Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a 8T-ről?
Egy árban van ugyebár az s20+-al, ami valószínű jobb teló, de amúgy ebben nem vagyok biztos az exynos verziot tekintve. S20+ kamera gondolom jobb, kijelzovel mi a helyzet? Latszik a kevesebb pixel? (Egyik tesztelő szerint nem premium a 8t kijelzője) Ekkora meretu kijelzoknel nem tudom elhinni,hogy számít, hogyha fhd felett vagyunk, ja és 120hzt amúgy se tud a samu qhd-n. Oxygen os állítólag nagyon jó. A 8pro nekem amúgy talán túl nagy is, 8t árazása viszont talán nem a legjobb, Mégis vonzó ez a 8T. :DDD:))

[ Szerkesztve ]

(#1302) f3rdzs0 válasza Palesztin994 (#1301) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

FHD AMOLED, szóval látszik a kevesebb pixel (LCD-hez képest meg még kevesebb subpixel)
számomra egy FHD AMOLED telefon használhatatlan mert szabad szemmel látszódik a pixel gap

pont emiatt az FHD mód egy QHD kijelzőn nem ugyanaz mint egy FHD kijelző. a pixelek közti tér nem látszódik előbbi esetében mivel fizikailag nincs ott / nem akkora

próbáld ki, lehet neked elég az FHD AMOLED ahogy az emberek nagy részének, és nem tűnik fel a különbség

f3rdzs0

(#1303) tovgab válasza Palesztin994 (#1301) üzenetére


tovgab
aktív tag

"The maximum resolution of the human eye with 20/20 vision standing four inches away from a mobile phone is 876 ppi."
Ami ugye azt jelenti, hogy tökéletes látással, 10 cm-ről! :Y
A 8T 402 ppi, tehát ~22 centinél messzebbről nem tudod megmondani, hogy melyik-melyik?!
De a saját tapasztalatom is azt mutatja, hogy napi használatban egyáltalán nem veszed észre a különbséget. Ha pedig direkt keresed a különbséget, akkor is elhanyagolható.
400 ppi fölött az emberek 99%-a tökéletesen elégedett lesz a kijelző felbontással.
De a legjobb ha személyesen is megnézel egy ilyen telefont és rájössz, hogy ne ez legyen a döntő érv.
Ja és ahogy te is írtad, a Samu sem tud többet 120Hz-en...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#1304) Palesztin994 válasza tovgab (#1303) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Köszi a válaszokat! :)

(#1305) KSparrow válasza tovgab (#1303) üzenetére


KSparrow
senior tag

A OP3 kijelzőjét kritizálták, mert pentile Matrix, vagy milyen kijezője volt, 5,5" 1280*1920. Napi használat közben egyáltalán nem volt zavaró, sőt, szerintem az egyik legjobb kijelzőm volt. A Nokia 9 képe világos, hideg, fakó volt utána. A Oneplus 8 pro kijelzője szerintem szuper, én semmi eltérést nem vettem észre, akkor se, amikor változtattam a kijelző felbontásán. Full HD fölött szerintem a telefonnak akkor van értelme nagy felbontást tudni, ha VR-ra van használva, amúgy teljesen fölösleges ezzel drágítani a telefont, úgyse látszik, és a böszme ujjainkkal se tudjuk megbökni a pixeleket.
Könyörgöm, a telefonom jobb konfig, mint az asztali gépem ( 1280-as LCD monitor, a gépben 8 GB RAM, a telefonom mindkettőt leverte.) Aztán mégis, melyiken megy a GTA , és melyiket használom facebook görgetésre 120 Hz-en...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#1306) tovgab válasza KSparrow (#1305) üzenetére


tovgab
aktív tag

Én is úgy érzem, hogy nagyon rétegigény 6-7"-on a 400 dpi fölötti pixelsűrűség.
Nekem tökéletes a látásom, igényes is vagyok az ilyen dologra, de még én is azt mondom, hogy a FullHD+ bőven elég.
Azért az asztali gépem (32Gb, 32" 2560 x 1440@75Hz) nem veri le - csak frissítési sebességben - de értem, hogy mire érted.
És azt is elfogadom természetesen, hogy van aki ragaszkodik a nagyobb felbontáshoz, nekem is QHD+-on fut a teló, de csak lelkem megnyugtatása miatt. :C
Ha mondjuk asszony egyik nap titokban átállítaná Full Hd+-ra, szerintem soha nem venném észre magamtól, hogy valami történt... :N
Majd el felejtem: nekem is volt OP 3, imádtam a kijelzőjét (is), semmi probléma nem volt vele, sőt!

