Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Yutani válasza wattafaka (#293) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én majd akkor váltok 4k-ra monitoron, ha lesz 100k-ért 4k 60+FPS kártya. Többet nem vagyok hajlandó kiadni azért, hogy heti néhány órát játsszak. Az az idő már rég elmúlt sajnos, a HL1 megjelenését is már huszonévesen éltem meg. Sőt, amire lesz olyan kártya, lehet, nem fogok játszani már, bár a HL3 miatt biztos meggondolom magam! :DDD

4k TV más téma, mert ha le akarom cserélni a mostani fHD 40" TV-met, akkor már csak 4k TV lesz az opció, de azon meg nem játszom, csak sorozat és film megy a számítógépről.

#tarcsad

(#302) Dvix


Dvix
senior tag

nagyon jó kép Főnök! :B :K #264 Csokifalo

[ Szerkesztve ]

(#303) wattafaka válasza Yutani (#301) üzenetére


wattafaka
senior tag

Mire 100-ért kapsz ilyen kártyát már HL4 is lesz ;]
Egyébként igen, a gépre nekem is fullHD tévé van kötve, a hálóba meg 4K filmre. Bár le se merem írni, hogy tényleg szinte semmi különbség nincs aközött, hogy a 4K tévén fullHD, vagy 4K filmet nézek, mert egyből szemüveges leszek :D
A bolti marketing demo videóktól tekintsünk azért el.

(#304) Sanya válasza Csokifalo (#298) üzenetére


Sanya
nagyúr

Igen, megfogtad a lényegét a mondanivalónak! Mondjuk nem vártam más reakciót.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#305) smc válasza Csokifalo (#300) üzenetére


smc
addikt

Érdekel a téma, de nem egyesek anyagi javai, és egy olyan beszélgetésre hogy milyen nézési távolságból milyen felbontásokat lehet megkülönböztetni továbbra sem értem miért kell képeket linkelni tévékről és monitorokról. De látom már megvan a közönség aki erre vevő, én kérek elnézést hogy szóvá tettem Főnök.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#306) Yutani válasza wattafaka (#303) üzenetére


Yutani
nagyúr

A 40" TV-t kb. 3,4-4 méterről nézzük.. Szerinted miért max 720p-s tartalmat fogyasztunk? :D

#tarcsad

(#308) #72042496 válasza Yutani (#301) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szöveget se olvasol rajta? Mert a 2160p előnye szerintem ott a leglátványosabb. A játékokat ugyanakkor nem "kell" 2160p-ben rendereltetni. Újabb kártyákkal működik az 1080p + integer scaling, amihez egy közepes teljesítmény is elég lehet ha 60 Hz a cél.

[ Szerkesztve ]

(#309) Vismajor01 válasza wattafaka (#299) üzenetére


Vismajor01
addikt

Freesync :P

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#310) Peat;) válasza Csokifalo (#300) üzenetére


Peat;)
veterán

"Engem az érdekel hogy melyik vga kell majd hogy az erősebbik új konzol szintet elérje az ember pc-n. Most talán már korábban megvehető ez a vga a középkategóriában, a ps4 idejében erre kellett várni 1-2 évet."

Innen indult. Szerintem érezhető a fogalmazásból hogy mi az a minimum ami kell hogy a konzolokkal tartsam a lépést. A középkategória alatt ha belevesszük a 3070-es is akkor igen már van ilyen vga, ha éppen kapható, de én elsősorban a 60-as sorozatra gondoltam. Lehet az már belépő kategória manapság, meg nem mondom. De szerintem a közép szó elkerülte a figyelmed a 3080/3090 példák alapján.
A 3060-ast követem majd figyelemmel, majd kiderül mire elég, illetve AMD oldalán a ki tudja milyen modell. Heti pár óra játékra nehéz mit venni ésszerűen, lehet utolsó vgam lesz amúgy is és felhős játék lesz utána nálam, főleg hogy nem multizok már évek óta. De az akkor játszik ha minden játék elérhető lesz majd felhőben pl.

