Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) MongolZ válasza 7Heads Drago (#246) üzenetére


MongolZ
addikt

"A másik fontos dolog amit nem írtam a hsz-be, hogy az energia árak folyamatosan emelkednek."

Röhejesen alacsony a gázár, az villanyról nem is beszélve. Ez a legnagyobb marketing baromság, amit az utóbbi ~10 évben terjesztenek. Nem, nézd csak meg a villanyáram alakulását az utóbbi X évben, meg fogsz döbbenni, ugyanez igaz a gázra is.

(#252) ncc1701 válasza 7Heads Drago (#249) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor fogom a szünetmentest, kiveszem a szerver elől, és beteszem a kazánhoz, menne róla vagy 10 órát. :)

(#251) MongolZ:: A zunió aszogatja is az államot a "rezsicsökkentés" miatt, nem lesz ez mindíg ilyen olcsó. Paks2 miatt nagyon kell majd áram árat emelni, gáz ár pedig a kőolajhoz van linkelve, ahogy az elkezd emelkedni, nőni fog a gázár is. Amit most államilag tartanak nyomott áron. Mellesleg ez egy beteg dolog, olyan, mint a drogosnak olcsóbban adni a drogot.

(#253) MongolZ válasza ncc1701 (#252) üzenetére


MongolZ
addikt

Mármint úgy érted, hogy azért támadja az EU Magyarországot, mert a "rezsicsökkentett" gáz- és áramára magasabb, mint a normál? Hogy pl. az ipar 2/3 áron veszi a gázt a lakossághoz képest? Villanyról ne is beszéljünk... Paks2-t meg nagyon, NAGYON kétlem, hogy valaha meg valaha épülni.

Még egyszer: nincs a gáz nyomott áron. Abszolút mesterségesen van magasan tartva. Nem kell benyalni a kormánypropagandát.

[ Szerkesztve ]

(#254) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Nagyon hasznos és jó cikk, a hszeket majd végigolvasom, mert nem tudom a választ a végén a kérdésekre. :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#255) 7Heads Drago válasza MongolZ (#251) üzenetére


7Heads Drago
veterán

El vagy rendesen varázsolva. 20 évvel ezelőtt, hülyének nézték az emberek azt aki 5 cm-nél vastagabb szigetelést rakott a házra. Sőt teljesen feleslegesnek tartották. Sőt a 80-as években sehol se voltak, ezek a jelenlegi energetikai szabályok. Mivel olyan alacsony volt akkor az energiaár, hogy senkit se érdekelt. A kormány ezt most némiképp fékezi. De a végtelenségig nem fogja tudni tartani. Ahogy az olajára emelkedni fog, mindegy megy fel. 30-40 évvel ezelőtt kit érdekelt a hatásfoka egy kazánnak? Csak a kw-ot nézte mindenki.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#256) 7Heads Drago válasza ncc1701 (#252) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nyilván.
Kár,hogy a mesterek zöme ezt elfelejti közölni a tulajjal. Egész eddig erről beszéltem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#257) 7Heads Drago válasza turbuczn (#250) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Így van. Viszont én nem vitatkozok, hanem azt javasoltam, hogy nem ártana megtoldani a cikket.
De hagyjuk... :U :U :U

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#258) MongolZ válasza 7Heads Drago (#255) üzenetére


MongolZ
addikt

Légyszíves ne égesd magad. A jelenlegi kormány konkrétan semmilyen árat nem fékez.
A lakosság m3-enként kb. 140 Ft-ért veszi a gázt, míg az ipari szereplők 100 Ft alatt vásárolják (fix áras, tehát nem gazprom/olaj, stb. kötött). Mo. történelmében mindig a lakosság vásárolt olcsóbban. (Most ne térjünk ki olyan részletekre, hogy a legrosszabb szocializmust meghazudtolóan központosítja a magyarországi energiapiacot és gyakorlatilag alig van piaci szereplő.)

A szigetelést, stb. nem tudom, hogy miért hoztad ide, én arra egy szót sem szóltam.

