Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Digger


Digger
senior tag

Ti hogyan videóztok vele?
A creative video módot használjátok, a tárcsán kiválasztva, vagy ahol éppen áll a tárcsa, (Pl. A, vagy M mód) indítjátok a piros gombbal a felvételt?
Nekem oldalra pásztázással elég rossz a képminőség, nem folyamatos a kép, ugrálások vannak benne! Ez esetleg lehet a bekapcsolt stabilizátor eredménye?

(#152) salesman


salesman
őstag

Én most tesztelgetem.

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#153) tibaimp válasza salesman (#152) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Irigyellek :) bár használd egészséggel...

Én is szerettem volna venni, de most épp két munkahely között, másra kell a pénz...így csak olvasgatok róla.
Mondjuk ha lesz ismét melóhely, szerintem az első dolgom lesz venni :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#154) salesman válasza tibaimp (#153) üzenetére


salesman
őstag

Neked is lesz hamarosan, bízz magadban!

Türűűűdrááá!

(#155) Digger


Digger
senior tag

Nagyon lagymatag a fórum!
Jó lenne kis eszmecsere a tapasztalatokról!
Kevés tulaj jár erre?

Engem érdekelne például, hogy használtok-e külső vakut. Nekem megjött a Meike és meg is vagyok elégedve vele. Minden funkció szépen működik, a TTL szabályoz, a mérete mondhatni ideális a vázhoz. Lehet a mennyezet felé állítani, balra kb. 75°-ra, jobbra 90°-ra lehet fordítani. A teljesítménye lehetne kicsit nagyobb!

(#156) salesman válasza Digger (#155) üzenetére


salesman
őstag

Jöjjünk össze egy talira, egy pofa sör mellett ki lehetne vesézni a dolgokat!

Türűűűdrááá!

(#157) mazsi70 válasza Digger (#155) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szia !
Te kerestél távkioldót az Fz1000-hez ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#158) Digger válasza mazsi70 (#157) üzenetére


Digger
senior tag

Nem kerestem, barkácsolni fogok ha lesz rá időm. Az ellopott D90-hez volt időzítős kioldóm. Ezt fogom átalakítani a Panára.

Esetleg tudsz valami olcsó alternatív megoldást?

(#159) Digger válasza salesman (#156) üzenetére


Digger
senior tag

A gond, (esetleg) a nagy távolság! Én gyulai vagyok.

(#160) mazsi70 válasza Digger (#158) üzenetére


mazsi70
senior tag

A legolcsóbbat

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#161) salesman válasza Digger (#159) üzenetére


salesman
őstag

Nem baj!
Ki jön még?

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#162) tibaimp válasza salesman (#154) üzenetére


tibaimp
nagyúr

köszi a biztatást, és maximális :R

ha meglesz, bizisten írok róla egy logout-ot (bár még sose írtam ilyet és csak "házi" fotós vagyok) :)

sőt tovább gondolva, abban is benne vagyok, hogy összejövünk páran, összedugjuk a fejünket megírjuk közösen a cikket, és ha közben legördül pár üveg sör, hát a fene bánja... :C

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#163) Digger válasza tibaimp (#162) üzenetére


Digger
senior tag

Jó lenne ha összejöhetne az a találka!

A ti gépetek is eszméletlenül csörömpöl? :B
Néha ijesztő hangok jönnek belőle! Azt hittem, hogy a remegés csökkentő, de akkor sem csendesedik, ha azt kikapcsolom. Eddig még nincs semmi hibajelenség, de akkor is idegesítő!

(#164) Digger


Digger
senior tag

Most nézegettem Graham Houghton videóit a youtube-on. Rengeteg hasznos dolgot lehet látni tőle, bár sajnos a többségük az FZ200-ról szól, de a mi gépünkön is lehet hasznosítani sok érintett témát.
Például most tudatosult bennem az EZ Zoom mibenléte. Mivel én leginkább RAW formátumban fotózok, ezért ez a zoom mód kimaradt nekem. Röviden arról van szó, hogy a gépünkön mód van jóval nagyobb fókusztávolságot is használni, bizonyos kompromisszumok árán. Számomra a legnagyobb veszteség, hogy ezt az üzemmódot csak jpg formátumban lehet kihasználni. A minőségromlás nem számottevő, ha nem maximalista valaki! Az EZ Zoom nem egyenlő az egyszerű digitális zoommal, a minőségromlás nem annyira szemet szúró, mint annál! A nagyítás abból adódik, hogy mintegy kivágjuk a kép közepét, mivel nem a maximális felbontást használjuk. Természetesen ugyanezt meg lehet tenni az utómunkák során is. Ha ki akarod próbálni, akkor kapcsold ki a raw-ot, és vedd vissza a felbontást közepesre, vagy a legkisebbre. Használva a zoom kart, vagy a zoom gyűrűt, máris láthatod a kijelzőn a kapott plusz fókusztáv méretet.

