
őstag

Tegnapelőtt a kezdőképernyő app-nak voltak gondjai, tegnap javították (remélhetőleg) egy újabb frissítéssel.
Nem lehet, hogy az csinálta a problémát?

Mindig ilyen volt?

S3x, hifi & rock and roll

(#374) nincsnév007 válasza sony309 (#373) üzenetére


nincsnév007
őstag

1 hete hoztuk el, és aznap volt 50% és aznap meg elment 2 napot, és az első feltöltés után ilyen gyorsan merülős lett.
Nézzem a rendszer frissítést de nincs új , vagy ezt hogy frissitik?

(#375) sony309 válasza nincsnév007 (#374) üzenetére


sony309
őstag

Beállítások --> Rendszeralkalmazás-frissítés

Most ez a legfrissebb:

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#376) sony309 válasza nincsnév007 (#374) üzenetére


sony309
őstag

Nálam 71% a képernyőhasznalat, de ez semmit nem jelent, szerintem.

S3x, hifi & rock and roll

(#377) Landsmann


Landsmann
addikt

Pár észrevétel és kérdés a Redmi 8-al kapcsolatban. Először a kérdés. Ebből kispórolták az értesítő ledet? AZ égvilágon nem jelzi semmi ha üzenet, értesítés van, illetve ha töltődik a telefon. Redmi 6-on volt egy kis fehér pilács. Nekem 6-os van, egy ismerősömnek 8-as, vasárnap vette. Nekem kellett beüzemelni, átrakni a névjegyeket és a két SIm kártyát. Alapvetően ugyanúgy próbáltam beállítani mint az én 6-osomat, mert az már bevált, ismert konfiguráció. Első probléma, nem látom hol választhatom ki, hogy melyik sim-ről menjen ki a hívás. Alapértelmezettnek be lett állítva az első sim. 6-oson ettől függetlenül a tárcsázóban ott van mindkettőnek a hívásindító gombja. Ha nincs beállítva alapértelmezett kártya, akkor minden hívás előtt megkérdezi melyikről akarok hívni. Végülis itt is megtaláltam, csakhát kicsit furcsa, hogy hívásindítás után van 1-2 másodperc , ha mégis a másik kártyáról akrunk hívni. SMS-eknél is eleinte kicsit átláthatatlannak tűnt a dolog. Amit nem találtam, az az 1-es sim esetén az SMSc. A 2-esnél megtaláltam, de az 1-esnél nincs . MOndjuk elmentek az üzenetek, íghy különösebben nem probléma. Ügyfélszolgálat diktálta hol, milyen menűben van. Na, az a További beállítások az már nincs. Érdekes, a netről letöltött használati útmutató is ugyanazt írta. Nyilvánvalóan szebb képeket készít mint a 6-os. Tulajdonképpen az értesítő ledet hiányolom, meg a két kártyás módnál a nehézkes választást híváskor. Amúgy tetszik. Kíváncsi vagyok az automatikus fényerőszabályozásra, hogy az mennyire működik jól. Mikor a 6-osra felkerült az Android 9, na onnantól fopgva teljes mértékűleg használhatatlanná vált. HIába tanítottam hónapokon keresztül, rendszeresen minimumra vette a fényerőt viszonylag világos környezetben is. Így aztán semmit nem lehetett látni. Külön applikáécióval oldottam meg, az korrektül működik.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#378) sony309 válasza Landsmann (#377) üzenetére


sony309
őstag

Jól látod illetve nem látod az értesítő Led-et! ☹️ Én is hianyolom!

Névjegyzékben sem tudod beállítani, hogy kit melyik SIM-rol hívjon?

Nálam 95 %-ban jól működik a fényerő szabályozás, néha lejjebb veszi, mint kellene, de használható.

S3x, hifi & rock and roll

(#379) Landsmann válasza sony309 (#378) üzenetére


Landsmann
addikt

Ilyen mélységekbe nem mentem bele, hogy beállíthatüó legyen, hogy kit melyikről hívjon. Az a szerencse, hogy az 1-es SIM az valóban a fő kártya, a 2-esről kimenő hívás nemigen van. Nálam is így van, de ha hálózaton kívüli SMS-t kell küldeni, a 2-esről szoktam, mert az kárytás előfizetés. Évente egyszer mindenképpen töltenem kell, így legalább valamennyi el lesz használva. Extra mobil adatkeretre és Google play vásárlásra használom azt az egyenleget. A szám fontos, sok hivatalos helyen az van megadva, riasztóban is az lett betáplálva, szóval a megszüntetése sok bonyodalommal járna, így életben tartom. No meg azért is, mert az a szám már 21 éves, úgyhogy nem mai gyerek. Már nagykorú, még Amerikában is az lenne már. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#380) sony309 válasza Landsmann (#379) üzenetére


sony309
őstag

Ha nincs kimenő hívás a 2. SIM-rol, akkor miről beszélünk? 😄

S3x, hifi & rock and roll

(#381) zhata válasza Landsmann (#377) üzenetére


zhata
senior tag

Kezdettől fogva nem értem ezt az egy telefon, két SIM dolgot. Csak jobban merül tőle a telefon, és bonyolítja a kezelést. A fényerő automatizálása két Macrodroid makróval könnyen beállítható.
Pl.
Automata fényerő be
Események: fényérzékelő ->megnőtt, pl. 7Lx
Műveletek: fényerő -> nagy szám ennél a telefonnál, erőltetett érték, nálam 300
Automata fényerő ki
Események: fényérzékelő->lecsökkent pl. 7lx
Műveletek: Fényerő nagy szám ennél a telefonnál, erőltetett érték, nálam 300

(#382) sony309


sony309
őstag

Ezen azért elcsodálkoztam:

:W :DD

S3x, hifi & rock and roll

(#383) sony309 válasza zhata (#381) üzenetére


sony309
őstag

A Macrodroid-dal olyat is lehetne csinálni, hogy egy adott időtartamban csak a bejövő hívás adjon hangjelzést?

