Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Quasi_modo válasza talamasca (#50) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az a gyanum, hogy manapság nincs olyan mobil ami 1 hétig bírja ha egész nap nyomkodják. Ez a probléma nem a Nokia sara, tehát a kérdés tényleg rossz helyen van ebben a topicban.

valami

(#52) erdoke válasza talamasca (#50) üzenetére


erdoke
titán

Szinte bármelyiket tudja egy hétig használni, ha kikapcsolja rajta a netet és a 3G-t, aztán nem nyúl hozzá. Talán pont ilyen igényei vannak. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#53) leviske


leviske
veterán

Sokaknak nem fog tetszeni, amit most fogok írni, de véleményem szerint tényleg elértünk arra a szintre, amikor is már divat lett szidni a Nokiát és a Symbian-t.

A GUI az Android/iOS/WP7-hez viszonyítva tényleg nem annyira felhasználó és tapibarát, bizonyos hardver követelményeken is látszik, hogy nem sikerült elszakadni a hagyományoktól. Viszont azt mondani rá, hogy unalmas... az iOS és az Android mivel izgalmasabb? A minimális várakozást kitöltő efektektől? Véleményem szerint egyedül a Microsoft tudott előállni a Symbian kezelőfelületénél lényegesen eltérő és izgalmas kezelőfelülettel, de még a Metro UI sem okoz katarzist.

Ami számomra izgalmas az Androidban, az az, hogy olyan régi, nagy gyártók tudtak újra a piac látókörébe kerülni, mint a Motorola és s SonyEricsson és olyan kis gyártók tudtak a figyelem középpontjába robbanni, mint a HTC. Ettől függetlenül szerintem a kezdeti lendület végeztével pont ez az egységesség teszi majd az egész rendszert unalmassá.

Az iPhone-ban meg igazándiból két dolgot tartok érdekesnek, figyelemreméltónak:
1. Az Apple tényleg egy ízig-vérig Apple terméket tudott letenni az asztalra, amivel egy olyan minőségérzetet hozott a mobilpiacra, amit előtte a Nokia képviselt (nem az újkori műanyag vackairól beszélek).
2. Elképesztően hamar kialakult köré egy közösség, egy mindenre elszánt fantábor, aminek a kialakításához a Nokiának jelentősen több idő kellett. (A leépítéséhez meg csak egy rossz döntés a vezetőség részéről.)

Szóval, aki unja a Symbian-t, az inkább magát a Nokiát unja, és az ilyen embereknek jöhet Maemo, jöhet MeeGo, jöhet Symbian^4, akkor sem akarnak majd Nokiát.

Egy pár plusz megjegyzés:
- A fejlesztők helyzetét szerintem felesleges felhozni. Tudtommal Androidon ugyanúgy vannak nehézségek, ahogy Symbianon. Egyedül az Apple tudott egyfajta egységet teremteni, de ezt úgy, hogy a piacon egyszerre csak egy mobillal vesznek részt, nem nehéz. Ettől függetlenül kénytelen vagyok megjegyezni, hogy a fejlesztők nem azért kapják a pénzüket, hogy nézelődjenek az ablakon keresztül.

- Nem tudom, hogy hogy lehet egy 100k környékén tanyázó telefont középkategóriásnak nevezni. A SE X8 a maga 40k környéki árával vagy az ugyancsak SE X10 mini a maga 60k környéki árával annak számít. de 100k környékén egy telefon inkább felső-középkategóriás, vagy szimplán felsőkategóriás, mintsem középkategóriás. Nevezéktan alapján is a Nokia az N8-at és az E7/C7/X7 triót a felső szegmensbe szánja. Ennek az anyaghasználat sem mond ellent. Konkrétan a telefonjaiért meg mindig megkérte a cég a felárat, és ennek a gyakorlatnak a megszakítására egyedül az Apple, vagy a HTC tudná joggal kényszeríteni a jelen piacot néve, de az említett két gyártó sem arról híres, hogy alacsony árakat szabna a készülékeinek.

- Az új Symbiant szidni a gyenge hardver miatt szerintem nem jogos, annak fényében, hogy tudtommal az iPhone 3G (a maga 400MHz-es ARM11 processzorával) sem lett kigolyózva az AppStore-ból, így gondolom a fejlesztőknek ezt a szintet kell első sorban figyelembe venniük fejlesztéskor. Vagy rosszul gondolom?

