Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) imrus72


imrus72
tag

Tegnap este felraktam egy egydolláros üvegfóliát,természetesen körben 3-4 mm-es légrés megvolt.
Mivel a speckó folyadékom már elfogyott,hirtelen ötlettől vezérelve egy csipet olívaolajjal húztam körbe a mini ecsettel az üveget,és tökéletes.
Saját magamnak csináltam nem buzdítok senkit erre a műveletre!!!

Az hogy meddig lesz ilyen jó ,és vajon kiszárad e belőle kérdés,de nem kell hozzá spec folyadék amit a kínaiak adnak,az is valami olaj származék.
Beázás lehetetlen,mert kb mikro mennyiségekről beszélünk el se tud folyni azonnal behúzza a rés ahogy az ecset mellé ér.
Után olvastam a neten ,hogy van e vmi negatív kölcsönhatás ,az üveg,és az olaj között (mi is lenne?) ,de nincs,sőt a reditten találtam egy bejegyzést ,hogy nem én vagyok az első szuper elme aki ezt kitalálta.
Youtube videó is van [link]


Semmiféle vitát nem szettnék generálni!!!Szóval aki akarja kipróbálja,aki nem nem. :R

(#1002) DroiDMester válasza mirci18 (#998) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez aztán a korrekt hozzá állás........ :W nem semmi csávó vagy, ezzel az erővel használhatnád a több mint 100.e be kerülő telefonodat ajtó/ablak támasztéknak, vagy épp lénycsapónak is!

Akkor sok sikert és kellemes üveg tördelést a továbbiakban! :C :C :C

(#1003) DroiDMester válasza imrus72 (#1001) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez így baromi ocsmány és ronda és esésnél SEMMIT nem véd ha sarokra esik!(már pedig esések 80% oda megy)

A másik én a helyedben SEMMILYEN folyadékot nem tennék oda(se erre adott se egyéb mást), tényleg rengeteg eset van ahol arról számolnak be hogy beszivárgott a kijelző alá és szép foltos lett tőle az IPS panel ami végleg és vissza fordíthatatlanul károsította, szóval inkább ilyeneket be se írj ide!

Sokkal esztétikusabb és praktikusabb amiket én linkeltem és gyakorlatilag észre sem veszed hogy van a telón egy +üveg, mert annyira jól passzol, csak a nokia feliratnál látod hogy csak az ablakon keresztül látszódik.

[ Szerkesztve ]

(#1004) mirci18 válasza DroiDMester (#1002) üzenetére


mirci18
addikt

Ideje észrevenni egy telefon azért van hogy használjam hogy ha leesik a földre ne kapjon az ember szívbajt.
Ezért is nem vennék soha S8-S9-es telefont vagy éppen valami csuda Iphone-t.
Régen nem volt ezzel az okostelefonok kora előtt.
Ha majd lesz gyereked rájössz látja a kezedben a készüléket el fogja előbb utóbb csenni.
Nem egész nap lóg rajta hanem időnként mesét néz.
És igen inkább cserélgetem az üveget rajta minthogy mérgelődjek azon hogy tönkremegy használat közben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1005) harry3 válasza DroiDMester (#1002) üzenetére


harry3
őstag

Ne haragudj, de az ő dolga, hogy ügyel rá vagy sem, vagy hogy használja. Igaza van, ez egy használati tárgy, nem azért veszed, hogy bekereteztesd és a polcra kitedd. Az már más kérdés, hogy én magam is addig nem használok új telefont, amíg nem kerül rá fólia és tok és úgy vigyázok rá, mint a hímes tojásra. Ettől még nem kell nekiugrani.

Nekem a full cover üvegekkel az a bajom, hogy a legtöbb tok, amik ráhajlanak a kijelző szélére nem szeretik. Mindig felpiszkálják.

[ Szerkesztve ]

(#1006) DroiDMester válasza mirci18 (#1004) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nyugi van gyerkőc 2.is, de nekik a kezébe NEM való egy ~100.e telefon! nekik bőven jó egy 3.éves TABLET is, jobban is szeretik mert nagyobb és jobb rajta mesét nézni! :) és nem kell izgulni hogy össze törik és oda a drága teló!

Énis használom a telefonjaimat de nekem még a közel 5.éves LG G2 telóm is olyan patika állapotban van mindha most bontanám ki a dobozból(mikro karc mentes)

De részemről zárom a vitát... azt csinálsz a telóddal amit akarsz, csak eladni ne akard majd ~1-2.év múlva senkinek, mert kinek kell egy ütött kopott leharcolt szar!

(#1007) DroiDMester válasza harry3 (#1005) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pár napja írtam pont erről a MIX2S Részlegbe baromi egyszerűen megoldható hogy ne piszkálja fel a tok az üveg szélét!