(#311) Sanya válasza #72042496 (#308) üzenetére


Sanya
nagyúr

[link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#312) Alaplapvevő válasza Yutani (#301) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Én a barátokköztöt várom 4k ba addig Fhd :)

(#313) sakal83 válasza wattafaka (#293) üzenetére


sakal83
addikt

Én is így gondoltam, amíg nem próbáltam az új XBOX-ot, ami simán vitte a 4k-t. És hát egészen más a kép 4K-n, mint fullhd.-n, de hozzáteszem, hogy 65ös TV-n. Próbaképp rátettem ugyanazt a játékot PC-n fullhd-n minden csontra tolva, és borzalmasan nagy a látványban különbség még úgy is, ha a 27-es fullhd-s monitorhoz hasonlítom.

Tehát van értelme a 4K-nak játékban, de csak nagyobb kijelzőn szerintem, illetve PC esetén nem épp pénztárcabarát... (jelenleg az új konzolok simán hozzák a PC-k képminőségét, sőt... csak nagyságrendekkel jobb ár-érték arányban)

[ Szerkesztve ]

(#314) K0vasz


K0vasz
aktív tag

akárhogy is nézem, ez azért elég szép teljesítmény az AMD-től. főleg, hogy még pár hónappal ezelőtt is az volt a reaális várakozás, hogy a 2080ti-t (3070-et) verni fogja, és ez lesz a csúcs. ahhoz képest kijött 3 kártya, és a leggyengébb hozza ezt a szintet, a másik kettő meg pariban van a 3080-nal és a 3090-nel.

egyedül RT-ben gyengébb, de az meg sokakat nem érdekel. egyrészt még mindig alig van olyan játék, ahol be lehet kapcsolni, másrészt irtózatosan visszaveszi a teljesítményt, harmadrészt sokszor alig lehet észrevenni a különbséget (én most a Spiderman: Miles Morales összehasonlító videót néztem, ahol egymás mellett fut az eredeti meg a PS5-ös, RT-s verzió, és hát csak a kommentek után tűnt fel, hogy RT-vel csilli-villi a kenyérpirító meg tükröződik a befőttesüveg...)

szóval jó ez, csak lehetne már kapni ezeket az új kártyákat, normális áron

(#315) Dtomka válasza wattafaka (#293) üzenetére


Dtomka
veterán

Én is maradok QHD felbontásnál, nem váltok 4k-ra. Majd csak akkor ha a 100+ hz es monitorok megfizethető áron lesznek számomra. Illetve ehhez megfelelő vga is kellene, az meg egy másik pénznyelő...

#296 Vismajor01
A 27" is sokszor meglep miután hazaérek a melóból a 20 után. De a 32 az nem túl nagy? Nekem az lenne, mert elég keskeny az asztal amire rátenném.

[ Szerkesztve ]

(#316) Vismajor01 válasza Dtomka (#315) üzenetére


Vismajor01
addikt

Kérsz róla képet Teljesen jól elfér az asztalon, még nagy méretű egérpad és gép is van rajta.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#317) DigitXT válasza Dtomka (#315) üzenetére


DigitXT
félisten

32 az nem túl nagy?
Ugyan. 2008-2013 között 32-es TV volt a monitorom. Teljesen jó.
2013-2020 között 40-es TV, az is teljesen jó. Most 43-as.:))

(#318) DeathAdder válasza sakal83 (#313) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az nem lehet, hogy a két megjelítőbeli különbséget látod inkább?

pl. nálam ugyanaz a tartalom sokkal szebb fhd pana plazmán mint az ips monitoron, a régi 27"-es fhd monitorról nem is beszélve :N

Nyilván szebb a 4k, de közel nem olyan szembeötlő, vagy csak én vagyok ennyire vak? erősítsetek meg benne pls :DDD

Engem speciel jobban zavar az alacsonyabb képkockaszám, mint a kisebb felbontás, mert előbbit egyből érzem, míg ha vakon leültetnének 2 monitor elé biztos hogy nem tudnám kapásból megmondani hogy melyik a 4k.

