Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) whited


whited
addikt

Sziasztok
Dec 25-én rendeltem és fizettem ki a GB-en [ezt] a telefont, de amikor beírom a DPD-nél a csomagkövetést akkor ezt látom:
25.12.201921:06 DPD adatközpontA megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

Mikor fog ez változni, azért kérdem, mert még sosem rendeltem GB-ről ezelőtt. :(

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#202) tonyrulez válasza Castell (#198) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha már telefon funkció, ismerős múltkor nem tudott hívást indítani, teljesen süket volt, és ha keresték akkor sem jelezte neki. Újraindítás megoldotta, na de amíg ő nem akart hívni, addig nem találhatta ki hogy őt sem tudják. Térerő persze volt.

4 8 15 16 23 42

(#203) Castell válasza lumesz (#200) üzenetére


Castell
aktív tag

Megnéztem, engedélyek rendben vannak, de továbbra sem jelzi a gmail a levelek értesítését.

Közben újabb anomáliára lettünk figyelmesek:

Ha jön egy hívás és elutasítjuk, akkor rögtön utána küld a szolgáltató egy sms-t, hogy a hívó személytől volt nem fogadott hívásunk. Ezt nem tudom hova rakni, ugyanis általában ezt akkor szokta küldeni a szolgáltató, ha ki vagyunk kapcsolva és akkot hívnak.

[ Szerkesztve ]

(#204) Castell válasza tonyrulez (#202) üzenetére


Castell
aktív tag

Ezek alapján most erős a gyanú, hogy szoftveres problémák lehetnek a háttérben.

(#205) Castell válasza whited (#201) üzenetére


Castell
aktív tag

Nyugi meg fogod kapni. Szerintem max. 1-1,5 hét és megjön. A fenti pedig azt jelenti, hogy a rendelésed bekerült a dpd rendszerébe. Gearbeatre van panasz, de nekem eddig onnan minden csomagom megjött, igaz volt olyan, ami 1,5 hónapot utazott.

(#206) zhata válasza Castell (#198) üzenetére


zhata
senior tag

Úgy tűnik, megoldódott. A wifi kapcsolgatást automatizálóval oldottam meg, és ez sok volt neki. (Többszörös folyamat, otthon, ismerősök, kocsma stb., mindenhol, ahol volt számomra érdekes és használható nyilvános wifi.) Ezt ki kellett kapcsolni. (A másik telefonomat ez nem zavarta.)
Tettem ezt azért, mert a Play áruházból eltűnt a Wi-fi Matic app, helyette meg csak vacakokat találtam.
A neten meg ráakadtam [link]

(#207) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Ha hívnak vagy hívok ès ha 2 percnèl tovább tart a hívás, nem engedi lerakni. Nem èrzèkel rá a kijelző. Ha lekapcsolom a kinelzőt majd vissza, utána jó. Másnál nincs ilyen gond? :U

(#208) sajtjani válasza whited (#201) üzenetére


sajtjani
tag

Joest!
Először valamilyen kiskapun bejuttatják az EU-ba a csomagot, spanyol, holland, ritkábban anglia a cél. Ott rányalják a DPD vinnyettát, így lesz EU-n belüli a szállítás és ettől fogva éled a TN . (10-15 munkanap)
Nálam többször előfordult, hogy spanyol landolásnál a kinai csomagra ráhúztak egy DPD-s zacsit is.

(#209) sajtjani válasza Castell (#203) üzenetére


sajtjani
tag

Ha voda-voda hívás volt, akkor azt novemberben kezdte bekapcsolni/automatizálni a voda a hívás értesítést. Régen csak külön kérésre kapcsolta be ezt a ficsőrt

(#210) Castell válasza sajtjani (#209) üzenetére


Castell
aktív tag

Voda-voda hívás, igen. Viszont nálam nem jelentkezik a probléma: vagyis ha én vagyok a hívott és elutasítom nem kapok sms-t. Érdekes.

A gmail-es értesítés esetleg másnál sem jön meg? Gyanítom, hogy köze van a frissítéshez, mert a családban van egy redmi 5a és ott sem jelez a gmail, ha levél érkezik.

