Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) zolikaDB válasza CPT.Pirk (#1997) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jaja, 20 kilós zsák 300 forint, nekem is abban vannak a palánták.

(#2002) sisu2


sisu2
tag

Egyszerre ültettet chiliknél a Scorpionok és a Habanero lassabban fejlődik mint a Jalapeno ,ez normális?

Habaneron nincs még semmi bimbó, virágkezdemény.

(#2003) Jofi81 válasza sisu2 (#2002) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez normális, később majd beéri a habanero a jalapenot.

(#2004) sisu2 válasza Jofi81 (#2003) üzenetére


sisu2
tag

Köszi.

Olyat is olvastam ,hogy ezek a szuper erősek lassabban fejlődnek scorpion ,jolokia.

(#2005) somasz


somasz
addikt

Elég sok Habanero Peach palánta keresi gazdáját kertecskémben. Pár már bimbózik. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2006) zolikaDB válasza Jofi81 (#2003) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nálam is a habanero kisebb, mint a tabasco.

(#2007) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mutattam a képet korábban az agrofóliáról. A palánták harmada túl is élte az első kemény szelet, a többit begyűrte és derékba törte... :U

Szerencsére még volt elég kisebb tövem a hiány pótlására a "falusi vegyes" chilimből.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2008) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2007) üzenetére


sisu2
tag

Voltak szelek rendesen nekem is hajtogatta a palánták szárát gyorsan karóhoz kötöttem ,de neked volt már egy nap égette csapatod is még jó hogy ennyit ültettél.

(#2009) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek annak a túlélői voltak. :) Most úgy áll a mérleg, hogy 4 ládával kezdtem, kb. 2 - 2.5 láda van még életben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2010) sisu2


sisu2
tag

Most nem kell locsolni :)

Amúgy bírják a chilik a napokig tartó esőt a szétázott földet ?

(#2011) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ami nem öl meg, az erősít! :D

Amúgy majd a jövő héten megmondom, de szerintem nem. Pár nap esőzés az még nem az, mikor áll a talajvíz a kertben 10 centi magasságban. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2012) escape


escape
aktív tag

Három hét után hazajöttem, és majdnem összeestem a látványtól. Holnap lövök képet. Gyalázatosak a palánták. :(

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2013) Osynho


Osynho
addikt

Nálam a teraszon eresz alatt vannak, így nagy bajuk nem lehet, de belassultak ebben a hideg időben. Még jó, hogy nem ültettem ki őket a végleges helyükre, mert a jégeső tuti odaverte volna őket. :( Nagyon jó lenne már vödörbe ültetnem őket, kinőtték a poharakat, de nem tudom mikor álljak neki. :(((

(#2014) sisu2 válasza Osynho (#2013) üzenetére


sisu2
tag

Nekem is kint vannak vödörben egy pár darab már 1 hónapja most jól szétáztak de olyan hideg nincs már jégeső meg nyáron is lehet.

(#2015) Osynho válasza sisu2 (#2014) üzenetére


Osynho
addikt

Ezért (is) építem a fóliasátrat. :D

(#2016) escape


escape
aktív tag

No hát ők lennének a betegek. Valakinek nincs ötlete, hogy mi lelhette őket? Megégtek?A vödrösökből kettő szinte biztosan kuka, a kiültetettek pedig egészen nagy százalékban túlélték azt a három hetet amíg távol voltam. Sajnos nem tudom mi történt velük időközben.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2017) Osynho válasza escape (#2016) üzenetére


Osynho
addikt

A vödrösek megégtek szerintem. Először kerültek erős napfényre? Egyáltalán nem biztos, hogy meghaltak, nekem is megégtek korábban, aztán nőttek szépen tovább, az új hajtások már ellenállóbbak az UV-re.

(#2018) escape válasza Osynho (#2017) üzenetére


escape
aktív tag

Voltak előtte napfénykúrán. Azonban az elmúlt heti erős napfény lehet, hogy betett nekik. Meglátjuk mi lesz belőlük.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2019) sisu2 válasza escape (#2016) üzenetére


sisu2
tag

Úgy néz ki megégtek ettől még lehet belőle paprika csak később .

(#2020) sisu2


sisu2
tag

Scotch Bonnet még nem olyan nagy és zöld is :)

[ Szerkesztve ]

(#2021) Osynho


Osynho
addikt

Reaper és 7 pod iskolások. :B Most már legyen nyár! :D

Ez a föld meglepően korrekt. Jó tőzeges, laza, nem áll össze, kevés szemét van benne. Remélem a srácoknak is ízlik majd. 700Ft a Tescoban, ha valaki keresné. :)

(#2022) bzoley válasza Osynho (#2021) üzenetére


bzoley
veterán

Rendesen bevödröztél :)
A hét közepétől remélhetőleg javulni fog az idő.

(#2023) Osynho válasza bzoley (#2022) üzenetére


Osynho
addikt

És még több, mint 100 vödröt meg kell csinálnom. :DDD Holnap megyek még egy karikát a boltba, egyszerre 5-6 zsáknál többet nem merek az autóba tenni, szépen lecsüccsen.

(#2024) sisu2 válasza Osynho (#2023) üzenetére


sisu2
tag

Mit csinálsz ennyi chilivel szósz lesz belőle ? :)

Nekem nagyon soknak tűnik 100+ tő .

(#2025) Osynho válasza sisu2 (#2024) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, szósz lesz. Persze, hogy rengeteg, a tavalyi mennyiség is sok volt, de fejlesztenem kellett. :) Ha már ültetek, legyen sok.

(#2026) Narancs válasza CPT.Pirk (#1947) üzenetére


Narancs
őstag

Szia!
Mire való a fekete fólia?

Beauty is pain

(#2027) CPT.Pirk válasza Narancs (#2026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megölni a növényeket... :D Elzárja a fényt, így a gaz nem nagyon fejlődik alatta. Elvileg. Aztán majd a nyárra megmondom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2028) Narancs válasza CPT.Pirk (#2027) üzenetére


Narancs
őstag

állat :C

Beauty is pain

(#2029) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Múltheti állapot:



Egyik orenge habamero, másik early jalapeno. Csak azt nem tudom melyik melyik :D Szerintem a nagyobb a jalapeno. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#2030) e=mc² válasza nelsonmanian (#2029) üzenetére


e=mc²
őstag

A karozottak nincsenek tul kozel egymashoz?

Ambulimax Provider

(#2031) bzoley válasza nelsonmanian (#2029) üzenetére


bzoley
veterán

Szép kert. A jalapeno levele hosszúkásabb, lándzsás mint maga a termés, a habanero levele inkább szív alakú, de tömzsibb. Általában a levél formája követi a termését.

[ Szerkesztve ]

(#2032) Jofi81 válasza nelsonmanian (#2029) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, a kicsi lesz a habanero, a nagy a jalapeno. Nekem is pont ez a két fajta van az ablakban.

(#2033) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Talán kicsit közel vannak, de csak ennyi helyem maradt mire a palántáim elkészültek. Kertészetben fólia alatt keltek a magok.
Tavaly ültettem először chilit, méghozzá mustard habanerot. 60 magból egy növény tudott kifejlődni, elkaptak valami betegséget. 3 paprika lett az eredménye de már annak is örültem.
Idén viszont jó termésre számítok :)

(#2034) sisu2 válasza nelsonmanian (#2033) üzenetére


sisu2
tag

60- magból 1 milyen betegség volt,? az durva.

