Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) solyomferi válasza mobilizmo (#5000) üzenetére


solyomferi
tag

Igen van Legyen takarékosabb, ne melegedjen, és prociba is fejlődjön.
A kamera legyen jobb és jó lenne a vezeték nélküli töltés.
F3-al elég sok elmosódott kép készült mert a gyerekek mozogtak.

(#5002) flash- válasza fauv (#4993) üzenetére


flash-
veterán

de ahol van (pl.bp, podmaniczky f tér) ott is lassú-4g sebessége kb...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5003) mobilizmo válasza solyomferi (#5001) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Az egyetlen valóban konkrét az a vezeték nélküli töltés, ami valóban jó feature, de nem ez az árkategória (még) szerintem. Egyébként még mindig mindenben jobb a vezetékes, mint a nélküli megoldás. Ha úgyis rá kell tenni a töltőre, akkor már inkább bedugom.
A "Legyen takarékosabb, ne melegedjen, és prociba is fejlődjön." kívánságok egymásnak eléggé ellentmondóak, egyébként szerintem elég jó a fogyasztása, nekem nem melegedik és nem értem mire nem elég a processzor.
A kamera legyen jobb :) , rendes fényképezőgéppel is lehet elmosódott képeket csinálni ha nagyon mozog az alany és rossz programot választ a fotós. Ilyen kicsi optikával nem tudom mit várunk még többet fotós képességek terén.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5004) fauv válasza DroiDMester (#4999) üzenetére


fauv
őstag

Basszus, de jó, hogy felhítad a figyelmet erre. Köszi :R

flash- Engem annyiban bosszant az egész, hogy oriási reklám megy erre az 5G-re, főleg a telefonoknál, de gyakorlatilag használhatatlan. Nézve a "T" lefedettségi térképét, pár budai részen kívűl, alig van máshol. pesten meg szinte sehol sincs. Csak a hülyítés megy.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5005) flash- válasza fauv (#5004) üzenetére


flash-
veterán

egyetértek.. de sokszor a 4g sem olyan,sőt azt meg igazán nem értem hogy ahol csak E van ott igazából semmi net nem használható a gyakorlatban E-vel régebben is tudtam netezni,most meg ha csak az van semmi nem tölt be
illetve a 3g asszem gyorsabb mint az E, akkor ha nincs 4g akkor miért E-vel próbálkozik miért nem 3g-vel,?
..szándékos lenne? annyit nem nőhettek a weboldalak adatméretei...
de lenne csak mindenütt 4g,az viszont olyan mint ahogy amilyennek kell

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5006) HUNited válasza flash- (#5005) üzenetére


HUNited
senior tag

A 3G hálózatokat lekapcsolták, ahol még nem ott pedig folyamatban van a fokozatos leállítása.

(#5007) mobilizmo válasza flash- (#5005) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

de, annyit "nőttek" a weboldalak

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5008) flash- válasza mobilizmo (#5007) üzenetére


flash-
veterán

egy 4g nél milyen Mbps le fel töltés érhető el a gyakorlatban?

ezt Balatonfűzfőn értem el 5g-vel:

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5009) DroiDMester válasza flash- (#5008) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az nagyon sok mindentől függ!

pl : milyen csomagod van a szolgáltatódnál, milyen a térerő ahol épp mérsz, mennyire van le terhelve az adott környék, szóval sok tényezős dolog!

(#5010) flash- válasza DroiDMester (#5009) üzenetére


flash-
veterán

ez igazde nagyon gyorsabbat sose mértem még 5g-n.

Melegedés:
töltéssel egyre gyakrabban van az hogy forró lesz a telefon nagyon, vagy az azért lehet hogy ha az ágyszivacsra teszem magam mellé amikor töltöm nem pedig kemény felületre(asztal, szekrény.)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5011) jonnyjoker01 válasza flash- (#5010) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Olyankor konkrétan hőszigeteled a telefont :D

Üdv. Johnny

(#5012) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek.
3 betűs navit ha használ valaki a telojan,legyen olyan kedves írja meg privátban a pontos verziószámot.Köszönöm :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5013) hevizms válasza hevizms (#5012) üzenetére


hevizms
addikt

Megoldottam mások segitségével.Köszi :R :DD

(#5014) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok

Szerintetek mennyi a reális àra egy 8/256 karcmentes telefonnak ?

