Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Ütős.
Még a nyitóár sem vészes annyira (persze nem most kell megvenni, majd 150k körül...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) CharlieFirpo


CharlieFirpo
tag

Érdekes, hogy anyaghasználatra, minőségre max. pontszámot kapott. A külföldi oldalakon ezért kapta a legtöbb hideget...

Charlie

(#3) schawo


schawo
titán

Hmm, nem is rossz az ár :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) Ijk


Ijk
nagyúr

Minek ekkora gyújtótáv? Szerintem 200mm felett aki kicsit is komolyan gondolkozik és nem csak egy digitális távcsőre vágyik az célobikat keresgél. Sokkal izgalmasabb lenne ha a fényerőt és ezáltal a DOF kontrollt növelnék ezeknél a duci bridgeknél. Mondjuk egy ekv. 28-100 f1.4.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon jó, szimpatikus gép, de már-már nem is bridge. Nagy és nehéz. Az ára végül is rendben van a tudásához képest, de akkor is, ez "csak" egy bridge. Persze nincs semmilyen "aranyszabály", de én úgy tartanám logikusnak, hogy a bridge árban és képminőségben is valahol a kompaktok és a DSLR-ek között helyezkedjen el. Az árra ez semmiképp se teljesül, ennyiért már egész jó DSLR-eket is lehet venni. Vázat mindenképp :D. És különösebben az se vigasztal, hogy MILC-ek vannak még ettől jóval többért is, na hurrá.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) pilóta válasza Ijk (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez annak lesz jó, aki nem gondolkodik kicsit is komolyan 200mm felett, hanem csak elkattintja 400-on (uszkve 99,99%-a megcélzott vásárlórétegnek ;] ).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Ijk válasza bteebi (#5) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az ára teljesen korrektül van belőve az új gépek között. DSLR vázzal önmagában nem sokra mész. Tapasztalatból mondom, mert anno volt egy csupasz D50 vázam 3 hétig amíg meg tudtam rá venni az első üveget. ;]

HUNgabus: A lényeg a teljes érzékelő mérete a fény szempontjából. Igaz hogy egy pixelre kevesebb fény jut nagyobb felbontásnál, viszont több pixeled van. Magyarul leméretezed a képet 12MP-re és igen hasonló eredményt kapsz. Ugyanakkor alacsony érzékenységen egy jó obival, megfelelő fényviszonyok között a nagyobb felbontás miatt részletgazdagabb képet kapsz.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Ezt a Sony által gyártott 1" érzékelőt már számtalan gépben elsütötték, persze mindig reszelgetve rajta egy kicsit. ( sony rx100-rx100m2-rx100m3-rx10, canon g7x, amik így hirtlen az eszembe jutnak )
Amit nem értek ( pedig ezek közül már volt kettő is a tulajdonomban, hogy miért kell az a fránya 20MP? A nikon 1" milc sorozata is 12-16MP használt már gyártó által ami még mindig bőven elegendő bármire. Bárhol olvasom a teszteket bármelyik gépről minden dicsérik, de sokszor ott is leírják hogy még jobb lehetne, ha csak pl 12MP lenne a felbontása. Nem vagyok egy technikai zseni, de sok mindent elolvasva a neten annyira már én is rájöttem hogy minél kisebb MP szám annál nagyobb érzékelő pontok, ergo több fény ergo jobb képminőség, pláne kevés fénynél meg videónál.
Nézzük meg hogy a mobilos tesztekben is rendre az almás cég gépei végeznek a dobogó legfelső fokán pedi "csak" 8MP a kamerája és nincs telerakva mindenfajta csili-vili cuccokkal. Ahogy mindig is mondják, csak fogd és lőj, és rendre elveri a samsung, sony féle 16-20MP szörnyeket.
Ha lehetne kérni akár egy ilyen bridge gépbe akár a csúcskompaktokba egy ilyen 1" érzékelőt de csak 8-12MP, a fényerős obik már kezdenek előkerülni ebben a szegmensben is.
Milyen tutti "kis" gépek lennének...

(#9) sphe


sphe
senior tag

Hogy lehet a megapixelt oda keverni, hogy az nagyobb mint a m 4/3okban? Ki tudja a szenzor tölteni azt a sok pixelt? :W

(#10) pilóta válasza sphe (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezt kifejtenéd bővebben? Nem nagyon jött át, hogy mit szeretnél kérdezni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) HUNgabus válasza sphe (#9) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Ezt most nem teljesen értem de javíts ki ha tévedek. Mint írta is nem vagyok technikai zseni se profi fotós, de abban talán egyet értünk hogy egységnyi területen minél több érzékelő pont van annál kisebbek ezek, így kevesebb fényt tudnak begyűjteni, vagyis "romlik" a kép minősége, egyre zajosabb lesz a kép. Vagy nagyon félre értettem vmit?

m4/3 szó se volt...

