Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Graphics válasza hevizms (#1849) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ott valami eszi az aksit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1852) blueye válasza Terentius (#1850) üzenetére


blueye
veterán

Gyari ROM-mal is jol teljesit nalam az akku.
De mint leirtuk ez nagyban fugg a hasznalattol/kornyezettol.

@hevizms: nezd meg a futo/automatikusan indulo app-okat.

[ Szerkesztve ]

(#1853) gombasm válasza hevizms (#1849) üzenetére


gombasm
aktív tag

Teljes törlés + újratelepítés.
Semmi extra appot ne tegyél fel lehetőleg és próbáld meg úgy.
Jónak kell lennie! :K
(Nálam 2 SIM aktív + wifi + BT + GPS, két e-mail fiók push és most 12:30 -al a töltés után 93% az akku. MIUI eu dev legutolsó verzió.)

A törlés esetleg előtt vedd számba, hogy milyen appokat telepítettél a gyáriakon kívül, hátha beugrik valami, amit nem kellett volna.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#1854) Ixion77


Ixion77
őstag

A megjelenéskori tesztek azt írták hogy az F3 szoftvere gyalázatos, tele bugokkal és kéretlen hirdetésekkel. Ezeket kigyomlálták már azóta frissítésekkel, vagy a helyzet változatlan?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1855) novinyul válasza Ixion77 (#1854) üzenetére


novinyul
veterán

Reklám rögtön kikapcsolható, szoftver meg nem volt soha gyalázatos, nagyon apró hibák voltak. De még azok sem mindenkinél jelentkeztek.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1856) Kolondrum válasza Brogyi (#1848) üzenetére

20-assal. Miért?

(#1857) gombasm válasza Ixion77 (#1854) üzenetére


gombasm
aktív tag

Semmivel sem volt rosszabb mint bármelyik xiaomi miui rendszere.
(Akinek ez nem tetszik, az meg minek ír tesztet?)
Ha jól emlékszem a MA tesztjében sem szidták a sw -t.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#1858) blueye válasza Ixion77 (#1854) üzenetére


blueye
veterán

Ilyenkor erdemes itt visszaolvasni, ez a kerdes is felmerult mar sokszor a leendo tulajoktol, igy sok alkalommal cafoltuk, adtunk tanacsot.

(#1859) embe válasza Ixion77 (#1854) üzenetére


embe
nagyúr

Igazából anno én csak ezt az egy "gyalázkodó" tesztet találtam amit linkeltél. Sőt más tesztekben többször is felmerül ez a teló, mint amihez hasonlítják, mint kiváló "ár/érték" arányú termék.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1860) Waikiki válasza Ixion77 (#1854) üzenetére


Waikiki
tag

A tesztben 12.0.1-es verziójú szoftver szerepel, a legutolsó EEA régiós szoftver verziószáma 12.5.3.0.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1861) Brogyi válasza Kolondrum (#1856) üzenetére


Brogyi
senior tag

Egyszerű. 30-as vagyok, és nincs VoLTE ikon. Köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#1862) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok

Eu raktáras ajánlatot nem tudtok jelenleg? 8/256

(#1863) Hali1975 válasza laca71 (#1862) üzenetére


Hali1975
tag

Hello, eu priority line-al elvileg minden mentes
[link]
nekem 23-an adtak fel es ma irt a gls ,hogy elvileg holnap hozza, 0,00 fizetendo:-)

[ Szerkesztve ]

(#1864) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok

Szeretném feltenni az EU DEV romot.
Ebben kérnék segitséget,akár üzenetben is jöhet.
BL-t nyitottam.
TWRP melyik ajánlott?Esetleg linkkel?
OTG kábel beszerezve.
Mi a legjobb mődszer innentől?
Jöhet szájbarágósan is hogy tuti ne legyen bukta :) Köszönöm előre is :R :R :R

(#1865) Graphics válasza hevizms (#1864) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De a BL nyitás 168 órája is letelt?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1866) hevizms válasza Graphics (#1865) üzenetére


hevizms
addikt

Nem számoltam pontosan ,de ma már nyithattam.Szóval ezek szerint letelt.

Letöltöttem ezt a TWRP-t twrp-3.5.2-alioth-Nebrassy.img
Most töltöm a HMK40 POCO F3 eu dev romot is.
Ha ezek meglesznek akkor a TWRP-t hogyan érdemesfelrakni?
OTG kábel és pendrive segitségével vagy parancssorral Fastboot módban?