(#211) Castell válasza amdboy (#207) üzenetére


Castell
aktív tag

Ez biztos, hogy hiba. Reméljük szoftveres, nem használsz esetleg más tárcsázó appot? Első lépés, mindig a gyári beállítások visszaállítása, ha nem orvoslódik, akkor szervíz.

Esetleg aki szervízeltette már a telefonját, kérem, hogy írja meg a tapasztalatát. Kíváncsi vagyok, hogy az olcsón áruló webshopok milyen hosszan, minőségben, stb. szervizeltetnek.

(#212) sony309 válasza lumesz (#200) üzenetére


sony309
őstag

A beállításokon nem változtattam és rendszertelenül érkeznek az értesítők.
Hol az egyik, hol a másik érkezik meg.

De a Note 7 topikban is panaszkodnak erre a hibára!

S3x, hifi & rock and roll

(#213) internetezoo


internetezoo
senior tag

Ezen van lassított felvétel is,csak hát bezár az app műveletre.
https://www.cyanogenmods.org/downloads/tinneun-google-camera-6-2-030-v0-5a/

[ Szerkesztve ]

(#214) internetezoo válasza kecsawi (#199) üzenetére


internetezoo
senior tag

GCam: a video a működik?

(#215) kecsawi válasza internetezoo (#214) üzenetére


kecsawi
senior tag

:( Úgy néz ki bugos. Se a videó se a lassított nem megy, kilép. A körpanoráma se az igazi :B

(#216) internetezoo


internetezoo
senior tag

Egyelőre egy "notification light" se működik.

(#217) matthews válasza internetezoo (#216) üzenetére


matthews
aktív tag

Kipróbáltam én is sokat... Egy lavór ibolyát sem érnek...

"No brain, no problem"

(#218) internetezoo válasza matthews (#217) üzenetére


internetezoo
senior tag

Működik!

Rendszer beállításokban a "Lezáróképernyő értesítései"-ben is engedélyezni kell külön. Pl. Notify Buddy működik.

(#219) matthews válasza internetezoo (#218) üzenetére


matthews
aktív tag

Köszönöm. Kipróbálom. :)

"No brain, no problem"

(#220) lumesz válasza internetezoo (#218) üzenetére


lumesz
tag

Én már mindent engedélyeztem, mégsem működik :W

(#221) internetezoo válasza lumesz (#220) üzenetére


internetezoo
senior tag

A free nem akarja csinálni. A premiumos is letölthető, az működik amikor kedve van. Külön ikonnal mutatja a facebook, gmailt. Teszten csak sima pöttyöt mutat.

[ Szerkesztve ]

(#222) internetezoo


internetezoo
senior tag

Hol lehet beállítani, hogy gmailen belül a a linket a Chrome nyissa meg ne a gyári böngésző. Miui 10-ben jó volt, miui 11-ben már a gyári az alap.

(#223) zhata válasza internetezoo (#222) üzenetére


zhata
senior tag

A Bluemaillel továbbküldtem a gmailes címemre egy csatolmányt is tartalmazó mailt. Miután megérkezett, a Bluemaillel megnéztem, és a csatolmány megnyitásakor megjelent a Böngésző és mellette az "egyebek". Abban pedig a többi böngésző is kibűválasztható. (A Kiwit választottam.)

(#224) nsban válasza internetezoo (#222) üzenetére


nsban
csendes tag

Beállítások / Alkalmazások / Alkalmazáskezelés / Böngésző / Alapértelmezések törlése

(#225) internetezoo válasza nsban (#224) üzenetére


internetezoo
senior tag

Megvan: Beállítások, Alkalmazások, Alkalmazáskezelés, jobbra fent ... pötty, Alapértelmezett alkalmazások. Itt kellett átrakni Chromeot.

(#226) whited


whited
addikt

Üdv mindenkinek !
Dec 25-én rendeltem a GB-ről, és ma végre hozta is a DPD, remélem beválik a telefon :D
4/64 Lava Red :K

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#227) internetezoo


internetezoo
senior tag

Most látom, hogy beépített WPS Office (igaz kevesebb tudású) van a Miui 11-ben.