(#5015) mobilizmo válasza laca71 (#5014) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Válaszért fáradj a beárazós topikba.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5016) flash-


flash-
veterán

van olyan üvegfólia ami tényleg minőségi és nem repedezik be a széle 2hét után illetve nem látszik körbe a "fehér" széle?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5017) koppasz1986 válasza flash- (#5016) üzenetére


koppasz1986
tag

[link] Tökéletes

(#5018) jonnyjoker01 válasza flash- (#5016) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Amikor megvettem a telefont lusta voltam rendelni üvegfóliát, aztán közben eltelt majdnem két év :)) Egy darab apró hajszálkarc van rajta jobb oldalon, kettő még kisebb az alján, pedig különösebben nem figyelek oda rá. Elég jól szuperált nálam, de az is igaz hogy építkezésre/extrémebb körülményekbe másodlagos telefont vittem mindig.

Üdv. Johnny

(#5019) fdisk


fdisk
őstag

Üdv.
Tudja valaki, hogy az akkumulátor menüből hova tűnt a kijelző idő statisztika?
Mert nekem nincs sehol.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5020) flash- válasza koppasz1986 (#5017) üzenetére


flash-
veterán

köszi!

jonnyjoker01:
különben meglepő módon nálam is bírta 1.5 évet a gyári fólia, csak rácseppentettem a pillanatragasztót és így kellett a csere

kábel:
ha a gyorstöltője 33w, akkor elég egy 3A kábel ugye?
ezzel menne az ultra gyorstöltés?(tehát a max amit a telefon tud?)

én ezzel az adapterrel vettem:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5021) jonnyjoker01 válasza flash- (#5020) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ja, én magáról a kijelző üvegről beszéltem, első dolgom volt vásárlás után levenni a gyári kijelző fóliát :D

Üdv. Johnny

(#5022) skyrush7 válasza flash- (#5020) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nem vagyok biztos benne, de a 18W-os biztosan megy vele.
A Baseus nem működött nekem ami az előző tenefon miatt lett véve, így én inkább vettem egy gyári Xiaomit Alin potom pénzért, 2 méterest.

(#5023) hhgygy válasza skyrush7 (#5022) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nekem 2 Amperes 2 méteres Baseus 3 Amperrel tölt 😊

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#5025) flash-


flash-
veterán

udv
lakat alá hogy kell rakni a Google chats et? hiába nyomom sokáig nem jon elo a lakatolás
(más appnál se tudok lakatolni de azt latom hogy pl a messenger lakat alatt van)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5026) crok válasza flash- (#5025) üzenetére


crok
nagyúr

Pl. igy [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5027) flash- válasza crok (#5026) üzenetére


flash-
veterán

ú köszi, ezt valahogy jól "eldugták" egyébként ha beálltom hogy nincs korlátozás az akku kimélőben, akkor is néha bezárja az appot amit nem lakatolok,ezért kell a lakat hogy semmiképp se zárja be sose azt az appot és mindig megkapjam az üzenetet?
nekem a google chat csinálja hogy annyira elteszi a telefon aludin hogy nem is jelez

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5028) crok válasza flash- (#5027) üzenetére


crok
nagyúr

A lakat arra való alapvetően hogy cache ürítéskor (automatikus vagy feladatváltóból indítva) ne zárja be az alkalmazást de hogy ezen kívül az okos kínai szoftvermérnökök még mit drótoztak hozzá a MIUI optimalizáción keresztül azt szerintem még ők maguk se tudják :D A MIUI kanosszát olvasd még el ezügyben :D De még az is lehet hogy ez az "okosságuk" csinálja (vagy a PeriodicCleaner vagy a mégokosabb CameraBoost, az egyik mikor úgy érzi akkor kicsap random folyamatokat a másik meg "felszabadít erőforrásokat" ha elindítod a gyári kamera alkalmazást..) szóval ha valóban tudni akarod mi van akkor logcat-et néznék..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5029) koppasz1986


koppasz1986
tag

Akinek crdroid van fent a hálózat választást át tudja állítani automatikusról manuálisra? Mert nekem nem... azt a digi miatt kellene, mert magától nem vált vodára

(#5030) mobilizmo válasza koppasz1986 (#5029) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nekem automatikuson van (Yettel), de nem lehet átkapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5031) DroiDMester válasza koppasz1986 (#5029) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

egyszer elég ha beregisztrálod(manuális hálózat választással) a DIGI-s kártyát a voda hálózatára utána már be fog lépni automatán is!