(#2035) nelsonmanian válasza sisu2 (#2034) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Valami paradicsomvész vitte el őket, nem voltak csávázva a magok. Mondjuk a mostaniakat is ugyan onnan rendeltem, de ezekkel hálistennek nincs gond :)

(#2036) sisu2 válasza nelsonmanian (#2035) üzenetére


sisu2
tag

Hallottam én is ilyenről ,hogy a mag volt fertőzött ez nagyon rossz egy csomó munka meg minden kárba vész.

Nem lehetett permetezni ellene,?

[ Szerkesztve ]

(#2037) CPT.Pirk válasza nelsonmanian (#2035) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi ez a csávázás?

sisu2: ha pl. egy gyakori vírus fertőzést kapnak el a növények, azzal már semmit sem tudsz kezdeni. Legjobb gyorsan elégetni őket, mert jellemzően rovarok (atkák, tetvek) továbbterjesztik.

Narancs: állítólag úgy jó, ha be van takarva az egész szövet 2 centi földdel. Úgy nem tudja felkapni a szél, viszont a funkciója nem romlik. Majd jövőre...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2038) nelsonmanian válasza CPT.Pirk (#2037) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

(#2039) Osynho válasza nelsonmanian (#2029) üzenetére


Osynho
addikt

Szép! A földet hogy oldottad meg? A karózott paprikák alatt mintha másmilyen lenne, mint a többi alatt.

(#2040) nelsonmanian válasza Osynho (#2039) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Sima ásott föld egy kis marhatrágyával feltuningolva, de mindkettő alatt ugyan az van.

[ Szerkesztve ]

(#2041) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok

SOS-ben van valakinek most bármilyen féle durva paprika cucca eladó?
akár darált paprika akár őrölt paprika vagy szósz is jöhet
a lényeg hogy minimum moruga de ha van akkor reapert is szívesen vennék.

minden féle mód érdekel mert minden üzlet ki van fogyva már sajnos mindenből és gyenge cuccot nem veszek mert semeddig se tartanak.
jelenleg meg nincs pénzem USA-ból szószt rendelni mert 5alatt nem jön ki és idő mire ide ér :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2042) Narancs válasza TeeJay (#2041) üzenetére


Narancs
őstag

függő... ;]

Beauty is pain

(#2043) TeeJay válasza Narancs (#2042) üzenetére


TeeJay
félisten

5ezerért találtam Dave's Ghost pepper sauce-t és abban van paprika kivonat szóval veri a morugát is :D
azt hiszem inkább azt rendelek :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2044) Mika1227


Mika1227
őstag

Egyetlen egy termés maradt meg a Jalapeno-on a többi virág miután elnyílt lehull, mi lehet a gond?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2045) Osynho válasza Mika1227 (#2044) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem ilyen akkor volt, amikor nem kaptak elég tápanyagot.

(#2046) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2037) üzenetére


sisu2
tag

Levéltetvek ellen mit tanácsolsz ami jó virágzó paprikához is .

(#2047) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerencsére még nem kerültem ilyen helyzetbe, de elvileg ezek:

-erjesztett csalánlé, ez egyszerre rovarölő és levéltrágya is, csak kell neki egy 2 hét mire elkészül és azt hiszem nagyon büdös
-dohány lé, mikor már keményen barna a víz a kiázott (langyos vízben?) dohánytól, azzal kell permetezni, mert a nikotin az idegméreg a rovaroknak. Különösebben nem volt még szerencsém ezzel a módszerrel, de lehet a dohány fajtája is számít.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2048) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2047) üzenetére


sisu2
tag

Köszi ezt a neem olajat használtam de nem jött be .igaz nincs sok tetű olyan 5-8 db .

(#2049) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2048) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor még szerencséd van, azokat kézzel el tudod pusztítani egy szalvétával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2050) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2049) üzenetére


sisu2
tag

Így csináltam csak attól félek jönnek többen is :)

(#2051) Osynho válasza sisu2 (#2050) üzenetére


Osynho
addikt

Sajnos teleltetés közben ellepték az enyémeket is a mocskok. Azonnal agyon kell nyomni őket, ha észreveszi az ember, csak sajnos 1-2 nap alatt ellepik a növényt és a friss hajtásokat eszik. :((( Én próbáltam nikotinos vizet, 2 féle bio szert (az egyik szétmarta a friss hajtásokat), visszametszettem a fertőzött részeket. Aztán több heti szenvedés után kénytelen voltam spilannal bepermetezni őket. Na, az gyakorlatilag azonnal kinyírta mindet.

[ Szerkesztve ]

(#2052) CPT.Pirk válasza Osynho (#2051) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is így jártam, csak a fene tudja, hogy mennyi idő alatt bomlanak le ezek a szerek, meg nagyon nehéz ilyen kis mennyiséghez adagolni a cuccost. Szerencsémre éppen nem volt se termés, se virág az érintett töveken. Viszont két este lekezeltem vele a növényt, aztán végleg megpusztult az összes dög.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2053) Anathema67 válasza TeeJay (#2043) üzenetére


Anathema67
tag

Csak akkor veri a Morugat ha Carolina Reaperből lészült.

(#2054) sisu2 válasza Osynho (#2051) üzenetére


sisu2
tag

Most vettem mospilant aztán meglátom csak nehéz lesz keverni kis adagot érdekes a nagyobbakon amin termés is van nincs tetű csak a kisebbeken és azon is a tetején ahol a friss hajtások vannak.

Actarát már nem adnak ki II kategóriás lett.

[ Szerkesztve ]

(#2055) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Valami készül :)

[ Szerkesztve ]

(#2056) sisu2 válasza nelsonmanian (#2055) üzenetére


sisu2
tag

Ez olyan Jalapeno forma :)

(#2057) TeeJay válasza Anathema67 (#2053) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogy nem :U
otthoni szószomtól sírni is tudtam míg a darált moruga meg sem hatott...
sárréti chilifarmtól vettem illetve egy pesti rutinos termelőtől morugát és hát el tudnék képzelni erősebbet is
az otthoni szószom valami 180ezer SHU értékű de mivel van benne chili kivonat így 5x jobban csíp mint a sima darált moruga.
na most képzeld el ebből rendelek Ghost pepper alapú és szintén chili kivonattal turbózott változatot
ami már Insane ++ kategória a gyártónál is :D (10++ skálán)
800ezer körüli SHU értéket írnak rá tehát masszív lesz :D
no ebből szoktam egy cseppet rakni kajára és másnap kiadós WC szeánsz fogad :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2058) Anathema67 válasza TeeJay (#2057) üzenetére


Anathema67
tag

Akkor az a szósz nem tisztán morugából készült...
Az őrölt morugám erősségben leveri bármelyik fantázianevű szószt

(#2059) sisu2


sisu2
tag

Nem lehet Chilli Focus - t kapni levetették az összeset a polcokról mert nem volt rajta magyar nyelvű használati utasítás.