[ Szerkesztve ]

(#12) Márton


Márton
nagyúr

Elég siralmasak ezek a tesztképek :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) schawo válasza HUNgabus (#8) üzenetére


schawo
titán

Van ilyen Panasonic LX100: 12Mpixel majdnem 4/3"-os szenzor, szuper fényerős f/1.7-2.8 objektív.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) bteebi válasza Ijk (#7) üzenetére


bteebi
veterán

A vázzal önmagában tényleg nem, de - még ha csak kitobival is - ennyiért simán lehet venni elég jó DSLR-eket. Persze azok (többek között) nem tudnak 4K videót, meg számos más fícsört, amit ez a bridge viszont tud.

#11: Így van. Gyakorlatilag tetszőleges méretű szenzorra (majdnem) tetszőleges nagyságú felbontást rá lehet aggatni, az más kérdés, hogy a képminőség rossz lesz. Lásd például mobiltelefonok - rendkívül kicsi szenzorok mellett 10-20 Mpixeles felbontás. Olyanok is a képeik...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) pilóta válasza Márton (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármintmiértis?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) DigitXT


DigitXT
félisten

Ezt a fényerő dolgot össze tudná valaki vetni 2 mondatban az FZ200-zal?
Az ugye konstans f2.8, ez meg f2.8-4, viszont más az érzékelő mérete...
Akkor most melyik sötétedik be jobban zoomoláskor? Vagy hogy van ez?

(#17) HUNgabus válasza schawo (#13) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Tudom, köszönöm az észrevételt, de számomra pont 2 ló közt a földre esete. Zsebgépnek túl nagy és nehéz ( rx100mx sokkal használhatóbb ezen a téren ) családi, amolyan all-in gépnek meg túl rövid az átfogása. Abban talán egyet érthetünk hogy egy családi nyaralás, túrázás vagy csak egy iskolai farsang, évzáró alkalmával már kicsi lehet...
Viszont tényleg frankó kis gép, 120-150 körül vennék is egyet, csak úgy szórakozni...

(#18) Márton válasza pilóta (#15) üzenetére


Márton
nagyúr

Mert közük nincs a 16 mpixelhez.
És pöttyösek, zajosak a homogén hátterek.
Ok, nem drága a gép, de ha már "mindenek felett" a cikk címe, én többet várnék.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) pilóta válasza Márton (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szvsz egy 1"-os bridge-től igen jók. De biztos más tesztképeket néztünk akkor...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Jó teszt, köszönet érte!

Meglepő, hogy ISO125-ről kezd, de azért le a kalappal az ISO1600 előtt!!! Viszont mocs.osul drága! anno 64 ezerért vettem a Fuji Finepix S6500-amat (természetesen küldöldről hozattam.. itthon elmebeteg aki elektronikai eszközt vesz szeritnem), ahhoz képest ez többet tud, de nem annyival amennyi az árkülönbség..

Én arra lennék kíváncsi, hogy a videófelvevő rész mennyire használható napfényben? Úgy értem nappal szemben van-e csíkos elszíneződés a képen, illetve fémfelületek illetve vízfelület megcsillanása okoz-e lilás-zöldes csíkokat a képen? Ha egy ilyen tesztet megcsinálnál, azt megköszönném, nem kell róla videó, csak hogy produkálja-e vagy sem...

tehát ilyet csinál-e? mert akkor a videó rész kuka számomra..

https://www.youtube.com/watch?v=BdU8blTN9SU

[ Szerkesztve ]

(#21) schawo válasza kameraman77 (#20) üzenetére


schawo
titán

nem annyival amennyi az árkülönbség..
Többel. :)

Ez tipikus CCD probléma. Ebben pedig CMOS van, nem CCD.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) kekegsm


kekegsm
őstag

Szerintem meg istentelenül mocskos drága. Esetleg feleennyiért...

Van ilyen is:
http://www.avplanet.hu/fuji-fujifilm-finepix-hs35exr-16-megapixeles-digitalis-fenykepezogep-fekete.html
http://www.avplanet.hu/fujifilm-hs50-fekete-digitalis-fenykepezogep.html
http://www.bluechip.hu/termek/fujifilm-finepix-x-s1

Persze ezekben kisebb az érzékelő, de ha a képeket megnézitek, szerintem nincs jelentős különbség.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#23) schawo válasza kekegsm (#22) üzenetére


schawo
titán

:))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) pilóta válasza kekegsm (#22) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nincs mese, a fujit kell megvenni akkor, ha nem látod a jelentősnek a különbséget. Ez esetben tényleg kár lenne rá pénzt kaidni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) szaszlaci


szaszlaci
addikt

250 ezer forint? És megveszik? És még különösen ajánlott is? Biztos velem van a baj és én látom rosszul. A dolgokat és a tesztképeket.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#26) xedos


xedos
addikt

Ha elég a kisebb zoom, de kell a fényerő: OLYMPUS XZ-2!
1.8:2.5 28 - 112mm-en 80.000Ft körül.

