Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) concret_hp


concret_hp
addikt

eheh nem kell otp ügyfélnek lenni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2) BloodRay válasza concret_hp (#1) üzenetére


BloodRay
veterán

Nyugtasd meg magad, hogy a te bankod más... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3) drizzt1666 válasza BloodRay (#2) üzenetére


drizzt1666
tag

touche' :D

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#4) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Az tény, hogy a bankok soha nem fogják figyelembe venni, hogy neked enni is kéne, nem az ő gondjuk. Ahogy írtad, nekik csak valamilyen 1010011 számsorozat vagy, semmi más.

Pár észrevétel és ?tanács?:

Ügyfélszolgálatos hölggyel sztem nem illik üvölteni, ő még annyira se tehet arról, hogy ilyen helyzetben vagy, mint te saját magad. Ő sem azért van ott, mert annyira jól megfizetik vagy annyira szereti ezt a munkát. Nem rég volt egy írás ilyen ÜF-es munkáról, olvasd el. Tudom indulatok meg minden, de akkor sem.

Nyilvánvalóan mielőtt felvetted ezt a hitelt, körüljártad, hogy mi merre hány méter, és gondolom arról is esett szó, amibe most belekeveredtél. Ha mégsem, akkor máskor alaposabban tájékozódj, egyébként meg tudtad, hogy ilyen előfordulhat, fel kell készülni rá.

Egyébként én is rühellem OTP-t, velünk szembe is volt egy két szemét húzása. Se nekem se, szüleimnek sincs OTP-ben pénzük mostmár.

(#5) Biaggio


Biaggio
őstag

Igyekszem én is tájékozott lenni a pénzügyekben, számolgatni a bevételeket és kiadásokat :B

Viszont akkor döntöttem hirtelen A-hitelem (azaz mínuszos) egyenlegem gyors visszafizetése mellett, amikor egyik folyószámlakimutatáson többezer forint szerepelt kamatként.

Létezik valahol a net bugyraiban lakossági folyószámlák és bankkártyák objektív összehasonlítása?

(#6) Thrawn


Thrawn
félisten

Előszere szeretnék szólni inkább Előre szeretnék szólni lenne nem? :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) DeltaPower


DeltaPower
őstag

sajnos erre csak annyit tudok mondani, mint már sok hasonló esetre: olvasni, olvasni, tájékozódni, apró betűt is olvasni, és még egyszer elolvasni. talán kevesebb ehhez hasonló meglepetés ér. sajnos nekem is a saját bőrömön kellett megtapasztalnom.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#8) Vamp


Vamp
senior tag

Jesszus-Mária, gyerekek, SZERZŐDÉST PONTRÓL PONTRA EL KELL OLVASNI MINDEN ILYEN ESETBEN!!!!
Ahogy a lehúzás, úgy a szerződés részleteinek figyelmen kívül hagyása is jó magyar szokás, az előbbi általában az utóbbiból táplálkozik (hajjaj, egyszer megírom mi történt nemrég a faterommal...).

Bármiféle hitelt is vennél fel, előtte figyelmesen tanulmányozd át a kölcsönszerződést!

(#9) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

hitelt kiváltod egy másik bank hitelével ha tudod, és lehetőleg olyan helyen vezetsz számlát, ahol évente egyszer van hitelkeret felülbírálat. Szerintem fogsz ilyet találni a piacon :)

...csak én vagyok helikopter?

(#10) Speed® válasza Sethdobaloah (#9) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És ha már nem lesz "következő" a piacon? Hitelre hitel nem megoldás.

Én 2 hónapja kerültem olyan helyzetbe, hogy választhattam, hitel vagy változás.
Átgondoltam a dolgaimat, otthagytam a melóhelyet és elkezdtem maszekolni, ahol pénz van, oda megyek. Dolgozok, 12-16 óra, mikor mi sikerül, elkezdtem egyenesbe szedni magam. Hogy parázok-e az esetleges jogi-anyagi retorzióktól? Nem. Féljen az, aki eddig az adómból a villáit építgette vagy a hatodik gyerekét tömte. És hogy mit teszek majd ha lesz annyi pénzem, hogy ne legyen gond a holnap? Itthagyom ezt a szemétdombot és elindulok, hogy biztosítsam a holnaputánjaimat is. Munkával, fizetésért. Nem rabszolgasággal, éhbérért :(( .

(#11) jerry311


jerry311
nagyúr

Egy egyszerű megoldás: nyiss egy mésik számlát, másik banknál, ahol nincs hiteled.
Fizetést utaltasd az új számlár, aztán az OTP meg majd megkapja a maga pénzét, amikor TE akarod.

