Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#259) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Tetszett az írásod, nagyon érdekes volt. Én ugyan fiatalabb vagyok (30-as éveim első fele), de bizonyos tekintetben nálunk a rendszerváltás után is még megvolt a szocializmus hangulata. Néhány emlékkép:
- a nagyapám mindig mondta a nagyanyámnak, hogy halkabban beszéljen, mert kihallatszik az utcára
- óvodás voltam, amikor kimentünk Ausztriába megvenni az első színes tévénket (Siemens)
- a fotón, amit a gyerekjátékokról belinkeltél egy csomó ismerős, mert ezekkel én is játszottam, mivel megörököltem édesanyáméktól. Szép emlékeket idézett fel.
- a nagyapámat magáznom kellett, akárcsak a gyerekeinek. Ezért felnőttfejjel nagyon hálás vagyok, mert udvariasságra tanított.
- számos tárgyi emlék maradt a nagyszüleim után, amiket kézbe véve kicsit megelevenedik a kor. A nagyanyám általános iskolai tanár volt és megtaláltam az egyik iskola igazgatójától származó értékelését, amiben kifejtette, hogy nem nézik jó szemmel a klerikális viselkedését.
- édesanyámnak a tanácson dolgozó szemközti szomszéd segített, hogy az egyik épülő panelben kiutaljanak neki egy lakást, különben még évekig várhatott volna rá. Az épületet '85-ben adták át, édesanyám 2000 körül fizette ki az utolsó részletet.
Lehet kimaradt még valami, de most más nem jutott eszembe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.