(#319) DigitXT válasza DeathAdder (#318) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát igen. Nekem most gyenge VGA-m van, ezért ha választani kell, hogy
28 fps 4K, vagy 70 fps 1080p, akkor utóbbira szavazok, és meglepően jól
néz ki játék közben. Desktopon persze fos! Ám semmi eretnekség sincs
a felbontásváltásban. Max. annyi, hogy egy LCD általában nagyon szarul
néz ki, hanem natívban megy, de itt nem olyan veszélyes - egész számú
többszörös -, s játék alatt inkább mozogjon, mint legyen tűéles diavetítés.

Nyilván ha megvan az adott játékban 60 fps 4K-ban, akkor hadd szóljon...
(Pont tegnap néztem, hogy az SS3 - régi már - elketyeg úgy, ultrában.:D)

Ui: egyelőre nem veszek 300K-s VGA-t, és simán fogom játszni az adott
címeket 1080p-ben. Ahogy tettem eddig is. (Mindenképp megérte váltani,
mert ekkora méretben (elég közelről) azért érzékeli az ember a pixeleket,
ami lehet zavaró. Viszont 4K felbontás, hasonló méretben sokkal simább:
ez akkor is így van, ha nem natívban van hajtva, hanem a TV skálázza fel,
sőt, olyan szinten, hogy nekem 1080p desktopon hiányzik is az élesség.)

BoneDragon: ott a pont: tényleg jó, csak drága, és nem is kapható. Taps.

[ Szerkesztve ]

(#320) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Jók ezek az új kártyák, talán jövő karácsonyra tudok is venni egyet. :DDD

(#321) wattafaka válasza Yutani (#306) üzenetére


wattafaka
senior tag

Akkor az új szlogen: "Nincs alacsony felbontás, csak nem mentél elég messzire!" :DDD

(#322) Csokifalo válasza Alaplapvevő (#312) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

erre a 4K nem kell nekem hisztire érdemes lenne visszaolvasni pár évet, ugyanez volt a FHD megjelenésekor. Akkor is ott volt a tábor, aki fikázta, meg hogy felesleges. Most ugyanúgy fikázzák a 4K-t, a keménymag meg a 8K-t. Nem más pénztárcájában turkálok, de kíváncsi lennék ezen vélemények mögött áll-e akkora zseton amit erre fordíthat, vagy csak simán jó érzés fikázni amit nem tud elérni, és megmagyarázza hogy márpedig az felesleges. Filmes csoportokba is ez volt mikor megjelentek az első 4K tv-k, hogy minek, mert nincs rá műsor. Egyrészt nem műsort kell rajta nézni, van olyan is hogy UHD film, a másik hogy a FHD műsor se ugyanolyan, mert felskálázza. Én csak azt nem értem, miért nem maradtatok akkor a katódcsöves tv-nél... az lenne az igazi, és kihajtja egy passzív vga is :DDD

(#323) Dtomka válasza Vismajor01 (#316) üzenetére


Dtomka
veterán

Ha lehet miért ne, igen kérek :)
#317 DigitXT
Én 21,5 " váltottam 27" -ra és eleinte nagyon fura volt. Kellett egy kis idő amig megszoktam.
43" ? Ejha, de milyen messziről nézed? Mert oda kell és ajánlott távolságot tartani.

#322 Csokifalo
Úgy érzem mintha nekem is szólna ezért reagálok. Én nem fikáztam, de ha a jelenlegi monitoromat ha eladnám biztosan tudnék venni 4k 60 hz -es monitort.
De már nem váltanék vissza hiszen ég és föld a különbség. Te igen? :)

[ Szerkesztve ]

(#324) Darmol válasza Csokifalo (#208) üzenetére


Darmol
senior tag

Aktuális Intel ütemterv szerint 2023-ban. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#325) sakal83 válasza DeathAdder (#318) üzenetére


sakal83
addikt

Nem. Ugyanazon kijelzore raraktam a pct is bar csak fullhdben es hatalmas kulonbseg volt latvanyban ami gondolom a hdrnek is köszönhető. En sem ereztem eddig nagy kulonbseget fullhd vs 4k filmeken (sot ha tehetem inkabb fullhdn nezem) de jatekoknal eléggé huha latvany volt az XSXen. Mind folyamatossagban mind latvanyorgiaban vite a primet. Mint egy kisgyereket a cukor ugy odavonzott a kepernyohoz. Asszony is mondta hogy uhhh... Pedig messzirol lexxxxja a kutyuket :)
A 4k hdr nagy kijelzon jateknal nagyon jó es ajanlott csak PCn irrealisan draga.

