Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pomorski


pomorski
őstag

Köszönöm a tesztet! A játéktesztet nem tervezed-e kibővíteni pl. a doom-al?

(#2) tailor74


tailor74
őstag

Köszi a tesztet.
Az előttem szólóval egyet értve jó lenne látni, hogyan teljesít egy W3,vagy Doom játékban. Úgy vettem észre ezek szeretik megdolgoztatni a vga-t.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Doom sajna nincs meg de a Witcher 3-mal tudom tesztelni. Hamarosan kibővítem. :R

(#4) Robert07


Robert07
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Nagy UP a 7970-nek :DDD

Én 1080p-ben tolom, de eddig még egy játékkal se találkoztam, amihez nem lett volna elég, még ha nem is tudtam teljesen kimaxolni a beállításokat.

(#5) dhstyle válasza Robert07 (#4) üzenetére


dhstyle
tag

úgyúgy :) én egy szénné húzott 7950el csapatom és mindenre bőven elég.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#6) Yézi válasza Robert07 (#4) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Sajnálom is hogy el kell adnom. Csak az vigasztal hogy (reményeim szerint) egy R9 390X veszi át a helyét... majd év végén. :DDD

Pár játékot még a mai és holnap nap folyamán letesztelek, aztán búcsúzok a karitól. :O

(#7) bit_bro válasza Yézi (#6) üzenetére


bit_bro
tag

Szia, ha adhatok egy tippet, generáld újra a a diagramokat nagyobb betűmérettel, és akkor nem kell külön megnyitni a képeket, a cikkbe beágyazott verzió is olvasható lesz.
Köszönm.

(#8) Yézi válasza bit_bro (#7) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm a tippet!
Én igazából látom anélkül is hogy megnyitnám, de a következőkben már nagyobb betűméretet választok! :R

OFF: Következő tesztalanyom egy GTX650 Ti Boost lesz, ennél már nem fogom erőltetni az 1440p-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Kibővítésképpen várható játékok: Battlefield 3-4, Witcher 3, Far Cry 4, Assassin's Creed Unity, Dying Light, War Thunder. Remélhetőleg lesz időm mindegyiket tesztelni.

(#10) Szoszo94 válasza Yézi (#9) üzenetére


Szoszo94
őstag

The Crew-ról tudok viszont nyilatkozni, FXAA élsimítással (ami a VSR miatt még mindig szebb, mint a 8-szoros MSAA FHD felbontáson) legtöbbször 50FPS felett van a játék, sokszor a 60-as limitet is eléri, egyedül a nagyobb városokban esik le legrosszabb esetben is 40FPS-re :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11) Dapro válasza Yézi (#8) üzenetére


Dapro
senior tag

Én nemrég pont kerestem kártyát 1440p gamingre és gtx 980 lett. De lehet rosszul jártam az új nvidiak miatt.
De legalább szép a graf gtx980+dell u2715h kombóval.

(#12) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

RAM: Kingston HyperX Fury Blue 8GB 1866MHz + Crucial 2GB 1600MHz

Ezmiez?! :DDD

A modulok különböző frekvenciákon mennek és más a méretük?
Vagy 1600MHz-re "butítottad" a Kingston modult?
Mindenesetre a dualchannel előnyeit buktad.

Szerintem semmi értelme ennek a memória konfigurációnak.

Ahhoz, hogy menjen a dualchannel és stabil legyen a rendszer azonos frekvencián és időzítésen kell mennie két ugyanakkora méretű modulnak.

Ezért érdemes kit-be venni őket.

szerk:
Az alaplapod csak 1600MHz-ig bírja a ramokat, a procid meg csak 1333MHz-ig kezeli.

[ Szerkesztve ]

sáríála

(#13) Yézi válasza Real_Gabe (#12) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Volt itthon egy 2GB-os modul, így hát beraktam. GTA V-nél jól jön, elhiheted... :DDD
Vágom hogy 1600MHz a max, de ez az 1866-os volt akciós, így ezt vettem.
Most viszont eljött a lap csere ideje, a 2GB-os repül, egyenlőre marad magában a 8-as aztán majd veszek mellé még egy ugyan ilyen modult.

[ Szerkesztve ]

(#14) Real_Gabe válasza Yézi (#13) üzenetére


Real_Gabe
tag

Miután beraktad a 2GB-os modult, átnézted a BIOS-t, hogy automatán mit állítgatott át?
Mert szerintem a két modult megpróbálta közös nevezőre hozni illetve a procit is. Kíváncsi lennék, hogy mit állított át mire, miből vett vissza, mire adott még rá?