Nem szeretném elcseszni azért kérdezem.
Szoktam ilyet csinálni,de annyira változik minden hogy inkább kérdezek mint bolond módon nekiessek

[ Szerkesztve ]

(#1867) gombasm válasza hevizms (#1866) üzenetére


gombasm
aktív tag

Ha még nem volt Xiaomi telefonod, akkor javaslom, hogy bármelyik régebbi készülék forumának összefoglalóját nyisd ki és olvasd el amit ott írnak ezekről. Ha ezek után mégis elakadsz, akkor tedd fel itt a kérdéseidet.
Rengeteg helyen, sokszor és jól leírták ezt az eljárást.

Kezdheted pl. itt is: [link] - összefoglaló kinyitása, majd jócskán lent megtalálod a TWRP telepítést, romok telepítését is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#1868) Graphics válasza hevizms (#1866) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

Itt Juve600 leírása megtalálható.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1869) gombasm válasza Graphics (#1868) üzenetére


gombasm
aktív tag

Azért az újként érkezőktől minimális kutakodás elvárható lenne, szerintem ő legalább az ötödik olyan kérdező, aki szeretné, ha minden olyasmit leírnánk neki, amit 30 mp -es kereséssel megtalált volna készen. Szép dolog a segítőkészség, én is rengeteget kaptam belőle és segítek is ha tudok, de azokat az alapokat, amiket már ezerszer leírtak és nyilvánosak, meg kellene találni önállóan. Nem államitkokról van szó, a twrp telepítése pl. az eu dev romoknál mindig oda van másolva, szóval aki letölt egy romot, ott a telepítéshez mindent megtalál leírva. Ha nem megy az angol, akkor meg ott a fordító.
Íme:

Egyetlen PGDN nyomásra van attól, ami letöltésre került. :F

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#1870) Trailblazer válasza gombasm (#1869) üzenetére


Trailblazer
addikt

Annak dacára mondjuk ez az A/B slot variálás még engem is meglepett, aki ~10 éve droidozik, ebből ~5 évet Xiaomival, és a TWRP-re is rányomja ez a bélyegét...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1871) hevizms válasza Trailblazer (#1870) üzenetére


hevizms
addikt

Na és mi az?
Mert a TWRP már sikeresen felkerült a telefonomra és bizony csak néztem mint a moziban hogy mik azok.

(#1872) hevizms válasza gombasm (#1869) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm .
Tulajdonképpen igazad van,de:
1-sajnos az angol tudásom nagyon gyenge,a 80%-át tudom értelmezni a leirásoknak általában,de ott az a 20 % ami esetleg problémához vezethet
2-a legtöbb leirás hiányos azok számára akik nem cserélgetik a romokat napi szinten
3-mivel itt nincs összefoglaló igy lenyitni sem tudtam,azt meg nem tudhatom melyik másik fórum összefoglalója jó hozzá,mert nem vagyok szakértő
4-a keresés pld itt a fórumon is általában iszonyat sok hsz-t hoz és nehéz kitotózni melyik a hasznos
5-ha valami félremegy ésutána itt leirom kb mindenki nekem esik hogy hát "miért nem kérdeztél????"
:R
De mondom igazad van amúgy

[ Szerkesztve ]

(#1873) gombasm válasza Trailblazer (#1870) üzenetére


gombasm
aktív tag

Ezen a telefonon semmi gondom nem volt az A/B slottal. Heti szinten frissítem a romot, ami még nem automatikus, tehát nekem kell kiválasztanom a zip-et és elindítanom a twrp alóli telepítést, de gond nélkül működik. Amikor bejött az A/B variálás, akkor el lehetett cseszni rendesen mindent (MI9 -nél, amikor új volt, talán?), mert a recovery fejlesztők is le voltak maradva kicsit. Ma már szerintem normál rom cserénél, telepítésnél szint észrevehetetlen, hogy ilyen is van.
Persze lehet, csak én vagyok bátrabb az átlagnál :B .

