Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andris1602


andris1602
aktív tag

szerintem ez nem csak a T-nél van így.. nálunk a modem is folyton behalt régebben.. kb félévente újat hoztak, de addig is szakadozott..

most az upc legalabb cisco modemet ad :)

kitartás :)

(#2) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt is ilyen ZTE fehér wifis csoda van, DSL-hez, de nem soknak nevezném.

Miután a gépemről nyitottam egy portot, itt meghalt a net, a többi gépen ment tovább. A reset hozta helyre csak.

Írtam az üf.-nek, ezt:

Egy ZTE ZXV10 H201L Home Gateway biztosítja az internetet a házban. Viszont több probléma is akad vele. Nagyméretű letöltés elkezdésekor kb. 1 perc után megszűnik az internet, csak a reset segít, utána minden rendben egy ideig, azután kezdődik elölről. Nem mellékesen a wifije használhatatlan, csak reset után működik kb. 2 napig, utána hitelesítési hibát ír és nem lehet rácsatlakozni.

és ezt kaptam:

A Társaságunk által biztosított digitális elosztó egy többfunkciós, univerzális hálózati eszköz amely az internet adatforgalmat választja ketté. A wifi képesség egy további kényelmi funkció, aminek a működéséért nem vállalunk garanciát. Műszaki hibát csak akkor fogadhatunk el, ha az Ön által használt internet kapcsolat a szerződésben garantált le- és feltöltési sebességeket nem éri el közvetlen csatlakozás esetén.

Kedves Gy. Ferencné nem tudta feldolgozni azt a pár sort, amit leírtam. Említésre se méltó.

Az a baj, hogy le se tudom cserélni, mert modem és router egyben ....

[ Szerkesztve ]

(#3) raczger válasza andris1602 (#1) üzenetére


raczger
őstag

Olvastam egyik topikban, hogy valaki vett 25k-ért cisco voip routert és be tudta üzemelni. Végső esetben ez lesz, mondom majd nekik vigyék el a szarjukat, de a havidíj is csökkenjen, ha ezt a részét nem képesek rendesen kiszolgálni...

Már nem is számolom ma hányszor szakadt meg a net, sokszor...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Nekem 25megabites kabelnethez Ciscot hoztak, nem melegedik(a regi thomson meg ami elotte volt mindig forro volt) N-es wifije van gyors stabil tokeletes.

Smoke & Torque

(#5) Allure


Allure
aktív tag

Én D-Link DSL-360R T1-es modemet kaptam annó tőlük, dchard firmware-jével azóta is tökéletesen működik külön routerrel.

(#6) raczger válasza Allure (#5) üzenetére


raczger
őstag

Nem is a modemekről írtam, az más tészta teljesen.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7) Vitocska


Vitocska
tag

sziasztok nekem cisco modemet hozzot ki a thome a 120 megás netemel de amikor inditanék egy home ts3 servert nem engedi ki a ipjét ez ügyben valaki tud nekem segiteni ?

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#8) Ano


Ano
őstag

Sziasztok ... pár napja lettünk T-Home ADSL előfizetők TV + telefonnal együtt (így ócsó) és kérdezni szeretném, hogy hogyan lehet belépni a router-be, mert szerintem eléggé gagyi a jelszó a WiFi-re és szeretném megváltoztatni ...

az ip-je
http://192.168.1.254/

a oldal szerint ADB ...

Firmware version: 1.38S-M (Mar 23 2011 14:54:35)

ennyit látok belőle, viszont a kütyüre Cisco van írva :F

Neten láttam már a 3play/3play user/pass combót, de ezen itt ez nem működik ... egyéb ötlet?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#9) zsigus válasza Ano (#8) üzenetére


zsigus
őstag

Egy kicsit késve de: a router hátulján van a felhasználónév/jelszó, azt kell beírni.

Az íráshoz: nekem kb. 3 napja hozták meg ezt a ZTE csodát. De máris utálom...

A portnyitás nekem sem sikerült, pedig mindegyik módszert kipróbáltam (Port Forward, DMZ), kivéve a saját router használatát. Elméletileg a webes kezelőfelületen bekapcsolható a "PPPoE pass-through" opció (a "Network -> WAN -> Connect to internet" menüpontban), így elvileg saját routerrel is használható.

Viszont én pont azért tértem át VOIP-ra, mert rossz volt a routerem, a szerelő pedig azt mondta, hogy váltsunk digitális telefonra, olcsóbb is lesz a havidíj, és ahhoz adnak Wi-Fi routert is, nem kell venni.
Ráadásul beígért nekem egy Gigabites routert, de ez bizony nem az. Azt is mondta, hogy be is szerelik, majd egy pár nap múlva a GLS hozta a csomagot, hogy szereld be magadnak. Hát köszi...

