Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Remélem, a Nagy Barátságban a Mi Bölcs Vezetőnk nem akar minket is elvágni majd a külvilágtól. :))

Samsung Galaxy A54

(#2) orion1025 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


orion1025
őstag

Pont ilyen gondolatok forogtak a fejemben, de meg lettem előzve...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#3) taki01 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


taki01
őstag

Majd műholdasnetezünk ha még is meglépi. :))

(#4) Apollyon válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amennyiben nem lesz derekas változás – márpedig az átlag magyar gondolkodását tekintve nemigen – garantálható, hogy ide is eljön ez a nap még 2020-as években.

Te most csak viccelsz, de ez frankón komoly. A "nagy barátságban" egyébként nem csak az oroszok vannak és Kína, hanem az észak-koreaiak is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) Kansas


Kansas
addikt

Én látnám annak értelmét, hogy az EU is legalább részben így tegyen, nem a kontroll végett, hanem inkább, hogy ne függjünk az USA-tól és az ottani törvényhozástól(pl. internetfüggetlenség, adatbiztonság, privát szféra).
Jó lenne, ha az európai emberek nem lennének az USA(vagy bárki más) által kontrollált "közmű-erőforrásoknak"(pl. DNS root) kitéve, de azt se bánnám, ha pl. lenne versenyképes európai kereső szolgáltatás, de nem Google-szerű, hanem inkább a DuckDuckGo mintájára...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Remélem nem vágják le soha az országot a netről, de ha le is vágnák alapvető elvárás hogy országon belül működjön net, szerintem ez normális. Nálunk is ha minden külföldi kábelt kihúznának a BIX-ből attól még tudnék PH-zni remélem így van megoldva!

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#7) orion1025 válasza -=MrLF=- (#6) üzenetére


orion1025
őstag

Majd lesz origo. hu, meg blikk.hu, ja meg Orbáncfű.hu ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#8) Televan74 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor már tényleg csomagolni fogok. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Def26 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


Def26
félisten

ha nem Orbán akkor majd a csudálatos EU talál ki valami marhaságot. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Putyin lesz a neve az új internetnek? De így legalább még egyértelműbb lesz hogy Oroszországból jön a hacker támadás,hogy kire fogják rá az már más kérdés. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) Somatom válasza Televan74 (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Az új név:
Inter-n(y)et. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) Apollyon válasza Kansas (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a "ne függjünk más nemzetektől" duma mind csak félrevezetés a valódi szándéktól.

Az emberek internet-hozzáférésébe a politikának soha nem szabadna beleszólnia. Az internet a szabad információszerzés lehetőségét jelenti.

Ha ily módon korlátozzák az internetet ahogy tervezik, az gyakorlatilag ugyanazt jelenti, mint amikor elmész egy könyvtárba, és az állam megmondja neked, hogy csak azokat a könyveket olvashatod el, amiket ő megenged.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) GreatL


GreatL
őstag

Nincsen gond. ha magyarországot le is vágják az internetről, az orosz hálózatban gond nélkül böngészhetünk majd információkért. Tehát a cs.rin.ru elérhető marad.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#14) Def26 válasza Apollyon (#12) üzenetére


Def26
félisten

"Az emberek internet-hozzáférésébe a politikának soha nem szabadna beleszólnia. Az internet a szabad információszerzés lehetőségét jelenti."

Most is korlátozza valaki, max olyan mértékben ami számodra elfogadható, de lehet másnak ez már sok.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15) Warp válasza Kansas (#5) üzenetére


Warp
csendes tag

A k root hubot egy független európai szervezet, a RIPE NCC üzemelteti.

(#16) Apollyon válasza Def26 (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Látom nem jött át a lényeg...
Amit írsz, az a "korlátozás" gyakorlatilag annyira jelentéktelen, hogy szóra sem érdemes. Jelen pillanatban a Magyarországon elérhető interneten bármit megtehetsz, maximum a hozzáértésed korlátozhat benne.

Itt viszont most nem csak kőkemény cenzúráról van szó, hanem a komplett szabadságról. Pl. arról, hogy csak olyan híreket és tartalmakat érhetsz el, amit a kormány megenged.

Nyilván nem azzal kezdik, hogy egyből lekapcsolnak a totális netről, és csak az origo.hu-t olvashatod majd, meg hogy a kommunizmus mennyire faxa, hanem csak szépen lassan, kis lépésekben.

Egyre több olyan tartalom válik majd "nemzetbiztonsági kockázattá", amikkel eddig semmi gond nem volt.

Amit te ma úgy ismersz és értelmezel hogy internet, az a fajta internet Kínában már nem létezik. Most Oroszországban bevezetik ugyanezt, a következő Törökország lesz.

