Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

nem ciki szerintem a nosztalgiázás... most ezzel az írással visszahoztad azt a feelinget bennem, amit akkor éreztem, amikor szüleim leléptek az ország túlsó felére nővéremékhez, én meg rátelepedtem a telefonvonalra a 33.6-os modememmel és ment az net/irc ezerrel... akkori matáv talán péntek estétől hétfő reggelig max 150ft-ot számlázott netezésre, ha nem volt szakadás :DD (újraindult a számlázás minden újracsatlakozással) volt hangulata az egésznek... nem is álmodoztam még isdn-ről sem... a kábelnet meg valami olyan csoda volt, amivel csak a 2000-es évek elején találkoztam... emlékszem, hogy fősulin 2001 őszén húztunk valamit lefelé órán és 1.5mbyte/sec-el jött... majdnem magunk alá fostunk... (és akkor még finoman fogalmaztam) a régi net tényleg más volt... nyugisabb... simán kávézhatott/cigizhetett az ember 1-1 oldal töltése közben... a közösségről nem is beszélve... (voltak s*ggarcok azért itt-ott, de lekezeltük őket)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Parci válasza mephi666 (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, esti kedvezményes sávra (este 10 után) emlékszem, meg a későbbi 150 ft-os manőverre is. de amúgy nem is annyira a technikai dolgok hiányoznak (jó azért az adsl... :DDD), hanem a közeg. az viszont nagyon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) bacsis válasza Parci (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lógj többet a prohardveren :DDD bocs ezt nem hagyhattam ki :R
Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy az itteni nép azért még mindíg idézheti a net virágkorát... nincs elsőzés, nincs sunáznámozás, mindenki segítőkész, és jó arc... egy-egy kivétel persze akad, úgy mint 10évvel ezelőtt :)

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

tényleg jó ez a nosztalgia
én egy kicsit újabb kiadás vagyok ezért nekem inkább ezek jutnak eszembe a régi internetezésről:
-altavizsla
-honfoglalo
-56k modem, amire arra volt jó hogy lerántsa a legújabb vírust nem pedig vírusadatbázis frissítést.
fraktálos külföldi oldalak
rotten :D

(#5) mephi666 válasza Gergő_ (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

én komolyan szerettem a 33.6-os modemem, mert olyan sávszűkségnél látványosan lehetett érezni, ha benyeltél valami trójait ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) nesa válasza bacsis (#3) üzenetére


nesa
veterán

Az indexen mar 99 korul is bevett szokas volt a nullazas .
Igen nekem is hianyzik hogy nem kell mar kodsort beirni ha linkelni akarok csak link azt jovan... :D

(#7) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

10 évvel ezelőtt még nem interneteztem (de pl. az "56-os" modem megvolt), de ha ilyen volt, akkor ide vele iziben!
Egyébként a PH! (kompletten az egész) sem kivétel ez alól. Logout-on sokszor van felesleges bejegyzés, rengeteg gyökérség van fent a fórumon. (Nálunk is ilyen (volt) pl. a Windows XP-s altéma, ~22x40 topikból 29-et csináltam, az a sok-sok írás mind az olvasás hiányának az eredménye.) És nem 1-1 felhasználó van, aki nem moderálja, tűrtőzteti magát.
Ez van, de nem kell szeretni, törölni kell. :)

(#8) Parci válasza bacsis (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

stratégiailag sem jó válasz ez részemről, de tény, hogy nagyon más volt a PH! is 6-8 évvel ezelőtt. igyekszünk most is távol tartani a hülyeséget, de nincsenek illúzióim: nem lehet árral szemben menni. nézd csak meg az eredeti "fejlesztőt keresünk" topikot... :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Gergő_ válasza Parci (#8) üzenetére


Gergő_
őstag

szerintem elég lett volna a főoldalon a kódban elrejteni a "fejlesztőt keresünk"- topikot :D

(#10) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Lands of Lore 1! A legjobb játék a világon..

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#11) JoeYi


JoeYi
őstag

szerintem pedig tök jó úton haladunk a globális öntudat fele, hogy szkifisen fogalmazzak. És ehhez szerencsére nem is kell egy gerincoszloptői interfészre dugnunk az utp-t, csak egy billentyűzet meg monitor elég.