[ Szerkesztve ]

(#326) Csokifalo válasza Dtomka (#323) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

nekem is 1440/144Hz a monitorom, de itt szerintem be is fejezem, sok ez nekem. Nem véletlen "aktív tag" a státuszom 8 éve, és nem "nagyúr" stb, eddig is megvoltam a PH ritka látogatásával, ezután is megleszek, nyillván hinyozni se fogok...csak úgy éreztem muszáj már a sok fikázónak aki közelébe se lesz sose ilyen kártyáknak megírni a véleményemet. kár volt.. pápá :) találkozunk majd a 8K game csoportban jövőre :DDD :DDD :DDD ott majd folytathatjuk hogy felesleges a 8K, elég a 4 is :C

(#327) Darmol válasza K0vasz (#314) üzenetére


Darmol
senior tag

Az általad felvázoltakat az nV fanboyok vélelmezték. Az AMD fanboyok kb. azt kapták amit vártak. Én speciel kifejezetten elégedett vagyok azzal a fejleménnyel, hogy nagy erőkkel szajkózzák: "deaznVakkorisjobb". Így nagyobb esély van arra, hogy a megszokott forgatókönyv szerint az AMD jelentősen árat csökkent jövő év elején. :))
Már persze ha az nV és az AMD oldalon is rendeződik az ellátás.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#328) #72042496 válasza Sanya (#311) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kár számolgatni, amikor pl. 27"-on ránézve egyértelmű, melyik az 1080p, illetve az ugyanakkorára skálázott 1440p és 2160p. (De a Retina iMac ennél is durvább, arra mindig rácsodálkozom.)

[ Szerkesztve ]

(#329) Dtomka válasza Csokifalo (#326) üzenetére


Dtomka
veterán

Tudom, azért kérdeztem az írásom végén.

Nem értem a sértődöttséged miértjét? (nem voltam sem kötekedő, sem támadó) :F
Te voltál az aki eléggé sértően jellemezted azokat akik nem értenek veled egyet:
"erre a 4K nem kell nekem hisztire"

De! Turkálsz más pénztárcájában és lenézed azt aki nem teheti meg, hogy csúcs vga-t vagy monitort vegyen magának:
"Nem más pénztárcájában turkálok, de kíváncsi lennék ezen vélemények mögött áll-e akkora zseton amit erre fordíthat, vagy csak simán jó érzés fikázni amit nem tud elérni, és megmagyarázza hogy márpedig az felesleges."

... a lenézés folytatódik.
Én csak azt nem értem, miért nem maradtatok akkor a katódcsöves tv-nél... az lenne az igazi, és kihajtja egy passzív vga is

Igen kár...:
csak úgy éreztem muszáj már a sok fikázónak aki közelébe se lesz sose ilyen kártyáknak megírni a véleményemet. kár volt..

Kétlem, hogy fogunk:
találkozunk majd a 8K game csoportban jövőre :DDD :DDD :DDD ott majd folytathatjuk hogy felesleges a 8K, elég a 4 is

Amúgy meg 4k-s monitor már bőven van 100 k alatt is [link] De van aki(k)nek nem csak a nagy felbontás számít elsődlegesen.
Én nem vagyok sem Amd sem Nv fan. Sőt évek óta drukkolok az AMD-nek, és csak azért van Nvidia kártyám mert amikor váltottam nem találtam ár érték arányban jobbat a másik oldalon. De lehet a köv kártyám már (ismét) piros lesz.