(#12) bandiras2 válasza jerry311 (#11) üzenetére


bandiras2
senior tag

Mocskos lehúzó banda. És addig nem fog megváltozni a helyzet, amíg az emberek nem kezdik TÖMEGESEN otthagyni őket a gerinctelen hozzáállásuk miatt. Mostmár nekem sincs náluk a pénzem, és erre biztatok minden OTP számlatulajdonost. Keressetek másik bankot!!!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#13) lesaux


lesaux
veterán

Ügyintéző kisasszonnyal ordibálni a legnagyobb modortalanság, mondhatnám, szégyen, főleg ha előtte a szerződést mint akaratotokkal mindenben egyezőt aláírtátok. A securitys helyében úgy basztalak volna ki, mint a macskát. (Sajnos gondolom, utána jött volna a PSZÁF, a Tékozló Homár meg az anyámpicsája. Mert jogai vannak az ügyfélnek, kötelezettségei -- gondolok itt elsősorban a kulturált emberre jellemző magatartásra -- egyre kevésbé.)
A sztori többi részét sajnálom.

(#14) drizzt1666


drizzt1666
tag

Azt sajna kihagytam, h hálisten az én nevemen még semmilyen hitel sincs. Anyuci nevén van, még kis(ebb) pöcsös voltam, mikor elindult a lavina, nem volt beleszólásom semmibe. Nem hibáztatom őt, igyekezett mindent úgy csinálni, h túléljünk. Az, h visszanyalt a fagyi már csak hab a tortán :)

Igen, írtam is, h meglehetősen elszégyeltem magam utánna (ügyfélszolgálatos dolog). Sokat olvasok eladói/ügyfeles topikokat (pl a számtech boltosokét). Higgadtabban máshogy kezeltem volna a helyzetet, csak akkor minden kis apró dolog összejött + még ez is. Sajnálom, de tényleg.

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#15) pnorby válasza Biaggio (#5) üzenetére


pnorby
csendes tag

[link]
itt vannak összehasonlítások.

[ Szerkesztve ]

(#16) zso73


zso73
veterán

OTP ügyfélszolgálat:
Másik fiók nyitvatartásról érdeklődtem. "Én nem jártam ott." volt a válasz. :W
Nem is nézi meg nekem, vagy egy telefon. Mert ugye belső intranet,internet.
30 e Ft-ért szocpolhoz papírt kért a nő a tervezőtől. Behozom. "Nem erre gondoltam" :W Huss 30 eFt ablakon ki.
Gyömrői fiók: Én nem tudom törölni a folyószámláját, mert a monori fiók nyitotta. :W
/Elvileg mindenhol minden./ Pesten a körúton tudták. :C
Elfelejtettem lemondani az állandó átutalást. Bemenetem lemondtam. A feleslegesen elküldött pénzre vártam két hetet. Majd "kézzel írjak pár sort a központba, hogy utalják vissza a pénzem, mert nekik nincs hozzáférésük. :W És nem is tudják. 6 hét kalamajka.
Körúton se mindenki csinálhat mindent. Folyószámla visszamondáshoz,kártya vissza, B hitel vissza. 3x kell sorbaállni. Vagy rögtön 3 sorszám, és hiszti. Akkor kijön a " mindenttudó" kolléganő. :W
Szumma: Rossz komunista csökevény az egész. Képzetlen, szervezetlen dolgozókkal. Csak a betokosodott emberekre alapozva. Ez 2008-ban nem stratégia.
De a szivünkre kell hallgatni. :W SOHA Megbízunk egymásban. SOHA!
A kamatok sem jók........Az FHB adja a kölcsönöket minden banknak, akkor miről beszélünk.
Más bankoknál nem is kell kimozdulni otthonról, mert bármit bárhogy. Telefon,net.....
És ha kell fel is hívnak. Elfelejtette a kölcsönhöz behozni az XY sorszámú papírt.
Esetleg, ha így kötné le többet kap........ MKB.
K&H 14 milla lekötés: Fáradjanak be az irodába. KV?...........Nem várom el, de nagyon jól esik. :K
Bocs a szösszenetért, de kiszaladt! :R

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#17) Jarod1


Jarod1
addikt

Alapból elutasítom a hitelt, mert tudom hogz ay CSAK a Banknak jó, ugy lehuznak hogy
csak pislogsz..csak hát mást nem tudsz csinálni,,, ha csak nem 1 simaszk, és mór2.

