Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) z123456z


z123456z
senior tag

Én nem értek hozzá, de egy RTX 3090 nem jobb? És nem is 77000 euró, csak 1420, amíg van.

(#152) Csokifalo válasza BusinessGuy (#126) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Ja csak amikor ott tartunk hogy itthon már kisebb konzol boltok is ezt csinálják ( pl kiírják hogy nincs ps5, közben amit kaptak, azt rakják fel ők is dupla áron, noname felhasználónévvel, nem egyről tudok... ) vagy a kiskerek haverjai akik úgy kapják meg hogy még fel se került készletbe. meg ameddig az Aqua hivatalosan 305-ért adja a 230 ezres 3070-es Gainwardot, Ipon árképzése, sorolhatnám, addig szerintem nem az a legnagyobb probléma hogy pár "csöves" beruház hetente 2-3 db kártyába, és eladja haszonnal

(#153) Pro Koryak válasza Csokifalo (#152) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A másik gond, hogy Hardveraprón ezeket a szardarabokat + a hirdetésüket védik! :W

Az is tetszik itt hozzászólásokban:
ma van a hivatalos dátum és már mennyire szar az AMD, hogy még nem kapható, nincs belőle minden Mo-i boltban legalább 100 db???!!!

[ Szerkesztve ]

(#154) Gyuri27 válasza Csokifalo (#152) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tudatos vásárlás. Van élet ps5 nélkül is!
Egy biztos. Nem a nepperek csinálnak belőlünk hülyét. Hanem mi magunkról.

Kiváncsi leszek mikor jönnek a partnerek saját megoldásai. És azok mit mennek.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#155) jerry311 válasza velizare (#149) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezek csak a trollok.
Frissen regisztrált ebay felhasználók, kb. eldobható email címekről. Licitálnak egy nagyot, amit aztán nyilván nem fizetnek ki. Mondjuk, ha sikerülne megtalálni őket, akkor be lehetne hajtani az összeget jogi úton. De ne legyenek illúzióink...

(#156) Csokifalo válasza Gyuri27 (#154) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Nézőpont kérdése, ha én megígértem volna a lányomnak akkor megvenném Neki felárral is. Tudom erre lehet az a válasz amit máshol írtak nekem hogy marhaság, mert meg kell magyarázni a gyereknek hogy miért nem kap ps5-öt, én meg úgy vagyok vele, hogy ha meg tudom engedni, akkor megveszem hogy boldog legyen, persze ezzel a skalperek szekerét tolom én is. Pl a 3070-es kártyámat is 20e felárral vettem, de mondjuk az még korrekt?! árrés, most vagy kiadtam 20-al többet, vagy fröcsögök hogy nincs...a kártya meg nem létfontosságú, de amikor van egy 144Hz-es monitorod, akkor az egészséges igény, hogy a vga ne 80-at tudjon kitolni magából, így végül is "kell"

[ Szerkesztve ]

(#157) arn


arn
félisten

ar/ertekben epp annyit tud, amennyibe kerul... a kulonbsegek inkabb:

nv:
+ raytrace
+ alkalmazasok

amd:
+ ram
+ konzolrokonsag?
+ hatekonysag sweetspot

abszolut ertelemben szinte total ugyanazt tudja az nv es amd hasonlo fogyasztas mellett - csak az nv kartyak hatekonysagat vhol bealdoztak a par szazalek pluszert. szvsz inkabb ott utkozik ki a skalazodasi (gyartasi?) problema.

az amd nagyot lepett elore, de szamomra azert kerdeses, hogy fog alakulni a konzolportokkal a helyzetuk. vegre ki tudjak hasznalni ezt az elonyt? pcken mindig trukkos a jatekok skalazhatosaga, mert hibrid rt modban vmi minimal rt marad az ut, eleg hasonlo is lehet a kartyak teljesitmenye. viszont sanszos, hogy fogunk olyan cimeket latni, ahol feltoljak a rt aranyat a konzolhoz kepest, es ott buko lesz.

ez mar dxr1.1, en a kozeljovore vmi hasonlo kepet varnek:

ha meg jobban felskalazzak a raytracet, akkor kozelebb ehhez. az nv cimeknel tuti rarepulnek erre az amds hianyossagra (cyberpunk 2077):

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#158) nexplo


nexplo
őstag

Tök korrekt lett a kártya. Az erősebb verziók pedig még jobbak lesznek. Az irány jó már csak egy lehetséges árversenyt látnék szívesen az NV-AMD oldal között :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#159) arn válasza nexplo (#158) üzenetére


arn
félisten

Azt varhatod, lathatoan egymashoz araznak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#160) hajbel válasza arn (#157) üzenetére


hajbel
addikt

nv:
+$80-al olcsóbb papíron

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#161) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hat dögöljek meg de en nem vágom melyik érték melyik színű grafikon lenne...

