Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) zoleeno1 válasza rankesz (#4049) üzenetére


zoleeno1
addikt

Gondolom en is:)
Rabeszeltel a gesztusra, napok óta ugy használom, könnyen megszokható:D

Más: Az éjszakai akkuval nem vagyok elégedett. Ugyan nem kapcsolok ki semmit, wifi is aktiv, de reggelre kb 15%-ot merül. Ma pl 45-rol 30-ra. Ez gondolom nem normális, vagy igen?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4052) csako válasza zoleeno1 (#4051) üzenetére


csako
veterán

A 7 Pro-m éjszaka 7-8 óra alatt 3-5%-ot merül.
Én sem kapcsolgatok külön le semmit.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4053) zoleeno1 válasza csako (#4052) üzenetére


zoleeno1
addikt

Na, tudtam én ez nem ok:D Mi is az az alkalmazas, amivel jol lehet monitorozni az akku használatot?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4054) csako válasza zoleeno1 (#4053) üzenetére


csako
veterán

A beállításokban van az akkumulátorra és annak használatára vonatkozó menüpont, abban mutatja mi mennyi, külön alkalmazást már rég használtam, nem tudom mi a jó manapság.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4055) zoleeno1 válasza csako (#4054) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ott nem mutat semmi kiemelkedőt, huaweinel volt ilyen, hogy ejjel mi ebresztgeti, de ennel nincs. Na majd utana nezek, köszi.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4056) mizoli válasza zoleeno1 (#4053) üzenetére


mizoli
addikt

GSam Battery Monitor.

(#4057) zoleeno1 válasza mizoli (#4056) üzenetére


zoleeno1
addikt

Igen, azt is próbáltam. De sajna root kell ezeknek, hogy rendesen bele tudjanak nyulni. Azzal en meg mar nem foglalkozom:D Na mind1, végülis annyira nem zavar a dolog, majd figyelem. Koszi

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4058) #78791680


#78791680
törölt tag

OP Bullets Wireless 2 tulajok!
Lehet konfigolni a fulest?
Koszonom! :)

(#4059) ezoltán


ezoltán
tag

Sziasztok! A Vodafone készüléke független?

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5 | Huawei Mate 20 Pro | Samsung Note 20 Ultra | Samsung S20 | Xiaomi MI 11 Ultra | Pixel 6 PRO | Samsung S22 | iPhone 14 PRO

(#4060) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Ma megjött a kínából rendelt UV-s képernyővédő.
Miközben az UV-t a telefonhoz raktam feltűnt a kijelző közepén lévő csík, vajon ez mi lehet?
[KÉPEK]

(#4061) G_krisz válasza #78791680 (#4038) üzenetére


G_krisz
tag

"jól lehet a telón is az átvitel minőségét is konfigolni."
Ezt hol talalom? :)

Itt: Beállítások - Rendszer - Fejlesztői beállítások - és itt lentebb a Bluetooth -nál.

OnePlus 6T 8/128 - OnePlus Buds, Carbon Bumper tok - Samsung Tab S8+

(#4062) #78791680 válasza G_krisz (#4061) üzenetére


#78791680
törölt tag

Itt erdemes valamit atallitani alapertelmezettrol? :DD

(#4063) rankesz válasza #78791680 (#4062) üzenetére


rankesz
veterán

Az animációk sebességét le lehet venni 0.5-re, pattogósabb hatású lesz az egész rendszer

(#4064) #78791680 válasza rankesz (#4063) üzenetére


#78791680
törölt tag

A Bullets Wireless 2-t erintolegesen gondoltam, de azert koszonom, beallitottam 0,5-re es tenyleg jo :DD

(#4065) devil8012


devil8012
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha vásárlok a oneplus.com-on a forintos számlánál az euro-t középárfolyamon vagy eladási árfolyamon váltja a bank?
Valaki kötött már biztosítást a oneplus-nál?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Oneplus 7T Pro McLaren Edition

(#4066) csako válasza devil8012 (#4065) üzenetére


csako
veterán

Deviza eladási árfolyamon vált a bank. Középárfolyamos váltáshoz Revolut vagy valami hasonló kell.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4067) CptAdamica válasza devil8012 (#4065) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem ez bank függő. Ha PayPal-al fizetsz és nincs bekapcsolva, hogy a bankod váltson, akkor nagyon drága lesz a váltás, de ha be van kapcsolva a bank váltás, akkor a saját bankod váltja, általában közép árfolyamon. Nekem OTP van és kb annyi szokott lenni, mint amennyit a google kiír 1 euróra.

Megyen!

