Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) R3laX válasza kolopele (#546) üzenetére


R3laX
addikt

A bérből fizetésből? :) Igen, ilyenkor keményen tudatosul ám :), milyen okádmány fizetések léteznek. Orbagutánia, esetleg Ezmegasztán?
Inkább elviccelem már, mert az egész egy vicc így is.

#545Dare2Live
Abból veszel egy "új" 95'-ös magyar autót :D.

(#552) R3laX válasza Kansas (#550) üzenetére


R3laX
addikt

Kénytelenek lesznek kicsit normalizálódni az árak, miután a készletek is rendben lesznek. Nekem PL 5700XT-ről egyáltalán nem érné meg 6700XT-re váltani, legalábbis tiszta teljesítményt nézve elenyésző különbség lesz. Szerintem nem is lehet túl sok árbeli különbség közöttük (talán R9 390 vs RX 480 story). 6800 lesz megcélozva egyszer...

[ Szerkesztve ]

(#553) Gyuri27 válasza R3laX (#551) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tudod akinek fut a szekér (most mindegy, hogy megérdemelten vagy érdemtelenül) annak nehéz meglátni a nagy faszomisztáni valóságot. Hogy bizony itt még rengeteg minimálbéres van. Rengeteg feketemunkás.
Persze mindenki tehet erről. Hiszen ha nem lenne lusta, irigy stb-stb akkor nem minimálbért kapna.

Amd - Radeon - Ryzen

(#554) R3laX válasza Gyuri27 (#553) üzenetére


R3laX
addikt

Várjuk a sorunkat, majd ha megunják, akkor következünk új/használt szinten is. Mindig így működött, de most vhogy megugrott az a bizonyos felső. Volt exeméknél is csak annyit látok, hogy a 2010-es S500-as után, most már befigyel 2 Ferrari, Aston Martin.... és ki tudja még mi jön... Kizsákmányolás 500%-on üzemel. Leszázalékoltak kihasználása, játék a bejelentéssekkel. Most kaptam egy NAV-os levelet, hogy válaszoljak 3 napon belül a 2017-es munkaadómról, ahol kemény 4 hónapot dolgoztam. Hányok már néha...

[ Szerkesztve ]

(#555) Gyuri27 válasza R3laX (#554) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mikor volt a válság. 2008-tól ugye. Azt mondta a boss válság van. Nem sokra rá porsekajájen, meg bömbiem3 ált az iroda előtt. Az egyik az övé a másik a csajáé. Rájöttünk a válság csak nekünk van.
De nyilván mi tehettünk erről is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#556) R3laX válasza Gyuri27 (#555) üzenetére


R3laX
addikt

Persze, de ugyanúgy sírnak. Ha havi 5 milla helyett csak 4 jön be, az már válság. Barátnőm főnöke a boltban ugyanúgy sír neki, hogy mennyi adóssága van, de azért a Jacht még megvan az adrián.

Na kilövöm az OFF-ot, sorry moderátorok. OFF-OFF :R

[ Szerkesztve ]

(#557) Yutani válasza Gyuri27 (#553) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sok pénzzel a zsebben máshogy látja ám az ember a dolgokat, könnyű olyan kijelentéseket tenni, mint pl. mindenki a maga sorsának kovács, ilyesmi. Ebben van igazság, de az emberek nem egyformák: az eltérő képességek, az eltérő származás, az eltérő háttér, ahonnan érkezett, nagyon sokat számít, hogy hova tud eljutni az adott illető. De nem vagyok szociológus, szóval itt be is fejezem. :)

#tarcsad

(#558) Kansas válasza R3laX (#552) üzenetére


Kansas
addikt

Ezt biztos nekem szántad?
De akkor már válaszolok: mivel a 6800 is a 2080Ti szintje fölött van, az 5700XT pedig kb a 2070Super szintjét kapirgálja, van a kettő közt bőven terep, ahova a 6700XT jöhet, ráadásul a R9-390 va RX480 analógia annyira nagyon nem él, mert ott nem jött be új feature, míg a 6xxx szériában azért ott a DX12Ultimate support RT-stül...