(#27) schawo válasza xedos (#26) üzenetére


schawo
titán

Sokkal kisebb szenzorral.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) korner83 válasza kekegsm (#22) üzenetére


korner83
tag

A képérzékelő mérete jóval kisebb és ezért a képminőség sem említhető egy lapon. Itt egy összehasonlítás:
link

[ Szerkesztve ]

(#29) korner83 válasza szaszlaci (#25) üzenetére


korner83
tag

Mutass alternatívát 4k felvételre hasonló adottságokkal 300 ezer alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Ijk válasza korner83 (#29) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jobban örülnék egy mozi minőség közeli 720p-nek mint hibáktól hemzsegő 4k-nak. Például rolling shutter probléma, szűk dinamika tartomány, emiatt ugráló expozíció. Ráadásul minőségi videóhoz rendes felszerelés kell, minőségi állvány. Kézből még stabilizátorral is elég problémás főleg nagyobb gyújtótávokon., márpedig nem sokan szeretnek állványt cipelni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31) speedmetal


speedmetal
tag

Sziasztok!
Két hete megrendeltem, végül tegnap sikerült átvennem. Az FZ150-et (eladó) cseréltem le rá. Az FZ200-at akartam megvenni, de végül rábeszéltek erre. Első tapasztalat: dögnehéz. Következők: nagyon finoman kezelhető manuális fókusz, szuper éles nézőke. Jelenleg nincs sok lehetőségem próbálgatni, de talán a hétvégére jobb lesz az idő.
És igen, vannak olyan hülyék, akik ennyi pénzt kiadnak egy ilyen gépért. Itt vagyok mindjárt példának én :)

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#32) korner83 válasza Ijk (#30) üzenetére


korner83
tag

Hol hemzseg a hibáktól pl. ez a videó?

A mozi minőség nem 720p-s kameráknál kezdődik :) Esetleg egy Arri Alexánál vagy Red Dragonnál. Ha nagy dinamikatartományt akarsz olcsón, akkor ott a Blackmagic Pocket Camera, csak készülj fel hogy nem egy felhasználóbarát gép, tele gyermekbetegségekkel.

A 4k felbontást elsősorban fullhd-ra leskálázva érdemes használni. Sokkal részletgazdagabb képet fogsz kapni!
Morié kb sehol nincs mivel natívan olvassa az érzékelőt 4K esetén, valamint 100 Mbps bitrátával dolgozó kodeket sem fogsz találni olcsóbban! A legtöbb gyártó megelégedik a 24 Mbps-os kodekekkel, de az semmire nem elég egy kicsit is részletes kép nagyon hamar elkezd zajosodni.

A gép egyetlen hátránya a magas ISO-n jelentkező képzaj, illetve a gyengébb váz minőség (pl egy Olympus omd em-10-hez képest, amivel egy árban van). Akinek többre van szüksége és fontos a videó, annak ott a Pana GH4

[ Szerkesztve ]

(#33) Ijk válasza korner83 (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Addig nincs gond amíg teljesen statikusan áll a kamera, kezdjj el svenkelni és rögtön elkezd bedőlni minden a rolling shuttertől. Persze ilyen művészkedésre jó így is, csak 99,9% kézből fogja a gyereket kamerázni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34) schawo válasza speedmetal (#31) üzenetére


schawo
titán

Grat, jó választás, és a lehetőségekhez képest nem is drága :C

Jó fényeket hozzá! Kár, hogy október 22. van. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) schawo válasza Ijk (#33) üzenetére


schawo
titán

Ott a fullhádé, akkor nem jellózik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) korner83 válasza Ijk (#33) üzenetére


korner83
tag

A rolling shutter sokkal drágább kamerák esetén is probléma. De ahol meg is oldják pl Black Magic Cinema Camera ott cserébe elvesz a dinamikából. Így ezt elég fura felróni ennek az olcsó kis kamerának szerintem.

