Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Alogonomus válasza arn (#178) üzenetére


Alogonomus
őstag

Hol mérték ki az RX 6800 XT teljesítményét 270 watt fogyasztásra beállítva, valamint egyidejűleg az RTX 3080-at is szintén 270 wattra beállítva? Nagyon terelésnek tűnik, amit írtál.

(#202) #06658560 válasza 2xar (#184) üzenetére


#06658560
törölt tag

"De le fogja váltani egy legalább olyan jó, szabványos megoldás a DirectX-be építve."

De ki csinálja meg hozzá a tanítást?

(#203) Pug válasza #06658560 (#202) üzenetére


Pug
veterán

Abban az esetben, ha az adott cim Xbox-ra is megjelenik, akkor elvileg az MS biztositja az AI trenirozashoz a "server idot" a fejlesztoknek.

(#204) Tian66


Tian66
senior tag

Jók lesznek ezek a karik. Majd szépen idővel beáll az ár is.
Gratulálok AMD, csak így tovább!

(#205) tibaimp válasza Tian66 (#204) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, ez a jó hozzáállás.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#206) ffodi válasza Alogonomus (#201) üzenetére


ffodi
veterán

Itt.

eldiablo:

Amennyivel jobbat megy FireStrike-ban, annyival rosszabbat TimeSpy-ban. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#207) Komplikato válasza Gyuri27 (#198) üzenetére


Komplikato
veterán

Amúgy ez itt OFF, de már akartam kérdezni a PH-n miért nem volt hír róla, hogy a sz*r 10nm kihozatala miatt az "új generációs" Intel procikat állítólag visszapakolják 14nm-re.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#208) Csokifalo válasza Komplikato (#207) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

én azt olvastam desktopra kimarad a 10 mert egyből 7-re mennek

(#209) arn válasza Alogonomus (#201) üzenetére


arn
félisten

Ott ahova ezt irtam, nezd meg a grafikont. Nem ertem mi ebben a tereles.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#210) #06658560 válasza Pug (#203) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az viszont egy általános iparági szabványhoz nem igazán jó megoldás. Valamint biztos, hogy a Boxra optimalizált AI tréning jó lesz PC környezetbe is?

(#211) Pug válasza #06658560 (#210) üzenetére


Pug
veterán

Az viszont egy általános iparági szabványhoz nem igazán jó megoldás.

A szabvanyt nem igazan befolyasolja, hogy ki biztositja az eroforrast...
Well, ami nem jon boxra, ott a keszitonek kell valahogy megoldani a trenirozas eroforrasat, ha akarja a cimben a feature-t... szerintem inkabb kiadja boxra is (win-win).

Persze majd a kiado merlegel:
Kell a feature?
Igen?
Mi olcsobb, xbox verzio koltsegei minusz az xboxos eladasok utani bevetel, vagy sajat zsebbol finanszirozni a trenirozast?

En azt mondanam sanszos, hogy az elso lesz a profitabilisabb...

Valamint biztos, hogy a Boxra optimalizált AI tréning jó lesz PC környezetbe is?

Ha a "mintaveteli" textura csomag egyezik, akkor igen.
Es gondolom, hogy nem lesz ket kulon artwork egyazon cim eseten, consol vs pc...

[ Szerkesztve ]

(#212) Z10N


Z10N
veterán

ROP egységek száma: 4 blokk (128)
96 lesz az. A gpuz is rosszul mutatja (48).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#213) b.


b.
félisten

Jó kis teszt lett! gratulálok ! örülök hogy pár évnyi hullámvölgy után kezdtek magatokhoz térni. Vannak kártyák, vannak a tesztekben játékok normális számban. :R

Ez a százalékolás nem túl jó, javaslom nézzetek rá a CB hogy oldja ezt meg, hátha mehetne itt is. [link]
Fölé viszed az egeret és átváltja, ráadásul ki lehet választani így melyik kártya legyen a bázis szám.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#214) eldiablo válasza Nagynozi (#197) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez a semmi egy referencia kártya gyári léggel a folyékony nitrogénes mezőnyben. :DDD
Feltöltés is kb 5-6 db van 6800 XT-vel. Pár hét és lesz miből csemegézni. :K

(#215) Redneck


Redneck
veterán

Fasza kártya lett, végre igazi nyomást tudnak helyezni az nV-re! Ha PC-ben és 200 Watt fölötti kártyában gondolkoznék a közeljövőben, biztos ezt választanám, de jobban bejön a XSX/PS5 vonal, és nem csak az árak miatt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#216) #16729600


#16729600
törölt tag

Nem tudtam beájulni ezen a kártyán, a használhatóság határán mozog 4K-ban.QHD-ra meg teljesen elég egy 5700XT is. Meg hát eleve ugye csirke minden AMD kártya videofeldolgozási vonalon. :D ( nekem is az van, szopok is vele eleget ).