Nem lett instabil a rendszer?
Csak kíváncsiságból kérdem!

sáríála

(#15) Yézi válasza Real_Gabe (#14) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Semmiféle problémát nem tapasztaltam.
Nem tudom ez számít e valamit, CPU-Z ennyit ír. De mindjárt benézek a BIOS-ba, eddig még nem kutakodtam eziránt.

(#16) DRB válasza Yézi (#15) üzenetére


DRB
senior tag

Ez így elég gáz, 1066-on megy :DDD

(#17) dhstyle


dhstyle
tag

mondjuk játékok szempontjából szinte tökéletesen mindegy , hogy mennyin megy a ram.. FPS különbséget nem okoz.. csak a mennyisége a számít..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#18) DRB válasza dhstyle (#17) üzenetére


DRB
senior tag

Játék függő, 1-3 FPS(akár lehet több is, de lehet, hogy 0) különbség simán lehet minimumon, és attól függően, hogy mennyi a min. FPS ez még jól jöhet. ;) De alapvetően igaz amit írsz, inkább a mennyiség számít, legalább is a játékoknak. Persze ettől függetlenül, 1600(vagy 1866) MHz-ről lemenni 1066-ra már kissé nagy visszalépés, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#19) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Most már bódottá van? :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Real_Gabe válasza Yézi (#19) üzenetére


Real_Gabe
tag

Akkor most még egyszer le kell futtatni a teszteket, hogy történt-e változás az eredményekben a memória teljesítményének növekedésével! :)

sáríála

(#21) Yézi válasza Real_Gabe (#20) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Ha nem kellene vasárnap dobozolni a kártyát, esküszöm megcsinálnám újra! :DDD
Holnap viszont még pár játékot szeretnék letesztelni, aztán búcsúzom a karitól.

(#22) flash-


flash-
veterán

sose fogom megérteni hogy lehet megelégedni 35-40 körüli átlag FPS-sel

ha egy játékban vagy akár a frapssal beállítjuk a folyamatos fps kijelzést az is egy átlagot mér..
ezért lehet az hogy hiába mutat mondjuk 40et, már akad a játék, mert az a 40 az úgy 40, hogy átlag.(tehát leesik 20 ra és felmegy 60ra, pl)

a frapssal és hasonlókkal kijelzett 50+ - 60fps azért kell, hogy a minimum se ugorjon le 24 alá..

legalábbis én szerintem ez az egyetlen racionális magyarázat arra hogy 50-60 ÁTLAG fpsnél miért nem érzünk szaggatást, még 40 átlagnál miért .

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23) Yézi válasza flash- (#22) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Frapsel a folyamatos FPS kijelzés a jelenlegi FPS-t mutatja. Van külön benchmark opció, azzal lehet minimum, átlag illetve maximumot mérni.
Ábrázoltam a minimum FPS-t is, szerintem egyik esetben sem volt annyira vészes.
De ez is ember (illetve játék) függő dolog, hogy kinek mi az élvezhető szint.
Nálam ez nagyon játék függő. Bf4-ben 50FPS alatt nem vagyok hajlandó játszani, de ha már leesik 55FPS-re, azt sem nagyon szívlelem. GTA 5-ben viszont 30-35FPS-sel is eljátszom, nem feltétlen zavar.
1,5 éve 30FPS-sel játszottam Bf3-mat 1024x768-ban. Most már kifolyna a szemem tőle.

(#24) BiP


BiP
nagyúr

Ha vasárnap megy el a kártya, akkor már tárgytalan, de én szívesen megnéztem volna pár tesztet úgy, hogy fullHD-vel összehasonlítva. Hogy látni lehessen, hogy mennyit lassul a nagyobb felbontástól.

Szerk: :R :C

[ Szerkesztve ]

(#25) Yézi válasza BiP (#24) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Holnapi napomat rááldozom még pár FullHD-s tesztre is. :R
Sőt, már inkább neki is kezdek... :D

[ Szerkesztve ]

(#26) AAAgold


AAAgold
senior tag

én is javasolnám a nagyobb betűméretet, mert eléggé nehezen olvashatóak a cikkbe ágyazott képek - ha meg galériában nézem, akkor meg nincs ott, hogy melyik játékról van szó

így a nagyobb betűméret mellett az adott játék neve is felkerülhetne a grafikonra

amúgy köszi a tesztet, érdekes volt

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#27) Yézi válasza AAAgold (#26) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Következő cikkemnél ügyelni fogok ezekre. :R

(#28) #24845312 válasza Real_Gabe (#12) üzenetére


#24845312
törölt tag

Miért bukta volna a dual channel előnyeit?

