Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szaszlaci válasza fzoli19 (#50) üzenetére


szaszlaci
addikt

Miért, ezt zsebre tudod vágni?
Egyébként pont a Panától ott van a MILC G-sorozat, ha már épp a jó keresőt és vakut hiányolod m4/3-on. Ha akarod, a szódásüveget is ráteheted obinak.
Tényleg nem sikerül megértenem ezt a gépet, illetve az ajánlást, ha fényképezőként tekintek rá.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#52) Buster17


Buster17
addikt

Mennyibe kerül? Ha nem sok akkor elolvasom.

(#53) schawo válasza Buster17 (#52) üzenetére


schawo
titán

utolsó oldal

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) Buster17 válasza schawo (#53) üzenetére


Buster17
addikt

Nem találom

(#55) schawo válasza Buster17 (#54) üzenetére


schawo
titán

Bocsánat, második oldal: Fogyasztói ár 249 900 Ft

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56) Buster17 válasza schawo (#55) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi. Akkor kimarad :(

(#57) fzoli19 válasza szaszlaci (#51) üzenetére


fzoli19
csendes tag

Nem, nem tudom zsebre vágni, és nem is írtam ilyet :) Szódásüveget tegyél te a gépedre. A G széria jó ötlet lenne, ha a váz stabilizált lenne. Az fz1000 létjogusultságát nem igazán értem, miért nem érted :)
Ha valaki nem akar rendszerbe beruházni, üvegeket gyűjtögetni, de szeretne szép képeket, sok szolgáltatást és nagy zoomátfogást, annak nem sok lehetősége marad. Valahogy mindig van egy DE. Ha elég nagy a szenzor, kicsi az obi átfogása. Ha jó az átfogás, tuti nem lesz elég fényerős. Ha mégis minden klappolna, az árcédulán lesz nagy az összeg.
Rendszergépeknél más a helyzet, ott konkrétan ha nem valami igazán budget kitet vesz az ember, akkor tényleg nem kell az fz1000-re gondolni, főleg ha valaki élete végéig el van a kitobival / duplakittel, akkor megérkezett.

(#58) benedekco válasza DigitXT (#16) üzenetére


benedekco
addikt

sárga fz1000
lila fz200

1000 a nyerő

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#59) DigitXT válasza benedekco (#58) üzenetére


DigitXT
félisten

Eeegen, ezzel a teszttel találkoztam "annak idején", de teljesen
megértenem még nem sikerült.:R Már csak azért sem, mert
ez alapján az FZ200 a "leggagyibb" - pedig amúgy dícsérik.:F

Szerk: főleg a videó-képességei miatt szemezek az FZ200-zal.
Nyilván az FZ1000 ebben IS jobb. De kb. kétszerese a vételára.

[ Szerkesztve ]

(#60) schawo válasza DigitXT (#59) üzenetére


schawo
titán

Nézd már meg, hogy ezen a listán milyen gépek vannak az FZ200-on kívül? Ez a bridge kategória legteteje (és a dslr kategória alja). Az átlagos, 100k alatti bridgeket is nem volt értelme feltenni, mert fölfelé úgy lelógnának a képről.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61) DigitXT válasza schawo (#60) üzenetére


DigitXT
félisten

Pedig a megértést segítené.:D A setét zoom kifejezés is kvázi "közismert",
szóval az FZ1000-nek még véletlenül sem kell szégyenkeznie az f4 miatt:
ezt megértettem. A miértjének meg megpróbálok utánaolvasni, felfogni.:B

(#62) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon jó gép, az ára sem vészes, legalábbis a tudásához képest.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63) schawo válasza DigitXT (#61) üzenetére


schawo
titán

Mert a szenzor mérete 2 fényértékkel nagyobb, mint a szokásos bridge-ek szenzormérete. Ez az optika az 1"-os szenzormérettel kombinálva azonos szenzortechnológiát (ez kábé passzol is) feltételezve akkora mértékű képzajt produkál magas iso-n, mintha az FZ200-on f/1.4-2.0 optika volna az f/2.8-2.8 helyett (nagylátó végén 2, tele végén 1 fényérték előny). És az alacsony iso-s dinamika előny 2 fényérték (ez alacsony iso-n tulajdonképpen hozzáadódik az optikából származó előnyhöz). Szóval ez hatalmas különbség.