(#228) zhata


zhata
senior tag

Sziasztok! Működik nálatok a Miui frelhőbe mentés?

(#229) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

automata fényerőnél másnál is nagyon sötét a kijelző este, vagy sötét helyen? Note8 Pro-nál teljesen rendben van, de itt nagyon leveszi a fényerőt. Lehet ezt valahogy "kalibrálni" vagy állítani?

[ Szerkesztve ]

(#230) zhata válasza Zoli-bácsi (#229) üzenetére


zhata
senior tag

Ez már szóbajött az OP7 Pro topicban is. Annál a telefonnál ugyanez a baj. [link] és [link] .

(#231) Bálint88


Bálint88
csendes tag

Sziasztok!
Redmi 8-nál sok problémám van, esetleg másnál is jelentkeztek ezek, és tudtok esetleg rá megoldást?
-Hívásvárakoztatás nem működik
-Hívás után nem tudom lerakni, mert nem érzékel a gomb
-Nem a beállított hangot rakja be, üzenetekhez, értesítésekhez, teljesen random mikor melyiket rakja be. Ja nem tudjátok hol lehet több hangot beállítani, mert ez egy borzalom, hogy az eseményeknek, naptárnak, jegyzeteknek, és feladatoknak egy hang van és kész. Ja és, hogy az SMS, és a Messenger, is csak ugyan azt a hangot tudja használni, az is rossz.
-Reggelente bekapcsolás után, mert én ki szoktam kapcsolni éjszakára, csak a hívó fél számát teszi ki, akkor is, ha bent van a telefonkönyvben.
Köszönöm a segítséget, Üdv! :)

(#232) svgyula válasza Bálint88 (#231) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Soha nem fog működni a hang csak akkor ha! győkér könyvtárban a következőt használod:
Értesítéshez: Notifikatios(mappa/könyvtár)
Hívás csengőhang: Ringtones(mappa/könyvtár)
Ébresztő: Alarms(mappa/könyvtár)
Ide kell értelemszerűen bemásolni a hangfile-kat.
Minden újraindítás után az sd kártya az ami legutoljára betöltődik.
Így értelemszerűen azok a hangfile-ok amik ott vannak a rendszer számára még az ellenőrzéskor nem léteznek ezért visszarakja az alapértékre.
A másik kérdésre válasz: nincs minden alkalmazáshoz külön hang!
Az alkalmazások nagy része a fent megadott értesítés hangokat használja, ha nem tettek bele saját hangzást. Ha jól tudom az email-ok is csak rövid ideje kaptak külön beállítható hangjelzést. Ne várj csodát! A legtöbb gyári alkalmazást millió telefonra pakolják fel és egyikben sincs saját hang mind az alapokat használja.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#233) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Apósom Samsung J5 2017 telefonjának kijelzője végleg megadta magát.
Hasonló méretben, jó áron nem láttam telefont.
Mondtam neki, hogy vegye meg ezt, hozzászokik majd a nagyobb mérethez.
Itt néztem ki:
[link]
Átlátszó szilikon tokot honnan érdemes hozzá venni (nem Ebay-ről gondoltam)?
Illetve üvegfóliát?
Gyárilag van rajta elől valami fólia?

(#234) Zoli-bácsi válasza GEPESZ66 (#233) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ennyiért már 4/64-es verziót is tudsz venni.(Aqua.pl.)

Szilikon tok gyárilag van hozzá, fólia viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

(#235) GEPESZ66 válasza Zoli-bácsi (#234) üzenetére


GEPESZ66
veterán

De itt nem gyári a garancia,ill. csak 1 év bolti.
Jól láttam?

(#236) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Üvegfóliát rakott már rá valaki?
Melyik ajánlott?

(#237) zsiz válasza GEPESZ66 (#236) üzenetére


zsiz
őstag

Én pont 2-3 napja raktam. Úgyhogy még nem tudom ajánlott-e :D [link] ezt vettem

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#238) joghurt válasza GEPESZ66 (#235) üzenetére


joghurt
addikt

Alzában 2 év garanciával is van a 4/64-es, illetve vehetsz hozzá +1 évet.

