Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez ilyen "cincognak az egerek". Hogy ellenőrizné szakemberek híján, mit tudna tenni ellenük...?
Jellemzően a jogalkotók számára a Facebook meg kb. minden ami az Internettel összefüggő dolog érthetetlen dolog. Nem tudják hogy kellene szabályozni, hogy kellene ellenőrizni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Mi lenne, ha mondjuk börtön büntetés járna az ilyesmiért?

Redmi Note 9 Pro

(#3) daninet válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


daninet
veterán

Egy dolog az ellenőrzés. Alkotmányosan szigorúan szabályozott kellene legyen az adatok harmadik félnek kiadása, és csak egy komoly audit után kellene a cég engedélyt kapjon ilyenre.

Mondjuk jelen esetben kb az lesz, hogy házon belül ellenőrzik majd a hangüzeneteket, és akkor ők voltak a faszák, nem adták ki.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4) zseko válasza daninet (#3) üzenetére


zseko
veterán

"Azt is közölték, hogy a felháborodások hatására nemrég felhagytak ezzel a gyakorlattal."

Eddig még semmivel nem hagytak fel, majd pont ezt hiszem el nekik... :U

HR24.hu

(#5) Egon


Egon
nagyúr

Péterfalvi úrnak a hangfelvételek a személyes ellenségei, ez a heppje, hogy boszorkányüldözést folytat a hasonló gyakorlatok ellen.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a cikkben szereplő adatkezeléssel szemben nincsenek kifogásaim, épp ellenkezőleg, de nem ártana ha a NAIH tartaná a fontossági sorrendet: sajnos számtalan egyéb aggályos adatkezelés létezik, először azokat kellene felszámolni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Kékes525


Kékes525
félisten

"Péterfalvi Attila írásbeli garanciát vár a Facebooktól"

Röhög a vakbelem! :DD Pont vele fog foglalkozni a Facebook.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) Gargouille


Gargouille
őstag

Ha írásba is adják, akkor hogyan fogja leellenőrizni a magyar hatóság, hogy valóban be is tartják e a gyakorlatban?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#8) Alchemist válasza Kékes525 (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha EU-s szabályok alapján EU-s szintű ügyet tud csinálni belőle, onnantól már jöhet a büntike a FB-nak.
(elképzelhető, hogy más EU-s országok is rámozdulnak az ügyre)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) Ringman válasza Egon (#5) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg az intézkedő rendőrök arcának közlésének tiltása

(#10) dajkopali válasza Alchemist (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

ebben teljesen igazad van, de a gyakorlatban ez nem egészen így működik
habár az elmúlt pár évben biztató jelei vannak annak, hogy az EU egységesen lépjen fel adatvédelmi kérdésekben a külső, főleg amerikai multinacionális vállalatok ellen, jelenleg még mindig billeg a dolog
a meghatározó szereplők itt főleg erős adatvédelmi szervezetek (leginkább a francia és a német), ám ők nem részei az adminisztrációnak, jogilag tanácsadó, javaslattévő testületek, a döntéseket az Európai Bizottságnak, illetve az Európai Parlamentnek kell meghoznia
erre hálistennek mostanában egyre több példa van, jelentősen megemelték a büntetési tételeket is, de még messze a folyamat elején tartunk
a magyar hatóság vezetője viszont ebben a folyamatban súlytalan, csak csatlakozhat kezdeményezésekhez - ezt Péterfalvi egyébként többször leírta hasonló ügyekben: "ha lesz európai kezdeményezés, támogatjuk", általában kerüli az éles megfogalmazásokat, ez a mostani bizonyos szempontból kivétel

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) sh4d0w válasza daninet (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kinek az alkotmánya szerint?

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Kékes525 válasza Alchemist (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igen. Kérdés, hogy az EU rámozdul-e arra, mint amit Péterfalvi Attila mond.

(#10) dajkopali

"a magyar hatóság vezetője viszont ebben a folyamatban súlytalan" :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) adamssss


adamssss
veterán

Tényleg hihetetlen ami itt megy. Ez az egész rohadt GDPR amúgy lószart nem ér. Én mint kis cég köteles vagyok még arról is nyilatkozatot tartani a fiókomban, hogy a céges telefonon levő számok tárolásáról a felek beleegyeztek-e. Ezek meg...

De még jobb, a cégem életmentő műtétekhez szerez be speciális kütyüket melyek egyedi rendelésre érkeznek. A beteg MR leleteit csak fizikai adathordózón és úgy tudom szállítani, hogy végig meg kell őriznem a saját cégemen, valamint az anyavállalaton belül az anonimitást, így nem egyszer megtörténik, hogy felcserélődik a beteganyag ami nekem kell kiszúrnom mert a német központban aztán hót mindegy, hogy Kiss úr vagy Schwarz úr anyagát küldik vissza.