(A fényérték egy logaritmus alapú arányszám. Egy fényérték különbség ugyanazt a témát fotózva 2x-es mennyiségű zajt jelent - nyilván 2 fé négyszerest.)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64) hemaka


hemaka
nagyúr

Aki rajong az efféle nagy zoomos csodákért, annak egy remek gép.

(#65) szaszlaci válasza fzoli19 (#57) üzenetére


szaszlaci
addikt

A szódásüveggel arra szerettem volna rávilágítani, hogy kb. bármilyen obit rá tudsz tenni.
Épp ez az, hogy szép képeket ezzel nehezen fogsz.
Nincs stabilizátor? Nem hinném, hogy összedől a világ. De ha te elhatároztad, hogy ilyen bridge-vonal kell, hiába tépem a számat. Nekem bizony tized ennyiért se kéne (ilyen) bridge gép, de hát ez csak a saját véleményem. Na de én szeretnék a befektetett összeget figyelembe véve jó képeket, nem olyat, ami 250 ezerért már legalacsonyabb ISO-on is csupa zaj, vagy a kép részletszegény, ronda és homályos. Netán ezért a nagy gyutáv? Ez a háttér meg olyan, mintha telefonnal készült volna. (Lehet, a CA-t szedte ki szoftveresen a köveknél.)
Szóval lehet, nagy a szám és csak elégedetlenkedek, nem is szokásom tesztekhez hozzászólni, de ez így tényleg botrány.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#66) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ez komolyan jo arnak szamit?

(#67) Márton válasza r3dsnake (#66) üzenetére


Márton
nagyúr

a 4k videófelvétel miatt igen.
Ez alatt gopro4 van - halszemmel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#68) schawo válasza szaszlaci (#65) üzenetére


schawo
titán

No jó, akkor tegyük mellé az általad említett G6 zajmintáját. [link] Egyéb kérdés? A G6 egy régi pana szenzort kapott, ez meg egy Sony szenzort. Ki is jön a Sony szenzor dinamika előnye az alacsony ISO-n kisebb zajjal.

A többi képpel semmi gond nincs egy 16x zoom átfogású objektívhez képest. Méretezd le a G6 16 megapixelére őket, és tedd mellé a sötétebb (amit a nagyobb szenzor miatt tekinthetünk ekvivalensnek), de lent-fent kisebb átfogású 14-140 objektívvel készült képeket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát szerintem,max az el megy kategóriába sorolnám a gépet,inkább egy dslr pláne ennyi pénzért,sokat kérnek ezért a gépért,mert jó pár képen a kép minőséget el nézve ,hát bőven hagy kivetni valót maga után.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#70) Draco3D válasza Pityu. (#69) üzenetére


Draco3D
csendes tag

Igen,csak ennyiből nem jön ki az ekv 25-400mm DSLR vonalon.Váz+ valami jobb F2.8-as alap zoom a kit helyett ami nem 18mm-en kezdődik(ekv ~27-29mm)És máris elértük a 250 ezret,van egy DSLR vázunk ekv ~ 26-80mm-es átfogással.Persze DSLR képminősége főleg 800ISO fölött sokkal jobb lehet.+Az objektívek minősége is jobb.Csak ez pénzbe kerül.Sokba.Nem 250k a 25-400mm.És akkor még a videó funkcióról nem is beszéltünk.Meg persze praktikusabb mint egy DSLR.Nekem nem kellene,ettől még jó vételnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#71) szaszlaci válasza schawo (#68) üzenetére


szaszlaci
addikt

"A többi képpel semmi gond nincs egy 16x zoom átfogású objektívhez képest."
Így is lehet nézni, nem vitatkozom.
Az viszont egy (költői) kérdés, hogy tényleg, valóban, biztosan szükség van ekv. 24-re (ami 14 mm)? Ezt itt pl. ekv. 100 mm-el lőttem. (crop 2)

