Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) grafnet válasza INGJOKE (#18000) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Gratulálok!

Nem is figyeltem...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18002) repvez


repvez
addikt

Várható valamikor hogy OTA-n is megjelenik majd a global 12.5 ös ROM vagy mindenképp manuális mokolos telepités kell hozzá külső forrásbol ?

(#18003) grafnet válasza repvez (#18002) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Elvileg nem kell mókolni a Global ROM-ot. Fel tudod tenni simán.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18004) repvez válasza grafnet (#18003) üzenetére


repvez
addikt

a mokolást ugy értem, hogy nem ota-n menüből, hanem bootlooaderen keresztül.
olyannak aki 4 évente 1x csinál ilyet , és ezen a telefonon még egyszer sem, az nálam mokolás.
Mert sose szokott az történni nálam amit leinak és ahogy másnak mükodik.

(#18005) grafnet válasza repvez (#18004) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Letöltöd a telefonodra, a frissítésnél meg kiválasztod.
Nem kell hozzá mókolni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18006) chris-v válasza grafnet (#18005) üzenetére


chris-v
senior tag

Már csak az a kérdés mikor lesz global rom

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#18007) mr.perfect


mr.perfect
tag

felraktam én is a 12.5-öt, tényleg elég jó lett a teló.. egy kérdésem lenne.. vezetéknélküli töltéskor megjelenik ez az ambient mode vagy mi középen az órával és nem is tűnik el. vezetékes töltéskor nincs ilyen, akkor szépen kikapcsol a képernyő pár másodperc után a hogy kell. lehet ezzel valamit kezdeni, hogy vezetéknélküli töltéskor is így viselkedjen?

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#18008) mr.perfect válasza mr.perfect (#18007) üzenetére


mr.perfect
tag

közben megtaláltam.. hátha másnak is hasznos lesz úgyhogy leírom, mert nem egyszerű :F Settings - Google - Settings for google apps - Search, Assistant and Voice - Google Assistant - Ambient Mode

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#18009) grafnet válasza mr.perfect (#18008) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Köszöntjük!

Igazából nem értem, hogy most mit is kapcsoltál ki vagy be...

A töltés közbeni animációt?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18010) tamas.nick válasza grafnet (#18009) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Google Assistant-nek van Ambient Módja, ami csak töltés közben aktiválódik, ha be van kapcsolva a funkció, így néz ki: [Kép]
Mondjuk az érdekes, hogy mr.perfect-nél miért csak vezeték nélküli töltés esetében aktív, nekem vezetékesen is működik, ha a bekapcsolom.

(#18011) grafnet válasza tamas.nick (#18010) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Köszi! :R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18012) repvez válasza grafnet (#18005) üzenetére


repvez
addikt

És melyik az a verzio amit igy fel lehet tenni , hol lehet letölteni ?
nekem még gyári minden a telefonon, csak ami otán jött hozzá frissités global romra van fen 12.03as van rajta jelenleg.

És ha jol sejtem ez gylul mindent a telefonrol vagy megmarad minden ahogy most van ?

(#18013) norbert1998


norbert1998
veterán

Néztem ma egy Mi 11-et Xiaomi store-ban (nem volt nekik ultra :(((). Fényerő azért elég morcos :DD
Illetve a videofelvétel stabilitása is. Erre mondtam, hogy smooth (4K@60), de az valami új közigazgatási terület :Y
Szupermakro is vicces. Egyből megláttam, milyen koszos a kormom :DD

(#18014) jety91 válasza mr.perfect (#18007) üzenetére


jety91
őstag

Fényerő kezelés milyen benne? Ugyanolyan rossz még mindig, hogy túlságosan lehúzza a fényerőt? PixelExperience-en vagyok, de akksi ügyileg a gyári jobb volt.

Karácsony körül tervezek 11T Pro-t venni, addig mondjuk lehet marad ugy ahogy van :DDD

Valakinek esetleg kelleni fog itt a csoportban a telefon (új akksival)? Nem szívesen válok meg majd tőle, de ahhoz túl jó telefon, hogy a polcon porosodjon tovább.

(#18015) mr.perfect válasza tamas.nick (#18010) üzenetére


mr.perfect
tag

igen.. erről volt szó.. és én se értem miért csak a vezetéknélküli töltésnél jött elő.. de szerencsére mostmár ott se.. :))

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#18016) mr.perfect válasza jety91 (#18014) üzenetére


mr.perfect
tag

automatikus fényerő nálam nem a legjobb.. konkrétan sötétben is nagyon világos..reggel majdnem kiverte a szemem fényerő amikor felvettem még az ágyban. :Y full napfényben még nem tudtam tesztelni..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#18017) jety91 válasza mr.perfect (#18016) üzenetére


jety91
őstag

Én 2 dolog miatt nem használok MIUI-t:
- automatikus fényerőállítás borzalmasan alacsony sokszor, ez fixálva van minden custom ROM-ban szinte
- prohardver és hasonló oldalak megfagynak a chrome-ban és csak task oda-vissza váltás után lesz használható újra

(#18018) Fefy


Fefy
csendes tag

Sziasztok!
mix 2s, eu rom 20.9.4-es weekly. Erről váltanék 12.5-ös stable-re. A legszebb és legfájdalmasabb megoldás tudom, hogy -> minden pc-re lement, twrp-ből full wipe, 12.5 install és minden alkalmazás újra letölt, bejelentkezik, telefon újból belakás, stb.