A 80-as években is voltak energetikai előírások, amik a szocializmusnak köszönhetően kb. senki nem tartott be. (Kimaradt a szigetelés a panelházból, de kit érdekel, kész kell lennie határidőre, hogy meglegyen az 5 éves terv.) 30-40 évvel ezelőtt is számított a hatásfok, csak a hiánygazdaságnak köszönhetően az emberek inkább azt építették be, amit éppen tudtak szerezni, ráadásul akkor a technika sem tartott ott, ahol ma.

[ Szerkesztve ]

(#259) sunavlys válasza MongolZ (#258) üzenetére


sunavlys
senior tag

[link]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#260) MongolZ válasza sunavlys (#259) üzenetére


MongolZ
addikt

Attól függ hol, áfa, stb. Tök mindegy, így is magasabb, mint az ipari szereplőké, és ilyen még sosem volt.
Kész, pont.

Egyébként javaslom ellenőrzésképpen nézd meg a saját számládat is.

[ Szerkesztve ]

(#261) sunavlys válasza MongolZ (#260) üzenetére


sunavlys
senior tag

otthon megnézem és jelzek

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#262) Pörp válasza MongolZ (#260) üzenetére


Pörp
senior tag

Én 2500m3-re 300e Ft-ot fizettem minden egyébbel együtt TIGÁZ-nál.
Régen drágább volt, akkoriban valóban 140 körül volt / m3.

(#263) sunavlys válasza MongolZ (#260) üzenetére


sunavlys
senior tag

112,37 Ft/m3 bruttó Főgáz.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#264) MongolZ válasza sunavlys (#263) üzenetére


MongolZ
addikt

Ezek szerint én régebbi adatra emlékszem, ahogy Pörp is írta. Ettől függetlenül a jelenség fennáll: olcsó a gáz, és olcsóbb is lehetne, ha nem lennének államilag rögzített árak.

(Nem mellesleg pl. az USA-ban is csökken a kis motorú autók iránti kereslet pont az alacsony olajárak miatt...)

(#265) sunavlys válasza MongolZ (#264) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ha nem lenne államilag rögzített ár, akkor a maszek odaemelné őket, ahová akarná.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#266) MongolZ válasza sunavlys (#265) üzenetére


MongolZ
addikt

Érdekes módon az utóbbi X évben tudott ez működni, most miért nem? Ja, mert a haveroknak kell a piac (MET (E2), Főgáz, stb...)

(#267) Egon válasza MongolZ (#266) üzenetére


Egon
nagyúr

Van ahol működik, van ahol oligopol helyzet jön létre, és szívatják a népet, lásd mobilszolgáltatók.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#268) sunavlys válasza MongolZ (#266) üzenetére


sunavlys
senior tag

mármint micsoda tudott működni? nem értem, tényleg.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#269) Crafter32


Crafter32
őstag

Most találtam a cikket. Nagyon tetszik, jól össze van foglalva. Nem vagyok szakmabeli, nem is érték hozzá, de már 9. háznál járok néha önszántámból, néha nem. Így lett egy kis tapasztalatom.
Legutóbb felújítás alkalmával mennyezetre 30-40 centi szigetelést raktam, falakon 10 centi fért, ablakok 3 rétegesek és nagy méretű 3 tagos radiátorokat raktam be. Mikor kikapcsol a gázkazán utána még emelkedik a hőfok fél fokot. Hihetetlen kevés rezsink van.
Sajnos mégis lett penész, mert siettünk, nem figyeltem stb. Az egyik ok a rengeteg mosás. Ezt egy ruhaszárító géppel megoldottuk, rengeteget jelentet. A másik gond hiába a nagy radiátor több kellett, mert a ház nem minden részében mozdult meg a levegő. Padlástérben levő hálószobában a sarokban még mindig van penész. Azt gyanítom, hogy nem fut végig a gipszkarton alatt a kőzetgyapot ezért le kell venni. Ha ez sem segít van egy tuti módszerem ami már erősen penészes lakásnál bevált: Ez pedig a penész gátló festék. Lehet venni ami gyárilag belekevert és lehet venni külön adalékot is. A titok az, hogy a két fajtát nem szabad keverni, mert oltja egymás hatását.