Ezzel együtt akinek az RT annyira nem számít, annak aligha éri meg bármelyik új VGA a mostani árakon(de akár MSRP-n sem).
Én is inkább PS5-be ruházok, kár hogy nem tudni, mikorra tudják teljesíteni a szeptember közepén leadott előrendelésem... talán márciusra megkapom... és kétlem, hogy annál előbb lesz elfogadható áron VGA.
Egyelőre az idei új PC alkatrészeket skippelem, a R5-3600/RX5700XT kombó elég lesz nekem a következő generáció megjelenéséig PC-vonalon. A legtöbb játékomat 4K-ban is egész jól viszi, meglepő módon a CoD MW1-2-3 szériát hatotta meg a leginkább a 4K-ra való váltás, a Witcher3/AC Odyssey/WoWs/ETS2/ATS vígan megy használható sebességgel...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#559) R3laX válasza Kansas (#558) üzenetére


R3laX
addikt

Nem neked :), bocsi. Én nem érzek túl nagy erőt a 6700XT-ben. Techpowerupon is van egy kis jóslás már egyébként ha ránézel. 192bit sem túl acélos. Szerintem a 6700XT-re nekünk nem igazán kell várni.
Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#560) Yutani válasza R3laX (#559) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lesz ott egy kis kessecske a 192-bit mellett. Láttuk, hogy a nagy Navikon a cache mennyit számít, így nem írnám le a 12GB-os 6700XT-t a szűkebb memóriabusz miatt, még ha nem is 128MB, hanem mondjuk csak 96MB lesz rajta.

#tarcsad

(#561) R3laX válasza Yutani (#560) üzenetére


R3laX
addikt

3060Ti ellen küldhetjük :). Szerintem akkora előrelépés nem lesz. Én 3060Ti-t sem vennék 5700XT után. Na de majd kiderül ténylegesen mit alakít.

(#562) Yutani válasza R3laX (#561) üzenetére


Yutani
nagyúr

A 6700XT-nek a 2080Ti/3070 szintjére kellene érkeznie. Az 4k-ban +50% az 5700XT-hez képest, de alacsonyabb felbontásban sokkal kisebb a difi: fHD: 22%, 1440p: 33%. A csere értelme attól függ, hogy milyen felbontáson vagy.

#tarcsad

(#563) Gyuri27 válasza R3laX (#559) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mostanában a tpu erősen megkérdőjelezhető teszteket készit. Linux, gamer nexux, guru3d, anand stb-stb amit első körben nézz. Illetve ha tpu-t nézel akkor fentieket is nézd meg. Mert sok esetben elüt a tpu-s eredmény.

Amd - Radeon - Ryzen

(#564) Kansas válasza Yutani (#562) üzenetére


Kansas
addikt

Van akkora különbség a 3070 és a 6800 közt, hogy a 6700XT ne kannibalizálja a nagyobb kártya eladásait, ha a 3070 szintjére jön?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#565) Maelephant válasza Kansas (#564) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szerintem ez egy nagyon nehéz kérdés. Az általad tett feltétel bekövetkezése esetén szerintem is legalább közepes, akár nagy arányú kannibalizáció tehető fel a 6800 kárára.

(#566) R3laX válasza Kansas (#564) üzenetére


R3laX
addikt

3060 Ti ellen jó lesz az :), mondom.

(#567) tomcat78 válasza Yutani (#557) üzenetére


tomcat78
őstag

Azért ebből a felsorolásból egy nagyon fontos dolog kimaradt. Az ambíció. Ismerek nagyon jó fejű, vagy épp kezű embereket, akik azért nem jutnak előre, mert nincs meg bennük a vállalkozó szellem. Pedig tehetségük, eszük vastagon volna, hogy ezen változtassanak. Épp csak inkább bele kényelmesednek a napi 8 órájukba és sírnak, hogy de szar nekik.... Ha álmodozol, tenni is kell érte, hogy elérd.... :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#568) kolopele válasza tomcat78 (#567) üzenetére


kolopele
nagyúr

+1

(#569) Dare2Live válasza R3laX (#554) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Erről a vicc jut eszembe hogy:

Főnök egy AMG Mercivel jön munkába. Odamegy hozzá a Feri:
- Azta, de frankó autó...
Főni reagál:
- Ha pedig keményen hajtasz, megteszel mindent azért, hogy te legyél a legjobb... akkor jövőre veszek magamnak mégegyet.
:)

Mondjuk az én kedvenceim az állami-EUs 70-90%os vagy akár a vissza nem térítendő támogatások. Nesze 80millió, hogy vegyél új gépet meg foglalkoztass 5embert 1évig. Persze ezek a dolgok csak a csokos tulajú vállalkozásoknak van.

