Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Majd elfelejtettem, köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#102) Yeffy válasza schawo (#59) üzenetére


Yeffy
veterán

tudnal valaszolni a PU-mre, amit kuldtem neked vagy 3 hete pls? :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#103) Lacc válasza Duree (#93) üzenetére


Lacc
aktív tag

Marketing itt nem jól műkődik, a felhasználók megszokták a cpu fronton, hogy az AMD 700-as, 500-as, stb számozása az intel 700-as, 500-as modellek ellen van.
Ahogy te is írtad a 6900xt 3090 ellen, 6800xt ellen 3080, a 6800 meg 3070 ellen? Itt van szakadás a számban, az, hogy a végén XT, Ti, Super, BKV, MÁV van benne, a felett meg vállat vonnak.
Irónia itt a PH teszten is, hogy a relatív teljesítményt az előző generáció csúcsához hasonlítják, és nem az igazi ellenfélhez.

(#104) Gyuri27 válasza Csokifalo (#100) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem nem lesz olcsó. Csak 500 dodóval olcsóbb mint a 3090. Az meg nem mindegy még a hanyatló nyugaton se.

Amd - Radeon - Ryzen

(#106) Apucy01 válasza Gyuri27 (#104) üzenetére


Apucy01
őstag

:D :DDD

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#107) MPowerPH válasza Duree (#89) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont arrol beszelek, hogy nem fog odaverni, mert a 6800XT es 6900XT specifikacioban nincs nagy kulonbseg. Szerintem eppen csak beeri a 3080 -at...

Don't Tread On Me

(#108) Csokifalo válasza Gyuri27 (#104) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

én nem tudom, különbözően gondolkodunk, luxus kategóriában nem érdemes szerintem ár/érték arányokat írni, szerintem ilyen összegeknél és szinten már impulzus vásárlás van, nem az hogy fussa' e, meg az hogy spórol 500 usd-t vagy nem. Aki tele van, és az a fajta hogy spúr, az nem vesz 900-ért se, a közelébe se megy, aki meg tele van, és szórja a pénzt az lesz@rja a 500 usd-t. És a harmadik fél, a munkásember ( kolopele: falu széli :DDD ), aki ezeket max tesztekbe nézi, esetleg tesztekbe nézi + fikáz

[ Szerkesztve ]

(#110) Csupingo


Csupingo
veterán

Köszi a tesztet! Jó lett.
Több táblázatban láttam olyat, hogy nem stimmel a sorrend. Az csak véletlen, vagy nincsenek is sorba rendezve?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#111) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet!

Jó kártya lett, és még a ref is jól néz ki. Az árak reméljük nem szállnak el dúrván.

(#112) hajbel válasza Csokifalo (#108) üzenetére


hajbel
addikt

Merthogy ezek a kártyák exkluzívan, kizárlagosan a magyar piacra lettek tervezve. A nagyobb piacokon az 1500 dolcsi az átalagfizetés fele. Innen már csak emberfüggő, hogy mennyit akar áldozni a hobbijára valaki, de ott nem hónapról-hónapra élnek az emberek. Túlnyomó többségük az 1000 dolláros kártyát fogja venni ha hasonló a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#117) K0vasz válasza Peat;) (#82) üzenetére


K0vasz
aktív tag

valamennyire biztos elterjed az RT, de mivel a konzolokban ennél gyengébb GPU-k vannak, ezért olyan eszeveszettül nagy kihasználásra én nem számítanék, még évekig maradni fog ez a "kicsi extra tükröződés, kicsi extra árnyék" dolog, és ennyi
de akinek fontos az RT és hogy tényleg csutka grafikán minél jobban menjenek a játékok, annak nvidiát kell vennie (mondjuk ott meg a 8/10 giga ram lehet majd a szűk keresztmetszet a max. grafikát illetően, szóval...)

(#118) kurta9999


kurta9999
tag

Köszönjük a tesztet, gyorsak voltatok. Már csak egy új ryzenes tesztel jöttök még :D

Hajrá AMD, adjatok az nv-nek. Két éve amilyen árazást csinaltak, no comment. (nem vagyok fan)

(#120) kwzatz válasza kolopele (#92) üzenetére


kwzatz
őstag

"Ez az, 4k - ban gyengébb a 6800XT mint a 3080."
Nem mindenben, referenciakártyával és 18 játékban összesen átlag 5%-kal (SAM nélkül). Ráadásul ha valaki 1440p 144Hz-re szeretné használni, megint nem kérdés mivel jár jobban. Továbbra se feledjük az MSRP-t se azért. Az hogy nálunk mennyibe fog kerülni, meg eleinte mennyibe fog, az más kérdés. Ott van a több VRAM is.
Szerintem ezen a ponton már kezd viccesbe átmenni, ha valaki még mindig legyintget.
Bemutató előtt: "Haha, majd a Navi, hiszem ha látom."
Bemutató után: "Haha, majd ha kijönnek a független tesztek."
Tesztek után: "Elmaradt a csoda" :F
Engem nem igazán érdekel a márka, csak az ár-teljesítmény, de néhány ember tényleg kegyetlen tud lenni ilyen szempontból. :D

[ Szerkesztve ]

(#121) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jó kis teszt lett, köszi :R
Nekem bejön ez az új diagram kinézet is, számomra átláthatóbb.