Lényeg a lényeg: Androidon belül van létjogosultsága hardver alapján összehasonlítgatni készülékeket, de egy Androidos készüléket ugyanannyira marhaság egy Symbianoshoz méregetni, ahogy az iOS-al szerelt iPhone-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#54) joey04


joey04
titán

Szerintem nagyon szép telefon. A kritikát már leírták mások (amik mind jogosak), ismételni fölösleges. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) House M.D


House M.D
tag

Elég n8 utánzat,majd meglátjuk mit hoz ki a Nokia belőle de addig amig a Symbian a "nyerő" elég bukta szaga van !

"A zenészek nem mennek nyugdíjba, egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene." /Louis Amstrong/

(#56) madstunt


madstunt
addikt

tisztára mint valami sci-fi kütyü előlről, várom hogy kezembe foghassam :)

(#57) Magnum_


Magnum_
nagyúr

húderonda :B

I humbly and respectfully decline™

(#58) ZeGa01


ZeGa01
tag

Most olvastam a hírt hogy dec.17-én leáll a symbian oldala és lezárják a forráskódot is és így csak a nokia fogja fejleszteni. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#59) Quasi_modo válasza ZeGa01 (#58) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hol olvastad ?

valami

(#60) tjb007 válasza Quasi_modo (#59) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#61) leviske válasza ZeGa01 (#58) üzenetére


leviske
veterán

Szerintem ahol olvastad, azzal keverték, hogy a Nokia mostantól konkrétan a saját telóira nyomja majd a Symbian fejlesztéseket, nem a Symbian Foundation-ön keresztül. Ezzel állítólag gyorsítanak a fejlesztések ütemén, valójában meg gondolom csak a többi gyártónak egyfajta bemutatás.

Lezárni nem hinnám, hogy lezárnák a Symbian forráskódját, nem olyan rég nyitották meg...

(#60) tjb007: Hm, így már túl sok félreértésről nem lehet szó...

[ Szerkesztve ]

(#62) ZeGa01 válasza Quasi_modo (#59) üzenetére


ZeGa01
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#63) keIdor válasza leviske (#53) üzenetére


keIdor
titán

Olyan, hogy Symbian^4 nem lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#64) leviske válasza keIdor (#63) üzenetére


leviske
veterán

Írtam vagy fél oldalt, nem ez volt a lényege. :DDD A Symbian^4 megnevezést rövidebbnek tartottam a Symbian^4 feature-öknél és el is akartam kerülni a feature ragozását.

Tudom, hogy valamikor nemrég jelentették be, hogy a ^3 és ^4 addigi formájában megszűnt létezni és mostantól folyamatosan kerülnek bele az újítások a Symbian-ba.

(#65) stewe780


stewe780
őstag

A kepeket nezve ebbe is 8mp EDOF lesz. Na ezt sem vagom miert kell eroltetni. :F

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#66) Karma válasza tjb007 (#60) üzenetére


Karma
félisten

A következő véleménynyilvánításomat a kiskorúak, a fórum alapelvei és a modern társadalom jóízlésére való tekintettel cenzúrázott formában teszem közzé.

Azt a ████████████ ████████████ ██████ ██████ ██████!!!

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#67) (An)Dante válasza ZeGa01 (#58) üzenetére


(An)Dante
őstag

A symbian.org oldal kerül lezárásra és a Nokia visszaveszi a rendszer fejlesztését. Mivel a Sony Ericsson és a Samsung kihátrálása után a legtöbb kód eddig is a Nokia mérnökeitől származott, így a lényegi változás csupán annyi, hogy ezentúl a fő verziók helyett a komponensek a fejlesztés ütemében kerülnek kiadásra, vagyis a frissítés inkrementális lesz.

A Symbian.org oldal december 17-én áll le, de a rendszer fejlesztése továbbra is nyílt marad és elérhető lesz a közösség számára. Az alternatív megoldás pontos részletei egyelőre nem nyilvánosak, de nyilván a forum.nokia.com oldalon, vagyis a Nokia központi fejlesztői oldalán lesz majd elérhető. A Symbian Foudnation továbbra is megmarad, de csak a rendszer licenceléséért lesz felelős.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#68) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Végre lehet az 5800-nak méltó utódja...