6900XT hány órától elérhető? Nem mindha érinte. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#570) kolopele válasza Dare2Live (#569) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az gondolom meg sem fordul a fejedben, hogy sokan az eszükkel, tudásukkal jutnak magasra. Persze, hogyan is gondolhatok ilyeneket, hiszen nálunk mindenki csak csaló, tolvaj, szélhámos lehet.
Gyuri27: Én meg azt tapasztalom, hogy akinek nem fut a szekér, az meg irigy, rosszindulatú, beszólogatós, majd csodálkozik, hogy akinek jól megy az kissé nagyobb arcú lesz. Erről az oldaláról is meg lehet közelíteni. Na de igazad van, ez nem az a topik, csak az embert kissé bosszantja már a sok másokat fikázó minimálbéres.

[ Szerkesztve ]

(#571) Gyuri27 válasza tomcat78 (#567) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaja. Érdekes, hogy kint a minimálbért úgy találták ki, hogy megélj. Itthon meg, hogy épp ne halj éhen.
És nyilván kint is van lopás, meg vannak haverok is, kurvázás vagy fiúzás is megy. Csak nem ipari méretekben.
Egyszóval az átlag embert hagyják élni.
Meg ugye itthon lehet 2-3 ember helyett melózni. Vagy csak mert mohó a főnök. Vagy mert sok rokon, ismi van a cégnél aki lószart nem csinál. És még sorolhatnánk.
És igen. Az átlag magyar nem tudja jól menedzselni magát.
De az az előbbieken nem változtat.
Se azon, hogy akinek egy kicsit fut a szekér annak geci nagy arca van.
Ezt tapasztaltam, tapasztalom régebben is, most is.

Dare2Live: tudnék mesélni állami, eus pénzekről. A papiron faszányosan minden rendbe vanról. Miközbe lófasz esti fény. Na de nem ez a topik az.
Az a lényeg, hogy a telepen álljanak az új gépek és egyebek (csak ember nincs aki ráülne). A v6 merci picupot le lehessen irni az adóból, áfából meg az anyámból min 20 misi értékben stb-stb.
A minimál bér meg ugye annyi amennyi.

kolopele: sokat lehúztam egy kajáscégnél. Nagyon sokat. Pest és környéke (diósd, budaörs, törökbálint stb-stb). El tudom mesélni neked ki mennyi jattot adott. Budaörsi köcsög 2 20 millás verdával 5 forintot visszakért. Adtam neki 10-et. Mert nekem futotta 5 forint jattra.
Szóval 10+ év alatt azt tapasztaltam, hogy ott nincs jatt vagy minimális. A "szegények" azért mindig rádobtak pár forintot. 20-50-100. Azoknak futotta.
Hagyjuk már ezt kérlek. Mert a valóságot te se láttad de soha.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#572) kolopele válasza Gyuri27 (#571) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hagyjuk, bár a valóságtól elég távol állsz. Jattban méred ki milyen, hát nem tudom. A fizetésedet attól kapod, akinél dolgozol, olyan ez mint a hálapénz az orvosoknak, elvileg nem jár, de mégis ad az ember, mert ha nem, akkor jön a sértődés, holott nem a beteg tehet arról, mennyit keres az orvos. Ugyanez igaz arra is amit te írtál. Viszont ha már a vendéglátásnál tartunk: étterem vidéken, fizetek, kerekítem az összeget (kb. 5000 ft jatt), és a mellettem ülő vendég tekintete mindent elárult erről az egészről.