Különböző méretű memóriamodulok is mehetnek együtt dual channelben.
Single channel esetén 64 bites csatornán keresztül kezeli a CPU-ba integrált memóriavezérlő a RAM-ot/RAM-okat, míg dual channel esetén 2x64=128 bites csatornán keresztül fér hozzá a RAM-okhoz.

Működni pedig mindenképp egy frekvencián, egy időzítéssel fognak, így nincs jelentősége, ha teljesen különböző órajelű és időzítésű RAM-okról van szó (a "gyengébbik" órajelén és időzítésén fog menni az "erősebbik" RAM is). De jelen esetben a gyengébbik is túl "erős", hiszen 1600 MHz-es, így az is csak 1333 MHz-en fog menni, akár csak az 1866 MHz-es Kingston. De igazából valós alkalmazások alatt nincs semmi jelentősége, csak mesterséges tesztkörnyezetben mutatkozna meg a különbség.

(#29) P.e.t.ya. válasza Yézi (#27) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Szia!

Esetleg egy Unigine Heaven és Valley tesztet nem futtatsz le vele?(fhd vs 1440p.)
:R

(#30) Yézi válasza P.e.t.ya. (#29) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Van még kb. 2,5 órán tesztelésre, talán belefér. :D

(#31) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Mad Max és Star Wars Battlefrontból tudtam már csak 1080p-s teszteket csinálni, Far Cry 4, Witcher 3, AC Unity-ből pedig 1080p és 1440p-s tesztek is készültek + Heaven és Valley Benchmark, szintén 1080p + 1440p.
Legkésőbb jövőhétvégén bekerülnek ezek is a cikkbe. :R

(#32) dhstyle válasza flash- (#22) üzenetére


dhstyle
tag

furcsa az összes konzol tulajnak elég a 30 fps (amúgy nekem se elég)

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#33) macskea válasza Yézi (#8) üzenetére


macskea
őstag

Mobil böngészőben olvashatatlan. :( Szóval nekem is lenne igényem a nagyobb betűkre a diagramokban.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#34) Yézi válasza macskea (#33) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Rajta leszek! :R

(#35) Real_Gabe válasza #24845312 (#28) üzenetére


Real_Gabe
tag

Szia!

Még régről úgy emlékeztem, hogy a dualchannel működéshez két azonos modul kell (méret és egyéb specifikációk).

Azt természetesen tudom, hogy a gyengébbik memóriához igazodik a rendszer ezért is mondtam neki, hogy nézze meg a BIOS-t, hogy mit állított mire.
Az órajelnél poénkodtam, mert nem a valós órajeleket írta be, hanem a hivatalos maximumot és vicces volt így látni a két különböző órajelet.

Azért is érdemes két egyforma modult dualchannelbe tenni, mert semmi értelme a nagy teljesítményű memóriát alacsonyan járatni, mert talált az ember valahol valami kókány 1-2GB-os modult.

[ Szerkesztve ]

sáríála

(#36) #24845312 válasza Real_Gabe (#35) üzenetére


#24845312
törölt tag

Igen, valóban célszerű két egyforma modult tenni dual channelbe. De nem kötelező.
Jelen esetben pedig az alacsonyabb órajelű RAM órajele is túl magas volt, mivel a processzor max 1333 MHz-en tudja kezelni a RAM-okat, szóval igazából semmi hátránya nem lett a dolognak, hacsak nem időzítés terén, de annak meg igazából nincs sok jelentősége a játékok terén. Mint ahogy az órajelnek sem, diszkrét VGA használata esetén.

(#37) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Meg lehetne olyan teszt is, ahol a fullhd és a qhd közti különbséget mutatná meg.

(#38) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Nagyon olvasmányos cikk.. egy aprócska bibi van csak, hogy a 280X az már régesrég nem közép-felső kategóriás kártya sajnos... Talán amikor megjelent az volt... De most kolléga, hát el kel keserítselek, de jóindulattal is csak alsó közép kategória egy 280X... Tetszik, nem tetszik, ez van... Hiszen megjelent azóta egy sor sokkal-sokkal erősebb vga ugyanis...

(#39) jeni válasza Lapajbacsi (#38) üzenetére


jeni
félisten

Fentről indulva tudsz rangsort írni 270-ig?

(#40) Lapajbacsi válasza jeni (#39) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Igen, de ha az Nvidia-kat is hozzávesszük, akkor elég hosszú lista lesz... ;) :R

(#41) jeni válasza Lapajbacsi (#40) üzenetére


jeni
félisten

egyelőre AMD vonalon
én ilyet találtam[link]

(#42) RECSKA válasza jeni (#39) üzenetére


RECSKA
veterán

Hmmm.

