Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) NemMo válasza utomi (#250) üzenetére


NemMo
őstag

Én eddig 2 telefont vettem tőlük és mindig az ígért időpontban megkaptam. Persze ez még a korona előtt volt. Amiket olvasni lehet mostanában az nem túl szívderítő

(#252) utomi válasza NemMo (#251) üzenetére


utomi
senior tag

A korona előtt én is rendeltem tőlük és semmi gond sem volt. Csak most meg nagyon nem ezek a tapasztalatok.

(#253) Doki42


Doki42
őstag

Jó a teszt, grat :B
K... T... Drága, sajnos...

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#254) hunhool1979


hunhool1979
tag

A cikk írója szándékosan kerülte az Oppo find x2 pro-val való bármilyen nemű összehasonlítást?
Volt szerencsém megnyomkodni az OP8 Pro-t és hát azt kell mondjam, nem döntöttem rosszul hogy a Find x2 pro-t vettem meg 😁. A fekete színben elérhető 8gb/128gb verzió öngól a Oneplustol. Örvendetes hogy ilyen szép színekben érhető el a nagyobb ram/tárhely verzió, de miért nem a júzer döntheti el, hogy milyen színben választja?

(#255) snorbi82 válasza PeteePeti (#235) üzenetére


snorbi82
senior tag

Az Alzat nem ilyen miatt vizsgálják jelenleg? Illetve hasonló ok miatt?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#256) janeszgol válasza snorbi82 (#255) üzenetére


janeszgol
félisten

De! A kamu marketing miatt. Amúgy ahogy bejött a Turbado, itt többen az új, legjobb legális boltnak jelölték meg. Hát csak kiderült mostanában, hogy nem azok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#257) TODI1111 válasza snorbi82 (#255) üzenetére


TODI1111
addikt

Az alzánál most úgy nézem 2 variáns érhető el ( le kell tekerni a lap aljára) a többinek május 15 és 25 a várható időpontja.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#258) TODI1111


TODI1111
addikt

Erről a tokról vélemény?
Illetve minden 256GB-os verzión van gyárilag fólia?

(#259) leslien válasza hunhool1979 (#254) üzenetére


leslien
nagyúr

A cikk írója szándékosan kerülte az Oppo find x2 pro-val való bármilyen nemű összehasonlítást?

max fényképen láttak még... mi nem vagyunk olyan szerencsések mint te Hollandiában... ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#260) f3rdzs0 válasza TODI1111 (#258) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

én inkább a sandstonet vettem. egyrészt a carbon fiber annyira nem izgat, másrészt olcsóbb is volt, plusz sokkal jobb a fogása. arról nem is beszélve hogy egy klasszikus :D

formára elméletileg a sandstone is ugyanolyan, szóval az alapján tudom mondani hogy nagyon jól illeszkedik és nem ad túl sokat a telefon vastagságához. ami nem tetszik az a bazinagy kamera kivágás.

arra figyelj ha nem hivatalos tokot nézel (pl eBay), hogy a vaku kivágás sokszor rossz helyen van, a kamerák alatt. OP gondolom még az utolsó pillanatban is változtatott ezen.

ha carbon fiber érdekel, akkor még esetleg hasonló árban ott van ez. szerintem ez jobban néz ki és még kevésbé kövéríti a telefont

f3rdzs0

(#261) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Ez milyen menő már :
https://pcforum.hu/hirek/22329/atlat-bizonyos-anyagokon-a-oneplus-uj-telefonjanak-kameraja
Remélem sikerült a linket jól betenni mobilról! Jó lenne ha ruhán is átlátna :D

(#262) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

(#263) hunhool1979 válasza f3rdzs0 (#260) üzenetére


hunhool1979
tag

Lehet hogy így van és nem látták még előben. Erre nem is gimdoltam.

(#264) stellaz válasza Evil Snowman (#18) üzenetére


stellaz
addikt

"nem a termék a drága, hanem te vagy csóró."

