Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) gippazoid válasza Anubris (#4143) üzenetére


gippazoid
senior tag

Én chat-en és mailben is megkerestem a OnePlus-t. Mindkét alkalommal azt írták, hogy 1 év gyári, futáros gari jár hozzá. Remélem, nem csak lódítottak nekem valamit félinformációkra alapozva. Chat-en persze próbáltak meggyőzni, hogy tőlük vegyem direktben és akkor 2 év a háztól-házig gari. Csak az 80e Ft-tal több.

Úgy voltam vele, hogy vagy most veszek ilyen telót, vagy soha. 120e Ft volt kuponnal a 7-es, 200e helyett. Ebbe az árkülönbözetbe belefér egy főpanel csere is kb. (a OnePlus oldalán ott vannak a javítási árak, LCD, akku, főpanel, stb. cserére).

Kockáztattam most először életemben telefonvásárlás ügyben.

Eddig Samsung telóim voltak, meg 2 napig egy Huawei P8 lite.

Ez a teló tetszik nekem nagyon, a kisebb hiányosságain pedig könnyen túl tudom magam tenni ha eszembe jut, hogy "csak" 120e Ft volt. Gyors mint a szélvész, élmény használni. A Samsung ujjlenyomat olvasója a fasorban sincs ehhez képest, állandóan küzdöttem vele a J5-ön és az A5-ön is.

Ami zavar: a 7-esen gyenge a vibra én pedig évek óta rezgésre állított telóval élek.
Az SMS hang hangereje nem állítható külön és a szokásos SMS hangom olyat ordít ha megszólal (mert véletlenül mégis csak visszateszem a hangot) hogy meg lehet ijedni tőle.

A csomag 17 nap alatt jött meg Hongkong-ból. Az utolsó 10 napban a nyomkövető oldalon nem volt semmi változás, és vámeljárás volt az utolsó lépésnél említve úgy, hogy mellette szerepelt az is, hogy a célállomás BUD (Budapest). Kicsit berezeltem, hogy levámolják esetleg, de az még biztosan a hongkong-i vám volt.

10 nap után hirtelen megjelent az új státusz, hogy itt van Magyarországon a DPD-nél hajnali 1 órától, és még aznap délben csörgött a teló, a futár hívott hogy jön.
Nagyon jól be van csomagolva, ez GM1900 azaz kínai piacos modell de global (AA) software van rajta tehát tud magyarul is. Viszont a későbbiekben is global software-rel kell frissíteni, nem az EU-s változattal amit a OnePlus oldala feldob, ha Magyarországról nyitod meg az oldalukat. De a teló magától is szépen frissül, nem kell különösebben foglalkozni vele.

Mivel nem tudom, ki szoftverelte át (gyár vagy gearbest) ezért én azzal indítottam, hogy letöltöttem a OnePlus oldalról az Android10-es global szoftvert (a teló is le akarta tölteni bekapcsoláskor, mivel 9-es volt rajta) és rámásoltam a telóra, majd menüből indítva megfrissítettem. Utána cache törlés és factory reset és most már nyugodtan használom.

A teló doboza le volt zsugorfóliázva, de a fólia alatt volt olyan címke, ami felül volt ragasztva egy QR kódos gearbest címkével. A QR kód a gearbest oldalára a telóhoz vitt.
A doboz maga nem volt leragasztva, de YouTube-os videón is csak egy alkalommal láttam, hogy maga a doboz két átlásztó kerek címkével le volt ragasztva. Egyik barátom 7 Pro-t vett hivatalosan és azt mondja, neki sem volt a doboz leragasztva ezzel a módszerrel.

A OnePlus azt írta, hogy kell egy proof of purchase a garihoz, szóval a gearbest-en kértem egy számlát, amíg úton volt a teló. Persze a számlán nincs IMEI meg kb. semmi, de hát ez van.

Mások is említették az 1 éves garit tőlem függetlenül, remélem igaz a dolog. Meg nem is ez az első olyan év, amikor a modellváltás miatt kiszórják a kínai webshop-okon keresztül az előző modelleket, gondolom csak van már bejáratott módszer erre.

Gippazoid Novelties Inc.

(#4152) gippazoid válasza gippazoid (#4151) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ja, EU Priority line szállítást kell választani, akkor nem vámolják. Én is így vettem eddig mindkét, vámolási összeghatár feletti terméket a gearbest-ről (a telót meg egy media player-t).