(#2060) dkpisti válasza TeeJay (#2057) üzenetére


dkpisti
tag

Rendelt (pepperseeds.eu)-ról mag Satan's Kiss
Írod már tavaly óta hogy minden gyenge stb ültess sajátot és meglátod ... :C

[ Szerkesztve ]

(#2061) CPT.Pirk válasza dkpisti (#2060) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálunk volt egy kolléga, aki állítása szerint gázspray-t nyomott a kajájára, aztán mégis mikor ráharapott a chilimre a cégnél, akkor keményen meglepődött és csak annyit tudott mondani, hogy b+ ez k. erős! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2062) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2061) üzenetére


sisu2
tag

Nálunk van egy kolléga azt mondja ezek nem is erősek simán megeszik egy Jolokiát igaz még nem próbálta de állítólag cseresznye paprikából 15-20 db meg tud enni egy kajához mondtam neki egyen meg egy Scorpiont azt mondta simán nem olyan erős az már alig várom ,hogy beérjen valami durva chilim és jól megszívassam :))

(#2063) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2062) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha igazán ki akarsz valakivel szúrni, akkor szárított formában add neki oda, úgy még erősebb a chili! :D

Mondjuk az is nagyon jó, mikor lédús paprikára harapsz rá, és pont hátra spriccel a torokba a jó kis kapszlicin, az remek tud lenni! :K

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2064) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2063) üzenetére


sisu2
tag

Szárítottat adtam neki simán megette :)

(#2065) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2064) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kajában, vagy szájban? Mert egy kis nedvesség kell hozzá, hogy beüssön, de akkor odaver.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2066) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2065) üzenetére


sisu2
tag

Én kajában ettem jól szétázott ő meg kenyérrel szalonnával, nem tudom milyen fajta Angliábol kaptam kicsi piros.

(#2067) TeeJay válasza dkpisti (#2060) üzenetére


TeeJay
félisten

vettem már pár üveg Moruga Red paprikát és nem igen hatott meg sajnos, pedig állítólag az a 2. legerősebb a Reaper után, mégis egy 180ezres chili szósz amiben ott van az összetevők közt hogy "hot pepper extract" azaz csípős paprika kivonat, mégis 10x úgy fájt és attól bekönnyeztem.
ugyanezen szósz 5x erősebb változatát tervezem megrendelni
a mostani 150ml-es 2évig kitartott olyan kevés kell csak belőle :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2068) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2065) üzenetére


sisu2
tag

ezt kaptam nem olyan durva de azért erős.

[ Szerkesztve ]

(#2069) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2068) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ugye ezt nem tudod, hogy milyen volt nyersen?

Kaptam ilyesmit rokonoktól, nyersen átlagos, kellemesen erős volt szerintük, szárazon meg néhány példány annyira erős lett, hogy a levesben az 1*1cm-es darabját ki kellett rakni a tálból, mert már nem lehetett megenni a levest, pedig viszonylag jól bírom az erőset. :D

A saját "Tamási rettenetes" chilimnél is hasonló tapasztalataim voltak, az nyersen is jó erős, de a szárított formája igen kemény lett. Meg az edénynek amiben voltak, annak nagyon jó piros paprika illata!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2070) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2069) üzenetére


sisu2
tag

Nem tudom így kaptam gyári csomagolásban Angliából.

"Tamási rettenetes" :)

(#2071) Anathema67 válasza TeeJay (#2067) üzenetére


Anathema67
tag

Amit Moruga Redként vettél az tuti más volt, mondhatom úgy is hogy becsaptak!!! A tiszta Moruga megfektetett volna ha 150ml "valami" 2évig kitartott.
Minek kell egy szószba paprika kivonat??? Elég bele a paprika is :)
Idén csinálni fogok tiszta szószokat. Nem 80% Kápia + valami erős lesz benne hanem tisztán Reaper, Moruga, 7Pod, Naga, Jolokia...

(#2072) sisu2


sisu2
tag

Az durva tisztán csak Moruga általában hígítani szokták valamivel kápia ,paradicsom ,répa.de lehet TeeJay megeszi azt is :)

[ Szerkesztve ]

(#2073) bzoley válasza sisu2 (#2072) üzenetére


bzoley
veterán

Áá, csak húzná a száját, hogy kéne valami erősebb :)

(#2074) CPT.Pirk válasza Anathema67 (#2071) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tisztán Jolokia mi... Na még az kéne. :DDD Ismerős vett belőle port, tett a kajájára, és betolta. Aztán 1 hétig problémái voltak, mert szó szerint sebesre marta odalent... ;]

A pokol pistában pl. 98% körül van a nem chili aránya a Jolokia mellett, az azért elmond valamit róla. ;]

Persze én bízom TeeJeyben, egyszer majd csak megtalálja a maga kriptonitját. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2075) Osynho


Osynho
addikt

Csak jolokiából főzök szószt (illetve különböző habanerokból külön-külön), idén reaper is lesz. Annyi ecetet teszek hozzá, hogy kifolyjon az üvegből + kis só. Nincs értelme hígítani mással, szerintem

(#2076) somasz


somasz
addikt

Legjobb szószrecepteket, trükköket, praktikákat meg tudjátok osztani? Mibe rakjátok el? Honnan szerzitek be a tárolót, főzitek-e, stb.?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2077) TeeJay válasza Anathema67 (#2071) üzenetére


TeeJay
félisten

aha ja akkor a sárréti chilifarm átver... Csernobil és Nyelvterpesz cuccot is vettem tőlük, utóbbit másnap eladtam egy csaj haveromnak mert nekem nem volt csípős, és helyette vettem a Csernobilt és az is 1hét alatt elfogyott mert kiskanállal ettem hogy valamit érezzek. a paprika kivonatos szószból 1 csepp és vad csuklás meg könnyezés. na szerintem pont ezért raknak bele kivonatot :D
a másik Moruga amit meg vettem kispesti termelőtől van aki 8éve csinálja otthon :K

CPT : februárban voltunk kint párommal a városligetben halfesztiválon, ott volt a Pokolpista termelője most már Chilion néven, mondtam hogy adjanak nekünk kóstolót a legdurvább szószból, vastagon tegyen a tortilla-ra, aztán mikor látta a srác hogy párom és én is lazán berágtuk akkor lepődött meg mert elmondása szerint a többi ember haldoklik kb. mi meg mondtuk hogy nem is érezzük annyira gyenge, aztán persze elmondtam hogy min tanultuk a chilit megszokni és hogy Reaper alatt esélye sincs nálunk, de inkább külföldi tuning szószokat vennék ami tényleg megkínoz.
sajnos a sima chili már semmi egy olyan embernek aki evett kivonattal tuningolt szószt :D

elvileg ha összejön a pénz ebay-es vásárlásra akkor nyártól meglesz a Dave' Ghost Pepper Sauce
az gyenge 800ezer körüli és elég fájdalmas lesz, de még tervezek egy Blair's Ultra Death szószt is szerezni ami szintén ilyen combos kb.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2078) Anathema67 válasza TeeJay (#2077) üzenetére


Anathema67
tag

Hatalmas a szöveg. Küldök kóstolásra Moruga Yellow őrleményt ( por alakú ) csak készíts videót a fejleményekről.

[ Szerkesztve ]

(#2079) somasz válasza Anathema67 (#2078) üzenetére


somasz
addikt

de várom :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2080) escape


escape
aktív tag

Hát srácok, azt hiszem erre a szezonra nekem ennyi volt a paprika biznisz, az összes palántám megdöglött. Nektek sok sikert :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2081) somasz válasza escape (#2080) üzenetére


somasz
addikt

Ha jársz Budapesten, szívesen adok ingyér pár Habanero Peach palántát, ha hagynak az ismerősök, barátok.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2082) escape válasza somasz (#2081) üzenetére


escape
aktív tag

Köszönöm a felajánlást, de az elkövetkezendő tíz évben nem tervezek arrafelé menni. :R Talán panelban megpróbálkozom még 4-5 habaneroval, úgyis megürült egy szoba, de sok esélyt nem adok neki.

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2083) sisu2 válasza escape (#2080) üzenetére


sisu2
tag

Az nem jó nekem sem az igazi sok nem virágzik még, betegségek meg minden sajnálom ami veled történt jövőre azért ültetsz gondolom.