(#10) raczger válasza zsigus (#9) üzenetére


raczger
őstag

Szar az összes, megy a fillérb*szás a T-nél, nincsenek ezek letesztelve...
Olyan szar minőségű kondenzátorokat pakolnak bele, 1 év alatt kiszáradnak, vagy hamarabb. Régi linksys routerünk még mindig tökéletesen működik (nem itthon), pedig az kereken 10 éves már.

Ennek a ZTE-nek olyan csapnivaló a wifije, eddig a szobámba a telefonom is full térerőt mutatott a wifire, most meg csak 1-2 a 4-ből.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11) Macei


Macei
tag

Helló
Én most valami D-link-el küzdök. Ezt hozták a 30-as net meg az iptv mellé. már amikor portot akartam megnyitni akkor eladtam. a sosem osztotta ki ugyanannak a gépnek ugyanazt az ip-t MAC address-es ip fentartás nincs!!! Köszi. mindegy ment a statikus ip a gépen.

3 hónapja van nálam és most végleg betelt a pohár. a wifis cuccoknak néha kiosztja az ip-t néha nem, a gépekkel is ezt műveli hiába statikus ip. elötte meg szakadozott és hiába voltak megnyitva a portok nem engedte ki a progikat. Ment neki a reset, kb 2 nap mulva kezdte elölről.

Lehet-e kapni külön kábelnet modemet amivel tudom fogadni a t-home-os netet?
Tudtok konkrét tipusokat?
Ezekben nem vagyok otthon és azt meg nem fogom megvárni hogy 2 hét mulva jön a szerelő és hoz egy másik hulladékot...

Amúgy rám számíthatsz a fogyasztóvédelemnél(nem csak itt dobtak át a palánkon hanem a telefonnal is)

(#12) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Hello nem tudom jó helyre írok-e.

Adott egy Vigor 2700 VGST magentaT-s firmwarerrel.

Van rá esély hogy az ORIGINAL firmwaret rá lehessen passzintani?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#13) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
T-home kábelnet topicon nincs mozgás, ezért próbálkozok itt.
Reggelre megszakadt az internet kapcsolat, üf nem tudott segíteni. Régebben is volt hasonló, akkor a kolegájuk a start menü/futtatásba beíratott egy parancsot (win xp, most akivel beszéltem nem tudott ilyesmiről), amivel, ha jól emlékszem törlődtek valami beragadt cuccok. Nem tudja esetleg valaki mi lehet ez?
Segítségetek előre is köszönöm :R

Maine coon

(#14) devbence válasza atosan (#13) üzenetére


devbence
tag

Remelem azota megoldottad.
ipconfig /flushdns
ipconfig /release majd ipconfig /renew

ezeket erdemes ilyen esetekben megprobalni.
vagy rebootolni.
vagy a modemet rebootolni. :K

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#15) kekegsm


kekegsm
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a T-home ZTE gyártmányú virágmintás csodáját próbálta már valaki lecserélni TP-LINK TD-VG3631 típusú készülékre? Működhet? Sehol nem találok infót hozzá, hogy működik e T hálózaton, különösen a T nem hajlandó infót adni.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#16) mgkata381 válasza andris1602 (#1) üzenetére


mgkata381
újonc

Sziasztok! nekünk a T-Home-os IPTV-s előfizetéshez CISCO modemet biztosit, aminek a WI_FIje nem igazán stabilan müködik. Folyamatosan ledob a netről. Miután átállitották egy másik sávra, azóta meg a TV adás szaggat.. Volt egy másik tipusú routeres modem, de azt nem hajlandóak adni, közölték garancia a WIFI-re nem terjed ki, érjük be ezzel. Fizetünkl egy rakás pénzt hogy jót kapjunk, ehelyett ezt a CISCO-s szar van.. Nem áll velünk szóba, közölték ez van ezzel érjük be. Egyeduralma van a környéken, FÓT? DUNAKESZI, VERESEGYHÁZA sajnos hozzájuk tartozik, más nincs.. UPC-t nem lehet kérni mert a környéken nincs kábeles. Szal, hiába a küzdelem. Üdv Kata

(#17) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi!

Érdeklődnék, hogy egy HG8245H típusú routerben van e tűzfal? Mert a beállításokban nem találok ilyen opciót! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) Spec válasza Sub-ZeRo (#17) üzenetére


Spec
őstag

Ezt már én is kérdeztem korábban. Valami alapszintű van állítólag, de részletesen nem beállítható sajnos.

Nekem is lenne egy kérdésem. Ugyanebből a Huawei HG8245H ONT-ből sima utp kábelen megy egy IPTV HGW-be a jel. Ezt eloszthatom én 3 felé egy switchel? Külön a smart tv-re, egy PS4-re, és a HGW-re küldeném a netet. Van valami spéci beállítási igénye az IPTV-s kapcsolatnak a switchen? Egy utp-n elég a sávszél ennek a 3 eszköznek?

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.