Ha ezt szeretném kevésbé fájdalmasan megoldani, akkor az működhet, hogy kap egy root-ot, data backup, illetve minden pc-re mentve, majd 12.5 feltelepít, root, restore és root kidob?
Nem szeretném újból belakni a telefont, viszont van egy rossz érzésem, hogy ez csak egy újabb dirty update lenne, ami tuti vinné magával a battery draint és cserébe még furcsa dolgokat is produkálna néha és végül nem úszom meg az FR-t.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#18019) norbert1998 válasza Fefy (#18018) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem jól látod.

(#18020) grafnet válasza Fefy (#18018) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Jobb a békesség!
Ne mentésből állíts helyre.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18021) Fefy válasza grafnet (#18020) üzenetére


Fefy
csendes tag

Féltem, hogy ezt a választ kapom... na majd lehet, hogy karácsony után nekiesek :D Új év, "új telefon".

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#18022) grafnet válasza Fefy (#18021) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Én már 1.5 éve vagyok így: na majd a következő szünetben (húsvét, pünkösd, karácsony...). Valamikor csak megcsinálom. :DDD

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18023) mr.perfect válasza grafnet (#18022) üzenetére


mr.perfect
tag

én is így voltam, aztán vettem egy mély levegőt és megcsináltam.. meglepően fájdalommentes volt. :D nem kell rögtön mindent visszarakni, csak amikor szükség lesz rá.. így meg is szabadulsz egy csomó felesleges programtól amit soha nem is használsz

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#18024) Fefy válasza mr.perfect (#18023) üzenetére


Fefy
csendes tag

Kb én is úgy vele, mint grafnet. Mééély levegő és na majd az egyik hosszú hétvégén. Ez tavaly karácsonnyal kezdődött és azóta is tart, szóval nem vagyok még elkésve :DDD Igazából van egy csomó program amit használok és lusta vagyok mindegyiket újból beállítani. Leginkább a banki és céges programokkal vagyok gondban... Utóbbiakhoz már halvány lila sejtésem sincs, hogy mi volt a telepítési jelszó és lusta vagyok az IT sec osztálytól újból kikérni (nem szeretem őket és ez még nagyon kultúrált megfogalmazás) :D

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#18025) mr.perfect válasza Fefy (#18024) üzenetére


mr.perfect
tag

mondjuk nekem ilyen problémám nem volt :D saját telefonomban csak a kártya céges :DD

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#18026) norbert1998


norbert1998
veterán

Srácok, nekem eltűnt a VoLTE kapcsoló, ha nem tévedek. És 2G-n megy a hívás. Hol tudom újra bekapcsoli? :D A kártyán engedélyezve van, de az újratelepítés óta lehet ez a hiba a mátrixban.

(#18027) Zsoleszhun válasza norbert1998 (#18026) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

Ha azt írja ki, hogy "disabled" akkor lesz jó.

¯\_(ツ)_/¯

(#18028) norbert1998 válasza Zsoleszhun (#18027) üzenetére


norbert1998
veterán

Thanks :R

Logót el lehet valahogy tüntetni?

[ Szerkesztve ]

(#18029) Zsoleszhun válasza norbert1998 (#18028) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Szerintem nem :)

¯\_(ツ)_/¯

(#18030) repvez válasza Zsoleszhun (#18027) üzenetére


repvez
addikt

VoLTE *#*#86583#*#*
Ez nekem enabled választ adott

VoWIFI *#*#869434#*#*

Ez disabled.

Hogyan leehet mindegyiket activvá tenni? a menübe nem találatam semmit sem .

(#18031) Adamo_sx válasza repvez (#18030) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Beírod mégegyszer. Emlékeim szerint oda-vissza kapcsolja.

(#18032) repvez válasza Adamo_sx (#18031) üzenetére


repvez
addikt

köszi, most változott disabledre, de nálam nem jelenik meg semmi plusz ikon, hogy a WOLTE aktiv vagy ilyesmi az állapotsorba.
vagy csak akkor amikor hiv valaki ?

