Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) INGJOKE válasza Karavik (#11999) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hogy kell kikapcsolni, hogy azt (csak azt ne frissítse) automatikusan?

(#12002) DroiDMester válasza INGJOKE (#12001) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Jobb felső sarok 3pötty

(#12003) Karavik válasza INGJOKE (#12001) üzenetére


Karavik
veterán

Play store > Mi calculator > 3 pötty jobb felső sarokban > pipát vedd ki auto update mellől:

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12004) INGJOKE válasza DroiDMester (#12002) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi Neked és Karaviknak is. :D

Jó lassan jön le a heti frissítés...

[ Szerkesztve ]

(#12005) retesz147 válasza INGJOKE (#12004) üzenetére


retesz147
addikt

Nálam maxxal jött reggel fél7kor. kb 3-4 perc alatt lent volt....

Xiaomi 13 eu dev...

(#12006) INGJOKE válasza retesz147 (#12005) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nálam több mint egy órája tölti és csak 1,41 gb-nél jár :D

Mondjuk ráérek 16:00-ig dolgozok... :D

[ Szerkesztve ]

(#12007) hito válasza INGJOKE (#12006) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem meg nem is jelzi :U Gondolom majd fogja.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12008) INGJOKE válasza hito (#12007) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az updater is jelzi, de én a linkről töltöttem le. :)

(#12009) INGJOKE válasza INGJOKE (#12008) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az updater-ből lejött 5 perc alatt... :D

Karavik/Droidmester: Olyat gondolom nem lehet beállítani, hogy ne frissítse az alkalmazást egyáltalán? (ne is ajánlja fel az áruházban)

[ Szerkesztve ]

(#12010) grafnet


grafnet
Topikgazda

Joke: "rossz" szervert választottál! Válassz másikat ilyenkor, nyugodtan lehet USA is!

Hito: neked milyen ROM van rajta?

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#12011) hito válasza grafnet (#12010) üzenetére


hito
nagyúr

PKQ1 180729.001
MIUI 10.3.2.0

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12012) INGJOKE válasza hito (#12011) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az enyémre eu rom megy fel, az is jelentkezik egy idő után az updater-ből. :D

Graf: Pont azzal szívtam meg a legelsőt szoktam választani és az akkor pont Usa volt... :D

(#12013) grafnet válasza hito (#12011) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Ok.
Ez Global (?) stabil verzió.
A csapat nagyobb része EU dev-et használ.
A stabulra nem fogsz minden héten frissítést kapni.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#12014) grafnet válasza INGJOKE (#12012) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Engem úgy tanítottak: első EU, utána bármi más.
A Hollandot szoktam választani, de az szaggatott nagyon legutóbb. Ekkor váltottam Texas-ra.

Play: olyat nem tudsz, csak ha letíltod... de, akkor meg használni nem fogod tudni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#12015) hito válasza grafnet (#12013) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, az. Mind1 akkor, jó lesz ez :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12016) MeexS válasza hito (#11948) üzenetére


MeexS
tag

Nekem mindig az volt az elvem, hogy a jó design-t nem kell tokba zárni... kivéve ha praktikus pl.: mágneses tartó autóba.
Én is csúszósnak találtam de számomra a megoldást a hátlapi fólia jelenti.
Nagyon sok fajta van a piacon. En az AliExpress kínálatában találtam olyat ami nekem tetszik. Most éppen "szálkás fém" van fent de volt bőr is.
Megoldja a csúszás problémáját és az esztétikán túl a tapintása is hasonló a dizanjhoz(fémes,bőr, carbon stb)

Remélem a link jó:-)
https://s.click.aliexpress.com/e/corty3fi

Ha mégsem akkor keress rá a "skin" szóval.

(#12017) INGJOKE válasza MeexS (#12016) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én a MM-es előlapi üvegen gondolkozom, bár 6000-t kicsit sajnálnék érte. Veszprémbe biztos valami gyks van az okos pultba, így majd ha felköltözök a nagyfaluba ott rakatom fel... :D

(#12018) hito válasza MeexS (#12016) üzenetére


hito
nagyúr

Most gyakorlatilag úgy vagyok a készülékkel, hogy sikerült megszeretnem. Még az őrületes hülyeségeivel sem foglalkoznék (launcher nem fogat főképernyőn, még az üzenetek appon belül sem fordul el a kijelző, tiszta bug az egész szoftver, stb. => aktív hívást megszakít ha a másik kártyán van egy bejövő), ha nem lenne számomra egy elfogadhatatlan része (és ezért fogok váltani):

mégis hogy engedheti meg magának egy ilyen gyártó, hogy egész egyszerűen letiltsa a tele kamerát videófelvétel alatt?