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#1307) f3rdzs0 válasza KSparrow (#1305) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

az összes AMOLED pentile jelenleg ami telefonokban van (insert obsucre Chinese phone with RGB matrix here :D ). ez az egyik legnagyobb baj is vele, mert effektíve visszalökték a telefonokat a HD minőségre ezzel FHD paneleken (az Apple az egyetlen gyártó aki kompenzálja ezt)

1440p-ben már én sem mondom meg a különbséget AMOLED és LCD között, de FHD-ben számomra borzasztóan látványos. mondjuk annyiból igaza van a kollégának, hogy rétegigény, mert a legtöbb embernek úgyse tűnik fel a különbség (főleg ha nincs a kettő egymás mellett, és nem tudják mit nézzenek)
van ráció abban, hogy a telefonnak nagyobb a felbontása mint a gépnek, mivel esélyes hogy többet olvasol rajta, amin ez sokat segít, sokkal kényelmesebb és kevésbé fárasztja a szemet.

sőt a legnépszerűtlenebb véleményem az az, hogy a nagyobb képfrissítésnek az átlag ember számára több értelme van a telefonban mint a gépen pontosan a görgetős olvasgatás miatt :D

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#1308) KSparrow válasza f3rdzs0 (#1307) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem FullHD-nál még szempont volt a kijelző felbontása.
Retró Nokia fan vagyok, - N82 és E90 páros használat után jött a Nokia 808, a Clear Black AMOLED kijelzővel. Imádtam. Utána kipróbáltam egy BB-t, és onnantól Z10 használó lettem, de nem bírta az akku az egy napot - Átálltam Z30-ra. Itt Ismét OLED kijelzőm lett a Z10 IPS-e után, és hát ég és föld. Utána, amikor a BB OS10 már félholt volt, váltottam Droidra - Oneplus 1, (2016 feb.) fél év után Oneplus 3. Azt az akku miatt tettem le, - jött a Nokia 9, amivel rengeteget szenvedtem, 3 alkalommal garanciáztatás után visszaadták a pénzt, és azóta (immáron 1 hónapja) megvan a 8 pro. Olyan volt, mintha ismét a Oneplus 3-at használnám. Élhető rendszer, és mintha mindig is ez a telefonom lett volna, imádom. Anyának vettünk most egy Xiaomi Mi 10 T pro-t, bár nem használtam rendesen, de azért az sem annyira rossz. Bár ugye folyton ingáztam OLED és IPS között a felbotás emelésével: Z10 (IPS) - Z30 (OLED) Oneplus 1- 3, Innentől maradni akartam OLED mellett - Nokia, majd OP8Pro. Xiaomi-t nézve lehet nem lenne rossz, de mr csak elvből sem adom. :) És itt vagyok :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#1309) f3rdzs0 válasza KSparrow (#1308) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát én nem valtogatotam ennyit, AMOLEDet először a Oneplus 5 ön használtam és ott az összes létező probléma előjött nekem. a fordított kijelző volt a legkevesebb, de az alacsony felbontás zavaró volt FHD LCD után. viszont a PWM megölte a szemem szóval váltanom kellett egy HTC U11+ra.

annak gyönyörű QHD LCD kijelzője volt, kb csak egy full sötét szobában mondtad meg róla hogy nem AMOLED. sajnos nem sok telefon készült ilyen kijelzővel, főleg miután a Xiaomi eladta hogy a FHD AMOLED az premium :D ironikus hogy azóta igazából kb ők az egyetlenek akik LCD telefont is gyártanak. szerintem nincs nagyon komoly baj velük, de a DC Dimming náluk effektive nem működik, szóval nekem kiesik (bnőmnek mi 9et vettünk és nagyon boldog vele)

OP8 Pro számomra tökéletes. DC Dimming nagyon jól működik, és QHD. beégés se probléma nekem eddig és a holepunch kamera se zavar.