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#1874) gombasm válasza hevizms (#1872) üzenetére


gombasm
aktív tag

Ha megnézed a linket, amit küldtem (MI9 topik), szinte mindent megtalálsz, amire kíváncsi vagy.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#1875) Trailblazer válasza gombasm (#1873) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mi9-em nem volt, ez az első, ahol ezzel a slotozással találkoztam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1876) hevizms válasza gombasm (#1867) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.
Igyekszem feltenni egy hsz-ben a buta kérdéseimet :)
Megfogadva a tanácsot,nézem a leirást és már most elakadtam.
Ezt írják a TWRP törlésre:
- Válaszd a Wipe menüpontot, majd az Advanced Wipe opciót
- Jelöld be az alábbiakat:- : Dalvik/ART Cache, System, Data, Internal Storage, Cache,
Nos amit én most telepitettem a telóra TWRP,abban a system nincs a sorban.illetve a Cache sem.Ezek vannak:

Dalvik/ART Cache, Metadata, Data, Internal Storage, USBOTG,
Aztán a kérdésem még az lenne hogy a Reboot esetében a system-re kattintsak vagy a slot A vagy slot B?
Ha felmásoltama letöltött romot és telepitettem,utána egyből mehet a reboot vagy olyankor is kell valamit törölni?
Azt hiszem ennyi a kérdés,
Köszönöm

ui még egy kérdés
A rom másolása OTG-n kersztül jobb vagy kábelen a PC-ről?

[ Szerkesztve ]

(#1877) Graphics válasza hevizms (#1876) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utolsót nem értem.

Mindegy, csak legyen rajta valamin a ROM.

OTG - gondolom egy pendrive-ra teszed a cuccot.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1878) hevizms válasza Graphics (#1877) üzenetére


hevizms
addikt

Igen azt hülyén is tettem fel,meg felesleges is volt már rájöttem közben :) Nem tudtam már javitani,a telepitésre gondoltam hogy honnan jobb,egyszerűbb,ilyesmi,de akkor mindegy végülis :)
Ami jobban izgat most,az a törlés dolog.Nem tudom mi az a Metadata és hogy hol a system a törlési sorból?
:F

(#1879) hevizms


hevizms
addikt

HELP :R

Valaki segítsen mielőtt idegosszeroppanast kapok.
Egész nap ezt a rohadt EU romot próbálom telepíteni.
Már az is érthetetlen számomra hogy miért nem látom a tarhelyen twrp alól a feltöltött romot, de sebaj.
Pendriven látja viszont elhúzom a csúszkat és ez fogad A csúszka elhuzasa előtt ezek közül kikell pipalni meg valamit? Alapból a középső van kipipalva

(#1880) Graphics válasza hevizms (#1879) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nem látod a tárhelyet, mert ez még alpha verzios TWRP.

Hibára hirtelen nincs ötletem, hátha még vki jön és segít

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1881) Zsoleszhun válasza hevizms (#1879) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Töltsd le újra a romot és másold fel az otg-re.
Egyébként a Format data - > yes megvolt?

¯\_(ツ)_/¯

(#1882) hevizms válasza Zsoleszhun (#1881) üzenetére


hevizms
addikt

Igen megvolt a Format data is.Egyedül a Metadata nem lett törölve mert nem mertem kipipálni. Az újraletöltés is megvolt már.Ugyanez a szitu :W :W :W

(#1883) Zsoleszhun válasza hevizms (#1882) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Indítsd el twrp-ben.
wipe-> format data -> yes
reboot recovery
wipe -> advenced wipe -> dalvik/art cache (semmi mást)
install -> rom zip (lehet otg is)
wipe dalvik és reboot system

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1884) sjozsika11


sjozsika11
csendes újonc

Hali,
Szemezek a telóval, csak zavar ez a zöldüléses dolog. Érdekelne, hogy az említett probléma akkor is előjön, ha nem sötét témát használtok, vagy ha 60 Hz-en megy a teló? Legfőképp az érdekelne, hogy videónál sötét jelenetekben bezavar-e? Mert ha csak bizonyos beállítások kombinálásakor jön elő, akkor olyanokat egyszerűen nem használnék oszt annyi.

(#1885) niklebi válasza hevizms (#1882) üzenetére


niklebi
senior tag

Format Data,-->yes-->reboot recovery--> a letöltött romot ami gondolom xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_21.8.4_v12-11.zip , ezt másold fel az OTG-re és másold rá az MD5 fájlt is amit letöltöttél a rommal együtt. Csatlakozz az OTG-vel a telefonra, válaszd ki az OTG-t, ott a romot és telepítsd. Semmilyen Metadata törlés nem kell. Ha települt reboot system és kész is.
Szerk. látom már más is leírta, de én semmi mást nem töröltem csak Format Data volt. Az ezen a héten kiadott rom addig hibát dobott amíg nem másoltam az OTG-re az MD5 fájlt, és akkor kezdtem a telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#1886) niklebi válasza sjozsika11 (#1884) üzenetére


niklebi
senior tag

Itt a fórumban csak pár embernél jött elő ez a hiba, a többség nem találkozott vele. Én se. Nyugodtan vegyél ilyen telefont, nem fogod megbánni.