(#18) sksporky


sksporky
tag

Szerintem alapvető,hogy minden le van írva a szerződésben,de tényleg igaz hogy úgyse olyan fényes a dolog mint ahogy leírják általában,pl a diákhitelen gondolkodtam,számolgattam-számolgattam kijött a felvett összeg 130%-a,tesóm meg mondta hogy munkatársa már millióra hízlalta a 150-200e-s hitelösszegét.

Egy negatív tapasztalat:Amikor megnyitottam a számlámat junior,aláírattak velem egy biztosítást,na jó ez az én hibám volt,azóta mindent elolvasok :))

(#19) Carpio


Carpio
tag

Én már több, mint 10 éve az OTP ügyfele vagyok. Nem hiszem, hogy rosszabb lenne bármelyik másik banknál (voltam K&H-s is), egyszerűen jó magyar szokás a legnagyobbat szidni, főként ha magyar.
Máskülönben az A-hitel történetesen erről szól, amit a cikkíró leír. Az OTP a havi rendszeres jövedelmedhez igazítja az A-hitel keretet és addig nyújtózkodhatsz, ezért semmilyen más infót nem vár el tőled, de a legközelebbi munkabérutaláskor a teljes, felhasznált hitelt levonja a bankszámládról. Szerintem teljesen korrekt a dolog. Ha kisebb likviditási gondom van, nem kell sehova szaladgálni, csak leemelem a pénzt és kész.

Azt viszont nem értem, hogyan lehet valakinek 4-500e forintos A-hitel kerete. Vagyis értem (hiszen akkor ennyi a havi jövedelme), viszont akkor meg azt nem értem hogy miért panaszkodik? :F

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#20) dabadab válasza Carpio (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Nem hiszem, hogy rosszabb lenne bármelyik másik banknál"

En ugy masfel evtizede vagyok az ugyfeluk, es erosen remelem, hogy rosszabbak a tobbinel. Mar az is vicces, hogy igy a XXI. szazadban meg letezik a "szamlavezeto fiok" fogalma naluk, a nyilvantartasuk kaotikus:

Megprobaltam par eves szamlakivonatokat beszerezni (es itt most eltekintenek attol, hogy az elso ugyintezo siman letagadta, hogy tole lehet ilyet kerni, aztan a vegen par darabbal kevesebbet kaptam, mint kertem) es olyanokat mondtak, hogy jojjek vissza ket nap mulva, addig elkuldik (papiron, kinyomtatva!) Pestrol, aztan meg amikor visszamentem, akkor odaadtak egy reszet, mert a tobbit nem talaltak(!), de kerestek (aztan par nap mulva elokerult).

Az asszony eskuvo utan bejelentette, hogy uj neve van, kapott uj kartyat. Par honap mulva jott egy bankkartya a regi nevere. Az ugyintezok szerint ez vmi fantomkartya, reklamalunk (az OTP biztonsagi fonokenel is), "jajbocsanat, atirjuk". Ehhez kepest ugy egy ev mulva megint jon egy kartya a regi nevere, az ugyintezok szerint nem is letezik, de azert megis ott a kezunkben. Most mar aztan tenyleg atirjak.

A lakashitelunket anno szinten az OTP-nel vettuk fel (az epittetonek volt veluk vmi szerzodese, igy elvileg egyszerubb volt az ugyintezes), akkor derult ki, hogy a rendszerukben a kartyam vhol meg mindig Juniorkent szerepel, bar mar hosszu evek ota nem az. Egyebkent a hitelrol minden adatot egy nagy papirdosszieben tartottak, egy csomo fontos infot meg egyszeruen ceruzaval rafirkantottak a dossziere - amit aztan a kovetkezo kollegina vagy eszrevett, vagy nem, vagy megertett, vagy nem. (Es akkor itt megint nem emlitem az ossze-vissza hulyesegeket beszelo ugyintezoket, kedvencem:
- Kellene plusz ingatlanfedezet.
- Es kb milyen erteku?
- Mindegy.
- Nincs also ertekhatar?
- Nincs.
- Van egy kis hobbitelek, az jo lesz?
- Nem, az nem eleg ertekes.
- Ezek szerint megis van ertekhatar?
- Nem, nincs.
Ezen a ponton kertem az irodavezetot.)