(#69) jacis válasza AMD ehog (#68) üzenetére


jacis
nagyúr

ez jó volt... :DDD (amúgy már rég megvan!)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#70) jacis válasza House M.D (#55) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem a symbian miatt van bukta szaga hanem azért mert nem tud gyakorlatilag semmivel többet az N8-nál. Így nincs is értelme kiadni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#71) m@xsys


m@xsys
senior tag

Végre egy olyan Nokia ami nem a legszebb, de vállalható és látok benne vásárló közönséget, néptelefon lehet jó árazással.

(#72) Motion_Blur válasza m@xsys (#71) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez?? Soha... a buszon ordíttatni jó lesz majd a sulisoknak.

Nem mostanában tud a Nokia kikászálódni abból a szarból amibe belelépett. Jó ideje minden telefonjuk amit kiadnak, már abban a pillanatban elavult.. mondom ezt úgy hogy nagyon sokáig voltak Nokia telefonjaim (1 hettél ezelőtt még 5800 Navi-m volt) de egyszerűen nem tudnak nekem 100k alatt olyan telefont adni ami felveszi a versenyt a Samsungokkal.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#73) B1T3 válasza jacis (#70) üzenetére


B1T3
addikt

Dehogynem, a Nokia ért ahhoz, hogy csipetnyit hozzáadjon (a külsőn kívül), amiért már érdemes kiadni.

Az a baj, hogy a Nokia úgy érzi, megengedheti (mert végül is megengedheti) magának, hogy még házon belül is konkurenciát állítson a készülékeinek. Nem megyek bele mélyen, konkrét példa a bár 8 MP-es, de EDOF kamera, nehogy már az N8 ne maradjon egyedi…
A mostani Symbian^3-as készülékek tudását, úgy gondolom, egy okostelefonba is integrálni lehetne; na az lenne számomra a tökéletes telefon (egyértelműen a lehetőségekhez mérten).

(#74) Peterson_ válasza leviske (#53) üzenetére


Peterson_
addikt

Nagybetűtől, az utolsó pontig +1

Az a gond, hogy az árakon is kár siránkozni, egyik gyártó sem fogja észrevenni magát,mert mindig lesz aki megveszi annyiért amennyiért árulják.
Ki élből leteszi, ki egy kicsit kuporgat,mert azért konkrétan szart egyik sem gyárt, maximum az ár/érték arányon lehet vitatkozni, na meg az ízlés dolgán.
Nekem anno az X6 tette be a kaput, mert 95%-ban ugyanaz volt, mint az 5800-ám, és ennek dacára 100K körül kezdték dobálni(jó a tubit is,de ez még most is sokkal drágább).

Mindenesetre ez a telefon tetszett, bár még szolidabb színösszeállítás bejövősebb lenne.
Azon kívül, én ezen a felbontáson sem hunyorítottam soha, hogy mit mutat a kijelző, de még rá sem okádtam egy óvatlan pillanatban, hogy na de ocsmány.
A fekete fekete rajta, a fehér fehér, és szerintem a maradék kb 15999999 színárnyalat is a helyén van.
A fényerő meg háromnegyeden van, amikor feltolom 100%-ra,majdnem kisüti a szemem.

A videó alapján én lassúnak sem mondanám,bár nagy eresztésnek sem.
Szerintem azoknak tűnhet döcögősnek,aki tényleg hozzászokott a folyamatos látványhoz, értem azt, hogy mindenhol van valami kis úsztatás, átvezetés.mint az Apple és Android cuccokban.
Persze, én is meg tudnám szokni,de most ennyiből lassabb az xp-m,mint a win7,mert ha felveszek egy ablakot,akkor csak ott lesz, és nem ráúszik a képernyőre?
Na azé' na....

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#75) Peterson_ válasza Just486 (#14) üzenetére


Peterson_
addikt

:DDD :DDD :DDD :)) :C

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#76) jacis válasza Motion_Blur (#72) üzenetére


jacis
nagyúr

Melyik Samsunggal kellene felvenni a versenyt? Számomra meg nincs olyan Samsung ami többet nyújtana mint az N8. (Tesómnak SGS-e van.)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#77) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Úgy néz ki ebben is Edof kamera lessz.... :(((
Közelítünk a Nokiánál is a,vagy kamera,vagy zenetelefon kérdésre.
(Ezek az új Nokia telók felemlegetik bennem a "jó" Sony Ericsson Walkman stratégiát.
Azaz: Aki videózni és fényképezni akar az vegyen Nokia N8-at,aki meg zenélni az meg vegyen Nokia X7-et.De legalább ráírtak egy 8-ast a kamera mellé hogy üssön ;] )

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#78) leviske


leviske
veterán

(#72) Motion_Blur: Mikor versenyzett utoljára a Samsungokkal a Nokia? A két gyártó teljesen más vásárlóközönséget céloz meg és ezért az árazóceruzájuk is különböző vastagsággal fog.