(#4068) G_krisz válasza #78791680 (#4062) üzenetére


G_krisz
tag

Nos elég sokat próbálgattam már és nem minden esetben, de ha mindent "maximális" értékre teszed mintha szebben szólna! DE kizárólag a minőségű zenei fájloknál. Most nem a youtube-s minőségre gondolok, de ott is találni megfelelőt.
Miután csatlakoztattad, beállítod, a kívánt értéket és kis szünettel után végrehajtja. De előfordult, h hiába erőltettem rá a jobb minőségű jelet LDAC app váltást követően visszaállította amit úgy gondolt, h neki nem jó :DDD .

Itt már egy olyan értéket ad amit ő akart. Holott nem ezt állítottam be a csatlakoztatás előtt!
Mind1. Majd rájövök, h hogyan kell ezt :F :)

OnePlus 6T 8/128 - OnePlus Buds, Carbon Bumper tok - Samsung Tab S8+

(#4069) devil8012


devil8012
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Van revolut.
Akkor csináljam azt, hogy az összeget tegyem át a forintos számlámról revolutra és onnan fizessem a telót?

Oneplus 7T Pro McLaren Edition

(#4070) tomp válasza G_krisz (#4068) üzenetére


tomp
félisten

Csatlakoztatás előtt bármit beállíthatsz, nem azt fogja alkalmazni. A tényleges paramétereket csatlakoztatva állítsd be. A BW2 aptX HD képes. Így ennél jobb kodeket nem tudsz neki beállítani. Ez az alap aptX HD paraméter. Max a mintavételezést tudod feljebb venni 48kHz-re.

(#4071) #78791680 válasza G_krisz (#4068) üzenetére


#78791680
törölt tag

Majd en is jatszadozok vele. Elo van fizetve a Tidal Masters szoval lehet kiadja majd a kulonbseget. LDAC-ot nem tud a fules.

(#4072) #78791680 válasza tomp (#4070) üzenetére


#78791680
törölt tag

Szoval nem erdemes allitgatni? Beallitja maganak optimalisra? :)

(#4073) tomp válasza #78791680 (#4071) üzenetére


tomp
félisten

Sajnos a Tidal app a Mastert is lemetszi 48kHz-es PCM-be. Csak LG mobilokon megy a tényleges Master féle MQA feldolgozás.
Ha mégis a valós Master minőséget szeretnéd hallani akkor az USB Audio Player Pro app kell hozzá. Hivatalos Tidal támogatás van benne. Ezen felül hivatalos MQA support van hozzá.
Az appot hiába veszed meg 4290Ft-ért attól még az MQA-t nem fogja tudni. Azt az appon belül kell külön megvenni 1399Ft-ért. :D
Én anno kaptam a Google-től 5000Ft-ot a Google egyenlegre így gyakorlatilag ingyen volt az app. :DD
Ezzel az appal még a sima aptX-es Bullets Wireless fülessel is hallom a Master minőségét. Külön be kell kapcsolni, hogy bt füles esetén is tolja ki a szoftver a max 96kHz/24bitet. A többi már a beállított bluetooth kodeken múlik.
aptX-en ami feltűnik Masterrel: sokkal dinamikusabb a zene. Van bőven ereje.
Én most csak a 360 Reality Audio-hoz használom a Tidal appot. Na ott le$$om a bokámat némelyik albumnál. :Y

(#4074) #78791680 válasza tomp (#4073) üzenetére


#78791680
törölt tag

Nos, en elsosorban a Hi-fi miatt fizettem ra elo, mert ugy gondoltam hogy a Master minoseget nem viszi egyik bluetooth codec sem. Ha jol remlik az aptX HD 570 kbit/s (LDAC 990.), mig a Hi-fi minoseg 1400 korul van, Master pedig meg fentebb. Ezek szerint nem kell LDAC, hogy erezzem a Master elonyeit? :Y
Eleg kezdo vagyok a temaban, korabban csak alap jackes fuleseim voltak. Audiofil szinten mennyire szamit jonak a Bullets W2?

[ Szerkesztve ]

(#4075) Sanya válasza #78791680 (#4074) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen audiofil szinten? van olyan szint is, ahol az élőzenei előadás is szar, mert kicsi a bitrét, meg nem lehet állítani a tempót meg a szirszarokat. Ezek beteg állatok és mindig van köztük fanyalgó, még a süketnéma is hallja a különbséget két darab, azonos márkájú, azonos alkatrészekből aznap gyártott füles közt. Akár 100 próbából 50-szer el is találja, hogy melyik a szerinte jobb!

Nekem elég. repcsire tökéletes.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4076) #78791680 válasza Sanya (#4075) üzenetére


#78791680
törölt tag

Mivel a bluetooth-os kategoria meg nem olyan kiforrott es nem is olyan nagy a kinalat ezert leginkabb ilyen hatarok kozott ertem. Mondjuk mennyire elfogadhato a nagyokhoz kepest (80-100k). Vagy pl egy galaxy buds-hoz kepest.