jah és a chin is a forehead a telefonon ugyanakkora :D már nem tudom mióta vártam ezt, megbolondít mindegyik új telefon ahol a felső káva csak egy milliméterrel kisebb mint az alsó :D

f3rdzs0

(#1310) KSparrow válasza f3rdzs0 (#1309) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem nem volt bajom a Hole punch-csal, sőt. nem hittem volna, de még szeretem is. Emlékszem, amikor először láttam...
Nekem nem volt szempont, ezért is válltogattam. 808 után a Z10 IPS-e nem zavart, de az akku igen, ezért lett Z30. Ott imádtam a színeket, de a fullHD miatt váltottam OP1-re. Azt is nagyon szerettem, pláne a bambusz hátlapot :) A Sandstone talán egy hétig, ha rajta volt.. (fehér gyári tokban - Amúgy: Csak nekem volt teljesen külön dobozban a power brick? Vagy csak nem megelőzte a Oneplus az Apple-t? :D ) A 3-at már magam rendeltem, imádtam. Amikor le kellett cserélni, sokat gondolkoztam, Black Friday keretében volt is nálunk egy Nokia 7+, majdnem az lett, de nem OLED, és ezért vártam meg a Nokia 9-et. Annál nagyon zavart eleinte a kerek szélű kijelző, szerettem a szögleteset. Aztán végernek kaptam egy darabig Nokia 7.1-est, és azon megszoktam a Notchot. Szemeztem nagyon a 7T pro-val előtte, de ha már volt vissza kp 230-am a Nokiából, mikor visszakaptam a vételárat, már el volt döntve, hogy a 8 pro lesz. :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#1311) geryboro


geryboro
senior tag

en nagyjabol vegigmentem az ilyen kijelzo vonalon smartphone szferaban:

-TFT
-TFT, 256K colors
-LCD
-LED-backlit LCD
-Super LCD3
-IPS LCD
-IPS-NEO LCD
-LTPS IPS LCD
-True HD-IPS + LCD
-Curved P-OLED
-AMOLED
-Super AMOLED
-OLED, HDR10
-Super AMOLED, HDR10
-Fluid AMOLED, 1B colors, 120Hz, HDR10+

es nagyjabol ez is a sorrend amit ugy minoseg szerint be is tudnek allitani.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1312) Hyena


Hyena
senior tag

uj frissites erkezett 11.0.2.2 verzioszammal...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1313) karfiol1


karfiol1
csendes tag

Nekem a mai frissítéssel megjelent az 5G opció, csak most nem vagyok éppen 5G lefedett helyen, hogy kipróbáljam.

(#1314) WiZARD


WiZARD
addikt

Olyat tapasztalt valaki, hogy weblap görgetése közben oda-vissza változik a kijelző szín hőmérséklete?
Ki van kapcsolatban a beállításokban a comfort tone.

Nagyon zavaró.

Megtaláltam, nem egyedi gond, vmi Chrome hiba.
Itt a megoldás: https://piunikaweb.com/2020/11/25/multiple-oneplus-users-experiencing-random-screen-color-tinting-issue/

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1315) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Hali! Szerintetek van barmi ertelme a 12 giga ramnak? Szerintem eleg a 8, gyorsabb tőle a telo, vagy barmi? Amíg nem fogy el (és nálam sose fog) addíg egyforma gyors, nem?

(#1316) fairi válasza Palesztin994 (#1315) üzenetére


fairi
addikt

ROM a probléma, az csak 128 GB. Soknak hangzik, de 256 GB megnyugtatóbb.

(#1317) Palesztin994 válasza fairi (#1316) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

szerintem a 64 is eleg lenne nekem. Van par giga kep, zenenek spotify, alkalmazasokkal a 64 se lenne tele. A mostani s9+-om 64 gigas tarhelye felig van, 2.5 éve használom. :)

(#1318) f3rdzs0 válasza Palesztin994 (#1317) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

ha a 128 elég akkor a ram az nem játszik. kb semmi értelme, max ha nagyon sokat játszol rajta. az android nagyon agresszív a háttér alkalmazásokkal, szóval amíg ez nem változik, a 8 giga se igazán lesz kihasználva

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#1319) Rick4 válasza Palesztin994 (#1315) üzenetére