(#573) Dare2Live válasza kolopele (#570) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért ne fordult volna meg? De amíg szökőévente látok ilyet másik oldalt meg jön szembe a nav b*tja a minimálbérest, épphogy elmüködő cégeket de napi szinten jön szembe a "vissza nem támogatás", lölö, Tiborz... és minden prominens felvásárolt már mindent addig had legyen nekem is az a sztereotipiám mint az ország túlnyomó részének.

Amúgy újabban félig meddig sajnálom ezt a megcsinálta magát réteget. Sokadik eset amikor hallom azt, hogy ismerős ősszerakott ésszel, erővel, szerencsével, rengeteg munkával.... egy sikeres jól menő céget (akár 2generáció alatt) elérnek egy bizonyos méretet és felhívják őket, hogy nem e szeretnék eladni a céget ennyiért. Amikor 2hónap alatt 7* borul be minden mert NAV ellenörzés, meg környezetvédelmi akármi, meg GDPR mind rájött, hogy el szeretné adni. De nagyon kemény lelkileg megélni, hogy amit 10-20év alatt vagy akár 2generáció alatt felépítettél, felépítettetek kicsavarták a kezedből. Azért csak félig meddig sajnálom ezt a réteget mert a nagyja már beállt narancsnak.

De ez az egész téma sztem nem innen indult. Hanem, hogy 0perc alatt fogynak ki nemhogy a 3080 de a 3090 készletek is. És ezt (99%ban)nem azok veszik akik bérből fizuból élnek + családjuk van. Hanem akiknek nem számít a pénz. Mert nem számít nekik. ÉS ld a fenti sztereotipiát azért nem mert megkapták mint "állami vissza nem térítendő támogatás".

A témát befekjeztem. És mindenkinek gratuálok aki egy 3090et úgy tudott megvenni család mellett, hogy azért így/úgy megdolgozott. A sztereotipiám viszont az ami volt. MOon a vásárlók 99% nem ez a kategória.

@Gyuri27 Nekem még nem is ezzel a nagy arcal van a problémám. Hanem hogy családok élnek zizikből miközben mindkét szülő dolgozik. 7évesen a kislány most ment el először nyaralni egy hétre Balatonra. MIndkét szülő melózik. Másik: A tető ázik. Penész. Nincs pénzük megcsináltatni. Itt is mindkétt szülő melózik. Digitális oktatás. De nincs otthon egy noti sem. Nem telik rá. Miközben dolgoznak. Kifizetik az albit, kaját és 0an vannak. Ez kombinálva a mindent ellopunkkal ami engem zavar.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#574) kolopele válasza Dare2Live (#573) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a baj, hogy te és még sokan csak ezeket látjátok, de szerintem nem is akartok mást. Az értékeket nem akarjátok észrevenni, ha már megláttok valakit, aki beszáll a 40 milliós autójába, máris undorral nézitek sokan. Ez a normális? Fogalmatok nincs ki az illető, de már biztosak vagytok abban, hogy csakis olyan valaki lehet, aki közel ül a tűzhöz, csókos, stb. Ne haragudj, de rossz szemlélet, főleg hogy még azért is netalán azt az embert hibáztatjátok, hogy van akinél beázik a tető. Sokszor futottam bele ilyen kommentekbe politikai oldalakon, ismerem már. A legtöbbször ott is feladtam végül, mert a vitapartner érvek híján átcsapott végül anyázásba ;] Amúgy meg én nem járatom az idén a gyerekeimet már iskolába a vírus végett, eleve be kellett volna zárni általánosban is, megbeszéltem az osztályfőnökkel hogy az óra anyagát meg a leckét átküldik, a matekot meg az angolt én is meg tudom nekik tanítani, nejem a szlovákot meg a nyelvtant, a többi meg úgyis csak magolás. Dogák már nem lesznek a téli szünetig. A magam részéről szintén itthon vagyok, januárig bezártam, mindenkinek szabi, nejem meg max. ügyelni megy be az oviba néha már csak.