(#1008) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

A futó alkalmazásokat hogy lehet be zárni ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#1009) Chris0321 válasza ricsi8800gt (#1008) üzenetére


Chris0321
addikt

Jobb oldali gombot röviden megnyomod és akkor feljönnek a futó alkalmazások. Elvileg azonnal látszódik a jobb szélén fenn az alkalmazáson az x amivel ki tudod kapcsolni, ha mégsem akkor kicsit várni szoktam és előjön.

(#1010) psg5 válasza Croft-21 (#1000) üzenetére


psg5
veterán

Én is telenornál rendelném, viszont egy belső flottában, ott két hete mondják, hogy listában bent van de nem rendelhető, mert Telenor igérte, de nem kaptak egy darabot sem egyenlőre.

Más szolgáltatónál is ilyen nehéz a beszerzés? Úgy látom nem szolgáltatótól vannak elérhetőségei a készüléknek.

F.K.T.

(#1011) ricsi8800gt válasza Chris0321 (#1009) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Hát nekem nem jön elő X meg semmi sem hiába várok
Huaweinél ha meg nyomtam a jobb oldali kis négyzetet elő jöttek az alkalmazások és egy kuka azt hiszem és mind be zárta

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#1012) Chris0321 válasza psg5 (#1010) üzenetére


Chris0321
addikt

Nemrég a Telekom-nál is csak akkor tudott venni az ember ha bement pár üzletbe viszont most már újra van kiszállítás, én is így vettem meg nemrég. Kártyafüggetlen, igaz csak egy sim-es de nekem ez mindegy.

ricsi8800gt: Ha lehúzod az alkalmazásokat fenn meg kell jelennie az összes bezárása felíratnak vagy valami hasonlónak. Ha nem mozgatod elvileg egy kis idő után megjelenik az x minden alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

(#1013) vittgen válasza ricsi8800gt (#1011) üzenetére


vittgen
aktív tag

Én telepítettem egy AVG-t

Tökéletesen rendben tartja a telómat!!

Jelzi,ha valamit intézni kell...

[ Szerkesztve ]

(#1014) chipesz válasza ricsi8800gt (#1011) üzenetére


chipesz
őstag

Jesszus, Annyira nem ördöngősség. Megnyitod a task switchert a négyzettel, Felsöpörsz legfelülre és jobb fent lesz a CLEAR ALL (magyar verzióban nem tudom hogy van). Hülyeség hogy várni kell, nem kell várni. Valóban, az x-re várni kell, de őszintén az évek alatt sosem vettem észre ezt az opciót, mert gesztussal távolítottam el mindig a listából. Vagy ha ez a módszer nem tetszik, akkor egyesével kisöpröd az appokat jobbra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#1015) vittgen válasza chipesz (#1014) üzenetére


vittgen
aktív tag

Magyarban egy így néz ki....
[link]

...és valóban nem nagy ördöngösség!! :N

NOKIA 7 Plus

[ Szerkesztve ]

(#1016) gaga1


gaga1
tag

P smart vs. N7. Adat le és feltöltésben Nokia jobb. Gyorsasàgban minimálisan jobb a Nokia. Fotózásban lényegesen részletesebb képeket lő automata modban.
45 perc Waze használat alatt 9%-ot merült az akku a Nokiàn.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#1017) ricsi8800gt válasza chipesz (#1014) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#1018) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!
Kicsi segítséget kérek, hamarosan aktuális a telefon-csere.

Momentán a 7 plus a legjobb Nokia?

Főleg gyakorlati tudás szempontjából kérdezem, egy picit az ár-érték arány is érdekel; fontos a jó kamera. Jól jön a dual SIM; NFC kell; Qi töltés jó lenne, de tudtommal ebben nincs.

(Nexus 5X-ről váltanék.)

Köszönöm szépen a segítséget!

Szerk.: Nincs szükségem az aktuális leggyorsabb CPU-ra; elég ha nem akad a hétköznapokban, 4 GB RAM elég.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok!

Szemezgetek ezzel a telefonnal, Nokia 830-at váltanám le.
Két dolog lenne hirtelen ami nem egyértelmű, erre kérnék segítséget.

Dng-t nem ment, csak jpg-t, ez készülék vagy alkalmazás függő?
always-on funkciót miért nem ajánlják ips kijelzőre?

(#1020) vittgen válasza focvis (#1018) üzenetére


vittgen
aktív tag

Nagyon jó telefon!
Május 10. óta használom!
A Dual SIM Szolgáltató függő!
Telekomnál nincs...Telenornál van... Vodafone...hmmm,nem tudom!
NFC van!

A 3800 mAh-s akksi kiváló kondíciókkal rendelkezik!
Ha nem remeg a kezed,akkor szuper fotókat és videókat tudsz majd vele készíteni!!
Makroban is jó minőségben!
Videó funkciókból a gyors és lassú fokozat is ott van a normál mellett!