Nem azt mondom, hogy ne menjünk 100 mm alá, meg nem is épp ez az etalon kép (ki is van festve), na de most tényleg, a 25 – 400 kell az ilyen mindenes bridzsezésre? Mindent bele tájképre a Nat Geo címlapjára, csoportkép egy méterről és oroszlánt fotózni a vadonban? Papíron lehet, de milyen lesz a valóság.. De csak gondolkozom, lehet, nincs igazam.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#72) speedmetal


speedmetal
tag

Tisztelt Uraim!
Szerintem teljesen felesleges azon vitatkozni, hogy az alma vagy a gránátalma a finomabb. Mindkettőnek meg vannak az előnyei és a hátrányai ugyanúgy, mint a rajongó tábora. A "bridge" gépek, mint a nevében is benne van, hidat képeznek az általános célú és a profi gépek között. Éppen ezért soha nem vehetik fel a versenyt egyik oldallal sem. Míg az előbbinél mindig drágábbak lesznek, addig az utóbbinál mindig rosszabb lesz a képminőségük.
Jómagam azért vásárolok Bridge kategóriájú gépet, mert szeretem a kompakt kialakítást, nem akarok objektív cserével bajlódni, és nem akarok milliós nagyságrendű összegeket költeni. Fentebb említett barátom képeihez soha nem fogok felérni, de nem is ez a célom. Persze szeretném, ha hasonló minőségű képeket lőhetnék, mint ahogy a Ladás is arról álmodik, hogy Subarut hagy ott a pirosnál. De abból a pénzből, amit Ő a vázra és az objektívekre költ, én egy nagy teljesítményű, használt autót veszek (pl.: Mazda 3 MPS).
Szóval mindenki döntse el mit szeretne, s annak fényében válasszon.
S hogy megér-e negyedmilliót egy ilyen fényképezőgép? Fogalmam sincs. De nemsokára kiderítem :) S míg én ezzel foglalkozom, addig ha akarjátok, nyugodtan vitatkozzatok. Vagy menjetek és lőjetek pár szép képet az éppen aktuális fényképezőgépetekkel.
Szép témákat és jó képeket kívánok!

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#73) schawo válasza szaszlaci (#71) üzenetére


schawo
titán

Én nem használok bridge gépet, sőt, zoomokat sem. De ez nem ok arra, hogy hülyeségnek képzeljem a zoomokat, és leszóljam, hogy haha, mi ez a szar, a 20/1.7-em 3x körberajzolja a 70-200/F4-et. Eleve más gyútáv, más fényerő, más rendszer, más funkció. A 100mm-es látószöget hasonlítani a 25mm-eshez teljesen értelmetlen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#74) Pityu. válasza speedmetal (#72) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem muszáj a drága objektíveket b vásárolni a dslr hez,ha hobbi fotós vagy,vannak alternatívák is,és akkor is jó lesz a kép minőség.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#75) Matthu


Matthu
aktív tag

Kell! Persze csak videózni. Sajnálom, hogy 4K-ban leesik a látószög 37mm-re, mert így a nagylátós felvételek kizárva. Az 1080p 60 és 120 fps nagyon jó dolog. Azt hiszem szeretni fogom :)

(#76) Márton válasza Matthu (#75) üzenetére


Márton
nagyúr

Én is sajnálom ezt a 37mm-t. Az LX100 úgy tudom már nem ilyen. Ott marad a 24mm.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#77) Matthu válasza Márton (#76) üzenetére


Matthu
aktív tag

Nekem az Lx100 új, de nagyon durva. Lehet inkább azt veszek. A nagylátó fontosabb mint a böszme tele. Ráadásul nagyobb a szenzor és a felbontás miatt nem croppol 4kban. Tudja a full hd 120-at?