Ezek meg lehallgatnak, sőt kiosztják harmadik félnek a privát beszélgetéseket. Nesze neked GDPR. Az a baj, hogy ebben rohadó unióban nem vesszük észre, hogy fordítva ülünk azon a döglött lovon és Ázsia ahol nem szarakodnak ilyenekkel úgy megy el mellettünk, hogy csak pislogunk, az USA-ról meg nem is beszélve. De persze legyen csak GDPR mert majd az fogja megoldani az adatvédelmet. Tényleg attól mentsen mindenkit a Jóisten, hogy jogászok kezdjék el vezetni a cégeket, államokat mert ott le lehet húzni elég hamar a rolót.

Na ez most jól kijött, de tényleg felháborító, hogy míg én mint kis cég nem kevés időt, idegszálat és pénzt verek el, hogy megfeleljek ezeknek a hülye szabályoknak addig a nagy óriások tele szájjal röhögve szarnak bele az egész adatvédelembe.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) Tigerclaw válasza Kékes525 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolod, hogy mennyire tűkön ülhetnek mostanában az EU-ban várva az újabb javaslatokat Magyarországról...arról nem beszélve, hogy ebben semmi érdekeltsége nincs a kormánynak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) MageRG válasza daninet (#3) üzenetére


MageRG
addikt

Ha már itt tartunk, akkor jó lenne ha az állami szervektől se lehetne csak úgy pénzért megvásárolni a személyes adataimat, csak ha külön megengedtem.
A jelenlegi szabályozás ugyanis opt-out, nem opt-in.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#16) VIC20 válasza adamssss (#13) üzenetére


VIC20
őstag

,,Tényleg attól mentsen mindenkit a Jóisten, hogy jogászok kezdjék el vezetni a cégeket, államokat mert ott le lehet húzni elég hamar a rolót."

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#17) VIC20


VIC20
őstag

Nehéz helyzetben a kínaiak!

Országszerte folytatódik a tiltakozás Kínának Vietnam elleni, a világ békéjét is veszélyeztető agressziója miatt. Ma az Offset- és Játékkártyagyár Nyomda dolgozói tiltakozó sürgönyt küldtek a pekingi vezetőknek, az Országos Reuma és Fizikotherápiás Intézet orvosi kara pedig röpgyűlésen adott hangot felháborodásának.
(‘Esti Hírlap’, 1979. febr. 21.)

- Örkény István

(#18) adamssss válasza VIC20 (#16) üzenetére


adamssss
veterán

Attól hogy Te nem dolgoztál még multinál ahol a jogi osztály kezdte el vezetni a céget sajnos az az igazság amit írtam. Írom ezt úgy, hogy voltam manager pozícióban multinál és most pedig saját céget viszek ami egy multi termékeit forgalmazza.

(pill és mindjárt guglizok én is valami latin közmondást) ;)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19) t72killer válasza adamssss (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A microszopszot is ízekre lehetne szedni a GDPR alapján a win10 miatt. De persze rájuk (sem) nem vonatkoznak a szabályok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) VIC20 válasza adamssss (#18) üzenetére


VIC20
őstag

Akkor egy vadhajtásra, működésbeli torzulásra gondolsz - ami elmondható pénzügyesről, PR/HR/marketing... stb. szakértőről is; ,,netszerte" Dunát lehetne rekeszteni az erről szóló panaszokkal és gúnyos megnyilvánulásokkal. Éppen ezért szerintem ez inkább általánosságban a nagy (pláne multinacionális) szervezetek, mintsem az egyes foglalkozások rákfenéje. (Na, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egész szervezeti egységekről, osztályokról beszélsz; gondolom, ismerős az a szólásmondás, amit mindig bedobnak szervezés-/vezetéstan előadásokon: ,,Hülye vagy, mint egy bizottság".)

Én viszont arra gondoltam, hogy nagyon sok cégvezetőnek van jogi végzettsége, illetve sok jogász vezet kisebb-nagyobb cégeket - és nem árt meg nekik (sem az illetőnek, sem a cégének). A jogi képzésben részesült (illetve később konkrétan ilyen végzettségű) államférfiak (ókortól kezdődő) felsorolására kár is szót vesztegetni.

