Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) k5.20 válasza 19Petya83 (#1650) üzenetére


k5.20
senior tag

Bent az üzletben, általában a központi pultnál.

(#1652) Thoty válasza sutszi (#1649) üzenetére


Thoty
senior tag

Ez engem is érdekelne, valamint az, hogy ha pl. egy indiai változatot fogok ki, akkor arra fel lehet tenni az EU vagy a Global ROM-ot?

(#1653) Linkin1994 válasza Thoty (#1652) üzenetére


Linkin1994
senior tag

igen simán

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1654) Thoty válasza Linkin1994 (#1653) üzenetére


Thoty
senior tag

Ok, köszi, eseteg egy leírást is tudsz linkelni a ROM cseréről?

(#1655) Silenzio válasza sutszi (#1649) üzenetére


Silenzio
addikt

Fogalmam sincs, de hivatalos Oneplus romból volt fent Global is meg EU is. Elvileg az EU-nak kéne a BA-nak lennie, és korábban is az volt fent, mégsem működött az ujjlenyomat olvasó. Most viszont a Global ROM-mal hibátlan. Csak az a kár, hogy nem mehetek 11-es robotra.

#1652Thotysutszi

Az enyémre fel lehetett az EU-t ésa Globalt is, ennyit tudok hozzáfűzni. IN2023, tehát EU verzió, magyar vásárlás.

#1646Linkin1994:
És ezt nagyon helyesen teszi. Kár, hogy megfelelő rom hiányában az egész telefon - számomra - fabatkát sem fog érni. Ezt a Samsung is meglépte anno a 9-es droiddal, kivették a Pro Video módot. Azóta is csak a főkamerát támogatja, akármilyen telefonod van. A nem gyári appok pedig nem látják a telét, csak a főkamerát és az ultraszélest, ha van.

Mindazonáltal a Samsung és a Sony meg tudták csinálni, hogy jottányit se változzanak a kamerás képességek, sőt, javuljon a képminőség a 11-re váltással, míg a Oneplus nem. A 11-es robotban egyébként újratervezték az appok jogosultságkezelését, valszeg ezt voltak lusták Oneplusnál leprogramozni.

Itt jönne be követendő példaként az Alma, mert ott minden kamera kap jogosultságot, de csak látszólag dicséretes a dolog, ott ugyanis rendszerszinten az iOS kezeli a tone mapping curve-öket, ami a valóságban azt eredményezi, hogy akármilyen szuper appot használsz, bármi változik a képmezőben, magától világosodik/sötétedik az egész. Steven Soderbergh (Ocean's 11, Traffic, Fertőzés, Szex, hazugság, videó) két nagyjátékfilmet forgatott iPhone-nal, épp azért adta fel a telefóniát, mert képtelen volt kezelni ezt a szitut.
Szívesen rávenném, hogy próbáljon ki egy Xperiát vagy Oneplus 8 Pro-t a mcpro24fps appal. Meglepődne.

Fogok feltenni videót. Log (logaritmikus) módban kb. kétszer annyit lát a telefon éjjel, mint a tulajdon szemem, mindezt igen kevés zajjal. Akkor mit tudhatnak a több tízmillás profi kamerák?!

A magam részéről nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a telóra, tényleg nincs párja a piacon, se Almás, se Droidos konkurenciát tekintve, talán csak a Huawei P40 Pro, azt nem próbáltam. De a 11-es robottal tényleg lószart se ér az egész. :W Talán majd a 12...

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1656) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Sziasztok. Kellene egy kis segítség.
ONEPLUS 8 prónál simkártya beállítások.... Hivásbeallitások opció.... További funkciók.... azon belül a hívásazonositó és hívásvarakoztatásra bökve hibát ír ki??? Mi lehet a probléma?? Azt szeretném beállítani hogy ha hívok valakit annál kijelezze a számomat.
Gyors segítség kellene. Köszönöm.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1657) k5.20 válasza ShadowLac (#1656) üzenetére


k5.20
senior tag

Szia, ezt a szolgáltató állítja be. Ha ott nincs engedélyezve, akkor te hiába állítod be a készüléken.
Én Telekomos vagyok egyébként és a kért menüre nem dob hibát.
A hívásazonosítóra újabb három opciót ad fel: hálózati beállítás, rejtés, megjelenítés.