I'm gangsta!

(#162) arn válasza hajbel (#160) üzenetére


arn
félisten

Msrp jelenleg nem letezik, en meg is buntetnem oket. A tesztekben olyan ar/ertek aranyokat szamolnak, ami nincs.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#163) jerry311 válasza Yodafon (#161) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azt csak simán elkúrta a szerző és egyformák a színek.
A hiba nem az ön készülékében van.

(#164) velizare válasza jerry311 (#155) üzenetére


velizare
nagyúr

persze, hogy azok, én is csak azért raktam fel, hogy röhögjünk egyet.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#165) Csokifalo válasza arn (#157) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

ha viszont az lesz amit írtál, tehát ezen a képen, akkor viszont először lesz drágább egy radeon mint egy nvidia ugyanazon a szinten noha kevesebbet fog tudni
3070 > 6800 XT
Mert az tény, hogy a mostani tesztek a jelen, nem az érkező játékokat nézik, és úgy veri el a radeon az nvidiát, vagy legalább is fej-fej

(#166) hajbel válasza arn (#162) üzenetére


hajbel
addikt

Attól még jelenleg ennyibe kéne kerülnie és ha lesz készlet, ennyibe is fog.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#167) arn válasza Csokifalo (#165) üzenetére


arn
félisten

A kerdes, hol huzzak meg a rt-raszter aranyt, es hogy tud e vmit profitalni az amd a konzolos hatterbol. Az nvidia szamolas resze eleg bika, viszont semmit se er, ha csak malmozni fog. Sokat fog szamitani, hogy melyik cim mogott ki all.

a jelenlegi cimek kozott sokban meg rt hibrid mod sincs, a kov konzolcimeknel meg eleg alap lesz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#168) green dude


green dude
tag

Egy másik oldal tesztjéből láttam, hogy végre sikerült alapjáraton megoldani a dual monitor setup egyik átkát, a koppon járatott memória frekit. Évek óta figyelem, hogy melyik gen-nél javítják már ki.

(#169) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Egyszerűen megvakulok ezektől az új diagramoktól :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#170) NandoXXL válasza ollie (#45) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Mert ki? Ott a nagyker, hivatalos értékesítők, kell egy szerződés amiben fixálják az árakat max-ra. Aki nem tartja be, kötbért fizet, nem kap árut, és kitiltanak a garanciális ügyintézésből minden tovább adott kártyát, a boltra hárítva a javítást..
Nem kell hülyének lenni, ebben benne van mindenki, főleg a sajtó. Microsoft is tudja garantálni az árait, bármelyik gyártó hozhat olyan döntést hogy nem éri meg megszegni a deal-t. Meg van, érthető?

(#171) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Te Abu mennyire volt coil whine? és 6800 XT-n (már ha tesztelitek)?

Ez azért fájdalmas :DDD

(#172) Gyuri27 válasza DeathAdder (#171) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az más vga-l is előjöhet. Volt itt olyan kolléga, hogy 2-3 tápot küldött vissza 14 naposba. Aztán jött egy olyan táp aminél huss megszünt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#173) edward2 válasza arn (#157) üzenetére


edward2
addikt

Drágább a 6800 mint a 3070 erre rasterben picit jobb RTben meg sokkal rosszabb. A 6800nak a bejelentés óta mondom, hogy $499ről kellett volna indulnia. És még akkor se azt kéne venni.

az XT meg olyan, hogy picit olcsóbb picit gyengébb mint a 3080 (RTben sokkal gyengébb de jó valakit nem érdekel) akkor most AMD fanként van egy jó kártyád ami hoz végre nvidia felső kategóriás sebességet. (ennek ellenére ezt se venném meg)

Az jó, hogy az AMD felkapaszkodott.

