Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-04 10:42:34

LOGOUT.hu

Fontos tudnivaló: tilos a játék fórumában a segítségnyújtás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) .DLL válasza Gabás (#322) üzenetére


.DLL
veterán

Ezen bőgtem. :DD
10/10 :D

(P.H.)

(#402) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

LG Flicker Safe észrevétel LG oldaláról:

"Az új megvilágítási technológiának köszönhetően sikerült minimalizálni a villódzásból adódó szemfáradást. A csak elvétve tapasztalható, nulla közeli villódzást biztosító technológiának köszönhetően tovább nézheti a képernyőt kényelmesen.

* A TUV tanúsítja, hogy az LG új Flicker Safe rendszere nulla közeli villódzást biztosít."

Edigital:
"az LG új Flicker-Safe technológiája gondoskodik a szemeket fárasztó villódzás szinte tökéletes megszüntetéséről"

Nem azé, de a nulla közeli az azt jelenti, hogy "mentes"?

Prohardver:

"A háttérvilágítás vezérlése az LG-től megszokottan úgymond "flicker safe", azaz vibrálásmentes a teljes tartományban, tehát ezúttal is elkerülték a PWM-es megvalósítást."

Én már belekeveredtem, most hol van pontos érthető infó?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#403) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#399) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egynél volt csak áthúzva, amikor néztem. Sajnos screenshotom nincs róla, de remélem más meg tudja mutatni.

(#404) xuldar


xuldar
őstag

Fckyh! Már csak meg kéne nyerni azt a pólót. Na jó, beérem a monitorral is :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#405) #18626816


#18626816
törölt tag

Sokan kiesnek abból a kalapból...

(#406) SylverR válasza r3dsnake (#396) üzenetére


SylverR
senior tag

Én is a termékeket néztem. Találtam is legalább egyet. Onnantól kezdve ott, van akciós monitor. Nem kell mindent túlbonyolítani.

Nem!

(#407) gali777


gali777
őstag

Na én is csak ezen a media markt akción csúsztam el... :(

(#408) Real_Necro válasza JoceeHunt (#402) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én is abból indultam ki. A csökkentett villódzás nem jelent mentességet.

Szintén PH oldalról:

"A PWM-es fényerőszabályozás jelenlegi hátránya pont az említett frekvenciában keresendő: látszólag már kellően gyors ahhoz, hogy a vibrálást folyamatos fénynek lássuk, de a valóság picit más. Sajnos a 175-240 Hz még távolról sem elég gyors ahhoz, hogy senki számára ne legyen zavaró, rosszabb esetben érzékelhető jelenség. Az erre érzékenyeknél fejfájás, szemfáradtság jelentkezik, és ennek kiküszöbölésére a mostaninál jóval nagyobb frekvenciát kéne alkalmazni. Sajnos a PWM mellékhatásai miatt ez a fajta fényerőszabályozás sok felhasználó szemében nem túl kedvelt megoldás, viszont a hasonló tünetektől mentes, analóg megvalósítás jóval kevésbé elterjedt – ott viszont a fehéregyensúly hajlamosabb nagyobb mértékű elcsúszásra a fényerő változtatásának hatására."

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#409) deicide válasza zoltan6 (#393) üzenetére


deicide
veterán

Pedig azért nem kellett hozzá egyetemi végzettség, még nekem is sikerült. :DDD

Real_Necro: ahogy Sherlock Holmes mondaná, ha kizárod azt, ami tuti nem lehet, akkor bármilyen valószerűtlen is, ami marad, az a jó megoldás. Tény, hogy a közel nulla, az nem nulla, de a másik két válasz távolról sem volt jó.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#410) raziel01


raziel01
veterán

Az edigital-os valasz is legyen elfogadva mert az volt az egyértelmű. Mm-nel kb semmi akcio nem volt.

(#411) tonyrulez válasza SUPREME7 (#391) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ő csak azt mondta, hogy 16:9-en is beállíthatsz 21:9-et, és így nincs előnye a szélesebb monitornak a keskenyebbel szemben.

4 8 15 16 23 42

(#412) r3dsnake válasza SylverR (#406) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De épp ez az, hogy ott csak egy volt akciós, nem a teljes ultawide palletta, mivel a kérdésben többes szám szerepelt.