1. Fury X
2. Fury / Nano
3. 390X
4. 390 / 290X
5. 290
6. 380X / 280X
7. 380 / 285 / 7970
8. 7950 / 280
9. 270x / 7870
10. 270 / 370 / 7850

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#43) Romvr


Romvr
őstag

Érdekes teszt, a napokban pont nézelődtem új VGA után, így kapóra jött, hogy elnapoljam a vásárlást :DDD

Én még egy R9 270 OC-val játszom és amit futtatni szoktam azokat HIGH, vagy ahhoz közeli grafikával viszi FHD monitoron, valamilyen alap élsimítással. Nem éreztem még úgy hogy nagyon kevés lenne, de már néha rezeg a léc, így gondolkodtam egy R9 280-asra való cserében.

Witcher 3 tesztre én is fokozottan kíváncsi lennék, tekintve hogy megjelenés napja óta folyamatosan a gépemen van és már magam sem tudom hány száz órám van benne :U

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#44) Yézi válasza Romvr (#43) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Hétvége folyamán legkésőbb bekerül a Witcher 3 teszt is. :R
Beállításokat úgy lőttem be, hogy 1440p-ben is hozza a számomra játszható szintet.

(#45) Redneck válasza #24845312 (#36) üzenetére


Redneck
veterán

On:
Köszi a kis tesztet, jó lett! A natív és a virtuális felbontás között vajon van sebességkülönbség?
Off:
A memóriákkal kapcsolatos tapasztalataid elég hiányosak.
A jelenlegi Phenomom is csak 1333Mhz-es modulokat kezel hivatalosan, de az 1600Mhz XMP profil simán működik vele.
Az alacsonyabb időzítés és a magasabb órajel, szintetikus teszteken kívül is mérhető és érezhető.
Az fps-en kívül a frametime sem utolsó dolog.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#46) BiP válasza Redneck (#45) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van, azért nagyon nem mindegy, hogy 1066-on vagy 1600-on mennek a ramok.
Főleg minimum fps-nél számíthat.

(#47) Yézi válasza Redneck (#45) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Tesztek szerint esetleg 1-2FPS eltérés lehet natív és VSR/DSR-rel összehozott felbontás közt.

(#48) Redneck válasza Yézi (#47) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm! Eddig még nem volt rá szükségem de lehet kipróbálom. Kíváncsi vagyok a képminőségre.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#49) #24845312 válasza Redneck (#45) üzenetére


#24845312
törölt tag

Tényleg?
Ha a prociban lévő memóriavezérlő max 1333 MHz-es órajelen tudja a RAM-okat járatni, akkor azok mégis hogyan mennének 1600 MHz-en? Jelenleg van itthon 4 gépem, egyik esetében sincs így, de párezer gép is megfordult már a kezeim között az elmúlt bő 2 évtizedben. Az XMP profil alapján hiába menne az a RAM nagyobb órajelen, ha a memóriavezérlő nem képes ilyen órajelen kezelni azt a RAM-ot. Márpedig nem képes.

Illetve tudsz mutatni konkrét mérési eredményeket, hogy hol sikerült neked a szintetikus teszteken kívül is érezhető sebességkülönbséget tapasztalni a memóriák órajelének illetve időzítésének állítgatásával diszkrét VGA esetében játékok alatt?
Nekem ez nem jött össze, pedig van itthon pár gépem (i7-4771, i7-3770, i7-2600, i5-2300), 1x4, 1x8 és 16 GB-os (2x8 GB) memóriamodulokkal, 1600 és 1866 MHz-es órajelekkel (amik természetesen nem feltétlenül ennyin fognak menni, ha egyszer a prociba integrált memóriavezérlő eleve nem is képes ilyen órajelen járatni a RAM-ot).

A szintetikus tesztek mesterséges sávszélesség limitet generálnak, ott valóban ki lehet mutatni némi eltérést, de a játékok alatt én nem igazán vettem észre különbséget. Persze ha mutatsz egy konkrét játékot, ahol te mást tapasztaltál, akkor ígérem, felülvizsgálom az állításomat.

[ Szerkesztve ]

(#50) #24845312 válasza BiP (#46) üzenetére


#24845312
törölt tag

Amennyiben a rendszermemória sebessége jelentené a szűk keresztmetszetet egy játék alatt, valóban sokat számítana, hogy milyen órajelen futnak a RAM-ok. Például APU esetében nagyon is van jelentősége. De én diszkrét VGA esetében játékok alatt még nem találkoztam számottevő különbséggel, ha a RAM-ok mondjuk nem 1600 MHz-en mentek, hanem csak 1333 MHz-en. Vagy épp nem dual channelben, hanem single channelben. Lehet némi különbség, de mint írtam, nem számottevő. Nem a rendszermemória sebessége jelenti a szűk keresztmetszetet ilyen esetekben (diszkrét VGA-val, játékok alatt), így annak sebessége nem igazán mérvadó.
Szintetikus tesztek esetében nyilván kiélezettebb a helyzet, de az emberek nem 3DMark-kal szoktak játszani, hanem játékokkal.

