Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

Jobban szeretem az aktivizálást ;)

(#2) rammstein99


rammstein99
csendes tag

Nem is rossz ötlet! ;)

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#3) vtomi2


vtomi2
őstag

Én is próbálkoztam elnémítani a gépem, aztán rájöttem, hogy felesleges, 500Rpm-et nem hallani és jóval alacsonyabbak lesznek a hőmérsékleteid.

Én most ott járok, hogy ház nélkül használom a gépet, procira raktam Macho-t egy 14-es ventivel minimális fordulaton (~400rpm), vga-ra meg egy arctic mono-t 12-es ventivel (~600rpm). Be van rakva asztal alá polcra, és szó szerint nem hallok belőle semmit. Ha terhelést kap a gép, akkor felmegy 8-900-as fordulatra, amit már ki tudok venni a háttérzajból, de még mingíg halkabb mint egy ps4 slim.

Esetleg megpróbálhatod alulfeszelni a procid, és nyertem vele 5-10 fokot, és pár w-ot a fogyasztásban.

(#4) PuMbA válasza vtomi2 (#3) üzenetére


PuMbA
titán

+1, én is nagy ventivel 500RPM-ezek. Olcsóbb, mint a teljesen passzív megoldás, hűvösebb és 0,5m távolság után hangtalan. Annál közelebb meg sosincs a fejem a géphez.

Teljes passzivizálás akkor jó, ha van rá elég pénz és valami más ok folytán nem akarunk ventiket a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#5) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ennek vajh miért nem lett folytatása?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

92mm-es ventiket kell használni alacsony fordulaton, ez a leghalkabb dolog aminek értelme van.

(#7) Precorus válasza vtomi2 (#3) üzenetére


Precorus
tag

Sokáig nézegettem a hűtőket, végül emellett döntöttem.
Most két venti van bedugva, egy hátul, egy felül. 50-54 fokig megy terhelés alatt, full passzívban ez 80-82.

Mindeképpen akartam már valami új hűtőt a procira, ez lett. Egyrész szép nagy borda, nem túlárazott noctua, másrészt van hozzá 2 fan mount kit. Szóval még rakhatok rá.

A végcél, hogy éjjelre kikapcsolhatóak legyenek a ventik, hogy a gép benn maradhasson, még valamit ki kéne erre találni.(switch/poti)

@bitpork
Van sok hasonló, Linus csatornáján szoktak lenni videók ilyenekről.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#8) bitpork válasza Precorus (#7) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én nem nézek vblogokat :B Öreg vagyok az ilyenekhez, és jobban szeretek olvasni :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9) Precorus válasza bitpork (#8) üzenetére


Precorus
tag

Azért van elég minőségi(bár ezzel sokan vitatkoznának :D ) tartalmuk, hogy inkább videós újságnak nevezzük őket.

Egyébként első google keresés első találata:
hdplex.com/

Szóval vannak, csak szerintem manapság fölöslegesnek mondhatók. Egyszeri user is vesz egy nast, berakja nappaliba, saját gépében pedig elég az ssd. Egy normál gépet bőven lehűt stock intel borda is.
Bár azt néztem, többet kellett volna mérnem, mintha 10-15 W-al kevesebb fogyasztást mértem volna a nagyobb bordával. Utólag tűnt csak fel, és nincs kedvem vissaszenvedni a régit hogy kimérjem :DDD

Amúgy pedig túl nagy árprémium van a passzív házakon, nem nagyon érik meg :(
Arról nem is beszélve, hogy kókányolhatod még, le kell venni a bordát, rárakni, akkor a vrm-re se jut rendesen levegő, stb.
Szvsz. ilyen mini pc-kben, alacsony fogyasztású mindennapi cumókban van értelme, de aki már többet csinál mint heti pár óra fészbúk, annak jobb megoldás valami nagyobb torony :)

Könyvtár == Old-school Netflix

(#10) vtomi2 válasza Precorus (#7) üzenetére


vtomi2
őstag

Én Speedfant használok, ha megy a lapoddal, akkor annál jobb megoldás nincs :)

Picit bonyolultabb beüzemelni, de utána megy automatikusan, ha akarod, akkor ki tudja kapcsolni teljesen a ventiket (én lapomnál a prociventit nem engedi 20% alá menni, de így se hallom este).

(#11) Precorus válasza vtomi2 (#10) üzenetére


Precorus
tag

Próbáltam, se ez, se a bios curve beállítás nem tudta leállítani a ventiket.
Vagy valamit benéztem :U
Egyébként számít hogy PWM-es-e a venti?

Könyvtár == Old-school Netflix

(#12) vtomi2 válasza Precorus (#11) üzenetére


vtomi2
őstag

Alaplaptól függ, van ami tud szabályozni feszültség alapján is, van ami csak pwm-el

Ha megy az angol, akkor ez alapján állítsd be: video

(#13) Precorus válasza vtomi2 (#12) üzenetére


Precorus
tag

Nekem nem ad fel "software controlled" opciót. Igazából semmi hasonlót se :D
Akkor marad aaaaa...a még nem tudom hogy mi, de majd kitalálom :)) :R

Könyvtár == Old-school Netflix

(#14) vtomi2 válasza Precorus (#13) üzenetére


vtomi2
őstag

Manual kell az automatikushoz is

(#15) Precorus válasza vtomi2 (#14) üzenetére


Precorus
tag

Az addig oké. De most vagy kancsal vagyok, vagy velem genyózik a fan speed, vagy az alaplapom, vagy nem tudom mi van, mert nekem nincs ilyen opció.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#16) vtomi2 válasza Precorus (#15) üzenetére


vtomi2
őstag

Görgess fel, nekem a legelején van

Ha megtaláltad ne felejts rábökni a "Remember it" gombra, hogy ne kelljen minden egyes alkalommal beállítanod :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.