Ha van otthon másik teló addig tedd át abba a digis kártyát amég ezt megcsinálod! Ma reggel én is ezzel szívtam, igaz nem F3 és nem custom rom volt de így sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#5032) koppasz1986 válasza DroiDMester (#5031) üzenetére


koppasz1986
tag

Köszi épp erre gondoltam, hogy így próbálom meg

(#5033) Terentius


Terentius
őstag

Lehet tudni hogy az EU stabil hoz mikor jön ki frissítés? Biztonsági csomagra gondolok mert gondolom mást úgyse fogunk kapni

Poco F5 12/256 Gb

(#5034) skyrush7 válasza Terentius (#5033) üzenetére


skyrush7
aktív tag

3 havonta szokott jönni.

(#5035) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!
Van egy ilyen telefonom. Olyan gondom lenne, hogy telefonálás közben az adott résztvevő(knek) (konferenecia hívában is) zúg, búg, interferencia van nekik a vonalban.
Ez mitől lehet? Telefon a gond? Szolgáltatót váltottam, kaptam új simet is. Azzal is csinálja. Én a fülesre gondoltam (Haylou) de ha a telefonon beszélek akkor is búg, sistereg a vonal állítólag.
Mi lehet a baj?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5036) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy melyik az a rom amire érdemes lenne cserélni az EU béta romot. Az ugye már nem frissül. Olyat szeretnék ami stabil, kevesebbet fogyaszt és mindenféle mókolás nélkül alapból működik a google wallet a telefonnal történő fizetés miatt. Ha van benne magyar nyelv az se hátrány és legyen stabil. Egyedül talán a makró kamera hiánya zavarna, de ha nem lehet megoldani akkor elengedem. Ki mit ajánlana az említett szempontok szerint?

(#5037) jonnyjoker01 válasza kinghaxor (#5036) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én továbbra is a HentaiOS-t tudom ajánlani, főleg ha root nélkül használnád. Pixel rom, van OTA, a rom atomstabil, üzemidő jó, root nélkül mókolni se kell hogy működjön a google pay, és az Android 14 is készülőben van, egy évig még valószínűleg támogatni fogja a készítő.

Makró kamerával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni mert számomra egyáltalán nem fontos. A gyári kamera app a romon csak egy faék aosp kamera, tudatos döntés volt mert mindenki más fajta kamera appot akart, aztán azt mondta hogy rakjátok fel magatoknak :D Én BSG gcamet használok de nem látok benne makró opciót.

Üdv. Johnny

(#5038) Nandivagyok válasza jonnyjoker01 (#5037) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Szia!
Tudsz esetleg bevált és kellően részletes telepítési útmutatót küldeni? Régóta romolok de egyre kevesebb időm van rá és egyre fontosabb hogy stabilan működjön minden és hát eddig azt tapasztaltam, hogy ami elromolhat, el is fog romlani a flashelés lépései alatt. Viszont a miui megint egyre jobban idegesít:U

Egy ideig követtem a telegram chatet, de elég toxikus közeg, hogy finoman foglamazzak 😃 Viszont legalább totál eltérő véleményen vannak a rom teljesítményéről is, ezért kicsit zavaros számomra a kép, de emlékszem hogy te mindig jó tapasztalatokat osztottál meg a HOS-ről, ezért érdekelne pontosan hogy hogyan telepítetted. Előre is köszi!

Szerk
kinghaxor, nálam MGC.8.1-en van makró opció

[ Szerkesztve ]

(#5039) jonnyjoker01 válasza Nandivagyok (#5038) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen az a csoport nagyon fura, redpilles 4chan beütésem van róluk. :U Viszont maga a ROM nálam annyira bevált hogy lassan két éve használom.

Amit minden előtt leszögeznék mert szerintem fontos, hogy az analóg USB-C -> jack átalakítók nem fognak működni a rommal (a dobozban jött gyári az), olyat kell használni vele ami rendelkezik DAC-al (például a samsung usb jack átalakító). Én bluetooth adaptert használok egy IEM-hez úgyhogy engem sosem érintett. Talán ez az egyedüli fura döntése a fő fejlesztőnek, szerinte nagyon rossz minőségű a hang analóg átalakítóval és simán csak kiszedte a támogatást emiatt. :D

Telepítési leírásuk jó részletes, nem nagyon lehet elrontani ha figyelmesen, lépésről lépésre haladsz: [hivatalos link] . A legrissebb fájlokat + romot a telegram csatornában találod, jelenleg innen tudod letölteni őket (nem kerül pénzbe). Alioth a Poco F3 kódneve, ami kell innen az alioth full build, dtbo image, alioth vendor boot, alioth aosp recovery. Ezután a leírást követve simán meg tudod csinálni.

