Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) Tufako válasza TommyX_ (#12750) üzenetére


Tufako
tag

Értelek, de a kérdésem elsősorban az, hogy például (akkor legyen ennyi :) ) 8 megapixeles felbontásnál a CameraPro simán csak nagyít a képen, vagy a 38 megapixel adataiból számolja ki?

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#12752) KSparrow válasza Tufako (#12751) üzenetére


KSparrow
senior tag

Elvileg akkor is megy a pv, de egymás mellé teszel 2 képet, egyet gyári appal, egyet camerapróval, és megnézed. Ha jobb a gyári, akkor nincs pv. De szerintem lesz, mert a szenzor crop az a zoom.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#12753) silmatauki válasza Tufako (#12751) üzenetére


silmatauki
őstag

SZVSZ nem érdemes Camera Pro-val dolgozni:
- sokkal lassabb
- a 41 Mpixeles (minden pixlet használó) módját elérheted a stock Camera appból is, ha hackeled a géped
- ha nem lépsz ki belőle, mielőtt lockolod a géped, eszi az akkut
- ha meg kilépsz, akkor memory leak lesz és pártucat újraindítás után mexűnik működni (újra kell indítani a telót)
- csak 1-2 feature-ben (pl. iránytű betétele az EXIF-be) több, mint a stock app

(#12754) Quasi_modo válasza silmatauki (#12753) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én annak idején a Camera Pro-t az akkuzabálás miatt mellőztem. Írtam is itt régebben.

valami

(#12755) silmatauki válasza Quasi_modo (#12754) üzenetére


silmatauki
őstag

Pontosan. Megvettem több Symbis gépemre is, de igazából amióta rájöttem, hogy miatta kell újrastartolnom a gépet, meg hogy a 41 Mpixeles módot használhatom hackeléssel is, nem használom. Na mind1, legalább ezzel is támogattam a fejlesztőt, mert pl. az Audio Recorderét viszont sokat használom, így remélhetőleg minél tovább fejleszt Symbire.

(#12756) Halihólaci válasza KSparrow (#12745) üzenetére


Halihólaci
tag

Sajna ma többször nem tudtam egy sima hívás esetén sem felvenni. Fülemen a headset, már más csengőhangon is csörgött, mint amit én beállítottam, és a fülemen is csörgött, de nem lehetett sehogyan felvenni...
Picit szomorú vagyok, a frissítés előtt a hiányzó hangmintákon kívül semmi gondom nem volt ezzel a telefonnal. Ha tudnám,h tutira jó lenne a régi szoftverrel, már vinném is vissza, de persze arra sincsen garancia, hiszen a 1508 is mindenkinél jó, szóval először megpróbálnám otthon frissíteni. Próbáltam megkeresni hogyan kell újraflash-elni, de nem találtam meg! Ha esetleg vki tudja, kérem írja le!
Köszi!

(#12757) Halihólaci


Halihólaci
tag

Nos ma bevittem a Nokiába, újrahúzták a 1508-at. Visszatettem az utólagos progikon kívül mindent, szóval frissítések, térképet, összes telefonszám-naptár bejegyzés, beállítások. Holnap próba, aztán majd ha megy, pár nap múlva naponta egyesével visszarakom a többi progit is, remélem ez beválik.
A már megszűnt szolgáltatásokat érdemes leszedni, vagy teljesen mindegy? Ilyenekre gondolok, mint pl a gyári Twitter, Facebook, időjárás, közösségek!

(#12758) KSparrow válasza Halihólaci (#12757) üzenetére


KSparrow
senior tag

Abból nem hülyeség leszedni, lehet felszabadul vele egy kis hely a C-n.
Ami még lehet a baj: azt mondták Nokia Care-ben, hogy lehet a biztonsági mentés a ludas. Nézd meg, jó-e a telefon ha nem állítod vissza, és ha jó, állítsd vissza. Ha nem jó, akkor gyári formázás kóddal, újra telepítget, majd mindent manuálisan beállít, és akkor egy új mentés. --> névjegyzéket, üzeneteket jó máshová menteni, biztos helyre, nem a mem.kártyára a (lehet ludas) biztonsági mentéssel :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#12759) Halihólaci válasza KSparrow (#12758) üzenetére