Rick4
félisten

Semmi értelme, anno itt volt egy Onepus 6 6/64-es, megvettem a 8/128-ast, mértem mindkettőn antutut, és a 6/64-es kapott több pontot. :D

De azért jó érzés, hogy nem fogom tudni megakasztani, amellett is, hogy a 8-ast se tudnám. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1320) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Aki üvegfóliát akar venni csakis kintről Nillkin 3DS+ Max amit ajánlok, itthoni Mofi egy hulladék : Link
14 dollár volt ,de klasszisokkal jobb mint a Mofi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1321) Rick4 válasza stigma (#1320) üzenetére


Rick4
félisten

#1211?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1322) stigma válasza Rick4 (#1321) üzenetére


stigma
addikt

Igen ,akkor már ketten vagyunk :D akik nem ajánják, nekem is ilyen szar volt, sőt valamikor laig vette be újlenyomatot vagy épp a gesztusokat(vissza, menü, stb)

Ez a Nilkin most istenkirály :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1323) Rick4 válasza stigma (#1322) üzenetére


Rick4
félisten

Tegyél már fel róla fotókat, oldalt, alul, felül hogy fekszik fel? Én vissza is vittem az alzába, visszaadták a pénzt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1324) stigma válasza Rick4 (#1323) üzenetére


stigma
addikt

Nekem már a feltételkor is szar volt, él mikor visszavettem , hogy javítsak alevegős részeken el is reepdt.
Pár képet lőttem fep, de holnap csinálok róla még párat.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1325) Palesztin994 válasza Rick4 (#1319) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

főleg, hogy en mindent azonnal bezarok, maximum 4 alkalmazas fut egyszerre a s9+-omon, még a 4 giga is elég nekem. :DD

(#1326) Palesztin994 válasza stigma (#1320) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

És ez jól veszi az ujjlenyomatot is? Épp azt akartam nézni,hogy van-e whitestone dome glass op8pro-ra, ha már rendelek egyet. :DDD

(#1327) Rick4 válasza stigma (#1324) üzenetére


Rick4
félisten

A Nillkinre gondoltam, neked az lett levegős?

Palesztin994: Elvileg nem jó a rendszernek, hogy te kézzel bezárkálsz, felesleges, egyrészt elfér, másrészt a rendszer majd szabályozza, ha valami sok. Próbáld ki, mi történik, ha nem zárod be, de nekem 12GB RAM társaságában is megvan ez a rossz szokásom. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1328) stigma válasza Rick4 (#1327) üzenetére


stigma
addikt

Picikét a Nilkin is az, mert még életemben 2* tettem 3d-s foliát.
Mofi durván volt legevős, a bal ildalon 1cmes !! sávban és oldali tis alszarul illeszkedett.
Nilkin jól illeszkedik, és picike kis buborék van pár helyen de lehet a sok nyomkodástól majd kijön.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1329) Palesztin994 válasza Rick4 (#1327) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

ja, de hatterfolyamatot nem allitom le, csak az osszes bezarasa opcioval szoktam. vagy nem tudom te igy ertetted e.

(#1330) ADAM1337 válasza stigma (#1320) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ő róla van most szó ?
Illetve ha igen tényleg 10k egy üvegfólia :U

(#1331) stigma válasza ADAM1337 (#1330) üzenetére


stigma
addikt

Hi, a név stimmel a kép nagyon nem.
Én tőle rendeltem egyet [link] , meg egy másik eladótól ugyanilyet. Árban 14-15 dollár körüli ősszeg, holnap csinálok fotókat igérem

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1332) #04441088 válasza stigma (#1331) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hogy raktad fel normálisan?
Asszonyera feltettem, letöröltem szépen előtte, aztán lett benne 8-10 buborék, az egyik széle meg sem tapadt. Fél óráig turte, leszedte, összetörte és kuka. :DDD
Pedig már raktam fel életem során vagy 250 fóliát tuti. :R

(#1333) stigma válasza #04441088 (#1332) üzenetére


stigma
addikt

Hát van hozzá egy keret, mint mait löttem meg ami alin van video is talán hogy kell feltenni.
A kis ,,simitó" vagy nem tudom minek nevezzem , de utána még egy 5-10 percig a buborékokkal elszórakoztam.