(#1658) k5.20


k5.20
senior tag

Kijött az Open Beta 8.

[ Szerkesztve ]

(#1659) Hyena


Hyena
senior tag

Mostanaban 2x is azt tapasztaltam , hogy waze hasznalata kozben a telefon tulmelegszik.
Tulmelegedett mikor siman az egyik autoban navigaciora hasznaltam a telefonrol futtatva.
Illetve tulmelegedett (wireless) android autoval az auto kijelzojen hasznalva is.
Masnak volt ilyen problemaja?
Es mi a megoldas?
A telefon ki is irja, hogy tul meleg es pl a telefonrol futtatva levette annak fenyerejet stb...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1660) Viper26 válasza Hyena (#1659) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem próbálj mást is, Gmaps, Sygic, Here maps. Hátha a Waze okoz nálad valamit, és nem a telefon a gond.

iPhone 14 | FR955

(#1661) 19Petya83


19Petya83
tag

Sziasztok!
Ma egy roppant idegesítő hiba ütötte fel a fejét a telefonomon. Több alkalmazás is indulás után azonnal leáll. Egy pillanatra látszik az alkalmazás, de 1 másodpercen belül kilép a főoldalra. A képernyőn egy pillanatra látható valami hibaüzenet ablak, de esélyem sincs elolvasni. A teljesség igénye nélkül néhány program, ami produkálja: Viber, Gmail, outlook, Itrack, Aliexpress. Van valami ötletetek, hogy mi okozza? Egyik pillanatról a másikra kezdődött. Telefon újraindítása nem segített.

(#1662) kiskun968 válasza 19Petya83 (#1661) üzenetére


kiskun968
tag

Itt a megoldás rá:

[link]

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#1663) ghiottone válasza 19Petya83 (#1661) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Már megoldották, frissíteni kell az Android System Webview appot.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1664) 19Petya83


19Petya83
tag

Köszönöm mindenkinek, már megoldódott.

(#1665) solidgold


solidgold
csendes tag

Az új 9-es sorozat , de főleg a Pro, árait látva, lehet, hogy érdemesebb inkább most a kifutó 8 pro-t venni? Lehet , hogy még esik az ára webshopokban, hogy helyet csináljanak a 9-nek?

(#1666) sutszi válasza solidgold (#1665) üzenetére


sutszi
veterán

Szubjektív vélemény alapján sok mögöttes gondolattal, de röviden: Szerintem simán jó a 8 Pro.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1667) ghiottone válasza solidgold (#1665) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A sima 9-eshez képest a snapdragon 888-at leszámítva inkább a kifutó 8 Pro. Főkamera ugyanaz + itt van zoom lencse is és tuti lesz majd olcsóbb, ha nem is az OP HU Store-ban, akkor mondjuk a német amazonon.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1668) Csocsesz75 válasza solidgold (#1665) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Edigitalban vettem kb. 1 hónapja 8/128 feketét 250-ért 3 év garanciával. Egy szerdai napon kezdett esni az ára 310-ről szombatra lett 250, 2 vagy 3 napig volt annyi, azóta sem láttam ennyiért.

Most ott a 12/256-os 300. Ezt is figyelheted esetleg.

