Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #06658560


#06658560
törölt tag

Csak nekem tűnik úgy több helyen, mintha UHD- felbontásokon CPU limit lenne?

A fogyasztásmérés tesztnél mi okozta azokat a nagy ingadozásokat több VGA esetében is a felfutó ág környékén? Például a 3070 miért indul hamarabb, míg a 6800 később. És miért csökken hirtelen a 3080?

A kártya tetszik, a hűtése nem.

(#52) Csokifalo válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

"Itthon a 3070 350k." azért ne túlozz... ügyesen alzán a Gainward phoenix GS 235k, kéz alól én 20 sáppal vettem, azért 255k nem 350k... és szinte semmiben nem marad el egy ASUS vagy Giga kártyától az se

(#53) Gyuri27 válasza Csokifalo (#49) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt gondold át kicsit pls. Az 5xxx nem csak a nyers erő miatt van emlegetve. Nem nézted az amd prezit? :DDD

Aha oké. Olyan helyet mondj ahol meg is lehet rendelni/venni. :P

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#54) Duck663


Duck663
őstag

Nem rossz ez. Mondjuk régi 3xxx procival tesztelni, plusz XT verzió nélkül, hát... no mindegy. Van egy olyan érzésem, hogy ez az Infinity Cache még fog meglepetéseket okozni, ahogy sikerül folyamatosan javítani a meghajtókon. Amit hiányolok, egy DXR 1.1-et használó játék tesztje, jó lenne látni, hogy mekkora fejlődést jelent ez teljesítményben.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#55) Gyuri27 válasza Duck663 (#54) üzenetére


Gyuri27
félisten

Olvass vissza. Közbe jött meg az 5800X. Le lesz tesztelve megint és az külön jó, hogy egyből lesz egy vs teszt is 3700 vs 5800.

Amd - Radeon - Ryzen

(#56) Csokifalo válasza Alogonomus (#48) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

"Így pedig a türelmetlenségük miatt abszolút a másodvonalban ragadnak pár évre."
szerinted aki kiad 800-at egy VGA-ra, az sír ha buktázik rajta? Ez olyan kb hogy egy prémium SUV is 40 milla, három évesen meg 15...szerinted a kardjába dől aki ezen bukik 25 misit? ahhoz képest egy kártya 2-300k bukta apró. Aki meg úgyis csak nézelődő, annak mind1

(#57) hajbel válasza Alogonomus (#48) üzenetére


hajbel
addikt

Szvsz pont az nvidia teljesítményei fognak javulni. Forza Horizon 4-szerű eredmények születtek több játékban is, pl. Godfall, Valhalla, Dirt 5. Ezekre pont pár hónapon belül jön majd ki olyan nv driver, ami jelentősen növeli majd a teljesítményt ezeknél a címeknél.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#58) Apucy01


Apucy01
őstag

igaz hogy ez xt de játékokkal tesztelve [link]
Azért arra kiváncsi lennék hogy akik annyira tolják hogy igy kevés 4k ban megy ugy kevés 4k ban azok közül valójában mennyien tolják a játékokat 4k ban és menyinek van mondjuk 3080 vagy ne adj isten 3090. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#59) schawo


schawo
titán

3070 teljesítmény 3070 áron 3070 fogyasztással.

mínusz dlss
mínusz cuda

tuti vétel :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#60) Pug válasza Duck663 (#54) üzenetére


Pug
veterán

RT-ben sajnos harmatgyenge....

(#61) Komplikato válasza Saccco (#50) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerintem volt már. Érdekes, hogy azt az igen érdekes Frame Time görbét más tesztekben nem láttam. Az alapján meglepő módon van valami amiben sikerűlt megfordítani az állást a két gyártó között.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#62) Saccco válasza Pug (#60) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gamers Nexus-ék azt mondták, hogy kell hozzá a szoftver oldal. Viszont egyelőre úgy is gyengébb lesz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#63) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Tisztelt tesztelők! Egy Ethereum bányászatot elindítanátok, hogy mennyivel bányászik? A külföldi oldalakon keresgetve sem találok eredményt! Előre is köszönöm
Ha esetleg valakinek megvan az eredmény külföldi oldalon, linkelhetné!

(#64) Abu85 válasza hajbel (#57) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Forza Horizon 4 eleve nagyon gyors volt már a korábbi Radeonokon is. Azon lehet javítani, de annyira át kellene írnia az NV-nek a meghajtót, hogy azt egyszerűen nincs értelme felvállalni. Egy játékért belekezdeni egy két évig tartó módosításba egyszerűen nem éri meg. Korábban sem érte meg, és most sem fogja. Nem véletlen, hogy nem jött erre driver azóta sem, hogy a Forza Horizon 4 megjelent, pedig már akkor is gyorsabbak voltak a Radeonok.