(#2084) TeeJay válasza Anathema67 (#2078) üzenetére


TeeJay
félisten

mikor leszel pesten? én meg majd adok chipsre neked ilyen spéci szószt és lehet világítani fog a füled is...
hétvégén is megkínáltam egy chili fanatikus ismerőst, előadta hogy ő mennyire bírja a chilit
hát belenyalt egy cseppbe és olyanokat csuklott meg könnyezett hogy nem merte bevallani mocskosul csípi a száját :D tudom elhiszem te faszát termelsz, a sárréti chilifarm is biztos kiváló munkát végez, vettem is a termékükből, de nálam valamiért a sima darált chili elbukott mert nem erős annyira amennyire én szeretném.
1hét alatt elfogyott a legdurvább szószuk ami tiszta moruga, szóval nekem attól erősebb kell.

de mondom amint sikerült ebay-ről megkapnom a kivonattal tuningolt szószt összehozhatunk egy kóstolót és legalább elhiszitek végre hogy melyiket lehet gyilkosabbnak érezni kóstolás alapján :R
nem az SHU érték számít, ezt már megtanultam :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2085) Anathema67 válasza TeeJay (#2084) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi, én csak úgy bírom a csípőset mint egy átlag ember. Egy friss negyed Morugától meg akartam halni...

(#2086) TeeJay válasza Anathema67 (#2085) üzenetére


TeeJay
félisten

ja hogy szósszal még nincs tapasztalatod és a moruga is gyilkos neked.
hmmm akkor pláne ajánlanám hogy 1x ha pesten jársz egyeztessünk és kóstold meg
hidd el sokan hülyének néztek de én kóstoltam már darált morugát két termelőtől is
és itthon meg 2év alatt fogyasztottam el a Dave's Insanity Sauce-t és biza utóbbitól csuklás és könnyezés is könnyen összejön úgy lángol az ember torka, ráadásul kifelé is gyilkosabb. a chili kivonat miatt van ez nyakamat rá.
idén pont a Reapert szeretném megkóstolni mármint termést vagy darálva hogy tudjam mi a legkeményebb chili ami terem (tudom van azóta még durvább is a death strain de az csak jövőre lesz elérhető talán) aztán meg rendelek két durva szószt és összevetem velük.

aki ízeket szereti annak értelem szerűen a chili paprika jön be, nem tagadom finom is, nagyon izgalmas íze van, aki meg a gyilkos csípést szereti mint én is annak kapszaicin kivonatos szósz való
vagy bátrabbaknak tiszta kapszaicin kivonat

itt a 2millió felettiek már elég szépek lehetnek abból kiindulva hogy az Insanity Sauce-om gyenge 180ezres hivatalosan és jobban fáj mint egy darált moruga ami kb. 10x erősebbnek kellene hogy legyen

[link]

egyébként az angliai chilibugs ebay oldalról lehet rendelni finom dolgokat :D
[ezt néztem ki]

itt az oldaluk
[link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2087) Anathema67 válasza TeeJay (#2086) üzenetére


Anathema67
tag

Ok, nyár végére megbeszélhetünk egy találkozót. Viszem majd az idei kemény fiúkat. Reaper, a mag Ed Currietől van, úgyhogy nevezhetjük autentikusnak :) Több fajta a következőkből: Moruga, 7Pod, Naga...
Egyébként az erősség még egy bokron is más-más. Lehet valami extra gyengét fogtál ki :)

A Moruga örleményem nekem nagyon erős. Ha kinyitom az üveget amiben tárolom kb. 1 perc múlva már csipi az államat és az orromat...

(#2088) Narancs


Narancs
őstag

Most veri el a jég a palántáimat :O

Beauty is pain

(#2089) sisu2 válasza TeeJay (#2086) üzenetére


sisu2
tag

Ezek már nagyon durva szószok több százszor erősebbek mint egy Jalapeno ezeket nem sokan bírják az biztos.

Narancs:
Durván esik de még jég nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#2090) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Nemsoká lehet kóstolni, ha ilyen jó idő marad :)

[ Szerkesztve ]

(#2091) sisu2


sisu2
tag

Most már jég is van nekem is szétmentek a paprikáim :F

(#2092) bzoley válasza Narancs (#2088) üzenetére


bzoley
veterán

Részvétem. Nem rég értem haza, kimenni még nem tudtam. Felhőszakadás, gyenge apróbb jéggel, talán nem okozott nagy kárt, mintha fólia is egyben lenne még. Később körülnézek.

(#2093) Thrawn


Thrawn
félisten

Erre meg csak a hőség van, eső egy csepp se. Mondjuk ha jeget hoz akkor ne is jöjjön erre, inkább locsolok :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2094) Narancs


Narancs
őstag

Huhh szerencsére megúszta az ültetvény. Pár palánta elfeküdt, de ennyi. :)

Beauty is pain

(#2095) sisu2


sisu2
tag

Van egy pár Orange Habanero amin nincs semmi virágkezdemény ,bimbó csak nagy levelek olyan tenyérnyi 50 cm magasak biztos rossz volt a mag nem tudom, mit csináljak vele mert ezen nem lesz semmi csak foglalja nekem itt a helyet.

(#2096) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2095) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem a mag rossz, ilyen fajta. Egyszer terem, aztán jó ideig kuss van. Az enyémek is így voltak, egy szem virág nem jött rajtuk az utóbbi 5 hónapban. Most ki lettek ültetve, mint utolsó esély, mert ősszel már nem fogom beszedni őket.

Haver egyik ilyen töve meg képes volt produkálni 1 szem termést kb. fél év alatt. :) Mondjuk neki voltak eleve kiültetett tövei ebből, azok azért teremtek jól.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2097) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2096) üzenetére


sisu2
tag

Érdekes mert Februárban ültettem szépek meg minden de nincs rajta csak levél és nem is úgy néz ki ,hogy hamarosan lesz rajta virág :)

Van White Habanero meg Chocolate Habanero magom de akitől vettem azt mondta nem ajánlja mert nehéz termeszteni lehet azokkal is szívni fogok jövőre.

(#2098) bzoley


bzoley
veterán

A tegnapi kiadós zuhany mellett(amiben szerencsére minimális volt a veszteség) eszembe sem jutott, hogy a fóliában lévő csiliket nem érte az eső. Mire hazaértem, már szinte a földön csúsztak:)
Locsolás után már kezdenek kicsit magukhoz térni. Egy nap kimarad, egyből kétségbe esnek.

(#2099) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2097) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem érdemes sokat tökölni vele. Oké, elég erős meg narancs illatú a termése, de nem valami finom és olyan furcsát büfizik utána az ember... :D

Ültesd ki, ha akar teremni valamit akkor majd fog, egyébként meg inkább tarts olyan chiliket, amik teremnek is. Az én "Tamási rettenetes" chilijeim folyamatosan teremtek még úgy is, hogy már egy éve betegséggel küzdöttek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2100) sisu2 válasza bzoley (#2098) üzenetére


sisu2
tag

Minden nap locsolni szoktad?
Most elég meleg volt mondjuk nekem amik bent vannak a melóhelyemen pénteken van locsolva aztán csak hétfőn.

CPT.Pirk: Remélem lesz azért más fajta termésem a Scotch Bonnet az nagyon terem állítólag hasonló a Habanerohoz.

[ Szerkesztve ]

(#2101) bzoley válasza sisu2 (#2100) üzenetére


bzoley
veterán

Muszáj locsolni. Amíg kicsik voltak, és benn voltak a házban, heti két-három minimális locsolás elég volt. Most a brigád fele a fóliában van, és vödörben. Ha nem kapnak naponta legalább egy fél liter vizet, teljesen elfonnyadnak. Van, hogy még az is kevés.