És a szar sem büdös, hanem a te orrod túl érzékeny.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#265) Duree


Duree
veterán

Úgy látszik ezek a kinai gyártók is úgy gondolják ideje csatlakozni a felső házhoz , nem csak minőségben hanem árban is. Csak azt nem tudom ha annyiba kerül mint egy Samsung vagy egy Iphone akkor miért vegyem a kínait, na erről tessék meggyőzni.

duree54

(#266) Ezekiell válasza Greg-77 (#261) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ez komoly. Nem látom sok gyakorlati hasznát, de menőzni vele azt lehet majd :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#267) PeteePeti válasza Duree (#265) üzenetére


PeteePeti
őstag

Miért akarnálak meggyőzni? :W Én pl. pont egy Samsung Galaxy S20 Pluszt váltottam a 8 Pro-val! És elárulom neked, hogy simán partiban van a Samsunggal! Sőt pár dologban jobb is! Tudod én már kinőttem az ilyen márkafóbiás hozzáállásból és pont nem érdekel, hogy Kínai, vagy Pakisztáni a cucc, ha ugyanolyan jó, vagy akár jobb is! :C Egy a fontos, hogy hozza a minőséget, és hogy ezt milyen zászló alatt teszi pont lesz.rom! ;]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#268) gattolino válasza Ezekiell (#266) üzenetére


gattolino
senior tag

Viccelsz? Ha a ruhán is átlát akkor nagyon menő:DD

Vivo X90 Pro Plus

(#269) tovgab válasza gattolino (#268) üzenetére


tovgab
aktív tag

"A dolog állítólag különösen egyes műanyagok esetében működik jól, és akkor, ha azok mögött valamilyen fémből készült struktúra található meg. Ez jellemzően elektronikus kütyük esetében van így, amelyeknél a OnePlus 8 Plus kamerája képes a belsőben megbújó nyákot és áramköri elemeket vagy belső fém vázat láthatóvá tenni."
Talán a terminátorok kiszűrésére jó lehet még... :Y :C

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#270) Ezekiell válasza gattolino (#268) üzenetére


Ezekiell
veterán

A bennem élő 16 éves szerint valóban király, a 30+os agyammal a szexuális zaklatás kevésbé az :) De ha ruhán átlátna, abból akkora botrány lenne, hogy csak na.

#269) tovgab lol

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#271) gattolino válasza tovgab (#269) üzenetére


gattolino
senior tag

Igen, arra nagyon jó. De viccet félretéve ma már vannak bőr alá ültethető dolgok. NFC chip, hogy fizetni tudj az ujjaddal, meg egyéb baromságok :C
#270) Ezekiell hát igen 16 évesen jó lett volna, de így 30on túl már más

Vivo X90 Pro Plus

(#272) rep3at


rep3at
őstag

Gratulálok a teszthez, nagyon jól megírtad! A véleményünk is egyezik a telefonnal (meg úgy a mai telefonokkal) kapcsolatban, főleg az árak okán, ez a szint kezd a nevetséges felé menni. Mi lesz jövőre? 600 ezer?.. Pont egy válság után.

Forward thinking. كرر

(#273) Hopkins95 válasza hunhool1979 (#254) üzenetére


Hopkins95
addikt

Csak egy kérdés: mennyivel jobb az Oppo find x2 pro, ha Kínából rendelve még drágább is a Oneplusnál? :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#274) Juhaszatti válasza Hopkins95 (#273) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ami különbségeket találtam:
Az Oppo elérhető bőr hátlappal (vagy kerámiával), a legkisebb kiszerelés is 12/256GB, 5x optikai zoom, jobb előlapi kamera, gyorsabb gyorstöltés.
Innentől már szubjektív, hogy ezek megérik-e a felárat.

(#275) fairi válasza Greg-77 (#261) üzenetére


fairi
addikt

az egy közeli IR-re érzékeny kamera.
Igazából nem tettek semmit csak az IR cut szűrőt lefelejtették róla.
Bizonyos éjszakai kémkamerákat (IR led alapút) meg lehet vele találni.

(#276) fairi válasza Ezekiell (#270) üzenetére


fairi
addikt

Nem lát át, kivéve ha anyag olyan hogy testről visszaverődő near IR spektrumot (700-1000 nm) átengedi. Van néhány műszál/festés amire ez igaz, anno emlékszem volt egy eset néhány sony éjszakai kézikamera esti üzemmódba mutatta mi van a ruha alatt ( igaz nem írták le mely műszálak esetén működik vagy milyen ruhafestésnél). Mivel a felbontás borzalmas volt, igy inkább csak domborulatokat mutatta a ruha alatt :) [link]

Ez a kamera közeli IR-ben lát, ebben néhány anyag átlátszó...