Na és akkor kettőt találhatsz, ki az Európai Unió fekete báránya... :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) BlackPriest válasza -=MrLF=- (#6) üzenetére


BlackPriest
őstag

ez most komoly? mi az, hogy országon belüli internet? az nem internet. ha elérhetők a magyar szervereken futó oldalak, az már elég? és akik az üzemeltetik, honnan jutnak infóhoz, ha nem látszik a világ? a nemzeti hírközlési hatóságtól? ez kb olyan, mintha kiszúrnák a szemed és levágnák a kezed, nem baj, belül ott vannak a hangok, azok majd megmondják, hogy jó neked.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#18) Def26 válasza Apollyon (#16) üzenetére


Def26
félisten

jól van akkor, rettegjé' csak. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#19) Semplar válasza taki01 (#3) üzenetére


Semplar
őstag

Vagy nem! ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#20) Apollyon válasza Def26 (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én nem rettegek, engem ez már semmilyen formában nem érint. Amúgy meg ez nem rettegés, hanem tény. De majd meglátod te is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) tomazin válasza -=MrLF=- (#6) üzenetére


tomazin
veterán

de ha le is vágnák alapvető elvárás hogy országon belül működjön net

nem lenne jó, ha csontosra törnék a kezem, de ha mégis, akkor legalább kedvesek legyenek.

(#22) #19482368


#19482368
törölt tag

Az oroszok részéről. ez inkább egyfajta védekezés. valamit tudnak, amit más nem. Hogy itthon lesz ilyen? Kétlem, elég sok költséget emésztene fel. Ugyanakkor, Nemzetbiztonság szempontból, nem annyira hülyeség, amit az Oroszok meg akarnak valósítani.
Persze, van negatív oldala is, mint mindennek.

(#23) -=MrLF=- válasza BlackPriest (#17) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

A belső hálózat működő képességéről írtam. Az eleje megvan? "Remélem nem vágják le soha az országot a netről"

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#24) Def26 válasza Apollyon (#20) üzenetére


Def26
félisten

Jellemző, hogy pont azok "aggódnak haza" akik már rég nincsenek itthon. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25) E.Kaufmann válasza -=MrLF=- (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hát a JúhPíSzísek állítólag jobban szívnának.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) Apollyon válasza Def26 (#24) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az én személyem teljesen irreleváns, mint ahogy az is, hogy te csak nevetsz-e az egészen, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egyébként tényleg ennyiszer el kell mondani, hogy nálunk ez már évek óta megvan?
mit féltek attól, hogy majd valami bekövetkezik a 20-as években, ami már évek óta bekövetkezett???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) dajkopali válasza Apollyon (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

én ezt fiatal kutatóként sok évig éltem át: a könyvtárakban voltak "zárolt" anyagok, ezeket csak úgy lehetett elolvasni, ha több pecsétes papírt hoztál, hogy "kutatási célból" szeretnéd látni őket

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#29) Pug válasza Def26 (#24) üzenetére


Pug
veterán

Itthon olyan szintű szar van, hogy ide az aggódás már finoman szólva kevés...

De "jó" látni, hogy ez egyeseknek milyen vicces. :(

(#30) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem van ennek egy üzleti oldala is. Lehet akarnak egy saját googlet saját facebookot és saját youtubeot.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#31) Banano


Banano
tag

Nagyon helyes. Legalabb nem fuggnek a jenkiktol. Az orosz facebook is teljesen mukodokepes,es legalabb nem cukorhegy jatekszabalyait kell kovetni.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#32) Apollyon válasza Pug (#29) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mások meg egyenesen tapsolnak is hozzá.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33) Def26 válasza Pug (#29) üzenetére


Def26
félisten

jók ezek a közhelyes fogalmazások. :D

Igen vicces, hogy egyesek megragadnak minden hírt, hogy a helyi politikát belefűzzék (facebookon is a legnagyobb kesergők az angliai mosogatók). Ez veszélyes, legalább annyira mint a párt bárányai.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#34) Apollyon válasza Def26 (#33) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát igen, amit nem látsz az nem is létezik...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35) Gargouille


Gargouille
őstag

A mögöttes szándék szerintem valójában (az internet jellegéből fakadóan) kontrollálhatatlan nyilvánosság kontrollja. Én azt látom, hogy az "elit" számára egyre több kellemetlenséget okoz az, hogy az internet korában már nem tudják korlátlanul leplezni azt a mérhetetlen mennyiségű disznóságot, amit valójában művelnek. Cégvezetők, politikusok, hírességek... Most már pillanatok alatt bejárják a világot a leleplezett adócsalások, a szexuális zaklatások, a mások kisemmizése, az eltitkolt vagyonok, a magukat a sajtóban úriembernek mutatók amúgy tahó igazi énje stb. és ez közfelháborodáshoz vezet. Szerintem ez a fő oka annak is, hogy Trump hatalomra került, vagy annak ami Franciaországban zajlik. Elküldeni az "elitet" a fenébe.

Bármennyire is próbálják manipulálni a széles tömeget, most már kiszabadult a szellem a palackból, látszik, hogy a hagyományos eszközökkel megállíthatatlan a hírek áramlása. Számtalan kísérlet volt már rá az eddigiekben is, hogy valamilyen formában próbáljanak belenyúlni, korlátozni vagy csak irányítani ebbe az amúgy kaotikus "szabadságba", de nincs hatékony eszköz. Egyedül az amit Kína megvalósított és most majd a ruszkik is.