[ Szerkesztve ]

(#78) schawo válasza Márton (#76) üzenetére


schawo
titán

Ott 26mm-re esik a látószög.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79) Márton válasza Matthu (#77) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tud 120-at. És másban is vannak hiányosságok,
valamiben viszont jobb. És nincs 400g.
Nehéz a döntés.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#80) Matthu válasza Márton (#79) üzenetére


Matthu
aktív tag

Francnak variálnak ennyit. A 26mm még pont jó. A 120 fáj, most mi legyen? :D

(#81) DigitXT válasza Matthu (#75) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért kíváncsi lennék, hogy honnan szerzel NTSC verziót, ami ezeket az értékeket tudja. Nálunk ugye a PAL verziót forgalmazzák (ha jól tudom), ami 50/100. Nem rossz az sem, gondolom, de azért nem 60/120, és PC-s felhasználásban inkább utóbbi lenne jó (60 Hz-es LCD monitorok, YouTube 30 fps konvertje, stb.) De ha van tuti beszerzési forrásod, szólj! Ugyanez az FZ200-ban is érdekes lehet, bár az FZ1000 elvileg sokkal durvább "lassításokat" tud (FZ200-on "csak" HD-ben megy a 100/120 fps, FZ1000-nek meg tudnia kéne 240-et is ott, ha nem vették volna ki belőle ezt a feature-t:F).

(#82) Matthu válasza DigitXT (#81) üzenetére


Matthu
aktív tag

Abban reménykedem, hogy simán át lehet állìtani a videórendszert, mint pl az 5D-nél. Pár éve már a legtöbb ezköz támogatja a palt és az ntsc-t is.

(#83) DigitXT válasza Matthu (#82) üzenetére


DigitXT
félisten

Reménykedni szabad. FZ200-nál úgy tudom két külön modell létezik, köztük nincs átjárás. Gondolom nem más a helyzet az FZ1000-nél sem. Szerk: firmware csere?

Szerk: ja, persze, támogatja a PAL/NTSC-t! A kimeneten. De attól még felvenni...

[ Szerkesztve ]

(#84) Matthu válasza DigitXT (#83) üzenetére


Matthu
aktív tag

A gopro is tud 100-120at, a 6d is tud 50-60at, a legria mini x is tud 25-30at. A pana szórakozik ilyesmivel? Egyébként nekem a 100 is bőven elég :)

(#85) DigitXT válasza Matthu (#84) üzenetére


DigitXT
félisten

100 persze, bőven elég (bár olyankor hangot nem vesz fel:D). 50? Szintén elég.
De egy 60Hz-es TV-n visszajátszva nem triviális, hogy szép folyamatos lesz.:B
Persze a TV kezeli az 50Hz-et is, nincs is különösebb gond, ha nem monitor...

Passz... Az, hogy egy 430K-s DSLR váz átkapcsolható 50/60 közt nem rossz,
bár nem hiszem, hogy segítene a Panasonic FZ200/FZ1000 típusai közt átjárni.

(#86) gyuluska0817 válasza pilóta (#1) üzenetére


gyuluska0817
újonc

komoly

(#87) tibaimp


tibaimp
nagyúr

MLaca!

Csak egy kérdés, pontosan milyen memória kártyával használtad, mert azért itt már kell a nagy írási tempó gondolom.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#88) oraihunter válasza CharlieFirpo (#2) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Mert ott nem értettek hozzá! :DD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#89) .: JuSzT :. válasza szaszlaci (#71) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fotozz Velencében 100 mili felett.

(#90) Rizsszem


Rizsszem
csendes tag

Sokan, sok mindend írtatok a gépről. Jót is rosszat is. Mindenki szíve joga, de nem használtátok még. Persze mindenki a saját technikájára esküszik.
Most egy fz200 gépet használok, ami bőven elmarad az fz1000-től. De amikor a nagyított képet keretező szaki is megdicsérte, akkor nem számít a megapixel, zoom átfogás, érzékelő méret...Egyszerűen csak jóérzés.
Aki megteheti vegyen ilyen masinát, és tanulja meg vele a fotózást!
Még egy sztorit leírok. Éjszakai fótózáson a szomszéd fotósnak sem sikerült éles képet készítenie, pedig az állványa többe került, mint nekem a gép. Előző nap kisebb szélben, kicsit melegebb időben, pár méterrel lejebbről sikerült. Szerencsém volt és megszerettem a fotózást.
Akit érdekel, annak küldök fotót privátba.