[ Szerkesztve ]

(#575) Dare2Live válasza kolopele (#574) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

privi lett mert ez itt baromi off. Lehet kéne egy takarítás is.

szerk: megkértem

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#576) Pug válasza kolopele (#574) üzenetére


Pug
veterán

Bezartad idenre a gyaradat? Neeeeeee :Y
:DDD :DDD :DDD

(#577) kolopele válasza Pug (#576) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pontosan, mint tettem azt az első hullám alatt is. Én emberből vagyok, remélem te is.
Dare2Live: Rendben, jobb is ha törlik az egészet, mert lassan már megjelennek azok is, akiknek nem kellene, meg ez inkább privi téma valóban.

(#578) R3laX válasza Dare2Live (#569) üzenetére


R3laX
addikt

:D

#567 tomcat78
Persze, okosan kell. Januártól mehet a 6 órás bejelentés, meg meglátjuk kit tartunk meg szitu. :D De a leszázalékoltakkal jártok a legjobban sztem. Ahol nincs egy jó alaptőke, ott a mai világban csak rohangálhatsz a pénzedért, ha tisztességesen vezeted azt a céget. De annyira nem értek hozzá. Bocs, hogy elindítottam ezt, de ez Magyarország :).

[ Szerkesztve ]

(#579) tomcat78 válasza Gyuri27 (#571) üzenetére


tomcat78
őstag

Már megbocsáss, bár részben egyet értek azzal, amit írsz. De nem kell milliárdosnak lenni hozzá, hogy jól élj. Bár ez kinek, mit takar.... Én konkrétan az esetek java részében egyedül melózom, vagy beugróba viszek magammal embert, embereket. Akiken persze, hogy keresek is adott esetben. De amíg én szerzem a munkát, tartom fent az infrastruktúrát annak elvégezhetőségéhez, tárgyalok, árajánlattokkal b@szódok, addig ez úgy gondolom normális! Mire oda jut egy munka, hogy megrendelik és meg tudom csinálni, addig abban nekem rengeteg energiám, időm és adott esetben pénzem fekszik. Ugye Te sem gondolod komolyan, hogy a végén egy beugró embernek legalább annyit kéne keresnie, mint adott esetben nekem??? Neki annyi a dolga, hogy meg csinálja, amit kérek. Se több, sem kevesebb. És ezért jó pénzt is vagyok hajlandó fizetni. DE! Csak akkor, ha nekem is megéri! És a félreértések elkerülése végett: mindig, mindenkit kifizetek. Csak, ha nem vagyok elégedett, nem hívom többet. Ettől még "főnökként" nem fogom magamat mohónak érezni.
Sokan fordítva ülnek a lovon, mert úgy gondolják, hogy pénze csak annak lehet, aki csal, lop, hazudik. Lehet sírni, abba semmi nehéz nincs. De ilyenkor tegye fel magának mindenki a kérdést, hogy hajlandó lenne e egy 20 méter magas tető szélén billegve mondjuk a galambszart takarítani? Vagy 7-ből 7 napot dolgozni, mert olyan megrendelő köre van, hogy megkövetelik a nyitvatartás utáni munkát, vagy a hétvégi munkavégzést? Ja, hogy én cserébe nem hitelből veszek mondjuk autót? Ugye nem baj, ha nem kérek elnézést.... :R
És hidd el, ismerik a képemet innen páran. Nem öltönyben járok. Az itteni üzleteimet is az esetek javarészében meló közben intézem, sokszor retkesen, és fáradtan.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#580) tomcat78 válasza R3laX (#578) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem, valóban nem értesz hozzá.... Az előző hsz neked is szól akkor. Lehet pénzt keresni máshogyan is. Olvasd végig, és gondolkozz el rajta, hogy Te meddig mennél el, hogy becsületesen jobban élj. Mert hidd el, nem lehetetlen. De előre szólok, napi 8 órával és áldozatok nélkül, nem fog menni! Itthon legalábbis biztosan.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#581) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fejezzétek be az OFF-ot, ez nem tartozik a topik témájához!