Halihólaci
tag

Na akkor ezt elkapkodtam, már visszatettem mindent, csak a telepített progikat nem. Egyébként a szervizben azt mondták, akár az ő telepítésük is lehet a ludas, ritkán, de volt már rá példa symbián-on, h nem futott le rendesen. Ott ki is próbálták a Bt-telefon kapcsolatot, szépen ment, nekem a végén már felvehetetlen volt!
Amióta megvan, én annyi -nekem- gyönyörű fotót készítettem vele, h szinte bármire képes vagyok, csak legyen jó, nagyon megszerettem! Amikor teszek fel sima családi képeket pl az unokás albumba, a lányomék két iPhone4-es képei mellett akkora a különbség,h a teljesen függő lányom ledöbbent, karácsonykor azt kérdezte,h nálam volt a nagy gép is (Canon 40D)? Mire én teljesen semleges arccal: dehogy, ezeket csak a telefonommal csináltam, de azért belül nagyon mosolyogtam... :-)

(#12760) Halihólaci


Halihólaci
tag

Nem merem elkiabálni, de most már pár napja megy a telefon! Hétfőn reggel ugyan volt egy vonal eldobás, de ezen kívül semmi. Újraindítottam, azóta nem volt gubanc, és volt jó pár párhuzamos hívás is, simán váltott oda-vissza közöttük! :-)
Bár még a Belle Extra és az Opera Mini kivételével nem tettem vissza semmit, egyenlőre nem is merek, élvezem,h jó! :C

(#12761) hito


hito
nagyúr

Sziasztok (ismét)! Sikerült találni egy még február 11-ig gyári garis 808-at és 30eFt-ot ráfizetnének a 2016. áprilisáig gyári garis 1020-amra (Camera Grippel). Két kérdésem lenne:

- szerintetek megéri-e ennyi ráfizetés esetén a csere
- ha valami baja lesz, hogy működik most a gari? Van még 808 vajon, amire a Nokia cseréli, egyáltalán van-e alkatrész utánpótlás, esetleg ha annyi a telefonnal, akkor másik típusra cserélik-e?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12762) silmatauki válasza hito (#12761) üzenetére


silmatauki
őstag

A kettő közül én mindenképp a 808-zal fotóznék / videóznék. Én cserélnék...

(#12763) hito válasza silmatauki (#12762) üzenetére


hito
nagyúr

A fotózással abszolút egyetértek, viszont videózni azért a 1020 megfelelőbb, már csak az optikai stabi miatt is ;)

Állókép minőségben a 808 még mindig párját ritkítja, más szóval még mindig a legjobb. Szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12764) hito


hito
nagyúr

Hogy tudom megtanítani a telefont magyarul? :) Alapból nincs benne. Csak újraszoftverezés segít?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12765) KSparrow válasza hito (#12764) üzenetére


KSparrow
senior tag

Product code csere tudtommal. Lehet van rá valami app, de semmi nem lesz olyan jó, mint az eredeti SW.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#12766) hito válasza KSparrow (#12765) üzenetére


hito
nagyúr

És esetleg kis segítséget, leírást tudnál adni erre vonatkozóan? Azon gondolkozom, hogy felteszem ezt, biztos van benne magyar, mert a leírásban valami Mártonnak köszönik a dolgot.

Felemelő megint 808-cal lenni, hiába nuku támogatás :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12767) KSparrow válasza hito (#12766) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én Phoenix-szel tenném fel, (illetve tettem fel) a nokiafirm.com-ról a szoftvert. ismerősnek, nem magamnak. Azóta használja. a Nokiaprogramokon jó leírás van.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#12768) hito válasza KSparrow (#12767) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, utána nézek!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12769) sadboy válasza KSparrow (#12765) üzenetére


sadboy
aktív tag

Nem kell product kódot átírni csak Phoenix-el rá kell varázsolni a magyar szoftvert.

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#12770) KSparrow válasza sadboy (#12769) üzenetére


KSparrow
senior tag

A magyar a sw része, újra kell tenni. Ugyanazt feltéve meg nem lesz: csak a regiókód, azaz a product code cseréje jó. Bár kb a feladat csak annyi, hogy kitt-katt frissít és kész.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#12771) parkasz válasza hito (#12766) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Na, ez felkeltette az érdeklődésemet. Kíváncsian várom a tapasztalataidat. :K
Én az utolsó gyárin vagyok, de ha jól működik szívesen kipróbálnám én is.

[ Szerkesztve ]

(#12772) sadboy válasza KSparrow (#12770) üzenetére


sadboy
aktív tag

Már bocs de mintha én is ezt mondtam volna:)

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#12773) KSparrow válasza sadboy (#12772) üzenetére


KSparrow
senior tag

De a lényeg, hogy más product code kell, nem az, ami rajta van. Ha nem cseréled, akkor ugyanazt rakod vissza, annak meg nincs haszna a magyar nyelv szempontjából.
De ha úgy értetted, hogy manuálisan kell átírni, akkor nem, azt nem kell.