Azt olvastam, ha Expedited shipping-et választunk akkor amellett, hogy 4-5e Ft a szállítás, még tutira le is vámolják.

Gippazoid Novelties Inc.

(#4153) gippazoid


gippazoid
senior tag

Valaki nem tudja hogyan lehet kerekített napoknál pontosabb értéket kideríteni arról, hogy mikor volt a teló utoljára töltve (azaz hány nap hány órája megy azzal a töltéssel)?

Jó lenne pontosabb értéket látni de még most sincs 3 napja hogy töltöttem (2-3 óra hiányzik még) de már pár órája 3 napot ír a teló (kerekít).

Gippazoid Novelties Inc.

(#4154) tomp válasza szlaci888 (#4148) üzenetére


tomp
félisten

Hmm!
Voda és a Telenor ugyan úgy Huawei IMS-t használ. Csak a Vodánál fizikai a Telenornál virtuális. Ezek szerint ez Huawei bug...

(#4155) Akidobos74 válasza zoleeno1 (#4135) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

OK, Köszi!

(#4156) ßrainiac válasza gippazoid (#4151) üzenetére


ßrainiac
addikt

Hogyha nincs rajta a neved, meg az IMEI, sztem bukta a gari.

(#4157) Kronk


Kronk
őstag

Ezt csak úgy itt hagyom :)

http://totesz.myminicity.com/

(#4158) ßrainiac válasza Kronk (#4157) üzenetére


ßrainiac
addikt

:Y

...gyonyoru

..es nagyon fair

(#4159) zoleeno1 válasza Kronk (#4157) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ott is elgurult a gyógyszer nem kicsit...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4160) csako válasza Kronk (#4157) üzenetére


csako
veterán

Sok ebben a hiba :W
1. Mi az a listaár? :Y
2. Még a kedvezményes is drágább, mint a gyártótól, 15%-kal. :((
3. Kamerával reklámozni egy OnePlust? :D De maga a szöveg is... :N

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4161) tomp válasza Kronk (#4157) üzenetére


tomp
félisten

VoLTE képes: Nem
Azt hiszem folytatom a basztatásukat, hogy ha már hivatalosan is forgalmazzák akkor legyen VoLTE!
Engem úgyis ismernek a Telenornál...

(#4162) fant0mi válasza fant0mi (#4127) üzenetére


fant0mi
addikt

Sima 7-esre is megjott a 10.0.2, de csak a global (AA) verzio.
Nekem pl nem javult meg a sotet temanal a Viber alatt a navigacios sav.

(#4163) ßrainiac válasza tomp (#4161) üzenetére


ßrainiac
addikt

Gondolom, azert irjak mert az o "voltejukkel" kell a legtobbet szivni OP-n, nem?

(#4164) fant0mi válasza ßrainiac (#4163) üzenetére


fant0mi
addikt

De igen.
Viszont ha mar szoros kereskedelmi kapcsolatba kerulnek, akkor technikai oldalt is erosithetnek igazan. Dobjanak ossze egy mukodo volte profilt (valasszanak ki egy mukodot es teszteljek le). Tomp meg is mondja melyik profilt mentsek el mas neven. ;) Nem egy ordoglakat, csak akarni kene.

(#4165) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Eleg foggyosok, a legdragabb csomaggal mar jo az ara, viszont lapatolhatod nekik a penzt a korlatlan tarifara es meg igy is egyben kell kifizetni a keszuleket:

(#4166) tomp válasza fant0mi (#4164) üzenetére


tomp
félisten

Eddig azzal dobták vissza a OnePlust, hogy nem forgalmazzák. Most már forgalmazzák. Azaz megy is a levél nekik, hogy OK akkor VoLTE-t kérünk!
Ha még a norvég Telenoré lenne a magyar akkor a Telenor Denmark profilt lehetne klónozni. De mivel már nem az övék így azt nem használhatják hivatalosan. Így ott van a ROW profil. Az az agyaúristen a VoLTE-n. Az a globális, nemzetközi alap profil. Arra épül az összes szolgáltatói. Sőt! A hazai Telenor is ROW profillal tesztelte a VoLTE-t mikor telepítette a hálózaton.
Mivel a 7-es szériától már az új ROW profil van így konkrétan azt el lehetne menteni Telenor-Hungary névvel is.