Én nagyon fázós vagyok ezért minden gondolatom egy háznál ez. Olvastam a cikkben, hogy a túl nagy belső hőmérséklet is segíti a penészt. Nekem 24-25 fok a kellemes, 22 fokban fázok, de hál istennek a rezsi minimális még így is.

- Az lehetséges, hogy nem is a szigetelés kivitelezése lett annyira rossz hanem egyszerűen túl meleg van?

- Legközelebb gáz helyett villanyfűtésen gondolkozom napelemmel. Mennyire lehet olcsóbb, mint a gáz? Elérhető a teljesen ingyenes fűtés vele?

[ Szerkesztve ]

(#270) Cathfaern válasza Crafter32 (#269) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"- Az lehetséges, hogy nem is a szigetelés kivitelezése lett annyira rossz hanem egyszerűen túl meleg van?"
Penésznek pára kell. Hiába van meleg ha alacsony a páratartalom. A Szahara se penészesedik :)

"- Legközelebb gáz helyett villanyfűtésen gondolkozom napelemmel. Mennyire lehet olcsóbb, mint a gáz? Elérhető a teljesen ingyenes fűtés vele?"
Szinte garantált, hogy drágább lesz, mint a gáz. Nem a havi rezsi, hanem mondjuk 20 évre számolva a bekerülési költség + rezsi kombó. Van értelme a napelemnek (bár nagyrészt csak ha a piacinál alacsonyabb áron tudod beszerezni), de az nagyon nem a fűtés, már csak ezért sem: [link]

(#271) Crafter32 válasza anjani182 (#109) üzenetére


Crafter32
őstag

Hello

Én is fázós vagyok, nagyon érzem a hideget. Nálunk is nagy ablak felületek vannak, de 3 réteg. Nekem az is hideg. Hosszútávon nem tudok mellette megmaradni ha kint hideg van. Igazából nem tudom mi a megoldás. Jobb lesz a 3 réteg, mint a kettő, de még az sem a tuti. A hidegebb lesz mindig az ablak, mint a fal.
Nézegettem YouTubeon a Penthause lakásokat USA-ban és nem igazán értem hogyan nem fagynak meg azokban a lakásokban mikor körben a fal helyett puszta üveg van, mondván kell a feny?

(#272) Crafter32 válasza Cathfaern (#270) üzenetére


Crafter32
őstag

Lebontom a gipszkartont mindenféleképpen és ahol lehet még tömítek, például a sarokban.

Nincs tapasztalatom csak a gázfűtés és cserépkályhában. Az a gondom, hogy új ház építésekor a csonkot behozni az utcáról, gáztervet készíteni, kemény stb stb akár 1,5 - 2 milliós költségterhet is jelenthet. Ugyanakkor a gáz ára biztosan emelkedik hosszútávon ami fix havi kiadát jelent havonta.
Ezzel szemben én, mint laikus azt gondolnám, hogy nyáron biztosra tehető a "nulla" rezsi napelemmel. Télen nem tudom mennyit segít?!
Napelemmel való fűtés kivitelezésének árából pedig ha levonom a gázt akkor lehet nem is jön ki olyan csúnya összeg?

[ Szerkesztve ]

(#273) sunavlys válasza Cathfaern (#270) üzenetére


sunavlys
senior tag

Olvastam a cikkben, hogy a túl nagy belső hőmérséklet is segíti a penészt.

Hol van ez pontosan a cikkben? Lusta vagyok elolvasni de ez hülyeség.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#274) Crafter32


Crafter32
őstag

[link]

Például nagyon nem értem, hogy a linkben lévő lakásban (1perc nél) lévő nappali full üveg fala nem nyomja a hideget?
Nálunk a 3 rétegű negyed ekkorra is rideg ha kint tél van. Chicagoban márpedig van tél. Nem hiszem el nem fagynak meg abban a nappaliban.

[ Szerkesztve ]

(#275) Crafter32 válasza sunavlys (#273) üzenetére


Crafter32
őstag

Nem így írja pontosan, de most én sem olvasom el újra neked.