(#74) Peterson_: A legnagyobb probléma, hogy a X6 nem az egyetlen hibás lépése a Nokiának az utóbbi időkben. A koncepcióik már asszem 2000/2003 óta az érintőképernyő és az ehhez optimalizált OS köré épültek, erre az Apple 2008-ban mégis be tudta őket előzni. És a vicc az, hogy ez sem a fejlesztőkön múlott, hanem csak a begyepesedett gondolkodásmódú vezetőségen. Ha jól emlékszem, akkor az egyik m.aréna cikkben volt is róla szó, hogy hogyha a fejlesztőknek nem szab gátat a vezetőség, akkor most nem 2 év lemaradással, hanem 8 év előnnyel rendelkeznének.

(#77) Gabi 8906:
X-széria: elsősorban zenére kihegyezve.
E-széria: elsősorban üzleti használatra kihegyezve.
C-széria: mindenből átlag.
N-széria: mindenből a legjobb.

A Sony Ericsson stratégiája azért bukott, mert nem volt egy csúcstelefonja, ami mindent tudott volna. Ettől függetlenül az elgondolásuk jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#79) (An)Dante válasza Gabi 8906 (#77) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az EDOF kamerákat a Nokia a modulok mérete miatt erőlteti. A gyártásuk egyáltalán nem olcsó, mivel maga a lencse elég komplex gyártási folyamattal készül, hogy a fénytörési mutatója színcsatornánként tökéletes legyen. A nem fotózásra szánt telefonokban a kameramodulok csak általános célokat szolgálnak, így a legtöbb gyártó igyekszik a legkisebb megoldások mellett dönteni, hogy ez a kötelező plusz is elférjen. A HTC például az autofókuszos modulok közül sem épp a legjobbakat, hanem a legkisebbeket használja, így aztán az adatlapon kipipálja azt is. Még akkor is, ha a képminőség az átlagost is csak alulról súrolja.

Az alábbi kép szerkesztett (hogy ideférjen), de jól látható, hogy az N73, N86 és N97 autofókuszos kamerái mellett mekkora helyet foglal el a C7 EDOF modulja.


(Forrás: All About Symbian)


(Forrás: All About Symbian)

Mellesleg én például egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy a HTC Mozart 8 megapixeles AF kamerával készített fotói jobbak lennének, mint a C7 EDOF kamerája által produkált alkotások. Nem azt mondom, hogy az EDOF jó vagy tökéletes megoldás, de meg kell érteni, hogy a fotózáshoz fény kell, ahhoz pedig tisztességes méretű képérzékelő és minőségi, méretes optika. Ehhez pedig hely kell. Sok hely..


HTC Mozart (AF) és Nokia C7 (EDOF) tesztfotók

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#80) Gabi 8906 válasza leviske (#78) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Hát,ezt a stratégiát csak most vették fel.De hogy hatékony nem lessz ha így gondolkodnak tovább az fix.
A nem olyan régi helyzetük:
N széria: Nokia N95 8giga,Nokia N900,Nokia N97.(sztereós,autofókuszos)
Xpress music: Nokia 5800,Nokia x6.(sztereós,autofókuszos)
Nem igen van még egy olyan gyártó,aki most a Nokia álltal felvett irány elven haladna. :(
Félreértés ne essék,én szeretem a Nokiát,csak idáig nem ezt a hülyeséget csinálták.
Az Amoled kijelzők megléte szinte minden felsőkategóriás telójukban nagyon jó.De van amibe visszalépnek az elődökhöz képest,és 2 célközösségre akarna válni.(Zene,vagy kamera).De remélem csak rosszúl gondolom,és nem ez lessz a jövőben a céljuk. :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#81) Gabi 8906 válasza (An)Dante (#79) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Anno a Sony Ericsson is így gondolta,és mi lett a Walkman szériával......
Megétem hogy a gyártó úgy gondolja hogy a nem fotózásra szánt mobilba nem kell olyan jó kamera(kölcséghatékonyabb,más reális elgondolásom nincs erről a lépésükről).De a felhasználók ezt nem fogják jól venni.Aki ki ad ennyi pénzt egy telóért az már elvár dolgokat.És ha a gyártó ezt nem teljesíti akkor más gyártótol fognak készüléket venni sajnos.Én a Simbiant nem bántom,volt már sok belőle nekem meg I8910-em is.Szerettem. Unalmas volt a rendszer,de jól használható.A kamerás dolgot voszont most nem tudom tőlük elnézni. :(

[ Szerkesztve ]

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#82) ferencka


ferencka
tag

szép jószág.elfogadnám.