Valahogy ez a módszerváltás előtti időket juttatja eszembe, mikor megállt 3 ember egymás mellett a buszmegállóban jött a rendőr hamarosan, hogy mi ez a csoportosulás?! :)

Minden önkény rendszer alapja, hogy először az emberek egymással való kommunikációját kell megakadályozni. Régen is pontosan tudták ezt. Ha már összejönnek az emberek akkor elkezdenek beszélni, tervezgetni, híreket cserélni, összefogni és még a végén rájönnek, hogy mi is zajlik a fejük felett. Ez pedig soha nem érdeke azoknak akik a tényleges hatalmat gyakorolják. Ha nem tudsz róla, hogy a szomszédban jobban élnek, akkor könnyű eladni neked, hogy ennél jobban nem élhetnél. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36) headhunter válasza Def26 (#33) üzenetére


headhunter
addikt

1-3. sorban "bérelt" hely?! [link]

(#37) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Elnézést a kérdésért, de ez azt is jelenti, hogy a szerencsés tesztelők adott esetben dobhatják a kukába bizonyos online, multi játékaikat?

Ha ezt velünk lépnék meg, attól mi még elérnénk a steam, uplay stb. szervereket?

Ez nekem nagyon soknak tűnik így a XXI. században. :U

(#38) BlackPriest válasza -=MrLF=- (#23) üzenetére


BlackPriest
őstag

és a mondat másik vége is megvan?
"de ha le is vágnák alapvető elvárás hogy országon belül működjön net"
nem lehet net egy demokratikus(nak tűnő) országban. ha már a látszat sincs meg, akkor lépni, vagy ölni kell.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#39) tlac válasza bambano (#27) üzenetére


tlac
nagyúr

szerencsejátékokról tudok, de most egy példát sem találtam
tudsz linkelni ilyet?

(#40) Viktor0610 válasza bambano (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy meg fogom érteni, de elmagyaráznád?

Elérek külföldi oldalakat jelenleg is. Vagy ez nem erről szól? :F

Samsung Galaxy A54

(#41) tntmax


tntmax
aktív tag

Várható neve: internyet

(#42) villamos válasza tntmax (#41) üzenetére


villamos
őstag

mótvá...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#43) bambano válasza Viktor0610 (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és tlac is: van hivatalos törvény, meg van internet szolgáltatóknak kötelezettsége arra, hogyha valaki kitalálja, hogy egyes weboldalak elérését blokkolni kell, akkor blokkolják. 2014 óta.

kehta néven kell keresni a neten.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) tlac válasza bambano (#43) üzenetére


tlac
nagyúr

ok, de használják is?
ennyit találtam róla, de nekem ezek bejönnek Telekomról
(amelyik meg nem megy, másképp sem jön be)

[ Szerkesztve ]

(#45) MageRG válasza bambano (#43) üzenetére


MageRG
addikt

"kehta néven kell keresni a neten."
Vagy így.
Régóta volt róla szó, hogy a proxyzás miatt a "blokkolnám" nem működik.
Ráadásul az adatvédelmi fiaskók miatt nyugaton a VPN szolgáltatások is kezdenek átmenni a köztudatba...

Persze ha mindenki leválasztunk a külhoni netről, az ellen nem véd...

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#46) Béééla


Béééla
őstag

Német földön van Freifunk, amikor pedig az amcsi FCC-s világ férge átverette a netsemlegesség elleni dolgokat a törvényhozáson, felmerült az elosztott net ötlete. Lehet el kéne kezdeni itthon is kiépíteni egy lakossági elosztott hálót...

Bélabá

(#47) bambano válasza tlac (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha azt nézed, hogy az infrastruktúra ki van építve, az isp-k mindent blokkolnak, amit előírnak nekik, a döntési folyamat kész és működik, akkor igen, használják.
ha azt nézed, hogy ebben a pillanatban még nem túl sok oldalt blokkolnak, akkor még nem véres a helyzet, de ez nem jelent semmit, mert egy pillanat alatt be lehet izzítani a készenlétben álló rendszert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) judas13 válasza Apollyon (#4) üzenetére


judas13
addikt

+1

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#49) Gargouille


Gargouille
őstag

Ha internet alatt csak a böngészést értjük, akkor amúgy kivitelezhető ez a szkenárió, hogy szétdaraboljuk. Viszont ha azt nézzük, hogy a nagyobb globál céges hálózatok (bankok, multik stb ) hogyan fognak üzemelni így, akkor azért lesznek ezzel problémák szerintem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50) Alchemist


Alchemist
addikt

Világszerte ez a trend, gazdasági és biztonsági érdekek nyomán lehetőség legyen kritikus helyzetben a hálózatot teljesen vagy egészében izolálni. Cenzúrázni pedig FB is szokott.
Az oroszok és a kínaiak esetében ez autoriter szinten kiszélesedik. De lehet, hogy az EU és az USA is kialakít hasonló megoldásokat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.