Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Strauss válasza Karavik (#5300) üzenetére


Strauss
senior tag

Csak a sima play storet tettem fel. de felteszem a gapps. ot hátha megjavul.- vagy még van 10 nap , addig kibírom :)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#5302) Karavik válasza Strauss (#5301) üzenetére


Karavik
veterán

Nálam Open gapps telepítés China MIUI-ROM-on bootloop-ot okozott, úgyhogy ezzel óvatosan...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5303) DroiDMester válasza Karavik (#5302) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Zárt BL.re nem igen fog tudni feltenni GAPPS.zip et, szóval nem lesz Bootloop :))

(#5304) Karavik válasza DroiDMester (#5303) üzenetére


Karavik
veterán

Ez igaz...hehe :D

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5305) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Andorid Autóban hogy lehet akkor használni a vlc-t, a saját zenéim ( telefonon lévő) lejátszásához? Nekem nem jelenik meg a kis nyíl, mint a térképnél, hogy google, vagy waze-t használja?

(#5306) Clay válasza INGJOKE (#5305) üzenetére


Clay
senior tag

Ha rányomsz a fejhallgató ikonra és a google music indul el, akkor nyomj rá még egyszer, akkor feldobja az app választó képernyőt, mint a térképnél. A spotify jobb, mint a vlc

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#5307) INGJOKE válasza Clay (#5306) üzenetére


INGJOKE
veterán

De a térképeknél van mellette egy kis nyíl, ott egyértelmű a dolog a zene részen nincs ilyen. Kipróbálom majd ma ha megyek edzeni, hogy működik-e így is...

(#5308) INGJOKE válasza Clay (#5306) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem működik. Nyomkodhatom ezerrel akkor sem történik semmi csak belép a Google zenébe.

(#5309) carbapenem


carbapenem
tag

Nektek rendesen működik Google térképes navi alatt a gesztus vezérlés? Nálam 8.8.3 alatt kicsit esetleges. Más appnál még nem tűnt fel de Google térképes navinál elég zavaró hogy csak a térképet lapozza....

(#5310) Clay válasza INGJOKE (#5308) üzenetére


Clay
senior tag

Most nem vagyok autó közelben, de a hétvégén megnézem, tuti már indítottam el vlc-t, amíg nem a spotifyt használtam.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#5311) INGJOKE válasza Clay (#5310) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi.

(#5312) grafnet


grafnet
Topikgazda

Karavik:
Ennek van valóság alapja?
Az EU ROM-okat ez mennyire zavarja majd? Ugye annak a kínai az alapja...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#5313) Karavik válasza grafnet (#5312) üzenetére


Karavik
veterán

Nyitott bootloader mellett továbbra is lehet telepíteni ill. gond nélkül használni kínai modelleken Global ROM-ot, csak bootloader visszazárással* nem lehet használni kínai modelleken Global ROM-ot, mert a teló ez esetben megragad az Mi recovery-ben. Erről már korábban írtam itt ezen a fórumon és kifejtettem bővebben a xiaomi.eu fórumon is.

* bootloader-t visszazárni MiFlash clean all & lock telepítéssel vagy "fastboot oem lock" adb paranccsal lehetséges, szóval ezeket kerülni kell annak akinek kínai modellje van és Global ROM-ot telepít MiFlash-el vagy Global ROM-ot használ.

Xiaomi.eu ROM-okat ez nem érinti mivel eleve nyitott bootloder kell használatukhoz. Meg hát a xiaomi.eu ROM-ok amúgy is mentesek minden hivatalos Xiaomi kellemetlenségtől, mint pl. anti-rollback protection, funkciókorlátozás, reklámok...stb,

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5314) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok!
Betört kijelző javítására tudtok valami/valaki gazdaságosabb megoldást?

(#5315) Zsoleszhun válasza Aksomatic (#5314) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A legolcsóbb, ha az aliról rendelsz de magadnak kell megoldani a cserét mert a gsm boltokban hozott anyagból nem dolgoznak.

¯\_(ツ)_/¯

(#5316) TpS válasza Zsoleszhun (#5315) üzenetére


TpS
őstag

Egy videó a szereléshez.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#5317) tibcsi0407 válasza Karavik (#5313) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jól emlékszem, hogy volt olyan ROM régen, ami magától visszazárta a BL-t?
Vagy csak a Miflash-nél voltak ilyen bakik pár arcnak?
Mert, ha igen, akkor az még szívás is lehet.
A Tiéd most, hogy visszaváltott kínai sorozatszámosra hogy reagál a zárt globalra?

https://utdetailing.hu/

(#5318) haris


haris
őstag

Xiaominál hogy működik a frissítés?
Azt szeretném kérdezni, hogy a Miui10-re nem frissítettem amikor felajánlotta. Gondoltam tegnap feltenném, erre nincs elérhető frissítés. Vissza lett vonva, vagy mi történt?