Közmondásokat, miegymást Google segítségével keresgélni lehet, sőt, hasznos is. Persze az igazi az, ha az ember a fejében keresgél, de nem tartom ördögtől valónak a másik megoldást sem. (Pl. az Örkény egyperceset nem tudtam volna szó szerint pontosan idézni, kötet pedig nem lévén a kezem ügyében, jó szolgálatot tett a kereső. A lényeg, hogy tudtam, mit is keressek.)

Visszakanyarodva a kezdő problémához, és modernebb idézetet hozva: ,,Only a Sith deals in absolutes."

(#21) pecccccccca válasza adamssss (#13) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szívemből szóltál.
Hasonló cipőben járok...
Igaz nekem nincs FB-m már 4 éve, mert pont az ilyen és ehhez hasonló dolgokkal lett tele a tudatom, de most meg a google is kezdi ezt a lehallgatósosdit, hogy szakadna rájuk. Ugyemint tudjuk elég egy telefon az asztalra a kertipartynál amin FB app van és azonnal jönnek az arcodba a kertimedence, akciós szalonna és a fejsze hirdetések ahogy belépsz az FB-re vagy egy honlapra.
Nemrég vettem észre, hogy már FB sem kell a telefonra. Simán a google hallgat le a telefon mikrofonján keresztül. Nem vagyok kis darab ember 110kg, néha haverokkal dumálgatunk a súlyunkról, vagy pl egyik haver kocsi beállójáról beszélgettünk a minap, hogy le kéne burkolni. Azóta a gmail-om spam része tele van fogyi hirdetésekkel, zsírégető edzések hirdetéseivel és térkő meg aszfalt munkálatokkal. F@szom... Hol lesz már ennek a vége? Tele a tököm, hogy én az üzletben mindennek feleljek meg, mindent hivatalosan csináljak, mert különben jön a rézf@szú és bebörtönöz. Az ilyen dollármilliárdokat kaszírozó vállalatok meg tényleg szarnak bele mindenbe és pofátlanul belerondítanak az embermagánszférájába.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#22) bambano válasza adamssss (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A gdpr semmi ilyesmit nem vár el tőled.
"jogászok kezdjék el vezetni a cégeket, államokat": te hol is élsz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) adamssss válasza VIC20 (#20) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor egy vadhajtásra, működésbeli torzulásra gondolsz - igen pontosan erre.
Én csak azt veszem észre, hogy az Európai és Amerikai cégek egyre több paprímunkát várnak el tőlünk, minden szir-szart le kell papírozni ami mögött persze semmi valóság nincs és ezzel csak az üzlet menetet nehezítik.

Csak egy példa. Az egyik cég jogi osztálya akit képviselek kitalálta, hogy egy orvos megjelenését egy kongresszusra csak úgy támogathatom, ha összehívok egy bizottságot ami minimum 5 tagból áll. (hosszasan kifejtve, hogy a tagoknak milyen kritériumoknak kell megfelelni) És itt szavazni kell, hogy ki hagyja jóvá és ki nem. Szerinted?
A konkurens indiai cég meg fogja magát felhívja az orvos-t, hogy tessék mondani mit szeretne hol szeretne lakni stb.

Vagy a legjobb ha például orvosokat kísérek akkor nem lehetek velük egy szállodában mert az együtt töltött idő alatt megvesztegethetem őket... Azért ezzel a főbarommal is elbeszélgetnék.

20 évvel ezelőtt volt egy két oldalas szerződésem az anyacéggel amit 10 évig senki nem firtatott. Most évente kell aláírnunk egy 50 oldalasat.

Nyilván nem egészséges ha bármely szakma teljes szabadságot kap (mérnök, marketing) de az utóbbi évek tapasztalata alapján most a "compliance" hívószó a nyerő és minden cég papíron erre törekszik.

Nekem nem a jogászokkal van a gondom hanem azzal ha rossz helyre kerülnek és meg akarják mondani, hogy hogyan kössek üzletet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) VIC20 válasza adamssss (#23) üzenetére


VIC20
őstag

,,Nekem nem a jogászokkal van a gondom hanem azzal ha rossz helyre kerülnek és meg akarják mondani, hogy hogyan kössek üzletet."

Egyetértek - azzal, hogy ez tényleg általánosan igaz más szakmákra is. (Mondom ezt úgy, hogy én is tapasztalom egy speciális állatfaj: a bankjogászok hülyeségeit.)

(#25) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Vajon Péterfalvi még mindig vár? vett-e azóta levegőt? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Polarstar válasza bambano (#25) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD :DDD

Sok sikert, erőt-egészséget kivánunk terveihez - továbbá kitartást kedveskis családjának.

Megvárom, míg a mennybe megy és küld egy jelet. :D
Ez lesz majd a XI. parancsolat.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.