[ Szerkesztve ]

(#330) wattafaka válasza Csokifalo (#326) üzenetére


wattafaka
senior tag

Válaszolok, mert úgyis maradsz :DD
Senki sem fikázta, csak elmondták, hogy nekik jelenleg elég, tartsd tiszteletben. Részemről sincs fikázás, az veszi aki akarja, de jelenleg nekem még zsákutca.
Ez a pénzzel való faszméregetés meg nagyon nem 45 éves korhoz illik. :R

(#331) Varázslóó válasza Komplikato (#15) üzenetére


Varázslóó
senior tag

"Pro Koryak, van ahol a 6800XT tesztet Intel lapban végezték. Szvsz nyilván a legjobb megoldás egy x570 lap, Ryzen 59xx proci lett volna, de a 4K-ban egyikben sem lett volna trónfosztás."

Főleg hogy PCI-e 3.0 tudd csak az Intel alaplap... és 1-2% minusz biztos hogy van :K

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#332) Pug válasza Varázslóó (#331) üzenetére


Pug
veterán

(#333) Darmol válasza Pug (#332) üzenetére


Darmol
senior tag

Nem azért, de amiket bemásoltál, azok pont 1-2% eltérést mutatnak 4K-ban. :DDD
Nem mintha nem lenne teljesen mindegy. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#334) Pug válasza Darmol (#333) üzenetére


Pug
veterán

Hol? PCIe 4.0x16 vs 3.0x16? :U

Ne a 3.0x8-at nézd ;)

[ Szerkesztve ]

(#335) Darmol válasza Pug (#334) üzenetére


Darmol
senior tag

Mé, az nem 3.0? :DDD

Jó-jó értem én. De van olyan érv mint a topikban egy rakás másik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#336) con_di_B


con_di_B
tag

Amúgy ha már úgyis ennyire drágák ezek a kártyák, akkor miért nincs belőle kirakatba való HBM2-es változat is? Még szerencsétlen Vegáknak is jutott a jóból. Azt értem, hogy, nagyjából a HBM általi sávszél ugrást és késleltetés csökkenést most megcsinálták kevésbé macerásabban az óriási gyorsítótárral, de specifikusan 4K-ra meg Raytrace-re izomkodni még kitolhattak valamit ami akkor is körberöhögi az NVIDIA-t, ha nem fért be az adat a cache-be.

On-topic amúgy szerintem ez a 6800-as alapmodell ez eléggé jó sztori lett, ugye ebben a generációban a 3070 a "középcsúcs" kártya amik egy ideje a xy80-asok voltak, szóval az fontos, hogy ezt ütötték. Nekem inkább a 6800XT és 6900XT a homály, főleg utóbbi helyett elfért volna valami igaz presztizskártya. Pont a raytracing az a műfaj, aminél ha hagyják szétszéledni a sugarakat, akkor azt nagyon nehéz gyorsítótárazni, szóval ott sokat érne ha eleve kisebb késleltetéssel érhető ez a HBM.

[ Szerkesztve ]

(#337) Darmol válasza con_di_B (#336) üzenetére


Darmol
senior tag

Úgy emlékszem még augusztus tájékán felvetettem miszerint ilyen árszinten érdemes lehet HBM-es megoldásban gondolkozni, de elmagyarázták hogy nem értek hozzá. És az nV kártya egyébként is jobb lesz. Mindegy mit csinál az AMD.
De ha jól értelmezem amit összemazsoláztam, a HBM-ek nagy sávszéllel vannak de relatív lassú elérésűek. És itt a játékbeli teljesítményhez gyors elérés kell. Ezért is a felhizlalt cache, mert az gyorsabb mint a GDDR6X. És jóval olcsóbb. De ha tévedek mindjárt kijavítanak. :))

" Nekem inkább a 6800XT és 6900XT a homály". Előbb bekukkantottam 6800XT topikba, lehet neked is érdemes.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#338) Dtomka válasza con_di_B (#336) üzenetére


Dtomka
veterán

(#339) con_di_B válasza Darmol (#337) üzenetére


con_di_B
tag

Igen, közben elkezdtem rákeresni, és azt találtam h a GDDR6 késleltetése (meglepő módon) sokat javult a GDDR5-höz képest, szóval lehet, hogy szűkült akkor az olló a HBM2-höz képest is. A logikus az lenne, hogy ettől még a HBM2 legyen jobb ilyen szempontból, de nem igazán találok világos összevetést erről sajnos, eddig annyit találtam h tRC = 45us.