(#1669) k5.20 válasza solidgold (#1665) üzenetére


k5.20
senior tag

Üdv,
a saját látásomat írom le tanácsként.
Legjobb ha azt méred fel, mi az, amire a készüléket TE használod, használni akarod.
Aztán a saját felhasználásod leghangsúlyosabb szempontjai alapján vedd górcső alá a két készüléket, hogy azokban melyik mit tud.
Úgy látom, hogy megy a számháború a processzor, meg a megapixel tekintetében, de egy átlag user nem az okostelefonjából él. Nem a fotóiból, és nem a proci gyorsaságából.
Ha nem látná a szintetikus tesztek eredményét, nem tudna különbséget tenni a tizedmásodperces eltérések tekintetében. Az átlag kattingat, 1-2 szer visszanéz, felhőbe tölt, majd az utókor pedig eldönti, mit ér számára hegynyi digitális anyag... Szóval se papírkép, se plakát nem lesz a fotók 99%-ából... Most éppen a zoom a gyártók által hajtott téma, de kérdezem: ki az aki a Holdat okostelefonnal fényképezi...? És akkor még csak a fényképezés objektív oldaláról beszélünk, a szubjektívről nem... mert lehet akármilyen készülék a kezünkben, ha nem értünk egy kép megkomponálásához stb.
Szóval vedd számba, mi az elsődlegesen fontos NEKED.
Aztán hasonlítsd össze a 8 - 9 Pro-t, és ha találsz jelentős különbséget, még mindig eldöntheted, hogy az ér-e neked X tízezer forintot.
Én ezért vettem a 8 Prot, bár az előző készülékem is tökéletes volt mind arra, amire nekem kell a készülék...de beviszketett az agyam... :))

[ Szerkesztve ]

(#1670) geryboro


geryboro
senior tag

[OnePlus 8 Pro vs OnePlus 9 vs OnePlus 9 Pro]
tessék.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1671) kornel1000


kornel1000
tag

Sziasztok!
11.0.4.4 frissítés után eltűnt a lépésszámláló OnePlus 8 pro telefonomról. Más is tapasztalt hasonlót? Köszönöm.

(#1672) aTe014 válasza kornel1000 (#1671) üzenetére


aTe014
aktív tag

Ha jól emlékszem, nekem már korábban.

Én a Google Fitneszt használom: [link]

i14Pro

(#1673) kornel1000 válasza aTe014 (#1672) üzenetére


kornel1000
tag

Köszönöm a válaszod, így nem keresgélem tovább. Ki fogom próbálni, viszont nekem úgy tűnik mostanában kicsit megfeledkeztek volna a 8 széria frissítését illetően, lehet OnePlus 9 megjelenése miatt...

(#1674) aTe014


aTe014
aktív tag

i14Pro

(#1675) solidgold válasza k5.20 (#1669) üzenetére


solidgold
csendes tag

Köszi a tartalmas okfejtést.
Nos, pont ezért nehéz meghozni egy döntést, amiket írtál. Ha józan ésszel akarok dönteni, sem a proci, sem a kamera képességeket nem használom ki még a mostani 1,5 éves telefonom se (Xiaomi Mi 9T Pro SD 855-el). De aztán néha mégis elindul az a bizonyos "vezérhangya" .
De egy 9 pro-n nem is gondolkodom. Inkább egy jó ár-érték arányú használt 8 pro, ami szintén jól szolgál még 1-2 évig. Illetve OOS-t kipróbálnám.
Ha nem lennénk így bezárva, lehet, nem is gondolkodnék rajta. Azt a pénzt inkább valami élményt adó dologra költeném, pl. utazásra.

(#1676) k5.20 válasza solidgold (#1675) üzenetére


k5.20
senior tag

A 6T-vel léptem a Oneplus családba, onnan jött a 7T Pro McLn, majd a 8Pro.
Egyikkel sem volt soha semmiféle garanciális vagy egyéb problémám.
A 6T családon belül cserélt gazdát, tökéletesen teszi a dolgát még most is.
A 7-re a nagyobb kijelző meg a rejtett szelfikamera miatt váltottam.
A 8 Pro meg ehhez adott hozzá vezetéknélküli töltést, víz/csepp-állóságot, viszont oda lett a rejtett szelfi... azt mondjuk sajnálom.
A 7-t 5 naposan vettem, Turbados-s volt számlával, de a cég összeomlása miatt jobbnak láttam, hogy "rendes" garira váltsak. (Ugyan állítólag a OP vállalta a Turbado-s készülékek garanciáját is, de ez nekem nem volt egyértelmű...)
Most megvan minden, ami nekem fontos volt, van 3 év gari, szóval: "Pihenj, oszolj!" van. :DD