Persze -mint írtam-, ha mutattok olyan játékot, amelyiknél a rendszermemória órajele avagy időzítése jelenti a szűk keresztmetszetet így annak állítgatásával számottevő különbséget lehet megtapasztalni, akkor felülvizsgálom az állításomat.

(#51) Redneck válasza #24845312 (#49) üzenetére


Redneck
veterán

Fogsz egy régebbi AMD procit (AM2/AM2+/AM3) aminek tuningolható a memóriavezérlője, és máris sikerül. 1333 és 1600 között is van különbség. Keresek majd teszteredményeket, valahova elmentettem mikor lemértem. Nem csak mérhető, érezhető is a gyorsulás.
Frissebb AMD-nél és Intelnél nem tudom mi a szituáció.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#52) #24845312 válasza Redneck (#51) üzenetére


#24845312
törölt tag

A régi AMD processzorokat már nem vettem számításba a koruk végett, 1155-ös foglalatú a legrégebbi processzorom is jelenleg (az is már 5 éves, idejétmúlt darab, bár még nagyon jól tartja magát).

Nekem is vannak teszteredményeim (i5-2320 + GTX 960), RAM órajel emelés/csökkentés, illetve időzítés növelés/csökkentés hatására ennél a párosnál csak szintetikus tesztek alatt volt némi különbség, de játékok alatt ha volt is, csak elhanyagolható. Kemény VGA limit volt a GTX 960 miatt, így igazából az volt a gyenge láncszem, és nem a RAM sebessége ennél az összeállításnál.

i7-2600-as proci esetében lévő max 1333 MHz-es RAM órajelnek sem láttam még soha hátrányát.

(#53) peter9228 válasza Redneck (#45) üzenetére


peter9228
aktív tag

Ha gondoljátok szívesen megnézem, i5-4440 és GTX960 kombóval. Van natív 1440p és fullHD monitorom is.

(#54) Redneck válasza peter9228 (#53) üzenetére


Redneck
veterán

Megköszönöm! Kíváncsi vagyok a differenciára már ha van. DSR vs natív.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#55) peter9228 válasza Redneck (#54) üzenetére


peter9228
aktív tag

A gép viszont most nincs nálam, kb. egy hét múlva tudom megnézni.

(#56) mcs válasza #24845312 (#49) üzenetére


mcs
veterán

Alaplaptól is függ a memóriák járatása. Nekem egy filléres Asus M5A78L-M LX V2 lap is engedte 1600on a ramokat Athlon II X3 450 mellett. A jelenlegi i5 4460 procival egy korábbi Asrock B85M Pro4 max 1600at engedett, a mostani Gigabyte Z97X-Gaming 5el pedig akár az egekbe is húzhatom. :)
Amúgy gyakorlatban a hivatalosnál magasabb mhzet én se éreztem soha különösebben. Csak a szintetikus benchmarkok gyorsultak számottevőbben itt-ott.

Amúgy az Asrock lapom nagyon háklis volt a különféle ramokra, mert a dual channel egyszerűen ki-be kapcsolgatott eltérő Kingstonokkal. A cikk írójának szerintem is cserélnie kellene azt a fura párost. ;)

(#57) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Öröm és bódottá... :U :D

(#58) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Azt hiszem most elásom magam. Én idióta újraraktam a Windows-t de a teszt kibővítéséhez szükséges adatokat nem mentettem le sehova... :O Fenébe is már, pedig nem kis időt töltöttem el vele... :(((

Így viszont belevágok a következő cikkembe, ahol is egy MSI GTX650 Ti Boost lesz a tesztalany.

(#59) fornettisuti


fornettisuti
veterán

bf4 multiban fix grafikai beállításokkal 1080p-s kijelzőn bekapcsolva a virtuális 1440p-t látványos vizualis nincs, csak kb. -50fps
(asus 280x 3gb mátrix platinum stock orajelekkel)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#60) Szoszo94 válasza fornettisuti (#59) üzenetére


Szoszo94
őstag

Élsimítást lazán vissza lehet rakni FXAA-ra és szebb lesz a végeredmény VSR-el, mint FHD MSAA-val :)
Teszteltem, itt van pár kép bizonyítéknak, a távoli épületeken látszik a legjobban a különbség, de az autón is észrevehető - FPS-ben pedig nagyon maximum 10-el kevesebb, de ez ritka, leginkább azonos képkockasebességet ér el így a játék VSR(1440p)+FXAA-val, mint FHD+MSAA-val :)
The Crew tesztképek

Ja igen, szintén 280X ha valakinek nem lenne egyértelmű, plusz egy i5 @4GHz (többi meg a cuccaimnál felsorolva).