Nekem egy készülék videófelvételi tulajdonságai (van egy másfél éves kislányom és nincs mindig nálam a MILC gépem) kb. olyan fontos, mint a beszéd hangminőség és ezzel számomra teljesen hazavágták nem csak ezt a készüléket, hanem az összes Xiaomi-t. Egyikben se működik a dolog. Nincs még egy olyan készülék a piacon, amiben van tele lencse és azt nem lehet videófelvétel alatt használni. Úgyhogy most vigasztalhatatlan vagyok :( Hacsak nincs valakinek infója arról, hogy hamarosan bekerül a repertoárba ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12019) DroiDMester válasza hito (#12018) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Minek forgatni a home képernyőt? Amúgy kaptál rá választ, felteszel egy másik launchert és forgathatod!

Üzenet app pedig elfordul

A hívás pedig nem szakad meg ha másik kártyán hívnak, mivel eleve nem is tudnak hívni mert aktív beszélgetésnél a másik kártya lekapcsolódik a hálózatról, ha ott hívnak olyan mindha nem lennél bekapcsolva!

Videó felvétel hangjával semmi gond nincs, a tele lencse meg szándékosan van tiltva, mert jönnél sírni hogy milyen homályos, szemcsés a videófelvétel minősége vele!

Ha meg ennyi problémád van a Mix2s el vegyél mást ami még ilyen se......

(#12020) hito válasza DroiDMester (#12019) üzenetére


hito
nagyúr

Buta, sértődött, unintelligens válasz, tele vagdalkozásokkal, mert merészeltem negatív véleményt megfogalmazni a házibálvánnyal kapcsolatban.

De legyen:

- üzenet app, nem, nem fordul el. Sem a tárcsázó, sem a névjegyzék
- ajaj, vannak gondok. Akkor van egy jó hírem: nem, nem azt jelzi hogy ki vagyok kapcsolva. Be lehet állítani úgy, hogy átpittyegjen ha a másikra jön hívás. Most is így van, de előfordult, hogy kérdés nélkül bontotta az aktív hívást. Igen, biztos ez is az én hibám, mert a készülék tökéletes!!!
- kutya nem beszélt a videófelvétel hangminőségéről, olvass és értelmezz
- hadd döntsem már el, hogy akarom-e mákosan használni vagy sem! Ne a gyártó döntse el helyettem, hogy nekem az úgyse lenne jó. Majd ha nem tetszik a minősége, akkor nem használom. De hogy megint megbotránkoztassalak: pont azt szeretem, ha mákos a kép. Bizonyára arra gondolhattál, hogy rossz fényviszonyok között a kis szenzor és a nem túl jó fényértékkel rendelkező lencse miatt zajos a felvétel. Na most már, sokkal jobb ha zajos, de megmaradnak a részletek, mintha a zajszűrés miatt mosott szar lesz a kép => ergo nekem ezzel pont semmi gondom nem lenne, sőt!
- végül a tanácsod nélkül is el tudom dönteni, hogy eladjam és vegyek-e másikat, vagy megtartsam

Már rég fel kell volna nőni fejben ahhoz, hogy ilyenkor ne megsértődött óvodás módjára hisztizzünk és vagdalkozzunk, hanem konstruktív módon esetleg az imádott darab problémái is szóba kerülhessenek!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12021) grafnet válasza hito (#12020) üzenetére


grafnet
Topikgazda

DroiDMester már csak ilyen...