Ha ez mellett döntesz, akkor nem fogod megbánni!

(#1021) vittgen válasza Hínár929 (#1019) üzenetére


vittgen
aktív tag

Ajánlani tudom csak...
Én május óta nyüsztölöm az enyémet!!
Nem bántam meg, hogy ezt választottam!
Dng-t tudtommal nem rögzít! / de miért is kellene?? /
Az Always-on funkció szerintem a beégés miatt nem ajánlott! /remélem nem mondtam hülyeséget /

(#1022) chipesz válasza vittgen (#1020) üzenetére


chipesz
őstag

Nem szolgáltató függő, én Telenornál vettem, Dual SIM-es és független.

De hülye vagyok, hogy úgy értetted attól függ hogy 2 kártyás-e, hogy melyik szolgáltatónál veszed. 😁

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#1023) vittgen válasza chipesz (#1022) üzenetére


vittgen
aktív tag

:)

(#1024) crue válasza vittgen (#1021) üzenetére


crue
őstag

Az always-on funkció azért nem ajánlott, mert annak csak amoled kijelzővel van értelme. Ott csak azok a pixelek világítanak, amelyek tartalmat jelenítenek meg, ellenben az lcd-vel, ahol akkor is be van kapcsolva az egész kijelző, ha pl csak egy pici órát jelenít meg. Tehát itt totál értelmetlen.

(#1025) vittgen válasza crue (#1024) üzenetére


vittgen
aktív tag

Köszi... :K

(#1026) atosan válasza focvis (#1018) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Inkább úgy mondom, nem ez a legerősebb Nokia. Ott a Nokia 8 és Nokia 8 Sirocco. De igen, szerintem ez a legjobb Nokia. Az előzőleg említettekben kisebb az akksi. Ebben egy időtállő friss soc van, ami nem fog csalódást okozni pár évig. Qi nincs, dual sim attól függ hol veszed, többi van. Nexushoz vagy szokva, szoftveresen sem fogsz csalódni, frissítés úgy megy mint a Google referencia mobilokon. Akadás nuku.
Ja, kamera. Kategóriának megfelel, de ha még jobb kell, van Google kamera port már P-re is.

Hínár929 Nem ismerem a Win telókat, más környezet, de néhányan jöttek 7 plusra, emlékeim szerint elégedettek.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1027) ShadowX válasza DroiDMester (#1003) üzenetére


ShadowX
őstag

Most jött meg a Hatoly protector a tokkal. Tény ami tény, az egész felületet védi, de ilyen vacak egy minőséget...

(#1028) DroiDMester válasza ShadowX (#1027) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mi a probléma vele? :F

(#1029) ShadowX válasza ShadowX (#1027) üzenetére


ShadowX
őstag

Egyszerűen mintha egy darab rossz minőségű műanyag lenne az egész. A széleire tapad a szösz, de ipari mennyiségben, plusz ha ránézek már olyan maszatos lesz, hogy olvashatatlan az egész kijelző. Lehet én fogtam ki selejteset, de ez vacak sajnos. :(

(#1030) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Eredeti felbontasban toltenetek fel elo es hatlapival keszitett jo fenyviszonyos es rossz fenyviszonyos kepeket kulteren, belteren?
Csak a 7 es kamerajanak miheztartasa vegett es jogy necsak a tesztekte hagyatkozhassak.
Halas koszonettel.

F.K.T.

(#1031) Watto1991


Watto1991
senior tag

Sziasztok!
Nézzétek meg kérlek, hogy ha hívtok egy számot és előhozzátok a tárcsázót mondjuk, akkor ha a fületekhez teszitek a telefont ,majd elveszitek onnan akkor nektek is vibrálva jön elő a fehér kép? Azért írtam a tárcsázást mert nagy fehér felületen látványos.
Szerintem nem hiba, hanem inkább valami IPS panel sajátosság lesz ..
Köszi.

Akku témában: bár csak kétszer volt töltve eddig , 5 óra max kijelzőidő jött ki. 1 kártya folyamatos 4G.

[ Szerkesztve ]

(#1032) harry3 válasza Watto1991 (#1031) üzenetére


harry3
őstag

Nekem nem vibrál.

(#1033) focvis válasza atosan (#1026) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm szépen a részletes választ!

Pár pontosító kérdésem még hadd legyen: :)
1.A frissítés kb. mennyivel van lemaradva a Pixelekhez képest?
2.Egy kicsit még a fotó témát feszegetném - a Google kamera appal vajon hozza az N5X szintjét? Megközelíti?
3. A Nokia 8 jobb lenne kamera téren?

@(#1020) vittgen: Köszönöm szépen!
Nem szolgáltatótól venném, árukeresőn a legolcsóbb helyről, amely kínál dual SIM-est.

