Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Én már rég letettem erről. Még anno 2007-2008-ban. Mikor kezdett berobbanni ez az okostelefon őrület.
Az biztos, hogy a népesség jó 80%-nak semmi szüksége sincs a smart képességekre. Viszont az is biztos, hogy a népesség 100%-a képes igényt illetve szükségletet "kreálni" hozzá és ezzel igazolni a vásárlást. A valós nélkülözhetetlen illetve a valódi előnyt nyújtó szükség eltörpül.
Előtérbe jönnek a kreálmányok.

Hogy egy hasonlatot is mondjak mire célzok: kb olyan, mint amikor egyetemistákat hallom arról, hogy az egyetemen már nem lehet laptop és tablet nélkül meglenni.
Pedig ez egy baromság, hiszen 15 évvel ezelőtt is el lehetett végezni egy egyetemet mindenféle laptop és tablet nélkül is. Mikor még a havi átlag ~ 50-60 ezer forintos fizetés mellé 400-450 ezer forintba került egy alap laptop. Érdekes módon akkor még el lehetett végezni egy egyetemet enélkül is!

Persze sokkal kényelmesebb, egyszerűbb és jobb is laptoppal nyomni az iskolapadot. Ezzel nincs is semmi gond. De ne mondják már azt, hogy létszükséglet. Mert a szakok 90%-án nem az. Egy feleannyiba kerülő asztali géppel meg alap okostelefonnal mindent meglehetne oldani. Csak az már nem olyan menő, mint kicsapni az óra elején a lapost az asztalra / lábadra stb...

Visszatérve az okostelefonokra... Engem nem zavar ha sokan kreált igényeik alapján vásárolnak ilyen telefont. Ha van rá pénzük nem gond. Csak aztán ne sírjon utána, hogy jajj 1000 forint a mobilnet havonta és így is milyen lassú... :U
Szal érted... itt magyarázza, hogy de igen neki milyen fontos egy okostelefon, hogy mennyire nélkülözhetetlen stb... de az 1000 forintot meg sajnálja a mobilnetre... mert hogy az milyen drága...
Az. És? Vásárlás előtt kellett volna körülnézni mi mennyibe kerül. Másrészt meg ha tényleg annyira fontos az az okostelefon a nettel együtt, akkor tessék szépen kifizetni érte az árát.

No nagyjából ennyi. Amúgy meg meglehet indokolni, hogy miért vesz az ember komolyabb okostelefont. És teljesen elfogadható, sőt nyilvánvaló... De a többség erre nem képes és ilyenkor látszik, hogy mennyire csak "divatból" veszik ezeket... hogy lehessen facebookozni a metrón is... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.