(#37) szaszlaci válasza korner83 (#29) üzenetére


szaszlaci
addikt

Passz, én csak a tesztképekre néztem rá, elég volt. Nekem se komoly felszerelésem, se komoly tudásom, de hiába raknak egy okostelefonba akár 20 Mega körüli érzékelőt, inkább választok egy 0.3 MP-es, VGA képet, normális rendszerből. (Arról nem is beszélve, hogy monitoron keresztül a külseje amolyan Fuji bridge, amitől a hideg kiráz.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38) kekegsm válasza pilóta (#24) üzenetére


kekegsm
őstag

Nyomtass ki egy-egy, a különböző gépek által készített tesztképet, A4-be, és nem sok különbséget fogsz látni. Persze ha 800%-os nagyításban nézed, akkor igen. De kevés ember dolgozik óriásplakátcégeknek.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#39) kekegsm válasza korner83 (#28) üzenetére


kekegsm
őstag

Nézd, egy amatőrnek, mégha haladó is, bőven megfelel a fuji minősége. Ha meg valaki feljebb akar lépni, az tükröset vesz.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#40) korner83 válasza szaszlaci (#37) üzenetére


korner83
tag

A külseje nekem se jön be de amire nekem kell jelenleg ez a legjobb gép a piacon ezen az áron (videóra).

(#41) pilóta válasza kekegsm (#38) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem jött be, digitális nyomdám van, naponta nyomtatok százával ilyesmit... :P

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) korner83 válasza speedmetal (#31) üzenetére


korner83
tag

Hol rendelted?

(#43) bteebi válasza korner83 (#32) üzenetére


bteebi
veterán

Hát Morié tuti nem lesz még 8K-nál se ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) FrezeR válasza DigitXT (#16) üzenetére


FrezeR
senior tag

"Ezt a fényerő dolgot össze tudná valaki vetni 2 mondatban az FZ200-zal?
Az ugye konstans f2.8, ez meg f2.8-4, viszont más az érzékelő mérete...
Akkor most melyik sötétedik be jobban zoomoláskor? Vagy hogy van ez?"

Ez engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#45) schawo


schawo
titán

Jesszus, mi ez itt a fórumban? Mondjátok már, melyik telefon készít ennél jobb képeket, hadd okosodjunk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) szaszlaci válasza schawo (#45) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tőlem kérdezed? Félreértesz. Azt szerettem volna mondani, hogy nekem úgy tűnik, hiába a 4K, ha mondjuk egy olyan pl. optika van, amilyen. Erre volt a példa, hogy hiába 10 MP egy telefonba, ha ... (Sőt, igazából a fényképek minőségét és a hozzá tartozó árát értékeltem.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#47) speedmetal válasza korner83 (#42) üzenetére


speedmetal
tag

Extreme digital. Jelenleg - 2014 október 26-ig - 10 havi részletfizetés, 0% THM akciójuk van rá. Nem lett volna szívem kiadni negyedmilliót érte egyben, ezért akartam az FZ200-at a feléért. De így már egészen más a leányzó fekvése :)

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#48) speedmetal válasza DigitXT (#16) üzenetére


speedmetal
tag

Ezt a kérdést én is felvetettem a barátomnak, akivel fényképezni szoktunk járni (Canon EOS 5D Mark III kontra Panasonic DMC-FZ150) és elmagyarázta, hogy az FZ1000 az F4.0/400mm érték esetén is jobb képet készít, mint az FZ200 F2.8/600mm-nél a négyszer nagyobb képérzékelő miatt. Legalábbis a lényeg ez volt :) A többire már nem emlékszem.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#49) korner83 válasza speedmetal (#47) üzenetére


korner83
tag

Fúú köszi! Erre lehet én is lecsapok akkor! Meg is hirdetem az Olympusomat.

(#50) fzoli19 válasza korner83 (#49) üzenetére


fzoli19
csendes tag

Ahogy én látom, ez egy nagyon jól összerakott gép, és érdekes módon ahol objektíven állnak hozzá, figyelembe véve a konkurenciát, és hogy kinek (felhasználás & pénztárca) készült, ott elég pozitív teszteket írtak róla. Akinek elég a 200mm, de kell a fényerő, annak ott a pontugyanez sony rx10. Ekkora a váz, a szenzor is ugyanez, csak kicsit drágább.
Nekem szempont, hogy all-in-one gép legyen, főleg zoom átfogás és képminőség terén. Mert bár nagyon vonzó lenne teszem azt egy m43 rendszerre beruházni, egy e-pl5 duplakittel 140ből meg is lenne, messze túlmutató képminőséggel, de nem lenne keresőm, a vaku is külön, és a telém is 300mm, és hiába a kissebb vázméret, a rajta levő obival zsebre sem vághatom, de cserébe a két obi miatt, (amit még még cserélgetni is kell) nem elég a gépet vinni, kell a csereobinak is táska és így tovább. Az fz1000-et meg egy slingpánttal csak átveted a válladon és lehet menni.
Személy szerint én a gép bejelentése óta vívódok, hogy meg kéne venni, pedig anno megfogadtam, hogy nem veszek több bridget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.