Az a baj hogy egyes embereknek kiskorukban sokmindent megengedtek............csak a gázt nem!

(#83) (An)Dante válasza Gabi 8906 (#81) üzenetére


(An)Dante
őstag

Mindenki elvár dolgokat. Nekem például teljesen mindegy, hogy milyen feliratok vannak a telefonon, engem kizárólag a minőség és bizonyos funkciók elérhetősége érdekel. Csak összehasonlításként nézd meg a HTC Mozart 8 megapixeles AF kamerájával készített fotó mellett a C7 EDOF tesztfotóját. Szerintem az AF egyáltalán nem garancia a minőségre. Kérdés: Kamera kapcsán mi az elvárt dolog? Maga az AF felirat?


HTC Mozart (AF) és Nokia C7 (EDOF) tesztfotók

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#84) Gabi 8906 válasza (An)Dante (#79) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Most nézem hogy azt írtad hogy drága az Edofnak az előállítása.
Tényleg kicsi,nem foglal nagy helyet.De autofókusz nélkül,hát.....majd elválik hogy beválik e a Nokiának. :R
Mindenesetre nekem pont emiatt nem kéne,esetleg az N8.De még tart a Galaxy S lamour :D .4 hüvelyk alatt én már nem veszek legközelebb telót.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#85) Gabi 8906 válasza (An)Dante (#83) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Tudom hogy annak a kamerája nem lett jó.
De vannak házon belűl is jó kamerával felszerelt Nokiák.Meg pl: Samsung i7110 meg sokan mások amikben nem Carl Zeiss kamera van,de szép képet lőnek,és makro is van rajtuk. :K

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#86) (An)Dante válasza Gabi 8906 (#84) üzenetére


(An)Dante
őstag

Pont azért ilyen kicsi, mert nincs benne két lencse, se mozgató mechanika. Egyetlen fixen rögzített lencse van csupán, melyen a fény vörös, zöld és kék színkomponensei jól meghatározott módon törnek (erről korábban írtam egy hírt). Az EDOF egyáltalán nem tökéletes megoldás, mivel a színek reprodukciója a tárgytávolság függvényében változik. De általános kattogtatásokra jó és mivel nincs fókuszálás, így a kép biztosan éles lesz.

Sokak vesszőparipája a makró és a dokumentumok fotózásának hiánya. Ezekre tökéletes megoldás nincs, de a C7, E7 és C6-01 esetén 2 megapixeles képfelbontás és 2-szeres digitális zoomállás esetén (digitális képkivágás) jó eredményeket lehet elérni, mivel így 50-60 centiről fotózva az A4-es lapok a teljes képet kitöltik és egészen élesek maradnak.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#87) stewe780 válasza (An)Dante (#83) üzenetére


stewe780
őstag

EDOF-nál onnan indulsz, hogy a lehetőség sincs benne közeli képekre. Az okés, hogy maga az autofókusz nem zárja ki a silány minőséget, mert abban is van olyan, hogy okádék, de azért a lehetőség legalább megvan benne, hogy közelre és távolra is megfelelő képek születhessenek, amíg az EDOF-ban a lehetőség csíráját is elvetették. Lőttem én már A4-es szerződést, meg monitor képet is 5800-val (amiben elég rossz minőségű fényképező van), amit egyetlen EDOFfal sem tehettem volna meg.

Megelőztél :D , mutatnál/(na valaki) egy ilyen A4-es papírról lőtt képet?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#88) (An)Dante válasza stewe780 (#87) üzenetére


(An)Dante
őstag

Most nincs nálam EDOF kamerás telefon, de majd csinálok pár képet. Normál zoomállás és teljes képfelbontás mellett nem használható az EDOF. Értelmes képet csak 2 megapixeles módban, 2-szeres zoommal lehet elkövetni. Fekete-fehér doksik esetén nem hátrány az élkiemelés beállítása sem.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#89) leviske válasza Gabi 8906 (#80) üzenetére


leviske
veterán

Én csak annyit tudok mondani, hogy adjunk ennek a stratégiának egy évet. Ha a szoftveres részleg szintre hozza magát, a design részleg is megtalálja a végleges irányvonalat, amin el akar indulni, akkor majd jut idő a részletekre is és lesz esélye a cégnek újra jogosan tulajdonolni a Nokia márkanevet.