Holnap reggel vagy délelött lövök fel képeket a végeredményről és az illesztésekről

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1334) stigma válasza stigma (#1320) üzenetére


stigma
addikt

A minőségibb kékek megérkeztek, remélem a lényegi részt ki lehet belőle szíűrni:
Én innen rendeltem 1-1 darabot:
Ali Nillkin 3D DS+ Max : 1. eladó (14 dollár) és 2. eladó (16dollár)

Mofihoz képest, mint arról már Rick4 fórumtárs is írt nekem mégszarabb volt a fólia, full levegős, és valamikor alig vette be a gesztusokat, kattintásokat.

Nillkin fólia igaz nem tökéletesen ment fel, de majd belejöbök :DDD , viszont sokkal jobb fólia.
Jobban alkalmazkodik, igaz löttem pár képet amin picit olyan , mintha az oldalán nem lenen jó, de 1 nap alatt az oldalán mikor érintettem, vagy húztam az újam mindig bevette.
Én ezt a fóriát ajánlom bárkinek.
A telót tok nélkül és tokkal is fényképeztem. Keret segítségével sikerült úgy beletenni a fóliát, hogy szinte tökéletes legyen. Mofi esetében felüül illeszekdett, alul meg volt 1mm-es hely.

Google Drive képek: Link

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1335) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Szerintetek lehetséges az, hogy egy 8 es 12 gigas oneplus kozul a 12gigas kijelzője szebb (világosabb, élénkebb)? 2 ilyen videot neztem, egyiken masnak is feltűnt,hogy a 12 gigas világosabb, a másik fakóbb. Nem tudom csak fényerő különbség volt e, de 2/2 videóban fura.

(#1336) ghiottone válasza Palesztin994 (#1335) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Max. arra gyanakszom, hogy a 12 gb-osan az alap élénk a színhatáson hagyták a képernyőt a másikon pedig természetes lett kiválasztva, amint a megjelenítésen belül lehet állítani.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1337) KSparrow


KSparrow
senior tag

OxygenUpdaterrel frissítettem 11.0.2.2.IN11BA-ra. Nagy különbséget nem vettem észre, de a Youtube (15.47.36) bugos - legalábbis egyet találtam.
Alapból ki szoktam kapcsolni a kijelző elforgatását, szeretek fetrengeni, és ravar, ha elforog. Ha felteszem full screenre a videót, automatikusan elforgatja, ami rendben is van, de amikor visszalépek, akkor eddig visszaállt a képernyő, most viszont úgy marad. a videó is fent marad nagyban, gyakorlatilag be kell zárni az alkalmazást, hogy újra használni lehessen - és a következő videónál ugyanez.
Másnak is ilyen?

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#1338) stigma válasza KSparrow (#1337) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nekem is ez a bajom, de akkor nézd meg, mert nem csak Youtube esetén van ilyen hanem ha valami böngészőven van valami video ott is szórakozik nálam.
Én nálam is ki van kapcsolva az elforgatás mégis forgat.
Ezenkvívül rendben van a rom - igaz én sima 8-al vagyok - viszont nekem megjavult az eddigi problémám, mégpedig a akksi esetén mindig az mutatta ha feltöltöttem is hogy "nemsokára lemerül" => ezzel ellentétbe ezen a romon most jól mutatja nincs felkiáltójel, hanem színes a akksijelzés.
Akksiidőben én azt vettem észre mintha picivel jobb lenne, habár lehet annyit nem nyomkodom :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1339) Palesztin994 válasza ghiottone (#1336) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

hát valószínűbb valami ilyesmi.

(#1340) rebelinside válasza stigma (#1338) üzenetére


rebelinside
tag

Nem vagytok egyedül:
[link]

Nekem még nem dobta fel a frissítést, de ezek alapján nem is olyan nagy baj :)