Más:
Összeütöttem egy marék jalapeno popperst. Semmi pepecs, jalapeno félbe vágva, kibelezve, sajttal megtöltve, bacon-nel betekerve, és pirosra sütve. Gyerekek, ez valami mesés nassolni való. Egy baj van vele, nagyon kevés lett. És egyelőre fogytán van a nyersanyag is, de ebből rendszert kell csinálni:)

(#2102) Jofi81 válasza CPT.Pirk (#2096) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem tavaly a 3 tő Orange Habanero folyamatosan termett nyártól ősz végéig, valami nálad nem lehetett rendben akkor.

(#2103) CPT.Pirk válasza Jofi81 (#2102) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csak nálam. Azok virágoztak és termettek, amik a szabadban voltak, de közben egész furcsán elbokrosodtak. A cserépben lévők meg magas, egyenes növésűek lettek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2104) bzoley válasza CPT.Pirk (#2103) üzenetére


bzoley
veterán

Tavaly a legtöbb habanerom "megbokrosodott", nem is lett rajtuk termés, idővel kidobtam őket. Egy maradt egészséges, az termett szépen. Idén csak másfél moruga van kiültetve, azokon egyelőre nem látom bokrosodás nyomát(az új levelek kicsit szért furák). Tavasszal amivel csak lehetett, fertőtlenítettem a földet, meg kiültetéskor is szórtam egy kis Dithane-t a földbe. A vödrösök meg csak nem kapnak el semmit.

(#2105) Jofi81 válasza CPT.Pirk (#2103) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálam balkonládában voltak az ablakban. Annyi termést hoztak, hogy tudtam csinálni 2 üveg szószt, habanero olajat egy tepsi sült habaneroból, megettem belőle jó párat és egy zacskónyit szétosztogattam a kollégáim között. De akkor lehet, hogy csak nálam vált be ennyire ez a fajta, meglátjuk, idén mi lesz belőle.

(#2106) sisu2 válasza bzoley (#2101) üzenetére


sisu2
tag

Mekkorára nő meg a jalapeno termése 5-8 cm olvastam kíváncsi vagyok majd leírom miért.

Jofi81. Nekem is van habanero ami bokros és van ami egyenes hosszú, hatalmas levelekkel de nem akar teremni pedig már 4 hónapja ültettem.

[ Szerkesztve ]

(#2107) CPT.Pirk válasza Jofi81 (#2105) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az orange fajta habanero? Maga az a furcsa narancsos íz nektek tetszik?

bzoley: betegnek nem néztek ki, de eléggé más zöld árnyalatúak lettek, mint a cserepes verziók.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2108) Osynho


Osynho
addikt

Érdekességképpen, múlt hétvégén voltam Ausztriában egy BBQ fesztiválon és az egyik stand kínálatából végigkóstoltam a komolyabb szószokat. Ők voltak azok, jó a videójuk. Jó a dizájn, több érdekes, sok összetevőből álló szószt kínálnak, bár én inkább a minimalista receptek híve vagyok. A legdurvább az end of sanity nevű, reaperből készült termék. Az íze nagyon tetszett, de azért nem haltam meg tőle (persze akkor nem voltam ekkora jani :DDD ). 51% a paprika benne, ha jól emlékszem. Meglepő módon nem azonnal, hanem 10-20 másodperc múlva, a torkomban jött a komolyabb égés.

Az ültetvényem nem nő olyan ütemben, ahogy szeretném, pedig reméltem, a jó idő miatt beindulnak. :( Holnap tápozok egyet. :U

(#2109) bzoley válasza sisu2 (#2106) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, 6-8cm körül. Ideális esetben 8cm körül.

(#2110) coyote4


coyote4
újonc

Sziasztok! Tudom h már volt szó róla(végig olvastam a topicot) csak már nem találom hogy hol, hogy mivel lehetne csökkenteni a chiliken(naga jolokia) a virág eldobálás arányait? Egyetlen 2 tövön fejlődik paprika a többi csak virágzik egy hónapja. Egyébként panelszobás termesztőcske vagyok.

(#2111) Jofi81 válasza CPT.Pirk (#2107) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, Orange Habanero. Nekem bejön az íze, pont azért, mert olyan gyümölcsös, nem hasonlít más paprikákhoz.

(#2112) CPT.Pirk válasza Jofi81 (#2111) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ez nem az. :N


Az oragne habanero az eleve narancssárga színű.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2113) pepe091 válasza CPT.Pirk (#2112) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Amit Jofi linkelt, az is narancssárga... :)

(#2114) TeeJay


TeeJay
félisten

hamarosan már jönnek az első termések jól látom?
ki Budapesti itt aki termel Morugát és/vagy Reapert is?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2115) CPT.Pirk válasza pepe091 (#2113) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán hasonlít egymásra a két szín. :F Az összes tő oh amit láttam, az olyan volt, mint amit linkeltem. Lehet az övé nem teljesen "fajtiszta"?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2116) huoc válasza CPT.Pirk (#2115) üzenetére


huoc
csendes tag

az egyik árnyékban van, a másikat süti a nap :)

(#2117) pepe091 válasza CPT.Pirk (#2115) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem csak nem volt elég fény, amikor a kép készült és sötétebbnek látszik. De ha megnyitod a képet, és belenagyítasz, látszik, hogy narancssárga.

(#2118) CPT.Pirk válasza pepe091 (#2117) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet. Mondjuk a nálunk termett oh-k amúgy kicsit rücskösebb termést produkáltak, mint az én képemen lévők.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2119) Anathema67 válasza CPT.Pirk (#2118) üzenetére


Anathema67
tag

Az egyik Peach a másik Orange

(#2120) Jofi81 válasza CPT.Pirk (#2112) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez is narancssárga, csak itt éppen nem süti a nap. :) De itt talán jobban látszik:

(#2121) sisu2 válasza bzoley (#2109) üzenetére


sisu2
tag

Azért kérdeztem mert ültettem 15 tő Jalapenot egyszerre ugyanaz a mag és általában most 5 cm a termés de van egy tő ami sokkal nagyobb vastagabb a termés pedig 1 héttel később jött mint a többi már 7 cm de maga a növény is erősebb magasabb lehet valami más fajta Jalapeno (Giant)

(#2122) CPT.Pirk válasza Jofi81 (#2120) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jaja. Viszont egy kicsit más a mienkhez képest, azoknak a termései nem ilyen simák kívülről. Mondjuk nálunk már több generációs magokról van szó, szóval az is ronthatott a képen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2123) Jofi81 válasza CPT.Pirk (#2122) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor az lehet, nálam első ültetés volt, mindegyik sima felületű.

(#2124) bzoley válasza sisu2 (#2121) üzenetére


bzoley
veterán

Talán csak az az egy valamiért jobban érzi magát. A többieknek esetleg meg még túl korai, de az időjárástól is függhet. Voltak nekem is kisebbek, sőt egész kicsik is. Tavaly, amit egy kisebb cserépbe ültettem, azokon az összes kisebb volt a többinél.

(#2125) Apollyon válasza sisu2 (#2095) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Van egy pár Orange Habanero amin nincs semmi virágkezdemény ,bimbó csak nagy levelek"

Idén én nem ültettem ilyen különlegességeket, mert lusta voltam, szóval inkább read only vagyok .D Viszont érdekes hogy ilyen van, mármint hogy ültetsz, gondozod meg minden aztán nem terem semmi, még virág se.