(#1887) hevizms válasza Zsoleszhun (#1883) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.
Közben újra próbálkoztam.
Már a data format yes után írt ki piros szöveget, de a telepites vegigment látszólag A végén viszont megint piros sor.
Sajnos itt elveszett a teló :((
A rendszer a Poco feliratig eljut aztán a twrp jön be.
Passz :( Újra próbáltam a telepites, de már az elején telerakja piros sorokkal.

(#1888) Zsoleszhun válasza hevizms (#1887) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Semmi gond, rakd vissza miflash-el a globalt de nehogy visszazárd a bootloadert és kezd előről, valószínűleg összekuszálódtak a particiók.

¯\_(ツ)_/¯

(#1889) hevizms válasza Zsoleszhun (#1888) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm szépen.
Már félve kérdezem meg hogy erről esetleg valahol egy leírás a menetéről,mileőtt elcseszek valamit újra? :R
Pontosan melyik romot flasheljem vissza és mire kell figyelni hogy ne zárjam vissza a BL-t?
Ez a rom jó?::
alioth_global_images_V12.5.2.0.RKHMIXM_20210625.0000.00_11.0_global_10b1725c87.tgz

[ Szerkesztve ]

(#1890) Zsoleszhun válasza hevizms (#1889) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen, jó lesz hozzá. Mivel már nyitottad van usb drivered, kitömöríted a romot és beteallózod.
Telefon fastboot módba, alul át kell váltani, hogy ne zárd vissza a bl-t (alapból zárja) és mehet a flash.

¯\_(ツ)_/¯

(#1891) hevizms


hevizms
addikt

Hát úgy néz ki nekem nem lesz eu rom :( Miflashel visszaraktam a globalt,újra letöltöttem az eu romot,végigcsináltam ujra a twrp telepitést az eu rom telepitést,látszólag jónak tűnt minden,de a Poco felirat után ujra a twrp jött be :(
Most újra flashelem a globalt és pihentetem a dolgot egyelőre.
Még annyi segitséget kérnék hogy egy régebbi tuti twrp linket ha valaki dobna azt nagyon megköszönném,.Még azzal tennék egy próbát. :R
Köszönöm mindenkinek aki segiteni próbált :R

(#1892) Zsoleszhun válasza hevizms (#1891) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ez biztosan működik: [RECOVERY] [UNOFFICIAL] TWRP-3.5.1 [20210702]

¯\_(ツ)_/¯

(#1893) hevizms válasza Zsoleszhun (#1892) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.

A fene sem érti,most meg amig irtam a hsz-t újra csináltam a procedúrát azzal a különbséggel hogy a Metadata törlést is bejelöltem.Voltak piros sorok most is,de feltelepült.Nem értek hozzá,nem tudom van e jelentősége,de most betöltött a rendszer és eu rom indult el.Pedig már ott tartottam hogy visszaflashelem a global romot.
Viszont már fogalmam sincs a törlések rendben voltak e vagy sem,mert a fejem már azt sem tudom hol áll :) Mégegyszer köszönöm a segitséget :R :R :R

(#1894) hevizms válasza Zsoleszhun (#1892) üzenetére


hevizms
addikt

Megcsináltam még a 1883-as hszben javasoltakat és most már így is hagyom.
Hálás köszönet :R

(#1895) fauv


fauv
őstag

Nekem szavam sincs rá, gyakorlatilag nem is kell töltenem, mert amikor használom az autót/ Waze /, akkor visszatölti 100 %-ra. Jobb mint az A70 volt.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#1896) Graphics válasza hevizms (#1893) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó lesz az :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1897) hevizms


hevizms
addikt

Srácok.
Erre tud valaki megoldást.?
Néha feldobalja ezt a valamit
Megnézve a részleteket az a hosszú szöveg látszik.
Meglehetősen idegesítő hogy elég sűrűn dobálja.

(#1898) doongoo


doongoo
addikt

Tegnap nálam előadott a gyári Rommal egy túlmelegedést. Kocsiban wifin volt csatlakozva az android autó és a teló netje volt megosztva 2 csatolt készülékre (gyerekek játszottak) ill. töltőre volt téve közben.

[ Szerkesztve ]

(#1899) Graphics válasza doongoo (#1898) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így fog is melegedni , elkerülhetetlen, hisz dolgozik a keszulek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1900) Brogyi válasza doongoo (#1898) üzenetére


Brogyi
senior tag

"Kocsiban wifin volt csatlakozva az android autó"
Biztos WiFi volt, és nem BT?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.