(#1677) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Milyen kijelzővédő fóliát, üveget ajánlanátok?
Az MM-es fólia borzasztó rossz minőségű.

(#1678) geryboro


geryboro
senior tag

Haromnegyed orat volt a telo a napon tegnap 24 fokban.
BT fules, youtube vanced futott kikapcsolt kijelzonel,
messenger, tiktok, gmail, osszes push szolgaltatas ment a hatterben.
neki allt vinnyogni a telefon hogy tulhevult a keszulek es leallitja a nagyobb folyamatokat.
kilotte a vancedet, levette a fenyerot.
most eloszor csinalt ilyet.
erezhetoen meleg volt a keszulek. ;]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1679) sutszi


sutszi
veterán

Tudom, hogy a tokok általában kevésbé kedvelt téma... De nem értek valamit.

Régen... volt rendes "vékony" carbon tok. O3 és O5 estén is. Most a csomagban volt egy átlátszó szilikon cucc... és a weboldalukon csak bumber van.

Szóval milyen lehetőségem van arra, ha valami carbon szerű normál tokot szeretnék?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1680) ghiottone válasza sutszi (#1679) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem ismerem ezt az eladót, de ez normál carbon toknak tűnik: [link] + Nillkin: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1681) Csocsesz75 válasza sutszi (#1679) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Pitaka .? Mondjuk nem olcsó.

Nekem egy Ringke Fusion X van, tegnapelőtt meg is mentette a telefont a totálkártól, pofára esett a betonon. Érdekes módon a tokon sem találtam sérülést pedig tüzetesen végig néztem.

Ja a fóliát meg sikeresen felkaptam a körmömmel mikor tok nélkül volt. Le is hámoztam róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#1682) sutszi válasza ghiottone (#1680) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Lehet megpróbálok alternatív forrásból szerezni gyárit. Bár ez az Alis carbon is jó... igazából ez az egy feltétel van kb.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1683) KSparrow válasza FuRiONight (#1677) üzenetére


KSparrow
senior tag

Volt korábban téma, de bevallom, nekem is szükségem lenne egy jó üvegre. A gyári nem bírja olyan jól, mint az OP3-on, már kezd feljönni. Mindenképp üveget szeretnék, de az íveltre tudom, hogy nehéz találni.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#1684) FuRiONight válasza KSparrow (#1683) üzenetére


FuRiONight
őstag

Köszi! Az is biztos, hogy következő telom nem lesz hajlított kijelzős, ha kell veszek inkább almát, de ezt a szívást ami ezzel jár, inkább kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#1685) benimoto71


benimoto71
csendes tag

Sziasztok,
Vagy 10éve samsungos vagyok, voltam , bő 1 éve volt egy kikacsintásom a xiaomi felé, de nem tudtam megszokni/megszeretni. Azóta a nem mai darab galaxy s7edge csendben kimúlt és váltanom kellett. Belevágtam a 8proba. Szeretem, jó a kamera, ha nem játszom sokat csak használom másfél nap simán. Két dolog zavar amiben szeretnék segítséget kérni, hátha.
1, automata fényerő. sötétben használhatatlanul alacsonyra állítja.
2, hangerő állító gombok. nem jövök rá, hogy tudom beállítani ha egyáltalán be lehet, hogy ne a média hanem a telefoncsöngést állítsa alaphelyzetben mint minden eddigi telefonom.

Ezeken kívül eddig nagyon meg vagyok elégedve.