(#276) turbuczn válasza Crafter32 (#275) üzenetére


turbuczn
tag

Nem írtam a cikkben, hogy a túl nagy meleg rizikófaktor a penész kialakulásában. Maximum úgy, hogy minél nagyobb a kinti és a benti hőmérséklet különbség, annál nagyobb a valószínűsége a párakicsapódásnak, és a penész kialakulásának. A hideg felületekkel van a gond, és a hideg felület hőhíd, vagy nem megfelelő hőszigetelés eredménye. Jól értem? Gipszkarton fal mögött van a hőszigetelés? Milyen a külső falak rétegrendje?

(#277) Crafter32 válasza turbuczn (#276) üzenetére


Crafter32
őstag

Tetőtér sarka van peneszedve. Ahol talalkozik az oldalfal és a cserép kívül. Belül pedig a sarokig fut a gipszkarton, alatta 20 centi kőzetgyapot majd a Bramac cserép.
Kívülről oldalt 10 centi nikecell van. Utólagosan ennyi fért. De a műanyag ablakok is párásak, penészesek a "kutyaólak" - nál. Kutyaólaknál 10 centi fért. És a gipszkarton és a műanyag ablak találkozásánál feketedet be. Bent 24-25 fok van, főleg a hálószobában van a gond.
Több oka is lehet szerintem. Nem megy végig a sarokig teljesen a kőzetgyapot? Kívül a sablon deszka alatt nem jó a szigetelés? .

[ Szerkesztve ]

(#278) Crafter32


Crafter32
őstag

Konkrétan ez a legnagyobb gondom. Vettem egy erősebb páraelszívót, de nem sokat segített. Bontanom kell sajnos, nem tudok jobbat más nem nagyon segít szerintem.

(#279) Crafter32


Crafter32
őstag

Földszinten is voltak gondok a hatalmas ablakfelületek alatt. Ezt úgy sikerült meholdanom, hogy raktunk be ablakok alá 3 db kisebb radiátort. Ott teljesen megszüntete a penészt.
Már csak a tetőtérben van penész gond. Azt is el kell ismerni, hogy sokat fürdünk, keveset szellőztetünk és a kutyaólak kevés fényt engednek be a hálószobákba, mert kicsik. Így a probléma nagyon sokféle lehet vagy ezek összesége okozza. Az első 2 évben nem volt gond. Idén lett durvább a helyzet.

(#280) sunavlys válasza Crafter32 (#279) üzenetére


sunavlys
senior tag

kutyaólak kevés fényt engednek be a hálószobákba,

ennek semmi köze a penészesedéshez

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#281) Crafter32 válasza sunavlys (#280) üzenetére


Crafter32
őstag

Laikus vagyok, csak leírtam a teljesség kedvéért.
Egyébként a penész nem a sötét és nedves helyet keresi?

[ Szerkesztve ]

(#282) Cathfaern válasza Crafter32 (#281) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően a nedves. Csak ugye ahova sose süt oda a Nap, ott esélyesebb, hogy nedves a környezet. De igazából lehet totál napsütés is, csak elég nedvesség legyen neki.

(#283) turbuczn válasza Crafter32 (#277) üzenetére


turbuczn
tag

Én úgy gondolom, hogy itt valami hőhíd alakult ki. Tipikus esete ez a falsarok. A statikai szerkezetek (koszorúgerenda, talpszelemen, szarufa) találkoznak, és nincs a csomópontban jól kidolgozott hőszigetelés. Építész tervezte a házat, a hőszigetelést?

(#284) MongolZ válasza sunavlys (#268) üzenetére


MongolZ
addikt

A piaci verseny. Az működött eddig.