(#4167) Kronk válasza tomp (#4166) üzenetére


Kronk
őstag

http://totesz.myminicity.com/

(#4168) gippazoid válasza ßrainiac (#4156) üzenetére


gippazoid
senior tag

Név van.

Nehezen tudom elképzelni hogy több ezer embert szívatnak ezzel évek óta.

Gippazoid Novelties Inc.

(#4169) #78791680


#78791680
törölt tag

Szerintem mas forrasbol szarmazo keszulekekre egyaltalan nem fog garanciat adni a OP, hiaba mondja par centeres..

(#4170) Akidobos74 válasza Akidobos74 (#4155) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Nem támogatott készülék típus. :(

(#4171) zoleeno1 válasza Akidobos74 (#4170) üzenetére


zoleeno1
addikt

A hulye fejük, az nem tamogatott... Kapcsolják be, majd te tudod, hogy működik.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4172) tomp válasza Kronk (#4167) üzenetére


tomp
félisten

:D
Este megírom nekik a levelet.

(#4173) fant0mi válasza Akidobos74 (#4170) üzenetére


fant0mi
addikt

Probalkozz tobbszor. Egyszer majd felveszi egy olyan ugyintezo, aki nem csak a sillabuszbol tudja, hogyan megy a volte. En is sokszor probalkoztam, este hivtam oket, egy ficko vette fel, ertette mirol van szo, es bekapcsolta elso szora.

(#4174) fant0mi válasza tomp (#4172) üzenetére


fant0mi
addikt

:C

(#4175) Edge válasza fant0mi (#4173) üzenetére


Edge
veterán

az se lesz ott sokáig... mmint az aki értette miről van szó :) az a baj hogy kb minden szolgáltatónál(és ebbe simán belevehetjük a boltoktól kezdve a kajáldákig mindent) ahol felbukkan vmi értelmes arc az lelép vmi jobb helyre és ez teljesen rendben van így, nade nekünk ügyfeleknek meg marad a sok iq20-as gyökér. :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#4176) Akidobos74 válasza fant0mi (#4173) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Ahh, oké, köszi. Nem haragudtam a diszpécser csajszira amúgy, inkább a cégre. Szolgáltató, vagy mi a csöcs.

(#4177) LógaGéza válasza Edge (#4175) üzenetére


LógaGéza
addikt

Párom Vodafone üzletben dolgozik - van külön a márkabolt, és vannak külön a viszonteladók, akik nem közvetlen a Vodával állnak kapcsolatban, hanem van egy cég, annak van teszem azt 7 üzlete. Na most ezek a viszonteladók nem ugyanabban a rendszerben dolgoznak, mint a márkaboltok, nekik pl nincs jogosultságuk bekapcsolni SE a VoLTE-t. Egyszerűen nincs ilyen opció a felületen - sok más mellett... Az már más kérdés, hogy nincs egy olyan felület, amin el tudnak mindent intézni, hanem 3-4 között kell folyamatosan váltaniuk...
Szóval... Nem csak a végén van probléma a folyamatban, feljebb is rendet kéne tenni...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#4178) szlaci888


szlaci888
aktív tag

Kint van az OB6!

(#4179) tomp


tomp
félisten

Aki OB-n van és nem ment eddig a Horizon Light: OB6-al megy már?

(#4180) ßrainiac válasza tomp (#4179) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem az update-tel a shelf feherre valtott :Y

(Sima 7-es..)

(#4181) szlaci888 válasza tomp (#4179) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Nekem eddig is ment.

(#4182) aPoFa válasza ßrainiac (#4180) üzenetére


aPoFa
tag

Állítsd fehérre, majd vissza sötétre és újra jó lesz.

(#4183) ßrainiac válasza aPoFa (#4182) üzenetére


ßrainiac
addikt

Restart megjavitotta.

(#4184) devil8012


devil8012
csendes tag

Sziasztok!