Azt viszont ne írd, hogy nincs gyártó, aki követné azt a taktikát, amit most a Nokia. A Nokia annyiban különbözik a többiektől, hogy Ő a nomenklatúrában is megjeleníti, hogy mire hegyezte ki a telefont. Ettől függetlenül a HTC/Samsung esetében is megfigyelhető az a jelenség, hogy egy-egy irányba specializálják a telóikat. A Motorola/SonyEricsson esetében is csak azért nincs meg ez a jelenség, mert kb nincs annyi telefonjuk a piacon, ami esetében ez szükséges volna (az Apple-ről nem is beszélve).

(#90) Karma válasza leviske (#89) üzenetére


Karma
félisten

Persze, hagyjuk nekik, a Sony Ericssonnak is olyan jól bevált. Meg a Motorolának is. A nomenklatúrával sem tudom miről beszélsz, nem véletlenül voltak SE-éknél W(alkman), C(ybershot), K(ula) szériák.

Nem néztél az elmúlt tíz évben mobilokat? Pont azért van kevés eszköze ennek a két gyártónak, mert majdnem becsődöltek (többek között) az idióta elveikhez ragaszkodás miatt.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#91) aram01


aram01
nagyúr

tetszik

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#92) leviske válasza Karma (#90) üzenetére


leviske
veterán

Azt hiszem írtam, hogy a Sony Ericssonnak miért nem vált be. A Nokiánál különben sincsenek olyan éles határok, mint amik a SE esetében előfordultak.

Egyébként felesleges a Nokiához hasonlítani a Moto-t és a SE-t. A Motorolánál a V3-at követően ültek a fenekükön, aztán meg végül elvesztették a fonalat, a Sony Ericsson helyzete meg visszavezethető az anyacég nyűglődésére. Ehhez képest a Nokiánál az arculatváltás és a hirtelen kitört tapiláz következtében lépett fel egy átmeneti üzemzavar, amit úgy tűnik, hogy 1-2 éven belül sikerül korrigálni.

(#93) (An)Dante válasza Karma (#90) üzenetére


(An)Dante
őstag

Elég nehéz lenne egy telefonba mindent belepakolni úgy, hogy elfogadható méretű maradjon. Az iPhone 4 kijelzője kisebb a kategória átlagánál, a kihangosító minősége is erősen közepes, plusz én max fülhallgatóval tudom hívásra használni, mert a lapításnak áldozatul esett a híváshoz használt hangszóró is, így max hangerő mellett egy árva szót sem lehet érteni nagyobb háttérzaj mellett.

Minden gyártó kompromisszumokat köt. A nagyméretű kijelző, szupergyors processzor, minőségi optika, nagyméretű kamera szenzor, és jó hangzást biztosító hangszórók mind sok helyet igényelnek, és nem árt mellé egy bazi nagy aksi sem. Szerintem az mindenki számára evidens, hogy a Canon EOS 1D kamerák fotózási képességét, a kétméteres plazmák képvilágát, illetve a Bowers & Wilkins Nautilus hangszórók hangélményét senki sem fogja egy tenyérnyi eszközbe összezsúfolni.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#94) #53246592 válasza B1T3 (#73) üzenetére


#53246592
törölt tag

Az a baj, hogy a Nokia úgy érzi, megengedheti (mert végül is megengedheti) magának, hogy még házon belül is konkurenciát állítson a készülékeinek. Nem megyek bele mélyen, konkrét példa a bár 8 MP-es, de EDOF kamera, nehogy már az N8 ne maradjon egyedi…

Pontosan arról van szó hogy nem akarnak házon belül konkurenciát állítani. Ha fényképezni akarsz elsösorban -> N8, ha business modellt akarsz -> E7, ha kvázi olcsón (az árát akkor hasonlítgassuk majd ha elérhetö lesz mindenhol, ne elörendelési fázisban) akarsz S^3-as, szép (szubjektív) telefont akkor C7 , eha zenefont akarsz -> X7.
Ha meg olyat akarsz ami mindenben a manapság elérhetö legjobbat nyújtja akkor meg válassz... mit is? melyik gyártótól?