Szoval, komolyan remelem, hogy az OTP tenyleg rosszabb, mint a tobbi bank.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) Carpio válasza dabadab (#20) üzenetére


Carpio
tag

Nem hiszem, hogy létezik Magyarisztánban olyan bank, akire ne tudna valaki negatív vagy pozítiv kritikát mondani. Ez így van jól.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#22) fordfairlane válasza dabadab (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

Vicces bank ez az OTP. Még főiskolán volt az, hogy számlát kellett nyitni egy banknál, hogy arra utalják az ösztöndíjat. A legtöbb hallgatónak persze nem volt kártyája (95 környéke), így a főiskola intézte ezt, és valami oknál fogva csak az OTP junior volt elég jó. Már ez is nonszensz, de ráadásul, ahhoz képest, hogy elvileg én voltam a számlatulaj, a nyár folyamán letiltották a kézpénzfelvételt. Bizonyára az a gondolta vezérelte őket, hogy akkor úgy sem megy rá pénz, és azt mindenki egyből kiveszi. Nem tudom, hogy a főiskola vagy a bank ötlete volt-e ez, mindenesetre eléggé abszurd volt, hogy júliusban nem tudnam felvenni a júniusban és májusban utalt, még ottmaradt összeget.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#23) dabadab válasza Carpio (#21) üzenetére


dabadab
titán

Nem arrol van szo, hogy ne lehetne rosszat mondani barmelyikrol, de nekunk az OTP-vel konzisztensen rossz tapasztalataink vannak. Vannak ugyeim mas bankokkal is, de egyik se tudja azt az egyenletesen rossz szinvonalat hozni, mint az OTP.

fordfairlane: hehe, nekem is igy es akkor lett Junior bankkartyam :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) fordfairlane válasza dabadab (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Persze az OTP azóta előnyére változhatott, ha csak részben is, de ez az eset mély sebeket ejtett a lelkemen. :)

x gon' give it to ya

(#25) zso73 válasza Jarod1 (#17) üzenetére


zso73
veterán

Viccnek is rossz! :W :Y

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26) zso73 válasza sksporky (#18) üzenetére


zso73
veterán

"Egy negatív tapasztalat:Amikor megnyitottam a számlámat junior,aláírattak velem egy biztosítást,na jó ez az én hibám volt,azóta mindent elolvasok ."
Ez meg termék kapcsolás, ami Az EU-ban tiltott dolog. :K
Más dolog, hogy a bankok előszeretettel alkalmazzák a saját biztonságuk érdekében.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#27) zso73 válasza fordfairlane (#22) üzenetére


zso73
veterán

Véletlenül a Magyar Honvédség is velük szerződött le 95-ben. Az a pár ember. :C
Kapcsolati tőke..........................

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#28) fordfairlane válasza zso73 (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Érdekes volt egyébként ez a fajta rábeszélés, ami annakidején ment. Első körben a főiskola mindenkinek OTP Junior kátyát akart csináltatni, és először azt mondták annak a néhány bankkártyával rendelkezőnek, hogy csak OTP-s számlát fogadnak el, más nem jó. Majd miután ezért az egyik diák (nem vicc) ismeretlen tettes ellen feljelentést tett! :)) a kerületi rendőrkapitányságon korrupció gyanújával, már nem volt kötelező az OTP kártya.

Akkor jött a második felvonás, mert voltak páran, akik azt mondták, hogy ők nem hajlandóak emiatt számát nyitni, és őket is próbálták presszionálni, hogy akkor nem kapnak ösztöndíjat, de ezt is bebukta a főiskola.

Én szépen beálltam a sorba, megkaptam az OTP Junior kártyámat, legfeljebb azért morogtam, mert ezt a kártyát (meg a többit) akkoriban sehol sem lehetett használni, csak arra volt jó, hogy az automatából felvedd a pénzt. Én akkor lettem ideges, amikor júliusban nem tudtam felvenni a pénzt, csak személyesen, és "természetesen" csakis a számlavezetőbankfiókban, más OTP fiókban nem.

x gon' give it to ya

(#29) bajuszati


bajuszati
tag

Bementem az egyik fiókjukba.Mondom szeretnék kisebb kölcsönhöz hozzájutni...
Erre ők...beállítják a hitelkeretem a fizetésem lesza limit..és a fizetésem teljes terjedelmével mínuszba mehetek...és ha nem is használom ki csak 1500Ft havonta....
NA DE HA KIHASZNÁLOM...
és ugye ha nincs más jövedelem,,,akkor fizetem a többi kamatot...és ördögi kör...amiből havonta egyszer nullára állok jóesetben aztán megint mínusz és plusz a kamat...minden hónapban a kamattal kevesebb lesz a pénzem és egy idő után már másik kölcsönbe futok bele....