(#5319) Aksomatic válasza Zsoleszhun (#5315) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Köszi szépen mindkettőtöknek! :R

[ Szerkesztve ]

(#5320) CoolBoy323 válasza Aksomatic (#5314) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Van itt a fórumon egy szaki... Fagyalllo a neve ha jól emlékszem, ő foglalkozik ilyennel, akár hozott anyaggal is...

(#5321) Karavik válasza tibcsi0407 (#5317) üzenetére


Karavik
veterán

Nem, nincs olyan hogy magától visszazár BL, csak olyan van, hogy MiFlash telepítésnél a telepítési módot "clean all and lock" alapértelmezett értéken hagyják a és így tolják fel a ROM-ot BL zárással - tipikus user error

Nyitott BL-el semmi különbség nincs, ugyanúgy jönnek zárt global beta OTA frissítések, de globa beta team-ben nyitott bootloader amúgy is követelmény. Egyedüli különbség, hogy kínai modell + Global ROM nem működik zárt BL-el, ahogy említett korábban BL visszazárás után a teló nem bootol be, hanem megragad Mi Recocery-ben. Ezen kívül semmi "hátrány" nem tapasztalható, bár nyitott BL-t sem nevezném hátránynak...

Egyébként xiaomi.eu ROM-al újból XA (Global) modellem lett (thx to Ingbrzy) (lásd képernyőmentés alul) így működik Google Pay is (ex Android Pay) - erre a modding-ra ezért volt szükség (forced to global)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5322) grafnet


grafnet
Topikgazda

Mi lesz akkor, mit lehet/tudsz csinálni ha a BL nyitást tovább nehezíti?
Ne adj' kínait nem engedi nyitni?!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#5323) Fefy


Fefy
csendes tag

Sziasztok!

Ha az égiek is úgy akarják (ma reggel nagyon akarták, mert a mostani telóm megismerkedett a betonnal), akkor holnap, vagy pénteken (remélem az eustock és a gls is gyorsan intézkedik és holnap lesz) én is beállok a mix2s 128GB fekete sorba.

A topicot végigolvasva a következőkre lesz szükségem:
Rendelni kell valami jobb tokot/TG-t, venni kell wireless chargert (1 otthonra, 1 kocsiba). Xiaomi fiókba reg bootloader nyitáshoz (érdemes eu romra váltani global helyett, nyitásig viszont eu-n kívüli régiót pl India állítok be).

Ezen felül lesz még valamire szükségem?

Tok esetében valami okos tokon gondolkoztam, csak már nem rémlik, hogy írt-e bárki az elmúlt 5000 hozzászólásban használhatót (végigolvastam mindegyik hozzászólást, de agyilag én is véges vagyok :D )

Előre is köszi a választ mindenkinek.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#5324) tibcsi0407 válasza Karavik (#5321) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mit cseréltél le rajta? Firmware? Vagy mélyebben van a cucc?

https://utdetailing.hu/

(#5325) Karavik válasza grafnet (#5322) üzenetére


Karavik
veterán

Max a binding time-ot tudják még tovább kitolni, de olyan nem lehetséges, hogy letiltják a BL nyitás lehetőséget....

(#5324) tibcsi0407:

Én semmit, xiaomi.eu ROM alapból tudja, tehát minden XE (China) változatból XA (Global) változatot lesz xiaomi.eu ROM telepítés után.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5326) tibcsi0407 válasza Karavik (#5325) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Feleségemnek az van felpattintva, akkor ez nem para. Azt hittem, hogy véglegesen is meg lehet piszkálni a telefonon valamelyik partíciót, ami alapján azonosítja magát.
Ez biztosan valamilyen mély firmware-szintű dolog lehet. Tuti van rá mód meghekkelni. ;]

BL nyitást is tilthatják. Huawei is megtette.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5327) Clay válasza Karavik (#5321) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem nem teljesen ezek a paraméterek vannak az Eu 8.9.13 alatt. A global alatt XE volt a típus, most nem tudom, hogy maradt-e.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#5328) TpS válasza Fefy (#5323) üzenetére


TpS
őstag

Smart tokról még senki sem osztott meg tapasztalatokat, gondolkodtam korábban, hogy valami ablakosat keresek (régen a max1-en azt használtam és nagyon kellemes volt), de nem találtam az alin se olyat, ami jónak tűnt, nem gagyi vacaknak, így letettem róla.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#5329) Karavik válasza tibcsi0407 (#5326) üzenetére


Karavik
veterán

"BL nyitást is tilthatják. Huawei is megtette."