Létezik a RX 6800XT is, vagy az még nem jelent meg? Az már felveheti a versenyt a 3080-al is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#123) MPowerPH válasza tibaimp (#121) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annyira letezik, hogy kb. 1 percig volt elerheto keszlet. :DDD

Don't Tread On Me

(#124) flydomi válasza Anaren91 (#119) üzenetére


flydomi
junior tag

--Szóval ha drágább lenne és gyorsabb is már nem jó, vagy ha olcsóbb de mondjuk 10%-al lassabb az se.
Olcsóbbnak biztos olcsóbb lesz, mert azért ahhoz igen vastag bőr kellene egy kereskedőtől, hogy egy 1000 dolláros msrp-vel rendelkező kártyát annyiért adjon mint egy 1500 dolláros


Nyugtaval dicserd a napot. :)
Egyebkent viccorszagban minden lehetseges. :K
Es lesz is annyi........ :D

(#125) tibaimp válasza MPowerPH (#123) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mint az RTX-ekből...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#126) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Szép volt.
Már csak a tetves hiénákat kellene kiszűrni akik direkt felvásárolják a készleteket hogy másfél-kétszeres áron árulják a kártyákat.
Hardveraprón is rég tiltani kellene, akárcsak a többi oldalon rég nem itt tartanánk. Persze tudom ilyenkor jön a hülye duma mindenki annyiért árulja a cuccait amennyiért akarja. Ez oké de amikor az átlag embernek rendes áron az ilyen szarháziak miatt nem jut hónapokig ott nem kéne hogy kérdés legyen mi a teendő az apróhirdetős oldalak moderátorainak...

(#127) Anaren91 válasza BusinessGuy (#126) üzenetére


Anaren91
senior tag

Scalper found. Hopefully he'll lose all that money.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#128) tibaimp válasza BusinessGuy (#126) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Egyetértek!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#129) Sanya válasza Csupingo (#110) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha sorrendben van, akkor meg keresed, hogy melyik következik

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#130) Gyuri27 válasza BusinessGuy (#126) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nézd valahol persze "gusztustalan" a dolog.
De a ph és más se veri senki fejét, hogy egy pl 240k-s vga-t megvegyen. Azért se üti senki a fejed, hogy ezt a 240k-s vga-t megvedd 300k-ért.
Nem hiszem, hogy élet halál kérdése, hogy birtokolsz-e ps5-t vagy ilyen vga-t.
Szabad akarat és tudatos vásárlás.

Amd - Radeon - Ryzen

(#131) MPowerPH válasza tibaimp (#125) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebbol meg kevesebb jott. Most mar tobb helyrol is hallottam, hogy UK -ba pl. csak egy 35 darabos keszlet erkezett. :DDD

Don't Tread On Me

(#132) kwzatz válasza MPowerPH (#107) üzenetére


kwzatz
őstag

Azt jelezném, mert más is félrenézte, hogy ebben a PH-s tesztben nem a 6800XT szerepel, hanem a 6800.

(#133) omfgk válasza BusinessGuy (#126) üzenetére


omfgk
addikt

Van erre már szabály amúgy...

Magánember évente csak bizonyos szintig adhat el használt cikkeket mindenféle bevallás, papír és miegymás nélkül.

Bizony egy része a hardveraprós hiénáknak konkrétan szabálysértést követ el amikor gyakorlatilag nagyüzemben tolja a nepperkedést.

Mondjuk sokszor a vevőket sem értem.

Például a BB topikban volt pár napja is valamilyen vga, gyakorlatilag elárazva. 40-50%-al kevesebbért az Alzában.
Mondjuk megveszi 140-ért és továbbadja 200-ért. A vevőt ilyenkor nem zavarja ,hogy simán mondhatja azt az Alza neki ha garanciális probléma lesz később, hogy nesze haver itt a 140e?

[ Szerkesztve ]

(#134) MPowerPH válasza kwzatz (#132) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, lattam a tobbi tesztet, sot, inkabb csak azokat, itt csak a konkluziot olvastam el.

Jo lesz ez, de a PH -s teszt megint tobb dologban santit.... Nem ertem, mirt nem Zen 3 -al teszteltek. :o
De ugye nem kapni a kartyat, meg annyira se, mint az RTX -eket, szoval itt sincs mirol beszelni. Mar most 400k folott mennek a confirmed pre-order -ek...
Paper launch, majdnem zero keszlettel volt pofaja az AMD -nek is elinditani a sorozatot.