(#165) Digger


Digger
senior tag

Maradt az ellopott D90 szerkómból egy rádiós vaku kioldó, RF-603 N3 a típusa. Szerettem volna használni az FZ1000-en is. A neten található leírások szerint, ezeknek két funkciója van. Az alap ugye, hogy a vakut vagy vakukat a megfelelő pillanatban elsüsse, de van egy olyan funkció is, hogy egy rövid vezetékdarabot a gép és a kioldó közé kötve, távolról el lehessen a gépet sütni. Az enyémnek a típusszámnak a végén levő N3 azt jelenti, hogy több más gép mellett a D90 vázon levő csatlakozóba illik a drót vége. A neten találtam és rendeltem is egy Panasonic-hoz illő vezetéket, pár száz forintért. Mivel a mi gépünkhöz illő vezetékes kioldó úgy van megoldva, hogy a két kontaktus (focus és shutter) egy ellenállás hálózattal kapcsolódik a vázhoz ezért kerestem is a fiókban hozzávaló ellenállásokat. A döbbenet akkor jött, amikor a kis vezetékdarabot ki akartam mérni! Ugyanis az eBay-ről rendelt vezetékben benne van az ellenállás hálózat! És ahogy összedugtam, vezetékes távkioldóként már működött is! Sajnos a rajta levő gombok nem elektronikusan vannak a kimenetre kötve, vagyis a kioldónak bekapcsolt állapotban kell lennie, de szépen működik. A párját is bekapcsolva a távkioldás is megy, bár a fókusz jelet nem küldi át a rádió, csak ha kb. egy másodpercig teljesen lenyomom a gombot, akkor egy fókusz után elsüti a gépet! Igazából nem emlékszem, hogy ez hogyan mőködött a D90-en.
A kioldó másik funkciója, a vakukioldás csak akkor fog működni, ha egy ellenállást beépítek a kioldóba. A neten illetve a youtube-n bőséges irodalma van ennek is. Ha kész lesz arról is be fogok számolni.

(#166) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék az FZ1000 képzajára.
Az árukeresőn sokan azt írják, hogy ISO400-800-tól már magas a zaj a képeken.
Az aksi is keveset bír? Mennyire valós ez?

(#167) hito válasza OTika (#166) üzenetére


hito
nagyúr

Pontosan ez érdekel engem is. Ezt a gépet néztem ki, de árukereső vélemények alaposan elvették a kedvemet. Pocskondiázzák rendesen. Akkor már inkább egy FZ200 120-szal olcsóbban, ha úgyse jön ki az 1"-os érzékelő előnye. Azért venném meg. De így nagyon nem vagyok biztos a dolgomban.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#168) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Üdv!
Ez a gép vagy Samsung NX500 ( főleg videóra...GH4-re nincs pénzem )?
Kösz!

(#169) Tarisznyarák


Tarisznyarák
tag

Nekem van egy Olympus xz-1 kompaktom 1/1.7-es szenzorral és annak szerintem 400-ig teljesen használható a képe 90x60 centis nagyításnál, én is FZ1000-est szeretnék, a tesztképek alapján nem tünik zajosabbnak minnt az Olympusom, söt.

(#170) Tarisznyarák válasza OTika (#166) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Tele van a net minta képekkel, pl itt van néhány: http://www.dpreview.com/forums/post/56613876
Szerintem 800-ig teljesen rendben van a zaj, de ízlés kérdése.

(#171) Digger


Digger
senior tag

Sajnos nem pörög ez a topic! :F

Ma regisztráltam a Flickr FZ1000-es csoportjába.
Innen kiindulva találtam egy remek linket, ahol rengeteg tippet, trükköt és egyéb okosságot találtam! Sajnos angol, de azért lehet boldogulni vele! Rég kerestem valami hasonlót!

