Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Szia!

A cikk érdekes, egy forint ár viszont jól jött volna. Kíváncsi lettem, hisz minden szempontból korrekt vasat kiválasztani a mai kínálatból.. azt hiszem ez nem nehéz dolog.

Szemben az ár / érték témakörrel. Szokott lenni pár laptopom és az a tapasztalat, hogy pl egy 4-5-6gen i5-i7 notesz pl egy gtx 1050ti - 1060 társaságában semmi hátrányt nem szenved a friss modellekkel szemben. Sőt! Talán régebbi, megbízható típusokig is visszanyúlhatunk, mondjuk a gtx860-880-ból is volt bitang erős változat, ami nevetve kenterbe veri a mai "akciócsászárokat". Ilyen a legendás ThinkPad T430 is, igaz ez már más célcsoport számára van. Nyilván az a legfrusztrálóbb a keresett kategóriában, ha kevés a teljesítmény, ezért mindenki megveszi az elérhető legnagyobb pl procit. De van ennek értelme egyáltalán? Természetesen audiból is a legnagyobb motorral rendelkező a legjobb, de biztos, hogy van értelme a szalonautónak V6 motorral, belvárosba, vidéken?

Azt hiszem nem történt érdemi fejlődés az elmúlt években... Természetesen a garancia számomra is fontos szempont, megértem, hogy sokan kötelező jelleggel bevásárolnak plusz biztosításokat.. de most az arany középútról beszélek. Olyan megoldásról, ahol a 30 - 50% vagy nagyobb ár különbözet hasonló vagy megegyező élményt kínál a gyakorlatban.

Ezeket érdemes lenne előrébb sorolni, szemben a fogyasztói élménypillanatokkal.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) Picco válasza olbaidhun (#1) üzenetére


Picco
addikt

Az arra en is kivancsi lennek. :K
Pont a heten lottem egy W540-et(4700mq, 20gb, fhd, quadro k1100 2gb) ebay-rol, popec allapotban £250-ert...nevetseges.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3) UnA válasza olbaidhun (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Egy biztos, hogy az új modelleknél sokkal jobb a power management, főleg a CPU miatt.

A cikkhez: az valahogy kimaradt nekem belőle, hogy miért vettél laptopot plusz GPU-val. Oké, velem is előfordult egyszer az életben (T420 + Nvidia), de soha többé, mert csak hátrányát tapasztaltam.

(#4) Cucuska2 válasza olbaidhun (#1) üzenetére


Cucuska2
őstag

Egy nagy változás volt - a 6 magos CPU-k elérhetőek értelmes áron laptopban a 8. generációval.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) RC9 válasza olbaidhun (#1) üzenetére


RC9
csendes tag

Szia,

az ára 329 990Ft volt. Ár érték arányban én jobbat nem találtam.
Az, hogy van benne egy 1050Ti azt a Gamer mivolta hozta magával, nekem nincs rá szükségem.

A használt laptop nálam nem volt opció.

(#6) RC9 válasza UnA (#3) üzenetére


RC9
csendes tag

milyen hátrányokra gondolsz?

(#7) UnA válasza RC9 (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

1. ha be van kapcsolva, gyorsabban merül le a laptop
2. ha ki van kapcsolva, akkor a videóportok egy része nem használható, mert az csak az Nvidia GPU-hoz van drótozva
3. mondjuk ez marginális és csak az én problémám, de Linuxon nem teljes értékű a támogatás

(#8) Cucuska2 válasza UnA (#7) üzenetére


Cucuska2
őstag

A kettes már régóta nem probléma.
A hármast pedig tapasztaltam saját bőrömön, de nem rossz, egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) Picco válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


Picco
addikt

Masik iranyba a mai napig problemas, VR jatekosok tudnanak meselni

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10) UnA válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Annak örülök, ha ezen javítottak, de azért az egyszerűbb mégis jobb ;)

(#11) Cucuska2 válasza UnA (#10) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ami után feltettem mindkét drivert és az Optimust, minden probléma megoldódott. Restart még mindig kell, ha váltani akarnék a GPU-k között, de nem akarok.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) domos válasza UnA (#3) üzenetére


domos
senior tag

Ne az ősrégi T420-ból induljunk már ki. A modern laptopoknál egyáltalán nincs ilyen gond. Az pedig miért gond hogy némelyik video out az nvidia gpu-hoz van bekötve? Amúgy nem lehetne a laptopon annyi kimenet, mert az inteles nem tudna annyit.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Szia!

Hogy vált be eddig a gép? Negatív és/vagy pozitív tapasztalatokat tudnál mondani róla?
Köszi!

(#14) RC9 válasza zolmesz (#13) üzenetére


RC9
csendes tag

Szia,
ma válaszoltam pü-ben.

(#15) domos válasza RC9 (#14) üzenetére


domos
senior tag

Szerintem mást is érdekelne az eredmény, pl engem is. Esetleg beleírnád a cikkbe?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.