Épp ma filóztam azon, hogy mekkora királyság, hogy egy 2000 fős faluból VPN-en beloggolok a budapesti központunkba, ahonnét puttyal beSSH-zok a sofiai irodánkba, ahonnét már nyílt csatornám van a burgasi szerverünkhöz VNC-vel. Áldott legyen a modern kor internetének elterjedtsége.

(#12) ABE


ABE
őstag

Yep... :(

(#13) zoo8800


zoo8800
veterán

Én csak az új időket ismerem. Szvsz nem annyira rossz :)

rip and tear, until it is done

(#14) Eastman


Eastman
őstag

Egyre kisebb ez a bolygó...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) ABE válasza zoo8800 (#13) üzenetére


ABE
őstag

Majd 10 év múlva te is nosztalgiázni fogsz. :) De akkor mi lesz velünk? :DDD

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

És mennyire igazad van. :(

***

(#17) zoo8800 válasza ABE (#15) üzenetére


zoo8800
veterán

meglátjuk.
10 év múlva tali itt, és majd sírunk vagy nevetünk egy kicsit :)

rip and tear, until it is done

(#18) ABE válasza zoo8800 (#17) üzenetére


ABE
őstag

Sírni fogsz gecó :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Parci válasza JoeYi (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így van, de ennek még mindig semmi köze ahhoz :), amiről írtam: nem a technikai dolgok kapcsán nyafogtam, hanem a tartalom kapcsán. egy portál cikkei, egy fórum hozzászólásai, egy játék... ezek tartalmak. és én csak azt látom, hogy 8-10 évvel ezelőtt sok esetben lényegesen jobb tartalmat kaptam - egy kétségtelenül jóval lassabb, fapadosabb, macerásabb és - egy szűkebb/kisebb interneten.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) zoo8800 válasza ABE (#18) üzenetére


zoo8800
veterán

ismerem :)

rip and tear, until it is done

(#21) Szten Márs válasza ABE (#18) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez csak szerintem olcsó? Vagy, hogy úgymondjam legalja, gagyi, ócska és a legkevésbé sem fedi le a humor semmiféle alkategóriáját. A narancs-tetves-dugó vagy mifenével, meg az Oroszlánkirályos izével együtt.
Ez a szellemi színvonal jött be a netre, és szerintem pont ez ihlette Parcit a bejegyzés megírására.

[ Szerkesztve ]

(#22) Parci válasza raskolnikoff (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(számomra nem ütötte le az eob 1-et a trónról (főként a túl lineáris közlekedés miatt), de igen, iszonyatosan pörgős, jó sztorijú, intelligens játék volt.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) ABE válasza Szten Márs (#21) üzenetére


ABE
őstag

Olcsó, de az internetes szubkultúra része. Van sok, ami nekem sem tetszik, ezt pl. kimondottam emiatt az egy mondat miatt linkeltem. Szvsz nem emiatt csökken a színvonal, hanem azért, mert mindenki szóhoz jut.

(#24) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Meg kell tanulni szelektálni. Ez van.
Az összes tartalmat úgysem lehet elolvasni, megnézni. Meg kell találni azokat az oldalkat, tartalmakat, közösségeket, amelyek fontosak nekünk. A többi meg le van szarva.

De azért nekem is eszembe jutnak a melóhelyen átvirrasztott éjszakák, amikor ha reggelre lejött egy driver, már a seggünket vertük a földhöz és rögtön daraboltuk is floppy-ra, hogy haza tudjuk vinni. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) Eastman válasza ABE (#23) üzenetére


Eastman
őstag

Én pont ezt olvastam ki a bejegyzésből, hogy a szemét közt elvész a lényeg, az érték. (...még a hsz-ed előtt.) Kvázi ma több a szemét mint a tartalom. De lehet, hogy ez csak az én olvasatom.

Nem jutottam el a mondanivalódig a videóban.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) adalbert1


adalbert1
veterán

Visszagondolva 99 környékén a modemes betárcsázós netem került olyan 8k-ba, úgy hogy 36 órát lehetett egy hónapban használni... Na most ehhez képest ma sokkal jobbat kapni...
Az egész probléma gyökere szerintem ott keresendő, hogy a számítógép és az internet is tömegcikk lett, így elkerülhetetlen hogy felhíguljon az egész....

Igaza van Racecam-nek is abban, hogy meg kell tanulni szelektálni, de néha ez már egyre nehezebben megy... Pl. már nem az információ megszerzése jelenti a problémát, hanem hogy melyik az autentikus szerző/információ.