(#172) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok!
Nemrég bukkantam rá erre a bridge fényképezőre, de nem tudom mennyire lenne jó döntés. Sajnos nem tudok 300ezret rákölteni egy Sony A6000 két lencsés kitre, de ez egész jónak tűnik. Tudom, hogy egy milc sokkal jobban járnék minőségileg, de vagy jó váz és nincs obi hozzá, vagy olcsó váz kb két obival, melyek nem biztos, hogy annyival jobban teljesítenek mint ez a FZ1000. Szerencsére még legalább 3 hónap kell, hogy összejöjjön az ára, szóval, van időm válogatni, és teszteket olvasgatni. Akinek meg van tudna pár véleményt mondani róla, mert igaz elolvastam már a korábbi üzeneteket, de azokban sokszor csak az árát emlegették,hogy ennyiért nem éri meg. Ahogy én látom: 4k videó felvétel, korrekt képek sötétebb viszonyok között, illetve beltéri kevés fény mellett is, gyors sorozat, raw (bár ezt még csak teszteltem, de később jól jön). Hozzáteszem, hogy nincs nagy múltam ilyen típusú gépekben, mivel már 5 éve egy Panasonic FZ38 szolgál nálam, viszont a kis szenzor, és gyenge lencse miatt, beltérben lehetetlen már éles képet csinálni ha mozog valami/valaki, és nincs vaku. Remélem tud segíteni valaki.
Előre is köszönettel: Tripla :)

(#173) Digger


Digger
senior tag

A Lumix gépek nagy atyjától, Graham Houghton oldaláról származik ez az ötlet!
Ez az akkutöltő USB-re csatlakozik és így akár egy PowerBankról vagy szivargyújtóról is tölthető lesz a gépünk akkuja! Az előbb rendeltem meg, mai árfolyamon 3300-ba kerül kiszállítással együtt.

(#174) melko


melko
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyors kerdes. Kamera vasarlas elött allok, es ez az FZ1000-es kielegitene az igenyeimet tökeletesen. Meglatasotok szerint erdemes varni egy modellfrissitesre, vagy a kb 600-800€-s arkategoriaban tudtok jobbat ajanlani?
Masik valasztottam a Nikon P900 volt, de a nagyobb szenzor miatt a Panasonic fele tendalok.

Ezen kivül nagyon tetszenek a kompakt kamerak is a Canontol, a meret miatt szimpatikus nagyon a kompakt G szeria.

Eddigi rangsor:
1. Panasonic FZ1000
2. Canon G3X
4. Canon G1X Mk II
3. Nikon P900

Köszönöm a tanacsokat!
Udv!

[ Szerkesztve ]

(#175) tibaimp válasza melko (#174) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem most egy Pana FZ20 van, imádom. Szerintem a bridge kategóriában a Pana verhetetlen.
Én az FZ1000 venném gondolkodás nélkül.
Mondjuk azóta kijött az FZ 300, nem tudom milyen, de az újabb, mint az 1000.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#176) mazsi70 válasza tibaimp (#175) üzenetére


mazsi70
senior tag

Lehet ,hogy újabb az FZ300 ,de kisebb szenzor van benne ,mint az FZ1000-ben .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#177) tibaimp válasza mazsi70 (#176) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, nem véletlenül olcsóbb is sokkal, csak mint tippet írtam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#178) Falovas