Köszi, ha valaki tud segíteni.
Attila

(#1686) #40047616 válasza benimoto71 (#1685) üzenetére


#40047616
törölt tag

Automata fényerőnél mikor nagyon visszaveszi húzd feljebb a csúszkát amire jó neked. Egy idő után megjegyzi. A hangerő gomboknál ezt nem lehet beállítani sajnos. Nem is értem miért. Az előző huaweimnél lehetett.

(#1687) FuRiONight válasza #40047616 (#1686) üzenetére


FuRiONight
őstag

A média hangerejét jóval többször állítja az ember, így is van jól. Ki állítja allandoan a telefon csengetési hangerejét? Jobb oldalt ott van rezgés/némitás, tessék azt használni.

(#1688) #40047616 válasza FuRiONight (#1687) üzenetére


#40047616
törölt tag

Attól még lehetne választási lehetőség... Mint ahogy a többi gyártónál van is talán nem véletlenül. Ok hogy neked ez így jó, másnak nem biztos. Én többször állítom a csengetési hangerőt ugyanis itthon, utazás közben, munkahelyen más hangerő kell.

[ Szerkesztve ]

(#1689) Csocsesz75 válasza #40047616 (#1688) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Nekem is csak Samsung telefonjaim voltak idáig, a OneUI-hoz képest az OxygenOS elég fapados ezt én is észrevettem, mondhatnám elég "szellős".

(#1690) Linkin1994 válasza Csocsesz75 (#1689) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Az op-nak mindig ez a stock szerüség volt a vonzereje.Igaz a 11-es droiddal léptek egy szintet de még mindig a leg alapabb drodidot ők adják.
Kínában már color os-re váltottak az sokkal jobban feküdne szerintem

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1691) #40047616 válasza Csocsesz75 (#1689) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nem fapadosnak mondanám csak pár olyan funkció hiányzik amit megszoktam/megszerettem az előző rendszerben. (esetemben az Emui-ban). Pl annak a választási lehetősége hogy a hangerő gombok a csengetési vagy a média hangerőt állítsák. Nem értem hogy ez miért nincs benne. A másik ami hiányzik az az egyéni betütípus beállítása.

(#1692) benimoto71 válasza #40047616 (#1686) üzenetére


benimoto71
csendes tag

Köszi, húzgálom lelkesen eddig nem jegyezte
meg.😆 remélem előbb utóbb így lesz.

(#1693) #40047616 válasza benimoto71 (#1692) üzenetére


#40047616
törölt tag

Huzigáld csak :DDD Egy idő után meg kell tanulnia.

(#1694) FuRiONight válasza Csocsesz75 (#1689) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ez pontosan így van! OOS fapados, ezért is nem vennék pixel-t.

[ Szerkesztve ]

(#1695) benimoto71 válasza #40047616 (#1693) üzenetére


benimoto71
csendes tag

már napon belül úgy érzem megtanulta, de másnap megint kezdhetem előlről. Este egyszer följebb húzom és aznap már emlékszik, de másnap megint föl kell húzni. Remélem előbb utóbb lesz valami...😄

(#1696) #40047616 válasza benimoto71 (#1695) üzenetére


#40047616
törölt tag

Eléggé hektikus a működése sajnos de az esetek többségében azért tudja hogy hova kell állítania.

(#1697) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Leárazás !

[link]

(#1698) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Ennyiért nem rossz deal
főleg úgy hogy a 9 pro nem sokkal jobb

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1699) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, beszereztem egy ilyen batárt, durva hogy a kamera még mindíg visszalépés kicsit a 4 éves Pixel 2 XL-emtől :Y :U

Kérdés:
Hogy lehet kikapcsolni hogy a média tartalmak a záróképernyőn ne vegyék át az uralmat? Értem ez alatt az albumborító megjelnítését.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1700) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#1699) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A photochrome seethrough kamerát tényleg nerfelték? Vissza lehet csinálni?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.