(#27) tiv83us válasza Racecam (#24) üzenetére


tiv83us
veterán

Jaj, mikor '95-'96 korul a 12000 - es modemen 45 percet vartam ra, hogy lejojjon a mIRC, aztan azt vagy fel evig orizgettem floppy-n, hogy nehogy megegyszer le kelljen tolteni. Aztan meg ment korbe az osztalyon...:Y
Regi szep idok :U

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#28) lorcsi válasza Parci (#2) üzenetére


lorcsi
veterán

régi szép idők... :O

(#29) ollie


ollie
MODERÁTOR

És emlékszik valaki a Champions of Krynn sorozatra? Milyen nagy hangulata volt a kockásfüzetes térképezésnek. :D

***

(#30) ABE válasza Eastman (#25) üzenetére


ABE
őstag

A videó nem a mondanivalóm... Egyetlen kiragadott mondata volt a válaszom zoo8800 hozzászólására. Egyébként kb. azt mondtam, mint te: mindenki hozzáfér a nethez, mindenki megszólalhat, nyilván több lesz az értéktelen dolog, nehezebb szortítozni. Természetesen sok "apróság" csökkenti a színvonalat. A rossz helyesírás, a pocsék fogalmazási készség, az ok nélküli céltalan fecsegés, feltűnési viszketegség, stb.

(#31) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon átjött az írás hangulata, tényleg más volt.
Ma sokkal "zajosabb", "nyüzsgőbb" a net. Legalábbis én így érzem.
Remélem a webhárom jobban sikerül.

(#32) zoltanz válasza ABE (#30) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom én sokkal kevesebb értelmes attack -ot látok sajna a fórumokon pl, de semmi változás azon kívűl, hogy gyors, valamint a közöségiportálok tetszenek és sokkal több a jó muzsika/rádió.
Igen a régi DOS gamék hangulatát nem lehet visszaadni... :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33) Ice!?


Ice!?
őstag

sunáznám

:DDD

(#34) ne_nezze válasza Ice!? (#33) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

ez megérne egy év bant :DDD

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#35) JoeYi


JoeYi
őstag

persze az idő sokmindent megszépít. Ha egy hetet a régi tartalmakkal és nettel kellene tölteni, szerintem sokan sírnák vissza ezt a mai kicsit elvadultat.

(#36) Parci válasza JoeYi (#35) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a régi netet (technikai oldalát) egy percig sem sírom vissza.
a régi "tartalmakat", az áldott blogmentes, iwiw-mentes időket... nos, azokat nagyon!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) JoeYi válasza Parci (#36) üzenetére


JoeYi
őstag

mondjuk szerintem ez téged fokozottan érinthet, ezért zavar. Úgy értem, valószínűleg te is foglalkozol moderálással, ezért átlagnál többször futsz bele idiótákba.

Persze az a fejlesztői hirdetésed is messze áll az elegáns megoldástól, provokatív, legalább annyira, mint a "sunázós" meg "elsőzős" bejegyzések. És itt merül fel a kérdés, hogy vajon nem-e változtál meg az internettel együtt?

(#38) Peter Kiss válasza Parci (#36) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem még ezekkel a szolgáltatásokkal sincs gond. A legnagyobb probléma az emberek hozzáállásával van, de nem csak a nettel kapcsolatban, mindennel. :(

Nem is provokatív a "A PROHARDVER! webfejlesztőt keres" hirdetés, én jót szórakoztam rajta. :))

(#39) D1Rect válasza Parci (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Valamelyik nap áramingadozás miatt, 5-10 percenként megfeküdt a router, és elment a net.
Poénkodtam is a retro érzéssel. :DDD

(#40) Parci válasza JoeYi (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szeretném újrakezdeni a hisztit az álláshirdetésen. maradjunk annyiban, h 8 éve tutira kevesebb felháborodott, ámde jelentkezni még csak messziről sem szándékozó ember érezte volna úgy, hogy kötelessége beleírni a topikba és elmondani a rendkívül érdekfeszítő, hiánypótló véleményét a kiírásról.

(van, aki állásinterjún is csinál ilyet? elkezdi magyarázni a multinak, h mekkora kötsögség ez meg az a feltétel? költői kérdések.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) kraftxld válasza Parci (#40) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már bocs, de az álláshírdetés eléggé "b@szni is akarunk, meg maradjuk is szűzek" típusú dolog volt.
Legyen az emberke profi sok témában, álljon is rendekezésre, de fizeteni se akarunk neki sokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42) Oliverda


Oliverda
félisten

"amikor még mindenki icq-n nyomta, az msn-ről hírből sem hallott."

