Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) VIC20 válasza adamssss (#18) üzenetére


VIC20
őstag

Akkor egy vadhajtásra, működésbeli torzulásra gondolsz - ami elmondható pénzügyesről, PR/HR/marketing... stb. szakértőről is; ,,netszerte" Dunát lehetne rekeszteni az erről szóló panaszokkal és gúnyos megnyilvánulásokkal. Éppen ezért szerintem ez inkább általánosságban a nagy (pláne multinacionális) szervezetek, mintsem az egyes foglalkozások rákfenéje. (Na, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egész szervezeti egységekről, osztályokról beszélsz; gondolom, ismerős az a szólásmondás, amit mindig bedobnak szervezés-/vezetéstan előadásokon: ,,Hülye vagy, mint egy bizottság".)

Én viszont arra gondoltam, hogy nagyon sok cégvezetőnek van jogi végzettsége, illetve sok jogász vezet kisebb-nagyobb cégeket - és nem árt meg nekik (sem az illetőnek, sem a cégének). A jogi képzésben részesült (illetve később konkrétan ilyen végzettségű) államférfiak (ókortól kezdődő) felsorolására kár is szót vesztegetni.

Közmondásokat, miegymást Google segítségével keresgélni lehet, sőt, hasznos is. Persze az igazi az, ha az ember a fejében keresgél, de nem tartom ördögtől valónak a másik megoldást sem. (Pl. az Örkény egyperceset nem tudtam volna szó szerint pontosan idézni, kötet pedig nem lévén a kezem ügyében, jó szolgálatot tett a kereső. A lényeg, hogy tudtam, mit is keressek.)

Visszakanyarodva a kezdő problémához, és modernebb idézetet hozva: ,,Only a Sith deals in absolutes."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.