Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#163) mrzed válasza Cifu (#161) üzenetére


mrzed
senior tag

Ugyan ráment két napom, de sikerült megoldani. Leírom a részleteket, hátha valakinek segíteni fog a jövőben:
Amikor megcseréltem a videókártyát a mellanox-al, akkor elindult a kártya, viszont a videókártyát a másik szlotban visszavette x4-re. Ez nem igazán volt életképes alternatíva, ezért tovább bütyköltem. Visszaforgattam a helyére a vga-t, de ismét inaktív lett a mellanox. Bios beállításokkal kísérletezgettem, végül ez hozta meg a várt eredményt. A PCI Express Native Control -t kellet enabled-re állítani, és onnantól helyreállt a rend. Amikor visszakerült a pci-e hangkártya, akkor az alaplap lekorlátozta a mellanox sávszéllességét x2-re, de 3.0-n bőven elég a 10Gb-es sávszélességhez, a kártya működését nem befolyásolja. Egyelőre 6Gbps-t sikerült összehozni a NAS - PC között. Azért csak ennyi, mert egy hagyományos ssd és egy hdd van a nas-ben, ez is csak két szálon jött össze. A pc-ben lévő két nvme ssd bőven bírná még szuflával.
Már csak egy kérdésem maradt:
A tálcán, az óra mellet, ahol az usb-s adattárolókat lehet levállasztani, bekerült a mellanox kártya. El lehet ezt valahogy tüntetni onnan? Ha véletlen rányomok, lelövi a kártyát a következő újraindításig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.