Falovas
aktív tag

Sziasztok!
Úgy néz ki hamarosan egy FZ1000-res (remélem boldog) tulajdonosa leszek. Engem a tesztfotók és videók abszolút meggyőztek, hogy jó választás lesz . Szerintem a fotós tudása is remek, nem kell foglalkozni az árukeresőn található negatív kritikákkal. Külföldi fórumokon sokkal pozitívabban állnak ehhez a géphez. Úgy látszik mi magyarok ezen a téren is hozzuk a negatív hozzáállásunkat.
Tudom, hogy nem szabad dslr gépekhez hasonlítgatni, mert arra rögtön harapnak azok akinek az van. De látni kell, hogy egy átlagfelhasználónak a gép fotós teljesítménye magasan hozza az elvárásokat és messze jobb képeket készít mint a kommerszek. Az is biztos, hogy meg kell tanulni vele fotózni, tudni kell , hogy milyen körülmények között lehet kihozni a gépből a maximumot. Vagyis milyen fényviszonyok között. Számomra a portréfotók mutatják meg leginkább ennek a gépnek a tudását és határait, vagyis azokon mérem le, hogy mire is számíthatok majd, mivel főleg családi képeket fogok készíteni vele és portrékat a családról. Szerintem ez a része is teljesen rendben van. A videó része meg egyenesen szuper még 1080p felbontásban is. Valószínű, hogy ebben a formátumban fogom a legtöbbször használni, a 4K-át jelenleg nem bírja a gépem.
Az érdekes az, hogy a többi gyártó jóval drágábban kínálja az 1"-os gépeit.
A Canon G3X videó minősége szerintem elmarad az Fz1000-hez képest. A Sony horror áron kínálja a 4K-ás RX10-esét. Egyedül tényleg a Sony tudja ezt a videó minőséget, de még az alap RX10 is jóval drágább.
A Nikon is kihozta a DL24-500-asát de annak az ára is horror.
Bizonyos szempontból csalódás az új FZ2000/2500 mert azt inkább a profi felhasználóknak szánták. Szakértők hiányolták az ND szűrőt, hát most megkapták. A 430ezres ár is mutatja, hogy nem családi kamerának szánták, jó, később biztosan lentebb jön, de ne számítsunk 350ezer alatti árra a közeljövőben.
De inkább örülni kell, hogy az FZ1000 végre elérhető közelségbe került. A Media Markt csalafinta kereskedői elkezdtek játszani a vásárlók idegeivel. Két napig 176ezerért árulták a gépet, de ma már vissza rakták 194ezerre. Ezt már a múltkor is eljátszották, akkor csak egy napig volt 174ezer forint.
Úgyhogy döntöttem, még egy ilyen húzás, és lecsapok a gépre. Ettől olcsóbb idén már úgysem lesz, és már nem várom meg a következő évet.
Sziasztok!

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#179) julius75 válasza Falovas (#178) üzenetére


julius75
aktív tag

Szia,

Van valami biztos forrásod, hogy újból elérhető lesz olcsóbban?

(#180) Digger válasza Falovas (#178) üzenetére


Digger
senior tag

Falovas! Írtam egy privát üzenetet!

Pletykák szerint a MM boltban az eladónak, vagy az üzletvezetőnek joga van jelentős kedvezményeket adni a termékek árából! Éppen ezért lehet alkudni is a termékekre! :K :K :K

(#181) Falovas


Falovas
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy a Media M. még fog akciózni, már kétszer megtették. Amikor először láttam a 174 ezres árat nem hittem a szememnek, de ez csak egy napig ment. Gondoltam, biztosan tévedés volt, viszont ha lecsapom, akkor kötelesek ilyen áron ideadniuk.
Viszont a múlt héten három gépet is leakcióztak, direkt rákerestem. Az FZ300-ast 146ezerért, akkor még néztem egy Canon gépet és az FZ1000-est is. Szóval ez már nem véletlen volt. De, hogy miért csak két napig tartott azt nem értem..... Szóval, résen kell lenni mert nem lehet kiszámítani őket. Napi szinten nézem az árukeresőt.
Ha legközelebb a Media M.-ban járok utánajárok ennek az alkunak, kíváncsi vagyok működik-e.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#182) Falovas


Falovas
aktív tag

Szia mindenkinek.
Lenne pár kérdésem: Ez a gép elvillantja a hagyományos középérintkezős vakukat? Van egy elég jó teljesítményű Sunpak vakum, első lépcsőben ezzel próbálkoznék majd. Van tapasztalatotok ilyen téren?
Vagy mindenkép valamilyen Olympus/Pana vaku jöhet szóba?

Tudjuk, egyik konstrukciós hibája a gépnek, az állványmenet helye. Erre a problémára jó megoldás ez az adapter:

https://www.amazon.com/ALZO-Liberator-Battery-Clearance-Panasonic/dp/B019E67Q4S

Sajnos idehaza nem lehet kapni, a külföldi vásárlások terén nincs tapasztalatom, de feltétlenül be fogok szerezni egy ilyet. Ezen a téren bármilyen segítséget elfogadok :) !!!