Szerk: az akksi másodlagos, Nexusokban közismerten kaka, már hozzászoktam a napi töltéshez.

[ Szerkesztve ]

(#1034) DroiDMester válasza focvis (#1033) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem ezt Nem szolgáltatótól venném, árukeresőn a legolcsóbb helyről, amely kínál dual SIM-est. gyorsan verd ki a fejedből! Bár ha nem izgat hogy gyakorlatilag GARANCIA nélkül veszed akkor hajrá!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
ShadowX : ez érdekes nekem nem volt ilyen amit kaptam teljesen korrekt minőség volt! vagy tényleg selejtet kaptál vagy nem eredetit küldtek!

[ Szerkesztve ]

(#1035) focvis válasza DroiDMester (#1034) üzenetére


focvis
veterán

Rendes, 27% áfás számlára azért igényt tartok. :)
Szolgáltató kizárva.

(#1036) DroiDMester válasza focvis (#1035) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem a számlával szokott gond lenni hanem azzal hogy ilyen SUFNI GSM boltok nem rendes gyártói garancia levelet adnak amivel tudod vinni nokia márkaszervizbe hanem csak oda abba a sufni gsm boltba ahol vetted, aztán lehet 2.hónap múlva a bolt is megszűnik és akkor a garanciát se tudod SEHOL érvényesíteni!

Szóval csak óvatosan a legolcsóbb helyen vételtől!

(#1037) stingy2 válasza ShadowX (#1029) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem tegnap jött meg ebből 2 db. Vélemény ua. mint a tiéd + a szélein nekem sehogy sem tapad fel. Ma rendeltem egy IMAK-ot, ha az se lesz jó, veszek hydrogelt...

INTJ

(#1038) harry3 válasza DroiDMester (#1036) üzenetére


harry3
őstag

Azért ne állítsuk már be így az összes GSM boltot. Az meg, hogy mennyit ér a garanciájuk... egy némelyik hivatalos szerviz szolgáltatása is a foss@l egyenlő.

[ Szerkesztve ]

(#1039) harry3 válasza harry3 (#1038) üzenetére


harry3
őstag

Pixelekre most jött meg a P developer preview 5. Már kíváncsi vagyok, de ennyi idő alatt nem hiszem, hogy sokat változtattak, pedig jó lett volna egy-két dolgon.

(#1040) Szabcsizz válasza harry3 (#1038) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ilyen téren általában a TMX-et szokták lehúzni, viszont én kétszer jártam náluk, és mind a kétszer nagyon korrektek voltak. Egyszer komplett házat, akkumulátort cseréltek, egyszer pedig csereutalványt kaptam. Gyorsak is voltak, szóval számomra nagyon korrekt módon jártak el. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem csak rossz tapasztalat van velük. Ugyanúgy ahogy te említetted a korrekt GSM üzleteket. Mert olyan is van.

(#1041) harry3 válasza Szabcsizz (#1040) üzenetére


harry3
őstag

Éppen ezért nem általánosítottam és írtam azt, hogy egy némelyik. :K

(#1042) atosan válasza psg5 (#1030) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Itt van néhány, egyelőre ennyi. Mindegyik android P dp4. A torta gyári kamera a többi meg portolt google kamera.

Akit a frissítés érdekel, ha jól emlékszem minden hó 14-én jön a havi biztonsági. A dp változó.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1043) psg5 válasza atosan (#1042) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

F.K.T.

(#1044) gaga1 válasza Watto1991 (#1031) üzenetére


gaga1
tag

Nálam sincs vibrálás.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#1046) Watto1991 válasza #32839680 (#1045) üzenetére


Watto1991
senior tag

Igen, pont erre gondoltam én is, csak nem tudtam így kifejezni magam :)

Köszönöm.

(#1048) gaga1


gaga1
tag

Egyre gyakrabban jon elo az a problema,hogy ha allo poziciobol forditom a telefont fektetett poziciora,nem fordul el a kepernyo

[ Szerkesztve ]

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#1049) Croft-21


Croft-21
őstag

Múlt hét pénteken rendeltem meg a telefont online, amire legkorábbi kiszállítást mai napra ígérték. Bemegyek a Telenorba, mondom, hogy miért jöttem. Igen látják a rendelést, de még nem érkezett meg. Kérdezem és mégis mikorra várható? Nem tudják, csak annyit látnak, hogy kiszállítás folyamatban...
Komolyan 1 hét nem volt elég ahhoz, hogy megérkezzen a telefon? Honnan szállítják, Afrikából? :D De már akkor is meg kellett volna érkezni 1 hét alatt.
Ha így haladunk, nem lesz egyhamar Nokia 7 Plus telóm... :U

(#1050) atosan válasza Croft-21 (#1049) üzenetére


atosan
addikt

Szomorú, hogy ennyi időbe telik. Boltban nem volt nekik teló?

Maine coon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.