(#1341) stigma válasza rebelinside (#1340) üzenetére


stigma
addikt

Köszi az infót, habár engem annyira nem zavar, kevés viedot nézek youtube-on.
Nekem a fura az volt , hogy előző romban az akksi jele volt mindig olyan az Akkumlátor menüpontban ami merülni akart illetve a sttatsubar-on volt egy ikon amire rájöttem 1 nap után, hogy a készülék forgatás (rotation) kikapcsolását mutatta ami rohat zavaró volt.
Viszont ezzel a frissítéssel már megszűntek a gondok. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1342) geryboro


geryboro
senior tag

vezetekes warp charge mellett gyors toltesre is alkalmas a telo?
felpattintottam egy xiaomi gyors toltore, irta hogy gyors toltes, de folyamat ledobta.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1343) tovgab válasza geryboro (#1342) üzenetére


tovgab
aktív tag

vótmá: #1204 & #1212

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#1344) geryboro válasza tovgab (#1343) üzenetére


geryboro
senior tag

akkor leirom ide megegyszer mert a talalgatasok meg a tippelesek mellett talan a gyarin kivul eddig 1 olyan toltot irtak le ami kompatibilis lehet a telefon gyorstoltes szabvanyaval, es a leheten van a hangsuly, a masik pedig dragabb mint a gyari fej.

olyan tolto erdekelne, amivel minimum PD 15W(az eddigiek alapjan ha minden igaz, ez a gyors toltes szabvanya a telonak) tudja tolteni a telot, es 2-3 usb port lenne rajta.

ha lehet itthoni bolt legyen.

vagy esetleg leirhatna valaki a pontos A/W/V szabvanyt PD tolteshez, amit tuti fel vesz a telo,
mert akkor ugy furkesznek a toltok kozott.

ez az egesz amugy hihetetlen, hogy 2020-at irunk ez ilyennel lehet szopni csucskeszulekkel.
mondjuk meg mindig jobb mint apple-eknal, de hagyjuk.
siralmas. :(((

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1345) ghiottone válasza geryboro (#1344) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Olyan elvárásaid vannak amiket nehéz teljesíteni - gondolok itt az itthoni boltra. Korábban írtam: [link] - ezek esetében ugyanaz a technológia csak más az elnevezés.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1346) geryboro válasza ghiottone (#1345) üzenetére


geryboro
senior tag

akkor lazitok rajta. :DD
lehet kulfoldi rendeles is.
a warp charge nem feltetel, de minimum 15w-al toltson a telo, mint gyorstoltessel az a lenyeg, es a tolto fej 2-3 portos legyen.

QI 15W toltom van kocsiban, hozza valo QC3.0 szivargyujto, azzal nem igazan akar egyutt mukodni gyorsabb modban QI-al, vezetekkel majd lecsekkolom.
elozo telom mate 20 pro nagyon szerette, mondjuk direkt ahoz alakitottam,
az nem is zavar mert lassu toltes elfer navi mellett, legalabb nem melegszik.
csak itthonra kellene egy olyan dock, amin 2-3 eszkozt is tudok tolteni, az egyik legalabb feleljen meg a telo gyorstoltes szabvanyanak(nem warp), a tobbi port nemszamit.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1347) ghiottone válasza geryboro (#1346) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Több port + az "OP-féle" szabvány érdekes lesz - amazonról anker esetleg ami hamr itt lehet, de azok se olcsók: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1348) Rick4 válasza geryboro (#1344) üzenetére


Rick4
félisten

Mi a siralmas azon, hogy van egy 300K+-os készülék, ott a gyári töltő, de te azért próbálod megkerülni a lehetőségeket, és másikat akarsz nézni? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1349) geryboro válasza Rick4 (#1348) üzenetére


geryboro
senior tag

az hogy az elozo 300k+os telom, meg az azelottinek a seggebe dugtam akarmilyen gyorstoltot,
(mondjuk a samsung a gyari adapterevel sem toltott fesztcsardzsingban neha-neha)
es vette a feszkot, fel ora alatt szinte 0-rol 50-75-re felnyomta benyaval.
itt meg azt kell nezni, milyen feszultsegen adja le az adott teljesitmenyt,
hogy felismerje a telefon es lehessen gyorsabban tolteni,
ha netan siet valahova az ember, vagy van 10 perce tolteni,
a gyorstoltes kompatibilis laptopomon kivul meg a sz*ros jbl blutuszos fulesem is olyan,
ha 15 percre felpattintom, 1 ora zenehallgatast garantal.
bocs hogy ilyen igenyes vagyok, de egy digitalis korban elunk
es az embernek van vagy 3-4 dolga amit tudna tolteni egy sz*ros halozati adapterrol
es vannak olyan helyek ahol elerheto kozelsegben csak 1 fali aljzat talalhato,
ezert szeretnek egy olyan adaptert, amin minimum 2-3 port talalhato,
hogy egyidejuleg tobb eszkozt is tudjak tolteni, mert az jo dolog, szerintem,
es ezt szoktam meg.

a temaindito leiras toltessel kapcsolatos irasa az szentiras jelen velemenyem szerint.

mindenesetre ez egy negativ pont nalam a telefon fele, mondjuk a sok pozitiv az kompenzalja boven, es ez ugyis csak tartozek tema.