Ti használtok valamilyen szűrőt, akár csak az objektív lencséje védelmére, ha igen melyiket?

Olvastam panaszt a gép vakujára, vagyis , hogy elég "béna" szerkezetű. Ez tényleg így van? Ti is úgy gondoljátok, hogy egy gyenge szerkezeti eleme a gépnek, bírja a strapát? Vagy nagyon óvatosan kell bánni vele?

És van panorámakép készítő funkciója a gépnek? Mert ez sem egyértelmű számomra az eddig olvasottak alapján.

Youtubon láttam "sárgás" videót. Ez olyan meleg szinszűrős felvételnek hatott.
Milyen választható szinhatásokat lehet kiválasztani, vagy miket használtok? Elég csak párat megemlíteni, előre is köszi.

Egy feltöltéssel hány perc 1080p videót lehet rögzíteni az akksijával?

Videózásnál a manuálfókusz mennyire rugalmas? Vagyis csak úgy lehet változtatni a fókuszpontot, ha átkapcsoljuk manuálba és én tekerem a fókuszt oda ahová szeretném? Vagyis könnyű megcsinálni azt amikor a fókuszt a távoli pontból hirtelen az előtérben lévő személyre akarom rávinni? Ezt csak a tekerő gyűrűvel tudom megcsinálni manuális üzemmódban?

Ha mégis akarnék pár perc 4K-ás videót rögzíteni, arra milyen kategóriájú memória kártya alkalmas. Gondolok itt arra, hogy milyen osztályú pl. Class 10-es, vagy kisebb is jó? És mekkora legyen az átviteli sebessége, hány MB/sec a jó?Nektek melyik vált be?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#183) Digger válasza Falovas (#182) üzenetére


Digger
senior tag

Szia!
Ha jól tudom elvillantja a középérintkezős vakut, de nagyon gondold meg, ellenőrizd a vakud feszültségeit! Nehogy egyből tönkre tedd a géped!

Erre az állványmenet bigyóra csak akkor van szükséged, ha rendszeresen állványon használod és van néhány plusz akkumulátorod is és másodperceid vannak csak egy akkucserére! :) Egyébként némi kézügyességgel lehet ilyet fabrikálni házilag is.

Bármilyen szűrőt teszel egy gépre, romlani fog a képminőség! Ezt csak úgy tudod minimalizálni, ha méregdrága készleted van! Én csak néha tettem rá UV szűrőt, de nem az obi védelme miatt, hanem mert egyébként is szükségem volt rá.

Én még nem hallottam panaszt a vakura. Szerintem stabil és ha nem budiajtó módra csapkodod akkor nem lehet vele probléma!

Igen van panoráma mód a jelenet funkciók között.

Nem szoktam színszűrőkkel játszani.

Azt tudod, hogy maximum félóra körül lehet egy videofelvétel hossza? Ez egy EU törvény miatt van így! :(
Én legtöbbször gyerekek kézi meccsét szoktam rögzíteni. Egy egész meccs lemegy egy akkuval.

Ritkán szoktam kézzel fókuszálni, de egész jól használható. Nézegess youtube videókat, ahol tesztelik ezeket a dolgokat.

A sima Class 10-es kártya nem elég! Én 64 gigás Transcend SDXC U3 Class10 kártyát használok. Az U3 a lényeg! Olyat válassz, ami legalább 80-90 MB/s sebességre képes! Ha 4K-t szeretnél használni igen combos PC-re és 4K-s TV-re is szükséged lesz! Nem egy leányálom ilyen anyaggal dolgozni!

Javaslom a youtuben megtalálható videók nézegetését. Nagyon sokat lehet tanulni Graham Houghton videóiból! Sajnos a legtöbb anyag tőle az FZ200 gépről szól, de így is sokat lehet tanulni belőle! Az FX1000-ről is van pár videó. Találsz például a vakuzásról és a Panasonic fókusz rendszeréről sok hasznos infót.

Van a Panasonicnak is egy 20 részből álló sorozata az FZ1000-ről.

Még pár dolog eszembe jutott! Nagyon hasznos töltőt vettem hozzá! Micro USB kábelről tölt, így a telefonom töltőjével is fel tudom tölteni. Sőt powerbankról is sokszor töltöttem már. Szinte mindig azt használom.