Gyuri27: Nem ertem a PH miert nem kapott tesztre CPU -t akkor, amikor a tobbi kulfoldi oldal is kapott?! Akar en is felajanlottam volna a sajatomat, volt nalam 2db 5950X.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#135) Anaren91 válasza omfgk (#133) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hacsak nincs egy KATA-s vállalkozása, és havi 50k adóért cserébe annyit árul amennyit nem szégyell.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#136) Gyuri27 válasza MPowerPH (#134) üzenetére


Gyuri27
félisten

Le lett irva. A teszt közbe jött meg az 5800X.

Amd - Radeon - Ryzen

(#137) jerry311


jerry311
nagyúr

Ilyen kis teljesítmény különbség mellett kb, mindegy hogy jobb vagy rosszabb, mint az nVidia. Ha AMD lesz a boltokban, nVidia meg továbbra sem akkor viszik majd mint a cukrot.
Ha meg egyik sincs, akkor mindegy mit nem lehet megvásárolni.

(#138) Lacok válasza tibaimp (#121) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#139) Sanya válasza Pug (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

4k-n mindegyiken visszaesik a perf. Még az nvidián is. Kár.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#140) AsakuraDave válasza Abu85 (#64) üzenetére


AsakuraDave
őstag

1440p-be ekkorát hoz az IC? 4K-ba vissza esik a 6800XT
Godfall 1440p 4K:
3090: 104(80) / 68(55)
6800XT: 100(79) / 59(50)
3080: 88(71) / 59(49)

Valhalla 1440p 4K:
3090: 78(58) / 59(45)
6800XT: 89(66) / 57(44)
3080: 75(56) / 56(42)

WD Legion-be miért lesz lassabb miért nem marad az 1:1?
Legion 1440p 4K:
3080: 85(69) 55(47)
6800XT: 85(70) 49(42)

Ez a tendencia sok játékba 4K-n, hogy 1440p-n 3080-al 1:1 de 4K-n veszít és pont olyan, hogy 3080-on még 55-60fps addig 6800XT-vel már 45-50fps.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#141) Pug válasza Sanya (#139) üzenetére


Pug
veterán

Csak az RDNA2-on joval jobban, mint az Amperen... ugy latszik alacsonyabb felbontason jobban tudja kompenzalni az IC az alacsony mem savszelt....ez lett volna a mondando lenyege... you know... :U

Szerk: szamszerusitve lathatod az e felett levo hsz-ben...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#142) zef


zef
tag

Lehet nem olvastam alaposan át a cikket és a kommenteket, de ezek az új refkártyák pörgetik a ventiket üresjáratban is vagy leállnak?

(#143) rico21


rico21
tag

Szerintem jó lesz ez!!!
Nem értem, miért kell már most temetni a Kártyákat!!??
1. Hivatalosan csak november 26. vagy 28. a megjelenés!!
2. Ha megjelenik a kártya akkor jön új Driver is!

Én befizetek egy 6800XT -re az tuti, 16GB azt se felejtsétek el, mindegyik kártyán !!!!
Gondolkodtam RTX30xx-es kártyán de ....
Ár értékarányba a 6900XT kurvára nem éri meg, ha 6800XT-vel hasonlítjuk össze!
80 CU VS 72 CU többi minden ugyan az és azért árban ....

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#144) Saccco válasza zef (#142) üzenetére


Saccco
nagyúr

GN tesztre hivatkozva ne vedd refhűtéssel, mert nem valami jó.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#146) MPowerPH válasza velizare (#145) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van mar fent 6800XT 50k fontert is. :DDD

Don't Tread On Me

(#147) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Azért voltak itt pár hete olyanok szép számmal akik szerint az AMD jótékonysági alapítvány és majd hoz gyorsabb kártyákat nagyságrendekkel olcsóbban.. aha..mint a prociknál..

Valaki irta itt, hogy a userek hülyének nézése megy évek óta, egyetértek.. más kérdés hogy meg is "érdemeljük" ezt a sok moslekot ilyen horror árakon is ha megvesszük..

Döbbenten olvasom, hogy a 600e már milyen jo ár...A tudatos vásárló nálam ott kezdődik, hogy alapbol nem vesz ilyeneket nemhogy 600 000-ért, de 350ért sem..ezeket a k a kártyákat is , elnézve a készleteket és az egyre vaduló árakat, inkább már demokártyáknak tekintem msn afterburner meg 3d mark fanoknak..

Az azért megvan, hogy 600ezerből lehet venni egy OLEDet meg mellé egy konzolt aztán jónapot, ha már szórakozásra költ valaki? Nálam a PC évek óta egyszerűen nem alternativa az AAA cimekhez, az egyértelmű konzol. Fps, tps, rpg , na az pc..csak ahhoz meg nem kellenek ilyen kártyák.

Agyrém, ami a PC oldalon zajlik évek óta sajnos.

(#148) velizare


velizare
nagyúr

nvidia & amd talk about low supplies.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#149) velizare válasza MPowerPH (#146) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#150) Mayweather


Mayweather
tag

Teljesen jó kártya ez. Majd jönnek még a jobb driverek az optimalizált játékok és kircsi lesz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.