(#174) jonhy86


jonhy86
csendes tag

És még ti akartok 8K amikor most is alig bírják kihajtani 4K :C

(#175) arn válasza DeathAdder (#171) üzenetére


arn
félisten

Tenyleg brutal, meg a sam is eleg beta... a reszletekre lassabban derul feny :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#176) Alogonomus válasza arn (#157) üzenetére


Alogonomus
őstag

"abszolut ertelemben szinte total ugyanazt tudja az nv es amd hasonlo fogyasztas mellett - csak az nv kartyak hatekonysagat vhol bealdoztak a par szazalek pluszert. szvsz inkabb ott utkozik ki a skalazodasi (gyartasi?) problema."

Palit RTX 3070 5%-kal kedvezőbb fogyasztás mellett 10%-kal gyengébben teljesít, míg az Asus RTX 3070 5%-kal magasabb fogyasztás esetén is elmarad még 8%-kal az RX 6800 mögött. Ez hol "totál ugyanazt tudja"? :F

(#177) gejala válasza Peat;) (#82) üzenetére


gejala
őstag

Már most is van RT-s játék konzolra. El fog az terjedni gyorsan. :K
Konzolon egyébként is elég a 25-30 fps, azt hozni fogják. Ha máshogy nem, majd dinamikus felbontással, ahogy eddig is.

(#178) arn válasza Alogonomus (#176) üzenetére


arn
félisten

A ket vagott legnagyobb gpu eseten - 3080 vs 6800xt @270w

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#179) 2xar


2xar
tag

Tehát akkor a 3080-hoz képest a 6800XT:
+5% 1080P-ben
egál 1440P-ben
-5% 4K-ban
-10% fogyasztás (30W)
-7% MSRP ($50)

A RT-nek jelenleg nulla értelme van, legalábbis 4K-n majdnem mindenen játszhatatlan FPS-eket produkál, ami pedig még épp játszható marad, ott sem ér mínusz 30-40% teljesítményt (még NV-n is) az amennyivel jobban néz ki.

A DLSS érdekes lehetne, a 2.0 már nem néz ki olyan gányul mint a régi. De nem szabványos, ezért ugyanúgy kihalásra van ítélve mint a többi szigorúan gyártóspecifikus feature (pl. Physx, Hairworks stb.)

Akkor ez el is dőlt. Már csak az a kérdés hogy mikor tudom normális áron megvenni a 6800XT-t.

(#180) arn válasza 2xar (#179) üzenetére


arn
félisten

A rt a konzolkon is lesz, nem hogy pcn...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#181) torma1981 válasza 2xar (#179) üzenetére


torma1981
veterán

Ezek igazak, csak az AMD-n nincs HDMI 2.1. Aki netán LG OLED tv-n játszana ott érvágás ez.
Nem is értem miért nem adtak ki HDMI 2.1-el.

(#182) Dtomka válasza Yodafon (#161) üzenetére


Dtomka
veterán

Lehet szavazni a grafikonokat illetően. A címkék 1-2 perziben lehet nem elég egyértelműek.

[ Szerkesztve ]

(#183) Nagynozi válasza 2xar (#179) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Én egyetértek veled, kivéve a DLSS 2.0-ával, mert az nagyon jól működik. A jövőt nem lehet megjósolni, de remélem nem fog elveszni a süllyesztőben, mert az eddigi legjobb technológia, amivel az nVidia kijött.

(#184) 2xar válasza arn (#180) üzenetére


2xar
tag

Ha lesz konzolon RT és azt áthozzák PC-re, az egész biztosan nem 30-50% teljesítmény-visszaesést fog okozni, jobb, hatékonyabb megvalósítás lesz már. De a jelenleg elérhetőnek (abban az egy kézen megszámolható játékban) semmi értelme kb.

#181 torma1981: Már hogyne lenne? :F

#183 Nagynozi: Sztem is jó. De le fogja váltani egy legalább olyan jó, szabványos megoldás a DirectX-be építve. És amíg ez a váltás meg nem történik, addig nem is fog széles körben elterjedni ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#185) torma1981 válasza 2xar (#184) üzenetére


torma1981
veterán

[link]

Akkor az Alza hülyeségeket írt ki? Ott HDMI 2.0b van.