(#184) Falovas


Falovas
aktív tag

Köszönöm a választ!

Most néztem ezt a videót, hát elég érdekes. Szerintem az FZ1000 szándékos lejáratása volt a cél. Az FZ1000 tesztvideói szerintem direkt túlexponáltak az iphone-hoz képest. Jól látom?
Ha jól tudom, az ISO-val lehet változtatni az FZ1000 kontrasztját. Ebben a videóban rendre túlexponált videókat hasonlítanak össze a telefonnal készült videókkal.
Az más kérdés, hogy a telós videóknak nagyobb a mélységélessége is. Szerintem a Pana f.8-nál szintén tudja ezt az élességet.
Nektek mi a véleményetek?

A videó: https://youtu.be/9f53VjQCCZA

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#185) Digger válasza Falovas (#184) üzenetére


Digger
senior tag

Nem tudom, hogy pontosan ugyanazt a tesztet nézted-e mint én korábban, de szerintem az FZ1000-es sokkal szebb képet és videót csinál mint akármilyen almás vagy más telefon! A picurka, alig néhány négyzet milliméteres szenzorokkal nem lehet igényes képet csinálni, akárhány megapixel is van ráírva! A fizikát nem lehet becsapni! Jól látod, hogy az almásnak óriási mélységélessége van és nem is alkalmas annál kisebb mélységélességre! Ezek a telefon fényképezőgépek olyan felhasználóknak ideális, akinek pont ez az elvárása! Volt olyan ismerősöm aki pont azért fikázta egy DSLR gépemmel készült képemet mert annak a háttere el volt mosva! Az olyan képet ő mosléknak nevezte. :Y Az ilyen hozzáértéssel rendelkező fotóst is ha megkérdezed, hogy mit tudna mondani a nyakában lógó kompakt gépről, rögtön azzal kezdi, hogy 30-40-50 szeres az optikája. Neki az a csúcs-szuper gép, holott az ilyen paraméter rögtön elárulja egy kicsit is hozzáértőnek, hogy abban bizony egy aprócska szenzor csücsül és az egyéb paraméterek pedig valószínűleg igen szerények! A mi gépünkben levő 1"-os érzékelő egy nagyon jó kompromisszum! Még éppen elviselhető a minősége egy DSLR géppel összehasonlítva, viszont a zoom átfogása is jobb annál. Egy FF vagy akár egy APS-C szenzormérettel rendelkező DSLR géphez ha hasonló minőségű objektívet akarnának építeni, az óriási lenne! Súlyban is, meg árban is!

(#186) Falovas válasza Digger (#185) üzenetére


Falovas
aktív tag

Arra lettem volna kíváncsi, hogy a fenti videóban szereplő FZ1000 tesztvideók pusztán a rossz beállítások miatt olyan kiégett, túlexponáltak?
Jól gondolom, hogy az ISO -val be lehetett volna jobban is beállítani a kép minőségét, az f.8-as blendével pedig javítani lehetett volna a mélységélességen?

Mert most úgy néz ki, hogy az iphone kontrasztosabb képet produkált, és élesebbek a távoli dolgok.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#187) Digger válasza Falovas (#186) üzenetére


Digger
senior tag

Erre most nem tudok neked mit válaszolni, majd tesztelni kell, ha meglesz a géped. Addig is youtube-on rengeteg tesztvideót találsz a témában. A videofelvétel beállításait nagyon széleskörűen lehet paraméterezni. Például itt is lehet a PASM módok közül választani, hogy melyik legyen érvényben a filmfelvétel indításakor. Így az A módban 2.8-tól 11-ig állítható a rekeszérték filmfelvétel közben, valamint +-3 fényértékkel lehet az expozíciót is változtatni. Így bármilyen mélységélességet elérhetsz amit a fizikai korlátok engednek!
Mivel egy erre dedikált gombbal (is) lehet videofelvételt indítani, nem szükséges a tárcsát forgatni videóállásra, ha fotózás közben videózni is akarsz éppen. Sőt valami olyasmi is van, hogy videózás közben lőhetsz fotót is, de ezt soha nem próbáltam.