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#61) Redneck válasza Szoszo94 (#60) üzenetére


Redneck
veterán

Szép, látszik az élsimítás különbsége. Azért ezt kimérve is megnézném. Ha van rá lehetőséged, ne szalaszd el!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62) Szoszo94 válasza Redneck (#61) üzenetére


Szoszo94
őstag

Lehetőségem van, a játék megvéve, gép adott, csak időm van kevés sajnos. Ha lenne beépített benchmark, gyorsan lezavarnám, de így keresnem kéne ingame egy olyan helyet ami mindig ugyan az, vagy nagy forgalom vagy semennyi, aztán Fraps-ot is be kéne szerezni....nem egyszerű, de megoldható, majd megpróbálok időt keríteni. Viszont én még a Project Carst is így játszom, FXAA+1440p és gyönyörű, FPS-ben pedig így is bőven elég, pedig ugye szimulátorról beszélünk. Van még ebben a kártyában erő, aki azt írta itt a fórumban, hogy alsó-közép kategória, annak üzenném, hogy ez egy erős közepes. Még a 280/380 sem alsó kategória szerintem, oda az R7-es széria volt mindig is küldve :K

Szerk.: most néztem, a képek bal felső sarkában ott fityeg a beépített Uplayes FPS mérő, meg lehet sasolni, koppra ugyan annyit mutat ugyan azon a helyen készült két beállítással, egyik szituban van 1FPS különbség, de az betudható mérési hibának is :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#63) #24845312 válasza Szoszo94 (#62) üzenetére


#24845312
törölt tag

Mondjuk az R9 380 és az R9 280X között sebességben olyan minimális különbség van, hogy nem is lehetnének különböző kategóriában eleve. Talán 1-2% a különbség.

(#64) Yézi válasza #24845312 (#63) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Techpowerup szerint ~10-12%-kal erősebb a 280X, de ez sem egy nagyon számottevő különbség legtöbb esetben.

(#65) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Köszi az olvasmányos tesztet! Én egy 7970 Ghz el vagyok elégedett szinte a megjelenése óta, kapott egy accelero IV et és némán teszi a dolgát a mai napig is. Nagyon jó kártya!

[ Szerkesztve ]

(#66) #24845312 válasza Yézi (#64) üzenetére


#24845312
törölt tag

Én ezt a 2 tesztet néztem, itt az átlag fps-eket is figyelembe véve az R9 280X 4,7%-kal erősebb a GTX 770-nél, míg az R9 380 "csak" 2,8 %-kal erősebb nála, így összességében az R9 280X és az R9 380 között van 1,9%-os eltérés.

http://prohardver.hu/teszt/amd_radeon_r9_270x_es_280x_felgeneracio_felpenzen/osszegzes.html

http://prohardver.hu/teszt/a_radeon_r9_380_es_r7_370_tesztje/osszegzes.html

(#67) Romvr


Romvr
őstag

No a cikken felbuzdulva én is írok egy hasonlót, mert hát miért ne? :DDD

Jó én igazából az UltraWide (21:9) és FHD (16:9) közötti teljesítménykülönbségre helyezem a hangsúlyt különböző játékoknál, de mivel most vettem Phenom II X4 945 helyett egy i5-6500-at az R9 270 mellé ezért a cikk végére odabiggyesztem hogy mennyivel jobb/rosszabb az adott játék ekkora CPU generációváltás után de azonos GPU mellett.

Eddig csak a Witcher 3 -at volt szerencsém tesztelni és az eredmény meglepett...

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#68) gtamate2 válasza Romvr (#67) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha lehet minél több játékot tegyél bele, minimumfps-el feltüntetve. (pl. mint itt: [link])
Népszerűbbeket mint a gta v, fallout 4, witcher 3, bf4 stb..
Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#69) Romvr válasza gtamate2 (#68) üzenetére


Romvr
őstag

Egyelőre ezeket tervezem:

Crysis 3
Witcher 3
Half-Life 2 (csak hogy legyen régi cím is benne)
NFS: Rivals
GTA V

De akkor felírom a BF4-et és a Fallout 4-et is. Ha van még ötlet akkor nosza, a hétvégi eső miatt úgy se megyek sehova :D