(#582) tkiceg


tkiceg
csendes tag

November 20-án megrendeltem egy új, komplett felsőbb kategóriát karcoló konfigot.
Összeraktam ill rakattam egy új gépet a cyberpoweruk nevezetű elég korrekt, nagyobb féle pécékre szakosodott céggel.
Pár napja szóltak hogy az amd radeon rx 6800, és az amd ryzen 9 5900X készlethiányok miatt lehet hogy még február elejéig sem tudják leszállítani. Már másodjára módosították a várható szállítási dátumot.
Először volt dec 18, aztán most január 29, de már úgy mondták hogy akár február közepe/végére is átcsúszhat.
Vicc ami történik az nvidia és amd körül az új hardverekkel kapcsolatosan.
Covid biztos nem kedvez nekik, de akkor is.
Én még egész korrektnek mondható áron rendeltem be úgy kompletten a konfigot, de csak lebontva a gpu, cpu tekintetében is.
Azóta az rx 6800 ára emelkedett már náluk is ha jól làttam több mint 180 angol fontot kb, a cpu is több mint 150 font környékén fáj kb többe.

(#583) bayarena válasza tkiceg (#582) üzenetére


bayarena
aktív tag

Valahol teljesen ertheto hogy az emberek ki vannak akadva hogy varni kell 1-2 honapot, de azert gondoljunk bele h regen volt olyan hogy 3-5 evet vartal egy szaros Trabantra :)
Szal azert nincs akkora drama.

(#584) Kansas válasza tkiceg (#582) üzenetére


Kansas
addikt

Az még nem olyan rossz, én Szeptember 17-én rendeltem PS5-öt Alzánál, egy hónapra rá írtak, hogy alighanem csak februárban... aztán a november végi megjelenéssel egyidőben már csak 2021Q2 elejét mertek ígérni, most meg már ígérni se mernek, csak azt, hogy a megrendelések a beérkezés sorrendjében lesznek teljesítve...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#585) Kansas válasza bayarena (#583) üzenetére


Kansas
addikt

Teslára most is van/volt aki éveket várt... és az csöppet drágább is egy Trabinál...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#586) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mondanám hogy szegény ember RTX-e, de ez sem igaz, pont annyival olcsóbb mint amennyivel gyengébb, tehát fajlagosan (ár/teljesítmény) ugyanannyiba kerül. Plussz gyengébb RT-ben. De mi a poén abban hogy ugyanannyiból egy gyengébb kártyát vegyünk? Fajlagosan kéne olcsóbbnak lennie, hogy jó vétel legyen. Ez így csak arra jó hogy az Nvidiát sakkban tartsa, nehogy mégjobban el tudjon szállni árakkal, mert akkor fajlagosan már ez is alternatíva lehet. Pedig megfelelő árazással árcsökkentő versenyt is kikényszeríthetett volna. De inkább kartelleznek. Akkor viszont már megnézi az ember mit kap a pénzéért.

(#587) Alogonomus válasza Dr. Akula (#586) üzenetére


Alogonomus
őstag

Hát inkább az RTX a vakon márkahű vásárlók jogos büntetése.
4K és RT kivételével alacsonyabb fogyasztásból is többet hoz ki az új RX-széria. Ráadásul mindezt egy 3-szor annyi ideje már éles helyzetben csiszolt kártya ellen. Miután az AMD feloldja a GPU/MEM maximális frekvenciájának a korlátozását, és lesz értelme az RTX-hez hasonlóan 450-500 wattos kártyákat is gyártani, onnantól a 4K is kétesélyessé válik, plusz a 1440p is egyértelmű AMD terület lesz.
Nvidia nagyot hibázott ebben a körben, de a piaci részesedése elbírja, ahogy az Intel is elbírta az elmúlt 2-3 évet.

(#588) Dr. Akula válasza Alogonomus (#587) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mekkora bűntetés ugyanannyi pénzért többet kapni...

"4K és RT kivételével"

... akár egy GTX1080-al is elvagy. Vagy 5700, ha már AMD kell. Minek akkor 6800? Kellenének a számok, amik az AMD mellett szólnak...

(#589) Alogonomus válasza Dr. Akula (#588) üzenetére


Alogonomus
őstag

Tényekkel szemben miért vitatkozol?