Hito: Pesten meg tudom csinálni.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#12774) parkasz


parkasz
senior tag

Ha már Delight 1.5.
Mielőtt feltenné az ember mivel érdemes backup-t csinálni? A Nokia suite-tal, vagy van más/jobb?
Pl az alkalmazásokat is rendesen vissza tudja tenni?
A jelenlegi rendszerről mivel lehet komplett mentést csinálni, hogy ha mégsem jön be az másik egyből vissza lehessen tenni? Már persze ha lehet. :B

(#12775) KSparrow válasza hito (#12766) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ja, a Delight: bár én Márton vagyok, ez a Márton nem én vagyok :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#12776) attisx válasza KSparrow (#12773) üzenetére


attisx
addikt

Ha Phoenix-szel rakod fel a megfelelő, magyar nyelvicsomagot is tartalmazó (rendszerint EURO3-as) ROM-ot, nem kell piszkálni a Product Code-ot (én úgy tudom Symbian^3-as készülékeknél nem is lehet), persze után ha Nokia Suite-tel ráfrissítesz, akkor az eredeti nyelvek kerülnek vissza.

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#12777) TommyX_ válasza attisx (#12776) üzenetére


TommyX_
őstag

Így van, én is úgy tudom, hogy a product code nem módosítható Symbian^3-as telefonokon.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#12778) hito


hito
nagyúr

Na, okosodtam, köszi az infót mindenkinek :R

parkasz: a nyelv miatt úgyis szoftvereznem kell, úgyhogy szerintem a napokban feldobom ezt a mókolt romot és írok tapasztalatot. Bár szerintem sok különbség nem lesz, legalábbis én nem fogom érezni a különbséget, mert elszoktam a symbitől és nem fogom látni, hogy miben más mint az eredeti.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12779) parkasz válasza hito (#12778) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi, kíváncsian várom! :R

(#12780) hito


hito
nagyúr

A fülhallgató problémája megszűnt valakinek esetleg egy "jack 4 to 3" adapter közbeiktatásával? Karácsonykor vettem magamnak 10év után (eddig mindig jó volt, ami telefonhoz volt alapból) egy fülest, természetesen akkor még nem tudtam, hogy 808-am lesz megint. Csatlakozáskor kiírja a szokásos szöveget, miszerint a tartozék nem kompatibilis a készülékkel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12781) zorzy4 válasza hito (#12780) üzenetére


zorzy4
őstag

Most füles, vagy headset? Mert ami az android és társaihoz van az nem kompatibilis.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#12782) hito válasza zorzy4 (#12781) üzenetére


hito
nagyúr

Ilyen. Mintha azt olvastam volna, hogyha nem kompatibilis, akkor is azzá lehet tenni a megfelelő adapter segítségével, ami 4 pólusú csatlakozóból 3 pólusút csinál.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12783) Halihólaci válasza hito (#12782) üzenetére


Halihólaci
tag

Nem éppen gyári megoldás, de a fiam Hesh androidos fejhallgatója egy pici teflon alátéttel (távtartó) nem teljesen bedugva a Nokia XpressMusic adapterével tökéletesen sztereóban működik, és még megy a hívásfelvétel-mikrofon is! Szóval a füles négypólusú 3,5mm-es jack csatlakozójára van ráhúzva az alátét,h ne lehessen teljesen beletolni az adapterbe, de még rendesen rögzítse.

(#12784) Tufako


Tufako
tag

Üdv mindenkinek. Tudtok valamilyen analóg óra widgetet ajánlani, olyat, amihez nem kell hackelni a telefont és működik is? Valahogy a gyári szürke óra nem az én szívem csücske, persze nem egy tiritarka rózsaszín szívecskés órára gondolok. Tudom, Google a barátom, de ott nem jutottam eredményre, amiket leltem, azokat nem lehet telepíteni.

Amúgy a myExplorer nagyon bejött nekem, nem kell USB-t használnom, hanem simán wifin keresztül mehetnek a dolgok a PC és a telefon között.

Az üzemidővel még mindig nagyon meg vagyok elégedve, ki lehet nőnöm az Androidos beidegződésből, hogy minden este töltőn lógjon a telefon. Már csak egy kamera adaptert kell valahogy kerítenem, hogy fotóállvánnyal tudjak fényképezni, bár érdekes látványt fogok nyújtani az anno Pentaconsixhez vett atomstabil fa állványommal, de ezt bevállalom, a cél szentesíti az eszközt alapon.