(#217) green dude válasza #16729600 (#216) üzenetére


green dude
tag

Definiáld kérlek a használhatóság fogalmát.
1% min. 60 fps?

(#218) #16729600 válasza green dude (#217) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ne legyenek pld. 5X fps értékek.

(#219) Pug válasza #16729600 (#218) üzenetére


Pug
veterán

Ertem, akkor magyarazd mar el kerlek, hogy az altalad elobb felallitott definicio alapjan az 5700XT megis hogy a viharba jo QHD-ra? :DDD

(#220) #16729600 válasza Pug (#219) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igaz, az is tré rá :D Jobb jelző a használható.

(#221) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Amennyiben az AMD és partnerei megfelelő méretű raktárkészlettel és a botos vásárlók kiszűrésével képes lesz biztosítani...

A jövőből jövök és el tudom mondani...nem lett képes. :O

Amúgy az RT sajnos nagyon padlóra küldi a Radeont, nem is gondoltam volna, hogy ekkora különbség lesz.

Amúgy árban szépen felsorakoztak az Nvidiához(és akkor még nem is valódi árról beszélek) ebben a generációban, de cserébe egyik sem elérhető. Hát nem szürreális?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#222) lacus83


lacus83
senior tag

Ez a fogyasztás mánia, ez hányás már lassan.
Kérdem én aki 200+ vagy 300+ ért vesz Vgat és akár amd cput 200+ ért azt hol érdekli mi mennyit fogyaszt,amikor a villany bojlered többet fogyaszt addig amíg elmosogatsz.
Vagy játék közben gondolkozol vajon egy kv árával többet ment e a gép AC alatt?

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#223) Komplikato válasza lacus83 (#222) üzenetére


Komplikato
veterán

Na most azért mert valakinek van rá pénze, még lehet környezet tudatos. Másrészt ami többet zabál, jobban melegszik. Nekem lenne végtelen sok pénzem egy komplett mindent bele a legnagyobból vasra, zavarna ha melegedne mint a fene. Persze még egy zsák pénzért lehet olyan kis hűtést építettni, mint amilyet Linus nemrégen tesztelt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#224) Sinesol


Sinesol
veterán

Azert eleg nagy hülyeseg a felnyomott piaci arakhoz merni egy még nem is kaphato vga ajanlott árát. Főleg ugy, hogy az ajanlott ár nem az, amennyibe valósan kerülni fog, mivel abban az ado nincs benne.
Etzt leszamitva egesz korrekt teszt, nagyon jol sikerült a kártya. Ja es az uj grafikonok is jobbak, bar azt nem ertem, hogy miert fhd-uhd-qhd a sorrend.

Külön tetszett, hogy az elejen ki lett mondva a nyilvanvalo igazsag, hogy az AMD eveken at csak foltozgatta az elavult architekturat. Eközben ABU-tol meg folyamat azt hallottuk, hogy micsoda csoda ez a GCN, meg milyen fejlett. :))

[ Szerkesztve ]

(#225) Alogonomus válasza arn (#209) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az a terelés, hogy egyik kártya sem 270 watton üzemel alapból. RX 6800 XT nagyjából 300 wattot eszik, míg az RTX 3080 nagyjából 330 wattot. Mármint az alapkártyák mindenféle tuning nélkül.
Mesterségesen le lehet korlátozni a kártyákat 270 wattra, és akkor esetleg valóban közel hozhatóak egymáshoz az eredmények, de az akkor már nem a boltban "kapható" :((( kártyák teljesítményét mutatja, hanem egy mesterségesen létrehozott állapotot szimulál. Autót sem úgy tesztelnek, hogy azonos fogyasztásra bekorlátozzák mindkettőt.
Out-of-the-box az RX 6800 XT 10%-kal alacsonyabb fogyasztás mellett 1080p esetén átlagosan 5%-kal az RTX 3080 előtt van, 1440p esetén éppen csak megelőzi, míg 4k esetén 5%-kal elmarad az RTX 3080-tól. Vagyis az igaz, hogy teljesítményben egálban vannak, de fogyasztásban határozottan nem. Ezért ütötte meg a szememet a "szinte total ugyanazt tudja az nv es amd hasonlo fogyasztas mellett" Hasonló fogyasztás az 1-2% különbség, nem 10%.