(#95) Gengi válasza Karma (#90) üzenetére


Gengi
senior tag

A WP7-nél nem ez megy? Csak több gyártóval :D. Az SE-nél az volt ,hogy gyakorlatilag használhatatlan volt másra és azok nem is okos telefonok voltak nem? Volt ,ami jó zenélt volt ami jól fotózott. De egyiket se lehetett igazán a másik funkciós területén jól használni. Itt azért nem olyan szar a helyzet.

De példáúl az E szériánál nem is hátrány ,hogy EDOF kamera van :). Senki ne akarjon ipari kémkedni :D:D. A kamera is igazából fölösleges esetleg a layer használhatához tudom elképzelni.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#96) #13260800 válasza (An)Dante (#86) üzenetére


#13260800
törölt tag

nekem eddig ezek tök ismeretlen dolgok voltak én simán fikáztam meg legyintettem mindenre amiben nem AF -van. EDOF vagy FIXFOCUS nekem egyre ment. És a legutóbbi telcsi választásomnál is kikötöttem magamnak, hogy minimum AF legyen a telóban. De ez az EDOF technológia teljesen meggyőző (értem ezt úgy, hogy komolyabb fotózásra viszem magammal jó kis Fujifilm FinePix S1500). A Nokiának azt hiszem ezt valahogy jobban kellet volna publikálni. Mert így lehetséges, hogy sokan pont az AF hiánya miatt nem veszik meg azt a telót ami igazából tényleg felveszi a versenyt ahogy a képeket (több képet kerestem nem csak amiket linkeltél) nézegetem még egy közép vagy annál picit jobb AF kamerával is.

[ Szerkesztve ]

(#97) B1T3 válasza #53246592 (#94) üzenetére


B1T3
addikt

Ezt akartam én is írni, csak a tagadószó valamiért nem került bele. :)

(#98) (An)Dante válasza #13260800 (#96) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az EDOF csak általános célokra jó, ahol makró üzemmódra nincs szükség. Közeli képet nem lehet vele készíteni, dokumentumok fotózására csak kisebb képfelbontásban, nagy zoomállással, megfelelő távolságból, jó bevilágítással, az élesség maximumra húzása mellett alkalmas csak.


Nokia C7 vs. XPERIA X10 (Forrás: GSMArena)

Érdemes megnézni, hogy az XPERIA képén a bal oldali épületen oldala teljesen beégett, egy sima fehér háromszögnek látszik, míg a C7-nél megvannak a falelem osztásai is.Ugyanígy a jobb alsó sarokban a fa levelei a C7 képén élesebbnek tűnnek, bár az egész fotó kissé hidegebb, zöldes árnyalatú.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#99) kokyt válasza (An)Dante (#98) üzenetére


kokyt
senior tag

A linkelt képek engem teljesen meggyőztek. Ha ilyen minőségű mindegyik EDOF ami piacra került, hát legyen. Inkább akkor vacakolok kicsit többet a dokumentum fotózással, csak gyorsan tudjak ilyen minőségű képeket lőni.
A Mozart-ot én inkább nem állítanám ki semmi ellen. Az AF segédfény lehagyása xenon vakunál, bármelyik gyártó is követi el, epic fail kategória.

Szerk.:
Pontosan, én is ezeket a részleteket néztem :K Kiegészíteném a benzinkút táblájával és a tető peremével. Előbbinél látszik, hogy a C7 részletgazdagabb, kevésbé mosott, utóbbinál, hogy jobb a dinamikája.
A színek szerintem kicsit túlszaturáltak az X10-nél, bár nekem is jobban tetszenek mint a másik hidegebb színei.

[ Szerkesztve ]

(#100) #13260800 válasza (An)Dante (#98) üzenetére


#13260800
törölt tag

De az ember mi másra használna egy mobil fényképezőt, mint, hogy néha néha elkap vele egy egy jó pillanatot?

Amire nekem talán az átlagon felül szükségem van, az a szakmám miatt (informatikus) az az, hogy a számítógépek mögé be tudjak fényképezni. Ezek általában szük sötét helyek amihez szükségem van a villanóra is. A Sony Ericsson W800 -al ez egész tűrhető minőségben ment, a Sony Ericsson Xperia X10 mini pro telommal is szépen megy a cuccok mögé fotózás. Szerinted egy ilyen EDOF technológiás gép etéren , hogyan vizsgázna?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.