De ahogy olvasom, inkább ezekkel az egzotikus fajtákkal van ez, a jalapeño viszont szinte mindenkinél erősebb, jobban nő stb. Ezek szerint ez egy kiforrottabb, jobb genetikájú fajta lenne akkor?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2126) bzoley válasza Apollyon (#2125) üzenetére


bzoley
veterán

A habanero, és a jalapeno más-más fajhoz tartozik. Előbbi a capsicum chinense, míg a másik a capsicum annuum fajhoz(kvázi közönséges paprika). Talán azért tűnhet problémásabbnak, mert az itthoni klíma már lényegesen eltér az ideálistól.

(#2127) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Addig szidtam az orange habanero-t, míg az említett tövek egyikén már termés van, egy hete ültette ki mamám a kertbe. Csak noszogatni kellett egy kicsit! :D

Amúgy még egy jó hónap kell mire az itteni viharvert dolgaim rendesen mutatnak valamit, de az egyik mindössze 10 centis paprikámon már lóg egy 5 centis termés, azt hiszem Golden Cheyene lesz. Holnap teszek majd képeket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2128) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2127) üzenetére


sisu2
tag

Kép jöhet, akkor jó ez a Matcha tea. :D

Mikor ültetted?

[ Szerkesztve ]

(#2129) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2128) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A habikat tavaly nyáron, vagy maximum tavasszal, de eddig még termést nem produkáltak. :D Mondjuk nem volt túl sok földjük, de azért valamit villanthattak volna. Érdekes, a haver tövei is csak a szabadban teremtek jól. Úgy látszik, ezek szeretik a kint létet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2130) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2129) üzenetére


sisu2
tag

Akkor várok még velük jövőre ha megmarad kiültetem csak nem erre számítottam :)

(#2131) Narancs


Narancs
őstag

Szerintetek ez mi lehet? Olyan, mintha hólyagos lenne a levél, már az ültetvény negyede ilyen :(

Beauty is pain

(#2132) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember


Rákosi elvtárs se tudna jobban beállított képet csinálni! :D

És egy kép arról, hogy nem szabad feladni! Ez is az egyike a derékba tört töveknek.

Narancs: a kis fekete pöttyök a levél száránál nem tetvek? Amúgy nem ismerős a dolog, nem láttam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2133) sisu2 válasza Narancs (#2131) üzenetére


sisu2
tag

Torz leveleid vannak az lehet tetű nézd meg a levélek fonákját aprólékosan.

Nekem is torz leveleim voltak de nem láttam semmit aztán lepermeteztem és utánna láttam , hogy volt rajta tetű és egy nyugati virágtripsz is :) de csak 45 X nagyításban.

(#2134) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Alakulnak a Jalapenok :)

(#2135) TeeJay


TeeJay
félisten

megérkezett a méreg postán :)

szóljatok srácok amint lesz beérett Moruga Red és Carolina Reaper aztán lebeszélhetnénk egy kóstoló találkozót és én is viszem a szószomat hogy a paprika kontra chilikivonatos szósz összevetést mások is átéljék. persze ha Reaper ölni fog engem akkor veszek is belőle illetve bátraknak viszek majd tiszta kapszaicin kivonatot is mert rendelek még Angliából a Chilibugs-tól

amúgy megkóstoltam ezt a Ghost Pepper szószt és hú 15percig össze volt szűkűlve a torkom
és könnyeztem meg folyt az orrom... na a Moruga sosem érte el ezt az erőt és tényleg csak 1 csepp kellett semmi egyéb :R

veszek egy zacskó chipset vagy tortilla-t és mehet a kóstolás a termesztett darált őrült chili fegyverekből :)
kíváncsi leszek a tiszta kapszaicint ki meri majd bevállalni :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2136) sisu2 válasza TeeJay (#2135) üzenetére


sisu2
tag

Melyik tiszta 16 millás :)

Nekem elég a 300 000 -400 000 paprika is .

140gr akkor ez elég neked 2 hétig.

[link] itt simán befalta

[ Szerkesztve ]

(#2137) CPT.Pirk válasza TeeJay (#2135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na csak meglett az a kriptonit... :D

Majd más is össze lesz szűkülve 15 percig holnap? Hmmm... ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2138) TeeJay válasza CPT.Pirk (#2137) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább úgy fogalmazok hogy ezt már érzem :)
persze már sasoltam hogy melyik kivonatot rendeljem amik 6-8milliósak mert ez a Ghost Pepper szósz "csak" 750ezres SHU értékre és lehetne még erősebb ettől is :D

itt a lista a tuti cuccokról :D
[link]

ezzel szemezek :D
MAD DOG 357 - SILVER COLLECTOR'S EDITION
6milliós kivonattal tuningolták igaz kissé borsos az ára de ha csíp mint a fene akkor megéri
addig jó a Ghost pepper is mert egy csepp és az is marja a torkot
amúgy mivel torokfájós szoktam lenni néha azért van tartva a chili is :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2139) sisu2


sisu2
tag

Nincs valami jó idő, meddig szoktátok tápozni a chiliket olyat hallottam szeptember végéig lehet . :)

(#2140) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy hét elteltével már két zöld chilim van és két kis orange habanerom. Alakul ez, és még a szőke dinnyém is megindult. :)

sisu2:
Lakásban tartottat? Én folyamatosan adom nekik a zöld tea port, heti egyszer. Teremnek is folyamatosan. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2141) Anathema67


Anathema67
tag

A terasz projekt, 24 fajta chili:

7Pod:

Locato:

(#2142) sisu2 válasza Anathema67 (#2141) üzenetére


sisu2
tag

Az igen nem semmi, mekkora cserepekben vannak?

(#2143) CPT.Pirk válasza Anathema67 (#2141) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szépek! Milyenek?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2144) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Ennyi fajta chili nem porozza be egymást?
Arra gondolok, pl ha az erős meg a nem erős paprika egymáshoz közel van ültetve akkor az erős nem lesz erős a nem erős meg az lesz.

Milyen fajták?

(#2145) Anathema67 válasza CPT.Pirk (#2143) üzenetére


Anathema67
tag

Rosszul emlékeztem, 29 fajta

Carolina Reaper
Fatalii Gourmet Jigsaw
Moruga Scorpion Red
Moruga Scorpion Chocolate
Moruga Scorpion Yellow
Moruga Butch T.
7 Pod Brown / Douglah
7 Pod Caramel
7 Pod Burgundy
7 Pod
Naga Viper
Naga Morich
Naga Jolokia
Habanero Peach
Habanero Hot Lemon
Habanero Red Mayan
Panambi
Naranga
Quintisho
Pequante
Locato
Cheiro Roxa
Black Hungarian
Krishna Jolokia
Jamaican Red
Jalapeno TAM
Sudane

A két különlegesség:
Capsicum galapagoense
Capsicum eximium

12literes vödrökben van nagy részük, pár db cserépben, azok kb. 10literesek.

A keresztporzást el lehet kerülni ha kb. 3km-es védőtávolságot tartasz a fajták között. Természetesen ezen belül más sem termeszthet egyéb fajtát :)
Szóval eddig nem okozott problémát. A lényeg az hogy mindig a fajtajellemzőket mutató paprikákból kell magot fogni. Magyarul szelektálni kell.

(#2146) CPT.Pirk válasza Anathema67 (#2145) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem meg ilyen szép, oszlopos tövek lettek most az itthon tartottak:

:)

A többiek szabad földben sokkal bokrosabbak.
Ezek egyike Tabasco, a másik az Purple Cheyenne, a harmadik meg a Tamási rettenetes. Csak azt nem tudom, hogy melyik melyik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2147) sisu2 válasza Anathema67 (#2145) üzenetére


sisu2
tag

A nagák nagyon komolyak Dorset naga nincs. :)

(#2148) Anathema67 válasza sisu2 (#2147) üzenetére


Anathema67
tag

Dorset Naga másik neve a Naga Morich.