Talán a legfontosabb, hogy friss platform-tools (adb és fastboot) kell hozzá, Android 13 (vagy 12? nem emlékszek) óta nem működik a népszerűen elterjedt minimal adb and fastboot. Mondjuk ez is ott a leírásban, csak gondoltam szólok (winget install Google.PlatformTools command PowerShellben).

Egy dolog lehet még ezen kívül hátulütő, ami nincs említve a leírásban: hogyha a gép nem ismeri fel a telefont fastboot módban (fastboot devices nem ír ki eszközt) akkor le kell telepíteni a google usb drivereket. Ebben az esetben [innen] kell a zip-et letölteni, és [így] lehet telepíteni. De ha már romoltál akkor szerintem fent vannak már a driverek.

Ha vissza akarsz térni másra Hentai OS-ről akkor MIUI-t kell visszarakni előtte. Lehet ez pl. MiFlash-el vagy Xiaomi EU fastboot telepítéssel.

Üdv. Johnny

(#5040) tranceplanet válasza jonnyjoker01 (#5039) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm én is! Kerestem egy pixel alapú romot root mentest, hamarosan úgyis csak security patch jön erre a telóra. Remélem sokáig támogatott lesz ez a hentai.

Az előző telómon Havoc volt, de macerás volt a Root miatt a bankolás. :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#5041) jonnyjoker01 válasza tranceplanet (#5040) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Sorry közben észrevettem hogy rossz linket küldtem a romhoz, áprilisit pedig májusi jelenleg a legfrissebb. [link] A júniusi is nemsokára elérhető lesz.

Üdv. Johnny

(#5042) Terentius


Terentius
őstag

Tegnap jött eu stable frissítés. Remélhetőleg még egy évig jön. Addig kihúzom vele

Poco F5 12/256 Gb

(#5043) hhgygy válasza Terentius (#5042) üzenetére


hhgygy
senior tag

Mi a verziószáma? Én úgy látom, hogy a 14.0.7.0 a legfrissebb, de az már március óta van.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#5044) Terentius válasza hhgygy (#5043) üzenetére


Terentius
őstag

Ez a szériaszám amit mondasz. De biztos hogy új mert tegnap dobta fel a frissítő és a biztonsági csomag 06.01.

Poco F5 12/256 Gb

(#5045) Plug Life válasza hhgygy (#5043) üzenetére


Plug Life
senior tag

Már van V14.0.9.0.TKHEUXM, legalábbis recovery

(#5046) hhgygy válasza Plug Life (#5045) üzenetére


hhgygy
senior tag

Az Stable Beta, az én telefonomra nem települ, próbáltam.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#5047) hhgygy válasza hhgygy (#5046) üzenetére


hhgygy
senior tag

Közben megjelentek a zip csomagok V.14.0.9.0 teljes és incremental (=OTA) offline frissítésre, de egyik sem működik 😡
"Other reason", hát ez kurvára informatív, hogy miért nem működik.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#5048) AcidBurns


AcidBurns
csendes tag

Sziasztok!
Ezt a Poco f3 telefont néztem ki, mert jó processzoros, gyors telefont keresek, max 100 ezerig (kamera nem fontos), de sajnos már sehol nem látom, hogy árulnák.
Lehet még ezt kapni valahol? Ha nem, esetleg tudnátok ajánlani hasonló, "gamer" telefont?
Köszönöm szépen.

(#5049) mobilizmo válasza AcidBurns (#5048) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Újonnan se nagyon lehetett 100-ért kapni. Most már "újonnan" nem hiszem hogy találsz, hisz már F5-nél járunk. De használtan is jó vétel lehet és akkor elképzelhető 100 alatt is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5050) DroiDMester válasza AcidBurns (#5048) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

új F3at már nemfogsz kapni!

ahogy írták használtat kapsz 100.alatt, de kalkuláld bele hogy aksicserével kell kezdeni, ez nemis lenne nagy gond, de nincs hozzá a márkaszervizben sem gyári aksi csak utángyártott ami nemigen olyan minőségű mint a gyári!

ha újat akasz akkor F4.ami majdnem ugyan ez, csak hát az nem 100.e hanem 180 :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.