+Nalatok milyen az uzemido? En eddig kb 5 orat hallgattam es meg mindig 80%-ot ir..kb fel hangeron hallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#4077) tomp válasza #78791680 (#4074) üzenetére


tomp
félisten

Master minőséget az LDAC átviszi!
A Master azaz a MQA tömörítés ha szoftveresen van feldolgozva akkor max 96kHz lehet. Hiába van a Tidalon 352kHz-es dal, abban max az USB-C DAC fog menni de csak az amelyik hivatalosan támogatja az MQA-t.
Ne csak a sávszélt nézd! Az itt nem jelent semmit! LDAC fejlettebb mint egy sima FLAC tömörítés.
Ez olyan mint a régi SBC bluetooth kodek és az aptX. Alig magasabb az aptX(pár tíz kbps) mégis óriási különbség van köztük.
A Master azaz az MQA 1400-2700Kbps-el megy. Sima Hi-Fi 800-1200kbps között. USB Audio Player Pro kiírja.
Egy 96kHz-es MQA(A master 44,1-352kHz közöttiek) is kisebb sávszéllel megy mint egy 96kHz-es FLAC, mégis az MQA hozza az eredeti analóg minőséget a bonyolult és fejlett módolás miatt.
Az MQA visszafelé kompatibilis azaz ha egy olyan lejátszón játszod le a 96kHz-es dalt ami nem tudja az MQA-t akkor sima 44,1kHz-es FLAC-ként megy. Az MQA tudása ott van, hogy speciális meta adattal dolgozik. Azt feldolgozva megkapod az eredeti hangot.
Kell az LDAC a Masterhez. Nélküle egy aptX és aptX HD kodekes fülessel csak azt érzed,hogy dinamikusabb és hangosabb a zene. LDAC-vel viszont nagyobb tere lesz. Ha pedig a hallgatott Master 96kHz-es akkor meg fogsz lepődni, hogy bluetooth-on online streamben ilyen minőséget lehet adni!
Próbaként letöltöttem egy MQA Master dalt a Tidalról.
Alul látszik mennyi a sima FLAC minősége. 44,1kHz. Fentebb ott van az MQA kódolás eredeti mintavételezési frekvenciája. 352,8kHz. Bekarikázva pedig az MQA meta adat amivel dolgozik az MQA képes lejátszó/hardver.
Esetemben ezt az USB Audio Player Pro appal hallgattam meg a kollégámtól elkért LDAC fülessel. Nos hát... Az államat jó pár percig kerestem a földön...
[kép]
Az app Tidal módban Masterrel:
[kép]

(#4078) G_krisz válasza tomp (#4070) üzenetére


G_krisz
tag

Azt tudom, hogy nem tud a füles LDAC-t, de van eszközöm egy Sony GTK-XB60-as ami tudja. Ott hallom a különbséget ha állítgatom. De lentebb olvasva vagyis most már fentebb látom vannak igazán szakértők :R :R végre! :R legalább én is tanulok! Köszi

OnePlus 6T 8/128 - OnePlus Buds, Carbon Bumper tok - Samsung Tab S8+

(#4079) csako válasza devil8012 (#4069) üzenetére


csako
veterán

Így van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4080) devil8012 válasza csako (#4079) üzenetére


devil8012
csendes tag

Köszönöm a választ!

Hétfő reggel 10-kor startol a mclaren és megakarom venni ezért kérdezek ilyeneket :)
Nagyon várom már a jövőhetet :D

Oneplus 7T Pro McLaren Edition

(#4081) #78791680 válasza tomp (#4077) üzenetére


#78791680
törölt tag

Mar kezd tisztulni a dolog, koszonom a sok infot! :DD

(#4082) csako


csako
veterán

Új 7.0-ás GCam verzió került fel pár napja, de nem túl funkciógazdag még.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4083) ßrainiac válasza csako (#4082) üzenetére


ßrainiac
addikt

Melyik resze nem eleg funkcio gazdag?

(#4084) csako válasza ßrainiac (#4083) üzenetére


csako
veterán

Nekem a "More"-on nem jön be semmi, csak a "Night Sight - Potrait - Camera - Video" négyes működik, plusz a beállítások nagyobbik része még eléggé technikai nyelvezetű :D a 6.2-höz képest.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4085) ßrainiac válasza csako (#4084) üzenetére


ßrainiac
addikt

Jahogy Photosphere meg ilyenek?

Janem, az ott van. lol

[ Szerkesztve ]

(#4086) csako válasza ßrainiac (#4085) üzenetére


csako
veterán

Azokra gondoltam, igen, nekem nincs.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4087) #78791680


#78791680
törölt tag

Sziasztok!
Sajnos elveszett egy rendelesem, nincs trackingem sem, csak eg telefonszam a Poczta Polska-hoz. Inditottam egy chatet a Supportal es ugyanezt a szamot kaptam toluk.