(#2149) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Milyen egy teljesen érett jalapeno?
Az előbb levettem egy szép sötét zöld 7-8 centis paprikát, felvágtam de még kicsit keménynek tűnik a húsa.
Viszont finom erős :)

Bevált szószrecepteket is várok! :)

[ Szerkesztve ]

(#2150) bzoley válasza nelsonmanian (#2149) üzenetére


bzoley
veterán

A teljesen érett az piros. Amikor már ehetőnek tekinthető, akkor ugyan még zöld, de kívülről tele van "csíkokkal". De kemény, roppanós fajta.
Itt jól megfigyelhető.

[ Szerkesztve ]

(#2151) load


load
csendes tag

Sziasztok! Idén vágtam bele először a 'paprikázásba' (Aji Pinneaple, Chocholate Habanero). Visszaolvastam ezt a topic-ot viszonylag sokáig, de nem találtam ezekhez a paprikákhoz bevált, kipróbált recepteket. Pl. ami érdekelne konkrétan, szárítást hogyan illetve erős pistához hasonló krémet hogyan lehet készíteni?! Köszönöm előre is!!

(#2152) escape válasza load (#2151) üzenetére


escape
aktív tag

Szárítást én úgy oldottam meg, hogy nyolcadoltam a paprikákat keresztbe hosszába, majd pár hétig száradt télen a radiátoron. Amikor már száraz és törékeny volt, akkor ledaráltam.
Krémet egyszerűbb, csak ledarálod a paprikákat, teszel bele egy kis sót/egyéb neked tetsző fűszert, és hogy elálljon nátrium-benzoátot.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2153) sisu2 válasza escape (#2152) üzenetére


sisu2
tag

Ezzel a szárítással sokan befürödtek nem száradt ki hanem megpenészedett persze ők nem darabolták főleg vastag húsú fajtáknál fordult elő .

Akkor gyümölcsaszaló nélkül is lehet szárítani :) .

(#2154) CPT.Pirk válasza sisu2 (#2153) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, pont így jártam az Orange Habaneroval. Viszont pl. a vékony piros chilim nagyon jól szárad.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2155) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2154) üzenetére


sisu2
tag

Nekem is Habaneroval mondta egy ismerősöm pedig mintha láttam volna már szárítva de az is félbe volt vágva .

(#2156) Mika1227


Mika1227
őstag

A Jalapenom hoz egy termést aztán a többi virág leeseik és a növény se nő tovább. A többi paprikámmal nincs ilyen gond (serrano, sudane, ocal). Mi lehet a gond?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2157) sisu2 válasza Mika1227 (#2156) üzenetére


sisu2
tag

Nem lehet hogy nem porzódtak be a virágok azért esik le .

Tápot adsz neki?

(#2158) Mika1227 válasza sisu2 (#2157) üzenetére


Mika1227
őstag

Nem tudom, nem kaptak de a többivel nincs ilyen gond.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2159) huoc válasza sisu2 (#2155) üzenetére


huoc
csendes tag

nekem paradicsom szárítással kapcsolatban van tapasztalatom. lehetőleg napon és nagyon jó szellőzés mellett érdemes szárítani. darabolni mindeképp kell, mert a héján keresztül csak nagyon lassan távozik a nedvesség. a paradicsomot (esetleg a nagyon vastag húsú paprikát is :F ) még érdemes finoman kinyomkodni is. ha csak lakásban megoldható és nem sajnál az ember pár forintot áramra, viszont biztosra akar menni penész ellen, jó ventillátorral is megsegíteni. szúnyoghálóra lehet teríteni, vagy felfűzni madzagra, hogy minden oldalról jól tudjon szellőzni. szabadban szúnyoghálóval érdemes letakarni bogarak ellen.

(#2160) Apollyon válasza huoc (#2159) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A paradicsom héját amúgy is érdemes leszedni, mert nehezen emészthető. A paprikáé is, de mondjuk azt nem szeded le...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2161) sisu2 válasza huoc (#2159) üzenetére


sisu2
tag

Ez a ventilátor nem hülyeség csak lehet kéne neki meleg levegő is valami ilyesmi [link]

(#2162) escape


escape
aktív tag

No, úgy néz ki, hogy a Scotch Yellow túlélte a megpróbáltatásokat, tele van bimbókkal. A Jalapeno még küzd az életéért, de azon is van bimbó. Van egy egészséges, csak visszamaradt Bell Pepper tövem, illetve tegnap szereztem egy NuMex Twilight-ot a Lidl-ben. Valami csak lesz ebből a szezonból :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2163) sisu2 válasza escape (#2162) üzenetére


sisu2
tag

Na ez jó hír van nekem is Numex de már csak 1 db mert elajándékoztam a többit mennyi volt a Lidl-ben az ára?

(#2164) escape válasza sisu2 (#2163) üzenetére


escape
aktív tag

400 és szép bokros,remélem megmarad. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2165) axlfsi válasza escape (#2164) üzenetére


axlfsi
veterán

En is vettem, kettot is ... de vajon meddig terem az ilyen? Folyamatosan a nyaron? Mert ha nem, egy bokor max.egy het lesz.
(most az egyiket at is ultettem egy 8literes vodorbe, ... kivancsi leszek, mit hoz ki belole).

The NuMex Twilight chilli has a Scoville rating of 30,000–50,000

Mondjuk, ezt erezni is; egy szendvicshez bekarmolok kettot es annyira nem eleg, hogy a pohar viz elott is, csak ugy magaba utanuk kuldok megegyet :) Nem egy Karolinaval Eroszakoskodo tipus :D

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2166) Osynho válasza axlfsi (#2165) üzenetére


Osynho
addikt

Szépen terem egész nyáron. Hármat átteleltettem, itt pompáznak a teraszomon. :)

(#2167) zoltan6


zoltan6
őstag

De jó hogy megtaláltam ezt a topikot :C
Vettem én is a lidl-be cserepes chilit,mert a habanero-val nincs szerencsém,nem akar teremni de még virágozni sem,kiraktam az ablakba,de még rosszabb lett,megégett,előtte elhullajtotta a leveleit,ismerősöm azt mondta gombafertőzés,vettem gombaölőt,bepermeteztem,tápoldatot,most kezd már hajtani,de olyan fakók a levelei,virágozni sem akar,pedig átültettem nagyobb cserépbe is,új földet is kapott..ilyen volt nemrég:



Most bevittem a szobába a konyhából,hátha túl melege van,kollégámé,akitől kaptam a palántát,szépen terem,tele van terméssel:

Majd ebből a lidlis chiliből rakok el magokat,hátha az nem annyira érzékeny mint a habanero.
Amúgy ezt a lidlis chilit érdemes átültetni nagyobb cserépbe most,vagy majd akkor kell amikor már nem terem?

(#2168) CPT.Pirk válasza zoltan6 (#2167) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszer volt Lidlis chilim, de az nagyon gyenge volt és nem is volt finom a lilás, tömzsi paprikáival. A habanerok meg (legalább is a narancs verzió) nagyon fényigényes. Másfél év után kitettem őket szabad földbe, rögtön elkezdtek nőni a termések, addig meg még virág se nagyon volt rajtuk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2169) zoltan6 válasza CPT.Pirk (#2168) üzenetére


zoltan6
őstag

Kiraktam a szabadba,de olyan lett mint a második képen,délnyugati fekvésű a lakás.reggel 10-től este napnyugtáig süti a nap,szerintem az sem túl jó neki.