A grafikon készítésre is elfogadnék tippet, mert amit találtam online az nem a leg kezelhetőbb. Witcher 3-at már úgy teszteltem hogy min-max és átlag FPS, screenshotokkal is tarkítva. :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#70) Szoszo94 válasza #24845312 (#66) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nana, még ha egy időben egy driverrel lettek volna tesztelve, úgy azt mondom, jogos az összehasonlítás. :)
Inkább az ilyen tesztek a relevánsak, 5FPS különbség szinte mindenhol megvolt, GTA-ban nem is kevésszer a duplája is, egyedül a The Crew-nál alakultak azonos FPS számok. Utóbbi kivételével a maradék játékokban 10% körüli a különbség és ez még csak FHD, 1440p-ben még tovább nől a különbség a kártyák közt.

Tudom, le akartam én is cserélni a 380-ra az X-emet (380X meg kis túlzással csak egy tuningolt 380), de nyers erőben is és játékokban is visszalépés lett volna, egyedül a kártya kora lett volna pozitívum. Ezért írtam, hogy butaság ezt a kártyát annyira leírni, hogy az alsó kategóriába soroljuk :K

Szerk.: a linket csak sikerült lehagynom :D

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#71) Romvr válasza Szoszo94 (#70) üzenetére


Romvr
őstag

Én most olyan helyzetben vagyok hogy az R9 270-et akartam cserélni, de úgy láttam hogy nem érdemes, csak ha valami high-end kártyát veszek. A középkategóriában valahogy megállt a fejlődés, és alig nyernék 10-15%-ot mondjuk egy R9 380-al. Tény hogy már az a játszható kategóriába billentene pár játékot, akár Ultrán is, de anno HD6850-et cseréltem R9 270-re és mit ne mondjak, teljesen új világ nyílt meg számomra :DDD
Valahogy az R9 270/280/380 nem tűnik olyan léptékű fejlődésnek ami megérné a cserét közöttük...

Remélem az RX 480 már tényleg nagyobb horderejű javulást hoz most június végén és valóban megfizethető áron... valahogy nem akarok egy GTX980-at venni vagy egy R9 390X-et :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#72) Tamás88 válasza Romvr (#71) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Én meg karácsonykor R7 360-at vettem és tök jól futnak rajta a játékok. Igaz egy HD5670-et cseréltem le. Csak sajnos a proci miatt maximum pci-e 2.0-ban tud menni a 3.0 helyett.

(#73) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Ha valakit érdekel esetleg a GTX650 Ti Boost teszt, az nyugodtan írja le milyen játékokra lenne kíváncsi.
Sokat segítene! :R

(#74) Szoszo94 válasza Tamás88 (#72) üzenetére


Szoszo94
őstag

Még a high end kártyáknál sem számít, hogy 2.0 vagy 3.0 ;)

Romvr: Én is várom az új szériát, most még éppen-éppen elég 1440p-re a 280X, de egy halkabb és erősebb kártya, ami még fiatalabb is, csábító lenne :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#75) Yézi válasza Szoszo94 (#74) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Én arra várok, hogy a GTX 970-980/R9 390-390X ára lejjebb menjen a használt piacon. Nincs pénz új kártyára... :DDD

(#76) #24845312 válasza Szoszo94 (#70) üzenetére


#24845312
törölt tag

Érdekesek ezek a tesztek, mert itt ennél a másik tesztnél például csak 2 fps különbség van a két kártya között GTA 5-ben, amit te linkeltél, ott meg azért valamennyivel több:
https://www.youtube.com/watch?v=XY2_MFEsANg

(#77) #24845312 válasza Romvr (#71) üzenetére


#24845312
törölt tag

Azért ezen a csak 10-15%-os különbségen meglepődnék.
3DMark esetében a Graphics score majdnem másfélszer akkora egy R9 380 és egy R9 270X között. Azért az elég jelentős különbség szerintem. És az már egy R9 270X volt, nem pedig a lassabb R9 270.
Ugyanabban a gépben néztem, ugyanazzal a memóriával, ugyanazzal a processzorral (i5-2320).

R9 380 vs GTX 960:
Az R9 380 még mérések nélkül is érezhetően jobb teljesítményt nyújt minden játékban. Egy konkrét példa: Black Ops 3-ban beállítottam egy bizonyos grafikai szintet kézzel, amit tökéletesen vitt az R9 380. Kártya ki, GTX 960 be. A játék játszhatatlan volt azzal a grafikai beállítással, amit az R9 380 tökéletesen vitt.
Pedig a GTX 960 az erősebb, mint egy R9 270. Ebből kifolyólag biztos, hogy érezhető különbség lenne egy R9 270 után történő R9 380-ra váltásnak.