(#91) speedmetal válasza Rizsszem (#90) üzenetére


speedmetal
tag

Én már igen :) Nagyon szép Hold képet készítettem, de sajnos a teliholdról lemaradtam. A felhőkön még az FZ1000 sem lát át :(

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#92) atike


atike
nagyúr

Hmmm.... Lehet ismét Panasonic-ra váltok . :) Tetszik!

(#93) -miura


-miura
csendes tag

azért nem annyira rossz ez :C
[link]

:)

(#94) sparks


sparks
senior tag

Én is beálltam a sorba, nem bírtam ki és vettem egy ilyen gépet. Erős volt a tépődés, hogy GH4 vagy ez legyen, aztán a józan ész döntött és maradtam a kisebb beruházásnál. Nem vagyok profi fotós, így egyelőre beérem ezzel a verzióval. Nem bántam meg. 3 napja van nálam a gép, de szerelem első látásra. Az első este csak nyomkodtam, mint a 6 éves a karácsonyi ajándékát. Nem szoktam leírásokat olvasgatni, így először megismerkedtem vele, aztán ha maradt kérdésem megnéztem a kézikönyvében. Hétvégén családi eseményen már hasznát is veszem majd, na meg a máltai év végi úton is :K
Tegnap este lementem kicsit éjszakai képeket csinálni és teljesen meggyőzött a gép.
Én is csak ajánlani tudom, aki megteheti ruházzon be rá, nem fog csalódni :R

(#95) sparks


sparks
senior tag

Tegnap játszottam egy kicsit a géppel és felraktam a telefonomra (Samu S4) az Image App nevű szoftvert is. Ezzel lehet távvezérelni a gépet és ezzel lehet a geotag funkciót is előhozni. Azt tudtam, hogy van ilyen lehetőség, de a mikéntjéről nem sokat olvastam eddig. Nekem ez teljesen új terület, így nagy örömmel konstatáltam, hogy a nevezett app képes logolni folyamatosan a GPS pozíciómat. Be lehet állítani, hogy mondjuk 30 másodpercenként (1-60 sec között állítható) nézze meg, hogy éppen hol vagyok és mentse el az infót. Nekem ez nagyon fontos, mert sokszor fotózom nyaralás, természetjárás közben és nagyon szeretem, ha a fényképeimen ott figyel a GPS koordináta is. Na most, a telefon a zsebemben szépen összeszedi a pozíciókat, a fényképezés végeztével pedig egyszerűen át lehet vinni a koordinátákat a fényképezőre és az pár perc alatt pedig felírja a fényképekre a GPS adatokat. Persze mindezt wifi kapcsolaton keresztül, tehát nem kell kábelekkel vacakolni. Az elején célszerű az órákat szinkronba hozni, az app ezt is megteszi kérésre, így biztosak lehetünk benne, hogy jó koordináták lesznek a képeinken. La vagyok nyűgözve :C

(#96) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

üdv van vkinek ilyen gépe? Érdekelne hogy végül is át lehet e kapcsolni PAL / NTSC módba az itthon vett gépet. Köszönöm

(#97) sparks válasza HUNgabus (#96) üzenetére


sparks
senior tag

Szia!
Nem találtam benne ilyen lehetőséget. Szerintem régiónként vannak a gyártások, nem hiszem, hogy akár szerviz menüben kapcsolható lenne.

(#98) HUNgabus válasza sparks (#97) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszi, akkor a 4K 30fps felejtős, vagy a FHD 120 fps is, kapják be, a boltban se lehet megnézni kipróbálni mert nem üzemelik be...

(#99) Biznisz Elek válasza HUNgabus (#98) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Igaz benne allna a penzed de megrendeled weben egy jonevu webshopban. Kiprobalod. Nem jon be elalls a vasarlastol es vissza kapod az arat.

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#100) speedmetal válasza HUNgabus (#98) üzenetére


speedmetal
tag

Szia!
A 4k 30 fps nem felejtős, viszont FHD-ben "csak" 100 fps-t tud. ITT okosodhatsz.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.