(#18033) Adamo_sx válasza repvez (#18032) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A VoLTE ikon mindig ott van, ha aktív. Elvileg ROM függő is lehet, van olyan készülék, ahol egyáltalán nincs jelezve.Nekem az utolsó EU fejlesztői ROM van fent, abban állandóan kint van, amikor elérhető (vagy a WoWIFI, ha az elérhető, de azt külön kellett mókolni)

(#18034) retesz147 válasza Fefy (#18024) üzenetére


retesz147
addikt

Sziasztok!

Én a holnapi napomat szánom erre a műveletre. Még lendítek egy utolsót a telón, új akksi és új rendszer. Jelenleg eu rom 20.9.4 van rajta, ami teljesen jó, de hát ha már lúd, legyen kövér.
Ha jól látom az utolsó eu dev rom a 20.10.22-es MIUI 12.2. Ugye?

Namármost, feltenném a stabil 12.5-öt is, csak stabil ROM kb sosem volt a telón amióta nálam van :))
Stabilban van hívás rögzítés és teendők ütemezése?
Mert a hívás rögzítés nekem nagyon hiányozna.

Ha stabilt teszem fel, kell TWRP?
Gondolom eu dev-hez nem kell új TWRP, mert kb 1 hónappal későbbi a dev, mint ami most jelenleg nekem fent van.
Köszönöm!

Xiaomi 13 eu dev...

(#18035) retesz147 válasza retesz147 (#18034) üzenetére


retesz147
addikt

Apropó, esetleg valakinek a hátlaphoz és akksihoz ragasztója nincs véletlenül Bp-n a hétvégén kölcsönbe? Csoki, sör, stb-vel honorálnám.
Köszönöm!

Xiaomi 13 eu dev...

(#18036) norbert1998 válasza retesz147 (#18035) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem egyik sincs ragasztva. Illetve annyival, ami bent maradt. Bőven jó :DD
És tok nélkül hordom.

Igazából nézegettem, de valós előre lépést sebesség terén bőven ennek az eredeti vételára felett kapni csak. Annyiért meg vegyen újat a fene. Még mindig marad. :))

(#18037) floratm válasza norbert1998 (#18036) üzenetére


floratm
senior tag

Én is hasonlóan látom. Bár a 11T kicsit elbizonytalanitott, ujra és ujra le kell beszélnem magam róla...

(#18038) jety91 válasza floratm (#18037) üzenetére


jety91
őstag

En 1 hete vettem 11T Pro-t a promos csomagban. Kijelzo, kamera es akksiban sokkal jobb, de alapveto sebessegben nem latok szemmel lathato elorelepest.

(#18039) floratm válasza jety91 (#18038) üzenetére


floratm
senior tag

Puszta erőben kb kétszer annyi pontszámot gurit, de ez görgetés közben nem domborodik ki annyira. Fotózáskor azért biztosan jo a + erő...

A mi telefonunk azóta is etalonnak számit fotózás terén

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=9065&idPhone2=11100&idPhone3=11099

Az 5dolláros bal alsó sarkában lévő felirat az Mi8 on látszik legszebben.

Az aksi már nagyon haldoklik meg az usb csatlakozó is elkopott, töltés megszakad a legkissebb mozdulatra is...az utángyártott aksikban pedig nemnagyon hiszek az itt tapasztaltak alapján...

(#18040) norbert1998 válasza floratm (#18039) üzenetére


norbert1998
veterán

Sajnos hiába jó a kép élessége. A dinamika és a színek szörnyen szarok. Borús időben szinte az egész kép szürke. Katasztrofális. Rengeteg utómunka kell neki.

Egy tűvel pucold ki a csatlakozót. Nincs annak semmi más baja.

(B)Jety(/B)
Egymás mellett appokat nyitogatva mi a különbség?

(#18041) jety91 válasza norbert1998 (#18040) üzenetére


jety91
őstag

Hangyaf@sznyival gyorsabb. Ha valaki csak ez miatt akarna valtani ne tegye. Jatekoknal biztosan kijon a kulonbseg, de nem nagyon jatszok telefonon.

120Hz nagyon baba meg a kamera is az egyik legjobb, de ha lenne ertelmes akksi mix2s-hez, nem feltetlen gondolkodtam volna a valtason.

Meg mindig azt mondom, hogy mix2s egy szuper keszulek, es szerintem meg 2-3 evig az is marad.

250ert en kaptam orat es szelfibotot a 11t Pro melle, amiket eladtam, mert nincs ra szuksegem, igy nekem megerte a valtas.

[ Szerkesztve ]

(#18042) norbert1998 válasza jety91 (#18041) üzenetére


norbert1998
veterán

A Nohon aksival lehet új életet lehelni bele. Elégedett vagyok azzal. A gyári meg pihen a dobozban vész esetére.

Engem most a kamera húzott fel ma. Tényleg mindent megteszek, hogy legyen valami bugi egy jó black friday Mi11-re 😁
De a kerámia és 2K kijelző kombobol nem engedek.