(#413) #18626816


#18626816
törölt tag

Ez baromi egyértelmű, 10-ig csak EDIGTAL!!!!!!!!!!!!!!!!! Ezen mit lehet félreérteni!!!!???

(#414) pocokxx válasza Real_Necro (#361) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A PVM tényleg ezt jelenti, de ugye ezek a monitorok nem PVM technológiát használnak...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#415) Lauda válasza raziel01 (#410) üzenetére


Lauda
félisten

A 9-esnel ott az amd freesync a kepen:

Avalasz pedig a kicsi input lag. Felrevezto az egesz.

(#416) zoltan6 válasza raziel01 (#410) üzenetére


zoltan6
őstag

ott van a főoldalon az akció,csak sokan meg sem nézték,hanem nekiestek a keresőbe beírni,hogy lg,pedig nem egy felugró reklám volt,még a reklámblokkolóra sem lehet fogni.

(#417) MorphBCS


MorphBCS
tag

Istenem direkt utánanéztem a FreeSync-es monitoroknak, és erre nem mellé kattintottam ?!!?!?!?!?! :W
Mindent tudok, és egy ilyenen buktam el :O

Akkor viszont előre is sok szerencsét a nyertesnek!
:K

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#418) Gabás válasza JoceeHunt (#402) üzenetére


Gabás
addikt

sztem elég egyértelmű, csak a gyártó próbálja elkerülni a csoportos pereket, ha valaki 1000 Hz-en is észlelné a villogást, ezért „nulla közeli” „elvétve” stb.

[ Szerkesztve ]

(#419) rizso válasza SUPREME7 (#379) üzenetére


rizso
addikt

Neked hogyan lesz, ha csak egyet sorsolnak ki? ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#420) MarQs


MarQs
senior tag

Mondjuk hétfőn megtalálni egy hétvégén, két boltban is lejárt akciót... elég elszántnak kell lenni a kereséshez. :U
Azért köszi a lehetőséget LG & PH!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#421) #18626816 válasza raziel01 (#410) üzenetére


#18626816
törölt tag

Igen. Jó beugratós volt, a szervezők beugratták saját magukat! :C

[ Szerkesztve ]

(#422) r3dsnake válasza zoltan6 (#416) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha látom a főoldalas akciót, akkor is az edigitalt jelölöm, mert:

1. csak május 9-ig
2. csak 1 monitor volt akciós. Gondolom később átírták mindegyiknél, de a kérdés feltevésének időpontjában biztos, hogy 1 monitor volt összesen akcióban.

(#423) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

Vitazárásnak:

1-es kérdés: Két ívelt típus van és mindkettő típus kapható, ezért a kettő lett volna a helyes válasz, ám az óvásokat elfogadva az 1. és a 2. választ is elfogadtuk, mert a kérdés úgy szól, hogy melyik "kapható", és az LG.hu oldalán csak az egyik monitorhoz volt írva bolt, így az LG.hu honlap alapján csak az egyik kapható.

4-es kérdés: mindkét boltban akciózták a kérdéses időszakban (hétvégéig) az ultrawide monitorokat. Ez mindkét cég weboldalán megtalálható az akciók leírásánál. Tök mindegy, épp hány típus van még belőle raktáron, a kérdés az volt, hogy hol akciósak és mindkét helyen. Mellesleg Media Markt Online szerepel a válaszok között, ugyanis a Mediamarkt.hu-n vásárolva kedvezőbb áron kaphatóak meg a monitorok, mint a boltban, akciós online ára van az összes LG ultrawide-nak (épp itt előttem linkelte valaki nagy szájjal, hogy "nincs igaza a szervezőknek", de épp az a link mutatja az akciót, vagyis hogy de, igazunk van). Óvásnak nincs helye, a hétvége az hétvége, egyik helyen szombatig, másik helyen vasárnapig tartott az akció, mindkettő hétvégén van. Téma zárva.

8-as kérdés: Itt csak az igen, vagyis a "naná" választ fogadjuk el. Aki a "viccelszt" jelölte, az hiába állítja, hogy az neki igent jelent, akkor miért nem a "naná"-t jelölte? Nem fogadjuk el a viccelsz választ, ez is végleges döntés.