(#2170) somasz válasza zoltan6 (#2169) üzenetére


somasz
addikt

Apránként kell hozzászoktatni a fényhez!
Utána egész nap kint lehet, bírja, igényli. Nálam nagyon szépen hozza a termést szabad földben és cserépben is.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2171) escape


escape
aktív tag

A Lidl-ös chilire azt mondják, hogy folyamatosan terem egész évben ha bent van. Érdemes nagyobb cserépbe ültetni, illetve amennyire lehet a földjét is lecserélni értelmesebbre.
Csípni nem csíp, de legalább szép :D

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2172) Osynho válasza escape (#2171) üzenetére


Osynho
addikt

Akkor az nem twilight. :) Van ereje (azért nem egy reaper), ha a tied nem csíp, ott valami bibi van.

(#2173) escape válasza Osynho (#2172) üzenetére


escape
aktív tag

Kicsit rosszul fogalmaztam :) Csíp, de egyáltalán nem vészes. Ahogy előttem is írták, két három darab gond nélkül lecsúszik.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2174) sisu2 válasza CPT.Pirk (#2168) üzenetére


sisu2
tag

Ez a Orange Habanero jól megszívat sok mindenkit jövőre is van fehér meg csoki magom de ha az sem működik soha többet Habanerot :)

(#2175) Osynho válasza sisu2 (#2174) üzenetére


Osynho
addikt

4 féle habanerot próbáltam eddig, mindegyik szépen fejlődött és termett.

(#2176) sisu2 válasza Osynho (#2175) üzenetére


sisu2
tag

Biztos jó helyről vetted a magokat :)

(#2177) Thrawn válasza Osynho (#2175) üzenetére


Thrawn
félisten

Könnyen termeszthetők, náluk talán csak a jalapeno egyszerűbb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2178) CPT.Pirk válasza Thrawn (#2177) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem erre a címre az én "Tamási rettenetes" chilim az esélyes, miután kb. megállás nélkül terem, mindegy hol van tartva. :D

sisu2: lakásban tartva nagyon dekoratív növénnyé fejlődtek a habik, csak nem virágoztak. Kiültetve (nem vicc) kisebbek lettek, viszont nekiálltak teremni. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2179) zoltan6 válasza sisu2 (#2176) üzenetére


zoltan6
őstag

nézd meg ezt a [hozzászólásomat] ugyanonnét van a mag meg a palánta,nálam nem működik,ahogy látszik az első 3 képen,az utolsó képen a kollégámé van,és szépen terem.

[ Szerkesztve ]

(#2180) sisu2 válasza zoltan6 (#2179) üzenetére


sisu2
tag

Nem értem én sem hogy mi a titka nálam a Scotch bonnet terem nagyon de van ami semmit lásd Habanero.

(#2181) somasz


somasz
addikt

Mai nap termése... :(

Lehet velük kezdeni valamit?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2182) CPT.Pirk válasza somasz (#2181) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A legtöbb chili már zölden is erős, próbáld ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2183) Thrawn válasza somasz (#2181) üzenetére


Thrawn
félisten

Gyorsan dobj össze egy lecsót amíg még frissek ;]

Komolyra véve a szót, talán savanyúnak el lehetne még őket rakni, de éretlenül kesernyés ízük van. Persze ezt nem sokáig érzi aki megkóstolja :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2184) zoltan6 válasza somasz (#2181) üzenetére


zoltan6
őstag

Minek szedted le zölden? vagy a mai vihar hatása?

(#2185) somasz válasza zoltan6 (#2184) üzenetére


somasz
addikt

:)

Vihar... levelek alig maradtak épen, ágacskák törtek le, egész törzsek hajoltak meg, de mindegy, maradt rajta is, túltesszük magunkat az egészen. Belepróbálom majd őket valami kajába, pl. rántotta.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2186) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akinek megfelelő adottságai vannak ilyen téren, az vágjon bele ősszel a mulcsozásos földművelésbe. Apukám azt mondja, hogy nekik még tanították ezeket a dolgokat és be is mutatták a természetben, hát engem az újdonság erejével ért, pedig mennyire kézenfekvő ha végiggondoljuk... Nézzétek végig, érdemes: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2187) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az első termések!

A sárga az arany Cheyenne, nagyon jó kemény volt! A pirost nem tudom mi, de az se volt gyenge. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2188) escape


escape
aktív tag

Északi, Észak-Keleti termesztők, mindenkinek túlélte a paprikája? Nálunk volt egy adag jég, de szerencse, hogy vödörben vannak, mozgatható mindegyik.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2189) coyote4


coyote4
újonc

Nyíregyházán csak eső volt(mondjuk abból elég kiadós). Egyébként hogy van az hogy az egy azon chiliről(egy termésből) vett magokból felnevelt 10 tő mind különböző alakú, erejű és méretű terméseket neveltek/nek? :D

(#2190) CPT.Pirk válasza coyote4 (#2189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha nem így lenne, már régen kihaltak volna beltenyészetben. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2191) sisu2 válasza coyote4 (#2189) üzenetére


sisu2
tag

Ez nekem is így van nincs két egyforma de azért felismerhető a fajta meg a színük egyforma :)

(#2192) e=mc²


e=mc²
őstag

Azert az durva, hogy nehanyunknak mar van termese is, nekem meg csak most viragoznak. De le is hullanak a jalapenokrok a virag.

Ambulimax Provider

(#2193) somasz válasza e=mc² (#2192) üzenetére


somasz
addikt

Enyémek már a harmadik jégesőt szopják be, sérülnek szépen, aztán megrohadnak.
A levelek meg lyukacsosak. Egyik viharnál sem voltam itthon, hogy legalább a cserepeseket behoztam volna. :W

Így is van azért ép termés, csípnek is rendesen. Elvittem magammal egy táborba a lehullott zöldeket és kóstoltattam pár vagány kamasszal. Élmény volt őket nézni. :)
A Carolina Reaperem meg gondolom éretten jobban csíp majd, mert egy egészet le tudtam tolni egy tál kaja mellé. (csípett, de nem az a leborulsz a székről, amit vártam)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2194) escape


escape
aktív tag

A legszebb növénykém két növésben lévő scotch kezdeménnyel.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2195) Thrawn válasza e=mc² (#2192) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezek nincsenek túl árnyékos helyen? :F

Skorpió brigád:

Ez meg egy mutáns chilli:

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2196) e=mc² válasza Thrawn (#2195) üzenetére


e=mc²
őstag

Keleti fekvesu az erkely, igy csak delelott eri oket a nap.

Ambulimax Provider

(#2197) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Spirit of Attila! ;] http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20150720-vilagbajnok-lett-a-magyar-csiliszosz-chili-hungaria-manufaktura.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2198) MarioAna válasza escape (#2188) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nekem kint voltak az utóbbi napokban végig, egyszer kikaróztam a kisebbeket, de megvan mindegyik és élnek.
A jalapenokon már vannak termések (elvétve 1-2), a Habaneron és a Tabascon még virág sem volt, szerintem ők megtagadták a jóságot tőlem :N .
szerk:
ahogy látom, még nem csak nekem vannak elmaradva kicsit :).

[ Szerkesztve ]

(#2199) Thrawn válasza CPT.Pirk (#2197) üzenetére


Thrawn
félisten

Gratula nekik! :C

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2200) MarioAna


MarioAna
senior tag

Ezek a termések (Tam Jalapeno) már "fogyasztható" állapotban vannak, vagy még nőniük kell? :)


[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.