(#18043) grafnet válasza norbert1998 (#18042) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Melyik a 2k-s kijelzős készülék?

A Mix 2S a FHD+...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18044) norbert1998 válasza grafnet (#18043) üzenetére


norbert1998
veterán

Pontosan így van. Nem azt mondtam, hogy ez 2K :))

Mi 11 ultra minden forrásom szerint 2K kerámia. Tehát az a cél.

Volt 1080p amoled, hát kösz soha többet. Tiszta pixel. Mi 11T is az, mikor nyomkodtam, tiszta pixel volt a kijelző. Az ips nem olyan feltűnően pixeles. (De volt 2K ips telefonom, az maga a tökély volt, pedig annak több, mint 3 éve)

És legjobb informaciom szerint nemigen van ips telefon snapi 870 felett, főleg 888-al. Főleg kerámia hátlappal.

(#18045) floratm válasza norbert1998 (#18040) üzenetére


floratm
senior tag

Megpiszkáltam tűvel de nincs benne semmi kosz. Sokat használom és sokat is töltöm és könnyen kicsuszik szinte a gravitációtol kiesik a zsinor ha bukkan egyet az autoban...

Gondoltam rá hogy egy vezetékmentes powerbankot ragasztok a hátlapra.. :)

[ Szerkesztve ]

(#18046) repvez válasza norbert1998 (#18044) üzenetére


repvez
addikt

Én inkább már nem hajszolom ezeket a dolgokat a telefonokban.
Manapság amivel lehuzzák a jonépet annak semmi ésszerü alapja nincs.
Filmnézéshez
minek bele a dolby vision meg HDR+ kijelzo, meg a dolby hang ? és a nagy felbontás gyors frissitéssel. aki filmezik rajta annak ha annyira fontosak ezek a dolgok akkor csak gondoljon bele, hogy mi kell egy normális filmnézéshez .
Nagy kijelző, telefonban nincs meg,
térhangzás, telefonon kint a szabadban vagy z irodában tökmindegy, hogy ha tudná is , még fülessel se lesz térhangzásod. és a füles fogja eldönteni, hogy menynire lesz jo a hangzás nem az, hogy a telefonba mi van beépitve.

nagy képfrissités? minek, a film 30fpsel fog lejátszodni.

Játékra
Jo ha zudja futtatni a nativ felbontáson annyival mint a képfrissités, de ha egy 4k30hz-es video felvételtol felmelegszik, hogy leáll a készülék és max 5 percet enged felvenni, akkor nem hinném, hogy 2k 120fps-el tudna egy normális játékot orákig futtatni.

A kamera funkcio ami a lényeges lenne számomra az viszont nem fejlesztik, már évek ota csak megy a fing reszelése olyan dolgokban amiket az átlag ember nem vesz észre , de az olyan dolgokat meg nem fejlesztik amibe igen is lenne mit, nincs normális manuális mod a kameánál amit egyszerüen és gyorsaan lehetne kezelni,
Nincs manuális apertura állitás, az optikai zoomot igen nehéz belepaszirozni ekkora helyre ,de meg lehetne próbálni,
Ha egy DLRS fényképezonek ahol semmi más nem lényeg csak a kép, ha oda elég egy 3" 640x800as kijelzo, hogy élesre tudd állitani a fokuszt akkor egy telefon gyuszunyi kamerájához is pont elég az 1080p kijelzo.

Ha mindezt figyelembe vennék és a lényeges dolgokra koncentrálnának akkor ma már nem lenen kirivő ha egy okostelefon 2-3 vagy több napot birna és nem napi töltögetéssel bohockodnánk, még mindig miota megjelentek

(#18047) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Visszatértem az alapokhoz. Most egy ideig újból mi mix 2s. :)

(#18048) norbert1998 válasza repvez (#18046) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem filmezésre kell az a bizonyos subpixel felbontási szint, amit a 1080p amoled még nem, de a 1080p IPS már megugrik. Egyszerűen nekem pixelesek úgy a betűk, pixelesek a szürke panelek, pixelesek a képek, amik a weboldalakon vannak. Kell a 2K, ha amoled. Ennyi.

HDR+... Na az tényleg nem kell. Dolby hang? ne röhögtessük már ki magunkat :DDD

Nagy hertzes görgetés elvileg tényleg szép, engem nem vett még meg, egymás mellé rakva sem. Viszont játszottam fps-t 144 hz-en havernál, az tetszett. De egy 32 colos 2K IPS 60 Hz-es monitorom van, nem tervezem cserélni, friss vétel, imádom.

(#18049) grafnet


grafnet
Topikgazda

Mi Mix 4: [link]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18050) Zsoleszhun válasza grafnet (#18049) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A cikkből kimaradt, hogy van megoldás a szoftverre: xiaomi.eu :D

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.