Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#286) ruti


ruti
Közösségépítő

Üdv.
Most olvastam a cikket, és a közel 300 hsz-t nem tudtam végignyálazni, de a vitaindító megállapításokra azért reagálnék, ha megengeditek:
jártassággal rendelkezem az épületszerkezeti csomópontok mind elméleti (tervezés) mind gyakorlati (kivitelezés) kialakításában, de ahogy az lenni szokott, természetesen a saját házamban lep(ett) el a penész.
Nem új építésről van szó, hanem egy régi "kockaház" felújítás-bővítésről - éppen ezért tudom megerősíteni, hogy ha nincs az első kapavágástól megtervezve és kialakítva a szigetelés (akár víz-, akár hő-) utólagosan szinte lehetetlen küldetés orvosolni...

– elektromos páramentesítő készülék: zabálja az áramot, hangos, és alacsony a hatásfoka. Ráadásul csak egy helyiségben érünk el vele valami keveset.
Cáfolnám: ez adta a megoldást nekem, még ha zajos és fogyaszt is. Hatásos, nem csak egy helyiségben dolgozik, hanem az összenyílóakban is kiegyenlít. Persze a zugokban nem hatásos, kell variálni az elhelyezésével.

– passzív páramentesítők: alacsony hatásfok, pénzkidobás.
Megerősítem: beépítettem 4 db nyílászáróba higroszabályzós légbevezetőt. Semmi haszna, azon kívül, hogy bejön rajta a hideg. A faliak szellőző km-e sem nagyobb, és még csúnya is, tehát az is felesleges pénzkidobás pára szempontjából. (gázkészülék miatti alkalmazása más történet)

és még 3 titok:
szárítógép!
szellőztetés technikája! (gyors légcsere, nem órákig bukón az ablak)
"műanyag" ablakfüggönyt elfelejteni

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.