Szerintem Xiaomi nem fogja megtenni, eleve hivatalos global/china alpha/beta team-ben nyitott BL kötelező, mert bármikor jöhet olyan zárt (nightly) frissítés hogy helyre kell állítani a telót utána (benne van a pakliban), máskülönben nem lenne menekülési útvonal...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5330) Fefy válasza TpS (#5328) üzenetére


Fefy
csendes tag

Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok rövid memóriás és csak nem emlékszem. Mindenestre a szilikon tokkal elleszek egy darabig. Ha pedig rászánom magam, hogy 2000-ért vegyek egy alis smart covert, akkor majd írok tapasztalatokat is.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#5331) INGJOKE válasza Fefy (#5330) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem jó a gyári tok ami adnak hozzá. felmegy rá simán a tg is az mellet nincs szarakodás, de majd kipróbálod és meglátod. Én nem is tervezem egyelőre a cseréjét... egyszer ha megunom majd akkor, de egyenlőre tökéletes az eltelt 4 hónapban...:D

(#5332) tibcsi0407 válasza Karavik (#5329) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nyilván a Huawei tester kap megoldást a nyitásra, de az nem keverendő össze az egységsugarú felhasználó BL nyitásával.

https://utdetailing.hu/

(#5333) TpS


TpS
őstag

Egy kis pletyka a Mix 3-ról

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#5334) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

Ilyen készüléket vásárolnék használtan, azonban mondták, hogy cserélve lett már benne a kijelző.
Érdeklődnék, hogy szerintetek lehet valamilyen kár emiatt, hogy cserélve lett? Érhet hátrány? GSM boltban történt a csere.

[ Szerkesztve ]

(#5335) Adamo_sx válasza TpS (#5333) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Én már várom. Remélem még lejjebb nyomja a Mix2S árát! :))

(#5336) TpS válasza Adamo_sx (#5335) üzenetére


TpS
őstag

Az még odébb lesz. Állítólag jövő hónapban bejelentik, aztán majd december közepétől talán már kapni is lehet. A karácsonyi dömpinget csak nem hagyják ki.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#5337) grafnet válasza novakalex (#5334) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Ez egy jó kérdés!
Az egy dolog, hogy a GSM boltban cserélték... Hova szólt a garancia? Mert, az ugrott!
Első ránézésre látsz foltot, hiányosságot? Főleg világos háttérnél.
Szakszerű szereléssel nem hiszem, hogy gond lenne! Az anyag minőség ilyenkor a fontos.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#5338) Karavik válasza INGJOKE (#5305) üzenetére


Karavik
veterán

Sehogy, VLC egyelőre nem támogatott Android Auto-ban.

"Android Auto has been disabled due to Google claim, it will come back in v3.1"

Szóval VLC 3.1 verziótól elvileg újból támogatott lesz.

De VLC-re nincs is szükség...online zenékre ott a Spotify és Deezer, offline (telón tárolt) zenékre pedig ott a Play Music. Mindhárom app támogatott...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5339) DroiDMester válasza Karavik (#5321) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem arról volt szó hogy a következő EU rom az a 8.10.11.lesz? akkor hogy van nálad 8.9.27? :F

(#5340) INGJOKE válasza Karavik (#5338) üzenetére


INGJOKE
veterán

Még nem használtam a Play music-ot most beléptem és tényleg lejátsza a telefonon lévő zenéket. Kipróbálom majd AA alatt is...
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5341) Karavik válasza DroiDMester (#5339) üzenetére


Karavik
veterán

8.9.27 a kínai nemzeti ünnep előtti utolsó zárt china beta kiadás Mi Mix 2S-re, ami nálam van fenn az pedig az erre épülő xiaomi.eu verzió. Szóval nem lett publikusan kiadva, mert az alapul szolgáló china beta 8.9.27 kiadás sem publikus.

Kínairól angolra Google fordítóval China beta 8.9.27 bejelentés:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5342) DroiDMester válasza Karavik (#5341) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Értem......

Gondolom a Boot idő még mindég gyalázatos a 8.9.27 ben is, vagy sikerült már javítani?

(#5343) Karavik válasza DroiDMester (#5342) üzenetére


Karavik
veterán

Boot idő még mindig ugyanolyan sz@r, Mi8-on szintén. Úgy látszik ez Pités betegség...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#5344) tibcsi0407 válasza Karavik (#5343) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pités MIUI betegség. :)
Oneplus-on nekem rövidebb a boot-idő, mint Oreo alatt volt. Pár másodperc az egész.
Ezt jó, hogy írtad, nem pattintom fel addig az asszony telójára a Pite MIUI-t, mert megöl, ha valami nem stimmel. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#5345) DroiDMester válasza Karavik (#5343) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sz.tem csak a kínai piték ilyenek! Mikor a Global DEV pitét tettem fel, az rendesen Bootolt, talán még gyorsabban is mint előtte OREO.alatt!

(#5350) INGJOKE válasza Karavik (#5341) üzenetére


INGJOKE
veterán

Most nézem milyen szép avatarod van...:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.