A Godfall, AC: Valhalla, Dirt 5, WWZ, stb. játékok az Infinity Cache miatt futnak így. A WWZ véletlenül, míg a másik három erre lett optimalizálva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#65) bulikavagyok válasza Alogonomus (#48) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nagyon kedves vagy, h így aggódsz értünk! :D

Csokifalo: Pontosan. A legtöbben pont lesz**ják, h mennyit buknak majd rajta. Mint ahogy azt is, h milyen felárat fizettek azért, h minél hamarabb használhassák. Jó az autós hasonlatod.

[ Szerkesztve ]

(#66) edward2


edward2
addikt

Legalább nem bánom, hogy pénteken megvettem a 3070et.
Kapni meg ugyanúgy nem kapható.

(#67) hajbel válasza schawo (#59) üzenetére


hajbel
addikt

Valszeg RT-ben is gyengébb lesz, viszont lesz SAM és más később bemutatandó featureök. Mondjuk általában kisebb AMD kártyáknál nálam (és még jópár embernél) nem a teljesítmény számít, hanem, hogy rá lehet a pattintani a nagyobb kártya biosát :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#68) Jack@l válasza Abu85 (#24) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezek szerint a 3dmark új tesztje is "hardverspecifikus rendszer", mert ott is ezek kb az arányok.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#69) Abu85 válasza Jack@l (#68) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, az szabványos, csak még nem készült el a frissítés az AMD-hez. Ezt hardver nélkül nehéz megcsinálni.

Több játékban már amúgy van optimalizálás rá: például Dirt 5, Godfall, The Riftbreaker.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#70) PuMbA válasza schawo (#59) üzenetére


PuMbA
titán

"mínusz dlss
mínusz cuda"

plusz RAM :D

[ Szerkesztve ]

(#71) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez meg nem gyozott meg a processzorokkal ellentetben. :N Tovabba szinten nincs beloluk elerheto darabszam, igy nehez barmirol beszelni. Ez is NV fele paper launch volt.
Ezek utan a 6900XT -hez sem fuzok nagy remenyeket, mert kb. a 3080 szintjet fogja hozni, csak magasabb MSRP -vel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#73) Jack@l válasza Abu85 (#69) üzenetére


Jack@l
veterán

Pedig én úgy tudtam direkt amd miatt hozták ki mostanában az új tesztet...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#74) hajbel válasza Abu85 (#64) üzenetére


hajbel
addikt

Pedig jött ki driver, pont a Forza Horizon 4-re, mégpedig talán a 436.02 (nem tudom pontosan, mert nem vagyok nv tulaj), ami jelentősen, 15-20%-al javított a teljesítményen. Ezt Steve is megemlíti a hw unboxed tesztben a dirt 5 eredmények alatt.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#75) Dilikutya válasza Armagedown (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

CS:GO-t minek? Az egy RX570/R52600 párossal is 200fps, egy RTX2080 meg i7-el 300-400. Minek azt még újabb vasakon tesztelni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76) sakal83 válasza ollie (#45) üzenetére


sakal83
addikt

Akkor szerinted ki? Ki tehet rola? Illetve miert nem volt meg soha ilyen merteku elteres?

Varom valaszod. Es kivancsian :DDD

(#77) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az ar/teljesitmeny diagrammot pedig kar volt modositani... Mivel ez a kartya sem vasarolhato meg, ahol megis elerheto lesz, ott ugyis emelt aron lehet majd hozzajutni... Mert egy 66-70 millio fos orszagba, a nyitasra erkezett 35db -os keszlet utan nem lehet mast varni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#80) #06658560 válasza Dilikutya (#75) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért megnézném egy Samu hűtőn mennyit megy.

(#81) Anaren91 válasza Jack@l (#46) üzenetére


Anaren91
senior tag

3 tesztet néztem meg, mindegyikbe volt raytracing.... Linus(5900x-el tesztelt) Jayztwocents( Intellel, később jön ryzennel is amibe benne lesz a SAM on, off is) meg a gamers nexus is tesztelt raytracinget...

Azoknak meg akik azt mondják, hogy 4k ra nem elég én nem tudom milyen tesztet néztek, de pl Jayztwocentsnek a videójában minden játék 3 felbontáson van tesztelve, 6800 veri kb minden címben a 3070-et 4k ba, 6800XT meg nagyon max 10 fps-el tér el a 3080-tól ,de így is bőven 60 FPS felett van. De értem én, 95 FPS az nagyon baszó, 85 már játszhatatlan natív 4k ba :D

Viszont egyet nem értek. Ott a Godfall. Ha jól láttam abba már van AMD Fidelity beállítás. Azt miért nem tesztelte senki?

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#82) Peat;)


Peat;)
veterán

Ez az RT nem tudom mennyire fog elterjedni, vagy az új világot megváltó (mint mindig) konzolokban nem AMD gpu van?

Igazából ha RT elterjed nvidia felé billen a mérleg, ha nem terjed el akkor meg szimplán van két drága termék magas fogyasztással, nehéz beszerezhetőséggel.. de legalább két színben, zöld és pirosban :DDD

Én várok a kistesókra, de ezek a felső kategóriák nagyon nem jöttek idén össze.