IDŐBEN rájöttem hogy ez nem egy járható út, főleg nem ha csak a jóléten javított volna,tehát nem vettem fel.
:Y
Ha egymód van ne vegyünk fel hitelt!!!!!!! :( :(

(#30) Jarod1


Jarod1
addikt

Kellett felvennem 7 rongyot Mályiban mert kellet fizetni a prtelcomnál, sajna csak takarék
szövetkezetes automata volt mit volt mit tenni kivettem onnan. a mocskok 750 Ft vontak le ezért... :O :O anno régen még volt 1 ilyen felvételem akkor 450 Ft volt

(#31) Sethdobaloah válasza zso73 (#26) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

emlékeim szerint akkor beszélünk termékkapcsolásról, ha csak akkor veheted igénybe az adott terméket, ha egy másikat is megveszel. Jelen esetben téged egyszerűen csak csőbe húzott az ügyintéző ;)

...csak én vagyok helikopter?

(#32) cocka válasza Jarod1 (#30) üzenetére


cocka
veterán

Igen és azt a 450-et szépen felemelték 500-ra, a junioroknak maradt ennyi. A lakossági ügyfeleknek meg 750. Ja és nem mellékes a 0.49%+49 Ft sem.

Csak a százalékos összehasonlítás végett:

K&H: 0.25%+55 Ft, idegen: 400 Ft
Erste: 0.45%+45 Ft, idegen: 1.1%+300 Ft
Volks: 0.1%+50 Ft, idegen: 0.1%+290 Ft

Azért írok még pár fix díjasat is:

Budapest: 95 Ft, idegenből: 1%+120 Ft de min. 270 Ft, ami annyit jelent, hogy 16 ezer alatt mindig 270 Ft.

CIB: 100 Ft, idegenből: 250 Ft

MKB: 75 Ft, idegenből: 300 Ft

Raiffeisen: bárhonnan 190 Ft

Unicredit, mint tudjuk az összes saját ingyenes, a nem saját pedig:

GBC köri (Erste és Volks atmek): 0.1% de min. 180 Ft
nem GBC köriből, amiből ugye jóval több van: 0.1% de min. 350 Ft

A többi "tűt a szénakazalban" bankét meg bogarássza ki, aki akarja. :P

(#33) vtechun


vtechun
veterán

Meg kell szüntetni az A hitelt, nekem is OTP-m van, minden hónapban le is megyek 0-ra, sőt, van, hogy az időszakos díjakkal -párszáz ft-ra is. De ennyi :) Utána megkapom a fizum és azt csinálok azzal a 60-70 ezerrel amit csak én akarok :D Enyém a világ! :D

(#34) g@bo válasza CsodaPOK (#4) üzenetére


g@bo
nagyúr

6 évig dolgoztam ügyfélszolgálaton /bank/ a végére már nagyon elegem volt belőle. ügyintéző meló az aljamunka, alja fizetésért, akkor akadtam ki a legjobban, mikor egy nyugdijas leugatott a kamat miatt és a fejemhez vágta, vaskos pénzkötegekért meresztem a bankban a seggem, az ő pénzén. kivágtam a fizupapirom az asztalra ( a nyugdija több volt ) és majdnem elküttem a p...ba. tévhit, hogy a banki fizetés szuper. az, de nem az aljaszinten. régebben kihalásos alapon lehetett egy bankba kerülni, mára a legolcsóbb balekokat fogdossák össze. lelkes emes bankjára érdemes rákeresni, havonta mennyi az emberigénye.... milliárdos profitok mellett megy a kokányolás.

ami a hitelt illeti, isten óvjon tőle.

(#35) Lacpac


Lacpac
őstag

OTPdirekt Internet----->ekkora sz*rt életemben nem láttam

(#36) cocka válasza Lacpac (#35) üzenetére


cocka
veterán

Csak halkan kérdem: Van viszonyítási alapod, hogy más bankok netbankjához képest milyen?

Tényleg nem egyszerű tőlük megszabadulni. Március 20-án megszüntettem a számlát, de azért még küldik a számlakivonatot márc. 22-től ápr. 26-ig terjedő időszakra. Jó mi?

Azt hittem, hogy az ezt megelőző volt az utolsó. Kiderült, hogy mégse.

(#37) hamyka válasza cocka (#36) üzenetére


hamyka
senior tag

Szép estét :U

Engem csak az érdekelne hogy az Otp Bank ( Szentesi kirendeltség) hogyan alakul a nyitvatartása?

Csupán azért kérdezem mert jön a Szilveszter és az ünnep és ilyenkor összevissza van minden nyitva :U

Ja, majd elfelejtettem :

Létezik még az náluk hogy :

Bankszámlájukról ingyen utalni? :U

Mert utalnom kellene egy fórumtársnak és csak így tudom megoldani :U

Írjatok és üdv: Hamyka :)

Comodó új távlatok...........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.