Fogalmam sem volt, hogy létezik ilyen alkalmazás!

S3x, hifi & rock and roll

(#384) zhata válasza sony309 (#383) üzenetére


zhata
senior tag

A topicjában sokkal jobban értenek hozzá, mint én. [link] :K
#392: Én meg azon, hogy nem tudsz kínaiul! :D

(#385) sony309 válasza zhata (#384) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm! Megnézem!

:C Hogyne tudnék: Egy otszaz, sok negyszaz!

S3x, hifi & rock and roll

(#386) Landsmann válasza sony309 (#382) üzenetére


Landsmann
addikt

Ha a google fordítót felrakod a telóra, kamerát bekapcsolod, beállítod hogy kínairól magyarra fordítso, már meg is van mi van oda írva. Én a múltkor egy használati útmutatót fordíttattam le így, nem azt mondom, hogy minden mondat értelmes volt, de ki lehetett bogozni mit is akartak írni. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#387) Landsmann válasza zhata (#381) üzenetére


Landsmann
addikt

Nincs ezzel semmi bonyolultság. Bár a Redmi 89-nál igen, de a 6-nál simán el lehet dönteni, hogy melyikről menjen ki a hívás akkor is, ha van alapértelmezett kártya beállítva. A fényerő gondot meg az Auto Brightness appal oldottam meg. Nem volt egyszerű a bekonfigurálása, de tökéletes!

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#388) sony309 válasza Landsmann (#386) üzenetére


sony309
őstag

Megmondom az igazat, annyira nem érdekelt, hogy tegyek valamit a megértése miatt! :)

S3x, hifi & rock and roll

(#389) zhata válasza sony309 (#388) üzenetére


zhata
senior tag

+1

[ Szerkesztve ]

(#390) sony309 válasza zhata (#389) üzenetére


sony309
őstag

Még annyit utoljára erről a valamilyen appról, hogy a Mi Community-n is furcsállották, hogy vajon mi a bánat lehet ez? :Y

S3x, hifi & rock and roll

(#391) zhata válasza sony309 (#390) üzenetére


zhata
senior tag

Nálam nem is rendszeralkalmazásnak, hanem felhasználó alkalmazásnak mutatja meg az egyik app. Letöröltem. Kíváncsi vagyok a folytatásra.

(#392) sony309 válasza zhata (#391) üzenetére


sony309
őstag

Elárullak ám a Mi Communityn! 😄

S3x, hifi & rock and roll

(#393) Landsmann válasza sony309 (#382) üzenetére


Landsmann
addikt

Már csak kíváncsiságból is:
Xiaomi szolgáltatási keret 3.4.4
Csezoea Lake Shenglu Qi ellátás, pihenő energiafogyasztás.
Az eleje érthetetlen, de ott elég halvány a felirat, valószínűleg nem tudta jól beolvasni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#394) sony309 válasza Landsmann (#393) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#395) zhata válasza zhata (#391) üzenetére


zhata
senior tag

Na ma felkínálta az újbóli telepítését, de ezúttal a kínai szöveg elmaradt. :C

(#396) sony309 válasza zhata (#395) üzenetére


sony309
őstag

Én jó vagyok a kínai nyelvből is, ezért én meghagyom! 😄

S3x, hifi & rock and roll

(#397) zhata válasza sony309 (#396) üzenetére


zhata
senior tag

:DD

(#398) Landsmann


Landsmann
addikt

Két SIM kártyát használva találkoztatok már a következő hibával? Az egyik SIM eltűnik, nincs hozzá térerő, híváskor automatikusan a 2-es kártyáról megy ki a hívás. Az 1-es kártyát megcsörgetve kicsengést hallok, de a telefon teljesen csendben van. Olyan, mintha a kártya fent lenne a hálózaton, de a SIM és a telefon között nem lenne kapcsolat. Újraindítás után minden helyreállt.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#399) zsiz válasza Landsmann (#398) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem a Redmi Note 3 SE kezdte el ezt csinálni.. Két kártyám van, egy vodás a hívásoknak, egy telenor meg az internetnek. A vodás sokszor eltűnik mostanában, ugyanúgy nincs hozzá térerő ikon sem és a hívást is a 2-es SIM-ről indítaná. Bár nekem szerintem nem csörög ki olyankor, mert ha észreveszem hogy eltűnt az 1-es SIM, akkor újraindítom, visszajön a hálózat és utána jönnek az sms-ek az elmulasztott hívásokról, ha közben keresett valaki.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#400) Landsmann válasza zsiz (#399) üzenetére


Landsmann
addikt

Akkor nem egyedi a probléma. Nekem Redmi 6-on ilyen nincs, nem volt.Van más. Pár hete csinál olyat, hogy mikor a wifi hatóköréből kilépek és át kellene állnia mobil netre, akkor ez nem történik meg. Nincs net. De érdekes módon a VoLTE hívások mennek. Tehát az internetet mégis eléri. Csak úgy tudom rávenni a mobil netre, ha újraindítom, vagy letiltom a SIM-et majd újra engedélyezem, akkor már kapcsolódik a netre. De néhány naponta eljátsza ezt.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.