Ha, emlékeim nem csalnak, akkor régen (nekünk EU ROM-ot használóknak) valóban volt ilyen, hogy az SMS app nem fordult el.
Főképernyő: nem tudok segíteni, mert Nova-t használok, de nálam eleve tiltva van a forgatás.
Én is két kártyával használom, s folyamatosan megy az átirányítás. Még sosem volt (Global ROM-on sem), hogy megszakítson egy hívást.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#12022) INGJOKE válasza grafnet (#12021) üzenetére


INGJOKE
veterán

Kipróbáltam én is eu romon mindenféle lancher nélkül:
sms elfordul, tárcsázó és névjegyek nem, bár annak nem is látnám sok értelmét, olyan hosszú nevű cucc úgy sincs egyikben sem... fő képernyő nem fordul el, de nekem még soha nem volt olyan telefonom amin elfordult volna gyári rendszerrel. (Használtam almát és hüvejt meg szégyellem magam, de volt céges samu is) :D

[ Szerkesztve ]

(#12023) hito válasza grafnet (#12021) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Ezekkel tudnék együtt élni, mert szerethető készülék nagyon sok pozitív tulajdonsággal. A deal breaker sajnos az említett tele lencse lesz, amit nagyon sajnálok. Sőt, maradnék gyártón belül valószínű, de így nem fogok tudni és tényleg baromira sajnálom, mert rendben lenne egy csomó készülékük. A rengeteg bug meg nem tudom miért van nálam. Lehet, hogy ez a rom tényleg nem az igazi. FR nem hinném, hogy segítene.

Most pár órája azt csinálja éppen, hogy a mobilnet használhatatlanul lassú. 30GB-om van, amiből még van 28 kb. Már a szolgáltatónak is betelefonáltam, hátha valami központi, vagy egyéni előfizu hiba, de azt mondják hogy nem. Net csiga, youtube-on keresek be se jön, csak a körbe-körbe karika megy.

INGJOKE: már majdnem az összes elfordul. Samu-nál is bejött pár hónapja (gyári launcher új feature), iPhone-nál meg alap.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12024) grafnet válasza hito (#12023) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Az FR nem hiszem, hogy megoldaná.
Global ROM-ot lehet újra kellene húznod... Bár belaktad már...
Lehet inkább nyitnod kellene (72 óra), s EU ROM-ot feltenni...

Mobilnet: passz, nem panaszkodott senki. (Bár Global Stabil vonalon még a 10.2.x.x-nél jár a többség.) Én, meg pont "lyukban" tanyázok otthon is és melóban is: lépeget a 4G és a 3G között.

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#12025) Karavik válasza hito (#12020) üzenetére


Karavik
veterán

Üzenet app elfordulás feature Global ROM-ban nincs, viszont xiaomi.eu-ban igen mivel ez egyedi xiaomi.eu feature.

Én használom a hívásvárakoztatást és sokat váltogatok a bejövő hívások között telefonbeszélgetés közben és nekem egyszer sem bontotta még a hívást.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12026) hito


hito
nagyúr

Akkor most mit is csináljak? :) A tegnap linkelt romot toljam fel rá és sok dolog megoldódik?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12027) grafnet válasza hito (#12026) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Írtam már... :B
Igen, a Stabil verzió eleve a "leggyengébb" minden téren.
A Global vs EU: nagyságrendekkel jobb az EU-s. Viszont nem gyári! Egy sor felesleges dolog nincs benne, egy sor hasznos dolog meg benne van, ami a Globalban nincsen.
"Tegnapi ROM feltolása" nem olyan egyszerű, ha zárt a BL.
Ahhoz nyitni kell a bootloader-t. Találsz az Összefoglalóban egy egyszerű, de nagyszerű leírást, ami alapján meg tudod csinálni...

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#12028) Adamo_sx válasza hito (#12020) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Akkor van egy jó hírem: nem, nem azt jelzi hogy ki vagyok kapcsolva. Be lehet állítani úgy, hogy átpittyegjen ha a másikra jön hívás. Most is így van, de előfordult, hogy kérdés nélkül bontotta az aktív hívást
Ezt hol lehet beállítani?
Az én legjobb tudomásom szerint a telefon dual standby, azaz amikor az egyik kártyán hívás van, akkor nem is képes a másik kártya működni, mert csak 1 rádiós egység (vagy GSM modem, vagy mi :-) ) van a készülékben.

(#12029) grafnet válasza Adamo_sx (#12028) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Ezt jól tudod! Dual SB.
A hívásátirányítást állítsd be: Telefon - bal alul 3 vonal...

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#12030) Karavik válasza grafnet (#12029) üzenetére


Karavik
veterán

+ hívásvárakoztatást is be kell kapcsolni hozzá

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12031) Mok28 válasza Karavik (#11799) üzenetére


Mok28
csendes tag

Sziasztok! Szeretném frissíteni a TWRP-t a leírás alapján, de sajnos a "Reboot to TWRP Recovery" parancsot nem találom. Ezt a telefonon kell megadni, esetleg a gépen kell valahol bepötyögni? (természetesen EU romot használok :)I ) Köszi.