[ Szerkesztve ]

(#277) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Most végülis ez a melegedéses dolog egyedi vagy minden 8pro ilyen? Más fórumokon meg yt tesztekben nem említik...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#278) hemaka


hemaka
nagyúr

rofl, ez mi [link]

*Mukeey*
A fenti videóban tekerj 7:35-re.

[ Szerkesztve ]

(#279) Silenzio


Silenzio
addikt

Átalakul a mobilpiac. A szirszar kínai gyártók nem szirszarok többé (mondjuk már jó rég nem, de igazán csak az utóbbi két évben nőtték ki magukat), meg is kérik a portékájuk árát. A modelleket a leggyakrabban már nem csak a név, inkább a hardveres tudás szegmentálja, az Apple pedig, dacára annak, hogy kizárólagos iOS platform-tulajdonos, szépen belesimul ebbe, látva az iPhone 12 tervezett, elég alacsony kezdőárát. Ez valahol logikus, mégis hiányozni fognak ezek az idők, amikor féléves Mi9-et tudtam venni 70-ért használtan. Maradnak a régebbi csúcsmodellek a hozzám hasonló spúroknak.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#280) Juhaszatti válasza *Mukeey* (#277) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Vannak róla YouTube videók, Redditen és a OnePlus saját fórumán is téma. Hogy mennyire általános az jó kérdés, de az biztos hogy létező jelenség. Na meg az is jó kérdés hogy hány embernél jöhet elő a probléma nyáron, ha már most felütötte a fejét a dolog.

(#281) *Mukeey* válasza hemaka (#278) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez nagyon durva így. Anno a Sd810-es telóknál volt hasonló. 1000€ és throttlingol? Meg vedd le a fényerőt? Vicc

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#282) fairi válasza *Mukeey* (#277) üzenetére


fairi
addikt

Notebookcheck letesztelte profi módon és igen van melegedés, 46 fokig hevül a készülék, amivel beelőzi az s20 plust is.

Az kb tény hogy készülék játék alatt képes komolyan felmelegedni, már csak az maradt pontosan melyik beállítás felelős ezért, hogy lehet elkerülni stb.

Kb 2 óra alatt ki lehetne nyomozni és megoldást javasolni ha lenne vállalkozó tulaj.

(#283) fairi válasza *Mukeey* (#281) üzenetére


fairi
addikt

Ennél bonyolultabb a helyzet: [link]
"During our tests with the OnePlus 7T Pro, we noticed that the system would force-close apps under extreme and prolonged load, indicating that it was overheating. This no longer happens with the OnePlus 8 Pro. Instead, you just get a message that some functions are no longer available because of high temperatures, like the flashlight. Fortunately, the OnePlus 8 Pro does not throttle even under sustained load, which we determined with the GFXBench battery test app."

lényeg: kapsz egy üzenetet, amivel kijelző képességeit butítja, de CPU-t nem szabályozza le.

(#284) *Mukeey* válasza fairi (#283) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez is erős nekem. Maradok 7pro-n, itt legalább nincs felhúzva a sd855 se...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#285) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nem igazán értem mostanában miért mennek rá ennyire a melegedésre. Korábban is volt, csak lehet kevesebb visszhangot kapott. Az is lehet, hogy nem foglalkoztak vele, vagy a támogatott youtube tesztek során elfelejtették megemlíteni?

Saját tapasztalataim és használati szokásaim alapján (játékra például nem használom a telefonjaimat) a Pixel 1 SD821-el kályha volt, a következő évben kiadott 835-ös processzorral szerelt telefonok - htc u11, moto z2 force - rendben voltak, aztán jött a 845-ös széria, ahol nálam az OP 6T, Xiaomi Mi 8 és a Pixel 3 szintén melegedett. A 855/855+ eddig rendben van. 865-öst még nem próbáltam, de így nézve mintha minden 2. évben kiadott Snapdragon csúcsprocesszort érintheti ez a probléma.
Az Exynosoknál viszont csak az S10nél tapasztaltam erősebb melegedést. S20 még nem volt, de sajna ott is bajba lennék az olvasottak alapján.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#286) Juhaszatti válasza ghiottone (#285) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A melegedés önmagában nem feltétlenül probléma, a mértékétől függ. Én S10-et használok jelenleg, tényleg melegszik néha a hátulja, ha töltés közben nyomkodom. Egyéb esetben nem igazán. Nem is dob hibaüzenetet, és nem kezdi el visszavenni a fényerőt, a felbontást, vagy egyéb más módszert alkalmazni a melegedés csökkentésére. Mert nem akkora mértékű hogy szükség legyen rá, itt viszont a jelek szerint már előfordul ilyen. Fentebb említették hogy mérések alapján rosszabb ilyen téren mint az S20-as széria Exynosa, pedig az is rosszabb mint az S10 volt. Ezért lett felkapva.