(#340) b. válasza con_di_B (#339) üzenetére


b.
félisten

én úgy tudom, hogy a HBM nél ott a kihozatalnak is jónak kell azért lenni vagy a GPu nak válogatottnak kell lennie az egybetokozott megoldás miatt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#341) con_di_B válasza Dtomka (#338) üzenetére


con_di_B
tag

AMD-nek azért volt már consumer HBM-es kártyája, pl. Vega 56 8GB, az egy a mostaniaknál olcsóbb kártya volt, és nem tegnap, szóval 16GB-t csak ki lehetne köhögni, meg mint mondtam, ez presztizs most.

Nekem az a fő bajom az infinity cache-el, hogy ez arra jó inkább, h 1080p-ben 120 helyett 180 FPS-ed legyen, és akkor végre kimaxoltad a 144Hz-es monitorodat, ez meg azért sokkal inkább rétegigény, mint mondjuk 2160p60 stabilra.

A raytracing teljesítményért én pont nem ütném őket, valójában azzal, hogy elhozták mind a két nagy konzolt megint, így is úgy is az ő megoldásásuk lesz az, amire egy elfogadható nívó mindenképpen le lesz fejlesztve. Ha az NVIDIA még több sugarat fog tudni lőni, meg szponzorálni fejlesztőket, akkor hajrá, de kipipálni azt h működik, ez is elég lesz, az meg mire must have feature lesz belőle, az meg nem most lesz.

(#342) con_di_B válasza b. (#340) üzenetére


con_di_B
tag

De az nem olyasmi, mint a chipletek, hogy egy pontig külön vannak gyártva, és később vannak összegyógyítva, a GPU az interposer meg maga a HBM modulok? Szóval nem feltétlen húzza le mondjuk a GPU rész a kihozatalát, h HBM fronton meg mi van. Egyébként HBM-et úgy egyébként használnak, Amazon EC2-n a legnagyobb GPU instance-ek gépi tanulásra már az előző generációban is HBM-esek voltak, pedig az NVIDIA, szóval valaki csak kitalálta már, hogyan kell gazdaságosan gyártani. (V100, kolléga meg most linkelt A100-asokat is.)

Meg mondom, én ilyen Titan árazású hülyeségre gondolok, az, hogy a "mainstreambe" miért nem ezt csinálták, az nyilvánvaló, az infinity cache-nél náluk marad a több zseton, HBM-nél meg mondjuk a Hynix-nél köt ki egy része.

Nem mellesleg lenne még fogyasztási előny is, szóval be lehet dobni még egy pár végrehajtót. Órajelet nyilván nem kéne húzni, 6800XT az már így ránézésre is ilyen szokásos AMD féle "gyárilag szénné hajtott" chipnek néz ki.

És akkor azt még mindig nem látom, h 6800-tól lefelé mi lesz, sokkal kisebb cache-t nem biztos h egyáltalán értelme van betenni. Lehet, hogy ott meg az lesz a poén, hogy nagyon olcsóak lesznek, és hagynak egy nagy lyukat a 6800 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#343) con_di_B


con_di_B
tag

Jut eszembe, egy időben láttam emlegetni, h a GCN 64 CU-ig tudott elmenni max (már h elvileg erőszakkal se lehetett volna többet beletenni), RDNA2-nél van valakinek infója, h fölfelé még mennyire lehetne ezt skálázni? Azt látom, hogy enyhén szólva is elméleti a probléma (TDP az egekben) de azért még érdekelne.