(#226) #72042496 válasza lacus83 (#222) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha megveszi, akkor valószínű, nem érdekli. Én pl. azért nem veszek ilyeneket, mert nem tudom őket számomra megfelelő zajszint mellett lehűteni, és a kedvenc Streacom F12 házaimba sem biztos, hogy beférnek, mert akkorák, mint egy terméskő. Emellé lehet, hogy a 600-as Titanium Fanless tápokat is cserélni kéne, ami egy vicc.

Emellé elvi szinten se akarom az elszálló fogyasztású termékeket támogatni a pénzemmel. Az egyre hatékonyabb dolgok tetszenek, de a VGA-knál én a bruteforce teljesítményhajhászást látom hangsúlyosabbnak, ami nekem ellenszenves.

[ Szerkesztve ]

(#227) llacee


llacee
őstag

Én világ életemben intel&nvidia kombót használtam, de az utóbbi időben annyira nem tetszett a hozzáállásuk (pl, hogy ennyire feltornázták a vga árat, középkategória 200e), hogy nem is hozott lázba már a gen10 intel és a30as vga.
Most az eredményeket látva hirtelen ki fognak kapálózni egy "Super" és "Ti" sorozatot plusz rammal csakazért is.
Azhiszem, ha mindenki bevásárolt a botoktól év elején nézek egy 6800xt-t emberi áron.
4K hypolásban sem osztozok, sehol nem hozza a 144 vagy feletti fps-t inkább 3440x1440 160hz

(#228) arn válasza lacus83 (#222) üzenetére


arn
félisten

Mondjuk mert halkabb, es kornyezettudatossag. En is ruhellem a par szazalek pluszert x wattot az ablakon kidobo megoldasokat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#229) arn válasza Alogonomus (#225) üzenetére


arn
félisten

Olvasd mar el az egeszet, amit irtam es nezd meg az abrakat, ok?

amugy az amd ezert fizet neked?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#230) Yutani


Yutani
nagyúr

Navi 10 = Zen 1
Navi 21 = Zen 2

Jó lett a big Navi, odaért a felső kategóriába vele az AMD. A DXR1.1 képességet még meglátjuk, de az is biztos, hogy a játékok RT nélkül is nagyon szépek tudnak lenni, így sokat nem csorbul az élmény, ha most még nem olyan acélos az RT teljesítmény.

#tarcsad

(#231) VirsLee válasza lacus83 (#222) üzenetére


VirsLee
őstag

Vagy azért, mert a táp pl. esetemben mondjuk lazán elviszi a 250-280W-os kártyákat, de 300W fölé már nem tudok menni vele. Ott van továbbá a melegedés is. Annak is van mindenkinél egy határa, hogy mi illeszthető kényelmesen a rendszerbe.

(#232) Alaplapvevő


Alaplapvevő
csendes tag

1 év múlva még jó -ára is lesz ennek a kartyának. Addig felejtős. 1070ti elfut minden

(#233) joey04 válasza BusinessGuy (#193) üzenetére


joey04
titán

gondold azt, hogy csak 3 hónap múlva jelenik meg, majd akkor kapsz, ne hőbörögj. ha most kell, fizess felárat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#234) joey04 válasza Ciccuka (#169) üzenetére


