Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Optimizmus

Hozzászólások

(#10) Prophetic válasza nincsisbéla (#5) üzenetére


Prophetic
csendes tag

Jó cikk, köszi! Nekem nagyon tetszenek ezek az egyszerű, lényegre törő leírások. Mindig az jut eszembe, hogy ez leegyszerűsített, de pont ez a lényeg - nem csinálsz se többet, se kevesebbet, csak azt, amit kitűztél: hogy tömören, érthetően összefoglald az álláspontod, a többit meg mindenki megtapasztalja magának.
+1! :R

nincsisbéla: a Coca-Cola marketingjének a fő eleme a boldogság és az öröm - legalábbis, hogy te végül fejben a kólát ezzel azonosítsd. Tehát ők nem kólát árulnak, hanem boldogságot. Ma a márkák nagy része valamilyen érzést ad el neked. :K

Még egy könyvet tudok ajánlani:
http://www.csulb.edu/~tstevens/

Ez egy ingyen letölthető e-könyv a boldogságról. Azért jó, mert gyakorlatias, életszerű szemlélete van, nélkülözi a manapság divatos "pozitív pszichológia" elemeit.

Utóbbi szerintem elég káros ("képzeld el, hogy boldog vagy és az leszel, gondolj rá, és megkapod, gondolkodj pozitívan...", lásd még a különféle new-age cuccokat, a már említett agykontrollt, Az Erő stb.), mert az élet célja bár a boldogság, az ehhez vezető útnak nem sok köze van a pozitív gondolkodáshoz, ám annál több van az odafigyeléshez, tudatossághoz, a kemény munkához és a szerencséhez / kegyelemhez (spirituális szemlélettől függően :) ).

Nem annyira az számít, mit gondolsz, hanem inkább a hogyan. Tényleg érdemes megnézni a könyvet! :)

Az idézet pedig („Minden egyes ember lehet az én tanítóm.”) remek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Optimizmus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.