Amúgy én is feltételezem, hogy az összehasonlító tesztet egy almás érdekeltségű valaki rendelte meg! :C

Ja! És természetesen az ISO érték is lehet 125-6400-ig. Na meg automatikus is, úgy hogy a limitet megadod neki.

[ Szerkesztve ]

(#188) tibaimp válasza Falovas (#186) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Biztos valami ájfon imádó csinálta azokat a videókat, de nem hiszem, hogy egy szaros mobil szebb képeket készít, mint az fz1000-es!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#189) Falovas válasza Digger (#187) üzenetére


Falovas
aktív tag

Most egy kicsit feldobott a válaszod, mert mindenhol azt olvastam, hogy a max. rekesz az csak f.8. Ennek a 11-nek most külön örülök! :) Ugye nem csupán tévedésből írtad!!! :C

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#190) Falovas válasza tibaimp (#188) üzenetére


Falovas
aktív tag

Hát, nézd meg ezt:

https://youtu.be/9f53VjQCCZA

Ez megint egy paraszt vakítás, hagy lessék a telefonhívők, hogy milyen király az iphone, ja, hogy optikai zoom is van a világon, ugyan már kit érdekel, majd nyomjuk a nagylátós videót a gyerekről az a tuti... :D

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#191) Digger válasza Falovas (#189) üzenetére


Digger
senior tag

Itt a bizonyíték:

A bal felső sarokban mutatja, hogy rekeszérték választás történik a tárcsával. A változtatható érték sárgával van írva, ami jelenleg éppen 11. A mellette való elmosódás, illetve szellemkép azért van, mert a telefon fényképezőgépe véletlenül HDR módban maradt és bemozdult a kezem közben.

(#192) Falovas válasza Digger (#191) üzenetére


Falovas
aktív tag

Köszi a fáradtságodat :R

Rákerestem, hogy hol találkoztam az f.8-al, hát az úgy van, hogy fényképekhez max. f.8, a videózásnál max. f.11-et lehet használni. Ezért emlékeztem én az f.8.-ra.

A hivatalos Pana oldalról:"F2,8–4,0 / többlépcsős írisz membrán (állókép: F2,8–8,0 (W), F4,0–8,0 (T), mozgókép: F2,8–11,0 (W), F4,0–11,0 (T))"

Ez számomra egy jó hír :C

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#193) tibaimp válasza Falovas (#190) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen erről a videóról beszéltem...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#194) Falovas válasza julius75 (#179) üzenetére


Falovas
aktív tag

Sziasztok. Biztosan láttátok a tv reklámot, ha nem, csak szólok, hogy pénteken 10%-os akció lesz az MM-ban, azaz red friday napot tartanak:
[link]

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#195) julius75 válasza Falovas (#194) üzenetére


julius75
aktív tag

Csak sajnos egyik áruházban sincs, és nem lennék meglepve,
ha a webáruházas rendelésnél nem működne a 10%.
197.899,- Ft most a webes felületen, kíváncsi leszek rá holnap....

(#196) Digger


Digger
senior tag

Remélem sikerül holnap a vásárlás és utána kicsit beindul a topic! :C

(#197) Falovas


Falovas
aktív tag

Én még a facebookos profilképemet is bepirosítottam a +3%-ért. Így a kapott 13%-os kuponnal este 18 órától engedik a vásárlást! Szerintem működni fog, az egy dolog, hogy nincs raktárkészleten. Az árukeresőn az egyik tag aki Panasonic Lumix DMC-G7-et vásárolt írta, hogy ő egy hónapot várt a gépre. :W
Ha összejön a kedvezmény akkor annyit én is hajlandó vagyok várni! :DD

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#198) julius75 válasza Falovas (#197) üzenetére


julius75
aktív tag

Tegnap még igen, ma már nem is ismeri a webshop az FZ1000-et. Na ennyit erről....

(#199) julius75


julius75
aktív tag

Mégis működik, csak nem mindegy hogy keresel rá....: [link]

(#200) tibaimp válasza julius75 (#199) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Húzzátok itt a szívemet, de most per pill nem telik rá, pedig már, amióta megjelent, akarok venni egyet :(((

szerk: akinek viszont sikerül hozzájutni egyhez, használja egészséggel és némi tapasztalat írást ide légyszi, (csakhogy még jobban akarjam)...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.