(#590) Dr. Akula válasza Alogonomus (#589) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezt kérdezem én is tőled. Még a te teszted alapján is a 3080 alá esik a 6800XT 4K-ban, fullHD-ra meg minek új kártya? Mire nem elég egy 2-3 generációval ezelőtti, töredék áron?

(#591) Alogonomus válasza Dr. Akula (#590) üzenetére


Alogonomus
őstag

"Mire nem elég egy 2-3 generációval ezelőtti, töredék áron?"
Hát a grafikonok pont megmutatják, hogy mire is elég egy 2-3 generációval ezelőtti kártya.
3 generációval ezelőtti csúcskártyaként a GTX 980 Ti már 60 fps-re sem elég WQHD-n, de FullHD-n is csak szűk 80 fps. 4K pedig nyilvánvalóan felejtős vele.
2 generációval ezelőtti csúcskártyaként pedig a GTX 1080 Ti is inkább csak FullHD esetén tekinthető kompromisszummentes kártyának, bár a WQHD esetén teljesített 95 fps még rendben van, ha nem 144 Hz-es monitorhoz kapcsolod. csak szűk 80 fps. 4K viszont már ott is 60 fps alatti. Ráadásul az RX 6800 XT és RTX 3080 nem is a GTX 1080 Ti kategóriája, a sima GTX 1080 pedig már valóban csak FullHD mellett tud jó értékeket produkálni, mert a WQHD esetén várható 71 fps már eléggé határeset.

(#592) Dr. Akula válasza Alogonomus (#591) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Abban akkor megegyezhetünk hogy fullHD-ra, WQHD-ra találhatunk ennél olcsóbb kártyát is. Akkor vissza az eredeti kérdésre: két fajlagosan ugyanannyiba kerülő kártya közül miért is választanánk azt, amelyik gyengébben teljesít RT alatt? Pénzt nem nyerünk vele, teljesítményt viszont bukunk. Nem igazán látom mi ebben a biznisz. Mint mondtam, ez arra elég hogy az Nvidia ne tudjon tovább emelni árat. Az is valami elméletileg, de már tényleg csak elméletileg, mert ez az ár (amit az AMD is szívbaj nélkül elkér) is már túl van a józan észen.

(#593) Alogonomus válasza Dr. Akula (#592) üzenetére


Alogonomus
őstag

FullHD-ra lehet találni olcsóbb kártyát, bár a korábbi RTX kártyák annyira nem lettek olcsók, ahogy a korábbi RX 5700-as kártyák sem. Ráadásul 2021-ben már azok a kártyák is várhatóan 100 fps környékére szorulnak vissza. Elég csak megnézni egy Watchdogs/CP2077 mérést.
WQHD-ra pedig már 2020-ban is legfeljebb a GTX 1080 Ti volt elég a 95 fps-ével, de 2021-ben már az is valószínűleg besüllyed a 60-80-as sávba.

Az "ugyanannyiba kerülés" az jelenleg egyáltalán nem mérhető le, mert a bolti/scalper árak teljesen elrugaszkodottak. A hivatalos árakhoz mérve a teljesítményt viszont egyáltalán nem valós, hogy fajlagosan ugyanannyiba kerülnének.
1080p: RX 6800 XT -> 3,29 $/frame, RTX 3080 -> 3,76 $/frame 14% AMD előny
1440p: RX 6800 XT -> 4,14 $/frame, RTX 3080 -> 4,57 $/frame 10% AMD előny
4K: RX 6800 XT -> 6,98 $/frame, RTX 3080 -> 6,90 $/frame 1% Nvidia előny

Vagyis ismét az jön ki, hogy egyedül 4K esetén éri(heti) meg esetleg az RTX 3080, bár ezek a referencia kártyák eredményei, vagyis az eleve többet fogyasztó (kisebb tuningpotenciállal) rendelkező kártya győzött egy hajszállal, amit valószínűleg azonnal el is veszít, amint az RX 6800 XT-t is ugyanolyan fogyasztásra állítják be.