(#186) Anaren91 válasza torma1981 (#181) üzenetére


Anaren91
senior tag


Honnan vetted, hogy nincs az AMD-n HDMI 2.1?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#187) Pug válasza torma1981 (#185) üzenetére


Pug
veterán

Igen, hulyesegeket, mondjuk specifikaciokrol nem bolti weboldarol erdemes tajekozodni... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#188) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nem mintha költenék ennyit DVGA-ra, de ha vennék ez lenne. Csak ne örökölje meg az 5700-as széria mikrolag nyűgjét..

V6

(#189) Csokifalo válasza 2xar (#179) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

"Akkor ez el is dőlt. Már csak az a kérdés hogy mikor tudom normális áron megvenni a 6800XT-t."
nyár? :F

(#190) torma1981 válasza Pug (#187) üzenetére


torma1981
veterán

Nem gondoltam, hogy ekkora baromságot írnak ki. Nem fogok minden terméknek a gyártó honlapján utánajárni.

(#191) Pug válasza torma1981 (#190) üzenetére


Pug
veterán

Nem fogok minden terméknek a gyártó honlapján utánajárni.

Hat akkor meg sokszor fogsz belefutni abba, hogy fals informaciok alapjan allitasz te magad is valami hulyeseget... hajra... ;]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#192) Kansas válasza torma1981 (#185) üzenetére


Kansas
addikt

Gyártói oldalon nézd, ott kevesebb marhaságot írnak...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#193) BusinessGuy válasza Gyuri27 (#154) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Baszki hagyjuk már ezt a tudatos vásárlás dumát, értelmezd amit leírtam. Lefosom mennyiért adják. A lényeg hogy neked mint normális vásárló nem jut mert a hiénák lerabolják a készletet. Bármennyiért. Cserébe a boltok is emelik az árat mert a hiéna úgyis megveszi és készlethiány miatt még többért kirakja.
Nem jut normális vásárlóknak. Ez a baj.
Persze a sok barom aki ennyiért is megveszi a hiénákról nyilván tehet róla, sok újflgazdag majom akiknek mindegy csak legyen. De te szívsz miattuk.
Ha az apróhirdetésekben ellehetetlenítenék a hiénákat már előrébb lennénk....

[ Szerkesztve ]

(#194) Gyuri27 válasza BusinessGuy (#193) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jut majd. 2 hónap múlva. Ha nem tudsz várni fizesd ki a felárát. Ennyi.
Karácsony a nyakunkon. Ne akarj olcsón vásárolni. Mert ez nem az az időszak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#195) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Léghűtéses 6800 XT az 5. helyre volt elég a Fire Strike toplistán. Masszívan a folyékony nitrogénnel hűtött 3090 nyakában van.

Itt a link, online is meg lehet nézni: [link]
Az elkövető FB bejegyzése. [link]
Szép. Vajon mit tud majd a 6900XT? :Y

(#196) Dtomka válasza eldiablo (#195) üzenetére


Dtomka
veterán

Az ellen lesz biztosan egy 3090++ TI :D
Amúgy a listát elnézve hol vannak az Intel procik? ;]

(#197) Nagynozi válasza eldiablo (#195) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Már azt hittem valami nagyszerű dolog ez, de ez csak a sima Fire Strike, 1080p, persze, hogy ott van a RTX kártyák hátsójában, Fire Strike Ultra és Extreme-ben sehol sincsen.

(#198) Gyuri27 válasza Dtomka (#196) üzenetére


Gyuri27
félisten

Reszelgetik még őket 14nm-en kicsit. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#199) Dtomka válasza Gyuri27 (#198) üzenetére


Dtomka
veterán

Jah tényleg :DDD
És most, hogy a CPU részleg kezd egyenesbe jönni, és lassan a GPU részleg is méltó vetélytársa lesz a konkurensnek. Ezt a mai nap bizonyítja is. Persze elégedetlenkedők mindig is lesznek, de le a kalappal az AMD előtt, hogy milyen hátrányt sikerült "behozniuk".

(#200) tibaimp válasza Lacok (#138) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.