Persze erősebb procival még többet nyújt az R9 380, azért az i5-2320-as eredményt említettem, mert az R9 270X-et csak azzal a procival mértem meg, mert akkor még csak olyanom volt.

Ja, és fontos megjegyezni, hogy minden órajel alapon, tehát semmi nincs megpiszkálva, húzva!

[ Szerkesztve ]

(#78) Szoszo94 válasza #24845312 (#76) üzenetére


Szoszo94
őstag

Jogos, 280-as tesztet linkeltem a 380 helyett :K
Ámbár itt is látod, BF4, Crysis3 alatt 5FPS különbség, többi játéknál is 2-3, ami 10 és 5%-ot jelent
Viszont még mindig nem 1-2%-os a különbség, mint ahogy említetted és erre reflektáltam a hozzászólásommal :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#79) Redneck válasza #24845312 (#77) üzenetére


Redneck
veterán

Jól letakarítottad az AMD driverek maradékait? Az tudja megzavarni az nV kártyákat.
Olyan nagy sebességkülönbség nincs a két kártya között. A 3DMark pontszám nem feltétlenül mutat valós képet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#80) #24845312 válasza Redneck (#79) üzenetére


#24845312
törölt tag

Nem volt semmi gond a driverekkel, nem egetrengető különbségről beszéltem, de mindenhol egyértelműen érezhető és mérhető sebességkülönbségről (Graphics Score kb 20%-kal több!). Mind szintetikus tesztek, mind játékok alatt.
A játékokat FullHD-ban néztem.
A processzor egy i5-2320 volt mindkét esetben (erősebb procival még inkább elhúz az R9 380 a GTX 960-tól).

Jópár GTX 960 meg R9 380 is megfordult a kezeim között, R9 380-ból jelenleg is van 2 db-om, több alaplap és proci is, szóval nem csak egyedi esetről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#81) #24845312 válasza Szoszo94 (#78) üzenetére


#24845312
törölt tag

Én az 1-2%-ot abban a két tesztben lévő eredmények alapján számoltam. Ha lenne itthon R9 280X-em, akkor össze tudnám élőben is hasonlítani a két kártyát (több processzorral meghajtva is), de mivel nincs, így ezt nem tudom megtenni, szóval maradnak a tesztek eredményei.

(#82) Romvr válasza Yézi (#73) üzenetére


Romvr
őstag

Witcher 3
Crysis 3
Fallout 4
Battlefield 4
GTA V

Én most ezeket teszteltem (fogom tesztelni),

(#77) Scorp2011:
Tekintve hogy játékra akarom használni, a szintetikus tesztek teljesen hidegen hagynak. A játéktesztek eredménye pedig nem mutat másfélszeres többletet: [link]
Ebben a tesztben R7 370-et tettem mert az egy átnevezett R9 270 ;]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#83) #24845312 válasza Romvr (#82) üzenetére


#24845312
törölt tag

Nézd, felőlem olyan kártyát használsz, amilyent akarsz, de nézd csak meg itt a összesítést, az R7 370 és az R9 380 között 44%-os a különbség:

http://prohardver.hu/teszt/a_radeon_r9_380_es_r7_370_tesztje/osszegzes.html

Ha visszább lapozol, ott lesznek a tesztek kirészletezve is, kb 1,5-szeres a különbség a két kártya között az összes játék alatt.
Nyugodtan nézhetsz youtube videókat is, ott is ugyanezt fogod látni.
Erről ennyit.

(#84) #29810176 válasza Yézi (#3) üzenetére


#29810176
törölt tag

Grat és Várjuk/Várom

[ Szerkesztve ]

(#85) Szoszo94 válasza Redneck (#61) üzenetére


Szoszo94
őstag

Na megpróbáltam, de sajnos az MSAA valamiért most bugos, szellemképes lesz minden így videóra végül nem vettem. Viszont ugyan azon az útszakaszon 4xMSAA-val pár FPS-el kevesebb volt FHD felbontáson átlagban, mint 1440p-n :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#86) bobalazs válasza Romvr (#82) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom franc se bírja követni az átnevezéseket, de az emberek 90%ának fogalma sincs róla hogy a 370-es egy átnevezett 7850, és nem egy 7870-r9 270.
Ugyanannyi egység van a 370ben is mint a 270ben de csak 1024 aktív.
Ezért van hogy 270-et húzhatod 270x szintjére, de 370-el nem érsz el annyira látványos növekedést.

(#87) robogos10


robogos10
aktív tag

Nekem vapor-X 280x van szerintem van még ebben kakaó jódarabig ha elég az Effhádé ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.