[ Szerkesztve ]

(#287) fairi válasza *Mukeey* (#284) üzenetére


fairi
addikt

[link]
Oneplus 7 pro is melegszik komolyabb terhelés alatt, csak nem használtad intenzíven.
Újjal se lenne bajod ha eddig ok volt a 7 pro.

Probléma valszeg azért jött elő, mert játékok egyre jobban megterhelőek a Soc-nak és közben kijelző 120Hz-es lett, és fényerő is magasabb már.

[ Szerkesztve ]

(#288) #76289792 válasza fairi (#287) üzenetére


#76289792
törölt tag

Egyszer tapasztaltam csak, amikor játék közben ment a torrent is :) Ha még töltöd is közben az csak ráadás. Nincs telefon a piacon ami nem melegedne bizonyos használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#289) fairi válasza #76289792 (#288) üzenetére


fairi
addikt

[link]
Azért a Mi 10 pro VC cooling trendszere jól oszlatja a hőt, és a kisebb felbontás és max 90 Hz segíti hogy sehol se legyen melegebb 33 foknál.
Melegedés mindig van, csak az a kérdés hogy oszlatod el, hogy minden pontra jusson a hőből.

[ Szerkesztve ]

(#290) tomp válasza *Mukeey* (#284) üzenetére


tomp
félisten

7T Pro a COD alatt szépen melegszik, mondhatni már forró lesz fél óra játék után de nincsen gondja. A játék továbbra is 90fps-el megy full grafikán.

(#291) *Mukeey* válasza tomp (#290) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Melegedést tapasztalok én is, de nem vészes...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#292) hemaka válasza *Mukeey* (#281) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nalam anno a zsir uj ceges sony z5 vegezte ki magat wellness kozben, videoztam, fotoztam es kepeket kuldtem at 4G-n, ugy felforrosodott hogy kiolvadt a szigetelo anyag es beazott a picsaba az egesz. Abban 810 volt mi? 😂

(#293) Hopkins95 válasza hemaka (#292) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez a hátránya azoknak a chipseteknek, ahol külön van a modem és a chipset. Jobban melegszenek, á lá Snapdragon 810...attól függetlenül azért meg merném venni ezt a telefont, szerintem normál használatnál nem akkora probléma.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#294) NemMo válasza fairi (#282) üzenetére


NemMo
őstag

Azt a 46 fokot játék vagy benchmark közben érte el?

(#295) fairi válasza NemMo (#294) üzenetére


fairi
addikt

GFXBench battery test app közben, vagyis maximális load alatt.
rövid játék alatt nem, de fullosra állított esetén megközelítheti ezt 10 perc után főleg ha nem szobahőn vagy

(#296) Wayne


Wayne
aktív tag

Is your Smartphone Overpriced? [link]

(#297) *Mukeey* válasza hemaka (#292) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Az ha jól emlékszem amúgy is problémás szériájuk volt...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#298) NemMo


NemMo
őstag

A már jelenlegi tulajok nyilatkozhatnának, hogy mennyire súlyos a melegedés. Pl napon böngészés közben előfordul-e?

(#299) REXIS válasza NemMo (#298) üzenetére


REXIS
tag

FHD+ és 120Hz beállítással használom, és eddig egyszer se éreztem a megszokottnál melegebbnek a telefont.

A QHD+ felbontásról nem tudok nyilatkozni, mert videónézésen kívül feleslegesnek tartom.

(#300) utomi válasza NemMo (#298) üzenetére


utomi
senior tag

QHD+120HZ. Kínzom rendesen de nekem szabályozás nem volt. PUBG Mobile maxon, melegszik de semmi kellemetlen és ami a lényeg nem lettem leszabályozva. Szóval nekem egyenlőre csak jó tapasztalatom van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.