A kártyák árai valójában még csak nem is elrugaszkodottak, mert a hivatalos árat nézve nagyon jó üzletek, csak a drasztikus teljesítménynövekedéshez kevésbé drasztikusan, de az árat is megemelte az AMD, bár még így is jobb vétel, mint az RTX 3080. Még 4K esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#594) Dr. Akula válasza Alogonomus (#593) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak be ne legyen kapcsolva az RT, mert akkor borul a %-od, de nagyon csúnyán. ) Lehet itt magyarázkodni, de minden táblázatból az jön ki, hogy amennyivel olcsóbb a 6800, annyival gyengébb is, plussz még az RT, azzal már ajaj...

(#595) Gyuri27 válasza Dr. Akula (#594) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bekapcsolod és lesz fele annyi fps-d. Jó esetben a 60 kocka meglesz.
És gyönyörködhetsz játék helyett. GG
Na de erről ennyit. Folytasd a trollkodást ahogy szoktad.
Ha esetleg sok lenne akkor moderálva lesz. Ahogy az lenni szokott.
Egyébként nem találtál nv kártya topikot? Muszáj radeon hír alatt flamelni?

Amd - Radeon - Ryzen

(#596) Yutani válasza Dr. Akula (#592) üzenetére


Yutani
nagyúr

Amennyiben nem az RT az isten a mérlegelés során, hanem a raszteres teljesítmény, akkor a mérlegelő felhasználónak van választási lehetősége. Emiatt sírtak a zemberek már generációk óta, hogy nincs az AMD-nek felsőházban versenyzője. Most van, igaz, nem tökéletes, de mégis van. Lehet választani. Eddig nem lehetett.

Illetve most akinek van esze, nem választ, hanem kivár, mert brutális az, ami a piacon, de még a használt piacon is megy. Majd ha lemennek MSRP+10% köré az árak a normális modelleknél, akkor lesz érdemes vásárolni. De a mostani helyzetet látva fene tudja, mikor jön ez el, ha egyáltalán eljön...

#tarcsad

(#597) tkiceg válasza Dr. Akula (#594) üzenetére


tkiceg
csendes tag

Trolloloo :C :R

(#598) laposonly11 válasza Dr. Akula (#594) üzenetére


laposonly11
senior tag

Hü**éknek minek magyarázol... Hiszen a trabant, még mindig gyorsabb mint egy repülőgéphordozó, mert ebben az összehasonlításban, ugye csak a sebesség számít, extrák nélkül mint az RTX, DLSS hardveres támogatása. Az meg hogy 1-2 év múlva, az NVIDIA még mindig hasítani fog az extra hardvernek köszönhetően, az AMD meg pont ennek hiányában durván lelassul, és új kártyát kell majd venniük, az ugye az AMD vérzombi fanonknak nem releváns. :C

Ordo est anima rerum.

(#599) Alogonomus válasza laposonly11 (#598) üzenetére


Alogonomus
őstag

Próbáld felidézni a pár évvel korábbi állapotokat. :DDD
Akkoriban az általad "AMD vérzombi fanok" titulussal jelölt fórumozók ugyanúgy a jövőben majd megjelenő többletteljesítménnyel takaróztak a többet fogyasztó kártyáikkal kapcsolatban. Nekünk igazunk lett, az eredetileg azonos teljesítményű GCN és RDNA1 alapú kártyák idővel valóban lehagyták az eredeti Nvidia párjukat. A ti takarózásotokról majd 2 év múlva kiderül, hogy mennyire volt valóságalapja.
Fordult a kocka, és most nektek kell bíznotok a kártyáitok minél több még csak feltételezeten meglevő kiaknázatlan tartalékaiban. :))

(#600) FLATRONW válasza Alogonomus (#599) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az első 2 generáció GCN (7xxx, 290x) hagyta le idővel az NV (680, 780Ti) párját.
A Maxwellt (980Ti) nem hagyta le a FuryX, a Pascalt (1080Ti) nem hagyta le sem a Polaris sem pedig a Vega 64, a Turinget (2080Ti) se a Radeon VII vagy az RDNA 1.
Jelenleg az a helyzet, hogy NV oldalon nem kell a csodát várni. RT-ben jóval erősebbek, és a raszter teljesítmény is megvan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.