(#344) b. válasza con_di_B (#342) üzenetére


b.
félisten

lehet igazad van, nem értek hozzá ennyire csak anno a Veganal valami ilyesmit olvastam hogy a selejt arány miatt pl az árazásnál kellett figyelniük.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#345) Abu85 válasza con_di_B (#342) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

HBM-es hardver van, az a Radeon Instinct MI100. Azt vihetik szerverbe.

32 MB alatt nem működik jól az Infinity Cache. Az optimális tartomány egyébként 48-96 MB a mérések szerint. De ugye a méretesebb GPU-knál meglőtték a 128 MB-ot, az belefér.

A kisebb GPU-knál kevesebb Infinity Cache lesz. 6700-nál 64-96 MB talán, 6600-nál 32-48 MB.
A még kisebb GPU-knál inkább megéri 128 bites GDDR6-ot építeni, mert 32 MB alatt nem igazán működik az Infinity Cache.

Jó opció lehet, hogy a 6700 az 192 bites GDDR6 80 MB cache-sel, míg a 6600 az 128 bites GDDR6 40 MB cache-sel. 6500-nál meg nincs cache, de marad a 128 bites busz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#346) scarabeus86


scarabeus86
tag

Nem rossz, kíváncsi leszek a 6600-ra. Viszont enkoderrol nem esett szó. Ezekben is az a gagyi lesz ami az összes többi Radeonban? Ami használhatatlan, screen recordingnál és streamelesnel szétesik a kép.

(#347) con_di_B válasza Abu85 (#345) üzenetére


con_di_B
tag

De az MI100 az nem CDNA? Szóval abból poénból se tudnak kiadni gamer verziót. (Amikor láttam, h jön, már MAJDNEM elkezdtem megnézni, hogy out of the box megy e már normálisan vele a TensorFlow, de ugye AMD, RoCM stb. szóval hülye kérdés volt eleve. :P)

Ez amit mondasz a kisebb kártyákra, ez életképesnek tűnik, csak akkor el kell magyarázni, h minél kisebb kártya, annál kisebb felbontás. Laptopokba nem terveznek esetleg APU-khoz infitinity cache-t? Ha igyekeznének azért olyannal kitörölhetnék az alsó kategóriás diszkrét kártyákat is.

Továbbá, konzolokba ez miért nem jött, ha ennyire ez a key feature?

És végül: van valami nagy okosság ebben, amit az NVIDIA nem tud majd fél perc alatt lemásolni, vagy ez tényleg csak annyi h megcsinálták a létező legprimitívebb sablon on-chip RAM-ot L3 cache-nek, és röhögtek a markukba már vagy egy éve, h ez is elég lesz? Amit én látok extra egy sima cache-hez képest, h ez tud memory pinninget is, de azért olyan is volt már, pont az Inteltől ráadásul. (Nem az EDRAM-ra gondolok, hanem asszem még az Ivy Bridge-nél a "local memory" az cache pinninggel volt megoldva a CPU-val közös L3-ból.)

[ Szerkesztve ]

(#348) con_di_B válasza Abu85 (#345) üzenetére


con_di_B
tag

Remélem a 6500 az a történeti érdekesség kedvéért akkor megfeleltethető lesz valamelyik korábbi 5000-es kártyájuknak is, h lássunk olyat is, h infinity cache-n kívül mit tud az RDNA2 az RDNA-hoz képest.

(#349) Anaren91 válasza DigitXT (#317) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hát én nem tudom te mennyire ülsz a tv-d től, de amikor meguntam , hogy vezeték nélküli bill+ egér kombóval a relax fotelemből játszak tv-re kötve, akkor jött az ötlet, hogy nem veszek monitort, odacsapom az asztalra a 42 “ -os Braviát, jó lesz az... keskeny az asztal, kb 1,2-1,5m re volt tőlem a TV de egyrészt szinte égette az arcom a panel hője, nem láttam át amit néztem, és kb kiégette a retinám... szal vettem egy 27”-os 75hz freesync monitort. Jó döntés volt.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#350) Anaren91 válasza scarabeus86 (#346) üzenetére


Anaren91
senior tag

[link] 2:10 től nézd.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.