Nekem működik a sima headsettel, amit a PC-hez is használok.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#12785) KSparrow válasza Halihólaci (#12783) üzenetére


KSparrow
senior tag

Igen, ez egy 4-3-as átalakító, ebben van a mikrofon (5310 standard füles fele)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#12786) Tufako


Tufako
tag

Lehet, én vagyok gyári hibás, de a nokiaprogramok oldalról akármit letöltök, csak tanúsítvány hiba mindig. Lassan, de biztosan telik a hócipőm, pedig nem is esett a hó errefelé. Létezik olyan hely, ahonnan egyáltalán lehet olyan programokat találni, amiket telepíteni lehet? :W

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#12787) TommyX_ válasza Tufako (#12786) üzenetére


TommyX_
őstag

Gondolom unsigned alkalmazást szedtél le, szignó hiányában nem fog települni.
Ha nem akarsz h*cket csinálni, akkor olyan dolgokat kell leszedni, amihez oda van írva, hogy signed, vagy .sisx a kiterjesztése.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#12788) Tufako válasza TommyX_ (#12787) üzenetére


Tufako
tag

Kösz, már bemérgedtem, és h*ck lett a vége, bár kissé f*stam tőle, de túléltem. :)

Mindenesetre megjegyzem, hogy sok app így sem akar települni. Pedig valami normális kinézetű és nem hangyányi analóg órát kerítenem kell.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#12789) TommyX_ válasza Tufako (#12788) üzenetére


TommyX_
őstag

Widget skin cseréhez, pl átlátszó zenelejátszó joshlog patch kell.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#12790) Tufako válasza TommyX_ (#12789) üzenetére


Tufako
tag

Köszönöm. Én lenni kis buta néger nem beszélni symbianul, de ennek is utánanézek. :)

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#12791) Tufako


Tufako
tag

"Nem lehet telepíteni, beépített összetevő."

Elárulja valaki, hogy ilyenkor mi van?

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#12792) TommyX_ válasza Tufako (#12791) üzenetére


TommyX_
őstag

Gondolom egy widgetet akarsz telepíteni, vagy egy widget skint, ehhez kell ugye a joshlog patch.
Hogy ne a z meghajtóról (telefon rendszer meghajtója) olvassa be a widget fájlokat, hanem a c(telefonmemória), vagy e (memóriaegység) meghajtóról.

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#12793) Tufako válasza TommyX_ (#12792) üzenetére


Tufako
tag

Na, ez már kissé meghaladja az én kis primitív szintemet, bár utána kéne néznem valahogy. Egyszerűen fogalmazva, csupán azt szeretném ha a gyári óra helyett valami szebb analóg órát tudnék a telefonra varázsolni, de lassan úgy tűnik, a lehetetlenséggel határosan bonyolult a dolog.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#12794) TommyX_ válasza Tufako (#12793) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha jól tudom akkor a legutolsó Symbian frissítésben lett valami, ami miatt ha megakarod ezt csinálni, vagy mint én az egyedi ikonokat az értesítési sávon, akkor a joshlog patch kell hozzá, igazából nem bonyolult, ha mindent a leírás alapján csinálsz.
Ha jól emlékszem, én ez alapján csináltam meg.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#12795) koboldozat


koboldozat
senior tag

Miért nem jön be a gmail az Operaban?

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#12796) McLaca válasza koboldozat (#12795) üzenetére


McLaca
őstag

Nálam megy mini is, mobile is.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12797) koboldozat válasza McLaca (#12796) üzenetére


koboldozat
senior tag

Értem mert nekem a Rendes Operaban nem tölt be a miniben meg bejön de nem ugy mint a rendes operaban régen. A gyári böngészőben meg rá kell frissiteni vagy 10szer mire behozza.

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#12798) TommyX_ válasza koboldozat (#12797) üzenetére


TommyX_
őstag

Én is a gyári böngészős gmail elérést használtam sokáig, de amióta az újabb felület lett már nem volt érdemes használni, ezért használom a gyári email alkalmazást.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#12799) McLaca válasza TommyX_ (#12798) üzenetére


McLaca
őstag

Én is azt használom, gyorsabb, egyszerűbb.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12800) koboldozat válasza TommyX_ (#12798) üzenetére


koboldozat
senior tag

Mert működik még a gyári alkalmazás?
Mert nekem nem akar. Beállítottam azt engedte de nem hoz be semmit. Ez miért van ?

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.