(#12032) Adamo_sx válasza Mok28 (#12031) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nyomd hosszan a bekapcsológombot (bekapcsolt telefonnál) és ott ki tudod választani.

(#12033) INGJOKE válasza Adamo_sx (#12032) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én nem tudom ott kiválasztani. Újra kell indítani a telefont és nyomni a bekapcsoló gombot+a hangerő fel gombot egyszerre és bejön a twpr menü.

Javaslom gép előtt csináld lépésről lépésre, mert nekem fejből kimaradt egy lépés és újra teljesen be kellett lakni a telefont. 😂

(#12034) Mok28


Mok28
csendes tag

Sziasztok. A névjegyek listából hogyan lehet végérvényesen törölni az SDN 1 Névjegyeket (pl pontos idő, egyenleginfo stb.). A global romon elég volt egyszer törölni azokat, de most EU romon folyton visszaszinkronizálja. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12035) TpS válasza INGJOKE (#12033) üzenetére


TpS
őstag

Nem engedélyezted a fejlesztőiben az extended power menu-t.

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#12036) Karavik válasza INGJOKE (#12033) üzenetére


Karavik
veterán

De te is ki tudod ott választani csak előtte developer options-ben extended power menu-t be kell kapcsolni

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12037) Mok28 válasza INGJOKE (#12033) üzenetére


Mok28
csendes tag

Köszi szépen. Közben találtam az Update menüben, a jobb felső sarokban három pont - lenyit részben egy Reboot to Recovery mode-ot. Onnan működött. :)

(#12039) INGJOKE válasza Karavik (#12036) üzenetére


INGJOKE
veterán

be van kapcsolva és így sem adja be csak a 4 alapot.

[ Szerkesztve ]

(#12040) DroiDMester válasza INGJOKE (#12039) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nyomj csak rá az újraindításra, és meglátod ott lesz!

(#12041) INGJOKE válasza DroiDMester (#12040) üzenetére


INGJOKE
veterán

Tényleg. :D
Ez is olyan mint az I6 sosem indítom újra. Bár pénteken mikor jön a frissítés mindig újraindul. 😀

(#12042) retesz147 válasza INGJOKE (#12041) üzenetére


retesz147
addikt

Ezért szeretem a heti frissítést, legalább akkor újraindítom. :))

Xiaomi 13 eu dev...

(#12043) repvez


repvez
addikt

Azt tudja valaki, hogy az mitől lehet, hogy töltön felkapcsolgatja a kijelzőt a telefon ?
MA kameráztam vele és vettem fel legalább 2-3x 10 percet folyamatosan és elégé melegedett a kamera részen közbe.
Hazaérve 13%on volt a telő szépen vette a töltést most , hogy 100%on van meg percenként felkapcsolódik a kijelző hanghatással együtt.
Elvileg minden futó alkalmazást bezártam .
még mindig stabil globalon vagyok .

(#12044) Zsoleszhun válasza repvez (#12043) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Próbáld ki egy másik kábellel/töltővel.

¯\_(ツ)_/¯

(#12045) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Próbálgattam a miui témákat és észrevettem, hogy a classic-nál az óra ikon mindig a pontos időt mutatja :Y

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#12046) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Van már az témáknál Bosszúállók végjátékos?

(#12047) TpS válasza repvez (#12043) üzenetére


TpS
őstag

Nincs bekapcsolva a fejlesztői menüben a maradjon ébren töltés közben?

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#12048) chris-v válasza Zsoleszhun (#12045) üzenetére


chris-v
senior tag

Nekem olyan téma van fent, ahol a pontos időn felül a másodpercet is mutatja, illetve az iránytű és az időjárás ikon is a valós adatokat mutatja. :)
Evreca 10 a téma neve, de csak az ikonokat és a zárképernyőt használom belőle, mert a névjegyzék menünél nem jó a szín és nem látszik mire akarsz rábökni.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#12049) Karavik


Karavik
veterán

Legördülő értesítési panelen a BT kapcsoló alatt a kis nyílra kattintva nektek listázza a párosított eszközöket? Nálam helytelenül üresen mutatja

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12050) jety91 válasza Karavik (#12049) üzenetére


jety91
őstag

Nalam jo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.