Van esetleg aki jart mar igy? Ilyenkor mi a teendo?

(#4088) ßrainiac válasza csako (#4086) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem ezek vannak:

(#4089) csako válasza ßrainiac (#4088) üzenetére


csako
veterán

Kiderítettem a problémát, a NightPoop configgal rossz csak, akkor nem jelennek meg ezek az ikonok, de a DayPooppal is furcsább lesz. Az xml fájlok nélkül rendben van, mint a képeden.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4090) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Van rá lehetőség, hogy az értesítéseknél (SMS, Email, stb.) a popup kamera értesítési LED villogjon?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4091) sszemtelen válasza VANESSZA1 (#4090) üzenetére


sszemtelen
őstag

"popup kamera értesítési LED"
whaaaaaaaaaat :U

[ Szerkesztve ]

(#4092) zoleeno1 válasza VANESSZA1 (#4090) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az nem egy külön led, csak a kijelzőnek azon része felvillan, mint a horizont light a szélén. Sajnos én még nem találtam ilyen lehetőséget, pedig óriási ziccer volt kihagyni, simán mehetne az összes ertesitessel, bizonyos időközönként pulzalva...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4093) sszemtelen válasza zoleeno1 (#4092) üzenetére


sszemtelen
őstag

Van rá egy alkalmazás, egész jól működik :)
PlusBeat: [link]

(#4094) VANESSZA1 válasza zoleeno1 (#4092) üzenetére


VANESSZA1
őstag

És akkor a pulzálót be lehet úgy állítani, hogy lezárt képernyőn addig villogjon míg az értesítést el nem olvastam?
Mert így elég gáz, hogy mindig fel kell oldani, hogy megnézzem jött-e valami. :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4095) tomp válasza VANESSZA1 (#4094) üzenetére


tomp
félisten

Én koppintok 1-et és látom, hogy van e valami.
Nem nagyon szeretem a külső appokat értesítésre. Ki tudja mennyit eszik az akksiból.

(#4096) VANESSZA1 válasza tomp (#4095) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen, ezzel nem is lenne gond, de napközben a telefont az irodában hagyom, és ha pár percre átmegyek az üzembe akkor visszajövet nem akarom minden egyes alkalommal tapicskolni. Ha villog akkor jött valami, ha nem akkor nem. Szerintem ez így lenne logikus.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4097) zoleeno1 válasza VANESSZA1 (#4094) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nem lehet sajnos, mindenképp koppintani vagy mozgatni kell... En sem örülök neki a huawei féle aod után... Remélem egy frissítéssel majd konfigurálható lesz.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4098) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

A OnePlus7 fórum kicsit néptelen, itt nagyobb a pörgés.

Kérdésem az, hogy milyen tok és üvegfólia az amivel jók a tapasztalatok?
Szürke OP7 a teló, szürke tokban gondolkodom.

Üvegfóliával az a bajom, hogy a sima kommersz de azért itthon jó drágán kapható, valójában csak pár száz forintos noname üvegfóliák a korábbi Samsung J5 telóról állandóan felváltak már 2 hét után, pedig extra zsírmentesítést kaptak felhelyezés előtt gyógyszertári alkohollal, 3-4 lépésben. De a végeredmény szempontjából mindegy volt, ha csak azzal a két kis törlővel töröltem át fél perc alatt amit adtak hozzá, szóval nem az előkészítéssel volt a baj hanem inkább a minőséggel.

Amit eddig néztem:
- Spigen üvegfólia
- Xprotector üvegfólia

A gyári sandstone tokot néztem ki, valami hasonló kellene csak kicsit olcsóbban.

Köszi előre is!

Gippazoid Novelties Inc.

(#4099) tomp válasza gippazoid (#4098) üzenetére


tomp
félisten

Szia!
Nyugodtan írhatsz sima 7-el. Az összefoglaló is mutatja, hogy 7/7 Pro a topic.:)
Nekem anno Sony mobilon volt Xprotector üvegfólia és nagyon jó, minőségi darab.
Gyári tokkal az a baj, hogy nagyon könnyen elreped. Esetleg nézz minőségi szilikon tokot.
Pl Nillkin. Nekem 7 Pro-n a kék hátlap miatt átlátszó szilikon van rajta.

(#4100) fant0mi válasza tomp (#4099) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem is sima 7 van. A gyari sandstone nagyon jo, ezen nem reped. 3 sarkan van egy-egy gombostufejnyi kopas, ahol is a homokszoras kopik le. Eszre sem vettem amugy, csak most neztem, hogy repedt-e.
Zsebben hordom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.