(#285) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Hasznos cikk, köszönjük! :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#286) ruti


ruti
Közösségépítő

Üdv.
Most olvastam a cikket, és a közel 300 hsz-t nem tudtam végignyálazni, de a vitaindító megállapításokra azért reagálnék, ha megengeditek:
jártassággal rendelkezem az épületszerkezeti csomópontok mind elméleti (tervezés) mind gyakorlati (kivitelezés) kialakításában, de ahogy az lenni szokott, természetesen a saját házamban lep(ett) el a penész.
Nem új építésről van szó, hanem egy régi "kockaház" felújítás-bővítésről - éppen ezért tudom megerősíteni, hogy ha nincs az első kapavágástól megtervezve és kialakítva a szigetelés (akár víz-, akár hő-) utólagosan szinte lehetetlen küldetés orvosolni...

– elektromos páramentesítő készülék: zabálja az áramot, hangos, és alacsony a hatásfoka. Ráadásul csak egy helyiségben érünk el vele valami keveset.
Cáfolnám: ez adta a megoldást nekem, még ha zajos és fogyaszt is. Hatásos, nem csak egy helyiségben dolgozik, hanem az összenyílóakban is kiegyenlít. Persze a zugokban nem hatásos, kell variálni az elhelyezésével.

– passzív páramentesítők: alacsony hatásfok, pénzkidobás.
Megerősítem: beépítettem 4 db nyílászáróba higroszabályzós légbevezetőt. Semmi haszna, azon kívül, hogy bejön rajta a hideg. A faliak szellőző km-e sem nagyobb, és még csúnya is, tehát az is felesleges pénzkidobás pára szempontjából. (gázkészülék miatti alkalmazása más történet)

és még 3 titok:
szárítógép!
szellőztetés technikája! (gyors légcsere, nem órákig bukón az ablak)
"műanyag" ablakfüggönyt elfelejteni

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#287) MongolZ válasza ruti (#286) üzenetére


MongolZ
addikt

:)

Egyébként most a -20 fokos hidegben néhány igazság gondolom kiderült...

(megjegyzem: nálunk is lett 1-2 penészes folt, néhány évtizedek óta ismert hőhíd, és néhány eszméletlen meglepetés, most is vakarom a fejem, hogy hogyan...)

(#288) ruti válasza MongolZ (#287) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ja, 40 C fok különbség kint-bent között :)
de penész NULLA!
-
viszont a tetőablak a hozzá megvett extra (körbe)hőszigetelő csomag ellenére csöpög a max. 45 % belső relatív páratartalmon tartott helyiségben.
a tok és szárny közötti falcba belefagy a jég, és onnan befelé folyik a tokon, és a falon...
megyek a forgalmazóhoz (gyártóhoz) a reklamációval
itt már nem arról van szó, hogy az üvegezőléc visszahűt, és párás az üveg...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#289) x_o_n válasza Crafter32 (#274) üzenetére


x_o_n
veterán

Padló fütés,eleve az az egyik legjobb és azok az ablakok nagyon jók,én festettem ilyen lakást ugy hogy -20 volt kint és semmi gond nem volt,meleg volt az ablak természetesen valamennyire hideg,de szellözö rendszer is tartozik ehez a megoldáshoz. és néhol az ablakoknál is van esxtra fütés,erösebb ,intenzivebb mint a padló többi részén.

(#290) MongolZ válasza Crafter32 (#274) üzenetére


MongolZ
addikt

De igen. Üvegnél nehezen tudsz Uw<1 W/m2K értéket elérni, falnál meg 0,24 az előírt... És tudsz lejjebb menni.

(#288) ruti: Nálunk most olyan helyen jelent meg penész, hogy egy szennyvízcsövet eltakartam gipszkartonnal és kitömtem szigeteléssel, na és ennek az 1/3-ánál megjelent egy nagyobb folt...Teljesen érthetetlen számomra.

[ Szerkesztve ]

(#291) ruti válasza MongolZ (#290) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nem folyhat valahol az a szennyvíz? csak minimális vízutánpótlás szivárgásból, karimánál pl., ami átáztatja a szigetelést

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#292) MongolZ válasza ruti (#291) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem a padlón van a folt, az egész cső egyben van, egy teljes szakasz, eléggé valószínűtlen, hogy valahol megsérült volna és szivárogna. Ráadásul ez egy emeleti csapra kötött lefolyó, amit szinte nem is használunk.

De az ötlet attól még jó.