#

de, ide akkor le is biggyesztem a velemenyem mint keszulekhasznalo,
pro es kontra vegyesen omlesztve.

ugye szoftverfrissites elott-ig az AoD hianya nalam nagy dolog volt, az Ambient Display azt nem is tudom mi volt, de a vicc kategoriaba sem fert bele, ez szerencsere ezutan megoldodott, majd volt olyan hogy ertesites vagy valami bekavart neki es adott ido intervallumban egyszer csak eltunt, ezt szerintem frissitessel orvosoltak, mert mostanaban tokeletesen mukodik.

kamerateren b*ssza a csorom hogy ott van a telefon hatuljan 4 obi meg "shot with quad camera" is jol hangzik, de ebbol ugye egy hasznalhatatlan, bar nem is tudom mire hasznalnam a valo eletben, nem is volt kitetel a vasarlaskor, ha ezt nezem akkor vehettem volna kozepkategorias saomit, amiben ott vannak a makro 2mp-es obik, es igazabol csak a "muti" miatt vannak a telefon hatuljan, meg marketing szempontbol.
1-2 elcsuszott kepet leszamtva jo kepeket csinal a telo, de a szoftver az nem a legjobb, ezt tudom hasonlitani a samu es a huaweiehez is.

merules. fullhd-n hasznalom a telot, max frissitesi rataval, de a SoT az edeskeves, legalabbis az elvarasaim szerint.
nagy akksi, 5g offolva, agyonoptimalizalt rendszer, keves hatterfolyamattal, mert azt megkovetelem, messenger, gmail, ebay, revo aztan annyi is.
de igy sem hozza az elvarasaim szerinti 5-6 ora SoT hasznalat kozben.
nap vegere boven lemerul, majd betesztelem 60fps-el is, de legutobb csak raprobaltam, szo szerint egett a szemem facebookozas kozben.

hang ok
teljesitmeny ok
dizajn ok
kijelzo brutal.

nagyjabol ennyi.
terero, wifi, gps hozza az elvarasokat.
gps-el a legutobbi tortenet egy anomalia volt, nem tudtam reprodukalni.

#

szoval, mivel a gyari toltom, ahogy korabban is leirtam, nem EU csatlakozos, igy adapterrel cipelem mindenhova, ez nekem zavaro.
ezert szandekozom lecserelni.
nem ragaszkodok a warp csardzsinghoz, eleg nekem a feszt csardzsing is,
sot szerintem jobban is kimelne az akksit, meg igy akksi kimelo moddal is,
de azert ne 3 es fel ora legyen a feltoltes, valamint ha valamit szeretnek meg tolteni mellette, legyen opcio mondjuk egy travel adapter-szintjen.

ja es ne legyen 100€ mert az ugy mar kicsit csipne a szemem.
ezert kerdeztem mint jo forumtars, hogy tud e valaki erre opciot, vagy hasznalja-e valaki a
telot ilyesfajta toltovel vagy ehhez hasonloval?

kocsi toltom infoi:
[36W Dual USB Car Charger]
ehhez valo feszt csardzsingos kabel
Model: CD163
Quick Charge Output 3.0:
5V-3A
9V-2A
12V-1.5A
(18Wx2)

es ezzel sem megy a feszt csardzsing.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1350) Rick4 válasza geryboro (#1349) üzenetére


Rick4
félisten

Igényes vagy? :D Khm...

Ha az lennél, akkor megvetted volna a gyári töltőt, és megírtad volna, hogy frankón működik, az a telefon töltésére való, nem másra.. Másik eszköznek kell másik töltő, az egy fali aljzatra ott a megoldás, egy elosztó. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.