Én mIRC-n kezdtem a csetet (úgy emlékszek hogy az egy korábbi dolog volt). Akkoriban tényleg nem voltak pszichopata óvodások az ilyen helyeken. Szinte bárkivel el lehetett beszélgetni szépen és nyugodtan. Pedig akkor még csak majd fele ennyi idős voltam. A mIRC-en volt egy külön csatorna oldman hárver' rovatának aztán ott ment az eszmecsere.

Az új internet összességében szerintem majdnem pont annyival jobb az emlegetett réginél mint amennyivel rosszabb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) ftc


ftc
nagyúr

icq máig megmaradt :)

régi idők? :)

engem sokkal inkább zavar a sok csicsa a neten minden flashel van megoldva holott már a falra tudok mászni tőle. ami a legroszabb: az igazi tartalmak s leirások után kutatni kell

(#44) JoeYi válasza Oliverda (#42) üzenetére


JoeYi
őstag

emlékszek mi benmaradtunk középsuliban csak azért, hogy chat.hu-t meg honfoglalót toljunk, mert otthon nem volt, vagy csak gány net :D Persze már ez az éra is messze van attól amiről ti beszéltek, nekem az kimaradt, mert pici voltam, szülők meg szegények, és számtechtől messziek

(#45) Parci válasza kraftxld (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a következő nagyelméjűt kivágom figyelmzetetés nélkül. már bocs. ez a topik nem az a topik, rendben? ami meg a fizut illeti, őszintén hiszem, h akik fröcsögve kérnek számon bruttó 1m körüli fizukat, azokra komoly koppanás vár még az életben. más számok pedig nem hangzottak el, nem nyilatkoztunk, h mennyit szeretnénk fizetni. qrvára jó lenne, ha ennek megfelelően nem adnának dolgokat a szánkba emberek. pláne olyan emberek, akiknek eszükben sincs jelentkezni, csak a partvonalról kibicelnek.

nem szeretném ezt többször leírni, és remélem, hogy elég világos voltam...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) tildy válasza kraftxld (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Remélem parci nem vág ki az off miatt, de abszolút nem tartom jogosnak amit írsz.
Aki foglalkozik webfejlesztéssel , az meg tudja csinálni (többé-kevésbé) tehát az elvárás abszolút nem túlzó , meg tud egyezni velük, másoknak meg tényleg jobb, ha lakat van a szájon.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) concret_hp


concret_hp
addikt

10 éve még a tv-ben is volt értelmes műsor (emlékeim szerint), legalábbis nem az volt a "kvízműsor" hogy 5 olyan kérdés, hogy kinek a kutyáját vitték múlt héten kozmetikushoz, hanem még normális volt (most hírtelen nem jut eszembe de délután volt vmi Vitrayval, meg esténként mindent vagy semmit (?) Vágóval pl. vagy nem győzike-máunika-balázs-stb só volt pl. de blikkből se volt 10 féle gondolom.

net az fokozottabban, most minden hülye hozzáfér a nethez és osztja az észt :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49) Parci válasza tildy (#46) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vág ki, viszont kéretik zárni ezt a kérdéskört itt.
meg lehet beszélni a zárt topikban ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az hogy technikailag is mennyire "új" már az internet, abból nemrég kaptam ízelítőt. Van egy kis PIII 500MHz-s gépem 256MB rammal. Nemrég úgy jött, hogy bizony 2. gépnek a "kazánba" be kell üzemelni, kis munkagépnek. Szépen feltettem rá Win ME-t és Firefox 2-őt. Elkezdtem netezni, de az eredmény eléggé elszomorított.
A mai internetes oldalak kegyetlenül megfogják ezt a gépet. Minden oldalon flash reklámok hada, ami már alapból 100% prögeti a kis procit. Kedvencem a startlap.hu, ami csak kb. 20-30mp számítás után töltődik be rendesen. A Youtube-ről nem is érdemes beszélni. Majdnem az összes flash videó akad (csak a gyengébb bitrátások mennek jól), a HD gombot már nem volt szívem megnyomni :D
Lehet ezeken a gépeken netezni ma is, de csak türelmesen, nem úgy hogy kattintok össze-vissza.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.