[ Szerkesztve ]

(#293) totron válasza Crafter32 (#269) üzenetére


totron
addikt

Remélem nem penészt akarsz karanténba zárni festékkel.

(#294) Crafter32 válasza turbuczn (#283) üzenetére


Crafter32
őstag

A szigetelés utólagos. Tervezés stb nincs, csak megcsináltam.

293 totron : Hera falfestéknek van olyan fajtája ami gátolja a penészt. Egyszer már festettem ilyennel és utána teljesen megszüntete a penészt. Mi a gond vele?

[ Szerkesztve ]

(#295) 7Heads Drago válasza MongolZ (#258) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mit égettek én??? Konkrétan a rezsidíj csökkentésre gondolok. Szerinted ez kamu? Vagy hogy égettem én magam? Nevetséges...
Voltak persze régen is energetikai előirások. Ha gondolod előveszem a régi tankkönyveket. Csak azok már köszönő viszonyban sincsenek a mostaniakkal. Talán mert túl sok energiát szortunk szét. Sajnos még most is, de ez más lapra tartozik. De persze, majd mindjárt megmagyarázod ez is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#296) 7Heads Drago válasza Crafter32 (#294) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi a gond vele?
És akkor mi van a levegőben lévő párával? Mert a festék nem fog vele semmit se kezdeni. A festék nem megoldás a párára és a penészre. A pára akkor is kicsapódik, és valahol látható nyoma lesz neki.
A tetőablakoknál a legtöbbször a kialakításukal van hiba, ha "Jó a szigetelés".
Hibás kialakítás:

A piros pöttyökkel jelzett helyen a pára beszorul.
Helyes:

Az ablak alá helyezett fütőtest sokat javíthat az ügyön.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#297) MongolZ válasza 7Heads Drago (#295) üzenetére


MongolZ
addikt

Ott égeted magad, hogy bedőlsz ennek az idióta rezsicsökkentéses baromságnak. Az elején igen, volt "haszna", tényleg olcsóbban kaptuk az energiát. Azóta ez a szint megmaradt, csak a globális energiaárak annyira lecsökkentek, hogy ha megmarad a régi (piackövető) módszer, már rég olcsóbban kapnánk leginkább a gázt.
Ezért égeted magad.

(#298) Crafter32 válasza 7Heads Drago (#296) üzenetére


Crafter32
őstag

A festés a falakon megszünteti a csúnya penészt. Már az is vmi.

(#299) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Lenne gy fontos kérdés, remélem van itt aki jobban ert hozzá mint én: nekem paratlanitani es portalanìtani is kellene a szobai levegőmet. Magas páratartalom penészt okozott, a porra pedig allergiás vagyok. Ha veszek egy parátlanítót az a levegő portartalmát is csökkenti? Nyilván nem teljesen steril levegőre számìtok mint egy laborban, csak mérsékeltebbre.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#300) ruti válasza $p@rr0w (#299) üzenetére


ruti
Közösségépítő

párátlanítóban van levegőszűrő, amit időnként tisztítani kell.
tehát elviekben szűr valamennyi port.
amúgy porallergiánál a padlófűtés felejtős, és persze a szokásos okosságok: szőnyeg, függöny, egyéb porfogók ki, és minden nap hajmosás, PC mélytisztítás csak maszkban :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#301) Realradical válasza $p@rr0w (#299) üzenetére


Realradical
őstag

Vannak olyan páramentesítők amikbe lehet tenni HEPA filtert.
Első találat (ettől még nem feltétlen jó, csak prezentálom, hogy van)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#302) x_o_n válasza $p@rr0w (#299) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen csökkenti és szüri

(#303) MongolZ válasza $p@rr0w (#299) üzenetére


MongolZ
addikt

Igen. Kellő mértékben? Nem hiszem, de valóban segít valamit.

Ha olyan súlyos az allergia, akkor sajnos nincs más, mint a beépített levegőztető rendszer. Vannak ilyenek, pár milliós nagyságrend, de akinek tényleg kell, az általában azt mondja, hogy megéri, hogy teljes életet éljen.

(#304) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.