Üveg fóliát raktunk rá, egyelőre nem "teszteltem" élesben. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#239) snecizero


snecizero
senior tag

Redmi 8A van most. Extreme digitalba vettem. Viszont vissza fogom vinni és élek a 14 napos elállási lehetőséggel. Helyette veszek egy redmi 8 at. Hiányzik az újjlenyomat olvasó. Meg hát a 3gb ram sem hátrány. Viszont azt tudtátok hogy a sima 8A kicsivel jobban bírja a cuflát mint a bátyó 8 ?😁

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#240) joghurt válasza snecizero (#239) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy kicsit jobban bírja. Én speciel a sima 8-ast hétvégi töltés után ma este raktam újra töltőre, még 28%-on.

A tej élet, erő, egészség.

(#241) attilav2


attilav2
őstag

Ezt próbálta már valaki:
LineageOS 17.1 for Redmi 8

Illetve van az XDA-n egy LineageOS 16.0 topic, de ott még nincs letölthető rom, fejlesztés alatt van, azt írja hogy a VoLTE is működik benne.
Próbált itt már vki ROMolni, bootloadert nyitni?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#242) HF77


HF77
senior tag

sziasztok!
REDMI 8 hívás-fogadás beállításában tudtok segíteni?

hol tudom azt beállítani, mikor beszélek pl. valakivel és közben bejön egy másik hívás, akkor a másik félnél(aki hív) ne csörögjön, hanem foglaltat jelezzen!
erre én nem találtam (idáig) sehol beállítást!!

köszi a segítséget előre is... :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#243) svgyula válasza HF77 (#242) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A szolgáltatódnál ha(?) hajlandó rá. Anno' a céges telefonnál nem tudtunk zöld ágra vergődni velük. Simán ráküldték a második hívást! A probléma csak az volt, hogy a "főnök" mindig fél viagrát vett be és akit éppen b..gatni akart annál nem tudta beszél-e vagy hol van mert kicseng de nem veszi fel. A másik szépség volt amikor a második sim-re jött hívás és a "céges" kikapcsolt telefont jelzett vissza :D Na ilyenkor jött az őrjöngés, pedig egyik kollégának sem adott használható telefont csak sim-et. Mert ugye "neked dual sim-es a telód igaz?"..............

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#244) HF77 válasza svgyula (#243) üzenetére


HF77
senior tag

értem!
tehát ezt a szolgáltató tudja (csak) beállítani!?

köszi :)
Feri

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#245) HF77


HF77
senior tag

még egy kérdésem lenne...

ha az értesítési hang hangerejét akarom állítani ami a viber értesítési hangja is , akkor a zene,játékok,media hangereje is annak függvényében változik!!
létezik hogy külön nem lehet beállítani??(régi samsungnál lehetett külön)
köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#246) sony309 válasza HF77 (#245) üzenetére


sony309
őstag

Lehet külön állítani, "Hangok és rezgések" alatt!

1. Hívások, emlékeztetők, értesítések
2. Ébresztések
3. Zene, játékok, média

S3x, hifi & rock and roll

(#247) HF77 válasza sony309 (#246) üzenetére


HF77
senior tag

másképp kérdezem...

lehet-e kizárólag csak az értesítés hangerejét állítani, úgy hogy más ne változzon?
(mert ez alapján amit írtál akkor pl a Hívások hangereje is változik!!)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#248) sony309 válasza HF77 (#247) üzenetére


sony309
őstag

Mint írtam fentebb, csak a három csoport hangerejét lehet külön változtatni.

S3x, hifi & rock and roll

(#249) HF77 válasza sony309 (#248) üzenetére


HF77
senior tag

na ez az...
ezt a beállítást amúgy én is tudom.
kár hogy nem lehet külön állítani a hívás és az értesítés hangerejét!!!
(mert én a hívást elég magasra viszont az értesítést minimálra szoktam belőni, itt ezt nem lehet) :(
azért köszi az infókat!! :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#250) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok,

Az komoly, hogy ebben a f_sban nem lehet SIM pinkódot módosítani??? :DDD nemá' :W

Miui global, (pcneuxm)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.