Még annyit, hogy amikor a játékosok nagy része (80-90%) jól válaszol meg egy kérdést, akkor az már egyértelműnek tekinthető. Amikor nagyon sokan féleértelmezik, akkor elgondolkodunk rajta, hogy esetleg mi gondoltunk rosszul valamit (lásd első kérdés), de a 4-es és a 8-as kérdés esetén nincs erről szó.

(#424) raziel01 válasza #18626816 (#413) üzenetére


raziel01
veterán

Jaja. Egyetértek.

eszterencs: meg sem lepődök. Csak a szokasos nem egyértelmű kerdes. Minden jateknal eljatszatok ezt.
Tegnap töltöttem ki. Semmi akcio nem volt MM honlapján.

[ Szerkesztve ]

(#425) Superhun válasza eszterencs (#423) üzenetére


Superhun
addikt

:R

(#426) pocokxx válasza #18626816 (#413) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

9ig meg MM. Pontosan azért került bele mindkét dátum, mert már akkor is sokan szóvá tették, hogy nem egyértelmű a kérdés. Persze majd megmondják a játékszervezők, de utólagos elfogadás, szerintem nem lenne fair azokkal szemben, akik így is megtalálták a helyes választ.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#427) r3dsnake válasza eszterencs (#423) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"Tök mindegy, épp hány típus van még belőle raktáron, a kérdés az volt, hogy hol akciósak és mindkét helyen"

Elérhető monitorok közül egyetlen egy volt akciós a mediamarkt oldalán a kérdés feltevésének időpontjában. Nem pedig "monitorok". Ráadásul a kérdésben úgy volt, hogy kaphatók és nem pedig kapható(a)k. És boltban, nem pedig bolt(ok)ban. A többi kérdésnél, ahol több lehetőség volt, egyértelműen úgy volt fogalmazva a kérdés, hogy bármelyik opcióhoz illik.

[ Szerkesztve ]

(#428) xuldar válasza Real_Necro (#361) üzenetére


xuldar
őstag

Nagyon szépen belinkeltél egy olyan videót, ahol filmet mutatnak, amelynek fix felbontása van gyárilag, azt legfeljebb le- vagy felskálázza a VGA, de a képarányt nem változtatja meg.

Játékoknál viszont bazi sok felbontást be lehet állítani:
1024x768 -> 4:3
1280x1024 -> 5:4
1920x1080 -> 16:9
1920x1200 -> 16:10

Ezek mind különböző képarányok, a VGA skálázza fel ennyire a képet, amely mégsem torzul. Ha filmen megváltoztatod a ratiot, torzul a kép, próbáld ki egy lejátszóban.

Az LG honlapján mindkét ívelt monitort adatlapján az első oldalon van ez a bejegyzés, amelyen a gyengébbek kedvéért a fehér szaggatott vonallal jelölt részt körbekereteztem pirossal is, hogy lásd, miről van szó. Tehát bővül a látótér, plusz területet lehet látni az ultraszéles monitoron:

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#429) deicide válasza raziel01 (#410) üzenetére


deicide
veterán

Hogyhogy nem volt akció? Még most is meg lehet találni az MM oldalán...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#430) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Kalap! :))

Köszönöm a játékot! :R

A monitornak már készítem elő a helyet. ;]

mondjuk a MediaMarkt-osat én is majdnem benéztem. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#431) DJ. Ru$y válasza eszterencs (#423) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönjük a játékot! Grat a kalaposoknak! Jöjjön aminek jönnie kell :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#432) #18626816 válasza eszterencs (#423) üzenetére


#18626816
törölt tag

Nincs vége!!!!!! Nem 9 VAGY 10 szerepel, hanem 9-10.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vagynál elég teljesülni az egyiknek!!!! Itt az ÉS szerepel!!!!!!!!!!!!!!!! Tehát mind a 2 napnak benne kell lennie, az vasárnap is.

[ Szerkesztve ]

(#433) joghurt válasza IreN!CuS (#398) üzenetére


joghurt
addikt

Az egyszerű megoldás: Szerinted akció nélkül reklámozna a PH! csak úgy két random boltot?

A bonyolultabb megoldás: Vagy megnézni az akciós termékeket. Vagy rákeresni az LG UW monitorokra, ahol ott az ár áthúzva, és mellé írva az olcsóbb.