Ma megjött a telóm :D
turbado-n rendeltem pénteken. 2 év gyári gari plusz a kieg. biztosítás (nem kötelező de ugyanaz mint amit a 1+ ad)

Oneplus 7T Pro McLaren Edition

(#4185) tomp


tomp
félisten

Kezdésnek írtam a Telenor fb oldalán a OnePlus VoLTE-ről de ott csak a betanított szöveget tudják copy-past módon végrehajtani.
Azaz minden esetben a gyártó határozza meg mikor lesz támogatás. Megírtam nekik, hogy ez nem igaz mivel a OnePlus már megkereste korábban(még csak távoli terv volt a hazai forgalmazás) a szolgáltatót de zsákutcába futottak akkor.
Válasz:
Szia Tamás, a korábbi tájékoztatásunk helytálló, a gyártók határozzák meg, mikor válik elérhetővé a VoLTE a készülékeken, és hogy az mely készülékeken válik elérhetővé. Az, hogy egy készülék VoLTE-képes, nem elegendő a szolgáltatás eléréséhez. Szükséges egy Telenor specifikus szoftver kiadása a gyártó részéről a készülékre, hogy elérhető legyen a funkció a gyakorlatban, hogy a VoLTE megfelelő működése biztosított lehessen. Ezen szoftvert a gyártóknak szükséges közzétenniük, és ezen szoftver kapcsán a gyártókkal folyamatosan zajlanak az egyeztetések. Bízunk benne, hogy minél szélesebb körben elérhető lesz minél hamarabb a funkció, de erre pontos időpontot előzetesen nem tudunk sajnos adni. Amikor a szükséges szoftverfrissítés kiadásra kerül, azt a készüléked jelezni fogja. Köszönjük a megértésed és a türelmed.
Jöhet a Level 2... ;]

(#4186) zoleeno1 válasza tomp (#4185) üzenetére


zoleeno1
addikt

:C hajrá
Esetleg küld el nekik az összefoglaló linkjét, hogyan működik mégis:DDD

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4187) tomp válasza zoleeno1 (#4186) üzenetére


tomp
félisten

Hivatalos megkeresés elküldve nekik. Csatoltam a PDC-ről készített képmentést is. :DDD

(#4188) zoleeno1 válasza tomp (#4187) üzenetére


zoleeno1
addikt

Kíváncsian várom a választ, attól tartok csak egy sablon szöveg lesz:D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4189) bordi10


bordi10
senior tag

OnePlus BLACK FRIDAY: [link]
Szerintem még sosem csináltak ilyen jó dealt-t...

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#4190) zoleeno1 válasza bordi10 (#4189) üzenetére


zoleeno1
addikt

Korrekt, kiszórják a megmaradt 7 pro-kat, de ennyiért best-buy:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4191) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Megjött Ota-n a 10.2

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#4192) Akidobos74 válasza tomp (#4185) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Nekem is ezt mondták 2x is az ügyfélszolgák. Szoft.frissítés. Nyilván, abban az esetben, ha a szolgáltatótól vesszük a készüléket. De mi ugye nem onnan szereztük be, várhatjuk a Telenortól azt a frissítést.... (Gondolom)

[ Szerkesztve ]

(#4193) tomp válasza Akidobos74 (#4192) üzenetére


tomp
félisten

Csak az USA Telekomos OnePlus-nál van külön szoftver. Sehol máshol nincs.
Vodánál és Telenornál vett 7T/7T Pro-n is BA azaz EU szoftver van.
Azaz a szolgáltatónak kell átadnia a megfelelő konfigot(ami már alapból rajta van) a gyártónak aki belerakja a Global és EU szoftverbe. Dán, Svéd Telenor is csak a konfigot adta.

(#4194) devil8012 válasza zoleeno1 (#4116) üzenetére


devil8012
csendes tag

Nálam is ez volt. Pont ma kapcsoltam be.

Oneplus 7T Pro McLaren Edition

(#4195) gippazoid


gippazoid
senior tag

Eddig nem találtam meg, hogyan lehet egy screenshot-ot lementeni.
Az ikonok között minden van csak ez nem, megosztani meg tudom de mentésre utalót nem találtam.
Én nem vettem csak észre?

Gippazoid Novelties Inc.

(#4196) csako válasza gippazoid (#4195) üzenetére


csako
veterán

Honnan hova lementeni?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4197) gippazoid válasza csako (#4196) üzenetére


gippazoid
senior tag

Storage-ra, egy könvtárba.
Alapból az előző telóm betette a DCIM/Screenshot könyvtárba de olyat nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#4198) csako válasza gippazoid (#4197) üzenetére


csako
veterán

Pictures/Screenshots mappában tárolja őket

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4199) tomp


tomp
félisten

Telenor reagálása: a szemem láttára kapcsolták le az előfizetésemen a VoLTE-t.
Na megyek asztalt borítani... :D ;]

(#4200) fant0mi válasza tomp (#4199) üzenetére


fant0mi
addikt

Micsodaaa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.