joey04
titán

szerintem jók.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#235) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Most komolyan, aki 300W körüli kártyát vesz, azt hol érdekli hogy 300 vagy 330W-ot eszik? Gyors legyen mindenhol és kész.
Most gyorsan rákerestem és Magyaroszágon nem találtam egy áruházat se ahol venni lehetne az új AMD szériá,t ez így nem kicsit paper launch, kár. Ami szintén gáz bizonyos címekben jócskán lemarad a 3080-tól és abban a nagyon kevés címben ahol gyorsabb ott is csak 1-2%al és nem, hogy nem jött az ígért piros vihar, hanem még sajnos el is maradt a várakozásoktól a teljesítmény. Így egy streamer vagy influencer sem fog AMD-re váltani (ha csak nem ingyen kapják a terméket) azt meg tudjuk, hogy ez sajnos nagy milyen hatással lesz az eladásokra. Ennél több kell az AMD-től, ha le akarja győzni az nVidiát. Ahogy a boxban mondani szokás a bajnokot nagyon meg kell verni, hogy vitathatatlanul elveszítse a címét és itt ez messze nem történt meg.
Nagyon kevés helyen mértek 5000-szériás AMD-vel, ebből is látszik, hogy hiába jött az AMD egy többmagos porcesszorral ami bizonyos tesztekben gyorsabb, az Influencerek hadát ez nem hatja meg, náluk a 10900k maradt a top processzor.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#236) Yutani válasza SaGaIn (#235) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nagyon kevés helyen mértek 5000-szériás AMD-vel, ebből is látszik, hogy hiába jött az AMD egy többmagos porcesszorral ami bizonyos tesztekben gyorsabb, az Influencerek hadát ez nem hatja meg, náluk a 10900k maradt a top processzor.

Most jött ki a Zen 3, én nem várnám azt, hogy mindenki azonnal átáll AMD-re. Sok időbe telik újrateszteni minden kártyát az új platformon.

Egyébként én nem láttam akkora lemaradást az AMD részéről a tesztekben. Piros vihart nem is ígért az AMD, csak annyit, hogy felzárkóznak. Az megtörtént. Szóval?

#tarcsad

(#237) SaGaIn válasza Yutani (#236) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Már ne haragudj de egy Linusnak pl aki 50000 dolláros pc-ket meg tvket tesztel nincs pénze új tesztkörnyezetre?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#238) #16729600


#16729600
törölt tag

Azért engem az is érdekelne, hogy az új AMD kártyáknál lesz-e előrelépés a velőtrázóan gyenge teljesítményben videószerkesztés alatt. [link]

(#239) hajbel


hajbel
addikt

Meghatározó lehet ár és készlet szempontjából, hogy bányászatra nem túl jók az új kártyák az nvidiaval szemben, mivel a bitcoin és az ethereum újra szárnyal. Ha szerencsém lesz, kis felárral tudom majd cserélni az 5700 XT-t valamelyik új kártyára a bányászláz közepén.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#240) Yutani válasza SaGaIn (#237) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem haragszom! :) Valószínűleg félreértettél, nem a pénz a kérdés, hanem az idő.

#tarcsad

(#241) gbors


gbors
nagyúr

Jó lett ez az új Radeon-generáció - bizonyos szempontokból.

Az mindenképpen örömteli, hogy top-end teljesítményben, ha utol nem is érték, de erősen megközelítették az NVIDIA-t - innentől kezdve tudnak ugyanolyan teljes termékvonalat a piacra vinni, az utóbbi években megszokott tátongó lyukak nélkül.
Az is jó dolog, hogy teljesítmény / fogyasztásban nagyot léptek előre (enélkül eleve reménytelen volt a versenyképes top-end teljesítmény) - itt talán még előzniük is sikerült (attól függ, melyik tesztet nézzük), bár az NVIDIA finoman szólva sem remekelt ezen a téren az Ampere kártyákkal.
A konkurenciánál jelentősen több memória értelemszerűen csak jó lehet - jelenleg nem igazán látni, hogy ennek játék célokra mennyi valós értéke van, viszont miután a felsőkategóriában 4.5 éve jelent meg a 8GB, nem elrugaszkodott elképzelés arra számítani, hogy lassan itt-ott kevés lesz.

Piaci szempontból elég szürke lett ez a rajt - nem volt látványos csodavárás (és utána látványos pofáraesés), és nem is raktak a kártyák mellé semmilyen killer feature-t, ami az AMD esetében jellemzően az ár szokott lenni. Elnézve a Ryzennel bejárt utat, ez egy logikus felzárkózós termék. Van pár dolog, ami miatt érdemes lehet mellette dönteni, van pár, ami ellene szól, de egyik sem univerzálisan erős, úgyhogy aki inkább AMD-t szeretne venni, azt jelentős hátrány nem fogja érni, és várhatóan a következő hónapokban jön a teljes termékskála. Viszont olyat sem mutat, ami miatt muszáj lenne ezt venni.