A tej élet, erő, egészség.

(#434) raziel01 válasza deicide (#429) üzenetére


raziel01
veterán

1 darab monitor volt. Az nem monitorok. Nem lehet parba tenni az edigital akcioval.

(#435) joghurt válasza sz.balazs.95 (#430) üzenetére


joghurt
addikt

Nem engedtelek be a lakásomba, hogy lepakold az asztalom. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#436) DJ. Ru$y válasza #18626816 (#432) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Visszamenjél a felkiáltójeleiddel. Attól még mind a 2 helyen akciós volt...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#437) r3dsnake válasza raziel01 (#434) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És a kérdés is úgy szólt, hogy boltban, és nem pedig boltokban. Míg a többi kérdésnél direkt úgy volt fogalmazva, hogy mindkét lehetőségre érvényes legyen. És pont megzavart a fentebb idézett beszélgetés (azt akkor is írtam), mivel egy monitorra nem lehet ráhúzni, hogy akciósak. Ez nem szándékos félrevezetés?

[ Szerkesztve ]

(#438) deicide válasza raziel01 (#434) üzenetére


deicide
veterán

Ez szemantika. Ha abból az 1 típusból tudsz venni 100db-ot, akkor is monitorokról beszélhetünk, nem feltétlen több fajtára gondol az ember a többes számmal. De nem vagyunk egyformák, így is lehetett értelmezni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#439) gali777 válasza #18626816 (#432) üzenetére


gali777
őstag

Nyugi már :) Én is azt rontottam el, de ez van. Ettől nem lesz jobb, hogy telesírod a topikot :D

(#440) taranis válasza #18626816 (#432) üzenetére


taranis
addikt

Szerintem úgy értették, hogy a 9-10-ei hétvégén (tehát hogy nem a most következő 16-17-ein).

colorizer.net

(#441) luckyman


luckyman
aktív tag

Hát már nem azért, de komolyan gondoljátok, hogy egy hirdetésekből ( is ) élő weblap ingyenreklámot csinál egy beugratás miatt akármelyik boltnak? Én is csak a MM-t találtam meg először ( vagy forditva? ), de nem hagyott nyugodni, hogy minek keverték bele a másikat.

(#442) raziel01 válasza r3dsnake (#437) üzenetére


raziel01
veterán

Normalisan kellett volna feltenni es akkor nem lenne ez.
Az elsőnel persze 2 jo valasz is van mikor az 100-szor egyertelmubb.

(#443) Gyuracell


Gyuracell
csendes tag

Kalap! Remélem a monitort meghagyjátok nekem :DDD
Sok sikert mindenkinek! :)

(#444) IreN!CuS válasza joghurt (#433) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ahhoz túl sokszor bukott meg a logikus gondolkodás a ph-s nyereményjátékok alatt ,hogy azt alkalmazzam.
Nézd felmentem a http://www.mediamarkt.hu/ ott nem találtam mert figyelmetlen voltam készpontvége.Ettől még gratulálhatok nem ?

Mondjuk megnyugtat és két másik haverom sem találta és Ők is a rosszat jelölték be..legalább nem leszek egyedül a hülyékszigetén :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#445) Superhun válasza luckyman (#441) üzenetére


Superhun
addikt

Végre valakinek átjött a lényeg... :)

(#446) taranis válasza luckyman (#441) üzenetére


taranis
addikt

Egyébként valóban ennyi infó elég a pontos válaszhoz. Én ennek ellenére is elb... :D

colorizer.net

(#448) >Deego.. válasza raziel01 (#442) üzenetére


>Deego..
senior tag

Pontosan, s sajnos nem először lett ez eljátszva és leszarva a jogosan hőbörgők véleménye.

Ez volt talán a 3.-dik és egyben utolsó nyereményjátékom.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#449) Real_Necro válasza pocokxx (#414) üzenetére


Real_Necro
veterán

Leesett, akkor benéztem és köszönöm az útbaigazítást. :R

supreme7, xuldar:

Szintén köszönöm, túlbonyolítottam a kérdést. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#450) DeNOx válasza Gabás (#322) üzenetére


DeNOx
tag

Haha :DDD Úgy látom már választ is írt rá. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.