[ Szerkesztve ]

(#83) Alogonomus válasza Csokifalo (#56) üzenetére


Alogonomus
őstag

Azért valószínűleg elég kevesen óhajtanak 2 havonta legalább 800-at kiadni, hogy a csúcskártya lehessen a gépükben.
Más az, hogy az eredetileg 40 millás SUV 3 év használat után már csak 15 millát ér, meg más az, hogy az 500 ezerért vett kártyát maximum 2 hónappal később túllépi teljesítményben egy 300 ezres kártya, ami ráadásul kisebb és takarékosabb is.

(#84) MPowerPH válasza Alogonomus (#83) üzenetére


MPowerPH
félisten

De hol lepi tul? :F Mert ezek alapjan az AMD -nek nem lesz valasza az RTX3090 -re, NV hazon belul elintezi, vagy ezek utan lehet arrra sem lesz szukseg, mert miert tenne?! Ezek alapjan a 6900XT legjobb esetben is a 3080 szintjere kerul, magasabb MSRP -vel. Szoval folosleges hozni a 3080Ti -t, ezzel elertektelenitve a 3090 -et.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#85) Alogonomus válasza bulikavagyok (#65) üzenetére


Alogonomus
őstag

Folyton azt mondják, hogy aggódni kell a leszakadó néprétegek miatt. :D

(#86) Sztyepadzso válasza sakal83 (#30) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

És képesek Versandkosten-t rárakni 🤣

(#88) kvarc válasza Alogonomus (#48) üzenetére


kvarc
tag

Mit szívtál? Ennyire pozitívan látni a RX6800 teszteket, tuti jó agyag.

(#89) Duree válasza MPowerPH (#84) üzenetére


Duree
veterán

Ugye tudod , hogy lesz egy 6900XT is, ami odaver még a 3090-nek is.

duree54

(#91) korren


korren
aktív tag

Egy pár perce az Alza-n még volt ára a Sapphire 6800 XT-nek, és 5 db-ot ígértek 11.20-ig, de mostanra se ár, se készlet...

A 6800-nak ára még van...

-I like the misery. -I like this world!

(#92) kolopele válasza kwzatz (#90) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez az, 4k - ban gyengébb a 6800XT mint a 3080. A 6900XT biztos hogy majd verni fogja, de gondolod hogy veri majd és nem kerül majd annyiba mint egy 3090? Kíváncsi leszek jut e most abból az 5 db 3090 - ből nekem is egy az Alzán, most az ára is baráti, a 662 ezerből ráadásul majd 50 ezer plusz ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#93) Duree válasza SaGaIn (#21) üzenetére


Duree
veterán

Nem érted a lényeget ezt a kártyát a 3070 ellen hozták, a 3080 ellen jön a 6800XT a 3090 ellen pedig a 6900XT, nekem is Nvidia kártyám van mindkettő gépemben de ezek azért eléggé jól sikerültek. Ennek ellenére sem cserélném le őket AMD-re.

duree54

(#95) Duree válasza kwzatz (#90) üzenetére


Duree
veterán

És akkor jön még a 6900XT is.

duree54

(#96) kolopele válasza Csokifalo (#94) üzenetére


kolopele
nagyúr

Várjuk még ki a végét, lehet mindjárt lekerül az egész, visszaigazoló emailt sem kaptam eddig.

(#97) Gyuri27 válasza korren (#91) üzenetére


Gyuri27
félisten

238k annál a sima 2080 is drágább. A 3xxx meg bőven drágább ahol kapni lehet.
Kérdés ebből mennyi van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#98) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Megelégedettséggel néztem a teszteket, hogy az AMD csak behozta valamennyire az NV-t, pedig az előző generáció nem volt annyira fényes. Nem is tudom, hogy láttam ilyet... Ja igen, AMD Ryzen. Lehet az RDNA3 meg oda-vissza paskolja a következő RTX generációt.

Én szerintem be fogok fizetni egy 6800XT-re, RT nem izgat, DLSS se nagyon, elleszek én 1440p-ben egy pár évig :))

Köszönjük a tesztet! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

egyébként annak adok igazat aki itt is írta hogy a 2 nagy gyártó egyre jobban hülyének nézi a usereket. Kidobnak kártyákat horror áron, utána jön az újabb a másik oldalról vagy házon belül, ami fele pénzért tudja ugyanazt, gyakorlatilag a "köztesek" meg pénz temetők. Ennek ellenére továbbra is azt mondom, aki kiad 8-900-at egy vga-ra, azt ez nem érdekli. És azt is jól írta itt valaki, aki az ilyen csoportokban hőbörög, az sose szagol oda ilyen kártyákhoz, csak az asztal széléről kiabál

(#100) Csokifalo válasza Duree (#95) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

biztos olcsón :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.