Úgyhogy műszaki téren gratuláció az AMD-nek az elért eredményekért - vásárlóként meg érdeklődve várom a középkategóriát.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#242) hahakocka


hahakocka
senior tag

Sagaln : Ugye tudod hogy ez a kártya a 6800 as sima nem xt amit itt teszteltek? A 6800xt a 3080 al egál vagy picivel jobb esetleg az új gamek él sokkal jobb. Valhalla Dirt5, Godfall Persze főleg 1440p 1080p ben, de aki pl. 144hzes monitorral játszik Qhd Ben neki jó lesz! 4k BA se rossz 3-4% elmaradása van átlagban 3080 tól 4k ban. Az nem sok átlag 4-5 fps. Olcsóbban. S ott a SAM amivel sok helyen fordítani is tud! Van ahol még nem optimalizálták, de ami késik nem múlik. S ott a plusz 6gb 3070 hez képest pedig plusz 8gb ram 4k jövőbe. Fogyasztásban is legyőzte az Nv t 40-50 wattal teljes fogyiban.

[ Szerkesztve ]

(#243) Alaplapvevő válasza SaGaIn (#235) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Ezt watt mizérián én se értettem soha. 100watt ide oda éves szinten ha heti 6×8 órát megy 14e Ft éves szinten.

(#244) Darmol válasza velizare (#148) üzenetére


Darmol
senior tag

:R

Na látjátok ezért jó, hogy a PH lehoz mindenféle cikket. Így érthető volt a 1:20 is. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#245) Alogonomus válasza arn (#229) üzenetére


Alogonomus
őstag

Mitől jut ilyen eszedbe? Mert te valóban az Nvidia fizetési listáján vagy?

(#246) gejala válasza Alaplapvevő (#243) üzenetére


gejala
őstag

Nem a villanyszámla a lényeg, hanem hogy halkan lehessen hűteni. 200W-t lehet, 300-at már nem igazán. Ma már alapelvárás egy kártyával szemben, hogy max terhelésen is extrém halk legyen (max 36 dBA, de inkább 32-33).

(#247) AsakuraDave válasza gejala (#246) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hiába eszik "kevesebbet" hőtermelésbe azért nem lényegesen több az a -20-30W.
75fokosak a refkártyák ami kb egál a 3080 refkártyákkal, zajszint is hasonló elvileg.
Illetve ezek a 3080-as kártyák túlvannak húzva gyárilag. Nem kell nekik ekkora feszültség.
Nézz utána undervoltolt videóknak 3080-al. Alacsonyabb hő, fogyasztás és mellette akár magasabb fix órajel ezáltal akár több fps és jobb frame time...
Persze out of box f0s de aki 300-400k-ért vesz kártyát tudjon már vele bánni is ne az outofbox élményre vegye...
Volt Nitro+ 5700XT-m nah az genyó forró volt egy RTX2080 után. Arra is ment az undervolt rendesen de csak alacsonyabb órajellel...

szerk.*
Jah és valszeg váltok 3080-ról 6800XT-re mielött itt lefanatikusoztok miközbe ti nem tudtok tovább látni a dolgokon...

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#248) arn válasza Alogonomus (#245) üzenetére


arn
félisten

nem, en realisan probalom a ket oldal erenyeit es hatranyait osszeszedni.

de berakom megegyszer neked a kepet, azt is irtam, hogy az amdnel van a hatekonysag sweetspot (ami a custom kartyakkal azert borulni fog), es az nvidia bealdozta nemi sebessegpluszert ezt. hasonlo fogyasztason total hasonloan teljesitene a mai jatekmixekben.

rt cimekben nvidia folenyt varok inkabb, a nyers teljesitmenyben annyival tobb ott, hogy ezen kis esellyel fog barmilyen optimalizalas akkorat lenditeni. inkabb csak az a kerdes, hogy ezt ki tudjak e hasznalni, vagy sem. a hibrid rendernel annyit terhelnek erre a reszre, amennyit akarnak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#249) wattafaka válasza Saccco (#47) üzenetére


wattafaka
senior tag

árverseny.. ki tudja drágábban adni :O ;]

(#250) gbors válasza AsakuraDave (#247) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem áll meg a dolog annyival, hogy a kártya hány fokos és milyen hangos. A megtermelt hőmennyiség nagy részét a hűtések a házba tolják be, amit utána még onnan is el kell vezetni. 20-30W különbség valóban nem túl sok, így a két gyártó új generációs megoldása drámaian nem különbözik, de ha pl. hasonló teljesítmény menne 200W-ból, az már nem lenne mindegy.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.